Keresés

Részletes keresés

soproniirsai Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102170

vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (102169)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 102169

Viszont bármely tulajdonos kérheti (nem kell egyetértés) és akkor a bíróság elrendeli... hogy: legyen társasház.

Előzmény: soproniirsai (102167)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102168

Csatlakozási pont 
A közcélú hálózat és fogyasztói hálózat határa.

Az elosztói engedélyesek eddig a pontig felelnek a villamos energia fogyasztóhoz történő szállításáért.
Minden csatlakozási pontnak egyedi azonosítója van.


Egy fogyasztónak több csatlakozási pontja is lehet.

--------------------------

Nem tudjuk, hogy: a konkrét esetben HOL van a csatlakozási pont... 
Azt sem tudjuk, hogy: van-e ilyen méretlen összekötő vezeték ami a csatlakozási pont és mérők között van ÉS NEM a szolgálató tulajdona.

Előzmény: ötfelezős (102166)
soproniirsai Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102167

Akkor az már társasház kéne legyen, mivel 6 lakásig lehet a PTK szerint működni.

 

nincs ilyen szabály

Előzmény: Törölt nick (102165)
ötfelezős Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102166

Akkor kié is a mérő előtti részek a földkábeles betápig?  
A szolgáltatóé!

 

Az ugyan nem.

3. § E törvény alkalmazásában

49. Összekötő berendezés: több felhasználó által használt ingatlan belső vezetékhálózatának nem az elosztó tulajdonában álló, a csatlakozási pont után lévő méretlen szakasza;

Legfeljebb:

28. § Az összekötő berendezéssel csatlakoztatott felhasználók ellátásának biztonsága érdekében az összekötő berendezés üzemeltetésére és az üzemzavar elhárítására az elosztó hálózati engedélyesek az összekötő berendezés üzemeltetőjének kezdeményezésére kötelesek az üzletszabályzatban meghatározott feltételek szerint szerződést kötni.

Előzmény: Törölt nick (102165)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 102165

Itt egy hrsz -re került 8 mérőóra.
Papíron nem társasház, valóságban nem szimpla lakóház.

Mármint: 8 önálló "rendeltetési egység" >>lakás van?
Akkor az már társasház kéne legyen, mivel 6 lakásig lehet a PTK szerint működni.

(ésszerű lenne csinálni egy társasházat...)

Akkor kié is a mérő előtti részek a földkábeles betápig?  

A szolgáltatóé!

A tulajdoni és felelősségi határ: a mérőóra elmenő csatlakozója.

Az órából jövő MÉRT vezeték viszont már a tiéd...


Ami még a mérő előtt van az szolgáltatóé.
- mérőóra

- kismegszakító
- vezeték/elosztó kötés
- csatlakozó vezeték az "utca" felé

Minden ami az óra "előtt" van az még a szolgáltatóé és ezért regisztrált szerelő köteles.

Éppen ezért a szomszéd is köteles lehetővé tenni a regszerelő/szolgáltató számára a hozzáférést >> BÁRMIKOR!!! azaz nem zárhatja el sem ezeket a cuccokat.

 

-----

(c) Ha az első túláramvédelmi berendezés és a fogyasztásmérő hely az épületen kerül kialakításra,
olymódon kell azt elhelyezni, hogy az könnyen elérhető legyen, pld.:

- épület külső falsíkjában a rendszerhasználóval egyeztetett helyen,
- kapu bejáróban a kapun kívül, stb.
Épületen belül, tulajdonos által elzárható helyen az nem alakítható ki.

Fogyasztásmérőhely kialakítására vonatkozó előírások

A fogyasztásmérő helyének meghatározásakor elsődleges szempontok:

- a lehető legrövidebb úton legyen vezetve a csatlakozóvezeték, vagy a méretlen fővezeték

- feleljen meg a szükséges fogyasztásmérés igényeinek

- könnyen hozzáférhető, és leolvasható legyen a fogyasztásmérő

- bérleményen, -lakótéren belül nem lehet elhelyezni,

- az időjárás viszontagságai, és mechanikai sérülés ellen védett legyen

A fentiek betartásával a fogyasztásmérő berendezés elhelyezhető az épület első, vagy oldalsó külső falsíkján, illetőleg abba besüllyesztve.

Több lakásos épületben, egy helyen összevontan, a főelosztó berendezés mellett, annak közvetlen közelében kell elhelyezni az épület belsejében, de lakáson kívül, a közös térben, lépcsőházban.

(c) Az épületre csatlakozás helyét az épület külső falsíkján, úgy kell elhelyezni, hogy az könnyen hozzáférhető , s közterületről látható legyen.
(d) A csatlakozási pont a rendszerhasználó, illetve az ingatlan tulajdonos által elzárható helyen nem helyezhető el, azt kívülről, közterületről kezelendő módon kell elhelyezni.
Ettől indokolt esetben, egyedileg egyeztetett módon el lehet térni (pl. műemléki homlokzat).
(e) A rendszerhasználó főelosztóberendezését, a csatlakozási ponttal lehetőleg egy szinten, a rendszerhasználó érdekeit is figyelembe véve, olymódon kell elhelyezni, hogy a csatlakozási ponttól kiépített betáplálófővezeték a lehető legrövidebb legyen. Az elhelyezésnél a berendezés biztonságára is figyelemmel kell lenni.
(f) A fogyasztásmérő helyét, a főelosztóberendezés közvetlen közelében összevontan, egy helyen kell elhelyezni. Többszintes épület esetében is cél, hogy a fogyasztásmérők összevontan a főelosztóberendezés közvetlen közelében, egy helyen legyen elhelyezve.

Egynél több lakást ellátó csatlakozásnál, minden esetben, az MSZ 447.sz. szabvány 1.4.1.2. pont szerinti "csatlakozó főelosztó berendezést" kell alkalmazni.

A csatlakozó szekrényekben - csak késes rendszerű olvadóbiztosító, vagy megszakító kapcsoló alkalmazható.

 

A főelosztó berendezés közelében összevontan elhelyezett, illetve a szintenként csoportosan elhelyezett mérőkig a fővezeték rendszert úgy kell kiépíteni, hogy az csak bérleményen kívüli épület részekben haladhat olymódon, hogy dobozok közbeiktatására lehetőleg ne kerüljön sor. A dobozok csak tömítettek és zárópecsételhet kivitelűek lehetnek. A fővezetéket ötvezetős rendszerben kell létesíteni az MSZ 447. sz. szabványnak megfelelően. Az egyes lakások részére a leágazó fővezetéket elégséges a szükséges fázisszámnak megfelelően kiépíteni. A védőcsövezés azonban feleljen meg a háromfázisú rendszernek.

Előzmény: Csuklósbusz (102159)
soproniirsai Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102164

jogilag rendezetlen osztatlan közös rom, rom elektromos rendszerrel. gratulálok!

Előzmény: Csuklósbusz (102159)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -2 0 102163

"lassan mar követelmény hogy minden "torony" ha lehet optikával legyen bekötve."

 

Erre céloztam az LTE miatt már ez kell, illetve erre törekszenek.. a leggyengébb átviteli pont adja a max átvitelt.

 

"A nagy antennák alapból 6 fokos dőléssel készülnek amiket én lattam. Azaz ha lat valaki egy függőleges antennát az már dől 6 fokban."

 

Az antennák pár fokos szögben dönthetőek központ oldalról, távvezérléssel (legalábbis tuti van ilyen).

(Ezzel is tud játszani az adott celláért felelős hangoló, ha nem tetszik neki valami a mérésben.)

 

Előzmény: Mutual Friend (102143)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 102162

Viccből nem megy el kerülni az áram, és a nulla szakadás sem gyakori a mérő alatt, pláne mindkettő alatt, na pont ezért szeretném látni a bejövőt de az le van kerítve a szomszéd oldalán... 

 

Bár még a szakadás sem tuti de az lenne az egyedüli magyarázat...

Előzmény: Törölt nick (102160)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.28 -2 0 102161

Akkor nem láttál még TSZ lakótelepet. Panellakás ahhoz képest luxuskivitelezés. 

Vízcső annyira földelt amennyi föld takarja a kerticsapig, egy rövid szakaszon lett pótolva műanyaggal így a víztoronytól már nem kap földet. De a nulla és a védővezető meg a vízcső között nem sípol a multi szakadásjelzés üzemmódban tehát nincs összekötve és nem is látni összekötve. A bojlerem 5 rétegűvel van rákötve, azzal meg nincs meg a fémes kontakt.

A gázcső a földben már műanyag, de az is védőcsőben műanyagban.

 

De eszembe sem jutna rákötni semmit ebben a helyzetben.

Villámhárítóra nem vagyok rákötve, szomszédok csak rátekerték a lengő kábelt. Még jó hogy felizzik esetleges villámcsapás esetén.

Vagy leégeti a nullát mert a földszondája szakadt.. 


Az óra utáni összekötéshez miért kell az óra után kihozni két pirosat, ráadásul az egyik keresztmetszete jelentősen kisebb mint a másik?

Kék, fekete, piros és egy nagyon vékony piros ennyi jön fel.

 

Más háznál is láttam már ilyet, ott a földszonda volt a vékony második piros vezeték. 

 

Értem a veszélyt , de belefotózásba nem fogok belehalni.    

Előzmény: Törölt nick (102157)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 102160

Nagy baromság nem társasházzá alakulni, de bizonyára nem a te ügyed, hatásköröd, kompetenciád ez. Innentől minden csak probléma, pl a villámvédelem is, ahogy írod....

 

Ha a mérő alatt rossz, akkor a zavaros viszonyok miatt megint -feleslegesen- max. átmegyünk jogi topikba, egyébként, ha nem szándékos, szerintem ritka a plomba mögötti rossz kötés.

 

Hogy hol a fal, meg a vezeték vége, én nem tudhatom innen, azt igen, ha ott több helyiséggel odább szétégeti az órához dugott bojler, ott vissszafelé áram folyt, 99% a nullán, mert kalóz nullázás van, akörül a doboz körül, utána, akármi.

 

Viccből nem megy el az áram egy irányba, mert sétálni van kedve.

Előzmény: Csuklósbusz (102159)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 102159

Komoly nyom a szakembernek? Az a kábel ami gyanús az után nincs is több kötődoboz. Volt egy fal amit lebontottak, vezetéket meg lehet levakolták kötéssel együtt esetleg doboz nélkül.

Mezítlábas ezt ki nem méri, aki meg igen olyan nincs vidéken vagy nem tudom megfizetni.

 

Közgyűlés, kkv, ilyesmi nincs mert osztatlan közös, nincs albetétesítés nincs közös képviselő senki és semmi nincs. Ez is gond, egy hrsz, egy mérőhely. Itt egy hrsz -re került 8 mérőóra.


Papíron nem társasház, valóságban nem szimpla lakóház. Akkor kié is a mérő előtti részek a földkábeles betápig?  


Újabban pedig egy cím egy mérő... De itt egy cím, papíron egy ház, gyakorlatban sok lakás sok mérő. Ezt sem tudják lekezelni. 

Én emelet, alattam másik lakó térkővel, betonnal stb.

Ha kintre kell rakni a mérőt dobozba kerítéshatárra akkor a szomszédnak szét kell vésetni mindenét. Amihez mondhatja hogy nem és fogja is mert a duguláshoz sem engedett be.


Szolgáltató már volt kint, fotózott csak, majd eldöntik. De ha most kihívnám és kifogok egy kockát az leköt a fenébe mondván a gázcső sem földelt mit akarok én veszélyeztetem a többit... 

Ha mezítlábast hívok az előbb megöl mint én magamat a fórummal. 

Aki meg volt kint az megértő volt, addig maradhat amíg el nem döntik, addig nem nyúlhat hozzá senki. 

És hogy miért szarakodok? Mert mondjuk úgy kéne kinéznie ahogy a fotón volt, ha most feldobnék egy ÁVK-t meg csilivili főelosztót és mégis buhera volt akkor esetleg a nyakamba varrják. 

A legnagyobb gáz pedig az hogy a legvalószínűbbnek azt tartom hogy a mérő alatt kontaktos a nulla... :-(

Előzmény: Törölt nick (102155)
Jahno Creative Commons License 2019.08.27 0 1 102158

"Csőre nem tudtak mert sem a víz sem a gáz nem földelt." Attól még szokták. Meg fórumokon ezt tanácsolni és nem értik miért nem jó, hogy valakit meg akarnak ölni.

Előzmény: Csuklósbusz (102154)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.27 0 0 102157

Nem láttam én még vascsövet ami ne lett volna valamiféle földelés, még ha tilos, életveszélyes és ezért totál szabálytalan is rákötni...de panelban az egész épület egy nagy vasháló, és az is "földelés"....

 

Villámhárítóra aki bármit köt, az nem szabályszegő vagy veszélyeztető, hanem simán nem épeszű.

Ha pedig tudottan el van rothadva és úgy van hagyva, akkor a felelősnek(házközösségnek, közösképviseletnek) is annyi esze van, mint egy zsák szaros zokniak.

 

Általában lakáson belüli "ultimate érv" a "nehogy szerelni kelljen" ügyében a "de most volt festve", nem mintha néhány exra mintát, méregdrága tapétát, spéci színt kivéve ne lenne pont egy tiszta friss festést szinminta alapján szépen finoman bejavítható...a vezetékent okosan elvezetve.

 

A két piros közül az egyik vékonyabb a megszüntetett (na vajon mért? :D ) közösítés lehet, ahol még az óra után újra összekötögették a nullát a védőfölddel.

 

A főelosztót nyomatékosan nem javaslom, mert nem tűnik úgy, hogy érted mennyire súlyosak bizonyos dolgok, plusz nem is tudom mit szeretnl ott látni és érteni, de  lelked rajta.

 

Az biztos, ott is "csak 400V" van, de nem háztartási áramerősséget tud, ott egy zárlat, az megvakulás, összeégés, megnyomorodás, emberi roncsként élés, és ha bármi történik, miután te ott illetéktelenül akármit kaparásztál, simán elő is vehetnek, még pluszba.

Még akkor is, ha semmi köze semmihez a dolognak.

 

Előzmény: Csuklósbusz (102154)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102156

Értem én mit mondasz, bennevan a pakliban, csak elég kicsi az esélye hogy ez szándékos volt valaha valamikor, márcsak azért is mert tudom hogy volt már nullaszakadás pont ugyanebben a lakásban egy zárlatos mosógép miatt kb 15-20 éve. Akkor valaki "villanyszerelő" megcsinálta és lehet akkor se lett észrevéve hogy esetleg a bejövő nulla a szar. Csak akkor nem volt villanybojler most meg van ami kihozta a csontvázat.

Lehet régen jóvolt de az új óráknak nem hiszem hogy gond a nullaszakadás. Energiatakarékos izzó is villog már nulla nélkül ha van fázis, a villanyórában meg elem is van áramszünet esetére... páncélos földkábelben meg nem tud csak úgy megszakadni "magától."

 

Amúgy meg majd megírom mi lett a vége, de gyanús hogy ezt majd lekötik és csak kintre új dobozba engedélyezik, azért nem jöttek még.

Előzmény: Törölt nick (102152)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.27 0 0 102155

Ami a házban van, a mérő előtt, az a ház felelőssége...feladata...tulajdona(!)...volt már erről hónapos agyveretés a topikban, nem hiányzik.... mert akkor veheted rá a közgyűlést szerelő kihívására, felújítások, javítások megrendelésére...csak mert "neked nem tetszik az áram"...stb...cirkusz....semmit nem értő közösképviselő, ellenséges tulajdonosok, határozatképtelen közgyűlések, hümmögő, 10percet ott töltő vagyont számlázó "kincstári szagemberek"..stb,stb

 

Ami a mérő mögötti X méter huzal, azt már a "tied", te  feladatod, felelősséged...sajnos...de! nem férsz hozzá a mérő mögötti részhez a lombák miatt, tehát ez meg drága játék, ha ott rossz.

Nehéz bizonyítani, és regszerelőt kell hívnod a javításhoz, aki majd leszedi, újraplombálja, stb....., ami drága lesz, pláne ha beleakadsz valami kocka agyú okostojásba, aki lóvét szimatol, és mindenáron áthelyezi, mérőhely szabványosítani akar, stb,stb vaskos sokszázezerek, ++félmilliók repkednek akár ilyenkor,.....

 

Tehát NAGYON bízzál benne ,hogy csak a lakásod xar. Amit simán újraszereltetsz akár számla nélkül, akár csak részlegesen, minden nélkül okosba', egy "utcai mezítlábassal", és probléma megoldva..

 

Tegyük fel (nem tudhatom)valahol rákötöttek a vasvázra vagy a vízcsőre. Namost a nulla is "pont oda megy", egy "más úton", mérőn, vezetéken, nullasínen át a közösítési pontba, ahol szét van választva a nulla és a védővezető. Valahol lent az alagsorban pl, nem is okvetlen az elosztó helyiségen belül.

Nem megmondható, mikor van kicsit jobb elenállása a "kalóz" áramútnak, és mikor folyik több áram amerre kell.

 

Ettől még a szabályos nulla vezeték nem "xar" feltétlenül, néha sokkal egyszerűbb átszaladni az úron keresztbe, mint elmenni a zebráig..

 

Az meg érthető, hogy a lakásban "visszafelé" folyó összes "null" áram, vagy annak egy része, erősen túlterheli a néhány fogyasztóra, konnektorra méretezett eleve trágya sodrott alu kötéseket. Btw ez egyben egy szakembernek már komoly "nyomot" is jelent, merrefelé lehet az az illegális "leföldelés", mely szobában, helyiségben, dobozok, kötések körül kell "nézelődni".

 

 

Előzmény: Csuklósbusz (102151)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102154

Csőre nem tudtak mert sem a víz sem a gáz nem földelt. Gyárilag így lett átadva az épület, így van még mindig.

 

 

De mivelhogy emeleten is vagyunk ahol a legerősebb, legkönnyebb és legrövidebb út az áramnak a villanyórából kijövő nulla, de ha mégsem arra megy az azt jelenti hogy valszeg tényleg kontakthibás a nulla ami még nem égett ki végleg.


Mert víz, gázcső kizárva, villámhárító elrohadt, az is kizárva, minden más meg, pl ha meg a szomszédból egy átkötésből stb jönne az hosszabb és nagyobb ellenállású út lenne mint a villanyórán keresztül tehát nem arra menne a teljes bojleráram.

 

 

Festés után vagyunk tehát a régi nem lesz kivésve, világításnak megszeretném tartani.  Földet ha be sem kötjük akkor a FI sem fog lemenni, csak akkor ha tényleg testzárlatos, szomszéd felé átkötés stb van.

A terv az hogy falonkívüli csatornában új vezeték a bojlerhez, mosógéphez meg minden szobába egy konnektor ami bír mindent. A világítás (csillárok, UFO lámpák)  meg maradnának az eredetin valami kis biztosítékkal. 

Így a lakást sem kell szétvésni, a lekapcsolt csillártól meg kigyulladni sem fogok de az ÁVK meg védeni fog akkor is ha a nullát bontó villanykapcsolóval lekapcsolt csillárban izzót cserélek...
Persze eredetiről konnektorok lekötve lesznek majd. 


A méretlen bejövőt meg nem piszkálni akarom, csak szemrevételezni hogy nincs-e elégve a nullám illetve miért van két piros bejövő vezetékem... 

Mért főelosztó buzeráláshoz bizony jó tudni mi jön be a méretlenen is, mi hol van már összekötve.

Előzmény: Törölt nick (102127)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.08.27 0 0 102153

Mert újabban a nullát meg sem szakítják, csak leágazón kap a mérő nullát elvileg.  

 

 

Igazából nem is kell elég egy sokkal vékonyabb vezetékkel bekötni a fogyasztásmérő be vagy kimeneti pontjára. A mérőn is csak simán átmegy és "mechanikusan mondva" csak a merő feszültségtekercsét kell rákötni.  

Előzmény: Csuklósbusz (102151)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102152

Na, akkor elmondom, ha már meg lett említve, a méretlenen "kinti nullaszakadás" az egyik legjobb legtutibb, legtitkosabb, legbeavatottabbak által ismert ősi szuper áramlopási módszer.

 

Ennél többet erről nem írok, nem igen van ez meg sehol. Nekem már a %"/="%"!+' tele a t. "szalgáltatókkal".., tojok rájuk.

 

Sok kispályás f@x az órát feszegeti, meg lebukik 200módon, meg rendőr ülteti bilincsben, miközben hatósági kényszerrel kivésik a kerülő vezetékét a falából......ami felesleges...mert ennyire egyszerű...nulla megszakad, nincs bizonyíték, nincs bilincs, nincs fogyasztás, nincs nagy számla.

 

Nem azt mondjuk (mielőtt ezt sem érted) hogy MOST van nullaszakadás vagy Te loptál volna áramot, vagy most megállítható lenne bármelyik mérő.

Hanem azt, hogy mindez a trágya esélyesen valami ilyesmi "akciónak" is lehet a nyoma. Maradványa.

Előzmény: Csuklósbusz (102149)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102151

Teljesen sötét??

Azért szerintem sok papírral rendelkező szerelő elhasalt volna a feladványomon ha hívok egy párat. 

 

Pl kiégnek, melegszenek a kötődobozok?   Hát nem tudom hánynak jutott volna eszébe az esetleges nullaszakadás föld-nulla összekötéssel a házban...

 

http://szaki-vill.hu/kisokos.html

 

" Egy kedves ismerősömnél elkezdett a vízcsap és a zuhanyrózsa rázni. Mivel a közelbe ismerős villanyszerelő lakott, neki szóltak a problémáról. A villanyszerelő kolléga szerint a rázás abból adódik, hogy a kád nincs fémes vezetővel összekötve a bejövő vízcső hálózattal, ezért a jó zománcos kád peremébe lyukat fúrt, csavart tett bele és vezetékkel összekötötte a csap alatti vízcsővel, és ezt rendben lévőnek találva távozott. "

Naugye, ennyit a sötét emberekről, akinek még papírja is van róla... 

 

De visszatérve az eredeti kérdésre. Kijönne egy szaki, persze én lennék a sötét hisz van nulla. Megy róla a bojler meg a vízforraló is egyszerre, ugye hogy nincs az megszakadva... ne okoskodjak csak a belső hálózatom a szar. 

 

 

Ja csak éppen egy kicsit kontaktos az a nulla, aztán mikor éppen megakar szakadni ahelyett inkább a könnyebb utat választja a védőföldön keresztül az áram.


Tegyük fel a szomszéd belefúrt fúrógéppel, észre se vette, meg én sem hisz néha van kontakt néha meg nincs de akkor átveszi a védővezető.

Te mint szerelő ha kijönnél hozzám mit látnál?  Óra alatt jó, betápnál jó, mérve jó.  Az ügyfél a hülye nyilván... 


De van köztünk regszerelő?  Régebben a nullát a mérők alatt hogy osztották el a vezérelt és a nappali között?

Mert újabban a nullát meg sem szakítják, csak leágazón kap a mérő nullát elvileg.  

Előzmény: Törölt nick (102133)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.08.27 0 0 102150

Nekem igy mondta a srác, nem gondoltam semmit ... :)

Előzmény: Atis57 (102145)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102149

Az órák sosem álltak meg még. 

A vezérelt mérő hangfrekis doboza se némult el.

 Légvezetékesen még érteném a módszert, de földkábelen meg fali védőcsőben ahol az óra elé nyúlni ígyis-úgyis roncsolni kell akkor már a fázist viszi az ember nem?


Tehát ha még lopta is az előző lakó az áramot akkor sem így szerintem.. nem lett volna logikus. 


Ha meg lekapcsolom a megszakítókat áram sincs sehol. 

Előzmény: kosztoglotov (102137)
ötfelezős Creative Commons License 2019.08.27 -1 0 102148

Érdekesek ezek a feszültségek. Két érvényes szabvány van egyszerre, az MSZ 1 és az MSZ EN 60038.

Az utóbbiban van 3,3 és 6,6 kV, a 11 és a 22 mellett. Az előbbiben meg 3 és 6 kV. Nekem meg már örök életre 10 és 20 kV marad. :D A kollégák kétharmada  maradt a 120-nál, egyharmaduk 132-t mond. Morva tanár úr az Óbudai Egyetemről, akinek szerzőségével a Széchenyi terv 2012-ben adott ki elektronikus formában Villamosenergetika című jegyzetet, nemes egyszerűséggel nem vette figyelembe a szabványokat, és 3, 6, 10, 20 és 120 kV-ról ír.

(vannak még értékek nyilván, de azokra nem tértem ki)

Előzmény: Atis57 (102145)
Jahno Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102147
Műhold megy gyorsabban is, csak a válaszidő lassabb.
Előzmény: Törölt nick (102139)
Atis57 Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102146

Szia!

 gondolom ilyenre gondolsz....

ásványolaj szigetelésű elosztó transzformátor

  • 36 kV névleges primer feszültségig
  • 50 kVA – 5 MVA névleges teljesítményig
Előzmény: Mutual Friend (102144)
Atis57 Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102145

Szia!

 

A 25kV  a vasútnál van ,

 Az áramszolgáltatónál; 3,5kV -6,3kV -11kV-és  22kV  van .

 A szokásos  0,4/0,23 kV mellett .

Előzmény: Mutual Friend (102144)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102144

A távközlésben minden 48V-ról megy ami valójában 52-54V.

 

Picit más dolog ....

Kolléga kint volt egy hibán és latja hogy az EON biztosítékot cserél a trafó felett(?) ...

Kérdezi tőlük hogy milyen értékűt tesznek be, mondják 16A.

16A ? Értetlenkedik ...

Igen, 16A de 25 kilovoltra .... :D

 

Előzmény: Atis57 (102140)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102143

Ma is kell de ha lehet akkor 400V. Nem az energiaigény nagy hanem a töltők miatt jó ha van redundancia fázisonként.

 

Akkora a forgalom a szolgáltatók rendszereiben hogy lassan mar követelmény hogy minden "torony" ha lehet optikával legyen bekötve. Ha nem lehetséges, vagy apróbb falvakról beszélünk ott lehet alternativa a mikro uplink kapcsolat.

Előzmény: Törölt nick (102139)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102142

Szerintem meg vertikális polarizáció. Csak azért gondolom annak mert a repeaterek donor antennái "élireálítva" vannak.

A nagy antennák alapból 6 fokos dőléssel készülnek amiket én lattam. Azaz ha lat valaki egy függőleges antennát az már dől 6 fokban.

Ez lehet meg dönteni tovább mechanikai módon csuklós bilinccsel, es meg tovább távolról RET-tel d az a dobozon belül dől.

Előzmény: Atis57 (102138)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.27 -2 0 102141

Bocs a cella tápfeszt tényleg nem ismerem, lehet, hogy tényleg csak 48V kellett, de azt meg gondolom a helyszínen valami trafóval oldották meg :).

(miután odavitték a 220-t :) )

A változást tudom, látom, a hajós példával csak azt mondtam, amit nekem mondtak jó 5-10 éve.

 

Előzmény: Atis57 (102140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!