Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23090
Most megy a szűrő és keverve 24,5'C
Előzmény: kókuszka (23088)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23089
Na szóval vágtam egy darab rugalmas úszó gumi darabot, beleraktam a tetőbe, rácsavartam a tetőt, raktam rá bilincset, így csak csepegett, de légteleníteni így nem tudtam. Nekem van rajta nyomás mérő óra, szóval ott is kilőve. Ez nem lett volna gond, mert elindítottam a szűrést, szép vizet is köpött bele, így nem is csöpögött az előszűrő teteje, amíg ment a szivattyú. Aztán leállítottam, és levágta a szűrő tetőt bilincsestűl, úszó gumi darabostól, rohantam bedugni a beszívó nyílást. Szóval a tető használhatatlan. Ragasztani szerintem azért nem lehet, mert belső menetes a kupak, így ha tekerem rá folyamatosan feszíti szét a repedést és sajna a bilincs sem fogja össze. Hát röviden ennyi. Most megyk egy pár órát aludni, mert éjjeles vagyok és még nem feküdtem le, a bébimért meg 4h-ra megyek a bölibe. Utánna megint itt leszek. Ha valaki tudná hol vegyek ilyen előszűrő kupakot, megköszönném ha megírná. Szóval ez a helyzet nyárimádó. Nem tudom használni a profi kis szűrőmet egy vacak 110-es kupak miatt. De lehet csak szerintem 110-es, ez nem fix, de olyannak nézem. délután jövök...
Előzmény: nyárimádó (23087)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23088
Mondom Én,hogy valamit el..:-))
Nem hűtöd véletlenül a nagy kavarodásban?:-))
Előzmény: nyárimádó (23054)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23087
Szia itt vagyok. Szóval repedt és valószínüleg műanyag. Csakis ragasztással, de látni kellene. Egyenlőre a medence szívócsövét és a nyomócsövét emeld fel medence fölé, így max a tartályban lévő vizet veszíted el. Utána gondolkodunk.
Előzmény: Amira baba (23086)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23086
Hát sajna gond van! Az előszűrő záróteteje repedt, folyik ki a víz rajta, mivel tökéletesen kéne zárni, próbálkoztam nagy bilinccsel összehúzni, meg neylonnal kibélelni, sajna úgy is folyik. Mit tegyek? A környék összes uszoda tecnika meg mezőgazdasági boltját már végig telefonáltam, még kapni sem lehet sehol! Nincs valami ötleted? Hol vegyek? Vagy hiogy csináljam meg? Vagy nem baj ha folyik ki a víz belőle? Így még kipróbálni sem tudom...
Ha tudsz valami okosságot légyszi írj!!!! SOS
Előzmény: nyárimádó (23076)
lac1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23085
Aha...
Előzmény: wapdigit (23084)
wapdigit Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23084
ott van az csak lecsúszott:)))
lac1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23083
A 23072-as h.sz. eltűnt, azt keresem, miről is volt szó.
Előzmény: nyárimádó (23082)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23082
Hoty? Mi?
Előzmény: lac1 (23081)
lac1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23081
Uh, hol az eredeti h.sz???????
Előzmény: nyárimádó (23079)
natalyel Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23080
Na. Tegnap délután és is elővettem a medencét. Este tízig töltöttem vízzel, kétharmadánál abbahagytam... Reggel körbenéztem, egyelőre nem folyik sehol, a felfújható perem sem eresztett le, eddig bíztató. Ma délután összeszerelem a "bestbuy 9000"-es szűrőt is, aztán meglátjuk. Ha minden jól megy, akkor besokkolom este, jól megforgatom a vizet, aztán egy-két nap, és mehet a pancsolás.
Én a tavalyi átlátszó mezgaz-fóliát fogom használni fedésnek. Idénre még jó lesz, kicsit le kell mosni mert poros meg itt-ott koszos kicsit, de baja nincs.
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23079
Szegények, már ezt is nekik kell csinálni. Szóltam a Méhészeti Szövetségnek, akik egy itteni méhészt kiküld. Talán elviszi, és van egy 6-8 ezer forintos méhcsaládja.
Azért köszi
Előzmény: zsloti (23077)
zsloti Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23078
Na még mindig nincs időkapcsolóm(nem találom azt se Bár a zappy alkatrésze meglett:) ) de azt vettem észre hogy ha a hosszabbítót kihúzom és visszadugom akkor nem kapcsol be ,tehát a relé leold
Lehet hogy le kellene vágni róla?
Még tesztelgetem meg beszélek a beépített villanyszerelőmmel
Zs
Előzmény: Lacee074 (22999)
zsloti Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23077
Most halottam a rádióba hogy a tűzoltók segítenek ebbe is
zs
Előzmény: nyárimádó (23068)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23076
Szia Amira baba!
Köszi Neked is:))
Igen, ahogy lac1 írja, töltsd nyugodtan. A szívóágon keresztül szépen lassan elkezd a tartály felé menni a víz. Majd ha ellepi a szívócsonkot, figyelgesd nem e szivárog valahol ( az enyém igen, de egy nap max 1 dl ). Utána, ha bőven ellepte, akkor próbálkozhatsz a bekapcsolással. Ha nem légteleníti magát, segíthetsz az előszűrő meglazításával úgy, hogy kifelé egy kis víz szivárogjon rajta. Csak is a szívócsonkkal törődj a szivattyúig, utána már kidolgozza magából. Az a lényeg, hogy ne járjon percekig víz nélkül. Ha a tartályon nincs mérőóra, akkor elvileg ott is van egy vakdugó, amivel segíthetsz rajta.
Írj, ha nem megy!
Előzmény: Amira baba (23069)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23075
Köszi Judo:))
Előzmény: judo77 (23059)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23074
Hát igen. Kismamáknak még a fürdőt sem ajánlják, a saját medence használatról nem tudok semmit. Ne kockáztass, vigyázz magadra, nehogy összeszedj bármit is.
Előzmény: toncsa8 (23057)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23073
Köszi a jó tanácsot, akkor megyek és nekiállok összerakni. Remélem sikerülni is fog....Mindenképp írok mire jutottam
Üdv
Előzmény: lac1 (23072)
lac1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23072
Töltsd nyugodtan fel, az a Shott, ha ugyanolyan mint a miénk, akkor a váltószelep oldalán van egy csavar, ami az utólagosan felszerelhető mérőóra helye, na azon tudsz légteleníteni, és az előszűrő kupakjának a meglazításával is.
Előzmény: Amira baba (23069)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23071
Szia!
Nekem igaz csővázas van de a medi anyaga hasonló a tiédhez. Én geo textilt vettem és azt raktam alá. Olcsó és jónak tűnik. Nekem a sima egyenes földön van, geo textil, (mezőgazdasági boltban kapható, 370ft/nm amilyet én vettem elég vastag, van több vastagságú) és a z alátét fólia aztán a medi. Tavaly karton papírt raktam alá, nem volt rossz az sem, de ez sokkal jobb.
Előzmény: bt74 (22834)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23070
Szia Nyárimádó!
Tündéri a bébitek!!! Sok egészséget kívánok neki és az egész családnak! Bocs a késői gratuláért, de nem volt gépem.
Üdv:Ancsa
Előzmény: nyárimádó (23010)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23069
Sziasztok!
Sajna rég voltam fenn, mert bedöglött a gépünk, és a kedves szerelő nem sietett megcsinálni. Most viszont már felállítottuk a medit, a szűrő beszívó nyílás alatt van a víz, nem mertem tovább tölteni, mivel megvettem az alkalmi vétel homokszűrőt, Shott PPf 45/6000 típusút. Szétszedtem, átmostam a homokot, és most összerakom. Eddig nincs is talán gond, de ha a medihez csatlakoztatom a szívó ágban a csőben ugye lesz levegő? A papírszűrős szivattyún van légtelenítő kupak. Ezen nem találok. Van rajta gyári kosaras előszűrő, tetején műanyag átlátszó kupakkal ami csavaros. Talán annak a tetején kell légteleníteni? Vagy ezt nem is kell? Mire kell még figyelnem a beüzemelésnél, vagy használat előtt? Most itt vagyok a gépnél és ha valaki tud várom a segítséget. Nyárimádó és Lac talán tudsz valamit írni? Ti már nagyon profik vagytok ebben a témában és nem szeretném elszúrni a beüzemelést, ezért vártam idáig. De ha más ismeri az általam vett fajtát szívesen vennék minden jó tanácsot! Előre is köszi mindenkinek aki ír!
Üdv:Ancsa
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23068
Szaisztok !
Reggel vettem áttetsző fóliát, csak nem tudom a medencét megközelíteni:(((


Szerintem a Kemotox spray kevés lesz:)))
wapdigit Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23067
jelentem ma már szerintem hűteni fogom a vizem.
tegnap elérte a 32 fokot.
Janaboy82 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 23066
Ötleteket várok: Ugye átalakítottam a 38-as a medit, de itt jön a fekete leves! Tegnap felvertem az aljáról a letapadt algát..gondoltam reggelre majd megszűri a rendszer (folyamatosan ment). Erre meglepetésemre semmi nem változott az ég világon! Visszamostuk, jött némi dzsuva. Utána is ment folyamatosan, gondoltam délután visszamosatom, de semmi, tiszta víz jön ki!? Gondoltam megmérem már, hogy kb mekkora lehet most az átfolyás és egy 17l-es vödröt kb 5-6 mp alatt tölt meg! Ami azt jelenti, hogy 17x12=~204l percenként vagyis 60x204=12204l/óránként vagyis 12kbm/h-ként. A szivattyú 14-et tud. Öröm és boldogság, meg szépen hangzik meg minden, de a tartályra az van írva, hogy filter flow rate=7,8kbm/h. A tartályban kb 50-55kg homok van most és 70 fér bele. Nyomjam bele az összes homokot? Ötleteket várok! :)
lac1 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 23065
De itt egy kalkulátor, ha mégis számolni akarnál:
kalkulátor
:-)
Előzmény: lac1 (23064)
lac1 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 23064
De szerintem a klórsokknál nem mászik el a Ph, ha mégis, akkor meg a TA mulatsággal van a gond.
Én feltöltés előtt bespriccelem a medi oldalát algaöllel, úgy töltöm fel, nekem sohasem volt gondom az idényenkénti egyszer-kétszeri opálosodáson kívül semmivel. Igaz, én állandóan takarom, ha nincs benne senki.
Előzmény: Piki Patos (23063)
Piki Patos Creative Commons License 2010.06.08 0 0 23063
Persze :D
Szóval persz h én is PH- -ra akarom használni. De hypót nem rakok bele :D (azt se tudom mi az) Aztán vagy sokkolás lesz a vége vagy csak kombi tabletta és annyi. Holnaptol forgatom UVC vel és 4m3es homokszürővel. (különben éjjel töltöttem fel a medit és enyhén sárgás, zöldes már is)
Előzmény: lac1 (23062)
lac1 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 23062
Mindennap nézem, többször is, csütörizén csak estefelé!
De sósavat minek? Azt én csak Ph beállításra szoktam, és a legolcsóbb teszkó gazdaságost szoktam. Sőt, én azt akkor is csak, ha előtte a full tömény hypót használom sokk-klórozáskor.
De kurvára figyelni kell a hypó és sósav használatakor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én a tömény hypót a befúvó vízsugarába öntöm egy mérőpohárral, most nem emlékezem a méretére, de asszem két decis esetleg három, lassan csorgatom a vízbe, és folyamatos szivattyú járatás mellett (ha megmérem a cseppentőssel, akkor az kiakad, mert olyan tömény piros színt mutat, és utána belenyomok folyamatos mérés mellett kb. egy literes kiszerelésű sósavat a Ph miatt).
De most ahogy írom soraimat, megpróbálok visszagondolni a tavalyi évre, atyavilág... mennyi dolgot fel kell frissítenem!
És egy idény alatt egyszer, max. kétszer használom a hypót, és akkor is csak, amikor látom, hogy fürdésre alkalmatlan idő lesz egy-két napig, vagy elutaztunk.
Tehát a százalékkal nem tudok segíteni, mert mint írtam, én is méréssel ellenőriztem az értékeket. Amúgy nálunk jó a csapvíz, mert tulajdonképpen a klósrsokk granulátumra sajnáltam a bangót, azért kértem a havertól a hypót, de a kombitablettám, ami már le is járt kihordási idejű volt valami megmaradt készletből, használtam csak, meg feltöltéskor algaöl-t, meg... talán még amikor beopálosodott, akkor volt hypó.
Ha visszaolvasol tavalyra, akkor még azt is megtaláltam valahol tudományosan leírva, hogy a hypó azért tolja el a Ph-t nagyon gyorsan (a lúgossága mellet), mert a nátrium (hypo= NaOCl vizes oldata) tartalom valamit csinál, de már nem emlékezem, hogy mit.
Segítettem?
Előzmény: Piki Patos (23061)
Piki Patos Creative Commons License 2010.06.08 0 0 23061
Lac, holnap kicsit többet lesd a fórumot, ha lehet... Veszek valamilyen sósavat és kellene egy kis tanács, mennyire higitsam. stb.... Irok h hány százalékos ha meglesz...
Köszi! PIKI
Előzmény: lac1 (23024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!