Keresés

Részletes keresés

ilias Creative Commons License 2014.06.19 0 0 61447
Sziasztok!

OFF

Tudtok esetleg olyan ragasztót vagy habot, amivel bőr focilabda belsőt lehet javítani? Tüske méretű a lyuk.

ON

Köszi
gaby2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61446

Sziasztok!

Erről a Topcem prontoról jut eszembe, hogy én még mindíg egyfajta aljzatkiegyenlítésen gondolkodom (pontosabban meg kell csinálni), aminek a vastagsága 25mm, felülete kb. 15m2. Ez a Mapei termék valóban brutál drága volna. Sima esztriket nem javasoltátok, de én találtam egy Baumit esztriket, az Alpha 3000 elnevezésűt, ami kötőesztrikként 20mm-ben húzható. Viszont az adatlapján azt írják, csak gépi felhasználásra javasolt. Kérdés: Megkeverhetem-e házilag, kézzel (keverőszárral)? Ez méág egy viszonylag olcsóbb megoldás lenne. Egyébként, ha ez számít valamit, konyha-előszoba helységekról van szó. Köszönöm.

 

topikolos Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61445

1. Ok, megnézem még mennyire durva a törés, oda legfeljebb öntök valamit, 1 méterre a faltól talán nem fagy, ha meg fagy, alátámasztásnak még mindig ott marad az anyag.

 

Még eszembe jutott egy dolog: az oszlopokat sajnos nem emeltem ki, a betontól csak a pár centis vas választja el. Megemeljem kicsit az oszlopokat, és oda is tegyek bitumenes lemezt, vagy elég, ha befolyatok alá valami folyékony szigetelőt, úgy is a fal besejében lesz?

 

4. Ok. :)

Mentségemre, még nem csináltam ilyet, így amikor ez volt a téma, csak átfutottam.

 

10. Ok, akkor marad ez. Nem szívesen használnám a gázlángot azon a vékony lambérián...

 

Köszi! 

Előzmény: KömKel (61443)
KömKel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61443

1. Van a Mapienek egy Topcem Pronto nevű anyaga, amivel lehet 1-2 cm vastagon is "betonozni". Iszonyat drága.

Viszont minden más egyszerűen fel fog pattogni a vizszigetelés alatt, mivel hőszigetelésen kivülre kerül.

Én leraknám igy a vizszigetelést, úgyis csak talajpára elleni védelem kell, és a kiegyenlitést meghagynám a hőszigetelésnek+aljzatbetonnak.

 

4.

"Párazáró fólia valami spéci ilyen célra való, vagy valami vastagabb mezőgazdasági is megteszi? "

Ezért a mezőgazdasági fóliás benyögésért megöllek. Bakker, évek óta olvasod/irogatsz a fórumba, és képes lennél mezőgazdasági fóliát berakni?

Solflex Tél pl tökéletes, és nem is vészes az ára.

 

A lécváz azért 40 cm-ként, mert igy adja ki a gipszkarton táblaméretet.

 

Én OSB-t raknék.

A könyökfákat hagyd bent, jó helyen van az ott.

 

6. A padlóburkolat nem ütközik a falnak, mert kell ott hézagot hagyni, hogy a hangokat ne vigye fel a falra.

 

7. 4.2-es sima vasháló bőven jó, nagyjából középre.

 

10. Ha biztosan nem akarod, hogy beázzon, akkor ezt kell felrakni. Vagy kiválthatod bitumenes lemezzel is, de a szögelés alá a tömitőszalag akkor is kell.

Előzmény: topikolos (61442)
topikolos Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61442

Köszönöm a kimerítő válaszod!

 

1. Ott, ahol van kb. 2 centis törés, mit csináljak? Valami töltés ott azért ráférne.

 

4. Külső falsíkra teszem az ablakokat, de azér megfontolandó az xps betét, persze attól is függ, mennyire fogom ráengedni a szigetelést.

 

Párazáró fólia valami spéci ilyen célra való, vagy valami vastagabb mezőgazdasági is megteszi? 

 

lécváz max 40 cm-ként: mi az ajánlott, ha ez a max? Ez nyilván vízszintese(?).

 

OSB vgy MDF jobb?

 

Ha felrakom az OSB-t, kivehetem a karpántokat, vagy a vastag szigetelés mögött nem lesz olyan vészes, ha bent marad?

 

6. Tehát a gipszkarton le fog nyúlni az aljzatbetonig, és annak ütköztetem a hidegburkolatot?

 

7. Milyen hálót rakjak az aljazbetonba? Az aljától 2 centire?

 

10. Ez a Dörken fólia nem olcsó...

Alátétszalag az valami gumiszerűség? Végiga léc alatt, vagy csak ahol átlyukad a vizzárás?

 

Előzmény: KömKel (61440)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61441

Ezek nem magas árak....

Előzmény: Törölt nick (61424)
KömKel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61440

1. Felesleges és drága bármivel kiegyenliteni. A rücsköket le kell csiszolni/vésni, és rakj rá két réteg GV35-öt, akkor tuti nem szakad ki.

 

4.

b) Vedd 5-5 cm-el nagyobbra a nyilást mindenhol, mert igy be tudsz fordulni XPSel. Ha külső falsikra kerül az ablak, akkor tárgytalan.

c) OSB, minimum 18 mm.

 

Bleső rétegrended nem jó, mert a gipszkartonhoz KELL lécváz, valamint a párazáró fólia sem ér semmit, ha az összes gipszkarton csavar átszúrja.

Hiába nincs belül helyed, akkor is kell.

Tehát:

- OSB

- vázszerkezet, közte gyapot (max köz 62.5)

- felületfolytonos párazáró fólia

- lécváz, KÖZTE vezetékek (lécváz max 40 cm-ként)

- gipszkarton két rétegben

 

5. Igen.

6. Igen. Polifoam szegélyperemmel megcsinálni, és a végső aljzatbetonra ültetni a gipszkartont.

7. Nyugodtan lerakhatod hepehupásra, csak az aljzatbetonba rakj egy hálót majd, az felveszi az egyenetlenségeket. Igénytelen megoldás, de felületkiegyenlitőzni egy amúgy is agyonbarkácsolt dolognál feleslges.

8. EPS 100 már az, emberforgalomra elég.

 

10. Vizzáró alátétfóliázás kell. 

http://www.doerken.de/bvf-hu/produkte/dach/steildach/produkte/foxx.php

Ehhez kell deszkaburkolat, de ott a lambériád, ami jó lesz hozzá.

Figyelj oda, hogy az ellenléc alatt legyen a szögeknél vizzáró alátétszalag.

 

11. A gipszkarton lécváza max 40 cm legyen, és elég egy rétegben, viszont nem ártana tűzgátló gipszkartonból.

 

Előzmény: topikolos (61436)
topikolos Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61439

Semmit nem mond, mert nincs. Ebből ne csináljunk vitát, régóta olvasom a fórumot, tisztában vagyok a kockázatokkal. Ha szeretnél hozzászólni szakma oldalról, szívesen veszem.

Előzmény: nap50 (61437)
c-stahl Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61438

:-)

Előzmény: nap50 (61437)
nap50 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61437

Terveződ mit mond?

Előzmény: topikolos (61436)
topikolos Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61436

Sziasztok!
Beépítésre ítéltük a képen látható előtető alatti részt. Nem csak téliesítve lesz, hanem a lakótérhez fog tartozni. Írogatok pár dolgot, kérdést ha valamit nem jól gondolok, jöhet a fejmosás, javítás.
1. A terasz betonja nem egyenletes, mert térkövezni akartam. Elég rücskös a beton, illetve van ahol 2-3 cm-t kellene igazítani rajta. Erre jönne a vízszigetelés, előtte valamilyen szinten gondolom le kellene glettelni. Átcsiszolom, aztán áthúzom… mivel? Esztrich beton? Csemperagasztó? Csak azért kellene, hogy a vízszigetelést nehogy kilyukassza, vagy átszakadjon valahol egy lyuknál.
3. Lerakok bitumenes lemezt a teljes felületen, összeolvasztva. Egy réteg elég lesz?
4. Felépítem a favázat a jelenlegi oszlopok által határolt terülten:
a. Mivel az oszlopok 12x12-esek, 5x12-es pallókkal dolgoznék. Alulra a vízszigetelésre kerül egy vízszintes palló. Ehhez és a felső szelemenhez rögzítve 62,5 cm-es távolságban függőlegesen állítok pallókat (a 125 cm-es gipszkarton/osb lapokhoz igazítva).
b. Ahol nyílászáró lesz, ott a meglévő osztásba szabom be a pallókat, hogy az ablak/ajtó pont beférjen.
c. Kívülről OSB-vel burkolom (vagy inkább MDF-el?).
d. Kitöltöm a 12centit gyapottáblákkal.
e Megcsinálom az elektromos és egyéb csövezést, besüllyesztve a gyapotba. Ezt a fóliázáson belül lenne érdemes, de ha még rakok plusz párnafákat, akkor az a belső térből vesz el, ami így is kevés. Ha párnafázok, akkor viszont lehet távolabb rakni a pallókat, mint 62,5 cm? Párnafa 3x5-ös jó?
f. Párazáró fólia
g. Gipszkarton két rétegben.
5. A fal alsó pallója alá érdemes lenne XPS-t tenni?
6. Padló: ezt a gipszkartonozás előtt lenne érdemes?
7. A padlónak kb. 15 centi magasságom van a jelenlegi házfalnál, a leendő külső falnál ez +3-5 cm. Ebbe kéne belezsúfolni minél több szigetelést. 1 cm a burkolás, 5-6 cm az aljzatbeton, így marad belül 7-8 cm, kívül 10-12 cm vastagságnak hely. A hőszigetelővel kihozom nagyjából vízszintesre a betonozás előtt a szintet. Ha vannak kiugrások (mert pl. nem szabok ék alakban szigetelést), az gondot okozhat az aljzatbetonnál? Arra gondolok, hogy a hirtelen vastagságváltozásnál könnyebben törhet? Esetleg vashálót rakjak bele? Ilyen vastagságnál jelentene az valamit?
8. Mi számít lépésálló szigetelésnek? 100-150-200-as? Grafitost szeretnék a kevés hely miatt.
9. Födém: jelenlegi cserepezést újrarakom, rendesen aláfóliázom, 5centis légrés felül kiszellőztetve. Bevilágító megszűnik.
10. Kicsi a lejtése a tetőnek, a fóliát 20-30 cm átfedéssel rakjam, vagy legyen még több?
11. A 15 cm magas szarufák fölött lambéria van. Ezt kitöltöm gyapottal, alá keresztbe 10x5-ös pallók, kitöltve gyapottal. Alá fólia, párnafa gipszkarton. Itt milyen sűrűn érdemes tenni a párnafákat? 50 cm elég, vagy közelebb? Nehogy később behajoljon a gipszkarton. 1 réteg gipszkarton elég?
12. Kívülre az osbre menne még 15-20 cm EPS ragasztva, alsó 30 cm XPS.

Egyelőre ennyi.  Vizes helység is lenne, arról majd mg kérdezek.
Köszi.

 

greghun Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61435

Sziasztok,

mennyibe kerülhet egy vízakna tervezés(víz+csatorna bekötéshez)? Esetleg tud valaki ajánlani épületgépész mérnököt Pest megyében(Taksony közelében)  ahol olcsón megterveznék?

Köszönöm!

C20NE Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61434

Esztrich kültérre nem való. Rendes beton a megfelelő vastagságban, vasalva, esetleg ha porlik a régi erősíteni impregnálással.

Előzmény: murray (61432)
KömKel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61433

Nyári hőterhelés szempontjából jobb a sűrűbb gyapot, iagzából az 50+ kg/m3 lenne a legjobb (Airrock pl), de nagyon húzós ára van.

 

A téli hőigény szempontjából a 0,005 W/m2K különbség elhanyagolható.

Előzmény: milyen matracot (61428)
murray Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61432

kérdeznék, járdabetonozás: mint a képen látható van itt minden..ezeréves beton, járdának bitumen aszfalt stb.  hogy tudnék itt valami kulturált kocsifeljárót meg járdát csinálni? arra gondoltam hogy a régi betonra estricht betont öntenék a bitumenre meg kevernék sóderből+cementből hagyományos betont.

jó ez így?

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61431

Mármint a deltarock.

Előzmény: Törölt nick (61430)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61430

Azt neked kell tudni, hogy neked jobb választás-e! Sűrűbb...

Előzmény: milyen matracot (61428)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61429

uloz-ra gondolsz? tomege annak sem lesz.

 

Vajk

Előzmény: Pitylogós (61427)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61428

Az ursa 0.032 W/m2K -es hovezetesi tenyezoje jobbnak tunik a Multirock <0.037 -esenel. Suruseget Ursahoz nem talaltam, Rockwool 35 kg/m3. A Rockwool nagyobb surusege miatt jobb valasztas megis?

Előzmény: Törölt nick (61426)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61427

esetleg cell, vallás szerint :)

Előzmény: halaloszto (61422)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61426

Rockwool deltarock

Előzmény: milyen matracot (61425)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61425

Konkret termeket tudsz irni?

Előzmény: KömKel (61423)
KömKel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61423

NEHÉZ kőzetgyapot kell, minél sűrűbb.

Csak sajnos irreálisan drágák a normál Multirockhoz képest.

Előzmény: halaloszto (61422)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61422

a 10cm uveggyapot sem sokat..

kozetgyapot kellene, jo vastagon.


Vajk

Előzmény: Pitylogós (61421)
Pitylogós Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61421

Télen jó, de nyáron nem ér semmit...

Előzmény: halaloszto (61420)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61420

PIR panel. raadasul nem kell fole legres.

 

Vajk

Előzmény: milyen matracot (61418)
Laja73 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61419

Hát ez a padlás biza borzalom meleg, kellene egy találmány, amit akkora, mint egy focilabda, 10ezer forintba kerül, és egész nyáron hamm hamm megeszi a meleget, amit télen visszafúj a lakásba.

milyen matracot Creative Commons License 2014.06.18 0 0 61418

Tetoteri hoszigetelesnel ugy nez ki, hogy az egyik helyiseghez csak a szarufak koze tudok kb. 12 m2, 10-12 cm vastag hoszigetelo anyagot rakni. Az eddigi legjobb, amit lattam, az Ursa DF 32 Platinum uveggyapot, 0.032 W/mK-es. Van ennel jobb, megfizetheto, amit erdemes lenne hasznalni? Koszonom.

gabrielke Creative Commons License 2014.06.17 0 0 61417

Nem túl valószínű hogy ez így kijönne.

180nm lakó talán kijön 40-ből de a garázs már nemigen fér bele.

E-napló előtti idők árairól beszélek, azóta nem tudom mi a helyzet, nyilván nem lett jobb...

 

Előzmény: jacquesDave (61381)
Garfield007 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 61416

Van ott több mondat is, de fogjuk a felfokozott hangulatra :-)

Előzmény: Erzsébeti (61414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!