Keresés

Részletes keresés

csiriz Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87891

A kémény csak egy csőből áll, és egy csőben csak egy irányú áramlás van, normális esetben.

Ha két irányú lenne, nagy gáz lenne. :)

Előzmény: cucu (87888)
nsteel Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87890

Nem feltétlenül akkor jelentkezik a hiba, amikor meleg vizet engedünk. Lehet, hogy akkor áll le a kazán, amikor a HMV tartályban levő vizet melegíti, de ezt nehéz behatárolni, mert csak 3-4 naponta jelentkezik a probléma és csak azt látni, hogy kikapcsolt a kazán.

Előzmény: cucu (87886)
sjohn Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87889

....ott az égéstermék megy ki...

Előzmény: cucu (87888)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87888

És a kémény?

Előzmény: csiriz (87885)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87887

Hogyhogy?

Előzmény: csiriz (87885)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87886

Meleg víz csapja nincs eltömődve? (Mindegyiknél ezt csinálja, vagy csak egy vízcsapnál?)

Előzmény: nsteel (87881)
csiriz Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87885

Mást nem tud használni, mert más nincs.

 

Előzmény: cucu (87883)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87884
Előzmény: csiriz (87880)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87883

Nem hiszem, hogy a szoba levegőjét használja.

Előzmény: csiriz (87880)
cucu Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87882

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=g%C3%A1zk%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9k%20szak%C3%BCzletek

 

Azt a kőralakú rugós acélszálat egy laposabb fogóval összenyomod a két kiálló végénél, és kiemeled. Utána egy késheggyel kipattintod a mária lapot, lapokat. Kettő szokott benne lenni, egymáson.

Előzmény: csiriz (87880)
nsteel Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87881

Valaki tudja, mi lehet az oka annak, hogy egy Isotwin Condens kazán heti 1-2 alkalommal leáll F5 (túlmelegedés) hibával? A fűtőkör visszatérő ágán levő hőmérséklet-érzékelő gombját visszanyomva megint napokig probléma nélkül működik a kazán. Akkor is jelentkezett a hiba, amikor a fűtés nem ment, tehát valószínűleg HMV készítéssel függ össze. A kazán bekapcsolásakor, amikor automatikusan elkezdi a HMV-et melegíteni, pár másodperc után nagyon felmelegszik az említett visszatérő ág, nem csoda, hogy aktiválódik a túlmelegedés elleni védelem. Köszönöm, ha valaki tud segíteni a hiba behatárolásában.

csiriz Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87880

Elméletileg ez a konvektor a szoba levegőjéből szívja be a levegőt, így a kis résen esetleg még több levegőt tud beszívni, ami jót is tehet neki. De az is lehet, hogy megzavarja a légáramlást, ami nem jó neki.

Budapest belsejében hol árulnak ilyet?

Előzmény: cucu (87876)
csiriz Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87879

Lakott itt egy fiú, aki erőszakkal szedte ki, mert ott akarta begyújtani, akkor sérült.

Azért majd megnézem jobban.

A drótrugó kézzel is lejön és visszamegy? Vagy szerszám kell hozzá?

Előzmény: Téli nap (87878)
Téli nap Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87878

Lehet csak rosszul rakták vissza  !  A kémlelőn  több rétegű csillám más néven mária üveg  van.

 

 Egy rúgó rögzíti.

 

 Vagy helyre rakod vagy pótólod újjal.

 Nem kardinális hiba, de azért oda kell figyelni.

Előzmény: csiriz (87875)
spee981 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 87877

Rehau: csak a csatornára gondoltam, az idomok meg a csövek ránézésre is drágák, már a színük is gyanús... :) Persze a csatorna se lehet olcsó, igazad van. :( Az 50x25-ös villanyos jobban illik a házibarkács-profilba, azon a pár méteren ahova be kell tenni az is meg fog felelni, és egyszer majd festhető / tapétázható. És nem presszes szerelést tervezek, hanem kulcsosat, ezt elfelejtettem írni.

 

Gerinc: azért kéne gerinccel menni odalent, hogy minimalizáljam a hőveszteséget. Fent pedig szintén gerinc, de ott meg azért hogy ne kelljen párhuzamosan 3 pár csövet vinni falon kívül.

Előzmény: morgen66 (87873)
cucu Creative Commons License 2016.11.04 0 1 87876

Állítólag nem, de én kicserélném.

Előzmény: csiriz (87875)
csiriz Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87875

Sziasztok!

 

A kéményes FÉG gázkonvektoron az őrláng kémlelőablakban lévő kör alakú átlátszó lemezke szélén kb 2mm széles rés van, mert piszkálták régen.

Okozhat ez valami gondot?

morgen66 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87874

https://www.rehau.com/hu-hu/epitesi-vallalkozok-kivitelezok/sanitaerinstallation/heizkoerperanbindung/heizkoerperanschluss-aus-der-sockelleiste

 

Szép meg jól is néz ki, de kell hozzá szerszám amivel megtudod csinálni a kötéseket, oda kell figyelni rá már a "presszelésre".

 

Csövek és az idomok  a bekötő szett a radiátorhoz Q-va drága. Szerintem.

Előzmény: spee981 (87870)
morgen66 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87873

Megoldás lehet a gerinc kiépítése,de lehetne pl.osztó gyüjtö is elzáró csapokkal,onnan meg elviszed ötrétegűvel,igaz akkor több ötrétegű kell.

 

Van olcsóbb a rehaunál, de ha csatornázol arra számítani kell,hogy íveket nem tudsz benne hajtani,könyöközni kell.

 

Villanyszerelő boltba lehet kapni csatornát,50x25 ösbe belefér két 16-os cső , kb 600 ft/m.

Előzmény: spee981 (87869)
spee981 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87872

Köszönöm!

Előzmény: halaloszto (87871)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87871

mértem.

 - névleges szélességből a légtelenítő 1.5 centit áll ki, meg hozzá kell férj.

 - olcsó noname dég termofej szűk 9cm a névleges szélességen felül

 - dk22 radiátor a saját konzolján első síkja 14.5 cm a faltól.

 

Vajk

Előzmény: spee981 (87870)
spee981 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87870

A földszinten pincéből lesz felállva, úgy képzeltem el hogy feljön a csőpár, és ahol feljön, pont ott kell legyen a H idom, legalábbis nem akarom nagyon magasra tenni a radiátort hogy különösebben hajlítgatni lehessen a csöveket. Oldalsó bekötésnél nagyobb mozgástér van, pontatlanabbul lehet csinálni a felállásokat a radiátor helyéhez képest. Neten találtam képeket egész elképesztő ívekbe hajlítgatott, meg függőleges helyett ferdén futó falon kívüli csövekről, szóval nehéz lenne a világ legrondább oldalsó kötésű fűtését megépíteni, mert erős a mezőny. :) 1-2 centi hiba a kevésbé látszó csövek miatt aligha feltűnő alsónál se, úgyhogy mindenképpen újragondolom az alsó bekötéseket.

 

A véséstől nagyon fázok egyelőre. Esélyes hogy az emeleten normálisan nem lehet megcsinálni anélkül hogy itt-ott vésnék, meg lehet hogy a földszinten se minden radiátorhoz lentről kéne felállni, hanem szobánként egy felállás, és szobán belül elosztani kétfelé. A csőcsatornán agyalok. A rehau rausolo/rauduo rendszerének szép a reklámja, valakinek van vele tapasztalata, vagy tudtok alternatívát ajánlani?

Előzmény: halaloszto (87868)
spee981 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87869

Köszönöm! Ki kell méricskélnem a pince felől látszó födémgerendákat, hogy hol fúrhatok fentről és ho nem. Aztán kiderül tehetek-e (akarok-e tenni?) jobbra + balra keresztkötést, vagy inkább jobbos alsó vagy balos alsó kötésű radiátort kéne venni. Egy olyan 1800-as van ami ablak alá kerül, tehát fix hova kell tenni, és merőleges a pincefödém gerendáira. A másik kettő párhuzamos a gerendákkal, de az egyik a kazán mellett lesz, azt ott kell csövezni és kész, a másik meg remélem a kefnik fölé fog esni és nem pont egy gerendára.

 

A kiépítéssel kapcsolatban kérdeznék: jelenleg az a tervem hogy a gázszerelést, a kazán felszerelését, füstcső kialakítást és rézből a pincében levő HMV tárolóig egy vastag gerinc kiépítését a fűtésszerelővel csináltatnám. Villamos szerelésre már van kiszemelt szaki. Ezeket vagy nem lehet, vagy nem tanácsos, vagy nem érdemes házilag megcsinálni. A gerincet úgy alakítanánk ki, hogy a leágazások meglegyenek csapokkal lezárva a megfelelő helyeken ahol le kell majd ágazni a fűtéshez. A szerelő levonulásakor lenne gázóra, mögötte egy üzemelő kazán és egy működő hmv előállítás. Tehát a rendszer üzemképes, tesztelt, lehet normálisan átadni-átvenni, elszámolni. Majd pedig ha mindez megvan, a gerincből 5-rétegűvel állnék fel a földszinti radiátorokhoz, és felvinnék ötrétegűvel egy vastag gerincet az emeletre, és ott is körbe lennének víve a radiátorokhoz a csövek. Amit a szerelő itthagy az leválasztható, amit én teszek hozzá azt függetlenül ki lehet építeni, nyomáspróbázni bíbelődni vele egész nyáron az őszi fűtésszezonig ahogy ráérek.

 

Két indokom van:

1. a szerelő nagyon nyavalyog hogy rengeteg melójuk van, többnyire építkezéseken. Szomszédom, lehet fél attól is hogy majd élete végéig baráti szívességeket tervezek kérni tőle, ez nem célom, csak lehet nem hinné el. :)

2. amit nem muszáj én nem csapok szét, inkább dologozok vele 3x annyit, csak ne kelljen utána újraépíteni a fél házat. Tőlük nem elvárható hogy itt szüttyögjenek hetekig méricskélve, apránként fúrva hogy ne repedjen a burkolat, stb.

 

Van ennek az elképzelésnek valami súlyos buktatója az én vagy az ő szemszögéből? Esetleg technikai okokból felejtsem el sürgősen a dolgot? Úgy tudom rezet és ötrétegűt lehet kombinálni fűtésrendszerben mert nincs folyamatos oxigénutánpótlás. Az ötrétegű szerelésnél nem felejtek bent szikét, zsebórát, matchboxot, használt papírzsepit a csövekben, ha kész van minden, nem ereszt, akkor egybenyitom a gerinccel a fűtés ágakat, feltöltés, légtelenítés és lehet a fűtést is tesztelni.

 

Vélemények, ötletek?

Előzmény: morgen66 (87866)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.04 0 1 87868

ha 5rétegűvel csinálod, akkor nem olyan nagy plusz macera. kell vésni persze, de utánna behajtogatod a csövet a helyére és kész. nálam úgy csinálták, hogy radiátor felrak falra, csövezés megcsinál, beköt. gipsszel csöveket rögzít, radiátor levesz, H idom folpackoz. lehet vakolatot javítani, glettelni, festeni, és a végén a radiátor passzol a helyére szépen.

 

Vajk

Előzmény: spee981 (87865)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87867

az alsó kötésű radiátorban belül eleve keresztbe van elvive a cső.

Előzmény: spee981 (87865)
morgen66 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87866

1400 -tól érdemes keresztbe kötni.

Előzmény: spee981 (87854)
spee981 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87865

Az alsó bekötést aljzatban vagy falban alul vezetett csöveknél "szebben" lehet megoldani, mint oldalt, pláne ha keresztbe is kell kötni. Kevesebb a látható cső, ezt általában szeretik a népek. Én is minimalizálni szeretném a látható csöveket, de felújításnál azért szerintem macerásabb az alsó kötésű radiátorokkal dolgozni, még úgy is hogy nálam pincéből lesz felállva pár radiátorhoz (terveim szerint). Végül a macera miatt vetettem el az alsó kötéseket, de akkor még nem gondoltam rá hogy 1-2 helyen ekkora fejtörést fog okozni hogy elférjek oldalsó kötésekkel. Szóval jó Vajk tippje, a nagyon szűk helyen simán lehet hogy érdemes lesz alsó kötéssel dolgozni nekem is - nem a szépség, de a hely miatt.

 

A szépség kapcsán még annyit: a lógó, össze-vissza plafon alatt gázcsövezett konvektorokhoz képest nem annyira nehéz előrelépést produkálni, legalábbis ebben bízok egyelőre. :D

Előzmény: Gyurco78 (87863)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87864

szerintem nem láttál még alső kötésűt. lehet alatta porszívózni. egyáltalán nem látszanak csövek sehol.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133234010&t=9097302

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=49657013&t=9054448

 

Vajk

Előzmény: Gyurco78 (87863)
Gyurco78 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87863

Amúgy miért jó az alsó kötésű? Nem lehet alatta porszívózni normálisan (ellenpélda a WC, ami meg "alsó" kötésről felklköltözött a falra újabban). Mondjuk a termofej nem áll ki a radiátor síkjából, az meg jó.

Előzmény: halaloszto (87858)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.04 0 0 87862

este mérek. kb ilyen szelepem van nekem is, legalábbis a műanyag sapka ismerős. a termofej csatlakozására van kb három szabvány, a boltban tudják hogy a tied melyik, és olyan fejet adnak. a fejek méretében van eltérés, azonos csatlakozóval van amelyik rövidebb, van amelyik hosszabb.

 

Vajk

Előzmény: spee981 (87861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!