Keresés

Részletes keresés

*upc*** Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4975
szia
HD mizeria philips dvr között ugyan gaz !de nem tetszik ugytudom vissza lehet mondani !
nem tudom mennyit szannal HD dobozra?
30000ft felett kezdődnek arak
ami tenyleg uj es elfogatható ,
ab ipbox 55hd,900hd, oscamos !



Előzmény: gernyó_a hernyó (4973)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4974

Sajnos Hellora mar nem igazan erdemes, viszont egy sajat belteri sokat segitene. Eleve amit kaptal, csak 720p t tud, sokat zabal es hangos. A keparanyt ossze lehet hozni, ne add fel. Van annak ilyen menuje, a lenyeg, hogy pan and scanra kellene allitani, es nem aggodni, mert ez csak a nem anamorf SD adasokra ervenyes, minden mas jo keparanyban fog megjelenni a teven. Amivel be lehet kavarni, az a teve auto formatja, amit ki kell kapcsolni es fix 16:9re allni. Legalabbis altalaban ez segit. Nezd vegig a leirasat, lesz ott olyan opcio, en sajnos vagy 5 eve hasznaltam utoljara. A SCARTot felejtsd el :)

 

 

Előzmény: gernyó_a hernyó (4973)
gernyó_a hernyó Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4973

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni!

 

Tegnap szerelte fel a szerelő a UPC tányérját a házunkra. Kértem HD csomagot is, és így sikeresen megkaptam a Philips DSR-8111-es boxot.

Sajnos korábban nem néztem utána, mert nem gondoltam volna, hogy gondjaim lehetnek 2012-ben egy HD boxszal.

Egy Philipsh LED LCD TV-hez csatlakoztattuk HDMI kábellel.

A felszerelés után a szerelő a HD adásokkal ellenőrizte le a kép minőségét. Azzal nem volt semmi probléma, szép volt.

Viszont a távozása után elkezdtem nézegetni a többi csatornát is, és itt futottam bele a képarány problémába.

Minden 4:3-ba sugárzott csatorna képét a box automatikusan széthúzza 16:9-re.

 

1. probléma az, hogy a boxon sincs semmilyen beállítási lehetőség ezen probléma megoldására.

A TV-men sincs sajnos olyan funkció, ami 16:9-ből vissza tudná alakítani a képet 4:3-ra (nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen funkció valamilyen TV-n), úgyhogy nézhetem a sz@rt.

 

Ha scart-tal kötöm össze a TV-vel a boxot, akkor helyesen az eredeti képarány marad meg, amit kedvem szerint tudok a TV-n alakítgatni.

2. probléma az, hogy ha a scart és a HDMI kábel is be van dugva a boxba, akkor a scarton nem ad ki jelet a készülék. Szóval még ha akarnám sem tudnám a HDMI-n csak a HD-s adásokat, a scarton pedig az SD adásokat helyes képarányban nézni anélkül, hogy a HDMI kábelt nem dugdosnám ki-be a boxba.

Van valamilyen beállítási lehetőség, hogy egyszerre menjen minkét kimenet?

 

Ma felhívtam a szerelőt és az UPC ügyfélszolgálatát is a problémával. Mindketten azt mondták, hogy még soha senki nem panaszkodott a képarány problémára. :S

Remélem, hogy ez nincs így, nem lehet mindenki ennyire igénytelen és belesz@rik az egészbe. Jó úgy ahogy van. :S

A szerelő még megpróbálta bemagyarázni nekem, hogy direkt jó is így, mert úgyis mindenki széthúzná a képet a fekete csíkok miatt.

 

3. probléma:

Kérdeztem, hogy saját set-top boxszal használható-e a kapott kártya. Sajnos össze van kapcsolva a 8111-es boxszal.

 

Én lettem lecseszve, hogy miért nem gondolkodtam korábban, és akkor csak kártyát kellett volna rendelnem, amit a saját set top boxomba rakhatnék.

(Honnan tudhattam volna, hogy amit ők adnak az egy rakat fos?)

 

A hab a tortán az, hogy a szerelő ugyan elküldte postán a UPC felé a szerződésemet, de az 2-3 hét míg feldolgozzák, és csak akkor lehet valamit kezdeni az esetleges kártyacsere ügyében.

 

Van valakinek tapasztalata abban, hogy milyen set-top boxot kell vennem ami együttműködik a UPC kártyájával?

Legyen HD-s, és nem árt ha tud felvenni minimum külső USB-s vinyóra, de az se baj, ha belső vinyós.

 

A Hello HD sat-os csomagja milyen minőséget képvisel ilyen téren? Érdemes lenne váltanom rá?

 

Ilyen típusú probléma miatt felmondhatom a hűségszerződésemet a UPC-nél?

95xf Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4972

Ha használnád a kártyát nem írja ki, hogy kódolt a csatorna?

Előfordul, hogy várni kell kb 10 percet, mert régen volt használva és Thorról frissítést "le kell töltenie".

Elvileg amikor az új kártyát átveszed be kell rakják egy beltéribe ugyanezért! Nálam ezt a papírok kitöltéséig a müszakis kolléga csinálta a boltban.

 

Aktiválást telefonon meg tudod kérdezni. Ha nem vagy messze, menj be ahol vetted és kérd meg próbálják ki a kártyát.

Előzmény: csjoco74 (4969)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4971
ramihammeres imagek legstabilabak
openpli sem igazi
bl haggyuk ;)
BiharyG Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4970

Nekem az OpenPLI vált be (500HD).

Előzmény: csjoco74 (4969)
csjoco74 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 4969

Kösz a tippet, sajnos egy másik boxomon ahol már frissítettem BL és image-t sem működik.

 

 

Arra tudok gondolni hogy hibás a kártya vagy még nem történt meg az aktiválás. AUPC-nél nem próbálták ki és lehet a márc 16-i ünnep miatt az aktiválás sem olyan gyors ...

 

 

Ti milyen image-t használtok?

 

Üdv

Jocó

Előzmény: *upc*** (4968)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4968
http://sat-universe.com/forumdisplay.php?f=375

Előzmény: csjoco74 (4966)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4967
mert gyarit hasznalod ,
uj szoftver kene ra ami mentett cccamot tartalmaz !
ird be gogleba
blackup image dreambox 800 clone
pach valo ra !
kapcsold ki dobozt
nyomd hosszan bekapcsolo gombot
kiirja ip cimet
azt be kell irni bőngeszőbe ugy lehet feltolteni .nfi filet, ethernetet elne felejsd swics vagy routerrel osszekotni !
megcsinalnam neked de nincs pc ,mobilrol nehez !
skype: norbi_18_
Előzmény: csjoco74 (4966)
csjoco74 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 4966

Sziasztok!

 

Tegnap vásároltam egy UPC Direct Light előfizetést. A kártyát bedugtam a dm800 klónomba de nem történt semmi ... Mit kell tennem hogy működjön?

 

Előre is kösz a választ!

 

Jocó

Gombóc 16. Artúr Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4965

Nálunk is nagyon hangos a többi csatornához képest. 

Előzmény: csab2 (4961)
pajaci Creative Commons License 2012.03.11 0 0 4964

Nálam nem. Meg sem jelenik, le van tiltva.

Előzmény: csab2 (4961)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.11 0 0 4963
mindenkinek ennyire jol megy upcje ?:)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.09 0 0 4962
tanyéros parabolás upc részleg
http://hu.upcdirect.com/
Holland ,luxemburg


upc cable es a kabeles nettel is sok gond meg en penztárcámhoz drága !!
ugy tudom digitalis kabeltv nagyon jo minősegű dvb-C ! nem az analog !
http://upc.hu
magyar !

két cég teljesen más
Előzmény: Lindike1 (4958)
csab2 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 4961
Nálatok is üvölt az a qrva NótaTV a többi csatornához képest?
csab2 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 4960
Nem az EPG dán, hanem a programinfo. Az EPG az magyar. Éppen ez benne az érdekes és egyben megmagyarázhatatlan (legalább is számomra).
Előzmény: *upc*** (4903)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.09 0 0 4959

Mi itt tányérral fogjuk az adást, a UPC digitális kábeltévések itt tömörülnek.

Előzmény: Lindike1 (4958)
Lindike1 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 4958

Tele a nem létező t...öm a UPC-vel. :/ Kb. 1,5 éve (vagy lehet, hogy már több is) vették át a szolgáltatást a korábbi kábeltv szolgáltatónktól, meg is jelent a helyi újságban , hogy az analóg vonalakat mindenképpen megtartják, mert nagyon sokaknak van analóg kábeltv előfizetésük és ezen nem kívánnak változtatni.

Na, ehhez képest tegnap reggel, a csatornák fel elszállt. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol közölték, hogy nem érzékelnek központi hibát, másnap kiküldik a szerelőt. Ma ki is jött az ürge és nagyon aranyosan (tényleg nagyon barátságos, közlékeny volt) elmondta, hogy az analóg szolgáltatás egy részét megszűntették. És vajon erről miért nem tudták értesíteni az embereket???

Mondjuk, szerintem lesz még ebből balhé rendesen, mert a korábbi Fibernet területen tényleg rengeteg embernél működik/működött ez a szolgáltatás.

 

A UPC digitális csomagjairól, kinek milyenek a tapasztalatai? Esetleg más is járt már így, mint én?

R!ck4 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 4957

Sziasztok!

Saját beltérimhez szükség lenne egy upc kártyára, tehát ha valaki pl hiv előfizető, és már van 2-3 tévéhez beltérije, akkor pl beszállék. De csak ötlet, minden megoldás érdekes lehet.

*upc*** Creative Commons License 2012.03.01 0 0 4956
helyzet?
*upc*** Creative Commons License 2012.02.28 0 0 4955
tenyleg nem valtoztat ,de astras idökben felhő szakadásba is volt vetel ,
Max 30-40%ha esett vetel 90ból .
erős vétel volt .
diginel esik hó Romaniaba
azert felhős a kép :-D

Előzmény: Genszter99 (4954)
Genszter99 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 4954
Szerintem a tv-d nem szereti a digi tv adását, a jelminöség nem fogja a képmiöséget javitani,lehet az 65 vagy 100 százalékon is, persze túl alacsony jelszintnél kockásodik.
Előzmény: Saughassy (4939)
ficere50 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4953

Így van!!!  A kérdező "inkább kockásodik" választ adta: tehát itt jelprobléma áll fenn és nem videojel formátum--> HDMI, RGB stb.

Előzmény: 95xf (4952)
95xf Creative Commons License 2012.02.23 0 0 4952

Ez szerintem megint hüleség!

Ad egy ismét alig érthető amit írsz, próbáld meg "rendes" összetett mondatokban leírni.

 

Másik: Nálam "szürke" beltéri scart/rca-adapter-tv-tuner-usb kábelen keresztül juttatja a jelet a laptopba és tökéletes a kép

 

Az egyetlen gond ha megál a fejen a vízcsepp, akkor "bekockásodik" csíkokban

Előzmény: *upc*** (4949)
*upc*** Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4951
venni kell +ba
nem philips hdra gondoltam ami dvr !
fekete philips es kartyat ateszed
ipbox 55hdba vagy dreambox 500hdba,golden media 990cr megy cucc hdmi ;)

Előzmény: moleska001 (4950)
moleska001 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4950

Azt nem adnak, csak dvr-est plusz 1000-ért.

Mindkét fiamnak csak minőség miatt nem fizetem ki, meg amugy is van Ip tv-m is.

Ahol próbálták ott is lcd tv volt, és sokkal szebb képe volt, mint nálam.

 

Köszi.

Előzmény: *upc*** (4949)
*upc*** Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4949
scart csak crt tvre jo !
hdmi ,full hd lcd tvre jo!
jo lenne uj hd hdmis doboz
ipbox
dreambox
golden media 990


Előzmény: moleska001 (4947)
ficere50 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4948

Akkor a tányér belövése marad... Ne engedd magad lerázni, mérjen jelszintet a fejnél és a szobában is a kábel végén... (mennyi veszik el útközben dB-ben?)

Előzmény: moleska001 (4947)
moleska001 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4947

Üdv.

 

Bent a upc-ben lepróbálták a beltérit és jó.(láttam)

Adtak új szálanként árnyékolt scartot.

Itthon ugyanolyan szar minden.

megvárom a szerelőt, kiváncsi leszek mit mond.

Köszi a segítséget.

 

Üsv. Ati

Előzmény: Saughassy (4944)
ficere50 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 4946

Tégy próbát egy drágább, full árnyékolt SCART kábellel és nézd meg, hogy a beltérin a SCART-on RGB kimenőjel legyen beállítva. (meg azért jó lenne nagyobb térerő, hogy a javítóáramkörnek ne kelljen nagyon beavatkozni)--> pontosabb antenna beállítással, jobb fejjel, nagyobb tükörrel. Ha van az ismeretségeknek, akkor egy másik beltéri próbája... a szerelő könnyen mondja, hogy elég a jel, csak ne kelljen felmászni és finomítani az antennairányon... a 65% kissé soványnak tűnik.

 

Előzmény: moleska001 (4940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!