Keresés

Részletes keresés

galilecs Creative Commons License 2012.01.11 0 0 20179

EZ a kép eszméletlen jó! Azok a pocakok! :)))

 

 

Előzmény: Jaffa5 (20154)
galilecs Creative Commons License 2012.01.11 0 0 20178

Laptop nincs, de a számítógépek nyerőek itt is:)) :

 

 

Előzmény: hoyanta (20176)
galilecs Creative Commons License 2012.01.11 0 0 20177

:))) -Ez de jellemző rájuk!

Nálunk is -aludhat bárhol, Csanád mellől/ról sicc...ehhez képest délutáni szunyókálás:

Előzmény: veronic77 (20175)
hoyanta Creative Commons License 2012.01.10 0 0 20176

Nálunk a laptop a favorit:))

Előzmény: cleo86 (20174)
veronic77 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 20175

Párszor zavard el a kanapéjáról, mondván nem szabad.....utána biztos ott akar majd feküdni........:-)

Vagy tegyél rá frissen mosott ruhát...:-)

Előzmény: cleo86 (20174)
cleo86 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20174

Jelentem a szilveszteri lufi életét vesztette. Mára már laposabb mint egy palacsinta.

 

Sissy lassan de szokja a fekhelyét. Már eljutottunk oda, hogy egy ideig ráült :)

 

A nyomtató kora esti órákban még mindig kényelmesebb

 

La Chatte rose Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20173

Jaffa!

 

Alavetően igazad van, csak két dolgot szeretnék mondani.

 

Az egyik az, hogy azért más egy gyerek és más egy társállat...  Szeretjük nagyon, de van egy sorrend, amit nem szabad elfelejteni. Lehet, hogy valaki arra kényszerül, hogy megváljon a kedvec állatától pont a család érdekében. Ha ez a helyzet, akkor őszintén sajnálom őt, mert kegyetlenül rossz érzés lehet :(

 

A másik, amit Norsycat is mondott, hogy legalább szólt a tenyésztőnek. Ez arra vall, hogy felelős gazdi, csak úgy alakult az élete, hogy nem tudja tovább tartani a cicát. Sajnos van ilyen :(((

Lehet, hogy minden tőle telhetőt megtett, hogy ne kerüljön erre sor. Te is, én is, mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy az álatnak is az a legjobb, ha más gazdihoz kerül. Szívből kívánom, hogy ez senkivel ne forduljon elő!

Előzmény: Jaffa5 (20165)
La Chatte rose Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20172

 

Ez is karácsonyi hangulat :-D

Erre ébredtünk 25-én...

 

 

 

 

Bocs, hogy csak utólag, de mindenkinek nagyon boldog és sikeres évet kívánok!

norsycat Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20171

Ez nehéz ügy. A hasára és a gatyájára néhány macska nagyon érzékeny, van, amelyik nem viseli el, hogy ott is fésüljék. A te cicád úgy látszik ilyen. Próbáld meg, hogy amikor félálomban van és ellazul, kicsit fésülgetsz rajta, nagyon finoman. Lehet, hogy csak néhány másodpercig engedi, aztán mikor ráeszmél, hogy mi történik, akkor védekezik vagy elmenekül. Sok-sok ilyen rövidke ideig tartó fésüléssel talán csomómentesen tudod tartani. Fontos, hogy mindig nagyon gyengéd legyél vele, ne a rossz érzés erősödjön benne, hanem azt szokja meg, hogy ez nem fáj, nem rossz. Idővel lehet, hogy javul a helyzet, ha türelmes vagy. Ha mégsem, akkor sajnos nem marad más választás, mint ollóval kivagdosni a csomókat. Ez sem egyszerű, mert a hasánál kell babrálni, amit nem visel el tétlenül. Lehet, hogy ezt is csak úgy tudod megoldani, hogy sok-sok alkalommal jutsz csak a csomók végére. Drasztikusabb megoldás, ha a férjed segít lefogni, amíg fésülöd, vagy vágod,  de ezzel egészen biztosan a félelem erősödik fel benne.

Előzmény: Mamicicája (20169)
norsycat Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20170

Sajnos időnként előfordul, hogy segíteni kell új gazdit keresni egy-egy cicánknak.

Alapvetően két oka lehet. Az egyik valamilyen kényszerhelyzet, például kiderül, hogy valamelyik családtag allergiás, vagy az élethelyzetükben történik jelentős változás. Például egy súlyos betegség, haláleset, vagy ami egyre gyakoribb, hogy az itthoni kilátástalanságból sokan külföldre költöznek.

A másik, amikor olyan emberek vesznek macskát, akik nem gondolták meg igazán, hogy ez mivel jár. Látták valahol, beindult a szerzési láz, hogy nekik s kell ilyen, és ha történetesen anyagilag megengedhették maguknak, akkor már meg is vették a macskát. Divatból, kivagyiságból, vagy egyszerűen csak meggondolatlanul.  Aztán mikor kiderül, hogy ez egy élőlény, akivel foglalkozni kell, hajnalban ébreszt, szőröz, büdöset piszkol, nem lehet otthagyni egy hétre, stb., akkor már terhessé válik.

Előzmény: jromi (20166)
Mamicicája Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20169

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne, méghozzá: hogyan keféljük ki a cica bundáját? Egyszerűen amint hozzáérintem vagy a sima kefét, vagy a Furminatort, ő elkezd rúgni, harapni, karmolni, sőt, tegnap még fújt is rám! Pedig muszáj lenne, kiváltképp hátul, a nadrágját kéne már nagyon helyrehozni. Attól félek, hogy be fog neki csomósodni. Próbáltam már etetni közben, volt, hogy párom közben simogatta, kényeztette, de fél percnél tovább sosem hagyja magát.

Más cica bezzeg imádja, ha fésülgetik... Ő miért nem? A hátát és a farkát még csak-csak hagyja, de a hasánál és a nadrágjánál egyszerűen bekattan...

Mit tegyek?

 

Jól jönne pár jó tanács...

CBNora Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20168

Teljesen igazad van, de az azért jó, hogy legalább jelezte a tenyésztőnek.

Előzmény: Jaffa5 (20165)
jromi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20167

Nagyon szép mco, fehér papucsos, fehér mellény, igazi szépség..

Előzmény: Gáláns Daphne (20164)
jromi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20166

Valami hasonló gondolat futott át rajtam is, csak kihagytam inkább.

Talán lehet olyan ok, el kell ismerni, de kb ennyi idő alatt oldódik fel teljesen a macska.

Szerencsére fiatal a cica, talán olyan helyre kerül, ahol "értékelik" a lényét.

Szerintem a MC még 3éves koráig is kölyök szinte..

Előzmény: Jaffa5 (20165)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 20165

Azt azért nehezen értem meg, hogy valaki vesz egy cicát, maj fél év múlva meggondlja magát.

Nem nagyon tudok olyan okot, hogy megváljak a macskáimtól.

A gyerekét nem akarja elajándékozni?

 

Ennyit a felelősségtudatukról az embereknek.

 

Persze van minden érthető (számomra érthetelen) oka, hogy miért teszi . . . .

 

Macskaszőrallergia . . . nekem is van, kimutatták, kutyára is, macskára is.

Költözködés . . . . gondolom tervezték eddig is, mi pl. ezért nem akartunk kutyát, mert tudtuk, hogy itt most max. 3-4 évet maradunk, és nem tudtuk merre megyünk tovább.  Milyen jó, mert ide nem is vihetünk magunkkal, a társasház alapító okiratát módosíttattuk mert macskát sem tarthatnánk egyébként, de ebbe még belement a többi tulaj.

 

A macskák miatt is a lakások 90%-a kiesett, mert olyat akartunk, ahol nekik van mindenkép terasz, és nem gáz, ha a társasházat elcsúfítjuk egy macskabiztos terasszal . .  .  ugye nem gyszerű.

Két évig kerestük . . . . .

 

Szerintem mindenre van megoldás, csak egyszerűbb a legkönnyebbet választani.

 

Mindeg, hagyjuk, késő van, és ilyenkor már a szokásosnál jobban is kiakadok az ilyeneken . . . . . .

 

 

 

Előzmény: Gáláns Daphne (20164)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.01.08 0 0 20164

 

Ő Barrose!

 

Kérlek segítsetek ,a B almom barnacirmos fehérrel cicájától megválnak a gazdik!

most szóltak nekem ,Ő Barrose ,szeretnék neki egy szerető otthont találni!

Ő most 7 hónapos cica,a napokban kapok  róla friss képeket!

 

A bálna vagyok Creative Commons License 2012.01.07 0 0 20163

:) Egyik cicánk, Sitka, ugyanezt csinálja. Ha valamelyiküket le akarom fotózni, közénk áll, és szabályosan feszít.  Eleinte mókás volt....

Előzmény: hmhmhm30 (20162)
hmhmhm30 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 20162

Nem őt akartam fényképezni, de egyszerűen betelepedett a kamera elé, és így bámult, mintha azt hajtogatta volna: na, gyerünk, villogtass! :)

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20161

Köszi, megyünk úgyis nemsokára, és akkor mondom majd, hogy nézze meg ezt is.

Előre forog a gyomrom a szagtól.

Fúj!

Igen, tényleg mikor mérges-hiszti akkor csinálta múltkor is.

Egyébként más bajanincs, szép a farka, minden reggel nagyvizitet tartok, szeme, füle, foga, bolha, korpa, kullancs, sehol semmi.   :-)

Előzmény: macipofa (20160)
macipofa Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20160

Vidd el öt dokihoz, hogy nyomja ki a büzmirigyét. Van olyan , hogy nem ürül ki széklettel és begyullad, ilyenkor tud üriteni mérgében. A gyulladt bűzmirigy okozhat, bőrproblémákat is. Vakarozás, sebek a fejen. fülön. Téphetik emiatt a farkukat is.  Fontos.

 

 

Előzmény: Jaffa5 (20159)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20159

Bodza vacsora után!!!! még olyan éhesnek bizonyult, hogy felugrott a mosogatóba és kievett a tányérból egy benne maradt sült paprikát!!!!.

Nem tudom mi van vele, de néhány hete annyit eszik, amennyit a szeme lát, hízott is egy kilót az utóbbi hetekben.

Meg a viselkedése is megváltozott, de az nem most, az már pár hónapja.

 

Össze vissza pisil a kertben, van, hogy oda is kakil, undokabb mint valaha, meg ilyet, hogy felugrik a konyhapultra, még soha nem csinált, aztán a szokásosnál is jobban megijed minden kis nesztől, szóval nem értem.

Ami megdöbbentő volt, hogy az előbb a kicsi odament hozzá, és ő meg fújt rá.

Soha-soha nem csinált még ilyet sem.

Az állatorvos szerint valami miatt dominánsna viselkedik.

Csak tudnám mi miatt?????

Most még tüzelő macska se lehet a környéken . . .

Nem tudomm mire vélni.

Így is jó kisfiú, csak a tőle megszokott bárgyú unalmas, semmittevéséhez képes, furák ezek a dolgok.

 

Jaffa rossz mint az ördög, de szórakoztatóan rosszcsont, inkább azt mondanám, hogy nem kártékony, csa hiperaktív.

Kíváncsi, mindent lerámol, állandóan követ, a kis tappancsait úgy használja, mintha keze lenne.

 

Ami viszotn fura, hogy a bűzmirigyét gyakran üríti.

Ma fésültem és fésülködés közben is észre vettem, hogy kicsit büde, megnéztm a popiját és pont akkor nyomott ki ott valami barna cuccot. Mondjuk utálja a fésülködést, de nem húzta őt, nem fájt neki, szép selymes a bundija, pár napja fédültem, szóval inkább csak hiszti volt. Szernecsére nem volt olyan kegyetlen büdös mint múltkor, de azért nem normális, Bodzánál még sose vettem észre ilyet.

 

 

 

Előzmény: cleo86 (20158)
cleo86 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20158

Itt már marhára várják a marhát. Látszik hogy ki vannak készülve a szenvedéstől :D

 

Előzmény: Jaffa5 (20154)
cleo86 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20157

:)

 

Előzmény: Jaffa5 (20156)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20156

Hedonista banda, kikészítenek.

7-kor keltem, reggel óta dolgozom a gép előtt, ezek meg egész nap alszanak, szépítkeznek, és még így is elégedetlenek, néha Jaffus reklamálvan nyafog, hogy foglalkozzak vele.

Ma reggel olyan gyönyörű marhát reggeliztek, hogy a párommal mindketten megkívántuk.

A saját macská akarok lenni!!!!!

Előzmény: CBNora (20155)
CBNora Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20155

Ez nagyon aranyos!!

Előzmény: Jaffa5 (20154)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20154

Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20153

Sziasztok!

 

Én dsajnos karácsonyfával nem tudok küldeni ,mert nem állítottam fát ,mert ahogy elkezdtem

minden cicám megrohanta ,végül az Ő épségük miatt úgy döntöttem kihagyom :)

Ez a kép tegnapi,Evita mama és Lánya Chyara.

 

BUÉK Mindenkinek!!!

galilecs Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20152

PapucsombaN, és nem sikerült a fénykép..:S

Előzmény: galilecs (20151)
galilecs Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20151

Nálunk a festett "pingponglabda -díszek" vannak, ma is találtam egyet a papucsomba reggel...Most éppen egy angyalkával csámborog...Meg is próbálom lefényképezni...:)))

Előzmény: cleo86 (20150)
cleo86 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 20150

Addig jó amíg csak nézk, nem próbálja megszerezni :D

Előzmény: hmhmhm30 (20149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!