Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2993
Nekünk is elég nagy az udvarunk és a kertben a gyümölcsfák alatt is nyírjuk a füvet....mi úgy oldottuk meg,hogy én a tologatós fűnyíróval nyírom,párom meg a damilossal mindenhol ahol én nem tudom.Így azért elég jól eloszlik a meló...ja és még anyóséknál is mi nyírjuk az egész területet..jó kis sport nem mondom.Ha délelőtt 10 körül nekiállunk ,úgy kettőre el is végzünk:))Na de majd idén máshogy lesz ám,mert majd a nyuszik is segítenek egy picit.
Előzmény: karibaba (2989)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2992

Ma reggel mikor kimentem a nyulakhoz láttam, hogy az egyik anya ketrecén nyitva az ajtó sarkig. De megijedni sem volt időm, mert azt is láttam, hogy ott ül a nyitott ajtóban és sóvárogva nézi az etetőt, ami az ajtóra van szerelve. És a kutya is járt arra, ami jól látszott a friss hóban. És ez a ketrec csak 40 cm magasan van. 

Nálunk csak 3 cm hó esett és az is olvad. Esik az eső.

karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2991
Milyen almokat vársz? Kutyáitok nem veszélyesek a nyuszókra? Vagy csak felügyelettel tartózkodhatnak nyúlközelbe? :o)
Előzmény: Rencsa-baba (2987)
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2990
Akkor 2-3 generáció után nem is nehéz belôle 4-5 kilós házinyúl-méretet kreálni, nagy/normál bakokkal! ;o)
Előzmény: tooommm0013 (2986)
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2989
Hát igen, kicsit szükösebbnek tünik, mint a mi 2200 m2-ünk, de szinte bármekkora kertet ki lehet ügyesen alakítani. Szerintem ügyesen csinálod! A mi kertünknek addig nem is nagyon lesz formája, míg meg nem nônek a fák. Most is olyan mint a pusztaság! :o)) Mindennek van elônye és hátránya! Nagy udvarban sok minden elfér, van hely bôven, de szezonban 7-10 naponta füvet kell nyírni, ami egyszer-egyszer 6-8 óra (!!!) meg 3 lityi benzin! És mivel hétköznap csinálom -hogy hétvégére szép legyen az udvar- 2-3 napig is "elszüttyögö" vele, így árpilistól-októberig gyakorlatilag egyfolytában füvetnyírok.....
Előzmény: tooommm0013 (2985)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2988
Gratulálok és szorítok is nektek. Olyan izgalmas, ahogy egy magzat fejlődik. Majd később mindenképp menjetek el 4D UH-ra. Valós képet fest a gyerkőc arcáról.
Előzmény: Texas Chris (2978)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2987
Hali!

Somogyban is nagy ho van.Már 5 orakor mentem ki lapátolni.Ez van ha az ember ilyen helyen melozik :-)Most is esik,de nem annyira vészes.Nálam most minden ok.Várom a nyuszikat hogy lesz-e valami.De remélem.



Itt vannak a kutyuink.A spani az enyém,ugy hozták,nekem valami szörnyű helyről.A másik a páromé.Ő is befogadott kutyu.Még pesten találta párom 4 éve.Meg van egy harmadik,is de ő még félig kobor,mert az utcánkba mászkál.De amugy itt alszik az udvarunkba,meg itt eszik,és kisérget mindenhova.Egyszer majd csak megszelidül teljesen.:)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2986
Inkább kistestű. 3 kg körül.
Előzmény: karibaba (2984)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2985

 

 

 

 

 

Akkor mindenki dolgozott a ház körül. De ez a jó a kertesben, hogy mindig van mit tenni-venni. Akkor, hogy ne legyek off: a felső két kép a nyúllegelő akkor és most, az alsó kettő meg ahol beviszem a hátsóudvarra az új tenyésznyulakat.

De ami nekem furcsa, hogy mindenki fotóin úgy tűnik, hogy a város/falu szélén lakik hatalmas udvarral. Nekem meg annyi zöld területem van, mint ami a képen látszik. Ott kéne játszótér, kert stb. És körbe vagyok véve szomszédokkal is. De azért nem panaszkodom! Végül is 50 m a zagyvagát és a tisza is max 2 km.

karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2984
Ezek a holland tarka színü házinyulak baromi mutatósak! (Az igazi holland tarka az törpenyúl, nem?)
Előzmény: carlin (2982)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2983
Akkor csak titokban kívánok sok sikert!Biztosan sikerülni fog.Mi 10 évig próbálkoztunk a babával mire sikerült,de nem adtuk fel.Fő a pozitív hozzáállás:)))))))))Szorítok nektek:)
Előzmény: Texas Chris (2978)
carlin Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2982
Sziasztok!
Házi és törpenyulak kaphatók.
A házik közepesre növők ( 5-6 kg),jól nevelő anyáktól,lepketarka és hollandtarka színekbe,de van pl.fehér is.
A törpék kosorrúak,sárga és fekete színben.
Ár:házi 800-1000 ft a növendék,választási 600 ft.
Törpe:1500 ft.
Érd 06 20 511-9930 ,hétközben este,hétvégén egész nap.
Heves megye.
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2981
Szorítok, hogy minden rendben legyen!!! Az udvart, a nyulazást majd ügyesen megoldod - csak a "háttérben" stimmeljen minden! ;o)
Előzmény: Texas Chris (2978)
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2980

Itt olyan "köztes állapot" van, elég nagy hó esett (15 cm körül), de azért nem tajga.... :o)

Borsó nálunk biztos nem ellik mostanában, mert ha szélesebb is mint a nyáron, még meg sem közelíti a célegyenesben lévô anyakecskéket! Feltéve, hogy kismama, mert ezt sem tudom megállapítani, ugye... :os :o)))

A nyuszkókat február közepétôl gondoltam fedeztetni, így a kicsik majd csak március második felében érkeznek - nagyon bízom benne, hogy akkor már nem térdig érô hó lesz! :o)))))))

Előzmény: kavarnyik (2976)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2979
Jó reggelt mindenkinek. Nálunk Zalában elég komoly mennyiségű hó le esett tegnap óta. A havazás már el állt, nem is bánom. Éjszakára megyek szolgálatba dolgozni, komoly lesz az biztos.
Fialás nem várható, tegnap este fedeztettem az egyik anyámat.
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2978
Az előzmények miatt még annyira nem hangoztatjuk, nagyon kevesen tudnak róla, de igen Babánk lesz. Legalábbis nagyon bízunk benne, hogy most sikerül. Most 10 hetes terhes az asszonykám, múlt héten voltunk a dokinál 9 hetesen 28 mm volt és szépen fejlődött, dobogott a kis szíve.......
Előzmény: Purcsimanó (2973)
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2977
Majd hozz ám képeket! Kisnyulak, kiskecsók...!!!
Előzmény: Anika76 (2974)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2976
Jó reggelt nektek is. Nálunk kicsi hó esett,és senki nem hajlandó elleni,pedig kéne,de talán ezek a renitens bakok nem akkor termékenyítettek,amikor parancsba adtam nekik :)
Mindenesetre van két dupla széles anyám. Szóval reménykedek.
És eltört a hólapát, így ezt ma én kihagyom, majd letaposom:)
Előzmény: Anika76 (2974)
karibaba Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2975

Köszönöm mindenkinek! Azért sok képet azért tettem fel, hogy a hátteret (is) nézzétek! ;o) Felszántott, elboronált udvar, 10 köbméteres földkupacok, ólnak támasztott régi ajtók..... :o))))

 

Fotózás: 100 képbôl 20 ami jólsikerült, de rendszerint ezt a huszat is utólag "megvagdosom" egy képszerkesztô programmal, így kiemelhetem a lényeget, lenyisszanthatom a felesleget, kijavíthatom a "piros szemet".....a galleryre már csak ilyen szelektáltak kerülnek fel. ;o)

És azért sokszor a kép szebbet, idillibbet mutat, mint amilyen a valóság -persze a gyerkôc és az állatok csodaszépek ;o)))))) - de lelki szemeim elôtt már látom azt a célt, amit szeretnénk elérni és ami végül -reményeim szerint- már ténylegesen idilli lesz. Harmónia, ahol ember, állat, növény egyaránt jól érzi magát!

 

Egy gyereknek rengeteget számít mit lát, miben nô fel, milyen példát mutatnak neki a szülei, nagyszülei. Nem az a lényeg, hogy "ültetvény legyen", meg állatok, hanem az, hogy szeretettel csinálod-e, amit csinálsz, hogyan bánsz velük. (Nem mindegy, hogy a gyerek azt látja, hogy a kutya láncon van, naponta megrugdossák, a macskák menekülnek, a kismadarakra légpuska les, vagy madáretetôket töltöget magokkal, ablakból lesi a cinkéket, sármányokat, rigókat, együtt játszik, nô fel a kutyával, a macska alkalmanként bejöhet a házba, kedvére legeltetheti, simogathatja a kisnyulakat stb.stb......de hát nektek mondjam?! ;o)) )

 

 

Előzmény: Texas Chris (2969)
Anika76 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2974
Jóreggelt!
Akkora hó van nálunk/30-35 cm/,hogy most alig találtam ki a kecskékhez!Folyamatosan szakad tegnap délután óta,és ma két kecském fog elleni/ha minden igaz,igy a reggeli vizit után/.Tegnap reggelre lett egy alom kisnyuszi......holnapra lesz mégegy.....semmi kétség itt a tavasz!!!!!!
/megyek havatlapátolni!/
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2973
Jól értettem?Babátok lesz hamarosan??
Előzmény: Texas Chris (2968)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2972
Azért ezt a fotózást te nagyon profi módon nyomod ám!!!!!Eszméletlen szépek ,főleg a kecsis képek....arról nem is beszélve,hogy a kislányod egy tünemény:)A többit meg Chris leírta!
Előzmény: karibaba (2967)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2971
Látom legalább annyira mint én:))))
Előzmény: kavarnyik (2966)
Veha Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2970

Öröm nézni a képeidet!!! A kislányod és a kis Csordi tündériek együtt!!:-))))

A fekete-fehér képek különösen jók!!

Igazán büszkék lehettek!!!:-)))

Előzmény: karibaba (2967)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2969
Hát karibaba képeit végig nézve nagyon tudom sajnálni a gyerekét, nagyon szar körülmények között nőtt fel, olyan kis alultáplált, sápadt és koszos állatokkal kell játszania! És nem hálójátékot játszik, nem csövezik a gettóban, nem lóg a cigi a szájából és nem energia ital van a kezében, vagy alkohol.
Szerintem ez a természetes és normális, egészséges......................

Karibaba, nagyon szép és gratulálok!!! Nagyon boldog, eszményi képeket láttunk!!!
Előzmény: karibaba (2967)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2968
Valahol mindegyikünk örökli ezt az állat, a kert, gazdaság szeretetet, elhivatottságot, mert a mai világban nem trendi ezzel foglalkozni, mert ezzel dolgozni kell, büdös......
Én szeretem csinálni, a véremben van, az anyai nagyapámtól örököltem. Sajnálom, hogy nincs velem és nem látja, nem élvezi a munkám gyümölcsét, büszke lenne rám nagyon.

Szerencsére meg adatott, hogy ha a város szélén is, de kertes házban lakhatunk és nem egy 50nm-es panelben gubbasztunk. Mint már írtam, nem tudnék panelba vissza költözni, meg bolondulnék. És szeretnék még kijjebb költözni. Szeretném a megszületendő gyermekem természetes élet közegben, számomra normális körülmények között nőne fel. Nem hiszem, hogy ez neki rossz lenne, szerintzem igen is jó lesz. Az én gyerekem ne egy tápos, pudingos, Mc-i, instant gettógyerek legyen, ne a számítógépen nőjjön fel! Persze nem akarom a modern világ vívmányaitól elszigetelten felnevelni, de legyen benne egy normális értékrend.
karibaba Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2967
Előzmény: kavarnyik (2966)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2966
"már ma mentem a gazda boltba magokat keresgélni.Kicsit őrült vagyok nem"
Gondolod?
Előzmény: Purcsimanó (2963)
nddori Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2965
Köszi szépen!
Előzmény: kavarnyik (2961)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2964
Bocs a kép lemaradt!Szóval nekem ez a fontos és ez az aminek értelmét látom!!!:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!