Keresés

Részletes keresés

Ági_ca Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1143

Ez a lóbalzsam jól hangzik. :) Nekem Detralexet írt fel a bőrgyógyász, h kenjem vele, az is elvileg keringésre kell és van ez a Zearaderm nevezetű krém, ami a heget gyógyítja. Bár nekem a Contractubex is szépen gyógyítja.

Leccina, az a baj, hogy igazából én olyan lábakat szeretnék, amilyen a D_heni-nek van. Szép egyeneset. Mert ugyanekkora, vagyis kisebb volt a félkör/bütyök a lábamon műtét előtt, mint most. Nekem az esztétika lett volna pont a lényeg. És kemény. Nekem ugyanekkora reggel is és este is. Úgyhogy nem értem. De szorgalmasan kenegetem, lényeg a pozitív gondolkodás... :D

Előzmény: leccina (1140)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1142

Szia!Örülök,hogy Neked is használt!Szerintem végül is ezeknek hasonló a hatása,mert az én lábam azóta nem dagadt,mióta kenem vele.A patikában ez a kék volt csupán,nem is töprengtem azon,hogy több szinben is árusítják.SZép napot!

Előzmény: leccina (1140)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1141

Szia Juliette65!

Örülök, hogy a doki szerint is  minden rendben. Jövő hét végén én is megyek kontrollra. A lóbalzsamot, ha ismét műtik a lábamat én is ki fogom próbálni. További gyógyulást.

Előzmény: Juliette65 (1139)
leccina Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1140

a lóbalzsamért köszönet  neked:) én ugyan a pirosat vettem, mert az elvileg vérkeringést serkent. amióta kenem, kevésbé  dagad a lábam, kezd lötyögni az egy számmal nagyobb csizmába. próbálok lábujjhegyen járni, egész jól megy. a lábujjam nkem is ferde, de nem gondoltam, hogy egyenes lesz, hisz majd 25 éve úgy álltak.idő kell mindenhez. Ági ca szép a lábad! mi nem tetszik rajta?

Előzmény: Juliette65 (1139)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1139

Szia!Szóval:szépek a sebek,a kettes feszítőizma további tornát igényel,amugy minden oké.Pár hónap múlva jelentkezhetek a drótok kiszedése miatt.Ha lesz munkahelyen,dolgoz(gat)hatok.

Előzmény: Törölt nick (1128)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1138

Szia!Akkor szorítás következik!

Előzmény: bonci48 (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1137

Szia! Szoritok és majd írj.

Előzmény: bonci48 (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1136

Szia Ági ca!

Nem látok ezekkel a lábbal semmi gondot.  Persze, hogy kemény, hisz ott csonthoz nyúltak és az meg még belü biztos, hogy nem gyógyult meg. Türelem és kitartás kell, hát fel a fejjel!

Előzmény: Ági_ca (1133)
bonci48 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1135

Március 2. befekszek, 3.-án műtét! Szorítsatok!!!!

 

Juliette65 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1134

Szia,Ági ca!Úgy sajnálom,hogy ilyen szomorú gondolataid vannak!Szerintem,le fog menni az a dagadás róla,nekem most kezd kicsit lapulni a lábujjak tövében,mióta lóbalzsamot használok.Nem is fáj annyira,az öregujj ferde maradt,de legalább nincs ott a bütyök.A sínt képtelen voltam használni,minden egyebet kipróbáltam.Sőt a ketteske mindíg alábújik a középső alá és ráadásul még felfelé is áll,nem akar egy vonalba kerülni a többivel.Tornáztatom,pipiskedek de változatlan.Holnap megyek vissza,3hónapos leszek a hétvégén!Most is a két számmal nagyobb cipő az egyetlen használható lábbelim,ezen már nem is aggódom,pedig minden szombaton megpróbálom a többi cipőmet vagy csizmámat.Tudom,nem vigasz(én is padlón vagyok még)de akkor is csak múló állapot ez a mostani - ezzel győzködöm magam.Szóval: fel a fejjel,Neked már most szebbek a tipegőid,mint az enyémek!Szép estét és gyönyörű lábakat!

Előzmény: Ági_ca (1133)
Ági_ca Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1133

Cocer és D-heni, köszi a választ...

 

Heni, mikor láttam a lábad, elbőgtem magam, olyan szép lett Neked... Örülök, hogy itt van egy példa, tényleg gyönyörű. Olyan furcsa, hogy most nekem is ilyen szép kis pirosak a körmeim, de a lábam még mindig ugyanakkora... Sőt, most jöttem a röntgenről, és ott is látszik, hogy még nagyobb most, mint előtte, és el szeretnék menni egy ortopédushoz, egy újhoz. Ha kell, újra megműttetem, de mentálisan nagyon kikészített ez már.

Te melyik orvosnál voltál? Melyik városban? Elnézést, ha már írtad előtte, de nem látom. Úgy szeretnék én is olyan szép lábakat, amilyenek Neked vannak, és végre felvenni a cipőimet... 2,5 hónapja műtöttek és még ilyen nagy. Na le is fotózom és csatolom.

Úgy szeretnék én is normális lenni és végre felvenni a szép kis cipőimet. Vagy egy edzőcipőt akár. És a hüvelyujjam is ugyanolyan ferde maradt, nem értem, miért kellett megműteni (?).

Viszont tornáztatom a lábam, s már 1 gumicsizmában járni is tudok, akkor is elsírtam magam örömömben, mikor első alkalommal sikerült benne mennem. :) Most MBT szandálban járok. Kicsit hideg, de erősíti mindenem szépen.

 

Remélem mindenkinek szép, csinos lábai lesznek... :)

 

Üdv Ági

 

Előzmény: d-heni (1080)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 1132

Enyhíti a hát-és az izomfájdalmakat. Lazítja és ápolja az egész mozgásrendszert, serkenti a vérkeringést.Védi a fáradt, sérült lábakat,csökkenti  a fájdalmakat. Lóbalzsam krémet elsősorban ízületi- és izomfájdalmak csillapítására javasolják. Kiválóan alkalmazható kisebb sportsérülések (húzódások, rándulások,ficamok) kezelésére. Hűsítés és frissítés mellett kellemes izomlazító hatású, az izomláz okozta fájdalmat is csökkenti.Egy ismerős édesanyja a térd-izületek kopása miatt szenvedett sokat,minden lépés előtte gyötrelem volt a számára.Ő például ennek csillapitására kezdte használni..

 Meghűlés- megfázás esetén a meleg  fürdővízben oldva csökkenti a megfázás tüneteit.A Német állatorvosok a versenylovak ízületeinek kezelésére és versenyek előtti bemelegítő krémnek fejlesztették ki. Idővel azonban észrevették, hogy ez a gyógynövényekből összeállított kenőcs használ azon emberek kéz-ízületein, akik kenegették a lovakat. Ezen felbuzdulva megkezdődtek a kutatások és kifejlesztették ezt a humán szférában használatos Lóbalzsamot.Szóval,hirtelenjében ennyi.A másik lényeg,hogy nem mesterséges,vegyi összetételű dolog.És nekem tényleg segit:a bokám abszolút nem dagad fel,bármennyit is lépcsőzök meg gyaloglok napközben.(A kék szinű gélt vettem,nem volt tégelyes krém a patikában)
Mit veszithetek?-kérdeztem magamtól- max az ezer forintot,amibe került.Eddig megérte!

Előzmény: leccina (1131)
leccina Creative Commons License 2011.02.19 0 0 1131

mi az a lóbalzsam????

Előzmény: Juliette65 (1130)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1130

Szia!Igen,és jól esett.Mivel nem vagyok gyógyszerpárti,vettem lóbalzsamot(ne ijedj meg,a humán változatot)két nap után is jelentősen csökkent a duzzanat!Nekem a lapos papucsban még mindig megjelennek a csillagképek...szóval,nem egyformán gyógyulunk.Pedig nem vagyok körömcipős tipus.Majd írok jövő héten!Csaó

Előzmény: Törölt nick (1128)
szm64 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1129

Végre ma megszabadultam a csavaroktól,kicsit kellemetlen volt főleg az érzéstelenitőt mikor beszurta doki.Egyik lábamból nehezebben jött ki a másikból sokal jobban ,de ezt azért éreztem(nem zsibbadt el).Fontos hogy túl vagyok rajta.Nagyon meglepődtem mikor meglátam milyen hosszú csavarok is voltal benne 6 hónapig.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 1128

Szia Julette65! Nem gyógyvízben voltam. Próbáltad az áztatást?  Én csak március elején megyek kontrollra. Kiváncsi vagyok, hogy neked mit mond a dokid majd 22-én. Légyszi írd majd meg, hogy mit mondott, hogy  hogyan tovább. Én is felpróbáltam minden cipőmet. Már mindegyik feljön a lábamra, de a teljesen lapos még nekem a nyerő. A kicsit magasabb sarokban fáj a lábam, ahol műtötték. Ezek szerint még mindig nem 100 %-os. Gondolom ezért kell várnom a következő műtétemre. További javulást!

Előzmény: Juliette65 (1125)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1127

Itt a kép róla (párban van)

Előzmény: Juliette65 (1126)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1126

Sziasztok!Ha valakinek szüksége van hallux valgus éjszakai sínre,nekem van egy pár,amit szívesen átadok(használati útmutatás is megvan).Nincs rá tb támogatás,már én is anélkül tudtam csak megvenni,gyógyászati üzletben 4900körül van az ára.Nem sokat használtam,ha valakit érdekel,írjon/priviben.

Juliette65 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1125

Szia,cocer!Örülök,hogy jót tett a fürdő!Valóban jótékony és nemcsak fizikai értelemben.

Milyenben voltál:kénes vizben?Állitólag ez sem mindegy,mert az összetétel befolyásolja,hogy mely betegségre lehet alkalmazni.Nekem legközelebb Győrben van termál,szeretnék majd beugrani.Addig megpróbálom az általad ajánlott áztatást.A sántitásért én is leszidom magam:előbb-utóbb ugy meg fogok sértődni,hogy abbahagyom...kicsit kellemetlen,mert nem "gördül" a lábfejem.Ma belebújtam(szó szerint:se fűző,se tépőzár,bebujós zárt cipő)az ősszel hordott cipőmbe!Szóval alakul,mint az a szegény pupos gyerek a prés alatt.Dokihoz 22-én megyek,terhelést még nem engedett,csak a tornát.Majd meglátjuk,jó volna,ha tudnék dolgozni már!

Előzmény: Törölt nick (1123)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1124

Szia leccina!

Örülök, hogy te is szépen javulgatsz. Meglátod, hogy hétről-hétre egyre jobb lesz.  A gyógyuláshoz valóban sok türelem és kitartás kell. Szerintem is a kezelőcipő egy áldás. Nem is tudom, hogy mi lett volna velem  nélküle. Én 18. hét után megyek újra vissza a dokimhoz és remélem  akkor már megmondja a következő műtét ídőpontját. Én már két napja fel tudom venni a régi bőrcipőmet. Másképpen áll a régi cipőm is a jobb, illetve a mütőtt bal lábamon. Nekem is rosszul esett, amikor a dokim azt mondta, hogy egyenként fogja műteni a lábamat. Mostmár nagyon hálás vagyok neki érte és meg is értem, mert jót akart nekem. Nincs az embernek sem kiszolgáltatott, sem pedig bezártság érzése, mert tud mozogni, menni jóformán az első perctől fogva.   Több ídő kell a két műtét miatt, de sokkal nagyon a szabadságérzet. A kapcsokat én is akkor kezdtem erősen érezni, ahog apadt a lábamról a dagadás.  Mikorra várható neked a következő műtét? 

Előzmény: leccina (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1123

Szia Juliette65!

Tegnap késő délután voltam egy termálfürdőbe. Jót tett úgy a lábamnak, mint minden testrészemnek. Egy, másfél órát mertem maradni, mert féltem hogy túlságosan kiázom. Tulajdonképpen nagyon jó volt izomlazításra. Nekem erős pozitív változásom volt a negatív melegfront érzésem után.  Ma már feltudom venni a régi bőrcipőmet, amit télen hordtam a műtét előtt. Nagyon kell figyelnem magamra, mert berögzült a sántikálálás. Sokszor kell szolnom magamra, hogy muszály ennyire sántitani? Miután ezt a kérdést felteszem, hát rájövök, hogy nem muszály, hisz 14. hétben járok és megpróbálok rendesen menni. Nem olyan erővel lépek a bal lábammal, mint a jobbal, de nem sántítva. Érzékeny még  és féltem is, de azt hiszem, hogy így a természetes. Irodában dolgozom, így a munkámat már a 12. hét után tudtam végezni. Ha nem tudsz fürdőbe menni akkor szerintem próbáld meg az otthoni szódabirkabonás vízben való lábáztatást, de ne túl sokáig. Hidd el nagyon jót tesz és lazulnak a szalagok. Írjál majd a javulásaidról. Doki neked mit mondott? Hogy van a jobbik lábad?

Előzmény: Juliette65 (1118)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1122

Szia,leccina!Nagyon jó ilyen pozitiv dolgokat olvasni!Nekem sajna 7hétig volt gipszem,ezért is macskásodott ugy el a lábam.Gipszlevétel után négy nappal én is vezettem.A kezelőcipőt elég keveset használtam,inkább papucsban meg egy tépőzáras szandiban éreztem jól a lábam.Valóban izgalmas látvány egy nő ilyen felemás cipőben!A drótokat nem érzem,csak a bokám szúr elég rendesen estére.És érdekes,mert reggelre mindig sokkal ducibb a lábfejem,mint este:miért működik ez nálam forditva?!Reggel néha befáslizom,ám engem nagyon zavar.Kis idő elteltével letekerem...

A teljesen laposakat nem birom,de ma felvettem az őszi cipőmet!5 centis a sarka,bebujós és mégis belement a lábam!Végre!Csizma viszont még almás,annak 8centis sarka van:lehet ez az oka,hogy nem tudom belepasszirozni?Na,nem baj,jön a tavasz,nem is kell már.A lépcső igazi kihivás volt első időben Neked is,és ezt örömmel olvastam:azt hittem,én lehetek csak ilyen béna.

Azt mondták,mennyi idő a kötelező a másik műtétig?Vagy inkább saccolod,hogy nyárra megcsinálják?Az ügyfeleket meg nyugaodtan ugráltasd,elvégre ők akarnak Tőled valamit!Szia

Előzmény: leccina (1121)
leccina Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1121

szia! lefaragták, a bütyköm, kiékelték mert a tengelye nem volt jó. ha jól hallottam műtét közben, amit leferagtak, azt oda berakták. és van benne 2 drót. na most, hogy nem dagad annyira a lábam, szerintem ezt a 2 drótot kezdem érezni, hogy nyomódik, ha hozzáér valami. egy napig volt csak rajta gipsz, utána megnézte a doki a röntgent, hogy hogy állnak a drótok aztán kezelőcipő meg mankó. na a mankó addig kellett, míg hazamentem a korházból. a cipő tényleg jó, tudtam benne járni. nem volt butaság kitalálni. itthon nálunk 2 szintes a ház, tetszik, nem teszik lépcsőznöm kellett. az első héten pihentettem sokat tény, de hétvégén már nagyon nem bírtam bezárva lenni a lakásba, úgyhogy elmentem bevásárolni, kocsival:) lehet abba a cipőbe vezetni!a múgy érdekes látvány lehettem, egyik lábamon ez a szuperszexi cipellő a másikon meg egy magassarkú csizma:)) múlt pénteken voltam kontrollon, szépen gyógyul, úgyhogy orvosi javaslatra járhatok normál cipőben.a héten már tömegközlekedve járok dolgozni, hév meg villamosok. gond tényleg az, hogy mi jön fel a lábamra? sántikálok egyébként, de gondolom ez még természetes.amúgy olyan a munkám, hogy ott bizony ki kell járni területre is, hát most majd rábeszélem az ügyfeleket, ha gyorsan akarnak valamit, jöjjenek értem:) még a viszérműtétemről maradt nekem egy gumiharisnyám, azt használom napközben, így nem dagad annyira a lábam. valóban mindkettőt szerettem volna egyszerre, de nem volt hajlandó a doki, most azt mondom, igaza volt. így tudok mozogni, járkálni első pillanattól fogva szinte. a másik lábamnál meg jó idő lesz mire sorra kerül, akkor majd valami magassarkú papucsot kell begyűjtenem a cipő mellé:)

Előzmény: Juliette65 (1120)
Juliette65 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1120

Szia,leccina!Irigyellek...ezek szerint Te is megusztad a gipszet.(Csak nekem kellett ilyen extrát kapnom?!)Milyen módszerrel volt a műtéted?A munkádról azt írtad,hogy nem egy helyben ülős,mégis dolgozol ilyen korán.Mesélj,hogyan sikerült mindez!Ha jól emlékszem,mindkettőt szeretted volna most helyrehozatni.Végül "csak" az egyiket operálták?

Előzmény: leccina (1119)
leccina Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1119

1 hónapja volt a műtét. múlt héten kezdtem el dolgozni.a doki szerint normál cipőben járhatok. csak nem jön rá a műtött lábamra:) ma vettem egy csizmát, ami 1 számmal nagyobb, mint kéne. holnap fogom tesztelni.a lépcsőn fölfele tökéletes.lefele néha megy normálisan. a lábamra a műtöttre rálépek, kicsit fáj. sántitok.estére bedagad.nézem a lábaim a csizmába. egyik szétterülve széles, a másik meg keskeny és magas.azt gondolom, hogy a lábunkat használni kell, még ha fáj is. ettől gyógyul.a kolleganőim szerint fakir vagyok. hiszem, hogy ha használjuk és nem túlzottan kiméljük azt a lábat, hamarabb gyógyul!olvasgatom a fórumot. nem biztos, hogy az a nyerő, hogy kiméljük a lábunkat!

Juliette65 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1118

Szia!A "nagyok" szerint egy gyógyfürdő sokat javithat  és biztos könnyebben helyrejön az izomzat.Én megpróbálnám a helyedben:nekem mindig lényegesen könnyebb volt a mozgás vizben töltött idő után.Ne hagyd ki,ilyenkor még fokozottabb lesz a hatása.

Szóval Nálad sem olyan gyors a javulás a kezdetiekhez képest.Nekem ugyancsak reményteli volt,hogy tudok cipőt huzni 2hónap után,de azóta szinte semmi változás.Minden szombaton felpróbálom a csizmát,de hiába.Sőt,ma ugy keltem,hogy csillagokat láttam,annyira fájt a bokámnál a keresztszalag,a cipőbe alig tudtam bepaszirozni a lábam,mikor indultam a boltba.Megint csunyán be van dagadva a lábfejtől a lábszár közepéig és hiába kentem most fürdés után krémmel,nagyon fáj.A lépcsőzés lefelé egyre jobban megy,de most megijedtem:ha igy visszaesek,mikor fogok dolgozni?Te hány hét után mentél melóba?Sajna,nem vagyok irodai dolgozó,a munkám pedálok preciz kezeléséből áll,igy elég elkeseritő.Tudom,nem ezen kéne agyalnom,de muszáj mielőbb dolgoznom.Lenne is állásajánlat,de férjem hallani sem akar róla.Hogy mikor lesz a munkaügyiből perből valami,az hónapok kérdése csupán...és ha megitélnek valamit,semmi garancia hogy be is tudják hajtani a pénzemet.Ezer módon ki lehet játszani - szóval elég elkeseritő.

Gyógyulj és írj,milyen volt a fürdő!

Előzmény: Törölt nick (1116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1117

Szia bonci48!

Az én egyik kapcsom nekem is így volt. Csinálnak talpbetétet számítógéppel is, ami biztos hogy pontos. Ezt azért érdemes a dokiddal megbeszélni. Az a baj, hogy a betéttel korlátozva van az ember, hogy milyen cipőt vegyen. Azt már tudom, hogy balettcipő, tangapapucs, a tűsarkú és minden teljesen lapos cipő nem igazán jó. A 3-4 cm-es sarokmagasság az ideális az ortopédusok szerint. Erre oda kell figyelni, hogy jó pár év múlva ne legyen újra eldeformálódás. Nekem jelenleg úgy néz ki, hogy fogják műteni a harántomat is, de majd kiderül. Remélném, hogy akkor nem lesz szükség betétre. Írjál majd, hogy mi van veled.

Előzmény: bonci48 (1114)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1116

Szia Juliette65!

Hát nem lettem kifejezetten megdicsérve a konrollon, csak azt móndta, hogy szépen gyógyul. Ezt a lábujj tornát azért merem így csinálni, mert az első kontrollon a doki megfogta a lábam és így nézte meg az ujjaim mozgását. Ezt a mozgást a kezem segítségével én nem tudnám csinálni. A rohamos javulás után most valahogy stagnál  az állapotom. Nem tudom, hogy milyen cipőt fogok felvenni, ha ilyen ütemben  javul az ídő. Ez a csizmám meleg bélésű és már most érzem, hogy szívesen levenném, de papucsba még nem járhatok. Egyébként a melegre fordulást a lábam megérezte, fájt a csontom. Te hogy vagy? Elfelejtettem a dokitól megkérdezni, hogy termálvízes strandra mehetnék -e? A víz felhajtó ereje biztos jót tenne a lábamnak is és a gerincemnek meg kifejezetten  szükséges lene. Mi a véleményed erről?

Előzmény: Juliette65 (1111)
bonci48 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1115

Szia d-Heni!

Nagyon szépek lettek :-)))

Köszönöm a jókívánságokat!

 

 

 

Előzmény: d-heni (1113)
bonci48 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1114

Szia Cocer!

Csavar ami benne volt olyan volt mint egy normál csavar, gömbölyűbb feje volt mint egy csavarnak-de fém csavar volt, én úgy külön fém dologra gondoltam, hogy az nem volt benne.És ez a csavar a bőröm alatt volt nem látszott ki a feje.Egy év után picit bemetszették és kivették nem volt valami kellemes eléggé beleforrt.

Nem hordok azóta semmi betétet, viszont észrevettem, hogy azóta nem olyan tökéletes az egyensúlyom, pl. busz ha fékez én könnyen felborulok hiába kapaszkodok.

Most ha a másik is meg lesz műtve elmegyek és csináltatok állítólag van olyan hogy mintát vesznek és úgy csinálnak egyedi betétet.

Előzmény: Törölt nick (1110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!