Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61288

A már említett ellenőrzésnél senkit nem vádoltak meg közveszély okozásával!

 

A lehetőség azonban adott, Kelemen is erről beszélt.

Előzmény: C20NE (61286)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61287

A bekötési díjak és sok más olyan díj amit nem érint a rezsi csökkentés, szimpla bosszú, amit a kisember szív meg megint, a villany-gáz-víz fronton mindenhol menő. Szép új világ...

Előzmény: KömKel (61278)
C20NE Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61286

A mágnesezést már nem hozzák a szabálytalan vételezéshez mert bizonyíthatatlan és a bíróság minden esetben elutasítja az erre alapozott kötbérezést és szabálytalan vételezést.

 

A legtöbb átalakításnál présidomos rendszert használnak pont azért nehogy visszadurranjon a gáz egy-egy áteresztő főelzáró miatt. Így valódi veszélyhelyzet nem alakul ki.

 

A már említett ellenőrzésnél senkit nem vádoltak meg közveszély okozásával!

Előzmény: KömKel (61283)
C20NE Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61285

A tavalyi évben egész Vörösvár környékét végigellenőrizte e TIGÁZ és nem úgy jártak el ahogy írod!

 

Szabálytalan vételezést csak az órát manipuláló fogyasztóknál állapítottak meg, nagyon keveseknél, és akinek nem volt vaj a füle mögött és végigcsinálta az sem fizetett semmit.

 

A többieknél csak a legalizálásra szólítottak fel és 10-20.000ft-os büntetéseket szabtak ki, de sokaknál azt sem.

 

Ahol gázszerelői felelősség megállapítható volt a szabálytalan állapot létrejöttében, ott megvonták az engedélyét a szakinak.

Előzmény: KömKel (61283)
C20NE Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61284

Nézd, végigcsináltam, nem a kisujjamból húztam ki :-)

 

- A gáz veszélyes, jogosan írják elő, hogy illetéktelen beavatkozás ne legyen.

- A szabályok gyakran életszerűtlenek, ezen változtatni kellene

- Ha szerencséd van, csak a legalizálást kell végig csinálnod büntit nem szabnak ki, de az sem olcsó, és a sikerhez az kell, hogy MINDEN szabályos legyen.

- És az sem lesz olcsó, hogy egy regisztrált szerelő lepapírozza amit nem Ő csinált, hiszen ezzel kockázatot vállal.

 

 

 

 

Előzmény: halaloszto (61277)
KömKel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61283

A gázórát le kell venni, ha a gázvezetékhez hozzányúlnak, mert állitólag a vascső hegesztése mágnesezheti, meg egyéb.

Ebből fakad a szabálytalan vételezés gyanúja, olyan mintha a gázórát manipulálták volna közvetlenül.

Plusz ha nagyon kapálózik az illető, akkor a közveszély okozása is fennállhat, mert engedély nélküli gázvezeték szakaszt üzemeltet.

Előzmény: C20NE (61281)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61282

az egyik haverom mondta, hogy létezik vmi 3szög alakú toldat amivel az ablaknál keletkező űrt pont ki lehet tölteni. de a neten sem találtam, még képet se.

Előzmény: halaloszto (61272)
C20NE Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61281

A szabálytalan vételezésnél mi alapján számítanak ki büntit? Az elfogyasztott gázt kifizeti. Tudtommal az csak akkor áll meg, ha az órát manipulálták vagy megkerülték.....

Előzmény: KömKel (61280)
KömKel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61280

"1. van ilyen évenkénti főketüsz kéményellenőrzés? ez kötelező?  ha ott meglátja gondolom gázóra leszerel és annyi.."

 

Plusz birság, plusz szabálytalan vételezés gyanúja miatt szépen kiszámolnak egy sokszázezres büntit.

 

"2. a gázóra leolvasóesetleg láthatja?"

 

Ő nem, de a kéményseprőknél vezetve van, hogy milyen égéstermék kivezetésed van.

 

"mi van még?"

5 évente lesz teljes gázrendszer ellenőrzés. Ha neked felirták mondjuk tavaly, hogy konvektoraid vannak, akkor a 4 év múlva esedékes ellenőrzéskor lebuksz (sosem évül el). Ilyenkor aztán 1-es pont, és a 4 évre számitott szabálytalan vételezés birsága.

 

Akinek nincs pénze szabályosan megcsinálni a gázt, az nézzen utána, hogy mennyiből jönne ki hőszivattyúval az egész. Meg fogsz lepődni, mert a gáz+kazán+kémény árán kijön a hőszivattyús rendszer.

Előzmény: murray (61274)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61279

Nem lehet, hogy az a "minimális" az a terv költség + buntetés ? (ami 2-300 ezer is lehet a mendemonda szerint)

Mondjuk ilyenkor már meggondolandó a vigye a gázórát és marad a vellany fűtésre...

 

Viszont

"Egyreszt ha szabalyosan cserelek,"

tehát megvan EPH, légbeejtő, elszívó meg "Kivezetés" is OK  -mert ugye az nála nem lenne az !!! - akkor onnantól a terv az már nem lenne tétel....tehát akkor már egyből mehetne legálisan !

Előzmény: halaloszto (61277)
KömKel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61278

"ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel."

 

:DDDD

Ezért akar az egyik ügyfelemről leakasztani a tavaly mondott 80e Ft helyett 260e Ft-ot, vagy a másiknál ezért a tavalyi 70e helyett majdnem 500e a bekötés dija...

 

Az még elsikálható, ha nyitott égésterűt cserél zártra, de konvektort kazánra, pláne parapetesre NEM FOG MENNI.

Amint hozzányúl igy a gázhoz, olyan büntetést kap a nyakába szabálytalan vételezés cimén, hogy abból évekig tudna fűteni.

 

Szóval ilyesmit még viccből se javasoljatok senkinek.

Előzmény: halaloszto (61277)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61277

Azert ez nem olyan egyertelmu. Egyreszt ha szabalyosan cserelek, akkor max arra kotelezhet hogy intezzem el a papirokat. Tehat a vegen minimalisan fog tobbe kerulni mint ha eleve hivatalosan csinalom, viszont van esely ra hogy nem lesz semmi. Masreszt a szolgaltato nem hulye. Szereti jatszani az eszet, masok meg szeretik vele eljatszatni a mumust, de valojaban o szolgaltatni akar. A hoszigetelessel, hoszipkak terjedesevel szepen csokken a lakossagi gazfogyasztas, ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel.

 

Vajk

Előzmény: C20NE (61275)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61276

És reménykedj, hogy addig senki sem hal meg!!! Ez nem a barkács téma! Akkor se, ha mások játszanak a gyerekeik életével az utcában!

Előzmény: murray (61274)
C20NE Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61275

Nem évül el! Ha a tervezett és a megvalósult állapot eltér, kötelezni fognak arra, hogy a jelenlegi állapotot legalizáld, terveztesd, vetesd át.....ha szabálytalan akkor ugyanúgy megszívod. Semmi garancia nincs rá, hogy a szolgáltató idén nem fog ellenőrizni, pláne, hogy erre törvény is kötelezi, ráadásul ingyen, így érdekelt lesz abban, hogy ami nem szabályos azt észre is vegye...

Előzmény: murray (61274)
murray Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61274

sziasztok bocsi de ezen forgatókönyv szerint érdeklődnék gáz cirkó ügyben.

 

 

"Cseréled, engedélyek nélkül. Szerintem van rá jó esélyed, hogy ez (most még) nem tűnik fel senkinek, majd 10 év múlva ha gond lesz azt mondod Te így vetted, szerintem elévül..  (Ez a tervekre/engedélyekre vonatkozik, nyilván kéményből mindenképp kell a kondenzációshoz a megfelelő.) De majd KömKel megmondja e forgatókönyv realitását."

 

 

tehát. nekem van egy házam totál független most konvektorok vannak ami nulla. helyem van és ha furdöszobára felrakok egy cirkót + becsövezzük+radiátorok, a "kémény" csak kimegy a falon és ezt gázszerelő megcsinálja akkor mivan?

szomszédokat nem érdekli, magam is láttam ilyet az utcánkban. nyilván ahogy tudom jól megcsináltatom.

sajnos most nincsen 1 millám kéményre meg sarcokra.

 

mi lehet a gond?

1. van ilyen évenkénti főketüsz kéményellenőrzés? ez kötelező?  ha ott meglátja gondolom gázóra leszerel és annyi..

2. a gázóra leolvasóesetleg láthatja?

mi van még?

Előzmény: pavarotti (61247)
Alex7777 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 61273

Üdv!

 

Egyik burkolat forgalmazó a Technkolla flexi ragasztót ajánlotta, hogy ez Mapei minőségű, de olcsóbb ragasztó. Ismeritek ezt a márkát? Én életembe nem halottam róla.

 

halaloszto Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61272

jabocs, kozelrol csak egyszer lattam olyat, de annak bonthatoak voltak a csovei.

 

Akkor nincs tul sok lehetoseged. Levenni egy ablakszarnyat, es csinalni a helyere egy teli deszkat, a szelen U alaku kivagassal?

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (61271)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61271

ez nem olyan, itt gázcső megy ki, nem lehet széteszedni, mobil split

Előzmény: halaloszto (61269)
buzascs1 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61270

Nem az a baj, hogy nem tudom, mi történt a betonnal, hanem az, hogymost mit lehetvele kezdeni.

Nem akarlak megsérteni, de ezzel nem megyek sokra, ha elmondod, hogy mit kellett volna tenni.

Ezzel mostmár én is tésztéban vagyok. A baj az, hogy a kőműves nem mondta el igazán, hogy mit kell vele tenni.

A beton megégett, ez már tény. A kérdés, hogy mit lehet vele tenni...

Előzmény: C20NE (61264)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61269

Amire neked szukseged van, az a lyuk.

 

Furhato az uvegre, a tokra, vagy szerintem legegyszerubb a falba. A falban a legegyszerubb bejavitani ha mar nincs ra szukseg.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (61266)
pavarotti Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61268

úgy legyen.

Előzmény: Budai Szabolcs (61267)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61267

a gyékénykerítést szokták rágcsálni azt már hallottam de  a tetőtérben éjszaka tudomásom szerint nem hegyezik a szájszervüket.

Előzmény: pavarotti (61243)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61266

tudom nem lehetek sikeres ember, de nekem egyenlőre csak mobil split klímám van. kérdés az lenne hogy létezik-e vmi adapter az ablakba mert most 10 cmre nyitva van, vagy bukó ablakhoz, amin a kültéri egységet ki tudnám tenni?

 

mi a neve mert 20 perce guglizom de semmi.

Gyurco78 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61265

Térkövet rá :) Csak úgy meg magas lesz...

Előzmény: buzascs1 (61259)
C20NE Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61264

Ezt a locsolást sokan félreértik. A betont nem locsolni kell, a betont nedvesen kell tartani! Ha nem tetted akkor megégett...

Előzmény: buzascs1 (61259)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61263

Ha nem a teljesen puha friss betont locsolták akkor csak úgy lehetett benne sok viz, hogy jó folyósra keverte a kőműves, mert úgy könnyebb vele dolgozni. Végig kell rajta menni néhányszor oda-vissza autóval, ha birja, akkor jó. Felületi zárásnak porzás ellen jó lehet a betonfesték is.

Előzmény: buzascs1 (61259)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61262

Ezt mindenki meglépi ha van valós ajánlata ha nincs, te azt az árat ad meg ami neked a műszaki állapot szerint megér egy kicsit kevesebbet hogy tudjál emelni. De licitbe ne menjél bele, csak addig az összegig amíg elmehetsz max.

Előzmény: szasa6 (61261)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61261

Nembiztos hogy kőzetgyapot, inkább sima "hungarocell" lehet..

 

De lehet korán kezdtem el filózni ezen, mert most beszéltem a tulajjal, azt mondta csak vasárnapig tud várni, mert 2 érdeklődője is van, majd akkor dönt hogy kinek adja oda, illetve ki ajánl a legtöbbet a házért... :( Na ilyen licitálásba nem karok belemenni, vagy ezzel akar eltántorítani attól hogy alkudjak az irányárból...

Előzmény: joevagyok68 (61252)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61260

Vagy a locsolással - a túl sok víz miatt - feljött a cement a tetejére, és ezért porzik, vagy döglött anyagból készült. Gyanítom, hogy kuka sajnos az egész, bár tehetnék egy fúráspróbát, hogy mennyire könnyen megy bele. Ha könnyen, akkor kuka. Ha kemény a nagyobb része, akkor lehet esetleg tákolni valamivel.

Előzmény: buzascs1 (61259)
buzascs1 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61259

Sziasztok!

 

Szakértő segítségetek szeretném kérni az alábbi problémában:

kb. 2 hónapja betonoztunk a családi házunk előtt kocsibeállót. 15 cm beton réteg lett lerakva kőműves által.

Sajnos hamar kiderült, hogy valami nem sikerült jól, mert porzik a beton. A kőműves ránk mutogat, hogy nem locsoltuk eléggé, mi viszont annyit locsoltuk, amennyit ő mondott. Maga a betonfelület lejt, így a rálocsolt víz természetesen lefolyt róla.

Többször beszéltem vele és ígérte, hogy eljön és húz rá egy ragasztó réteget, de ez nekem kissé furának és nem annyira időtállónak tűnt.

Kedves úriember azóta sem jött el hozzánk és nem is érem utol már telefonon.

De nem kesergek, hanem szeretném megoldani valahogy, hogy ne menjen tönkre a beton, amint szétdolgoztuk magunkat.

 

Ebben szeretném kérni a segítségeteket, azaz van-e valami technika, amivel meg lehet állítani a porzást hosszabb távon és nem kerül túl sokba, mert így is a kisebb vagyonba került már a betonozás.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

 

Üdv,

Csaba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!