Keresés

Részletes keresés

Sfakutya Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16486

Örülök, ha segítettem.

Előzmény: Quados3 (16485)
Quados3 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16485

Bocsánat az elírásért:

Nyomozhatok én a béta blokkoló miatt már hónapok óta - hiába. Gondoltam beírom ide a problémát és lám Sfakutya megadta a választ. Köszönöm a segítséget, megpróbálok áttérni az új gyógyszerre (Ehhez kell a háziorvos segítsége is, aki egyenlőre nem volt segítőkész. Azt mondta: a béta blokkoló fontosabb, mint a pikkelysömör. Gondolom neki nem viszket sehol.) 

hul Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16484

Igen a Milgamma-ban van B12 és leírva, hogy rontja a ps-t.

 

Előzmény: byo (16482)
Quados3 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16483

Nyomozhatok én a béta blokkoló miatt már hónapok óta - hiába. Gondoltam beírom ide a problémát és lám Skafutya megadta a választ. Köszönöm a segítséget, megpróbálok áttérni az új gyógyszerre (Ehhez kell a háziorvos segítsége is, aki egyenlőre nem volt segítőkész. Azt mondta: a béta blokkoló fontosabb, mint a pikkelysömör. Gondolom neki nem viszket sehol.) 

Előzmény: Sfakutya (16470)
byo Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16482

Én is csak olvastam. milgamma-n azthiszem

Előzmény: hul (16480)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16481

Erről még nem hallottam, de nem is szedek B12-t, mert az hízlal:)

Előzmény: hul (16480)
hul Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16480

Most akadt meg a szemem egy leírásban azon,hogy a ps-re súlyosbító hatása van a B12 vitaminnak. Ismerte valaki, tapasztalat?

Előzmény: Sfakutya (16478)
.Petya.57 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16479

Szia Zsoca!

Biztos vagy abban, hogy a piócás gyógyítás ördögtől való?

Előzmény: -=Zsoca=- (16452)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16478

Nem üti, nem üti, de nem értettem egyet az utolsó mondatoddal:

"Természetesen, ha valaki halálos veszélybe kerül a bétablokkolótól, az nélkülözze azt, de a sömör általában nem az a kategória."

Szerintem mivel a sömör nem szereti a bétablokkolót, akkor igenis el kell kerülni:) Csak meg kell találni egy értelmes kardiológust. Ehhez viszont óriási szerencse is kell.

 

Előzmény: ötfelezős (16477)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16477

Ez mind érthető, csak nem üti azt, amit én mondtam. :)

Előzmény: Sfakutya (16476)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16476

Nekem először a Kardiológiai Intézetben írták fel a Procoralant. Előtte 20 évig bétablokkolót szedtem.

A kardiológus tőlem tudta meg, hogy a pszorisoknak nem jó a bétablokkoló. Képzeld el, a jelenlétemben felhívott valakit a Bőrgyógyászati Klinikán, akitől megkérdezte, hogy igaz-e amit mondtam. És a bőrgyógyász megerősítette. Ekkor írta fel a gyógyszert, ami persze önmagában nem elegendő, még kétféle gyógyszert írt fel hozzá. Aztán egy idő után elegem lett abból, hogy a felírásához évente szakorvosi véleményért kellett mennem, ezért a háziorvost megfűztem, hogy adjon mást. Pár évig más gyógyszert szedtem, de mostanra megint nagyon magas lett a vérnyomásom és a pulzusom. Elmentem egy újabb kardiológushoz, akinek amikor azt mondtam, hogy pszorim van, egyből azt mondta, hogy akkor bétablokkolót nem szedhetek és ő is a Procoralant írta fel egy másik gyógyszerrel kombinálva.  Mégpedig egészségügyi támogatással írta fel, így csak az árának 10 %-át kell fizetni (így kerül 1300 Ft-ba). Mert igenis, a pszori indokolja a szedését.

Előzmény: ötfelezős (16474)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16475

Szerintem mindenkinél így van, hogy szépen lassan terpeszkedik. Már kivéve azokat, szegényeket, akiknél gyorsan terpeszkedik.

Előzmény: B.GY (16473)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16474

Sajnos, a jó nevű kardiológus, akihez én járok, azt mondta, nincs igazi alternatívája a bétablokkolónak olyan értelemben, hogy semmilyen más mechanizmusra ható gyógyszer nem adja azt az összes jó hatást a szívre, amit a bétablokkoló ad, és amik egy kloffadt szívnél igen előnyösek lennének.

 

Természetesen, ha valaki halálos veszélybe kerül a bétablokkolótól, az nélkülözze azt, de a sömör általában nem az a kategória.

Előzmény: Sfakutya (16470)
B.GY Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16473

3-5 napja eszek-iszok nem órája :)Nekem 15 éve jelent meg a fejemen.Egyből tudták mi az.Abban az időben folyamatosan ittunk a haverokkal és nem nagyon lett semmi változás vele.Aztán megismertem a nejem.Azóta nem iszom annyit,és mostanában lett rajtam több folt.Lehet most hatott a 10 évvel ezelőtti italozós életmód? :)

Előzmény: hul (16472)
hul Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16472

Ez a betegségegyüttes nem 3-5 óráról szól. Nem egy kajáról és nem egy krémről.

Nekem 12 éves koromban volt az első hajas fejbőr tünetem, senki nem tudta mi ez, ekcémát mondtak, de már akkor -anyám nagy örömére- kénes-kátrányos kenőcsöt írtak fel, kenjem éjszakára és húzzak sapkát. Sok év kellett, hogy igazi bőrtünet legyen. De sikerült.  

Előzmény: B.GY (16471)
B.GY Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16471

Én nem tudom,de egész ünnep alatt koccintgattam mindig:) Ma is voltam egy barátomnál megittunk pár sört.Itthon faterral pálinkáztunk.Ettem diós bejglit,csokit,mindenféle kajákat,de nem lett se jobb se rosszabb a sömöröm.Ugyanolyan mint eddig.Este bekenem azzal a krémmel,amit 1 hónapja kaptam és ennyi.

Előzmény: hul (16466)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16470

Ha valaki nem szedheti a bétablokkolót, akkor helyette Procoralan nevű gyógyszert lehet szedni.

A tájékoztatójában ez áll: "Olyan felnőtt betegeknél alkalmazzák, akiknek a szervezete nem tudja elviselni a béta-blokkolóknak nevezett szívgyógyszereket, vagy akik nem szedhetik azokat."

 

Előzmény: Quados3 (16467)
zoliee81 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16469

Szerintem nem.

 

Szerintem több kiváltó ok is, lehet, mint ahogy többféle gyógymód is.

Biztos hogy köze van a kénhez, mert a kénre reagál vagy így vagy úgy a betegség, és a stressz, illetve valami komolyabb betegség elindíthatja.. (eddigi beszámolók alapján a kettő közül valamelyik a legtöbb esetben, persze van hogy "spontán", de ez a ritkább)

 

A nátha kiváltó okai szerény tudásom szerint vagy bakteriális, vagy vírusos eredetű lehet, és igen, több féle kezelés van rá. De mindig az Orvos dönti el, hogy Te mit szedj, a legkisebb kockázat mellett.

 

Csakhogy ott TUDOD a kiváltó okot. Itt meg csak sejted.

 

Érted hogy mire próbálok kilyukadni? 

Előzmény: -=Zsoca=- (16463)
ugrabugra Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16468
Előzmény: Quados3 (16467)
Quados3 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16467

A klubba tartozom én is. 75 éves vagyok. Némely psoriázisos fotót elnézve én még egész jól állok.

Azért van nekem is problémám: béta blokkolót kell szednem, ami erősíti a psoriázis tüneteit, ezért keresgélek a neten.

 

Ezt is ott találtam:

 

"Pár egyszerű megoldás:

Étrend-kiegészítők segíthetnek enyhíteni a pikkelysömör tüneteit belülről: halolaj, D-vitamin, máriatövis, és ligetszépe olaj.

Ne hagyjuk kiszáradni a bőrünket, párásító is szóba jöhet.

Szappan, illatosítók: használjunk „érzékeny bőrre” jelzésűeket.

Kerülni kell: szója, dió, csokoládé, áfonya.

Növényi olajjal (pl. oliva olaj) bekenni a psoriázisos helyet. Így nem szárad ki, fejbőrön olajos masszázs is segíthet.

A forró víz a bőr ellensége, de a langyos fürdő Epsom sóval, ásványi olajjal, tejjel(?)vagy olívaolajjal lehet megnyugtatni a viszketés helyét. Fürdő után hidratálás, dupla haszon (Mayo Clinic, 2011).

Sajnos nincs egyetlen jó megoldás, de lehet, hogy valakinek csökkenti a panaszát valamelyik."

Fordítva innen:

http://www.healthline.com/health-slideshow/treat-psoriasis-symptoms-home

hul Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16466

Bizonyos viszketésekre nagyon előnyös a szappan melegvíz kombó:-)

A piálás pedig egyértelműen ront a ps-en. Mértékkel vagy inkább sehogy sem kellene iszogatni.

 

Érdekesség, hogy -bizonyos utazás miatt- kimaradt nálam egy hét a ps-re szedett Texan tabletta és a Metoject inj. bevezetése között, és bizony itt-ott megjelengettek a pakkok, viszket is néhol. Azt mutatja, ha abbahagyom, visszatérek a borzalmakhoz... viszont az azóta magamnak beadott Metoject semmiféle azonnali mellékhatást nem produkált, bár kell 2-3 hét, hogy kiderüljön + labor.  

Tapasztalata valakinek? 

---- 

Semmi álszentség: isteni pálinkáim vannak... csak nem 3x, hanem 1x, kizárólag az egészség védelmében koccintok... Azért régen nem bírta volna ki az ünnepet/hideget/bármit akár 2 hónapig felbontás nélkül, se whisky, se a tiszta magyar kuriózum. :-) édes szarokat meg úgysem, soha, borban sem. 

 

Előzmény: Törölt nick (16465)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16465

Én úgy látom ti ezen az oldalon nem igazán  gyógyulni szeretnétek.........inkább csak úgy jókat dumálni.........:)

 

Na de végül is ez sem olyan rossz....:)   Tegnap előtt úgy bekajoltam........... na meg előtte a drága jó szilvapálesz......azóta még a tököm is viszket....:)))

-=Zsoca=- Creative Commons License 2014.12.27 0 0 16464

Amitől viszont simán előjöhet ott is a sömör, mert mint tudjuk "szereti", ha sérül a bőr...

 

Abban a kórházban a bőrgyógyászat ezen részén legalább is konkrétan sarlatánok dolgoznak!

 

Fura, hogy a S. tudományos kutatásai állítólag nemzetközi szinten is komolyak és eredményesek, legalább is a visszhangjai ilyenek... Aztán látja az ember, hogy milyen helyzet uralkodik az osztályon... Iszonyú nagy a kontraszt. Én is azért mentem oda, mert a cikkekben olvastam az eredményekről a kutatás terén, azt gondoltam, hogy ott aztán már tényleg valami eszméletlen jó szerrel kezelnek majd, amit ők kísérleteztek ki... Francokat! Minden, de minden bőrbetegségre azonnal hámlasztóval mentek rá, töméntelen mennyiségben! Ennyit tudnak kb...

Előzmény: Mackóbogár (16458)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2014.12.27 0 0 16463

Náthára talán mindenki ugyan azt szedi? Ugye, hogy nem... a kiváltó ok pedig tök ugyan az... De említhetnék bármilyen egyéb betegséget tulajdonképpen... Mindenki másra esküszik, hogy neki az használ pl. fejfájásra, fogfájásra, gyakorlatilag bármire...

 

Akkor ezt meg is beszéltük. :)

Előzmény: zoliee81 (16456)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2014.12.27 0 0 16462

Igen, a hámlasztó kóklereknek való, lásd Semmelweis kórház és társai!

 

Jómagam ha kenek valami újat, előtte mindig plakkmentesítek az egyetlen kenőccsel, ami használ, szteroiddal. Így amit kenek, hozzáfér a bőrömhöz rendesen és fel tud szívódni. Az már más kérdés, hogy hat-e, de a szteroidos rendbetétel után ez is nagyon szépen követhető... Eddig még semmi nem hatott sajnos. És tényleg fura, hogy a saját kevert kenőcsnek sem volt jelentős hatása, pedig tényleg nagyon komolyan, csupa külön-külön jótékony összetevőkből állítottam össze. Szomorú, de ez van sajnos.

Előzmény: ötfelezős (16453)
gherdsman Creative Commons License 2014.12.27 0 0 16461

A 660 nm-es fényt 660 nm-es vörös ledekkel állítod elő?

Előzmény: Törölt nick (16454)
zoliee81 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 16460

Vakaródzásmentes Boldog Karácsonyt, és Új Évet kívánunk Mindenkinek, Csilla+Zoli+Kutyák. :)

babboo Creative Commons License 2014.12.24 0 0 16459

Szívemből szóltál. Pont ugyanezek a tapasztalataim. Sajnos.

De félre búval, bajjal, békés karácsonyt kívánok minden kedves tagunknak!

Előzmény: -=Zsoca=- (16452)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.12.24 0 0 16458

pár éve én is feküdtem 4-5 napig a Semmelweis bőrklinikán, tényleg sz...rt sem ért. Ja, és vadul kenték a hátam, ahol egy darab pikkely sincs :-))))

Előzmény: -=Zsoca=- (16452)
B.GY Creative Commons License 2014.12.24 0 0 16457

Kellemes karácsonyt és foltmentes boldog új évet kívánok mindenkinek.Akár sömörös akár nem :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!