Keresés

Részletes keresés

mandi31 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23199
Köszi,én még nem vagyok olyan okos mint te.
Azért van ez a fórum,hogy segítséget kérjünk nem?
Ha ennyire zavar akkor nem kérdezem meg.
Előzmény: hzolee (23197)
SzBalazs79 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23198
motinka!

Köszi a válaszodat. A medence palástja olyan, mint a képen, szóval az stimmel. Körülbelül úgy is csináltam, ahogy leírtad. A problémám nekem az, hogy a medence palástja ugye nem sík, hanem barázdás. Balül, ha a fóliára teszem a tömítést, képtelen vagyok meghúzni úgy, hogy ne folyjon, mert a tömítés nem tud úgy belesimulni a barázdákba, hogy ne maradjon rés. És így utat talál a víz a tömítés és palást között. Én azt tartanám a jobb megoldásnak, ha a két be/kiömlő körül a palás le lenne simára dolgozva, mert úgy szerintem jobban tömítene. Aztán lehet én vagyok a béna, de nem sikerült megcsinálni. Így viszont állandóan folyik a víz. Arra gondoltam, veszek egy új fóliát, és inkább nem lyukasztom ki, nem rakom bele a keringetőt.
Előzmény: motinka (22989)
hzolee Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23197
"Miért kell az elején sokkolni?"

nyárimádót hadd idézzem: "ne bosszants" :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: mandi31 (23195)
hzolee Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23196
na lebontottam, kipucoltam, sika-mika, most kezdhetem felállítani...

ennyi évesen azért az nem megy már csak úgy ripsz-ropsz LOL

főleg mivel puhafalú :-)))))

sorry, de már csak röhögni tudok ezen a sztorin

találtam a medi alján egy kavicsot. kiderült: nem kavics, sósmogyoró. nem részletezem, pelusból került oda :-)

őrület, na!
mandi31 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23195
SZia
Miért kell az elején sokkolni?
Most csak kombi tabi került bele,majd megmérem a PH is.
Akkor vegyem ki a kombit és sokkoljam meg?mennyi időre rá tehetem vissza a kombit?
pl. ha ma sokkolom.
Köszönöm
Előzmény: nyárimádó (23185)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23194
De legalább tiszta volt, amíg le volt ülepedve???
Előzmény: nyárimádó (23193)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23193
atti!
Ami leülepedett, azt miért rúgtad széjjel???
Én azt írtam tegnap, hogy porszívózás, porszívózás hátán, majd ha már szinte nem lesz mit porszívózni, akkor az alját fel kell rugdosni és szűrni, szűrni. És egyre tisztább lesz a víz, de lehet, hogy ez egy pár napos meló.
Remélem nem miattam rugdostad fel:((
Előzmény: a.t.t.i. (23172)
pgyafi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23192

Szerintem viszont jó és hatékony a kék bubis fólia. Nekem felfújós mednecéhez van "gyári" bubis fólia, pont akkora a mérete mint a víz felszíne. A kosz sem megy bele, ha ügyesen szeded le.  Éjszakára a rendes medence takarót szoktam rátenni (bubis nélkül).

Előzmény: motinka (23147)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23191
Gyuuri!
Ez a kutyafajta szerintem csipázza a vizet. Jobb, ha csinálsz neki is egy kis kádat, mert nem fog belenyugodni. De az is biztos, hogy ha Ti a medencében lesztek fel fog ugrani rá, hogy megnézzen Titeket.
A medence anyaga azért csak kínai.
Előzmény: gyuuri (23169)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23190
Ez egy olyan fórum, ami általában tapasztalatokból és néha tudományos alapokon áll.
Az én véleményem az, hogy fedni kell, ha nem használod a medencét. Madarak ürüléke, por, falevél, szomjas bogarak, gyors klór párolgás elkerülése érdekében.
Az áttetsző fólia ezt maximálisan kielégíti, még ha nem is esztétikus. A bubisban egyetértek, hogy csak pénzlehúzás, és hogy levételkor sok mocsok megy a vízbe.
Ha kókuszka is kipróbálná már egyszer....
Előzmény: motinka (23147)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23189
Visszatértem a bevált áttetszőhöz. És ismét jó!!!!
Előzmény: lac1 (23148)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23188
Eltüntettük őket:((
Érted a szmájliból hogyan. Sajna a királynő nem volt közöttük, sírtak, és nem volt mit tenni. 3-4 hét alatt elpusztultak volna, mondta a srác, aki eljött értük.
Előzmény: tücsök01 (23143)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23187
Már próbáltam, de össze lett kókányolva. A medence vize 5'C emelkedett tegnap, ma ha nem lesz 30'C-os a víz, akkor pucccccér képet rakok fel magamról a fórumra:)))
Az áttetsző nekem baromira bejött, nincs extra kiadás ( LPE cső, plusz keringtető szivattyú, és áramszámla).
Jaj, csak legyen 30'C-os:))))
Előzmény: zsloti (23140)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23186
Ja, és a keringtetőnek a 4-5m3-t 2-szer kell megforgatnia a vizet minimum. Szóval 10m3-re számolj, a szivattyúd teljesítményének figyelembevételével.
Előzmény: mandi31 (23139)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23185
Mandi!
Ph beállítás, sokkolás, majd kombi tabi, forgatás, lehetőleg fedés alatt, úgy a klór nem illan el gyorsan.
Előzmény: mandi31 (23139)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23184
Mindegy, hogy beton vagy homok van alatta, csak sík legyen kavicsmentes és szúrásmentes a terep. Lefelé faragással a fekete földet " gyalulod", majd homokkal szintezed ki. Nekem is van 3,66m-ben kb 1 cm.
Bővebben: www.mobilmedencek.freeweb.hu
Üdv
Előzmény: asdf_ (23136)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23183
Csunizoljad vastagon kívül belül. Le van tojva az esztétika. Majd cseréled, ha lesz:))
Előzmény: Amira baba (23180)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23182
Köszike, próbálkozom, nem esem kétségbe, csak kicsit bosszantott tegnap, de mára ott tartok, hogy a papírszűrős tavalyi szűrővel szűröm addig a vizet, amíg meg nem tudom oldani a problémát.
Előzmény: lac1 (23105)
fricike46 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23181

Sziasztok.Nekünk tavaly feketefóliánk volt,tényleg macerás rátenni.Idén akcsijósan a tv-s boltban vettünk bubist,a legeccerűbb rátenni sztem.

 

A fedéssel kapcsolatban,mi átlátszó műanyag trapézlemezt tettünk fel,elsőre vékonynak tűnik de ha minden második bordában lefogatod akkor stabil.Nekünk bevált és nagyon sokat véd a kosztól...viszont iszonyat hőség van alatta

.

 

 

Még több kép azoknak akik még nem látták a mindenünket.

www.fricimedence.freeweb.hu

 

 

Amira baba Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23180
Töltöm a fényképező gépet aztán teszek fel képet. Tegnap voltam építési áruházba, vizes boltba, műanyagos boltba, ob.-ba, mezőgazdasági boltba, mindenhol. Régen volt nekünk ilyen tető méretű műanyag kannánk, most még hasonlót sem láttam sehol. Még a vegyszerek, festékek stb. tetejét is lestem mindenhol, meg autós boltban is nézegettem, semmi. A régi éthordók teteje is ilyen méretű kupak volt, azt sem lehet kapni. 110-es belső menetes fedő.
Előzmény: nyárimádó (23092)
natalyel Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23179
Szerintem:
"Pelyhesítettem,reggelre ott volt a vas az alján." - eddig ok.
"Gondoltam felkavarom a vizet és középről kiszedem." - ez nem ok.

Azért pelyhesítünk, hogy összeálljon laza szerkezetű csomókká, amit az első kósza vízáramlás szétbomlaszt. Ha összeállt reggelre csomókba, fogsz egy pár méteres slagot, aminek egyik végét egy seprűnyélre kötöttél, belerakod a vízbe, a másik végét megszívod kint a kertben, és mikor folyamatosan folyik ki a víz, lassú mozdulatokkal belemész a medencébe, majd rászánsz egy negyed órát, és ismételten csak lassú mozdulatokkal kiszippantod a pelyheket. Türelem, ne kavarodjon fel. Ha úgy látod, érzed, már mindent kiszívtál belőle, akkor futsz benne pár kört, hogy pörögjön a víz és hogy középre gyűljön a kosz. Pár óra, esetleg egy éjszaka után a maradék ismét összeállt pelyheket ismét kiszívod.
A köztes időkben meg sokat-sokat járatod a szűrődet és a vizet.

A lényeg, hogy kimenjen a medencéből, az olyan slagos porszívók, amiket a vízcsapra kell kötni, nyomja a medibe a vizet és közben egy kis zsákocskába gyűjti a koszt, na az felejtős. A pelyhek szétesnek és azon az igénytelen zsákon minden visszamegy a medence vizébe.
Persze a csodazsák az más kérdés. De azt sem így használják azok, akiknek bevált.
Előzmény: a.t.t.i. (23172)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23178
Szisztok!
Sajna csak most jutottam gépközelbe, mert tegnap egész délután rohangáltam szűrő tetőért. Sehol nem lehet kapni, még hasonlót sem. Ez egy 110-es belső menetes átlátszó tető. Az előszűrő egybe van építve a szűrővel, nem lehet kiiktatni. Tegnap végső elkeseredésemben vettem az OB.-ban egy univerzális ragasztót, valami patex német gyártmány és összeragasztottam, összehúztam nagy ababilinccsel, hogy a repedés összekössön, most várom a csodát. 24 óra a száradási idő, de én csak holnap fogom szerintem kipróbálni a művemet. Addig összekötöttem a tavalyi papírszűrővel a medit, most is az szűr egyenlőre. Hát ezért nem tudtam már tegnap feljönni, mert aztán meg rohantam éjjelre melózni. Ha lesz valami fejlemény írok..Üdv mindenkinek aki segíteni próbált
Előzmény: Janaboy82 (23091)
hzolee Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23177
Bolognese dettó.
Előzmény: natalyel (23176)
natalyel Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23176
Nálunk a golden retriever azonnal megtanulta, hogy a medence az nem játék neki, és nem ugrálunk fel rá (a miénk puhafalú felfújhatós peremű). Szagolgatta meg körbejárta, aztán pár nap alatt megszokta, és semmi gond nem volt.
Előzmény: gyuuri (23169)
hzolee Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23175
énrám is hülyén néztek, pedig vízgázfűtés szakboltba mentem, a Szlovák úton, házszámot nem tudok már, de a 0-24 videotékával és valami zöldségessel meg kifőzdével szemközt van. Végül kpe-t hoztam. Ne vegyetek ilyet :). A hajlítási rádiusza (gondolom szerszám nélkül) olyan nagy, hogy gyakorlatilag nem tudod sehogy elrendezni, csak ahogy az eredeti feltekerés miatt kiadja. Emiatt nem tudod szépen bedobozolni, sem egymáshoz közel fektetni, ahogy kellene. Na mindegy, én már lusta vagyok cserélni, így is szépen melegít.
Előzmény: kfny (23171)
hzolee Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23174
értelek, annyit módosítok az előző szövegemen, hogy a bubisat nem a legnehezebb, hanem a legkönnyebb ráteríteni :o).

régebben a fekete fóliát favorizálta a topic, próbáltam is, de nehezen maradt a tetején. + nem érzékeltem, hogy melegítené.

és igazad van, elrondítja. Én egy 2,40-es puhafalúval szórakozok, de akinek normális méretű medencéje van, ami a kert dísze, azon ronda az összevissza gyűrődött fólia.
Előzmény: motinka (23162)
kfny Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23173
24 fok remélem du-ra jobb lesz, és akkor pancsi :)

a.t.t.i.: Forgasd a vizet. Homokszűrű v csodazsák. Szerintem az utóbbi hatékonyabb az elszíneződésre.

Üdv. Margó
a.t.t.i. Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23172
Én még mindig a bebarnulással küzdök.
Pelyhesítettem,reggelre ott volt a vas az alján.
Gondoltam felkavarom a vizet és középről kiszedem.
Hát nem,összekeveredett a vizzel megint:(
Jó.Vettem slaggos porszívót,mondom majd ma azzal,hát megint nem tudtam megcsinálni,mert ez sem szívja ki,csak felkavarja megint.
mivel tudom kiszedni??
Segítsetek!
kfny Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23171
Sziasztok!

Mi éppen most a vízmelegítésen törjük a fejünket. Segítségeteket szeretném kérni, h hol tudok venni lpe csövet? Milyen üzletben keressem? A környékünkön mindenhol csak hülyén néznek rám, amikor megkérdezem, mintha ufót látnának. Pedig nem is lakom messze Pesttől :).

Köszi srácok, csajok!

Ja, mindjárt kimegyek és megnézem hány fokos a vizem :)
mandi31 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23170
Köszi a választ.

Egy kis fedési gond nálam is.
Nekem az a kék fólia van rá,ami eredetileg rá van,csak kicsit szakadt már,azzal mi a baj?
Van tapasztalat az mennyire melegíti a medit?

Most szeretnék rá venni valamit,eddig átlátszó (létrázható) fóliára gondoltam,de megoszlanak arról is a vélemények.


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!