Keresés

Részletes keresés

milyen matracot Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61349

A kep lemaradt... Ime:

 

 

 

Amugy cserepszinu badogot (az en esetemben sotetbarnat), amit nem kell idonkent atfestegetni, honnan lehet szerezni?

milyen matracot Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61348

Koszonom. Felskicceltem (nem meretaranyosan), a ket teto kozotti szurke valami lenne a cserepszinu badog. Jol ertettem a javaslatod? A cserepszinusegnek "csak" esztetikai szerepe van, igaz?

Előzmény: KömKel (61345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61347

A problémám igazából az, hogy a telekhatáron van egy alap nélkül 40-45 cm magas, kb 20-25 cm széles betoncsík (?) a telekhatáron, amibe vascsövek vannak beleültetve kb 2 méterenként, és erre van különböző méretű párnafák rögzítve egy pala kerítés sor.

A csövek és a párnafák természetesen felőlem vannak, a teljes kerítést a n saját maga építette jó 30 éve (saját elmondása alapján), nem mozog 1 helyen láttam repedést. A talaj jó 1,5 m-ig tiszta homok, lapátolni lehet.

A párnafák lassan szétrohadnak, és abban maradtunk, h kicseréljünk zárszelvényre.

Mivel így is bűnronda lenne a kerítés, ezért gondoltam, h legyen ott valami betonkerítés szerűség, még akkor is, ha nekem kellene többet beletenni.

Ez kb 220-ból kijönne abban az esetben, ha a meglévő kerítés elé tenném a full betonlapos kerítést 10-15 cm-rel.

Ha a régi kuka, + betonozni kell az új alap + 2 sor zsalukő sor miatt, akkor kb 380e-re kalkuláltam, + meglenne uaz a hatás, tehát lenne egy térdfal, és arra menne rá a betonkerítés, csak értelemszerűen 1 elemmel kevesebb.

 

Mit csináljak? :)

Egy fullos zsalukő kerítés költsége kb mennyi lenne? 2.20 magas + alap.. ez esetleg meg tudja valaki becsülni?

 

Előzmény: Törölt nick (61343)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61346

köszönöm!!!

Előzmény: Törölt nick (61343)
KömKel Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61345

Én inkább egy ál-oromfalat csináltatnék a két tető találkozására, mert igy van lehetőség a normális bádogozás elkészitésére.

Annyi az egész, hogy az ács csináljon egy a te cserepezésed fölé 15 cm-el fölényúló dobozolást, amit cserépszinű bádogozással körbe lehet burkolni.

Előzmény: milyen matracot (61337)
KömKel Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61344

A tanúsitvány szerinti értékkel kb 18 kW volt a maximális hőigényed (-15 fokban).

Ha hőszigetelsz és nyilászárót cseréltél, akkor egyáltalán nem lehetetlen lemenni 6 kW alá, de nagyon kell számolni, mert nem evidens, hogy sikerül.

 

Én nemrég veszekedtem egy gépész kivitelezővel, mert az ő (20 éve is elavult módszeres) számitásai szerint több mint kétszer akkora radiátorok kellettek volna a házba, ami 300e Ft pluszot jelentett volna (design radiátorok).

Az én Winwattos számitásaim viszont nem ezt mutatták, és nem hagytam megvetetni a nagyobb/több radiátort.

 

Le kéne már arról szokni, hogy hasraütve számolnak hőigényt egyesek, mert megvannak erre a célra kifejlesztett programok, amiket az élet ezerszer igazolt.

 

 

Előzmény: murray (61332)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61343

A kerítés alap, épített kerítés alá  >> minimum 80 cm a terepszint alá ....

Különben a fagy mozgatni fogja, megdől, repedezik.

 

Terepszintet engedély és terv nélkül max 1 méterig lehet rendezni (tudtommal).

 

----

 

A szomszédnak egyébként SEMMI köze a te saját kerítésedhez!!!!

Tehát a feltöltést sem csinálhatja úgy az engedélyed nélkül, hogy az a te kerítésedre támaszkodik.

... és ezzel nedvesíti, áztatja is azt.

 

A minimum úriemberség és elvárás, hogy feltöltés előtt vízszigetelést csinál a kerítésedre, az engedélyeddel.

 

 

A hozzájárulásod nélkül a szomszéd lesz szíves a SAJÁT területén, egy SAJÁT támfalat építeni a feltöltésének, ha kell.

Netán SAJÁT alappal, ha akkora feltöltés akar...

 

 

Persze, ha, jó fejek vagytok egymással... akkor dönthettek úgy, hogy

a szomszéd is beszáll a ráeső pénzzel a kerítés alapodba és a kerítés (>> támfal funkció) alsó részébe.

Nomeg ugye a szomszéd felőli VÍZSZIGETELÉSBE is, hogy ne ázzon-faggyon szét majd a kerítés felőled.

 

----

 

Ha esetleg közös kerítés épül, akkor alapesetben a közös határvonalra kerül a kerítés középvonala is...

 

---

 

Ha nem közös a kerítés, akkor mindenki CSAK a saját telkén építhet bármit is.

- a szomszéd a támfalat

- te a kerítés alapodat és a kerítésed

 

----

 

A  megállapodást/engedélyt érdemes lehet egy feljegyzésben rögzíteni és aláírni, az esetleges jövőbeni viták ellen.

Előzmény: Törölt nick (61342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61342

Sziasztok,

 

Azt szeretném megkérdezni, h szabályozza-e valami a telekfeltöltés lehetőségét, mértékét?

 

Ki akarok cserélni egy kerítést úgy, hogy a túloldalt a szomszéd feltöltötte 20-30 cm-re a telkét, és még tovább szeretné ezt 10 cm-rel emelni.

Emiatt elég csúnya pluszköltségek lennének (betonalap + két sor vasalt zsalukő), hogy az elképzelt kerítés (betonelem) alsó 50 cm-re + lefelé a földbe alapot kell készíteni). + Esztétikailag is ronda lenne..

Bár a szomszéd azt mondja, h szerinte felesleges, mert igazából a mostani kerítéstől kb 20 cm-re 15 cm-re kiemelkedve egy régi ház alapján fut végig a kerítéssel párhuzamosan, így az új kerítésre aljára sem kellene akkor figyelmet fordítani.

Ez a nekitámaszkodó föld milyen módon veszélyes?

Mi váltja ki a a kerítés előre borulását, ha pl 70-75cm mélyre mennek le 2m-ként az oszlopok?

 

Köszönöm, McB

Brikk stone Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61341

 Van benne valami. Tény, hogy  el lehet zárni a radiátorokat, de maga a kazán test is leadhat valami hőt.

Előzmény: Wattocsak (61336)
murray Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61340

" Tehát az E ből kívánsz a  C -be kerülni. OK. Miért nem az  A-ba, hiszen csak pénz kérdés." 

 

jó.  :-)

ki akarom dobni a konvektorokat és radiátorokat szeretnék. 

 

Előzmény: Égető1 (61338)
murray Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61339

mármint a kazán helyben fűt vagy a radiátorokat fűti? gondolom a radiátorok fűtése elzárható

Előzmény: Wattocsak (61336)
Égető1 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61338

 Ezek az osztályok vannak :

 

Osztály

%

Megnevezés

A+

< 55

Fokozottan energiatakarékos

A

56 - 75

Energiatakarékos

B

76 - 95

Követelménynél jobb

C

96 - 100

Követelménynek megfelelő

D

101 - 120

Követelményt megközelítő

E

121 - 150

Átlagosnál jobb

F

151 - 190

Átlagos

G

191 - 250

Átlagost megközelítő

H

251 - 340

Gyenge

I

341 <

Rossz

 

 Tehát az E ből kívánsz a  C -be kerülni. OK. Miért nem az  A-ba, hiszen csak pénz kérdés.

Előzmény: murray (61332)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61337

Ugy erted, badogbol csinaltatni egy "lepcsot" a ket resz kozotti szintkulonbseg athidalasara?

Előzmény: Törölt nick (61335)
Wattocsak Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61336

A Mika kazánra gondolsz? Vigyázz!! ha melegvizet is termeltetsz vele akkor az nyáron is fűti a szobát kis mértékben. Na nem nagyon de nyáron minden fűtés borzasztó tud lenni. Már csak a gondolatától is kiráz a hideg:-)

Előzmény: murray (61328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61335

Bádogos.

Előzmény: milyen matracot (61334)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61334

Nyeregtetos ikerhaz egyik felenek a tetoteret hoszigetlnem, ami a tetosik 15-20 cm-rel valo megemelesevel jarna. A tetogerinc meroleges a ket hazfel hatarara. Hogyan lehetne korrektul osszehozni a ket kulonbozo magassagu tetosikot, hogy a szomszed ne azzon be utana? Elore is koszonom a valaszokat.

milyen matracot Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61333

Koszonom a valaszokat a szigetelesre szerelesi kerdesemre. Ra lesz szerelve, hosszu csavarokkal. A legkondis szaki is ezt a megoldast javasolta.

Előzmény: Törölt nick (61320)
murray Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61332

tudom h már nem érvényes most mondjam azt hogy az előszobában olyan lukak és repedések voltak h ki majdnem ki lehetett látni..egy hétig csak a vakoltunk..

 

Ok, előbb szigetelni akarok mert a falak is rondák kívülről..ez jogos. 

alapterületem: 138nm. abból kb 25-30 padlásszoba ferde falakkal ugyebár. 

ez mit jelent?

"az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem felel meg? "

a másik:"páradiffuziós szempontból megfelelő? 

energiaosztály: E 

elérhető: C 

 

 

Előzmény: KömKel (61329)
Calcitos Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61331

70 vagy 260 m2 -es az a kégli   ? Nem mindegy !

Előzmény: murray (61328)
c-stahl Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61330

én biztos, hogy a konzolokat szerelném fel előbb. a konzol hosszát kell növelni, de így a szilárd falnak támaszkodik a konzol, nem a hőszigetelésnek, fixen meghúzható, nem lazul meg. ennél a megoldásnál az lehet a probléma, hogy a standard klima konzol rövid. ez áthidalható pl. hilti, sikla, müpro tartószerkezeti elem használatával.

Előzmény: milyen matracot (61319)
KömKel Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61329

Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.

 

Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.

 

(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani)

Előzmény: murray (61328)
murray Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61328

itt van a ház winwattos energetika papirja

itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a

 

ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem? 

 

(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb) 

 

 

 

Előzmény: KömKel (61311)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61327

 Ha előbb a konzolt teszed fel, hogy szigetelsz?

 

Azt meg akar lehet...mundjuk 'korbe'

Inkabb az a kerdes, hogy a 15 vagy vastagabb szigetelesnel mennyi fog kilogni a konzolbol es azon hogyan fer el a klima !  :-) 

 

En masr olyat is lattam, hogy a komplett klimat korbeszigeteltek a 'szakemberek'. A fele a szigetelesben eltunt...,hogy lehet karbantartani majd, ......az jo kerdes !

Előzmény: Törölt nick (61326)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61326

Az így nem működik. A szinezésnek, szigetelésnek kell előbb elkészülni, és utána nagyon hosszú dübeles csavarokat kell használni! Ha előbb a konzolt teszed fel, hogy szigetelsz? Lehet, csak randa lesz! Nem lesz annak semmi baja! Ésszel csinálva.

Előzmény: Törölt nick (61322)
Alapi42 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61325

 Fordulj poloska írtókhoz. Azok állítólag mindent kiírtanak. (mondják magukról )

Előzmény: Budai Szabolcs (61321)
Alapi42 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 61324

 Rá nem lehet, de megfelelő hosszúságú átmenő csavarokkal megoldható. A csavaroknak a kemény falba kell menniük legalább 6 - 10 cm mélységben.

 

 Tehát jó hosszú csavarokat szerezz bé !

 pl.   22 - 25 cm hosszúakat. Ha nincs csináltatsz.

Előzmény: milyen matracot (61319)
erga45 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 61323

Sziasztok!

 

Ablakcserén gondolkodom, csak az a gond, hogy a külső falon EPS-hőszigetelés van. A régi ablak kibontása során gondolom, sérülni fog a szigetelés. Mennyire macerás a javítása, ill. létezik erre technológia, amivel kulturáltan megoldható?

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 61322

én felszerelném először, és körbeszigetelném

Előzmény: milyen matracot (61319)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.06.14 0 0 61321

Üdv VAN valaki akinek volt hasonló tapasztalata 10 éves tetőszerkezetben egy szoba amit eddig nem használta, most ott aludva egy percegő hangot hallottam ( gondolom valami faevő bogár) gipszkarton, tapéta van fenn. _Valami ötlet hogy találjam meg a kis dögöt, dögöket ha felülről ( tetőtér felől) nem férek hozzá? _Illetve milyen szert javasoltok az elintézésére?

Egyáltalán hogyan lehet megakadályozni  a bejutásukat  a tetőtérbe, azért annyira nem nagy méretűek, szerintem akár hálón keresztül is bejutnak.

 

Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 61320

Nem szokott sérülni. Én tudok olyat, akinek 25 cm-es hőszigetelésen "lóg" a kültérije és nem sérült meg a szigetelés! Nyugi!

Előzmény: milyen matracot (61319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!