Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3077
Hólnap Monoron kiállítás!!!!!!!!!!!!!
baksus Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3076

sziasztok.

régóta olvasom a topikot, valoszinüleg irtam is már ide, de amig meg nem veszem nemsokára a nyulaimat , addig nem irogatok sokat.

de most olvastam a letojt tyukok körüli dilemmát, és gondoltam ehhez már hozzászolok. én most tavasszal veszek tojó- és hushibridet, addig, amig a gödölöi honos tyukjaim fel nem nönek. akkor azok lesznek beállitva, vegyes hasznositásunak ( tojás és hus) nagyon jók, igénytelenek, jó kotlok is.

a tojo hibridek 1 éves ciklusra vannak beállitva, addigra letojják a 250-360 db. tojásukat, utánna mennek selejtbe. ha veszel, legalább 1 éves lesz, és már leszállo ágban. ha rám hallgatsz, inkább vegyél napos, esetleg elönevelt csibét, a gödöllöi hibridek nagyok jók, és azokat tartod. nem lessz 360 db-os tojáshozama, de 2 évig biztossan ellát tojással, és nálad szokja meg a takarmányt és a helyet.sokkal több örömöd és hasznod lessz velük, mint ha letojt, selejtitett tyukokkal vergödnél.

de ez az én véleményem, én igy csinálom.

olyan ez, mintha kiöregedett nyulakat akarnál venni, nem pedig életerős állományt beállitani.

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3075
Hali!

Ez ugyan nem nyul étel,de gondoltam felteszem,most csináltam.Kicsit ingerlem az izlelő bimbóitokat...:D

kavarnyik Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3074
Én megyek, de csak nézelődni. Most vettem két német óriás lepketarkát. Még kicsik, szóval lehet, hogy ősszel viszek majd nyulat kiállítani is, de ez a jövő zenéje. Te melyik időpontban mész? Legyalultuk a gépet és most nincsenek meg a dátumok. A tyúkok itt is 500/db. Azért vettem csak 5 db-ot, hogy kipróbálom milyen. Lehet,hogy maradok a henteshez járásnál, de lehet, hogy ebbe is beleszeretek.
Előzmény: tooommm0013 (3069)
Pet89 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3073
castorrex@freemail.hu, ott mindent meg tudunk beszélni. :D
Előzmény: tooommm0013 (3072)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3072

Az jó ha minden rendben!

Ha nekem egy fiatal bak kellene (akár 8-10 hetes) azt mennyiért adod? Vagy ezt inkább privátban?

Előzmény: Pet89 (3070)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3071
Csak só. Akácfával füstölök. De az is lehet, hogy elviszem füstölőhöz. 5 nyúl miatt nem biztos hogy nekiállok füstölögni.
Előzmény: suplatyi (3068)
Pet89 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3070
szia, megszülettek. 2 alom is 6 és 7, de most kedd körül jön egy harmadik is az is kb ennyi lesz. Szépek is és kimászni meg kihűlni sem fog egy sem mert ki van véve a fialtató láda és csak napi 1x szopnak. Szépek is, olyanok amilyennek lenni kell. Jövő hétvégén megyek majd Szlovákiába nyulat venni most arra készülgetek.
Előzmény: tooommm0013 (3069)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3069

Ez a tenyésztői munka legnehezebb része. A "seljtet" "fölösleget" kiirtani. Házi kedvenceknél nincs is sok jelentősége. Bár itt is mondjuk 8 egészséges duci nyulad helyett lesz 13 éhező. Vagy ha van benne gyengébb azok 1-2 napig nem jutnak tejhez és teljesen elsorvadnak.

A baj az, hogy néhány magát nyúltenyésztőnek valló is gyenge szívvel tenyészt és így rontják le a fajtákat. Egy fajtán belül csak a fajtastandardnak teljesen megfelelő, hibátlan, életerős egyedeket szabad továbbtenyészteni. És ebben ez a kihivás! Azt hiszem én is eljutottam oda, hogy tavasszal megpróbálok fajtiszta állományt beállítani és kiállításra is vihető nyulakat tenyészteni. Sőt azt hiszem a tyúkudvarban is helyt kap hamarosan egy tenyészcsapat.

De mindkettőnél ugyan az a baj: melyik fajtát? Régi szerelmem a bécsi kék. De nincs egy darab sem.

 

Pet89! Megszülettek már a castor rex nyulaid? Mintha a weboldaladon februárra írtad volna az új alom jöttét.

 

Monori börze látogatását tervezi valaki?

Előzmény: kavarnyik (3055)
suplatyi Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3068
Csá,Csak sima só,vagy valami pác?Mennyi ideig?Mivel füstölsz?
Előzmény: tooommm0013 (3067)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3067

Már mindenki ebédel?

 

Én meg itt ülök és dolgozok. De nem sokáig! Megyek haza. Vérengzés lesz, mert az összes vágni való nyulat levágom. Mennek sóba. Azután meg füstre! Majd ha már fel vannak füstölve készítek fotót. Elég rondák úgy.

:)

tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3066

Én úgy vettem meg őket a telepről, hogy kértem hozzá egy pár kiló kaját is. Rendes volt az ember, mert 500 ft-ért adott olyan 5-6 kilót és el is mondta mit ad nekik. Így át tudtam szépen lassan állni a saját darakeverékemre. Ami majdnem u.a. volt mint amit ott ettek. Tojtak is szépen. Amíg a kutya ki nem nyírta őket. Vagyis nem mindet, de a maradék 2 élőt meg levágtam. Nekem csak 6 db volt. Azóta a kutya nem bántja a tyúkokat. A fene a pofáját!

Akkor itt 500 Ft volt darabja. A tojótelepen ennyiért adta a tulaj. De van ahol kevesebb. Régebben Besenyszögön vettünk ilyeneket. Ott be is engedtek a ketrecek közé. Szörnyű ami ott van! Iszonyú bűz és döglött tyúkok kidobálva a ketrecek közé. Mint a nagyüzemekben általában állatjólét=0. Így el tudom hinni hogy igaz az a film is amit állítólag egy nyúltartó telepen forgattak.

Viszont otthon csak úgy nekem egy sem döglött meg. Számításba kell venni azt hogy honnan jönnek és onnan indítani a tartást. Nem ráengedni a zöldre, nem kitenni a fagyba stb. Meg egy kis szerencse is kell.

Előzmény: Dixi79 (3065)
Dixi79 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3065
Nekem is a cipőmet a gatyomat csipkedik mikor megyek be az udvarba, ezek meg reggel ettek még, délbe meg már feküdtek!
Előzmény: Purcsimanó (3064)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3064
Mi tavaly nyáron vettünk tíz tojó tyúkot.Nem tojtak egy darabot sem ,kaptak tápot,de olyan rohamosan kezdtek fogyni,hogy bele estek a hűtő ládába:))))Arról nem is beszélve,hogy olyan agresszívak voltak,hogy a gyereket nem mertem a tyúkudvarba engedni....Én ilyet még nem is láttam!Ha legközelebb veszek azonnal levágom őket!!!
Előzmény: Dixi79 (3063)
Dixi79 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3063

Üdv!Csatlakozom az előttem szolóhoz én 1 hónapja vettem letojt tyukokat ketrecesek voltak 70db-ot hoztam mellete volt 10 saját a következő történt!

Először is azt sem tudták hogy mi a szabadság nem jöttek mentek nem tudtak kapirgálni stb... Én tojó koncentrátumot kevertem nekik kukorica búza és árpa darával abba az arányba a hogy egy tápkeverő ismerösöm tanácsolta!Elég jó börbe voltak nem sok erősen vedlő volt köztük 1 hétig semmi gond megszokták a kaját minden igaz tojás egy szem se!És most jön a lényeg mostani létszám 40db 10 ment a levesba 20 a gödörbe!Tehát ez is bent van a pakliba én inkább falusi csirkét választom ez után!

Előzmény: kavarnyik (3059)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3062

Igen. Hamarosan birkázni sem. Csak a csirkékkel/tyúkokkal foglalkozol majd.

:)

 

Előzmény: förike (3060)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3061

Valószínűleg ezek u.n. letojt tyúkok. Nagyüzemekben általában ketrecben tartják őket, mesterséges fény és tojótáp. Cél a minél több tojás megtermelése. De szerintem nem egy évesek, hanem kb 1.5. Eddig tojnak jól. Van hogy vedletik őket (ez bizony a nagyüzemben igazi horror) és esetleg tartják még egy ciklust, de ez nem jellemző.

Arra készülj, hogy nagyon ronda tyúkok érkeznek legtöbbször hiányos tollazattal abnormális viselkedéssel. Megérkezés után, ha nem bírsz nekik olyan kaját adni, mint amit ott kaptak, akkor pár napon belül abba is hagyják a tojást. Vedlenek, megszépülnek, megtanulnak rendesen tyúk módjára élni és utánna újra tojnak. Ahogy öregszenek a tyúkok minden évben kevesebb tojást tojnak. De azért még tarthatóak. Előnyük, hogy be vannak oltva sok betegség ellen. Viszont, ha nagyon rossz a tolluk, akár meg is fázhatnak, főleg szállítás közben. De ha még soha nem volt csirkéd akkor ez is egyfajta kezdet.

Azért inkább ha tartottad őket egy kicsit és kitisztultak, akkor főzz belőlük jó levest és kérdezz rá a táposnál az előnevelt csirkére! De csak ha kedvet kaptál a baromfikhoz.

;)

Előzmény: kavarnyik (3059)
förike Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3060
Hát egy jó darabig nem fogok kecskézni!
Előzmény: Purcsimanó (3058)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3059
Szia!
Képzeld, tegnap leszegett fejjel mentem a terményes emberhez, hogy visszamondjam a naposcsibe megrendelésemet. Erre ki volt téve az ajtajára, hogy pár nappal későbbre lehet egy éves tyúkot rendelni. Így csak megváltoztatnom kellett. Azt írják 1 éves, kb 2 kilósak. Tudsz egy két dolgot írni, hogy első ránézésre melyik egészséges, és esetleg látszik valahogy a koruk is? Vörösek. Mennyi idős korukig tojnak?
Előzmény: tooommm0013 (3049)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3058
Meg is értem,hogy bánatos vagy.....!El is ment a kedved a kecskéktől???
Előzmény: förike (3054)
förike Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3057
Régebben juhászkodtunk, 100 db anya birkánk volt!!Ezek Merino,Cigája és Racka volt!!Van 4 db körmölő bicskánk de azt nem használjuk mert elégrégi darab!Holnap apámat felöltöztettem a juhász ruhájába!!Még az a szerencse hogy a nagy bajszát nem borotválta le!!:-)
Előzmény: karibaba (3056)
karibaba Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3056

Szerintem ez bőven elég!

 

Föri: remélem nekem nagyobb szerencsém lesz egyszem fiatal anyakecsómmal...! Mit jelent, hogy visszaálltok? Az öreged juhász? Vesztek egy nyájat? Mesélj!!! (pásztorbot, ivócsanak, körmölő bicska ;o)) )

Előzmény: kavarnyik (3055)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3055
A másik anyám egy hét múlva ellik. Arra gondoltam,addig várok.Neki csak a második, hátha lesz hely nála 1-2 fiókának. Eddig is minden nyulam kapott almaecetet és Laktiferm M+C-t.
Vettem most sok lucit, Napi három répa és krumplihéj, búza - zab-táp keverék jó? Vagy valami egyéb is van? Esetleg napi 1 alma belefér a keretbe. Mit tudtok még ajánlani?
Előzmény: karibaba (3053)
förike Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3054
Nem huzattam ki!Vannak kecskéim is és 2 db anya le ellet de nem maradtak meg a kicsik!És ez végett nem írogatok, meg vissza állunk a juhászkodáshoz!!
karibaba Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3053

Kifingotta a bábaasszony!!! ;o))))))))

13 kisnyúl? Nem semmi! Ha nem a tömeggyarapodásra hajtasz, akkor próbálkozhatsz, de az anya fürödjön a vitamindús cuccokban! Vagy likvidálj hármat....

Előzmény: Purcsimanó (3052)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3052
Hát merre kószáltál te csibész???Már aggódtunk érted!Hogy van a fogad????Kihúzattad ,vagy mi van vele???
Előzmény: förike (3048)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3051
Nekem a Zsuzsó anyám 13 fialt, abból 2 kis satnya volt, de hagytam őket, sajnos az egyik elpusztult, de a 12 szépen felnőtt. Azt mondják a 8 fióka az egészséges, hogy annyit meghagyni, mert akkor optimálisan fejlődnek. De ennél többet is fel tud nevelni, ha oda figyelsz a takarmányozásra 21 napig, onnantól meg már önállóan esznek. Sok zöldség, gyümölcs és valami vitamin sem ártana az ivóvízbe.
Előzmény: kavarnyik (3047)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3050
Na! Mi történt?
Előzmény: förike (3048)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3049
Hát lehet hogy fel tudja nevelni, de kiegyenlítetlen lehet az alom. És biztos az is hogy mindnek kárára válik ez a nagy tömeg. 8 max 10 amit jól nevel. Nekem is volt hogy 11-et meghgytam, de 2-3 héttel le voltak maradva a másik alomhoz képest ahol 8-an voltak.
Előzmény: kavarnyik (3046)
förike Creative Commons License 2010.02.12 0 0 3048
Sziasztok!!34 db nyúlam van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hízlaljuk és töltjükbe kolbinak!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!