Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88120
Előzmény: Csuklósbusz (88117)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88119

Azt egy másik szivattyú teszi.

A fűtés vizével két ponton lehetséges a kapcsolat:

-a kazán feltöltő csapján keresztül

-a tömörtelen hőcserélőn keresztül

Ha már nézelődöl ott akkor a HMV tágulási tartályának gázoldali nyomását kéne ellenőrizni.

Előzmény: mykym66 (88114)
nixon70 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88118

"Ha már nekem van csonkom akkor mennyi minimum az az összeg amiért pl egyetlen egy gáztűzhelyért behozzák a gázt?

 

A belső hálózatot terveztetni kell(25-40e)

Rácsatlakozási díj (25e; a terv benyújtásakor fizetendő)

Gáz bekötés anyag+munkadíj (ez sok mindentől függ: milyen csővel, milyen hosszan, főldben megy-e stb)

 

"Illetve ha konvektoros fűtést, gázbojlert akarok, de palackról akkor úgy saját magam megcsinálhatom házilag?

 

Akkor is kell terv, engedély, nyomáspróba?  Nomeg palackról mennyivel lenne drágább mint földgázról a fűtés?"

 

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__1600438-gazkonvektort-ki-uzemeltet-pb-palackrol-es-1-mennyi-a-fogyasztasa-egy-honapba

Előzmény: Csuklósbusz (88117)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88117

450 ezer csak a csonk?? 

 

Ha már nekem van csonkom akkor mennyi minimum az az összeg amiért pl egyetlen egy gáztűzhelyért behozzák a gázt?

 

 

Illetve ha konvektoros fűtést, gázbojlert akarok, de palackról akkor úgy saját magam megcsinálhatom házilag?

 

Akkor is kell terv, engedély, nyomáspróba?  Nomeg palackról mennyivel lenne drágább mint földgázról a fűtés?

Előzmény: nixon70 (88116)
nixon70 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88116

Szembeszomszédomnál (tigáz dso terület, földút), tavaly 450e+130e ft-ért akarták a csonkot beadni kerítésen belűlre.

 

A belső hálózatot terveztetni kell(25-40e)

Rácsatlakozási díj (25e; a terv benyújtásakor fizetendő)

Gáz bekötés anyag+munkadíj (ez sok mindentől függ)

 

És akkor még nincs kondenzációs kazánod, égéstermék elvezetésed.....

A kazánt amúgy felteheted a felső szintre, padlásra nem hiszem.

Előzmény: nagyl7515 (88111)
Péter Steckl Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88115

Sziasztok!

 

Ariston Genus Premium system evo 24 erp kazánnál hogyan lehet a fűtés oldali szűrőt kitisztítani?

mykym66 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88114

És amikor a puffer tartály vizét keringeti, ami gondolom hálózati nyomáson van, akkor nem engedhet át? A hőcserélő talán négy éves.

Előzmény: halaloszto (88088)
erga45 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88113

Bejött a "nagyon proli" megoldás, köszi. :-)

Előzmény: Kapocska (88110)
mykym66 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88112

Naponta leengedek 6-8 liter vizet, az valahonnan bekerül a rendszerbe.

Előzmény: Kapocska (88089)
nagyl7515 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88111

Sziasztok!

 

Az alábbi dologban szeretnék tanácsot kérni:

 

Tudjátok, hogy milyen költséggel jár jelenleg /kb./ a gáz bevezetése az ingatlanra és eljuttatása egy kazánig. A gáz bent van az utcában. 

Fűtési rendszeremet szeretném kényelmesíteni, jelenleg egy vegyes kazán + pufferrel fűtők. Legegyszerűbb megoldásnak egy pelletégő merült fel. De a jelenlegi olcsó gáz mellett, ezt is átszámolnám. A neten nem igazán találok adatot.

 

Illetve még megkérdezném, hogy mivel már több kéménynyem nincs a kazán házban milyen kémény kivetés jöhet számításba egy esetleges gázkazánnak? Homlokzati vagy tegyen fel a kazánt a felsőbb szintre, esetleg padlásra. Bírja egy gázkazán a hideget?

 

A ház amit fűteni kellene egy új, kb. 10kW hőigényű családiház.

 

Köszi a segítséget előre is.

Kapocska Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88110

Nem biztos,hogy menetes.

Próbálj egy szikével alányúlni,ha nem akkor az óvatos "nagyon proli" a megoldás.:-)

Előzmény: erga45 (88107)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88109

Nekem az a véleményem,hogy ,ha nem zavar a termosztát hiszterézise

akkor maradjon az eredeti üzemeltetés.(hideg víz vesz le nagyobb energiát a

kazánról(kevesebb a füst veszteség) de a radiátor hatásfoka meg „forrón” jobb) :-)

Ha nem komfortos v. takarékoskodni szeretnél akkor egy programozható termót

kéne venni de ilyen kétpontosat( a visszavétel is csak kb.3 fok).

A bonyolult okosokban nekem az nem tetszik,hogy a kívánt hőmérsékletet

úgy közelíti meg,hogy a kazánt kapcsolgatja,hogy ne legyen túllendülés.

Szabályozástechnikailag jó,de a kazán és a kéményveszteség  szempontjából nem.

Kell egy kompromisszum (a jelenlegi termód kb.+-0.7fokkal tartja a hőmérsékletet)

pl.0.2-0.3 mert a 0.1 is sok kapcsolással járna.

Ilyen meleg átmeneti időben nálunk a 24kW-os kazán óránként 15 percet megy egyfolytában

majd szünet.

Tehát kísérletezésre sem alkalmas ez az időszak.

Előzmény: JohnyFirpo (88102)
morgen66 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88108
Előzmény: erga45 (88107)
erga45 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88107

Köszi szépen! Szóval az R5-tel kell kezdeni. Szerinted mivel csináljam, hogy ne nyaljam el a fogait? A csőfogó és a rongy nagyon proli? :-) Kézzel nem sikerül, nyilván a vízkő miatt is.

Előzmény: Kapocska (88085)
morgen66 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88106
Előzmény: Jroux1 (88104)
morgen66 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88105

"Mennyire strapabíróak ezek a Bosch turbós kazánok, engedhetem neki a gyakori kapcsolgatást? Mivel növelhetem az élettartamot?"

 

Azzal növelheted az élettartamát , ha nem kapcsolgat állandóan.

A kazán teljesítményét kellene lejjebb állítani, ha lehet, nagy a kazán teljesítménye az  rendszerhez, ezért kapcsolgat sűrűn.

 

Előzmény: JohnyFirpo (88102)
Jroux1 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88104

Sziasztok!

 

Létezik olyan tömítő paszta, amivel akkor is tudok vízzáró tömítést létrehozni, ha az adott felület nedves és a víznyomás miatt elenyésző mértékben csöpög róla a víz?

 

Köszönöm: Jroux

JohnyFirpo Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88103

kedves smith!

 

Termoszelep még nincs, hagyományos csapok 2  új lapradiátor, a többi a régi 90-es évekbeli aluminium egyelőre!

Előzmény: smith (88100)
JohnyFirpo Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88102

üdv!

Az elsőre leírt beállításnál nem voltam megelégedve, de most elkezdtem variálni és lejjebb vettem a kazán vízhőfokszabályzóját, ami meglepő eredményt hozott:

 

Radiátor nem túl forró, viszont állandó hőmérsékletű, ~5 perc fűtés utána 3 perc utánkeringetés, majd indul előről.
Mennyire strapabíróak ezek a Bosch turbós kazánok, engedhetem neki a gyakori kapcsolgatást? Mivel növelhetem az élettartamot?

Előzmény: Kapocska (88097)
csiriz Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88101

A régi alu csövem 55cm hosszú, az új kb 66cm.

Levágjam a végét? Mivel érdemes levágni?

Vagy hajtogassam újra amíg be nem fér?

Előzmény: cucu (88056)
smith Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88100

Ok. :-)

Termoszelepeid vannak-e? Mert a túllövésen azok is szépen tompítanának.

Előzmény: JohnyFirpo (88096)
spee981 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88099

"Főleg gyenge hőszigetelés esetén, amikor a belső hőmérséklet hajlamos gyorsan változni, és a hőveszteség a hőmérsékletkülönbséggel arányos."

 

A fogalmazás gyengécskére sikeredett. Azt akartam írni, hogy ha vacak a szigetelés, akkor elméletileg lehet nyerni azzal, hogy engedjük lehűlni amikor nem kell a meleg (éjjel, vagy ha nincs otthon senki nap közben), mivel a hőveszteség a hőmérsékletkülönbséggel arányos. Tehát ha sokáig alacsonyabb hőmérsékleten van a ház, sokáig kisebb a hővesztesége. Ezzel az szokott a gond lenni, hogy visszafűteni azért vissza kell ha hagyod lehűlni, tehát gyakorlatilag megvalósítani a spórolást néha nehézkes (hogy komfort is legyen). Padlófűtéssel esélytelen, radiátorral meg csikicsukiba torkollhat: amit nyersz az éjszakai hűvössel, azt leperkálod hajnalban amikor vissza kell fűteni és a hidegebb falak nyelik a kWh-kat. Elméletileg viszont igaz hogy alacsonyabb átlaghőmérséklet = spórolás. Csak tényleg legyen alacsonyabb az átlag, ehhez kell kicsit játszadozni, főleg ha nem automatikus szabályozóval csinálod.

Előzmény: spee981 (88098)
spee981 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88098

Az alap problémádra az alacsonyabb előremenő megoldás lesz, csak kézzel kell tekergetned majd a külső hőmérséklet függvényében, ha már nem fűti fel alacsony előremenővel, feljebb kell tolni hogy elég meleg legyen.

 

A hőingadozáson segíthet egy digitális termosztát is, pl computherm q7, ami heti programot is tud, és pontosabban kapcsolgat, de az előremenőt ahhoz is jól be kellene lőni, hogy ne legyen túlfűtés. Hiába pontosabb a termosztátod, túl magas előremenőnél kap egy energialöketet a ház, amit a radiátorok vígan leadnak. Mire a termosztát "megérzi", a hőleadás már megtörtént. Az okostermosztátok ezt szokták megtanulni, és látva a hőmérséklet emelkedésének tendenciáját már korábban lekapcsolnak, illetve esetleg korábban indítják a kazánt, mint hogy a célérték alá csökkenne a mért hőmérséklet, hogy minél kisebb alá- és fölé lendülések legyenek. Ez csak az elmélet nagyjából, konkrét típust nem tudok ajánlani, de ha rákeresel hogy tanulót termosztát, lehet találsz az igényeidnek/pénztárcádnak megfelelőt. Mellesleg a heti program meg az okosság (még ha drágának is tűnik) hozhat a konyhára elég sokat a kézi tekerős megoldáshoz képest Főleg gyenge hőszigetelés esetén, amikor a belső hőmérséklet hajlamos gyorsan változni, és a hőveszteség a hőmérsékletkülönbséggel arányos.

Előzmény: JohnyFirpo (88096)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88097

Én a szoba hőmérsékletére gondoltam(termosztát érzékenység/hiszterézis).

Előzmény: JohnyFirpo (88096)
JohnyFirpo Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88096

üdv smith!

 

Visszavettem 50°C-ra - próbaüzem! :)

 

---

 

Kapocska!

 

Nem vagyok teljesen elégedett, mivel mint írtam teljesen kihűl.

Ha megy a kazán, jó a hőérzet, meleg is van!

Előzmény: smith (88095)
smith Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88095

ami véleményem szerint nem takarékos és zavaró is, hogy beállítom a kazánon a kívánt hőfokot pl 70 °C, majd a fali termosztátot 20-22°C-ra tekerem

 

Kell az a 70°C? Mert ha nem, akkor mondj neki pl. 50-t, akkor kevésbé fog túlfűteni, rövidebb szünetekkel dolgozik majd.

Előzmény: JohnyFirpo (88092)
Kapocska Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88094

Amúgy a hőfoktartással meg vagy elégedve?

Előzmény: JohnyFirpo (88092)
mynames Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88093

Köszön a linket!

Ha csak ennyi a különbésg akkor Grundfos inkább. Ha jól láttam akkor arra 60 hó gari van.

Előzmény: morgen66 (88086)
JohnyFirpo Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88092

Kedves szakik!

 

 

Tanácsra lenne szükségem!

 2éve nyáron szereltettünk be egy BOSCH Gaz 3000 W ZW 24-2 AE kombi kazán, turbós, fali, 10-24kW készüléket, szakemberrel.

link róla:

http://www.arukereso.hu/kazan-kalyha-c4026/bosch/gaz-3000-w-zs-24-2-ae-p44365556/?gclid=CJegg6jOpdACFQsR0wodFL4NEg

 

Most, hogy eljött a 2. fűtési szezon, használjuk is, meg vagyunk vele elégedve, jó a hatásfoka, kellemes meleget csinál.

A készülékhez mellé raktak az érintésvédelmi szakemberek egy fali termosztátot, közvetlen a kazántól fél méterre a falra, (hő nem éri közvetlen) nem volt extra kívánságunk, ezért a legegyszerűbb típust kértük erre a célra.

Ez az:

 

http://www.luxvill.net/termosztat_PT-105

 

A kazánt csak fűtésre használjuk, tehát a melegvizet nem ez csinálja.

 

Namost annyi érdekességet figyeltem meg, ami véleményem szerint nem takarékos és zavaró is, hogy beállítom a kazánon a kívánt hőfokot pl 70 °C, majd a fali termosztátot 20-22°C-ra tekerem, szépen elindul a kazán és hamar melegednek is a radiátorok, felfűti a lakást, majd mikor a szoba hőmérséklete elérte az adott, hőfokot, kikapcsol a fűtés, az utókeringetés még egy darabig megy.

Ezzel nem is volna baj, viszont a következő bekapcsolásig annyira lehűlnek a radiátorok és vízcsövek, hogy teljesen hidegek lesznek. Oké, hogy ez a hő a lakásnak adódik át, de szerintem ez nem épp gazdaságos, hogy eztán újra felmelegíti a vizet hidegről 70°C-ra.

 

Amúgy egy viszonylag nagy előszobai térben foglal helyet a kazán és a termosztát is, mondhatni ez a leghidegebb helység.

 

Ez normális így vagy gagyi a termosztát és így szabályozza?

 

Milyen termosztátot ajánlanátok, ami nem horror áron van, de azért ennél komolyabban szabályozza a rendszert!

Mennyire bonyolult bekötni egy ilyen termosztátot, ha van villamos előképzettség?

 

köszönöm a választ!

johny :)

mynames Creative Commons License 2016.11.13 0 0 88091

Köszönöm a választ, válaszokat!

Előzmény: smith (88084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!