Keresés

Részletes keresés

Janaboy82 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22967
Sztem én! :D
Előzmény: hzolee (22948)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22966
Nem itt kell télre leengedni belőle a vizet?
Előzmény: Dalnoki (22958)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22965
Tegnap este lett tele a medence.Az alján 12 fokos volt a víz.
Mostani mérés az: alján 19 fokos. ( a szűrő még nem ment) A teteje forró. (azt nem mértem, mert nem mérvadó)
Axióma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22964
Meg egyszer: pont akkor hatekony, ha nem melegszik fel nagyon, mert akkor nem hulladekba megy az energia (kifele), hanem a vizbe bele. Es az energia szamit, nem a hofok. Persze a keringeto-foygasztas nelkul ertve (hm, nincs valakinek napelemes keringetoje, az lenne az igazi:))
Előzmény: lac1 (22957)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22963
Az a lyuk a leeresztő, oda kell azokat a fekete műanyagokat becsavarni úgy, hogy tömített legyen és ha le akarod ereszteni a vizet belőle akkor azt a kupak szerű dolgot megereszted és már jön is ki a víz. De mintha még egy darab hiányozna, de lehet hogy ez ilyen?
Elméletileg a peremes része belülről kifelé alá a gumikarika, majd kívülről egy anya, és végül kívül erre rá a menetes kupak. De ha ez nem megy, akkor hívj segítséget!
Előzmény: Dalnoki (22958)
Axióma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22962
Ezzel viszont nem ertek egyet. A VCS nyaron me'g kicsit kevesebbet is termelhet, mint a sikkollektor. Mas kerdes, hogy ha abbol nagyobb feluletet veszel meg...
A jelzett termekkel kapcsolatban meg plane mindig vita van a masik topikon. Egyszeruen igy, tetore szerelt tartallyal kb. semmire se jo (a magyarorszagi idojarasnal - Gorogo-ban persze mas a helyzet). Ha nem nyar van, akkor a hoszigeteles ellenere nagyon lehul ejjel a felmelegitett viz, telen konkretan arammal melegitik fagypont fole. Ha nyar van, akkor meg kb. annyit er, mint a megfelelo hosszu slag, medence szempontbol, mert legfeljebb hogy magasabb homersekletet kapsz kis vizen, nem pedig kis hom.kulonbseget nagyon (hmv eseten elony a tartalyba gyujtes es ejjel felhasznalas lehetosege, itt az sincs). Es mivel rezbol van, ez medencevizre csak hocserelovel dolgozhatna, a kloros vizet nem lehet kozvetlenul belevezetni. [Sajnos kinezetre olyan, mintha heat-pipe-os lenne, de nem az, igy a kulso tartaly problemajan kivul joval magasabb indulasi homerseklete is van.]
Termeszetesen azt lehet, hogy a heti vizcseret ebbol oldod meg, de az valoszinuleg egy fekete hordoval is majdnem ugyanennyire jol mukodne... legfeljebb ejszakara takarni kell.
Előzmény: lac1 (22957)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22961
Nem egyről van szó (bár nem vagyok a témához értő).

A lakások meleg víz szükségletének napenergiával történő ellátására valóban nagyon jók ezek a tárolós kollektorok. Ott arról van szó hogy 100-200 liter vizet a nap közvetve felmelegít bizonyos hőfokra amit egy hőtárolós tartályból akármikor kivehetünk. Nem beszélve a túlmelegedés problémájáról.

A medencénél meg szerintem arról lenne szó, hogy egy bizonyos csőkígyón lehetőleg állandóan lassan haladó víz a végén pár fokkal magasabb hőmérséklettel jöjjön ki.
Minél hosszabb ideig keringetjük - azaz állandóan - annál jobb a hatásfoka, ha megtaláljuk a megfelelő keresztmetszetet, a megfelelő áramlási sebességet és a kívánt hosszt ami a hőmérséklet emelkedés döntő eleme kell legyen (a napsugárzást adottnak véve) Bár lehet hogy rosszul okoskodom?
Előzmény: lac1 (22957)
mozo01 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22960
Gratulálok! :D
Előzmény: nyárimádó (22920)
Axióma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22959
Igazad van, igy toltodik fel a csorendszer biztosan, ha allo szivattyunal hagyjuk lelevegosodni. A tokeletes feltoltodes meg alapfeltetele a jo hatasfoknak. En meg csak arra gondoltam, hogy kisebb ellenallas felfele, lefele a grav. konnyebben legyozi a kanyarokat. Amennyiben allandoan tele van vizzel, akkor meg vszinu nincs jelentosege, akkor meg azert nem jo amit irtam.

Előzmény: lac1 (22955)
Dalnoki Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22958

Még egy kérdés. Most jött meg a SHOTT homoszűrőm, amit használtan vettem. Segítene valaki, hogy ezt hogy kell bekötni? Amikor kibontottam a dobozt, akkor a tartály alján volt egy lyuk (ld. képek) és mellette 3 műanyag valami (csavar + alátét?), ami gondolom ehhez kell. Ezzel mit kezdjek?

A szivattyúra az van írva, hogy 100l/min. Ha jól számolom, akkor ez 6m3/h. Ez a valóságban a homokon át kb. mennyi?

 

 

 

 

lac1 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22957
Énszerintem a direkt napkollektor nem igazán megfelelő a medihez. Kevés a tárolt vízmennyiség, puffer kéne, hiába raktok fel 100 métert is, az nem jelentős mennyiség a mediben tárolt vízhez, ráadásul ha folyamatosan áramlik a víz, nem is tud kellően felmelegedni, tíz percenként egy percre bekapcsolni... Nem hatékony.
Nem akarom elvenni senkinek a kedvét. Egy vákuumcsöves már kellően hatékony lehet, és amióta a kínai gyártók megjelentek a csöveikkel ha nem is bagóért, de elérhető közelségbe kerültek ezek, pl. a grünpower gyártmány.
link, ár
e_laca Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22956
Sziasztok.
Akkor már egy ilyen pavilon is működhet, minden oldalán ilyen oldalfallal.
Persze csak 3,05 vagy kisebb medencékre.
Tervezem kipróbálni.
Ilyen, ni.
Előzmény: motinka (22954)
lac1 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22955
kollektor

Pedig a hideg víz pont alul megy a kollektorra.
Előzmény: Axióma (22950)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22954
medence fedésnek? 5 leteljünk :o)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22953
"sajnos" sikerült vízszintesre építeni a pergolát, így nagyon nincs lejtése egyik irányban sem. A palackok lejönnek, eldöntöttem, ha nincs napsütés nincs fürdés :o)))
Ebben az állásban a homokszűrőn nem megy át a víz, tehát a szűrés nem fogja meg, talán bírja, de lehet hogy a keringető szivattyú megoldás lesz, ha találok jó árasat, mivel az lenne az ideális.
Előzmény: Axióma (22950)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22952
De elég. Csak a geotextil drágább.
Előzmény: Dalnoki (22949)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22951
Az öröm megfosztott a realitástól!:-))

Virtuális tej a picinek, neked meg egy sör!A mamának meg kitartást és csendes éjszakákat.GRATULA!!!!!!!
Előzmény: nyárimádó (22931)
Axióma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22950
Hat, pet-palackilag nem tudok egyertelmuen donteni. Mert egyreszt maga az abszorber tenyleg ritkabban van miatta, ellenben kerdes, hogy mennyire jo napcsapdanak. Tulajdonkeppen az egybe fedest valtja ki. Tuzo nyari napban majdnem biztos hogy nem annyira sokat szamit, jelentosege kevesbe eros napsutesnel viszont valoszinuleg van.
A hosszu csokigyonak nagy lesz az ellenallasa, figyelj hogy mennyire birja a keringetod (nem ertek hozza, lehet hogy nem art, de kerdezz meg valakit). En ugy tennem fel, hogy a nyomoag menjen eloszor fel a legmagasabb pontra, onnan lejtsen lefele a csokigyo, csorogjon a viz lefele.
Előzmény: motinka (22945)
Dalnoki Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22949
A medence alá feltétlenül kell fekete mezgazd. fólia? Annak mi a szerepe? Nem elég, ha csak homokot+geotextilt teszek alá?
hzolee Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22948
esetleg annyit kérdeznék, h ki is volt az a Kedves Topictárs, aki szintén cirkókeringetővel működteti a melegítő vízkört?
hzolee Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22947
Sziasztok
újra itt... télen nem topicoltam, mivel mi nem téliesítünk, hanem leeresztjük és elcsomagoljuk a spájzba :-) (2,40-es gumi intex).
Tegnap fellőttük a medit, meg is van az első probléma... a melegítő vízkör fekete csövét a tetőn hagytam, de ami a nagyobb baj, hogy rajta hagytam a tömlőcsatlakozóhoz való konvertert, aminek az O-gyűrűje a rövid és enyhe telünk alatt megadta magát... kicsit csöpögtet.
Jó medizést mindenkinek :) (vizünk jelenleg 16 fokos LOL)
Joke22 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22946

Szerinted elég ha kívűlről megragasztom? Az a fura, hogy belül nem is látszik, hogy valami baja lenne. Bár úgy néz ki, hogy megoldódott, nem ereszt, csak nemtom kibírja-e a szezont ha csak kívűl ragasztom meg.

 

Egyébként meg gratulálok én is :)

Előzmény: nyárimádó (22938)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22945
köszi a segítséget, tehát a hely szűke miatt a csőkígyós megoldásból több méter cső (akár a duplája is) elférne, mivel a T idomok adott mérete adja a sortávolságokat, a hajlítható flexibilis kanyar miatt a csőkígyónál meg egymás mellé is rakhatnám a csöveket akár. Azt mondod akkor csőkígyó és sűrün a csöveket? Nem tudom ez a PET palackos dolog mennyit és de lehet hogy leszedem, mert az is csak a helyet foglalja.
Előzmény: Axióma (22941)
lac1 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22944
Ugye én is mondtam!
Előzmény: nyárimádó (22933)
lac1 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22943
G R A T U L Á L O K !!!
Sok egészséget a babának (főleg) meg Nektek is!
Előzmény: nyárimádó (22920)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22942
Köszönöm Mindenkinek.
Inni nem merek, mert a másik gyerek is velem van, meg kapkodás van.
Majd jövök
Üdv
Axióma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22941
Figyelmetlenul olvastam. Ha tobb csovet is tennel fel egyuttal (nagyobb felulet), akkor van ertelme az atalakitassal bovitesnek, de onmagaban a harfarol vissza csokigyonak nem annyira...
Előzmény: Axióma (22937)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22940
Szia good dog!
Én ezt csak drágábban találtam, amit meg ilyen árban, az használt.
Ha tetszik...
Előzmény: good dog (22912)
motinka Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22939
bzsolti73
Igen, az első elinduláskor ( vagy ha porszívózáskor levegősödik a rendszer) nekem is kell légteleníteni, csak azért hogy a szivattyú felkapja a vizet rendesen. Ezt én a szivattyú előtti ékszerszűrő tetejének kis lazításával szoktam megoldani, addig eresztem meg amíg a szűrőből kibuggyan a víz aztán már lehet is hallani a szivattyú hangján hogy teljes erővel dolgozik.
Előzmény: bzsolti73 (22895)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.07 0 0 22938
Ha egy ici -pici a lyuk akkor ragaszd be, és szezon végén meglátod Te is, hogy visszaküldöd-e ( ha garanciás).
Nyugi, főleg, hogy Te tudod hol is van a baj:))) Sokan búvárkodva keresik.
Előzmény: Joke22 (22913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!