Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23433
Nemrég kellett volna Equadorba küldenem egy 8 ezer forint értékű levelet. Sem értékbiztosítással, sem ajánlottan nem vette fel a posta. A múltkor írtam, nemzetközi küldeményeknél országfüggő lehet a dolog.
Egyébként www.posta.hu.
A Postai díjak 2008. jan. 1-től táblázatban a külföldi tarifákat megtalálod.
Előzmény: Mopi (23431)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23432
Gondolkodj logikusan :)
X érték felett értékbiztosítást is fizetsz rá....
Értékahatárt direkt nem írtam mert már a hazai díjakat írtad.....
Előzmény: garfieldka (23429)
Mopi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23431
Nem tudom, hogy ez a 15x-es visszatérítés működik-e a külfölre menő küldeményekre.
pl: feladsz egy 100g-os levelet elsőbbségivel külföldre, ajánlava: 470+650=1120Ft; ennek a 15-szöröse: 16800Ft és még a feladási díjat is visszakapod (1120Ft).
Tehát ha a szabályzat vonatkozik a külföldre menő küldeményekre is, akkor így simán 10000Ft-nál magasabb kártérítés illet.
Előzmény: garfieldka (23429)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23430
igen
Előzmény: Ibolya58 (23428)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23429
Én ezt akkor sem értem.

Feladok egy 30g-os levelet ajánlottként. Ez 70+190=260 forintba kerül. Elveszik. Akkor visszakapok 15x260=3900 + 260 (feladási díj) = 4160 forintot.

Ha ebben a levélben egy 10 ezer forintot érő drágakő is van, akkor bizony nagyot buktam.

De ha ugyanezt feladom értékbiztosítva + 380 forintért, vagyis 70+190+380=580 forintért, akkor elveszés esetén kapok 10 ezer forint kártérítést.

Ha a mai legdrágább levelet nézzük, akkor kaphatunk csak jelentős összeget kártérítésként.

2000 g-ig terjedő levél ajánlottként ma 580+190=770 forint. Ha elveszik, 15x770=11550 + 770 (feladási díj) = 12320 forint kártérítést kaphatunk. Ez a maximum az általad idézett a.) pont szerint.

De ki az aki mindig 2 kilós levelet ad fel?

Korábban olcsóbb tarifák voltak, tehát ezért sem értem, milyen alapon kaphattál vissza nagyösszegű kértérítést? Vagy ráraktál a leveledre mindenféle extra szolgáltatást (elsőbbségi, saját kézbe stb.), hogy minél drágább legyen a fizetendő díj? Mer úgy érthető.
Előzmény: vsiivz (23421)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23428

Ez az a rész amikor visszakapom a zsét?

 

Köszi



Eubestdeals (lynsey@extras4u.com) has issued you a full or partial refund for your payment.

Please do not reply to this email. Email sent to this address cannot be answered.

Message From Seller:



----------------------------------------------------------------
Original Payment Details
----------------------------------------------------------------

Date Payment Sent: Dec. 3, 2007

Amount: 31.90 GBP



Sincerely,
PayPal

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link located in the top right corner of any PayPal page.

Köszi

sponge Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23427
Hitelkártyás fizetést kell választanod, mert bankszámlának csak német vagy osztrák bankszámlát fogad el, és kér egy olyan bankazonosítót (Bankleitzahl), ami a magyar bankoknak nincs.
Hitelkártyával viszont simán megy, levon érte 1EUR-t és kész. Eladni addig nem tudsz míg ezt le nem vonják.
Előzmény: Lepcsenyi Peter (23426)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23426

Hello!

 

tudna valaki segitteni?regisztráltam az ebay-en,küldtek 1 kodót és aktiváltam irták most már vehetek és eladhatok is.DE a bankszámlaszámom meg a satöbbi banki adatot nem tudom beirni nincs annyi rublika mint amennyi a kellene nem engedi tovább irni.Segíttene valaki?Az osztrák ebay-on regisztráltam de ez mindegy,a ebay.com-os oldalon valahogy beirni ezeket,sajna nem beszélek angolul.

Előre is köszönöm.

 

Paypal kizárva nem szeretem,de a banki adataimat valahogy bekell irni......

cath555 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23425
Ha mar posta: az elsobbsegi fogalma mit takar pontosan kulfoldre iranyulo level- v. csomagnal? Szamomra a leheto leggyorsabb kezbesitesi modot, ami nem futar, azaz legipostat legalabbis a legkozelebbi celorszagbeli nagy elosztokozpontig. Valaki esetleg tudja erre a valaszt? Koszi.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23424

Csak érdekesség.

Egy kis kínaival vagyok már egy ideje üzleti kapcsolatban, úgy kezdődőtt, hogy az eBay-n licitáltam a termékére, megnyertem, de mikor kifizettem, utána két nappal, kaptam a security-től egy levelet, hogy az eladóval gond van, és a termékeit levették. (nem értettem a gond lényegét, de letiltották a kínait).

Írtam neki, hogy mi ujság, küldi az árút, vagy indítsak claimot (a disputa után 2 perccel :-)  )

Válaszában közölte hogy ne, megoldja a problémát és küldi. Azóta már sok csomagot küldött magánban, mindig ajánlottan, pontosan, lefényképezve feladás előtt, a feladóvevényt beszkennelve, emailban elküldve.

Szóval vannak akikben nagyon kellemesen lehet csalódni, még úgy is, hogy a rendszer valamiért kitette őket.

SNAKe Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23423
A USPS first class mail int. és priority mail int. közt csak a sebesség a különbség? Jár ehhez tracking number?
Zoli1787 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23422
Ki vette eddig a legdrágább dolgot ebay-e?mekkor volt az ősszeg
vsiivz Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23421
idezet a magyar posta oldalarol:

"Ha egyetemes postai szolgáltatás keretében a könyvelt postai küldemény megsemmisül, teljesen vagy részlegesen elvész vagy megsérül, a Posta kártérítési átalányt fizet. A küldemény
a) megsemmisülése vagy teljes elveszése esetén a fizetendő kártérítési átalány összege a szolgáltatásért fizetendő díj tizenötszöröse,
b) részleges elveszése vagy megsérülése esetén a fizetendő kártérítés összege úgy aránylik a kártérítési átalány a) pontban meghatározott teljes összegéhez, ahogyan a keletkezett kár aránylik a küldemény teljes értékéhez.
Az a) pont szerinti esetben a Posta a szolgáltatásért fizetett díjat is visszafizeti."

bovebben

"Ha az ajánlott is ad 10 ezer forintig kártérítést elveszés esetén, akkor senki nem fizetne 380 forinttal többet az értékbiztosításra." - csak aki nem tudja a szabalyzatot, es bizony eleg sokan vannak ilyenek

erdemes utanaolvasni a dolgoknak, es nem art neha kotni az ebet a karohoz
sokkal tobbet ki lehet verni a postabol, mint amennyit ok felajanlanak

korabban nekem is volt jopar esetem, amikor nagy kegyesen felajanlottak 9 rugot, ami nem volt eleg, hiszen tisztaban voltam a szabalyzatukkal, es nem kotottem kulon ertekbiztositast, mert a feladasi dij 15-szorosenel kisebb volt a kuldemenyem erteke, de meghaladta a 10000-et
eleg volt elejuk rakni az aktualis tablazatukat, es azonnal fiettek

szoval joval tobb lehet a karterites osszege, mint 9000 ft
januar elsejetol uj dijszabas van ervenyben a postan
modosultak az arak, es a sulyhatarok is

ertekbiztositast pedig akkor erdemes kotni (mar amennyiben mod van ra), ha a kuldemeny erteke meghaladja a feladasi dij 15-szoroset
Előzmény: garfieldka (23414)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23420
selling manager-nek hivjak a programot
hivatalos ebay program
de biztos van meg mas hasonlo is
Előzmény: SNAKe (23418)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23419
Tudod ez ritka hogy az eladód a paypal claimeljárásra a 10 napon belül nem válaszol...
Meglátjuk és okosabbak leszünk :)
Előzmény: Ibolya58 (23412)
SNAKe Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23418
Adtam eladómnak egy pozitív értékelést. Néhány perc után már láttam, hogy viszont értékelt.
Automata lehet? Mert nem gondolom, hogy állandóan lesi a reakciókat...
digicat Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23417
Fogsz kapni egy részletes értesítést az eredményről. 1 óra alatt még válaszolhat, az én eladóm is az utolsó pillanatban tette.
Dec. 13-án indítottam, dec. 23-án volt a határidő az eladó válaszára, 26-án kezdte vizsgálni a PayPal, jan. 9-én zárták le az ügyet.
"Dear XXX,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.

We were able to recover $NNNNN and this amount has been credited to
you. Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to
recover the balance from the seller.


If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed
to you, please be assured that we will take appropriate action against the
seller's account, which may include limitation of the seller's account
privileges."
Előzmény: Ibolya58 (23410)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23416
én már ma is tudom :) kilenezer valahányszáz a max külföldi elveszés esetén + a feladási díj ajánlás nélküli része is visszajár.
Előzmény: garfieldka (23414)
SNAKe Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23415
Hi!
Ma megjött a vásárolt termék Pennsylvaniából. Dec. 31- én rendeltem, a pecsét szerint aznap még fel is adták a cuccot a postán.
Semmiféle gyorsítás meg biztosítás nem volt rajta, meg volt közben egy ünnepnap is ugye. Kicsit több várakozásra számítottam, elégedett vagyok.

snake 2
garfieldka Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23414
Holnap megkérdezem a postást. A véleményem az, hogy ebben az esetben nem lenne értelme az értéklevélnek. Ugyanis 380 forintért max. 10 ezer forintig biztosítva lehet értéklevélként küldeni leveleket.

Ha az ajánlott is ad 10 ezer forintig kártérítést elveszés esetén, akkor senki nem fizetne 380 forinttal többet az értékbiztosításra.
De ez csak az én eszmefuttatásom. Holnap remélem kiderül, hogyan kell érteni ezeket!
Előzmény: raider (23413)
raider Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23413
Úgy tudom, ajánlott levélre, ha nem érkezik meg max. 10e forint kártérítést kérhetsz.
Előzmény: garfieldka (23408)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23412
Ez nem automatikusan megy ha az ember nem válaszol? Ilyenkor is megtagadhatja a pénzvisszafizetést a paypal? Vagy ilyenkor kevesebbet ad vissza? Mi van ha az eladó nem akarja visszaadni? A Paypal "erőszakkal" elveszi?
Előzmény: pittipitti (23411)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23411
Ha letelik a 10 nap akkor ha a paypal így megítéli neked attól függően hogy refundként jön vagy pénzküldésként.....
A refund az ugyanolyan formában megy vissza ahogyan te eredetileg küldted..azaz ha kártyáról ment akkor a kártyaszámládra megy kb 4-7 napos átfutással.
Ha a paypalegyenlegedről küldted akkor oda megy vissza.
Ha nem refundként lesz elkönyvelve akkor a paypalegyenlegedre kerül és onnan lekérheted a withdraw menüben a magyar folyószámládra forintban...kb 7nap átfutással.

Előzmény: Ibolya58 (23410)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23410

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben az eladó a claim-ra nem válaszol (feltehetőleg nem fog mert van még kb. 1 órája) akkor miként fog visszakerülni hozzám a pénz? A bankszámlámra jön egyenesen vagy a PAYPAL számlámra és onnan kell majd áttenni a saját számlámra? Ennek mennyi kb az átfutása.

 

Köszi

sponge Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23409
Hogyan kell utólag sofort árat beállítani? Rámegyek a bearbeitenre de szürke a sofort mező, nem tudok bele írni.
garfieldka Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23408
Én ebben az esetben sem rohannék fejjel a falnak!

Valószínű nagyon tudatlan vagyok postai ügyekben, azonban ismereteim szerint az ajánlott levél elveszése esetén nem kérhetsz semmi kártérítést. A feladóvevény csak azt igazolja, hogy melyik hivatalban és mikor adtad fel.

Kicsit jobb a tértivevényes ajánlott, mert az átvevő aláírásával visszakapod a tértivevényt. Innen tudhatod, hogy kézbesítették a küldeményt. De ha elveszik, nincs kártérítés.

Az értéklevél esetén a levélre írt összeg erejéig kapsz kártérítést ha elveszne a küldeményed.

Ezek a hazai postai küldeményekre vonatkoznak. Külföldre országonként eltérő szabályok vannak. Pl. egyes országokba nem visznek értékbiztosított küldeményeket.

Az elsőbbségi leveled ennyi idő alatt már külföldre is megérkezhetett volna! Tehát kezdjél a feladó postahivatalban kerestetést! Az eltarthat pár hétig és a végén írásos választ kapsz a vizskálat eredményéről.

Nekem így több esetben találtak meg küldeményemet. Most is van egy folyamatban lévő kerestetésem.
Előzmény: Don Arnold (23397)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23407
A postán ahol feladtad tegyél panaszt..indíts eljárást...de előtte kérd el a szabályokat.....az ajánlott küldeménynél x szeresét fizetik vissza a postaköltségednek.
Ha csak 5000 alatt adtál fel nem fogsz károsulni szerintem és a magyar postával fogsz csak kapcsolatba kerülni.
Na meg az is kiderülhet hogy átvette az illető akinek küldted.
Előzmény: Don Arnold (23397)
sponge Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23406
Pont volt most egy eladó kétszázakármennyi értékeléssel, eléggé pozitív. Elkezdett fényszórókat árulni. Egyszerre többet, de mindet ugyanazzal a képpel. Vitték tőle mint a cukrot először 400 madj egyre kevesebb EUR-ért, a végére csak 250-ért. Megnéztem az értékeléseit, az utolsó 12 mind negatív volt. Aztán eltűnt a user. Azóta elgodnolkozom mikor nagyobb tételt utalok, hogy lehet megugranak a pénzemmel és mit csinálok akkor. Mi van ha a user meg a cím meg minden fals?
Előzmény: Blue_Sky_007 (23404)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23405

jav.: - hirtelen kapsz egy német.... -

 

Bocsi, de három dologra figyeltem közben.

Előzmény: Blue_Sky_007 (23404)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 23404
Nézd nem értek hozzá (egyenlőre szerencsére - nem volt még nemzetközi jogi ügyem) de gondolom húzós tétel lehet, ha 100 EUR-ért hírtelen kapcs egy német ügyvédi megkeresést, és a lóvárin kívül más nyelvet nem beszélsz.
Előzmény: sponge (23402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!