Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.24 0 0 3289

Sziasztok!

 

Ráckevei aqua-land textilmentes estjein milyen korosztály szokott lenni?

Thomas Konroy Creative Commons License 2017.12.24 0 0 3288

Bécsben a Therme Wien-ről van valakinek tapasztalata?

néró2012 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 3287

Helló !    Láttam egy kezdeményezést a Facebook.-on. Új helyeket lehetne felfedezni ha mindenki megosztaná a saját tapasztalatát.

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/873144152835943/?ref=aymt_homepage_panel

esspí Creative Commons License 2017.12.18 0 1 3286

A péntek esti textilmentes szaunaest,az textilmentes.Este tíz után pedig az egész fürdő naturista terület ! Nemek aránya ? Nem szoktam számolgatni,de többnyire heteroszexuális párok látogatják. Mint mindenhol,vannak magányos farkasok is,de ,ahogy a legtöbb helyen, be-belibben egy-két facér hölgy is .  S,hogy a hölgyek szégyenlősebbek lennének...nekem nem úgy tűnik .

Előzmény: sv650 k4 (3284)
radio111 Creative Commons License 2017.12.17 0 2 3285

Ivararányban majdnem mindenhol ezt fogod tapasztalni. A férfiak kevésbé szégyellősek (legfeljebb a kezdők félnek, hogy ha meglátnak valakit akkor a péló feláll, de ez butaság), a hölgyek annál inkább. Ahogy megfigyeltem a hölgyek inkább a párjukkal vállalják be a koedukált szaunát, uraknál nem okoz problémát magányosan szaunába járni (és itt most nem kukkolókra gondolok, bár sajnos az is létező dolog). Hölgyek sok esetben kevésbé bírják a finn szaunát, nekik elég az infrakabin a kedvenc kozmetikai szalonjukban. Hölgyeknek havonta pár nap kiesik, satöbbi, szóval van egy pár körülmény ami hozzájárul az arányok kialakulásához.

Szálláshelyek wellness részlegein lehet jobb az arány, mert általában párban (vagy családostul) járnak oda az emberek pihenni, viszont ott a fürdőruha mentes szauna enyhén szólva ritkább (ez alól talán a germán területekről érkező pihenőket kiszolgáló helyek képeznek kivételt) mint a tipikus fürdőhelyek szaunavilágaiban.

Előzmény: sv650 k4 (3284)
sv650 k4 Creative Commons License 2017.12.16 0 1 3284

Sziasztok. Valakinek tapasztalat a ráckevei Aqua-Land pénteki szauna estről? Lepedőben vagy a nélkül használják a szaunát, a szünetekben a pihenő és a medencék fürdőruhásak vagy szintén naturisták? A nemek arány? (Tegnap voltunk a párommal a V8-ban, ott kb négy az egyhez volt az arány, természetesen a férfiak javára. Ettől függetlenül jól éreztük magunkat.) Minden infót köszönök.

radio111 Creative Commons License 2017.12.14 0 2 3283

Sziasztok!

 

Tegnap voltunk az Árpád fürdőben, Székesfehérváron, egy kis élménybeszámoló:

 

Akik nem ismerik (tegnapig mi sem ismertük) egy kis ismertetés: klasszikus köntösbe bújtatott fürdő török és római elemekkel (több kisebb-nagyobb medence a két személyestől a nagyobbig, ha jól számolom összesen vagy 5, mindegyikben élményelemek, fűtött tepidárium, pihenők ágyakkal). Az egész hely egy halvány, diszkrét világítást kapott.

Első emeleti szaunarészen van egy fürdőruhás finn, egy infra, egy merülő meg egy sószoba (meg egy jégkút). Második emeleten van egy mesterszauna (szigorúan fürdőruhamentes) meg egy gőzkabin. Az udvaron van egy kisebb finn szauna (ezt csak délután 4 körül kapcsolták be), meg egy merülő.

Van masszázs meg egy egész emberi áron üzemelő bár. Fontos információ, hogy a fürdő mögötti utcában van egy parkoló, ott a fürdővendégeknek ingyenes a parkolás (van hátsó bejárat is, a fürdőben kapott nyugtát kell utólag bemutatni)

Amit fontos leszögezni, hogy nem igazán gyerekeseknek való hely. Tizenéves gyereket, aki a nyugisabb fürdőkultúrára nyitott persze be lehet hozni, de nem az a klasszikus családi pancsolda ez a fürdő.

 

Ami tetszett: hangulatos, török-római fürdős jelleg, a felöntések meg a mester nagyon rendben voltak, a mester nagyon finoman, de minden egyes alkalommal jelezte, hogy a lábunk alá is tegyünk lepedőt (mondjuk ez pont nem nekem szólt) és legközelebb erre is hozzon mindenki kendőt (mi egy rakat lepedővel, törölközővel mentünk így nem okozott problémát)

A mester szaunában tényleg nem volt fürdőruha, igaz mindenki lepedőbe, kiltbe volt öltözve (vájtfülűek most fintoroghatnak, de szégyellősebb kezdőknek ez jó hír lehet). A mesterszauna ajtaján elég egyértelműen ki is van írva, hogy fürdőruha tilos.

Korán érkeztünk így csak a vége felé szaporodott fel a létszám, a törzsközönség (legalábbis akiket annak néztem) nagyon befogadó, ne tévesszen meg senkit a kinézet (volt pár +120kg fiatalember, de tényleg udvarias, jó arcok). 

 

Ami nem tetszett:

2. emeleten (mesterszauna) csak egy zuhany van (az elsőn is ha jól láttam). Külső szauna nincs "deklarálva" (az udvari kijáratnál egy spanyolfal került ki a szauna bekapcsolása után, így fürdőruhamentesnek tűnt, de vegyesen használták. Lepedő nincs (legalábbis alapból, nem tudom bérelni lehet-e, mint mondtam nekünk volt saját bőven). Ami nagyon furcsa még, hogy nincs egy ivókút, vagy vízadagoló, csak a büfében lehet ásványvizet venni. Első emeleti merülőnek van egy szaga (lehet, hogy a fürdőruhásból szoktak egyből csobbanni?)

 

Összességében jól éreztük magunkat, a hely kellemes és fejlődőképes (mármint szaunakultúra téren).

 

 

 

esspí Creative Commons License 2017.12.14 0 1 3282

Valljuk be őszintén,a harmincas sebességkorlátozást sem mindíg vesszük észre... Én helyes dolognak tartom,ha a szaunakultúrában jártas vendégek segítenek a jámbor,de tudatlan tévelygőknek a helyes szaunahasználat elsajátításában. A magyar nyelv varázsszavai használatával általában az ,,anyádnakugassálköcsög" tipusú reakciók is elkerülhetők .

Előzmény: Armogur (3277)
csirihau Creative Commons License 2017.12.12 0 2 3281

Visegrád Thermál Hotel. Van  textilmentes szauna részleg (Igaz az utolsó nap délelőtt meghalt a szauna kályha). A textilmentességet  tartják, de a higiéniás kultúra nagyon hiányos. A kapott 1m-es szauna lepedőn  fekve nem lehet elférni (bár ezt lehet cserélni többször is), s általában magukra tekerve használják, s ilyenkor a láb és az izzadság a padra kerül. A szaunázás előtti zuhany és a merülés előtti zuhany használat 40-50%-os. Számomra ez  egyénként teljesen megdöbbentő. Annyi fáradságot   miért nem vesz valaki, hogy   elolvasson egy ide vonatkozó leírást, s legalább megpróbálja  azt tartani? Az utolsó nap, mikor nem működött a textilmentes, a nejem " betévedt" a textiles kabinba. Rémisztő dolgokat mesélt: papucs bent, bejöttek szárítkozni, fürdőcsomagok, törülközők  a padon kiterítve.

Még egy a szaunától függetlenül:  a wellness részlég  tulajdonképpen egy tófürdő higiéniájára hasonlít. Zuhanyozás nincs, lábmosó kikerülve,  megérkezvén oldalról becsobbanás a menő. Mindezt a szálloda beleegyezésével, mert  kiplakátolva nincs, figyelem felhívás  nincs. Pedig medence felügyelő van, kamera van.  

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.09 0 0 3280

Szerdán valaki Mórahalomra jönne esetleg?

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.07 0 0 3279

Üdv Úgy látom senkinek sincs tapasztalata  a Kerekdombi szaunaházról?

sv650 k4 Creative Commons License 2017.12.02 0 1 3278

Pedig naturistának van meghirdetve. Azért köszi az infót!

Előzmény: Armogur (3277)
Armogur Creative Commons License 2017.12.02 0 1 3277

Nem naturista, hanem fürdőruhamentes az Aquaworld sz-cs-p, az más kérdés, hogy vannak, akik naturistaként, vannak, akik fürdőruhában használják. Én még nem láttam olyat, hogy a felügyelő személyzet rászólt volna valakire, hogy vegye le a fürdőruhát, és használjon lepedőt. Egyszer a szaunamester szólt egy külföldi párnak, hogy ma fürdőruhamentes nap van, akik először nem akarták megérteni, miről beszél, aztán inkább elmentek.

 

Én a legnagyobb gondnak a kultúrálatlanságot tartom az Aquaworldben, az alap kellene legyen, hogy az ember maga alá terít valamit, hogy ne a fára izzadjon, és csuromvizes lepedőben ne üljön már le szaunázni, törölközzön meg szárazra, cseréljen lepedőt. Olyan tócsákat tudnak maguk után hagyni az emberek, ami még a pad alá csurogva is megmarad a nap végéig. Ezeket mind ki kellene plakátolni minden egyes ajtóra piktogramokkal, aztán meg körbejárni és betartatni a szabályokat.

 

 

Előzmény: sv650 k4 (3274)
sv650 k4 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 3276

Köszi az infót! 

Előzmény: Ilikesmee (3275)
Ilikesmee Creative Commons License 2017.12.02 0 1 3275

Igen, fürdőruha nélküli ilyenkor. Alapvetően betartják, de néha betéved egy-egy bikinis nő vagy fürdőruhás férfi, akik láthatóan magukat cseppet sem zavartatva szaunáznak a többi ember közt, és sokszor ki sincsenek küldve. Bár már olyannak is tanúja voltam, hogy a bikinis csaj a többi vendég felszólítására távozott.

Alapvetően ebben is különbözik a V8-tól, ahol senkit nem látni fürdőruhában, de még lepedőbe csavarva se nagyon (amivel persze semmi baj nincsen). Ettől függetlenül nagyon jó az Aquaworld is, tudom ajánlani, számomra egyedül a medence hiánya a fő negatívuma a helynek.

Előzmény: sv650 k4 (3274)
sv650 k4 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3274

Az Aquaworldben szerda, csütörtök, pénteki napokon tényleg naturista a szauna, és be is tartják?

Előzmény: Armogur (3273)
Armogur Creative Commons License 2017.11.28 0 0 3273

Köszi, ezt láttam én is, csak nem volt egyértelmű.

Tehát 2200+1600 = 3800 Ft, ha pénteken megyek?

Az Aquaworldben 2100-ért lehet szaunázni...

Előzmény: asdqweasdqweasd (3272)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2017.11.28 0 0 3272
Előzmény: Armogur (3271)
Armogur Creative Commons License 2017.11.27 0 0 3271

Mennyibe kerül a wellness & szaunaprogram kombinált jegy?

Előzmény: asdqweasdqweasd (3270)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2017.11.27 0 0 3270

Azért kötelező megvenni a programokra is a jegyet, mert korlátozott a befogadóképesség. Ha túl sok az olyan ember, aki nem vesz jegyet a programokra, csak szaunázni menne be, akkor kiszorulnak azok, akik programra akarnak menni, és ezzel természetesen a bevétel is kevesebb lesz. Vagy olyan napokon kell menni, amikor nincs program, vagy beáldozni rá ezt a pluszt. Üzemeltetői szempontból teljesen jogos lépés, mert ígyis-úgyis telt ház van.

Előzmény: Tommy081 (3267)
Mustár Creative Commons License 2017.11.22 0 0 3269

Nem kötelező, van olcsósított belépti is.

Előzmény: Tommy081 (3267)
Ilikesmee Creative Commons License 2017.11.22 0 0 3268

Ez érdekes, mert tőlem a pénztárnál mindig megkérdezik, hogy a programokra is akarok-e jegyet venni, és volt már, hogy csak wellness belépőt vettem.

Előzmény: Tommy081 (3267)
Tommy081 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 3267

Szentendrei V8 nagyon szép remek hely kb 30 férfi és 4 hölgy volt kedd délután.párommal saját szauna programunk van ezért a szeánszokra nem megyünk be,de ami furcsa hogy kötelező!!!! Megvenni a szeánszra a bellpőt is!!!! Miért nem ellenőrzi a szauna mester a karszalagot és csak az vehetne részt a szeánszon akin van.kissé lehúzás szagu a kötelező karszalag vásárlás.

 

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2017.11.22 0 1 3266

Nem! Nem az. Határozottan nem. Úgy van megoldva, hogy a szauna rész bejárata után van egy előtér, ott egy finn szauna. Az fürdőruhás. Utána egy ajtó, onnan kezdődik a fürdőruha nélküli terület. Ezt eléggé egyértelműen jelzik is. Van szaunamester, kevesen is vannak, szóval tud figyelni. Azt nem mondom, hogy a pihenőben nincs néha egy-egy ember fürdőruhában, de a szaunában szólnak érte. 

Előzmény: Törölt nick (3265)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 3265

A celldömölki létesítmény egyébként fürdőruhás? A fotók alapján úgy tűnik, hogy az ...

Előzmény: akkornemcsakúgy (3262)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2017.11.21 0 1 3264

Gotthárdon, Cellben nem lesz ilyen gond.

Előzmény: Armogur (3263)
Armogur Creative Commons License 2017.11.21 0 2 3263

Köszi az infókat, Bükfürdő és Sárvár már megvoltak.:-) Volt szívás is most a hétvégén, mert valami cseh ünnep volt, és a csehek megszállták Bükfürdőt, alig bírtam bejutni...

Előzmény: akkornemcsakúgy (3262)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2017.11.21 0 2 3262

Tökéletes választás. Sárvárt javasolnám elsőnek és utána Büköt, mert fordítva azért csalódás lenne. Sárvár messze jobb, mint bármi más az országban, de Bükkel nem versenyezhet. Szentgotthárd? Kicsit gyengébb Sárvárnál, nyáron egy szaunázós-napozós programra inkább tudnám ajánlani. Igaz nagy előnye, hogy általában kevesen vannak. Sárvárra, Bükre hétvégén ne menjél, tömegnyomor van.

Celldömölk nagyon kellemes, kevesen vannak, kár hogy se medence, se jakuzzi, se merülő. Kehida nagyon vegyes lett az utóbbi időben, nincs szaunamester, elég sok a fürdőruha. Igaz ez már pár éves tapasztalat.

Előzmény: Armogur (3261)
Armogur Creative Commons License 2017.11.20 0 1 3261

Én csak itt tájékozódtam, és ez alapján választottam Bükfürdőt és Sárvárt első célpontnak.

Beszéltem olyannal, aki volt már Szentgotthárdon, és azt mondta, hogy Sárvárhoz mérhető.

Amúgy a bakancslistán van még Celldömölk és Kehidakustány, de tudtommal ezek kisebbek...

A székesfehérvári Árpád-fürdőről tud valaki infót, milyen ott a szaunázás?

Előzmény: akkornemcsakúgy (3260)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 3260

Nem hinném, hogy az országban van olyan létesítmény amit ebben a tekintetben Sárvárral, Bükkel össze lehetne hasonlítani.

Előzmény: Armogur (3256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!