Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 102309

Ha  nem tudod mennyi  a bemenő,  akkor honnan tudod, hogy nem bírja el? Ha 10 négyzetnél nagyobb terasz kell, akkor keress mást. Családban van 30 négyzetes terasszal ház eladó, mögötte idilli bányató, meg ami kell, negyed ennyiért. Oszt?

Előzmény: Korundos (102294)
soproniirsai Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102308

ha most épül, akkor az elektromos terveket kérd el.

Előzmény: soproniirsai (102307)
soproniirsai Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102307

kérd el a közös képviselőtől a megvalósulási dokumentációt.

Előzmény: Korundos (102294)
Lacivill Creative Commons License 2019.09.04 0 2 102306

Földelés, és EPH 2 különböző dolog.

Előzmény: pripus (102303)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102305

Bocsi, 1x32A

Előzmény: ksanci (102304)
ksanci Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102304

Naaa... 3x32A egy műhelynek, vagy kisüzemnek kell :)

Nekünk egy kisebb, 70 nm-es családi házunk van, igaz, indukciós főzőlappal. Elektromos sütő, mosógép, szárítógép és egy 2,1 kW-os villanybojler van 1x32A-en. Eddig mindig elég volt, igaz, nem sütöttünk, főztünk, mostunk, szárítottunk és hajtottuk a bojlert egyszerre. Nem azért, mert figyelünk rá. Van egy teljesítménymérő a mért fővezetéken, aszerint 25A-nél még nem volt nagyobb terhelés. Most intézem a vezérelt áramot, ha az meg lesz, pláne elég lesz. 

A teljesítménybővítés 3600Ft/A+ÁFA, 32A-ig kiszállási díj is van, 7565 Ft. 

Előzmény: Mr. Pepe00 (102302)
pripus Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102303

Sziasztok,

 

panel lakásban, ha földelést akarok kiépíteni:

 

- EPH bilincsel kell összekötnöm a gázóra utáni csövet a vízóra utáni csővel?

-elegendő 6mm2-es MKh vezeték?

 

 

köszi

Mr. Pepe00 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102302

Ha kimondottan villanytűzhelyesnek van kialakítva, akkor 3x32A. Ha nem, akkor 1x20 v.25A.

Ingyenes bővítés 32A ig lehetséges, ha a szakértő a becsatlakozást megfelelőnek találja. Azontúl hálózatfejlesztést kell fizetni, A-enként x összeg.

Előzmény: Korundos (102294)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102301

Hello!

 

FKCO nyomásálló (750N) duplafalú 124.-/m

Müiii 16 os cső: 59.-/m

 

Falba nem látom értelmét, hacsak a könyökök kiváltására, viszont betonba:

symalen m20 at tennék 147.-/m

 

kb árak.

Előzmény: Barkas Farkas (102290)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.04 0 1 102300

Még annyi, hogy nem működés közben volt a leoldás, hanem teljesen véletlenszerű időkben, akár éjszaka közepén. Új lakás, eleve nem ajánlott már az AC-s, gondolom olcsósítottak, mert amit vettem, az majd 7000Ft volt (1f, 40A, 30mA).

Előzmény: Törölt nick (102299)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.04 0 1 102299

Szia, nekem is pont ez volt a problémám, csak nem tudtam elsőre hogy az indukciós lap (IKEAs 2x2) vagy a klíma-e vagy más-e a hunyó, mert nagyjábül egyszerre kerültek be a lakásba.

 

A megoldás az "A" karakterisztikájú Eti Fi relé lett, az olcsó GMV AC karakterisztikájú helyett.

 

Ez a felállás a konyhában:

Előzmény: ficere50 (102256)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 102298

Ha most hívsz szerelőt igen ez a két véglet lesz. Az egyik aki meghallja hogy alu azonnal tépné ki a fenébe, amúgy hozzá se nyúl. Jogosan tehát a "jobbak" nem fogják elvállalni a félmunkákat.


A másik meg megheftölte volna azt az egy dobozt ami éppen kiégett és mindenki örült volna hogy van áram és olcsó volt a javítás amíg egyszercsak halálos baleset vagy lakástűz nem lett volna.

 

 

 

Mert ugye ezen a fórumon se dobta be tippnek senki sem hogyha a főelosztóból közvetlen táplált konnektorba dugva a bojlert miért füstöl ki a lakás közepén a nulla..?

Föld-nulla összekötés a lakásban és nullaszakadás ennyi volt a megoldó kulcs de egy mezítlábas erre sose jött volna rá. Újraköti ott ahonnan a füst jött és kész, ismét működik minden és ha nem elég okos alá sem íratja hogy de alu=életveszély.

 

Nade ha utánna meghal valaki ki megy a börtönbe?  A csóró tulaj vagy a szerelő "aki csak egy dobozt" kötött újra? 

 

 

De amúgy igaz, kis munkára ki se szállnak, csak azok akik amúgy sem értenek hozzá.  

 

De én pl a szerelő helyébe képzeltem magam, ha én kérnék most "csak egy  új kapcsoló tábla biztosítékokkal" dolgot bizony már abból gond lenne hogy az alut ha mozgatod gyakran törik, eltörik , lehet már vésni meg szopni vele. Na meg mekkora biztit merjek felrakni hogy ne legyen tűz. Ha túl kicsi ( vezetékhez megfelelő) levágja a porszívó és a villanyszerelő lesz a hülye...   
Arról nem is beszélve hogy FI relét pl fel sem lehetne kapcsolni az én hálózatom esetében sem.
Tehát " csak egy új kapcsoló tábla biztosítékokkal"  dologhoz szintén szét kell túrni, méregetni az egész hálózatot ami munkaórában már majdnem ottlesz mintha áthúzatnád az egészet.  Aztán még mindig nem tartunk ott hogy pl földszondát kimértük jó-e stb stb. 

A gond ottvan mint nálam is hogy az ingatlan nem ér annyit mint amennyibe pl a villanyrendszer újravésése kerülne egy profi által. Profit profi munkára nem tudunk megfizetni, aki meg elvállalja meg ki is tudunk fizetni az kb laikus szintű munkát fog végezni.

Csak egy konnektor, csak egy elosztótábla stb, ilyenre szerintem csak a szuperinfóból a mezítlábas jön ki, csavar egyet a megégett kötésen, wago+alupaszta azt se tudja mi, és mindenki boldog.

Előzmény: SolnesMM (102296)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 102297

Meglett a megoldásom, a főelosztó mögött volt egy kötés megégve, réz alu persze.

 

Ha ott kikötöttem a nullát a fél házban akkor is volt áram... a földelésen keresztül. 

 

Tehát a kontaktos kötés helyett az áram a kerülőúton ment.

 

A villanyóra után közvetlen kijövő nulla volt kontaktos de mivelhogy a házban valahol a föld-nulla össze van kötve így a főelosztóba kötött konnektor is úgy kapott áramot gyakran hogy piroson be, kéken visszajött a nulla a főelosztóba a lakáson keresztül. 

 

 

Az már csak hab a tortán hogy az éjszakairól üzemelő bekötött nullával rendelkező bojlernek miért volt jobb és könnyebb útja a nappali földelésén keresztül folynia, mert a főelosztóban az éjszakai-nappali nullák is összevoltak kötve.  

 

Vagy csak itt jön képbe a szomszéd, ha az én bojlerom ment akkor a szomszédé is ( éjszakai) . AKkor leszívódott a nulla és lehet a földelésen mégha hosszabb a hurok akkor is jobb volt ott neki. 

 

Nade tanulság hogy tényleg mindent újravezetékelni. 



Az én esetem pl mintapélda miért nem szabad a földet és a nullát újra egyesíteni lakáson belül. 

 

Mert ha megszakadt a nulla észre sem veszi az ember, de ha utánna a föld is megszakad lehet az lesz az utolsó észlelése.. 

 

 

SolnesMM Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102296

Azért ez elég sommás  tanács :

 

  "ki kell tepni a falbol es ujravezetekezni a hazat."

 

 Nekem is adtak anno ilyen megkérdőjelezhetetlen tanácsot.

 Jó 10 éve vettem egy társasházi lakást, amiben sok minden avult volt, így az elektromos hálózat is, de azért használni lehetett.

 Akkor szembesültem először , hogy a villanyszerelés egy hiányszakma. Nem nagyon akartak jönni csak nagy munkára.

 Eredetileg lett volna egy Fi relés áramkör egy kazánhoz, egy új kapcsoló tábla biztosítékokkal,  egy új külön áramkör egy dugaljhoz. Ennyi.

 Volt aki   600 ezerig meg se állt volna, végül volt aki 150 ért megoldotta.

 

 az a 600 ezres  szaki s úgy kezdte, hogy mindent likvidálni kell.

 Én meg mondtam mester azt likvidálja amit én kérek !!

Előzmény: tfe_tng (102293)
Korundos Creative Commons License 2019.09.04 0 0 102295

 Elsőnek !

Kell lenni a vezetékben fázisnak  és az áramkörnek zártnak kell lenni. Kell egy fázis ceruza meg némi rutin.

Előzmény: axe1985 (102285)
Korundos Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 102294

Sziasztok !

Hátha tud valaki segíteni, jobban mondva véleményezni.

 

 Van egy újépítésű társasházi lakás. Mennyi lehet ennek a bemenő villamos teljesítménye ?  32 vagy 40 Amper ??

 Tulajdonképpen úgy vetődött fel, hogy készül a konyha sarok, ide kerül egy  villanytűzhely. Ennek van egy kötő doboza, semmi más. A tulaj  szárnyal, nyakló nélkül telepítené be az elektromos kütyűket. Ok a villany tűzhely  mondjuk 2 lap  800  és 1200  W  + a sűtő ez legyen 3000 W.

 Tulajdonképen ott ment a semmibe a diszkurzus , hogy egy illető  rábeszélte volna szárítóra is. mosógép ok., de szárító ?

 Volt ott egy szerelő asztalos, brillilózott, hogy a vezeték bírja..., ok az bírja de a főbiztosíték nem.

 se a tulaj se  az illető egyszerűen nem látta be, hogy a vételezésnek korlátai vannak.

 Na mindegy  , tehát van e 40 Amp fokozat  ? Ez a kérdés.

 ja a kis nyomorult lakás  42 nm  azért egy 10 nm -es terasszal rendelkezik.... szárításra kitűnő.

 Más. Micsoda pofátlanság az építőipar részérő. az egész lakásban egy világító test sincs, legalább a csüngő körte lenne. Csak a kilógó drótok.

 Majd 40 milla és  nehány ideiglenes égőre nem telik, kibaszott sóherek.

tfe_tng Creative Commons License 2019.09.03 0 1 102293

Eloszor is: olvasd el amit leirtal mielott elkuldod, mert se fule, se farka. 

 

Masodszor: Nem kell sokat visszaolvasni, heti tema az alu vezetekek es kotesek kerdese, altalaban ugyanazzal a vegeredmennyel - ki kell tepni a falbol es ujravezetekezni a hazat. (de az draga - tudjuk - de jobb mint bent egni a hazban)

 

Harmadszor: ne allj neki egyedul, hivj valakit aki ert is hozza. nem jatek.

Előzmény: axe1985 (102287)
tfe_tng Creative Commons License 2019.09.03 0 0 102292

Ezt betonba talaltak ki, ettol meg mehet falba is. Kicsit talan erosebb mint a sima lepasallo gegecso. Egy ismeros csaladi hazat most huztak tele ilyennel, nem hiszem hogy barmi problema lenne vele. Hajra :)

Előzmény: Barkas Farkas (102290)
Atis57 Creative Commons License 2019.09.03 0 0 102291

Szia!

 

 mivel ilyett beépitve még nem láttam........................passz

 

 

A továbbiak;  helyesen  igy.....

Előzmény: Barkas Farkas (102290)
Barkas Farkas Creative Commons License 2019.09.03 0 1 102290

Szevasz!

 

A kérdésem konkrétan a Gewiss 20mm átmérűjű "lila" FKCO gégecsőre vonatkozott.

 

(A "mezei" gégecsövekről nekem sincs jó véleményem.)

 

A kiselosztótól áramkörönként menne egy-egy darab gégecső a végcélja felé, kb 12-16 áramkör lesz várhatóan, egy része falban, egy része esetleg a leendő padlófűtés alatti betonban.

Előzmény: Atis57 (102289)
Atis57 Creative Commons License 2019.09.03 -3 0 102289

Szia!

 láttam sokféle "ajándék csőböl" készült csövezést . 

A gégecsövek belseje elég szűk , -akár sorjás is .

Ezért a vezetékeket a beépités előtt belehúzzák. Persze igy már nem lehet kihúzni, bőviteni stb.

 

 

A bővitésről annyit; javasoltam a konyhába  6db dugaljat ,-nem kell csak 3 !

                                              a szobákba  4db.t            -nem kell csak 2 !

 

Beköltözés után ; még kellene 20db dugalj !+ meg a zsámitógép , TV stb  a szemközti falon lessz ....

 

Tehát az előre menő gerinc  50mm gégecső --vagy több db ....

 

 A dugaljak száma meg 2X annyi  mint kellene ---ugy is kevés lessz !

Előzmény: Barkas Farkas (102288)
Barkas Farkas Creative Commons License 2019.09.03 0 0 102288

Mennyire lenne "ördögtől való" egy 100nm2-es téglából épült régi családi ház teljes újracsövezése csövezése mü. III helyett Gewiss 20mm átmérűjű "lila" FKCO gégecsővel?

axe1985 Creative Commons License 2019.09.03 0 0 102287

Szia mit tudnál tanácsolni hogy csináljam meg ? 

Előzmény: Mutual Friend (102286)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.03 0 0 102286

Sziasztok problémám a következő adott egy villanykapcsoló mitől nem jut el az áram a lámpáig a falban alu vezeték a van a lámpa résznél réz ez időként meg ég én kábelszakadásra gondolok

 

 

... én meg esetleg egy kötődobozra ahol van egy toldás ....(?)

Előzmény: axe1985 (102285)
axe1985 Creative Commons License 2019.09.03 -2 0 102285

Sziasztok problémám a kovetkező adott egy villanykapcsoló mitől nem jut el az áram a lámpáig a falba alu vezeték a van a lámpa résznél réz ez időként meg ég én kábelszakadásra gondolok .Vállaszotok előre koszi lehet átfűzéses a dolog 

tfe_tng Creative Commons License 2019.09.02 0 0 102284

Ja, szerintem a szalagot se. Meanwell tap, vezerlot javasoljon valaki mas, mert en automatikabol vezereltem, fogalmam sincs mi az ami hasznalhato alap vezerlo. Az szinte tuti hogy erosito kelleni fog par darab, a metereneknti teljesitmenyt pedig szorozd be a meterrel, arra dobj ra 20%-ot es a legkozelebbi, de _nagyobb_ teljesitmenyu meanwell tapot vedd hozza. 

 

Ha jol emlekszem 5+ meter lesz szakaszonkent, ezt forrasztani is kell majd, ket oldalrol betaplalni. Huszonpar meternel 250-300W-rol beszelunk, az 12V-on 20A, 24V-on a fele. Feltetelezve hogy tenyleg RGBW-t akarsz ezt lehet osztani 4-el, annyi amper fog porogni a rendszerben, erre kell meretezni a vezeteket. Kerdes hogy a tap/vezerlo milyen messze lesz. Saccra egy 1-es vezetekkel nagyon nem fogsz melle loni, ha nincsenek nagy tavolsagok (<10m). (eleg lenne sokkal vekonyabb is, de nem tudjuk hogy milyen tavolsagok vannak, ezert a boseges tartalek a szamitasban, arban pedig nincs nagy differencia) Ha messzebb kell vinni akkor mas lehet a leanyzo fekvese.

 

Legjobb tanacsom: keress egy szakit aki osszerakja. 

Előzmény: Jahno (102279)
tfe_tng Creative Commons License 2019.09.02 0 0 102283

Egy masik szalagot :)

A jofajta kinai RGBW is 3-4k korul mozog meterenkent, ettol nem varnek csodakat. 

 

Előzmény: Matthisa1.3 (102275)
Jahno Creative Commons License 2019.09.02 0 1 102282

"Világításra sima fehér LED való" Vagy sárgás. Vagy hova mi.

Előzmény: Törölt nick (102281)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 102281

Ez világításra alkalmatlan.... dekornak jó csak.

 

- eleve mert RGB és abból is olcsó vacak (sose lesz rendes fehér színe)

- túl magas színhőmérséklete (kékes)

- gyenge CRI (színhűség)

Világításra sima fehér LED való és minél nagyobb CRI-vel.

Ilyesmik...

 

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/15555

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/13447

 

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/15553

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/4368   

 

 

Előzmény: Matthisa1.3 (102275)
Lacivill Creative Commons License 2019.09.02 0 1 102280

Idegnyugtatót mikor nem fog müködni.

6000kelvin az durva árnyalat már szinte kék.

Előzmény: Matthisa1.3 (102275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!