Keresés

Részletes keresés

aiol19 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3074
Köszönöm!

Jól látod, a cél az emberség, kooperáció és segítség!

Megköszönöm eddigi munkádat!

Kellemes Ünnepeket!
Előzmény: valila (3071)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3073
Azért ezekben a modellekben sem lehet ám annyira megbízni. A térkép felbontása sem feltétlenül pontos, közvetlenül a tengerparton lehet más hőmérséklet is. Na meg főképp abban reménykedjünk, hogy ez a szörnyűség ne nyugatabbra zúduljon le és húzódjon vissza kiindulási helyére. Az itthoni prognózissal kapcsolatban nagyjából mit tudnál mondani?
Ezúttal köszönöm meg eddigi munkádat és Boldog Karácsonyt kívánok!
Előzmény: Floo2 (3072)
Floo2 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3072
A görög tengerpartról elképzelhető, hogy lesznek hírek a Tv-ben úgy kb. 1 hét múlva, hóval és hideggel!
Több napja figyelem, a tengerparthoz közel is -10 fok körüli fagyok sem kizártak, amik ott azért már gondolom tudnak kárt okozni!

valila Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3071

Sziasztok!

 

Atifoci, majd alkalomadtán körülnézek az általad említett kertészetben

és ha akarod, megveszem neked a fél faiskolát.:)

 

Aiol, hálás vagyok neked a topicnyitásért. Különösen az tetszik benne,

hogy sokszínű, változatos, színvonalas és nyitott bármilyen témára.

Olyan dolgokra is rávilágítja a hobbikertészek figyelmét, amiről idáig nem
sokat olvashattunk hasonló témákkal foglalkozó topicokban. Másrészt

pedig, tetszik az is, ahogy irányítod, vezeted, nyírbálod a vadhajtásokat.

Emberséges, jó kertész vagy!

 

Islandka, Te főállású termelő vagy? A szakmai hozzáértésedből

következtettem erre. Remek meglátásaid vannak.

 

Vica, írnál a fűszernövényeidről? Gyógynövényeket is termelsz?

500 növény nem semmi. Gratulálok!

 

Köszönöm minden kedves topictárs karácsonyi jókívánságait.

Szépek a karácsonyi virág fotók.

 

Egy topic talit szervezhetnétek valahol Békés megyében is majd

tavasszal.:)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3039)
vica46 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3070

 

  kadves Aiol 

 

  köszönöm a jó tanácsokat ,megpróbálkozom ha már kaptam igaz az időpont tényleg nem ideális ,.de majdcsak sikerül Egy porzó a három közül álitólag köszönöm a felajánlást  áldoznék rá ha tudnám hogy tuti fajta  . Tudod hogy kel kicsiráztatni a cornus florida magot azt is kaptam 2db ot ?

 

   Vica

Előzmény: aiol19 (3061)
vica46 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3069

 

    Kedves Topiktársk

 

 Békés Boldog Karácsonyt

 

Hosszu álom az élet, valaki rosszat álmodik, valaki szépet.

Én azt szeretném,ha mi eggyütt álmodnánk valami szépet .

És ez az álom soha nem érne véget.

 

 

    Vica

Előzmény: vica46 (3054)
valila Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3068

H.J, szép a havas tájfotód, Te készítetted?

 

Vigyázz a kis gesztenyémre, nehogy megfagyjon.

Takard be a hideg elől.:)

 

Egyébként meg, nagyon igazad volt/van.:)

Előzmény: H.J (3012)
valila Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3067

Jozso,

nagyon szép az idei decemberi rózsád.

Tavaly én is lefotóztam az enyémet, igaz, akkor

volt egy kis hó is, ami nekem most cseppet sem

hiányzik, bár a látványát szeretem.:)

 

Előzmény: jozso48 (2999)
groowe Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3066
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket szeretnék minden topiktársnak kívánni!
inyesmester Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3065
Boldog Karácsonyt mindenkinek.
ninovarga Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3064
Kertek alatt a szibériai rém...
ninovarga Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3063
2008. 06. 09-én írtam, amikor valakinek sikerült kihajtatnia a kividugványt és kérdéses volt, hogy van-e gyökérzete:
"Ha tényleg vannak gyökerei azoknak a kiviknek, akkor ez tényleg egy örvendetes hír. Olaszországban létezik a dugványos szaporítás, csak a fortélyait nem ismerem..."
De ha valaki erre itt rájött, akkor az nagyon üdvözölendő dolog, remélem, nem csak egy véletlen jó széria, hanem bevált és ajánlható módszer.
Bravó!
Előzmény: aiol19 (3062)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3062
Amúgy épp most vált közkinccsé egy nagyon értékes információ a "fagytűrő déligyümölcsök" c. topikban, mindenki nézze meg, hogy bizonyos módszerrel sikeresen lehet kivit gyökereztetni. Így ha sikerül, a kertbarátok költséget is takaríthatnak meg, igaz, hogy 1-2 évvel később lesz termő növényük. Ismételten felhívnám a figyelmet, nagyon fontos azonban, hogy a dugvány ismert növényről származzon, amelyiknek pontosan ismerjük a fajtáját és nemét. Tehát mindenkit bátorítok a próbálkozásra!
Előzmény: aiol19 (3061)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3061
A kivi dugványozásához még annyit:
Ha meg akarod próbálni, akkor két dologra mindenképp figyelni kell. Az egyik a párás környezet, amit kiszuperált akváriummal, fóliával, üdítős palack ötletes felhasználásával meg lehet oldani. A másik dolog, hogy gyökereztető hormon alkalmazása szükséges, enélkül mégalacsonyabb lenne az eredési százalék. Lehet kapni gazdaboltokban, incit 8 a neve. A földje lehet tőzeges palántaföld, perlittel keverve, szóval mindenképp laza közeg. Ültetésképp gombaölővel történő kezelés is ajánlott megelőző jelleggel. A földje nyirkos maradjon, de kerüljük a túlöntözést. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy hamar megindul, viszont ekkor még nincs gyökere. A további fejlődést illetően nagyon megoszlanak a tapasztalatok. Legtöbben arról számoltak eddig be, hogy néhány hét után az új hajtás elszárad, de vannak, akiknek már sikerült így kivit szaporítaniuk, azt hiszem, Jozsó barátunk is többször próbálkozott vele, több-kevesebb sikerrel. De az esetleges sikerhez mindenképp szükséges némi gyakorlott kertészkéz, én azt mondanám: meg lehet próbálni! Viszont ezekkel a téli vesszőkkel én mégkevesebb sanszot adok, tavaszi, vagy nyári vesszők eredésére elvileg van esély. Mindannyiunknak óriási könnyebbség lenne, ha a rendes, piacos, "szőrös" kivit könnyen tudnánk házilag szaporítani!!! Csak ebben az esetben is fontos szempont lenne az, hogy 100%-osan tudjuk, milyen neműek voltak az anyanövények, melyekről a dugványokat szedtük. Viszont ezek az olasz forrásból származó, laboratóriumi mikroszaporítással előállított kész palánták, melyekből tavasszal feltétlenül eljuttatunk számodra is néhányat, mentesíthetnek a vesződségek alól, mindez összesen egyetlen szerény ebéd árából. Tudom, hogy Jozsó sem javasolta a dugványozást, én azért azt írtam, megpróbálhatod, ha akarod. A füge viszont valóban nagyon könnyen szaporítható dugványról! A káki csak diospyros lotus alanyra történő oltással, vagy magvetéssel, ezt abszolút nem lehetséges dugványról. A kakaófához és a szamócafához nincs ötletem.
Előzmény: vica46 (3048)
Floo2 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3060
Én ezzel a képpel kívánok Boldog Karácsonyt mindenkinek!

A kép idén ősszel, egy szintén kitűnő fagylefolyású helyen készült, a magyar-szlovén határ közvetlen közelében lévő településen :))))

vitirama Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3059
Kedves Barátaim,

Engedjétek meg, hogy ezzel a nálunk is termő új gyümölcsről frissen készített képpel kívánjak Békés, Boldog Karácsonyt a topic minden írójának és olvasójának.

Megjegyzés: A növény kifejezetten jó fagylefolyású helyen - pl.egy máriabesnyői üvegezett teraszon -érzi jól magát.

ninovarga Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3058

A MOSTANI, AGGODALMAKKAL TELI, VÁLSÁGGAL TERHELT IDŐKBEN TEGYE BOLDOGGÁ SZÁMOTOKRA A KARÁCSONYT AZ A REMÉNY, HOGY A TÁRSADALOMBAN EGYRE TÖBB OLYAN, JOBBÍTÓ CÉLOKAT KITŰZŐ ÉS MEVALÓSÍTANI KÉPES SEJT ÉPÜL FEL, MINT AMILYENRE MI ITT PÉLDÁT AKARUNK MUTATNI, ÉS EZEK RÉVÉN MEGÉRHET MÉG A NEMZET A MOSTANINÁL BOLDOGABB KARÁCSONYOKAT IS!
aiol19 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 3057
Köszönöm a segítséged!
Valóban magonc lehet, oltásnak nem láttam nyomát. Viszont kevés és nagyobb tövisek vannak rajta. A Rappaitól származó is magonc lehet, aprószemű és aszalódik, de legalább terem, már ennek is örülök és nincs bajom az ízével. Elvileg tavasszal Ninoék tudnak hozni oltványokat Olaszországból, így én is ültethetek a régi mellé. Úgy látom, nem annyira masszív fa, így akár mellé is ültethetem, aztán évek múlva még mindig kivághatom a magoncot. Az átoltás sem rossz ötlet, csak erről Jozso korábban azt mondta, hogy elég rossz az eredése, na meg kell oltóvessző is hozzá. A pawpaw oltásaidra, meg az oltott csemetékre hogyan sikerült szert tenned? Nem sajnálnék rá még 9000 forintot se, ha cserébe évtizedekig ellát gyümölccsel. Ha kiszámolom, hogy évek múlva mondjuk mennyi káki fog nálam teremni és megnézem a darabonkénti 100-200 forintos árát a boltokban, akkor mindenképp megéri az egyszeri nagy összegű befektetés.
Előzmény: sbubu (2990)
Floo2 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3056
Meg szeretnék kérni mindenkit, hogy fejezzétek be a nem ide illő témát, meg a régi dolgok felhánytorgatását!
Az az ok, ami miatt az egy topicból két topic lett, az az ok miatt nem fogunk, nem fogtok soha egyetérteni!
Megkérnék mindekit, hogy ebben a témában többet 1 db hozzászólás se szülessen, mert ez véget nem érő történet, 1000 évig el lehet rajta vitatkozni, hogy ki miért minek hogyan mennyire merre hányszor, aminek semmi de semmi értelme!
Akinek baja van a másikkal, az folytassa e-mailbe, telefonon, vagy bárhogyan!
Akinek nem tetszik ez a topic, vagy a topicban valaki topiclakó, az ne olvassa a topicot!

Remélem sem Aiol, se senki nem reagál többet ezekre a hozzászólásokra!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3055
Én csak egy lelkes amatőr vagyok többőtökhöz képest,de tanulni nem szégyellek senkitől.Kár ,hogy csak fél éve van netem.Több tőletek szerzett információ jó lett volna már évekkel ezelőtt is.
Előzmény: aiol19 (3049)
vica46 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3054

 

      KÖszönöm az összes értékes tanácsot ,tavaszal remélem sikerül annyi növényt össze szedni ,hogy tele legyen a kertem /náluk is termő új gyümölcsfákkal /

 

    Kösz   Vica

 

 

 

Előzmény: aiol19 (3050)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3053
Az én kákim magos/ettől függetlenül nagy és finom,csak a nevét nem tudom/ akkor elképzelhető,hogy olthatok majd magoncokra ?
Előzmény: jozso48 (3045)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3052
Köszönjük és ugyanezt kívánjuk Neked is!
Előzmény: Island* (3046)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3051
Nem kell mentegetőznöd ,szerintem elég ha nem lesz több válaszreakció az esetleges beszólásokra .Én mindenesetre örülök ,hogy itt lehetek./Pedig a metes dolgokkal én sem foglalkoztam eddig különösebben/
Előzmény: aiol19 (3043)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3050
Igen, szaporítható, én is írtam, csak elég nehéz, általában igen rossz az eredési arány. A másik fontos szempont meg a nemük. Kell lennie legalább egy porzónak, ehhez pedig egy, vagy több termő kell.
Előzmény: vica46 (3048)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3049
Köszönöm és külön köszönöm eddigi lelkiismeretes munkádat a topikban! Azt hiszem, mindnyájunk nevében tartozom ezzel a köszönettel!
Előzmény: Törölt nick (3037)
vica46 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3048

 

 

      Köszönöm a jótanácsot megfogadom,azért még is örülök ,mert gondolom

       gondolom tavasszal ujra kérhetek ,ami nem marad meg.

       Most olvasom aVelich könyvében hogy a kivi dugványozással is szaporitható

       úgy látom a tapasztalat más.

Előzmény: jozso48 (3044)
aiol19 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3047
Úgy gondolom, Vicának semmi oka aggodalomra, mert tavasszal kész, gyökeres növényekkel fogjuk ellátni kiviből és kákiból is! A fügéje valószínűleg meggyökerezik, de fügével is ellátjuk, akár több fajtával is, közös erővel! A kakaóval pedig azt tudom Neki javasolni, hogy kérjen tanácsot a "trópusi növények és egzotikumok"-ban, nagyon rendes emberek vannak ott!
Előzmény: jozso48 (3045)
Island* Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3046
A topicgazdának és minden topicolónak, háttér-olvasónak kívánok BÉKÉS, nyugodt napokat a Karácsony alkalmából és a jövőre nézve is....
Továbbá a 2009-es évhez egy szellemiségében is emelkedettebb hangulatot, szakmai munkát itt és bőséges termést a gyümölcsös-kertjeitekbe! :)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 3045

 Bocs,hogy megintt belekotyogok,de az oltóvesszőnek való eltevés is azt hiszem

reménytelen dolog.Az első gond,hogy honnan szerzel alanyt ezekhez a növényekhez.A kivit megfelelő méretű kivi magoncra kellene oltani,a datolyaszilvát v.

kakit -lótuszszilva magoncra v esetleg saját magoncra oltják(Bár a kakik zöme mag

nélküli ),a kakaót ,szamócafát megintcsak mire tudnád oltani?

  A következő gond a vessző eltartása!A haza gyümölcsfáknál is a februárban meg-

szedett oltóvesszőt el kell tárolni min 2 hónapig úgy,hogy annak nem szabad megin-

dulni,de ki sem száradhat és meg sem penészesedhet.Tavaszig,ha sikerülne is sze-rezni alanyt nem fogod tudni eltartani még hűtőben sem a vesszőket.

 Viszont ha tavasszal kérsz többen is tudunk neked oltóágat küldeni akár kiviből,

akár kakiszilvából.

  És akkor még megkockáztatom,az oltást ki fogja elvégezni?Úgy gondolom az állta-

lad leírtakból,hogy Te még nem oltottál,és ezzel a világért sem szándékoztalak

megbántani,biztos találsz a környezetedben ehhez értő embert v Te magad megtanulod.Azért tudni kell,hogy az exotikus növények oltása nem teljesen úgy

megy mint a hazai fafajoké.Azért ebben is tudunk segíteni,addig is jó kertészkedést

kívánok és sok örömet benne ,minél kevesebb kudarccal.

Előzmény: vica46 (3042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!