Keresés

Részletes keresés

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34312

Hm, megnéztem a napnyugtát nektek. Hm. Az első napotokon a 4km per óra inkább  4,7....

 

15:55 jó esetben: 16.15 rossz esetben 15.20....

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34311

Nagyon jó a topic túra ötlet.

 

Egy felvetés tőlem a szervezéshez:

 

www.met.hu -n meg tudjátok nézni a napnyugta idejét. Azt tudnotok kell, hogy itt a budapesti idő látszik, Észak-Magyarország pár perccel korábban búcsúzik a naptól.

Ha szerencsétek van és napos lesz az idő, akkor napszállta után még kb 15 percig számolhattok világossal, ha borús az idő, akkor sajnos már 30-45 perccel naplemente előtt leoltják a lámpást.

 

Fejlámpát semmiképp nem otthon hagyni!

Tavaszi Széll Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34310

Úgy tűnik, Hobo Bobo és szerénységem részvételével körvonalazódik egy kétnapos csereháti túra 2011. 11. 19-20-án. A fórum adta lehetőségekkel élve röviden felvázolnám a logisztikát, nem titkoltan további túratársak jelentkezésében bízva.

 

2011. november 19.

Rákóczi IC, indul 6.30-kor, a Keleti Pu-ról. Teljesárú, II. osztályú menetjegy + IC pótjegy = 4290 HUF. Érkezés Encsre 9.08-kor.  Az 1. napi etap: Encs – Abaújdevecser – Fancsal – Baktakék – Abaújszolnok – Nyésta – Felsővadász – Irota. Táv 28,76 km, szint 663 m. Szállás a Talentum vendégházban, komfortfokozattól függően 2500-2950 HUF. Reggeli és vacsora igényelhető (részletek a vendégház honlapján).

 

2011. november 20.

Viszonylag kora reggeli indulást tartok célszerűnek (legkésőbb 8.00). A 2 napi etap: Irota – Rakacaszend – Tornabarakony – Bódvarákó – Bódvaszilas. Táv 25,35 km, szint 508 m. Bódvaszilasról a 15.30-kor, esetleg a 17.30-kor (aznap ez az utolsó lehetőség) induló vonatra szállva 19.30-ra, esetleg 21.30-ra érnénk a Keletibe. Teljesárú, II. osztályú menetjegy + IC pótjegy = 4290 HUF.

 

Negatívum

A korai sötétedés, valamint a viszonylag hosszú szakaszok miatt – különösen az első napon – kénytelenek leszünk „teljesítménytúra-tempót” (4 km-h) diktálni, vagy a nap vége felé fejlámpázni. Tudom, hogy ez (nem a fejlámpa használata, hanem a rohanás) nehezen egyeztethető össze az OKT szellemiségével, de hadd mutassam be Nagy urat, aki a szükség. Az első nap ezért a felsővadászi Rákóczi-kastély megtekintése valószínűtlen, de a 2. napon – ezért kellene a korai indulás – a rakacaszendi és a tornabarakonyi templom megtekintése bele kell, hogy férjen. Kitérő a martonyi kolostorromhoz most sem lesz, a Rákóczi-barlangról pedig már szó se essék. :(

 

További részleteket e-mail-ben, elérhetőségeim 34216-nál.

kvte Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34309

A gyors válasz: még van ha jól emlékszem 600 (+100 bentragadt) gépelni való név az OKT-hoz. Azt befejezni lenne a leghasznosabb, mert akkor az egy igen komoly munkarészt lezárhatnék. A gépelés után kellene egy lektor.

Vagyis a már begépelt dolgokat  még egyszer összeolvassa, átnézi. Ezt kb 1800-ig már megcsináltam a kapott anyagokkal, de erre most nem szabad, hogy legyen időm.

 

Ha volt lektorálás, akkor kellene még egy ember, aki az egész listát átnézi és egységesíti. Pl. hogy a számtalan verzióban felbukkanó egyesület nevek ugyanazok legyenek.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34297)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34308

2011.10.08-i az információ.

Előzmény: nim69 (34305)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34307

Ez megint nem sikerült,na mindegy,lásd:34076

Előzmény: Törölt nick (34306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34306

Mi is reméljük hogy jól van és teljesíti nagy álmát az 5.-et...

Nem régen írt egyébként Güsziológus egy hsz-t a motivációiról és állapotáról,34076-os hsz.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113680592&t=9012640

Előzmény: e b o l a (34304)
nim69 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34305

Nem tudom Tamás te mit hallottál, de én voltam Június végén és most szeptemberben is, mindkétszer nyitva volt -egyszer d.e, másodjára meg kora d.u jártam ott. S az üzemeltető hölgy mondta is, hogy kár, hogy szép időben is nagyon kevesen térnek be, pedig szombat esténként még zenés est is van náluk.

Szóval menjetek és legyetek a vendégjei, szívesen lát mindenkit!

Előzmény: olahtamas (34284)
e b o l a Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34304

Ó! :) Remélem jól vagy, nagyra becsült Barátom! :)

Előzmény: Güsziológus (34303)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34303

Ha lesznek unalmas estéim:-)

 

Esetleg egy zanzásított összefoglaló?

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34301)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34302

Inkább itt legyen lemaradva, mint a csereháti vonatról... :-)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34301)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34301

Güszi van egy rossz hírem a számodra: Le vagy maradva! :D

Kb ez év januárjáig kellene visszaolvasni a fórumot - házi feladat unalmas téli estékre! :D

Előzmény: Güsziológus (34299)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34300

Igen, tervezem a túrát, ha minden igaz, a héten megtörténik.

Hiányzik a Bódvaszilas - Felsővadász szakasz.

 

Még nem döntöttem el, hogy megpróbálom az egészet, vagy valahol megszakítom.

Rakacaszend megközelíthetetlen napközben, ráadásul onnan kb. 4 óra kell Felsővadászig.

 

Most ott tartok, hogy első nap utazás Bódvaszilasra, ott megszállok, és másnap korán indulok.

Megtettem már párszor az utat, de most ősz van, korán sötétedik, és vannak gondjaim.

A térdem rakoncátlankodik.

A pontos táv és szint adatok fontosak, hisz Bódvarákó és Tornabarakony között egyszer már megszívtam.

Nem mindegy, hogy 6,7 km (ez van a régi füzetben), vagy 8,6 km.

Ma a hivatalos táv 8,6 km, ennyi a tuhu-n is.

 

Első alkalommal volt időm, és akkor nem volt gond 2 km ide, vagy oda.

Amikor másodszor mentem, akkor kellett rohannom, hogy elérjem a vonatot.

Akkor nem volt gond, ma erre képteen lennék.

Ezért fontos a tervezés.

 

Cipelni sem szeretek, ha tuti a "tankolás" Rakacaszenden, akkor onnan 15 kilométert megteszek 1 - 1,5 liter folyadékkal, és némi kalóriával (csokoládé).

 

 

Előzmény: Törölt nick (34298)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34299

"KVTE - most hogy érzésem szerint a korábban indulatból belinkelt next step listád kb elkészült - gondolok itt arra, hogy ha jól emlékszem, amikor bedühödtél, leírtad, hogy"

Lemaradtam valamiről?

 

"Be kellene gépelni az eddigi teljesítőket"

 

Pár éve megjelent egy kiadványban az addig teljesítők neve, és a teljesítés éve, bár úgy tudom, az érintettek nem járultak hozzá.

Nem voltak abban a helyzetben.

 

A nyilvántartást az MTSZ vezeti, tudtommal arra nincs felhatalmazása, hogy nyilvánosságra hozza a neveket.

 

Kaptam finom "jelzést" (írásban), mikor a 4. jelvényt átvettem, hogy van egy honlap, ahol beírhatom, hogy teljesítettem, de nem tettem.

Nem is tervezem.

 

"Kellenének túraszakasz leírások"

 

Nem tudom, milyen leírások kellenének, személyes beszámolók, vagy az atlasz aktualizált szövege.

Esetleg más?

 

Azt hiszem sokkal hasznosabb lenne egy LINK gyűjtemény.

Igen sok, remek honlap van, képekkel.

 

Sajnos most nincs erre időm, de gyűjtöm az információkat.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34297)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34298

Szemük fog kerekedni az biztos!:-))

De szabályos lenne a dolog az is biztos,ha az öt teljesítésből még egyszer sem kértél ilyet,hát kérjél!

 

Rakacaszend?Készülőben van egy túra arrafelé a (nagyon) közeljövőben,esetleg ha van kedved...

Előzmény: Güsziológus (34290)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34297

Nem rossz a porpáci vasútállomás, de minek letérni, ha Bögötön egy nyilvános pecsét kihelyezésével is meg lehetne oldani problémát? Tömördön úgyis két láda van - a változatosság kedvéért most lehetne azt csinálni, hogy nem a pecsétet lopjuk el, hanem a ládáját és áthozzuk Bögöre, mondjuk az ABC elé valamelyik fára, vagy villanyoszlopra?

 

Az a bizonyos fél egyes érkezés én voltam majdnem, én ugyanis délután kettőkor voltam Bögötön... még szerencse, hogy most életemben először kocsival mentem kéktúrázni. Úgy értem a kocsit Sárváron hagytam (jó duma mi? :D ), aztán mikor Kőszegen befejeztem az e hónapra kiszabott szent evangéliumot, visszamentem Sárvárra és onnan visszakocsikáztam Bögötre a hiányzó pecsétért - öregbítve ezzel a kocsival kéktúrázó és még pecsételő túrista városi legendáját.

 

A bakonykúti kocsma bezárásának hírforrása egyébként fórumtársunk Garofano.

 

KVTE - most hogy érzésem szerint a korábban indulatból belinkelt next step listád kb elkészült - gondolok itt arra, hogy ha jól emlékszem, amikor bedühödtél, leírtad, hogy

 

Be kellene gépelni az eddigi teljesítőket                          ez vajon kész vagy még kellene segítség?

Kellenének fényképek a pecsételőhelyekről                     ez úgy néz ki kész van

Kellenének túraszakasz leírások                                      ez folyamatban van.

 

Van-e még valami, amiben segíteni tudnánk?

 

Nyitvatartásokról fénykép, ahogy alább leírtad és még?

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34296

Bögötön mi is várakoztunk egy ideig (talán fél órát) a pecsétre, igy aztán Szelesténél elkapott az eső (2007-ben történt). [Bocs a nosztalgiázásért, ha sok, állitsatok le.] De mi lett volna, ha fél 1-kor érünk oda???

Előzmény: Güsziológus (34295)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34295

Ez valóban "gyenge pont".

 

Legutóbb én Porpác vasútállomáson szakítottam meg a túrát, ott kaptam PORPÁC feliratú bélyegzőt.

Tűrhető a lenyomat.

Olyan, mint a VÁroslőd-Kislőd.

Azt hiszem kéne ide hivatalos bélyegző, hisz a forgalmas vasúti elágazás miatt itt mindig van szolgálat, és nem hiszem, hogy valaki Bögötön szakítja meg a túrát.

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34292)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34294

Ja, és kösz a gyors "beavatkozást".

Előzmény: Güsziológus (34293)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34293

A pótlás ellenőrzését elvégeztem:-)

Előzmény: HEV (34291)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34292

Bakonykútiban a kocsma sorsa kérdéses, lévén hogy Angéla becsődölt és elhagyta a falut.

 

Bögötön a kocsmára sehol nincs kirakva a nyitvatartás - erre most hétvégén rá is futottam. Szünetet 12.00tól 16.00 tart a tulajdonos. Ha valaki ekkor ér a faluba ráadásul szombaton-vasárnapon, akkor nem fog pecsétet találni, mert az ABC is zárva van hétvégén 12.00 után.

HEV Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34291

Tokod fotó pótolva.

Előzmény: Güsziológus (34289)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34290

Megvárom az ötödik OKT-s jelvényt, és kérek egyszerre ötöt:-)

Előzmény: Törölt nick (34275)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34289

Rakacaszend kissé hiányos.

Nincs infó arról, hogy mikor van nyitva a bolt, mi a teendő, ha zárva van.

Most térképezem fel, ha megtudok pontos és hiteles információkat, akkor közzéteszem.

 

 

Tokod kimaradt.

 

Úgy látszik, "egy település - egy bélyegzőhely" van az adatmodellben:-)

Pedig a tokodi kocsmában nagyon jó a lenyomat!

 

A KAVICS - ról érdemes megjegyezni, hogy a bélyegző egy hatalmas kavicsra van ráragasztva.

A ládikó mellett hasznos információk olvashatók:-)

 

A kavics egy zsákban van, mely kissé elszínesedett, de védi a gumit.

A lánc, mely jó messzire elér, okos találmány.

 

Pad is van, kár, hogy a házikó tulajdonosát nem találtuk otthon.

Talán legközelebb:-)

Előzmény: kvte (34279)
HEV Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34288

Erről a túramozgalomról nem sokat lehet itt olvasni:

 

http://hevesiz53.blogspot.com/2011/11/balaton-kortura-14-szakasz.html

Güsziológus Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34287

OKT

Mogyorósbánya - Dorog

 

Kihasználtuk a szép időt, és belevágtunk.

Ez az egyik legváltozatosabb szakasz, nincs messze, és nem túl hosszú.

A szint kicsit húzós, de nem siettünk.

 

A Kakukk-ban jó kávét főznek, a lenyomat tűrhető.

Az erős kaptatót követően pazar kilátás a jutalom.

A szikláig kell kicsit bújócskázni, de megéri.

 

A völgyben a nagy meglepetés, immár közelről.

A KAVICS igazi kuriózum.

Nem tudom, van-e fotó, de ez a PONT megérdemli a figyelmet.

Sajnos, a ház zárva volt, minek következtében csak bélyegeztünk, és már indultunk is.

 

Tokodon csodás lenyomat, finom sör, és egy kis só utánpótlás, a közellenséggel.

Ennyi kellett, hisz a Gete nem kis hegy.

 

Kicsit feltámadt a szél a dombon, de a panoráma egészen különleges.

Sokan érkeztek Dorog felől, valami esemény lehetett.

 

Lefelé vastag avar, majd egy hatalmas irtás, és már el is értük a rozzant tanyát.

 

A régi kéken mentünk a főútig, itt van a távolsági busz megállója (IBUSZ).

Egy jeggyel tudom igazolni, hogy Dorogon jártam:-)

Tanúm is van.

Fénykép nincs:-(

 

A vonatra kb. 50 percet kellett volna várni, a busz jött, szinte azonnal, és egy óra múlva már majdnem itthon voltunk.

Alaposan elfáradtunk, de a TERV sikerült, már csak heti 2 túra a penzum.

Lehet több is, de ennyi elég.

László67 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34286

...Bocsánat, Györkös Attila neve.

Előzmény: László67 (34285)
László67 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 34285

Az én Gyermekvasút-fotóim alatt is Györkös József neve szerepel...   :-)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113771190&t=9012640

 

 

Előzmény: kvte (34281)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.06 0 0 34284

Sajnos Klastrompusztáról is rossz híreket hallottam, állítólag meggyűlt a bajuk valamelyik hatósággal.

Nekem utolsó fotóm a nyitvatartásról:

http://www.friweb.hu/olahtamas/20110430pilis/IMGP9827.html

 

Mellesleg a Rekettyéssel is lecsóban vannak a Parkerdősök ha jól tudom...

Előzmény: kvte (34279)
szulejmanszultan Creative Commons License 2011.11.06 0 0 34283

Szia Kvte!

 

 Küldtem az előbb mailt az általam felfedezett apróbb elírásokról, légyszíves pillants be a villámpostaládádba!

 

Köszönöm!

Előzmény: kvte (34281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!