Keresés

Részletes keresés

Zozo95 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 10711
Sziasztok!

A kandallómon található 3 rácsból 2 elég nagy, és nem zárható. Lehet,hogy hülye kérdés,de bogarak nem szoktak berepülni a kéményen keresztül?Télen mikor a kandalló nincs használva nem lesz érezhető huzat?A kémény teteje kb 7-8 méter.
Üdv,Ben
a kályhás Creative Commons License 2009.05.21 0 0 10710
"Cserépkályhába ne tégy vízmelegítőt.

Magára valamit adó kályhásmester nem tesz ilyet.

Kondenzálódás, hőtágulás, okozhat meglepit."
------------------------
Igaz!Én nem is szívesen építek ilyesmit,mert rohadt sok számolással jár,meg macerás is a beépítése.
A teljes vizes rendszerhez kell méretezni a kályhában levő egységet,a kályha test felületét ugy kell méretezni,hogy ne hüljön vissza nagyon,mert igy elveszítjük a kályha funkcióját leginkább(no hőtárolás).

A járatokat szintén más módon kell rakni mint sima fa vagy vegyes üzeműnél.
Elő-fűtő kört ,járatot érdemes beépíteni-stb.
A kályhások egy része nem is hallott ilyen cumókról:))
Berakja oszt jó.....
Én meg mint jógyerek megyek utánuk javítani az oldalt szétrepedt kályhákat,
átszakadt tűztereket,nem működő hideg kályhákat.

A vizkövesedő belső egységekről(szét kell szedni az egész kályhát)már nem is beszélve,meg az átégett csövekről.
Rövid pályfutásom során összesen ha 20 db-al találkoztam ami helyesen volt beépítve,azokat is inkább öreg szakik rakták,akiknek már megvolt az ehhez való (káros)tapasztalatuk.

Sajna akiknek működik királyul, azok nem referálnak erről-mert természetes,hogy igy kell működnie(pedig lehet,hogy csak szerncséje volt,hogy olyat fogott ki aki érti mit csinál)).

Akinek alig marad meleg a kályhája,és nem fűt fel eléggé a vizes kör, az morog de nem akar újabb felfordulást(ami az átépítéssel járna)és belenyugszik---már mindegy alapon-és marad az otthoni átalakítás(mókolás)--hiszen a kályha azért még szép.

Akinek egyáltalán nem mükszik,szétmegy--hívja a kályhást aki rakta,az meg tudja,hogy élete elsőjét építette(vagy másodikat)nuku tapasztalattal.Sejti,hogy lehet-hogy szar és nem megy ki gariba átépíteni,de még átnézni se nagyon.Oszt heló vizes kályha:((


Szal ez van.
Előzmény: Törölt nick (10703)
a kályhás Creative Commons License 2009.05.21 0 0 10709
ja....:)De az is lehet,hogy a világos csempe a külseje,a sötétbarna meg a tűztérben levő rész(csak aki rata az a samott helyett mázas csempét rakott).
Előzmény: Törölt nick (10707)
a kályhás Creative Commons License 2009.05.21 0 0 10708
küldhetnél választ....mailre
Előzmény: Csaba110 (10706)
Csaba110 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 10706
Sziasztok !

Lenne egy cserépkályha ami bontásra kerül az árában meg egyezhetünk ha valakit érdekel dobjon egy emailt.

Üdv:Csaba
Építgető Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10704

Szia Pelletoki!

Meg tudnád mondani, hogy az idro 30-nak mekkora lesz az alsó légbevezetésének  átmérője? Vagy lehet róla valami félpublikus alsó nézetre szert tenni? Be szeretném építeni a házba a külső légbevezető csövet, de nem tudom mekkora átmérőjű legyen, meg hol vezessem fel?

levi_ur Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10702
levi_ur Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10701

itt a kép is, az előbb lemaradt.

levi-ur

levi_ur Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10700

Sziasztok!

 

Vizespatkó ügyben lenne egy kérdésem.

A képen látható cserépkályhába építhető vizespatkó láttam valahol. Mivel én még nem nagyon ismerem ezt a központi fűtési formát, szerintetek ez megfelelne egy 60 nm-es ház központi fűtésére.

Az alakja renden van szerintetek? Valahol azt olvastam, hogy a nyomás alatt lévő tartályoknak (gyakorlatilag itt is lesz nyomás bőven) gömbölyded alakjuk kell legyen, a nyomáseloszlása érdekében.

 

Van valakinek tapasztalata egy ilyen használatában? Megéri foglalkozni egy ilyennel?

Köszi a válaszokat,

levi_ur

Pitylogós Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10699

Sziasztok,

 

van tipp arra, hogy Temporishoz milyen magasságba tegyük a kéményre a bekötőnyílást?

ceiwab Creative Commons License 2009.05.17 0 0 10697
Vagy itt...., és pelletet is tudnak, ami jó minőségű, osztrák minősítéssel rendelkezik.


http://www.baranyasolar.hu/node/23
Előzmény: Törölt nick (10679)
kutyala Creative Commons License 2009.05.15 0 0 10694
nem tudna valaki a betét felültetéséről (a betét aljának a vonaláig) egy skiccet küldeni? sajna a fényképes beszámolók felülnézeti képet általában kispórolják...
Előzmény: rferi (10692)
kutyala Creative Commons License 2009.05.15 0 0 10693
egy kézivetésű tégla burkolaton nehezen tudom elképzelni elől a zsalus rácsot...

arra adna valaki tanácsot, hogy akkor a betét körüli fal hogyan is menjen? illetve a levegőt hol szívja a burkolat?

köszi
Előzmény: Törölt nick (10691)
rferi Creative Commons License 2009.05.15 0 0 10692

Én praktikussági okokból az alsó luknak azt javasolnám, hogy padlószint fölött kb 10 centivel legyen a luk alsó pereme.

Ezt azért, mert így az áramló levegő ott a luk alatt le fogja rakni az odavitt szöszmösz nagy részét, nem juttatja át a kályhához, ahol már a nagy meleg miatt tuti megindulhatna fölfelé, és porolná-szöszölné a lakást.

Előzmény: Törölt nick (10691)
kutyala Creative Commons License 2009.05.14 0 0 10690
sziasztok, beépítenénk a kandallónkat, egy-két praktikus kérdésem lenne, amire eddig nem gondoltam: hátrafelé a fal túloldalára megy két 150mm-es cső a szobákba, fölül a meleg, alul a hideg visszatérő. a meleg milyen magasan legyen, egyrészt a burkolat tetejéhez képest, másrészt a burkolat nappali felé néző falán lévőhöz képest (alapterületre a két szobába menővel ugye nagyjából megegyezik az, ami a nappali felé néz).

A másik, hogy nem fogom a nappalit tűlfűteni, illetve a szobákat kevésbé azzal, hogy a kiömlőnyílás nagyjából fele-fele, viszont a nappalit még a sugárzó hő is fűti? Alapterületre a megoszlás olyan, hogy a nappali és a hozzá kapcsolódók egy kicsit nagyobbak, mondjuk 60:40 %

A harmadik, hogy kétféle megoldást is láttam az építés közbeni képeken: az egyik, amikor a fatárolón megy be alul a levegő, vagyis az a rész, amire a betét föl van ültetve, hézagos, hogy az itt bement levegő elérje a tűzteret. viszont láttam olyat is, hogy a fatároló egy vakablak, és ha a betét mondjuk 40cm magasan ül, akkor abban a magasságban vízszintesen telibe van falazva, és erről a szintről megemelik a betétek mondjuk 5 cm-t, és tkp. a betét "alól" szívja a burkolat a levegőt. melyik a jobb? vagy ez csak attól függ, hogy akarok-e padkát?

ja, és a betét ajtaja fölött mivel szokták áthidalni?

köszi szépen
Flórián2009 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 10689

Nem titok!

60.000 Ft.-ot mondott rá

 

Előzmény: Pépépe (10688)
Pépépe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 10688
Ha nem titok a helyi szaki mennyiért csinálja?
Előzmény: Flórián2009 (10687)
Flórián2009 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 10687

Szia Porgesz,

Nagyon szépen köszönöm az ajánlatot, nagy szerencsékre találtunk helybéli szakembert, így megoldódott a kérdés.

Mégegyszer köszönöm szépen!

Üdv.

Mariann

Előzmény: porgesz (10686)
porgesz Creative Commons License 2009.05.14 0 0 10686

Szia!

 

Én Körmend környékén lakom keresztapámék Szentgotthárdon így én megoldhatnám a problémádat. Hívj fel 20/367-16-57 Kb anyaggal együtt 150000 körűl van, de látni kell.

Előzmény: Flórián2009 (10659)
ronkovik Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10684
Hát...
A srácok a boltban nagyon segítőkészek (Sz.....i) néha szerintem az idegeikre is mentem. De ők sem tudtak szorítógyűrűs csatlakozást adni. Mindegy megoldottam másként. Ők is poénkodtak velem,hogy lassan kitanulom a szakmát:)))
Előzmény: Törölt nick (10682)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10683
Szia!

De, én a nappaliba akarom rakni, pont azért is, mert jol néz ki!:)

Előzmény: Törölt nick (10679)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10681
Sziasztok!

Az edilkamin magyar oldalán ez van a comfort vizteres kályhárol:

Műszaki adatok
szélesség cm 51
mélység cm 62
magasság cm 97
össz. teljesítmény kW 18
vízre fordított teljesítmény kW 15 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hatásfok % 75
víztartalom l 21
fafogyasztás kg/h 4,5
Ø füstkivezetés cm 13/15
külső levegő bevezetés cm² 200
súly kg 155
felfűthető légtér (szigeteléstől függően) m³ 460

Szlovák oldalon:
Technické údaje:

* celkový tepel. výkon 19,8 kW
* užitočný výkon 15 kW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

* celková účinnos 80 percent !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* celková účinn.do vody 65 percent !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* spotreba dreva 5 kg/hod.

* obsah vody 21 L

* tlak 1,5 bar

* min.kom.ah 10 Pa

* vykurov.priestor 400m3

* hmotnos 150 kg

* rozmery 51x62x97

* priemer dymovodu 13cm


Szoval most vagy direkt megtévesztenek, vagy csak rosszul fordítanak.
Mert ugye a szlovák oldal szerint kb 10kW megy a vizre.....


Na mindegy, akkor a kályha még rosszabb mint a vizteres kandallo, viz-levegő teljesítmény arányt tekintve.
ronkovik Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10680
:)))

Tényleg! az idro 50-es csőkígyós változatához adhatnának 12mm-es szorítógyűrűs csatlakozót (a biztonsági hűtő elmenő ágára gondolok) több fűtés és épületgépészeti boltban próbálkoztam, de sehol nem tudtak adni ilyet,(Miskolc pedig nem szűkölködik szerelvényboltokban) ezért kénytelen voltam egy kicsit "paraszt" módon megoldani: egy 12mm-1/2" falikorongot ráforrasztottam, innentől már lehetett szerelni, az oldható kötés biztosítva, remélem jó lesz.
Előzmény: Törölt nick (10676)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10678
Szia!

Eddig a legkevesebbet levegőre dolgozo amit találtam az az Edilkamin Comfort vizteres kályha, 15kW megy a vizre, és 3kW a levegőbe. Az már egész jo, igaz, hogy nem kandallo!:)

Te esetleg találtál valami levegőre keveset termelő tipust?



Üdv
Előzmény: teszvesz (10642)
Tipcsok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 10677
Szia Pelletdoki!


Szerinted az járható út, hogy leszigeteljük körbe a kandallo (persze az üveget nem:)), hogy akkor kevesebb menjen a levegőbe és több a vízbe? Vagy ez nem jo, mert tulmelegszik?

Üdv: Tibi
Srófos Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10674

Hello Kávboj!

 

Fát az Indiánoktól hozzál!

Fog kelleni vagy 40-50 q

Előzmény: kovacs_t (10669)
ronkovik Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10673
Lehet,hogy opció, de tulajdonképp a kandallóhoz tartozik, ezek szerint a füstcső nem tartozék, csak opció? :)))
A jútyúbon láttam egy demó filmecskét működés közben, ha megtalálom belinkelem.

A vegyestüzelésű kazánokhoz kapható huzatszabályzó nekem mondjuk jobban tetszik, "mechanikus" nem kell hozzá áram stb. kisebb a hibalehetőség, egyszerű mint a faék.
Számomra az ideális vízteres kandalló működne gravitációsan is, és a vízhőmérséklet is szabályozható lenne "automatikusan" persze mindezt áram nélkül.
Előzmény: Törölt nick (10670)
BTO11 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10672

idén rendeltem szenet és a fuvaros elkérte a cimet ugye,mert a fuvarlevélre rá kell irni a célállomást,és a célszemélyt.

na innen már tudhasják hogy ki is tüzel pl. szénnel, sőt a számlát is a nevemre kérte.

Előzmény: Émile (10649)
BTO11 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10671

1 cserepes kálha füti az egészet???

kb 4-5 m3 szárazfa ,ha meterbe veszed ,akkor láncositott firész + franko hasitó balta is kell.

tehát 2x melegszel,és alsógatyás melegre ne számits, max nyáron ha vagdosod,hasogatod télire a tüzelőt.

D:)))

Előzmény: kovacs_t (10669)
kovacs_t Creative Commons License 2009.05.12 0 0 10669
Sziasztok

Teljesen alapbeállítású hülyegyerek vagyok, aki kávboj életstílust szeretne folytatni.

Albérletbe kivennék egy téliesített faházat, amiben cserépkályha van. A méretét nem tudom, a házikó 50 m2-es.

A kérdésem, hogy mennyi fában gondolkodjak télire? Hogyan kell ezt számolni? Ha azt mondom egy jókiállású tehergépkocsis arcnak, hogy 1 m3, akkor ő fizikailag 1m3-t hoz, vagy 1,7 m3-t, azaz erdészeti m3-t.

Hogy lehet melegen tartani az egész házat télen, ha mondjuk hazaérek 18-kor, és begyújtok, és rakosgatom este 11-ig.

Hogyan kell ezt számolni? Álljak neki MJ-okat számolni, vagy aszondom 10 kiló per óra, vagy mit javasoltok? És brikettben érdemes gondolkodni?

Otthon van egy kis látható tűzteres kályhánk, az jópofa, de cserépkályhát azért méh nem üzemeltettem, az gondolom más tészta.

Köszi a válaszokat.





Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!