Keresés

Részletes keresés

Tipcsok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10677
Szia Pelletdoki!


Szerinted az járható út, hogy leszigeteljük körbe a kandallo (persze az üveget nem:)), hogy akkor kevesebb menjen a levegőbe és több a vízbe? Vagy ez nem jo, mert tulmelegszik?

Üdv: Tibi
Srófos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10674

Hello Kávboj!

 

Fát az Indiánoktól hozzál!

Fog kelleni vagy 40-50 q

Előzmény: kovacs_t (10669)
ronkovik Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10673
Lehet,hogy opció, de tulajdonképp a kandallóhoz tartozik, ezek szerint a füstcső nem tartozék, csak opció? :)))
A jútyúbon láttam egy demó filmecskét működés közben, ha megtalálom belinkelem.

A vegyestüzelésű kazánokhoz kapható huzatszabályzó nekem mondjuk jobban tetszik, "mechanikus" nem kell hozzá áram stb. kisebb a hibalehetőség, egyszerű mint a faék.
Számomra az ideális vízteres kandalló működne gravitációsan is, és a vízhőmérséklet is szabályozható lenne "automatikusan" persze mindezt áram nélkül.
Előzmény: Törölt nick (10670)
BTO11 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10672

idén rendeltem szenet és a fuvaros elkérte a cimet ugye,mert a fuvarlevélre rá kell irni a célállomást,és a célszemélyt.

na innen már tudhasják hogy ki is tüzel pl. szénnel, sőt a számlát is a nevemre kérte.

Előzmény: Émile (10649)
BTO11 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10671

1 cserepes kálha füti az egészet???

kb 4-5 m3 szárazfa ,ha meterbe veszed ,akkor láncositott firész + franko hasitó balta is kell.

tehát 2x melegszel,és alsógatyás melegre ne számits, max nyáron ha vagdosod,hasogatod télire a tüzelőt.

D:)))

Előzmény: kovacs_t (10669)
kovacs_t Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10669
Sziasztok

Teljesen alapbeállítású hülyegyerek vagyok, aki kávboj életstílust szeretne folytatni.

Albérletbe kivennék egy téliesített faházat, amiben cserépkályha van. A méretét nem tudom, a házikó 50 m2-es.

A kérdésem, hogy mennyi fában gondolkodjak télire? Hogyan kell ezt számolni? Ha azt mondom egy jókiállású tehergépkocsis arcnak, hogy 1 m3, akkor ő fizikailag 1m3-t hoz, vagy 1,7 m3-t, azaz erdészeti m3-t.

Hogy lehet melegen tartani az egész házat télen, ha mondjuk hazaérek 18-kor, és begyújtok, és rakosgatom este 11-ig.

Hogyan kell ezt számolni? Álljak neki MJ-okat számolni, vagy aszondom 10 kiló per óra, vagy mit javasoltok? És brikettben érdemes gondolkodni?

Otthon van egy kis látható tűzteres kályhánk, az jópofa, de cserépkályhát azért méh nem üzemeltettem, az gondolom más tészta.

Köszi a válaszokat.





Flórián2009 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10668

Szia,

 

A hármas határnál, a Vendvidéken.

Előzmény: vigusz (10663)
ronkovik Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10666
lemaradt :

http://www.kratki.eu/product_info.php?products_id=1236

vagy valamiért nem tudok linket beszúrni....
Előzmény: ronkovik (10665)
ronkovik Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10665
Nézd meg ezt: ez pl a helység hőmérsékletét is figyelembe veszi.

Előzmény: Törölt nick (10660)
vigusz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10663
Szia! Merrefelé van a kályha helyileg?
Előzmény: Flórián2009 (10659)
teszvesz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10662
A szilárdfűtésű, vízteres kandallókat kézzel kell szabályozni

en talalkoztam mar olyannal amelyek szabalyozzak a bemeno levego mennyiseget, ilyen pl a D'alessandro fatuzelesu kandalloja, amelyre mellesleg pellettadagolot is lehet rendelni. De tudja szabalyozni a bemeno levegot a homerseklet fuggvenyeben pl a Jolly mec Termojolly 90 kandalloja is. Azt hittem a dragabb kandallok mind tudjak, illetve azt hittem erre celzol amikor a "hosszanego" tipusokhoz soroltad a Thermofiret.
Előzmény: Törölt nick (10660)
rferi Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10661

mmmmmmmm..... de szép darab!

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, de elragadott a csodálat, muszáj volt írnom!

Előzmény: Flórián2009 (10659)
Flórián2009 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10659

Kedves Fórumozók!

 

Van esetleg tapasztalat, mi megmondaná, hogy mennyibe kerülhet ennek a századfordulós cserépkályhának az átrakása?

 

Köszönöm

Mariann

teszvesz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10658
kosz szepen, akkor azt hiszem minden rendben lesz :) A kemeny a bekotestol szamitva meg 6.5 m magas kell legyen amugy is a tetogerinc magassaga miatt. A szetszedhetoseg mindenkepp fontos szempont lesz a kialakitasnal. A megfelelo szigeteles is termeszetesen meglesz a kerdeses helyeken. Mit szokas hasznalni erre a celra? Pl. 5 cm kozetgyapot megteszi?

az also konyok lehet 45 fokos is, ha ez jobb aramlast biztosit. Olvastam egy amerikai oldalon olyan okolszabalyokat, melyek szerint minden egyes 90 fokos konyok miatt 1.5 m-el magasabb kemeny kell, illetve hogy 1 db 90-es konyok egyenerteku ket 45-os konyokkel.

Előzmény: siokemeny (10657)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10657
Üdv teszvesz!

A kéményes problémádra:

1. ilyen elhúzást akkor csinálhatsz, ha a bekötéstől számítva minimum az elhúzás kétszerese megvan magasságban. Ez a padlószinttől minimum 8 méteres kémény.

2. a mennyezethez és az ajtó faszerkezetéhez ilyen közel csak szigetelve vezetheted a füstcsövet.

3. kandallónál nem szerencsés a 90 fokos könyök.

4. a vízszintes füstcsövet úgy kell kialakítanod, hogy az bármikor szétszedhető, tisztítható legyen.
Előzmény: teszvesz (10653)
siokemeny Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10655
Ami a gáznak jó, az a vegyesnek kicsi. Ami a vegyeshez jó azt meg nem biztos hogy ki tudja fűteni a gáz.
Előzmény: Émile (10650)
teszvesz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 10653
Kedves pelletdoki,

hozzaszolasaidbol az tunt ki, hogy ismered a Thermofire kandallot. Tudja ez a kandallo szabalyozni az eges intenzitasat? Leszabalyoz ha mar tul meleg vizet keringet?

Masik kerdesem a kemenyre vonatkozik. A szobanforgo kandallohoz 20 cm atmeroju kemenyt irnak elo. Nekem a kemeny es a kandallo kozott lenne ugy 60 cm tavolsag az egyik iranyba es 2 m a masik iranyba. Magasagra legalabb 30 cm-t kell fennebb legyen a bekotesi pont, mert a fustcso egy ajtonyilas folott kell athaladjon. Ez egy azt jelenti, hogy ket konyoket kell beepitsek, ahhoz, hogy a fust a kemenyhez erjen. Megprobaltam vazlatosan lerajzolni, a sarga lenne a kandallo, a szurke a fal, a piros meg a fustcso.

Problemat jelenthet ez a kemeny es kandallo kozti tavolsag? Milyen tavolsagra vezetheto a fust vizszintes iranyban, illetve hany konyok teheto be? Jobb lenne 45 fokos konyokot tenni az egyik 90 fokos helyett, netan flexibilis fustcsovet hasznalni, ha egyaltalan letezik ilyen?
Előzmény: Törölt nick (10631)
kutyala Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10651
bár az igazság az, hogy ez is inkább lobbi, mert vegyestüzelésnél a kéményfej a szűk keresztmetszet, ami ki van téve mindennek,a minek csak lehet. bár az is igaz, hogy nálunk egyik sem klinkerből volt, mint manapság, hanem egyszerű kézivetésű téglából, vízvető és betonkalap nélkül.
Előzmény: Émile (10650)
Émile Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10650

  Na látom neked van problémád !!

 

 

 

 

  "azt írta rá hogy csak ajánlott a kémény kibélelése."

 

 

   Ez a helyes kifejezés  !

 

 

 egy kémény bélelés csupán az élettartam  meghosszbítására szolgál.

 

 

 az hogy kell   általában erős csúsztatás, még gázfűtésnél se kell  feltétlen  bélelni egy kéményt. természetesen az életartalma  így lényegesen kevesebb   --- általában --

 

 

 És engedély vajon kitől kellene ?

 A jegyzőtől  ?  a római Pápától ?

 

 

 még egy apróság :   az egyik rokonom egy vegyesfűtésű kazánt  használt jó 15 évig  általában koksszal, sőt egy darabig amig volt ólcsó olaja azzal is ment. Aztán jött a gáz  - rávették, hogy béleletesseki   savállóvak  (pedig akkor , tán  20 éve még nem voltak ilyen merevekk vagy inkább makacsok ) tehát elment volna bélelés nélkül is 9 szó ami szó, a bélelés  jól sikerült, de a kazán azóta használhatatlan, mivel jelentősen lecsökkent  a kémény kereszt metszet.

 Csak Te is ne úgy járj, hogy kibélelik aztán  kicsi lesz a keresztmetszet.

Előzmény: lacko1970 (10623)
Émile Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10649

     "A mai jogrend szerint kéményseprő szakvéleményt kell kérni a tüzelő eszköz cserék esetén."

 

 

 ehhez :  hol van ma  MO.-on jogrend !

 

 

 

 Igen  nem is olyan régen az egyik  bürokrata    - nem találok jobb szót erre azon siránkotott   itt ezen a fórumon, hogy milyen kár, hogy a tűzépek nem köveztelhetik meg a vevő cimét meg , hogy hol fogja azt a szerencsétlen tűzelőt eltüzeln.. Mert ugyibár a gáznál ez evidens. igaz csak a vezetékesnél, mert PB. gázt szerencsére bárki vehet  és nem követelik meg egy palack cserénél  a MEO - t. Amit nem árt azért tudni, hogy az is egy veszélyes művelet.

 de vissza erre a  tüzelő eszköz cserére . Tönkre megy a cserépkályhám,  más kályhám, veszek egy  kandallónak csúfolt szakaszos működésü kályhát vagy egy  'jancsi ' kályhát stb. tehát fűteni akarok  - lehet, hogy a 'jogrend' előírja a kéményseprő szakvéleményét, de kérdem  kinek  és főleg minek.

 sőt tán még méretezni is elő írja.

 

 

 

 természetesen  fűteni tudni kell, egy kéménynek jónak kell lenne, sőt illeszkedni is kell egy adott tüzelő berendezéshez, de ezért ezek nem olyan ördöngös dolgok, hogy ide szakvélemény kell.

Előzmény: Törölt nick (10626)
Émile Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10648

  Und  Was ist das  diese Apparat  ?

 

 villeich ein  Kessel oder ein   Ofen ?

Előzmény: Tipcsok (10644)
Émile Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10647

  Ehhez :

 

 

 

 "Azaz lehet a névlegesnél nagyobb teljesítményt kinyerni akár folyamatosan is, de ehhez óránként rakni kell a tűzre."

 

 

   Természetesen lehet .

 

 

 Sok sok trükje van. Pl. a nagyobb fűtőértékű tüzelő, intenzívebb levegő ellátás stb.

 A névleges teljesítmény egy a gyártó által megállapított értrék. Ennek kinyerésekor  a   "tűztér " élettartalama  az ideális.

 ha túlterhelem azt a szerencsétlen tűzteret, annak előbb útóbb annyi !

 tönkremegy  , szétég idő előtt.

   És ez hogy is van ??

 

 

 "Jellemzően minél jobb egy tűztérbetét, annál kisebb a maximális teljesítmény ugrása a névlegeshez képest."

 

 

 Szerintem nem biztos. Egy szar anyagú,  nevezzük inkább szerényanyagú tűztér  inkább tönkre mehet egy nagyobb 'ugrásra', mint egy jó anyagból épült.

 

 

 persze  kérdés, hogy mit értünk azon , hogy 'jobb'. Magát a formát, az alaki kiképzést vagy csak az anyagot.

 

 

 

 

 

 É.


Előzmény: tűz_tér (10646)
tűz_tér Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10646
A szabvány szerint a névleges teljesítményt kell megadni, ami egyszeri megrakással, 3 órás tüzelési ciklus alatt valójában kinyerhető.
Nyilván közben a fa fogyni fog, kisebb felületen fog égni, a teljesítmény a ciklus alatt kb. 20-30 perctől folyamatosan csökken.
A maximális teljesítmény az, mikor a teljes töltet ég, ez van kb. 20-30 percnél, ez tűztértől függően akár 2-2,5-szerese is lehet a névlegesnek. Jellemzően minél jobb egy tűztérbetét, annál kisebb a maximális teljesítmény ugrása a névlegeshez képest.

Azaz lehet a névlegesnél nagyobb teljesítményt kinyerni akár folyamatosan is, de ehhez óránként rakni kell a tűzre.
Lehet a névlegesnél kisebb teljesítménnyel is fűteni, de azt tudni kell, hogy a hatásfok kisebb lesz. Vízteresnél ez nem javasolt, a túl alacsony füstgázhőmérséklet miatt, minél magasabb a tűztér hatásfoka, annál inkább ellenjavalt.

Előzmény: Tipcsok (10641)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10645
Ment e-mail.
Előzmény: teszvesz (10643)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10644
http://www.aa-shop24.de/Wasserfuehrende-Kamineinsaetze/
Wasserfuehrender-Kamineinsatz-Thermofire-CS-148-kW-Prismaglas--3509.html

Technische Daten:


* Nutzleistung insgesamt: 14,8 kW
* Nutzleistung des Wassers: 9 kW
* Brennstoffverbrauch in Nennleistung: 4,2 kg/h
* Verbrennungsluftzuleitung: 120 mm
* Wasserinhalt: 55 l
* Gesamtgewicht: 282 kg
* Insgesamt heizbares Volumen: 220 m³
* maximaler Betriebsdruck: 1,5 bar
* Ø Abgasleitung: 200 mm
* Abmessungen: B84 x H185 x T67 cm
* Mittlerer CO-Gehalt bezogen auf 13 % O2: 1225 mg/Nm³
* Mittlerer Abgastemperatur: 175,4 °C
* Mittlerer Förderdruck: 12 Pa
* Wirkungsgrad: 85,20%
* Staub-Gehalt bezogen auf 13 % O2: 30 mg/Nm³

Ebből az jön ki, hogy a 14,8kW a hasznos teljesítmény, a 60%-a a 9kW ami megy vízre, és akkor igy kb 5kW ami megy a levegőre. Itt ez kijön. Egy darabig én is azt hittem, hogy a névleges 60%-a megy a vízre, de az csak homályosítás...
Előzmény: teszvesz (10642)
teszvesz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10643
amugy en is ugyanebben gondolkodom elektromos + barkacs napkollektor + vizes kandallo, ugyhogy erdekel a megoldasod, de ezt inkabb privatba hogy ne offoljunk :)
Előzmény: Tipcsok (10641)
teszvesz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10642
Ez meg az olasz katalogus, itt azt irja a nominalis tanusitott teljesitmeny 14.8 kW (4 kg tuzifa/ora), mig a kinyerheto teljesitmeny 3.5 - 25 kW, az ennek megfelelo fafogyasztas 1-7 kg/ora.

Kulonben is valami cselezes van a taljesitmenyadatok korul, mert a kovetkezokepp vannak megadva:
- elegetett teljesitmeny: 17 kW
- hasznos teljesitmeny: 85 % (ez eddig stimmel, mert pont 14,8 kW jon ki)
- teljesitmeny vizre 60,8 % - na ezt ha ugy szamolom mint az elobbit, akkor 10.5 kW jon ki. Ha pedig a 85%-nak veszem a 60 %-at, akkor jon ki 8.9 kW

szoval egyfelekeppen szamolva az osszes hoenergia:

100% = 15% veszteseg + 60% viz + 25% sugarzas/konvekcio

maskepp meg

100% = 15% veszteseg + 53% viznek + 32 % sugarzas/konvekcio

szoval egyes oldalakon nem konszisztens modon vannak megadva a teljesitmenyadatok, azt hiszem azert, hogy ugytunjon, tobbet ad at a viznek mint a konkurrens megoldasok, vagy netan egy fele penzbol megveheto uvegajtos vizmelegitos kalyha.

a tulfutest csak azert emlitettem, mert a passziv haz topikbol tudom hogy jol akarsz szigetelni, igy a HMV megteremtesehez szuksegszeruen tul kell futeni a hazadat egy ilyen kandalloval, vagy, amint azt irtad, alternativ modszerekkel be kell segiteni a vizmelegitesbe
Előzmény: Tipcsok (10641)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10641
Én azt találtam róla, hogy a tényleges leadott teljesítmény kb 14,7kw, a vizre megy ennek a 60%-a. A 17kW a néveleges telejsítmény, ebből jön ki a 85%-os hatásfokra a tényleges teljesítmény.

http://www.aa-shop24.de/Wasserfuehrende-Kamineinsaetze/Wasserfuehrender-Kamineinsatz-Thermofire-CS-148-kW-Prismaglas--3509.html

De amint irtam, általában elégnek kell lennie 2 órának is, vagy még kevesebb. Meg a pufferre dolgozik a napkollektor is, ha saját magam tudok csinálni (találtam jo leírást), akkor lesz vagy sok nm!:) És még a pufferben lesz fűtőpatron is, ha nincs nap sokáig, és fűteni se kell.
Előzmény: teszvesz (10638)
teszvesz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10640
lenne egy kerdesem, kedves kalyhaszakik: egy modern melegvizes kandallot (maradjunk a legutobbi Edilk. Thermofire modellnel, ha mar ez kerult szoba) be lehet kotni "szabad aramlasu" modban is, vagyis hogy a kandallo es a puffertartaly kozotti keringetest a homersekletkulonbseg rendezze es ne szivattyu kelljen megoldja?
kutyala Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10639
nem is értem, hogy akkor minek oda kandalló. kicsit luxus az üveg a kazánházba, nem? mert ha műhely, ahol az ember sokat dolgozik, az is más...
Előzmény: Törölt nick (10636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!