Keresés

Részletes keresés

kovbence Creative Commons License 2008.04.03 0 0 179
kovbence Creative Commons License 2008.04.03 0 0 178
Sziasztok!:)

parlagi:Természetesen a szarvalt jobban érdekelne mindenképpen:csak gondoltam nem nagyon vagy megáldva "felesleges" gidákkal,azért gondoltam hogy lecsapok az alkalomra....De igazából szarvalt jobban érdekelne.(igaz ugyan,eddig csak suta kecskéim vannak,parlagi jellegben....)Leginkább sötétebb szín lenne jó-na de ne válogassak...Örüljek ha van lehetőség:D!Esetleg ha majd úgy látod a helyzetet,pár képet szívesen megnéznék a "fölös" gidákból,akár itt,akár privátban...Minden megoldás érdekel:D!!!

NLTom:Igen,igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt-sajnos csak a nagy semmiért...Egy félig-meddig tincses jellegű anyát találtam,az hozzám került vemhesen 7 000(!!!)ft-ért,3gidát ellett...Sajnos alpesi jellegű baktól.Nah mind1...Képet mindjárt megpróbálok feltenni(már régebben raktam föl...ez is régi kép lesz...)

andreja:igen,én is így gondoltam....:DKöszönöm hogy figyelmeztettél;)!
andreja Creative Commons License 2008.04.02 0 0 177

Jerkegida=gödölye

 

jobbítólag.

Előzmény: kovbence (174)
NLTom Creative Commons License 2008.04.02 0 0 176

Üdv Mindenkinek!

Szerintem max. 25%a rizikó a szarvatlannál, de szerintem nem kéne félni ezektől, mint ördög a tömjéntől. Egy bükki ismerősöm évek óta szarvatlanokkal fedeztet persze szarvatlanokat (sajnos nem tincsesek...) és eddig semmiféle hasonló esettel nem találkozott! Persze ettől függetlenül létezik ez a probléma.

Kovbence kérdenélek téged, hogy karcag körül szétnéztél e már tincses ügyben? (gondolom igen)  Ha találtál arrafele tincseseket, milyenek? Esetleg tudnál e fotókat küldeni, vagy ide feltenni? Én a nyáron tervezek egy felderítőtúrát a Tiszántúlra, s gondoltam jó lenne pár olyan helyet kihagyni, ahol esetleg már mások korábban jártak.

parlagi Creative Commons License 2008.04.02 0 0 175
:) Ne aggódj, van még, a többi azt hiszem szarvalt lesz. Neked kifejezetten szarvatlan kell? Ha tényleg komolyan gondolkodsz tincsesben, a Tiéd. Most egy hónaposak, még másfél-két hónapig jó ha az anyjukkal maradnak.
A lányok.... hm :)
Van nekem Bösztörpusztán néhány félretéve. Nem tudom mennyiből kell választanom, de biztos több van, mint amennyi nekem kell. Utánanézek még ma.

Előzmény: kovbence (174)
kovbence Creative Commons License 2008.04.02 0 0 174
Sziasztok!!!

Lehet hogy megvolna egy érdeklődő a gidára-hacsak valaki meg nem előzött:D!
Nem tudnál esetleg föltenni képeket a kicsi szüleiről?Megköszönném;)!
Helyileg merre lennétek,ha szabad megtudnom?
Én Karcagon lakok,JNSZ megyében.

Várom válaszod;)
(Jerkegida nem lesz valakinek eladó,tincsesben????Tudom hogy reménytelen kérdés,de gondoltam hátha megszánna valaki közületek;););)!!!)

Üdv mindenkinek!
Bence
elefada Creative Commons License 2008.04.02 0 0 173

Szarvatlan bak?Rizikó!!!!

Előzmény: parlagi (172)
parlagi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 172
Nem. Ő egy szarvatlan bak, de meghagyom, hátha akar majd valaki tincsest, de nem mer szarvaltat tartani.
Előzmény: elefada (171)
elefada Creative Commons License 2008.04.01 0 0 171
Tündéri! Kislány?
Előzmény: parlagi (170)
parlagi Creative Commons License 2008.03.27 0 0 170
Tincses baba (3 hetes) "szálazgat"




"szálazgat" ???

elefada Creative Commons License 2008.03.27 0 0 169
Jobbulást, töröltem, takaríts!
Előzmény: parlagi (168)
parlagi Creative Commons License 2008.03.26 0 0 168
Már ment a válasz. Közben megjavultunk itt.
Egyébként semmit.
Előzmény: elefada (167)
elefada Creative Commons License 2008.03.26 0 0 167
Parlagi!Mi az amit küldtél 25.-én este?
bandi48 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 166

Igen a kecske pásztorság a legjobb mesterség és a kecskéknek is nagyon jó ez az életük a legelö a fára mászás és a bokrok itt akicsik a kabátomon dombiroznak.Itt nállunk az idei tél nagyon jó volt. 2-3 hét kivételével mindig kilehetett hajtani.Nállam a kecskék nem esznek abrakot inkább szénát igy az ellések idején lucernát de legelni minden nap kihajtom őket leg alább egyszer ha az idö engedi most hogy hosszabodik a nap már kétszer. Azok a kiskecskék még nincsennek 20 naposak mivel az öregebbek 5-én születtek 4 anyám 9 kiskecskét hozott nem volt ellési és más parazitás problémám. Még kullancstól nem betegedett meg kecském. Nagyon szépek ezek ahosszúszőrü kecskék Nagyra becsülöm ahozzáállásodat. Azért mondtam hogy vegyük fel személyesen a kapcsolatot . Hátha összetudunkmhozni valamit ezekből az őshonos kecskékböl Hidd el ezt nem az egyetemen kell megcsinálni hanem nekünk a tartóknak (tenyésztőknek) Molnár Józsibácsi kióregedett Póti Péter meg a salyát pecsenyéjét sütögeti a kecske meg marad. Egy ütöképes tenyésztési programot kell kialakitani abba kell a fajta leirás a gén megörzés de ezt csk meglévő állományra lehet megirni ehez a szakmai segitséget megkapnánk csak az állományt kell összeszedni.Ha ez megtudnánk csinálni jövö évzöl komoly pénzek vannak kilátásba Amivel már lehetne támogatni a tenyésztöket. és magát a tenyésztést. Tudom megint az én bogaram de lassan sorban jönnek rá az emberek hogy mégis rendbe kellene tenni az állományukat. Salynos most egy kicsit döcögösebb és többmint valószinü hogy kölségesebb is lesz.De hajrá csináljuk meg éri ha más nem a büszkeség hogy vágre el tudtuk ismertetni a magyar kecskét (tincses) mint őshonos háziállatot.Itt az emberek szemléletében is sokat kellene változtatni.

 

Előzmény: parlagi (158)
andreja Creative Commons License 2008.03.22 0 0 165
Csillagok kedvező együttállása.
Előzmény: parlagi (164)
parlagi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 164
Legyen az. Mi van akkor? :)
Előzmény: elefada (163)
elefada Creative Commons License 2008.03.22 0 0 163
Részemröl aktuális időpont junius lenne.Részedröl?
Előzmény: parlagi (162)
parlagi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 162
Gidahúúús!!! Kéne, mi? :))
Érdekel a dolog, és amit a képeken látok, pont elég is.
Előzmény: elefada (161)
elefada Creative Commons License 2008.03.21 0 0 161

Elözmény:nagyra értékelem elszántságodat,terved megvalósításában tudnék segíteni állományszaporításra  max.2 ellés erelyéig.Persze én is gyarló ember vagyok nem teljesen önzetlenül.A lányokat eladni nem akarom de munkaviszony mellett pillanatnyilag sokan vannak s mind jó tejelö,2 év mulva nyugdijba megyek,addig támogathatnák a projektedet.Ellenszolgáltatásként konyhakész gidahúst és visszaadáskor vemhesen kérném őket.Ha érdekel a dolog részletes infót képeket küldök.

Hogy jobban megismerd öket:www.polgardikecske.eoldal.hu

Előzmény: parlagi (160)
parlagi Creative Commons License 2008.03.21 0 0 160
:) kecskét nem vállalok :)

Persze, hogy izgat! Pontosabban mire gondolsz? A bakkölcsönzést ismerem :) hogy csináljuk az anyákkal?
Előzmény: elefada (159)
elefada Creative Commons License 2008.03.21 0 0 159
Parlagi! Izgatna a 81és 82hszn levő 2 kecskemama kölcsön?
parlagi Creative Commons License 2008.03.21 0 0 158
:( de jó lehet legeltetni... Ha én elindulnék... mindenütt van finom falat: lucerna, őszibarackfa, sárgabarackfa, szilvafa, körtefa, lucerna, kullancsosbozótos...

És a szőr?



Előzmény: bandi48 (157)
bandi48 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 157
 Nekem is vannak ilyenek csak rövidfülüben.
Előzmény: parlagi (155)
bandi48 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 156

 Én csaé azért javasoltam az MSN hogy ott hosszabban komunikálhatunk és ha kell akor fájl okat is küldhetünk egymásnak.De  telefonon is szivesen segitek csak az költségesebb .

 

Előzmény: parlagi (154)
parlagi Creative Commons License 2008.03.21 0 0 155
A jövő tincses bakja:

parlagi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 154
Először is köszönöm! :)

Az msn-t utálom rendesen, jöhet-mehet bárki a gépemen tőle.
Előzmény: bandi48 (153)
bandi48 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 153

 Ugy látom nem vagy hive az MSN -nek. leirom mégegyszer hogyan kell elindittani egy tenyészetet.

   1. Ha nincs az MVH-nál ügyfélregisztrációs számot az meg kell igénylni. A falugazdász elintézi vagy a megyei hivatalban lehet személyesen.Ha megvan az

Ügyfél registrációsszám akövetkező lépés.

    2. A www.enar.hu  oldalról letöltöd a TIR nyomtatványok közzül a 2150 tenyészet bejelentölap és a 2152 tartési hely és tartás bejelentölapot.

 Ezeket kitöltöd és az illetékes jogosult állatorvossal aláiratod. Az Enaron van kitöltési utmutató jobb ha azt is letöltöd Ott minden levan irva hogy hova mit kell irni.

Ezt a 2 nyomtatvényt aláirva és le dátumozva elküldöd az MGSZH nak a kitöltési utmutatón rajta a cim.Ha minden rendbe van ahivatal küldeni fogja a tenyészetszámot kb. 2 hét.

     3. Amig a tenyészet számot várod . Felméred az állományod.

      -Van e olyan egyeded amelyiknek van fülszáma ,tetoválása. Ha van akkor kiderited   aszármazási helyét és az inditó tenyészet számát. Ezeket ujra kell szállitózni mivel nem vot tenyészetszámod nem került ki az inditó tenyészetből az állat.

     Ha szerencsés vaggy akkor nincs fülszámmal vagy tetoválással rendelkező állatod és csak azt kell felmérned hogy hény felnött füljelzőt akarsz rendelni és mennyi kiskecske füljelzöt.

         4. Ha meg jön atenyészetszám a jelölt kecskéket a tenyészetszámra szállitözod és megkeresed a juhos instruktort. De lehet hogy ő is megkeres mivel megkapja a tenyészet számodat. A füljelzöket az instruktor rendelimeg a jelöltekre  pótlás ha nincs vagy gida füljelzős a Jelöletlenekre uj füljelzö ezeket az instuktorhoz küldi a gyártó mivel ezeket ő helyezheti be. A kiskecske (gida) füljelzöhöz rendelj behelyezö fogót mivel azt neked kell a kiskecske fülébe betenni.,ezeket a gyártó neked fogja küldeni. Sok sikert. Ha valahol elakadsz én este mindig fentvagyok az interneten Az MSN -n elérhetö vagyok godoje@freemail.hu  e-mail cimmel vagyok fent.

 

Előzmény: parlagi (151)
bandi48 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 152

 Gondolom ez nekem szól.Nem akarom lebecsülni az egyetemen kecskével foglalkozó docenseket. Legalább foglalkoznak vele. De az irósztal mellet nem lehet kecskét tartani. Én egy egyszerü nyugdijas ember vagyok és az utolsó 10.11 évemet a kecsketartók között e a hivatalokal, örlödve  töltöttem el.A multhéten mikor felvetettem ezt az őshonos kecskét azt mondták hogy optimista vagyok és lépjek le aföldre és reálisan lássam adolgokat.Abban is igazat adok hogy azok ahelyek ahol kecskét tartanak nem tenyészetek.Azt meg tudomásul kell venni hogy Európában de a világon mindenütt ha tenyésztésbe akarsz venni egy állatot a feltételeket meg kell teremteni hogy betudd jelenteni mint fajtát. Megmondta az MGSZH állatenyésztési felügyeletének a képviselöje . Semmi akadálya a Tincses (hosszuszörü magyar kecske )Fajta mint védett öshonos kecske  tenyésztésbe vételéhez. De ahoz regisztrált vagyis ENAR számmal ellátott megfelelö egyedszámnak kelllenni és ezekre az egyedekre egy ilyan tenyésztési és gén megörzési prpgramnak de ha óshonosághoz ragaszkodunk akor itt a tartókra (tenyésztőkre) komoly feladat hárul.Pl. nem lehet olyan mint más tenyészetekben előfordujt hogy átugrott a szánen bak és fe4lcsinélta hosszúszörüt.2009 töl komoly támogatást kapna az őshonos kecske  több mint valószinü  hogy 10 e. felett/ egyed.Nem asemmiért forsziroztam a jelölést és most a 24. órában vagyunk és ha azt akarjuk hogy legyen elfogadott és igazi magyar állományunk akkor komolyan kell venni ezeket adolgokat és atavaji évhez képpest aköltségek nagyon felszöktek Nem afajta leirást kell csinálni hanem az állományokat rendbetenni. A multkor már irtam hogy ha az MSN ben felveszel partnernek szivesen segitek. A személyes dolgokat ott szoktuk meg beszélni . van már fen egy pár topik lakó.

 

Előzmény: parlagi (145)
parlagi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 151
Na, kezdem érteni. Póti P. írta, hogy lépjek bele az ASZÉ-ba, ha még nem vagyok a tagja. Miért is kellene, ha lesz új szövetség?

Segíts légyszíves, hol, hogy kell igényelni tenyészetkódot? Valahol már olvastam egyszer, de most, hogy kéne nem találom.
Előzmény: andreja (150)
andreja Creative Commons License 2008.03.18 0 0 150
Nem az ASZE-ról beszélek, ez az új szervezet a nevében is szövetség, az ASZE csak az egyik alapító tagja neki. A MÁSZ ügyvezetője, Wagenhoffer Zsombor személyesen vezette le az alakuló ülésüket. Kifejezetten a régi szövetség helyének elfoglalása céljából készült, ez mondjuk az ENAR-nál nem jött össze, azt csak elvenni lehetett a régi szövetségtől, de az új nem kapta meg. Főleg mivel a bíróság még nem tudta bejegyezni őket.
Előzmény: parlagi (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!