Keresés

Részletes keresés

Nikke Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2906

Ezzel a módszerrel lényegesen könnyebb lenne az élete mindenkinek. Nem is tudom, hogy nem terjedt el jobban! :-))

 

Az fb-n olvastam, lehet már régi, de nekem ez most nagyon találó:

 

"a reményhal megdöglött, új kedvencem van:

  a szarok rája".

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2899)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2905

:-))))))))))))))))))))))

Előzmény: Arzeen03 (2899)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2904

Sziasztok.

 

Szeretnék kérdezni térd gonddal kapcsolatban.

 

1-hogyan hagytatok el minden segédeszközt?

2-amikor elhagytatok mindent,akkor már tudtatok lépcsőzni?

3-hogyan kell megtanulni lépcsőzni?Elindulok,és kész,vagy megy,vagy nem?Fontos hány fokban hajlik a láb?Mennyit lehet lépcsőzni,ugy is túlterhelhető gondolom.

4-Miért kap frászt mindenki a sebemtől,amikor most meglátja még mindég?(Hétvégén teszek 1 képet fel róla!)Olyan szánalommal nézett rám tegnap a gyógytornászom,amikor megnézte a sebhelyet..

 

Ennyit mondott:Örüljünk,hogy nem vágták le a lábát..És ezzel elfordult.

 

Nagyon elszomorit..Nem értem.Azt várnám,azt mondja már valaki alakul,jobb az állapota,de semmi.

 

5-A csövek helye végig nagyon sokat fájnak.Ez meddig normális?Ti csak tudjátok,hisz mind átéltétek,sajnos vannak akik többször is..

 

Ne kiméljetek,a valóságot irjátok!

Én gyűlölöm a köntörfalazást, a rébuszokban beszélést!

Szeretem tudni konkrétan mivel állok szembe,úgy tudok tenni azért,valami jó legyen,jól döntsek akármi.

 

6-Olvastam klassz iszappakolásokról is,amik oldják akár a hegesedett letapadt dolgokat..Volt valaki ilyenen??

7-Hogy lehetne bejutni egy gyógyfürdős kúrára,ami olyan rendszerű mint akár egy rehab?Lehet feltétele 10 éven át próbálkozzanak az emberrel normál rehabon,és ha nem oké,akkor kapnak oda pl beutalót a betegek?

 

Sok kérdés forog a fejembe,mert dolgozni kellene,talpra állni,de nem évek alatt.

 

8-gyógytornász komolyan kérdezte..ezek után az orvosomhoz visszamegyek?Ez is elgondolkodtatott..A nagy műtétemet nem az végezte,aki az egészet elvállalta,és máig normálisan teszi dolgát.Bizok benne,rendes.A másik orvossal sincs bajom..Hogy igy jártam,annyi minden függvénye.

 

Az a nyomi fertőzés..na az nem kellett volna.Honnan jött,hogyan lett,na ez örök titok marad úgy tünik..

 

Annak iszom a levét.Az hozott magával millió más bajt..

 

9-környezetemben az emberek olyan szánalommal,olyan nézéssel reagálják le látványomat:Na ebből se lesz többet ember..

 

Hát a remény hal meg utoljára..

 

10-mi is a célunk:teljes értékű életet megpróbálni ujra élni..Ezt ki mennyi idő alatt érte el??

 

11-amikor már tudtatok rendesen járni,egy napon mennyit lehet járni,terhelni,használni??

 

12-A háti zsákom súlyát nem szereti a lábam,pedig alig van benne valami.Másképp nem tudom a holmimat vinni.Nagy teher a térdnek ezek szerint?Kézben sem jobb szerintem.

 

Nem viselem jól,azaz sehogyan az emberek azon nézését,amikor leri róluk..na ebből se lesz többet ember.Nagyon rosszul esik,és kezelni se igen tudom már ujabban..

Lesznek emberek az életemben,nagyon közeliek,akiknek soha nem fogom megmutatni..mert úgy leamortizálnának lelkileg..hagyjuk is..

 

Bocsánat a millió kérdésért.

Lehet senki nem reagál rá..Remélem nem haragudtatok meg rám..Bocsánat..

 

De legalább kiirtam magamból az aktuális kinokat.

 

Ha mégis irna valaki,akár csak 1 kérdésemre is választ..nagyon szépen köszönöm!

Fájdalom mentes napot mindenkinek!

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 2903

Szép jó reggelt mindenkinek.

 

Arzeen03!!

 

A vadgesztenye krémet konkrétan vizesedő lábrész bekenésére ajánlottam,mivel irtad,hogy ha benyomod a lábad,ujjnyomod bent marad lábban!!

Olvasd vissza.

 

Szteroid téma valóban lezárva,és körbe járva.

Azoknak fontos a részletek bővebb tudása,és azoknak valóban jó tudni róla,akik pl mint én,már belszervileg ki vannak nyirva!!

 

Jó dolog,hogy vannak alternativák,választási lehetőségek,és a beteg az orvossal együtt könzultálva,elvileg igyekszik megkeresni a beteg számára a legkedvezőbb,és legveszélytelenebb gyógyulási formát!

 

Igy kellene működjön,csak ez a világ kissé kitekert.Jó ha van ismerős,jó ha tudunk hivatkozni xy küldött,kissé másképp bánnak az emberrel,én nagyon is megtapasztaltam ennél a műtét halmazomnál.

 

Minden rendben lesz veled.Most amit kiválasztottál dolgokat használd intenziven,adj időt tudjanak hatni,és majd sorban alakulnak a dolgok.

 

A túlspilázott dolgokkal valahogy igy vagyok:jobb előre mindenről tudni,amennyire csak lehet,hogy amikor dönteni kell,ne álljak ugy egy adott dolog,vagy kérdés előtt,mint bálám szamara.

 

Igen,transzplantáltak életmentő gyógyszere is..és sok egyéb esetben is az lehet,jó adagolással,nagy odafigyeléssel a szer abbahagyásánál stb!

 

Mégis belefutunk nem jó dolgokba is,mert ha minden baj eredő forrását tudnánk,és tudnánk elesünk..mindég a földön kellene üljünk..

 

A tudás hatalom,még akkor is ha egyszerű emberkék vagyunk,és nyilván nem vagyunk orvosok.

 

Én is köszönöm az irásaitokat a szteroidokról,mindenkiét!

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2897)
Nikke Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2902

LOriana!

 

Ha jól emlékszem neked volt mozaikplasztikád. Ért valamit? Műtét másnapján ráállhattál, vagy hosszabb szekatúra?

 

Előzmény: L0riana (2889)
Nikke Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2901

Én is kaptam. 3 héten át 1-1 db-ot fájdalomcsillapítóval kombinálva. És itt vagyok, nyugi, igaz előtte ugyanígy paráztam tőle. Hosszabb távon, tablettában már biztosabb rázósabb lenne.

Az izomláz/izomszakadás-jellegű fájdalmat kb. 1 hónapra teljesen elmulasztotta, bár visszatért, most kurkumát szedek rá, változó sikerrel (ártani nem árt). A térdemre viszont csak minimális hatása volt, és csak nagyon átmeneti.

A fekete nadálytő krémet eredetileg anyukámnak ajánlották véraláfutás felszívódására, amikor kézhez kaptam, akkor láttam a tájékoztatóját, hogy fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatása is van. Elkezdtem kenni vele a térdem, egy idő után úgy tűnt, mintha használna valamennyit. Egyértelműsíteni nem tudom, mert egyébként is változó intenzítású a fájdalmam, örültem, hogy Chopper írt róla, mert megerősítette az érzésemet (na meg közben utána is olvastam.) Persze ezektől a mókolásoktól csodát nem lehet várni, de ha már némi könnyebséget hoz, az is rengeteget segít.

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2896)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2900

itt is egy elég komoly gyógyítást láthatunk, érdemes végignézni és a hozzászólásokat elolvasni!

 

https://www.youtube.com/watch?v=0YPzgRExKMI

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2899

azt hiszem, ezt még megpróbálom mielőtt visszamegyek TA hoz, azon csodálkozom, hogy ezt eddig senki sem javasolta

 

https://www.youtube.com/watch?v=OBcPGORIq1o

 

 

 

 

gurabli Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2898
Mobilról vagyok, csak röviden tudok: Lehet, hogy kapsz szteroidot, majd az orvos eldönti. Egy kicsit sem kell felned, ne foglalkozz ilyesmivel. Ahogy az antibiotikumnal oda kell figyelni, hogy nincs e pl hasmenésed, itt is odafigyelsz majd arra, amit mond a doki. Ennyi.
Komolyan mondom, ne félj es ne aggódj ilyeneken. Van az életben epp eleg dolog, amin aggodhatunk:(

Meglátod, gyorsan rendbe fogsz jönni!
Előzmény: Arzeen03 (2896)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2897

igy van, bár zkovaxxx nagyon alapos és megfontolt, a jelenlegi helyzetnél maradok

nem tudok már több vonalat bevállalni, igy is lelkiismereti gondot okoz, melyik orvosnak mit fogok mondani, majd ha közeleg az időpont és felpörögnek az események, ugyis ki szeretném kérni a tanácsaitokat, hogyan tovább

egyenlőre még itthon tornázgatok

 

nagyon jó ez a Fekete Zsúrló krém, hamar felszivódik és már alapból jó érzés, sokkal jobb, mint a Vadgesztenye krém, pedig azt azért vettem mert szimpatikusabb volt és annál meg nem éreztem semmit

 

majd ha szteroid kerül szóba, akkor is bevágódok ide a fórumra és váltunk róla egy két szót, az éppen aktuális vonatkozásban

 

akkorra Choppernek már 120 fokban fog hajlani a térde, Chilli meg itt fog örülni mint a vadkörte, hogy mindjárt meggyógyul :)

 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2895)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2896

akkor én most szteroidot fogok kapni? hát akkor én most még jobban félek mint eddig

Előzmény: _chillout_ (2892)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2895

Azt már tudjuk,hogy exhibicionista vagy.Állandóan vetkőzöl.  Gurablival értek egyet 100%-ban. Neki meg én adok százalékot.Megtaláltad a legjobb dokit. Kit keresel még? Én már nem praktizálok. Bízd rá magad  nyugodtan és idd minden szavát.Én csak abban az esetben mennék 3 dokihoz minimum ,ha egyik munkásságát sem ismerném (csak úgy /harmadkézből/ hallomásból mondják,hogy jók) Nyilván,ha 2 mondja ugyanazt,akkor ,talán elfogadható  a diagnózis. A Te esetedben,más a kása.Nem vagyok troll. Én már (többen is közülünk) már megtapasztaltuk ,hogy Ő kiváló. Neked már nem kell keresned mást.

Előzmény: Arzeen03 (2881)
gurabli Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2894

Én is hozzászólok a szteroidokhoz. Elég alaposan utánajártam, mivel édesapámnak most szüksége van rá. Van egy nagyon jó és közeli orvos barátom, elsősorban az ő véleményére voltam kíváncsi. És persze elég sok szakfórumon (főleg angol, illetve amerikai) is tájékozódtam. Igen, van mellékhatásuk, mint ahogy a legtöbb gyógyszernek. De rettentő fontos és nagyon nagy szerencse, hogy léteznek, sok-sok életet mentenek meg, javítanak nagyon komoly bajokon, sorolhatnám. 

Ne erőltessük már ezt az állandó ijesztgetést és mindenféle mellékhatásokra való kitérést, felhívást, soha nem vezet jóra, ezt a legőszintébben mondom. Egy jó orvos feladata mérlegelni, hogy mikor milyen gyógyszert hogyan és milyen formában alkalmaz. Mi nem vagyunk orvosok (én legalább is nem), ezért ne mi legyünk már azok, akik eldöntik, hogy most kell-e pl. az adott esetben szteroid vagy sem. Kell egy megbízható, lelkiismeretes, hozzáértő orvos (van ilyen, nem is kevés, és persze van nagyon sok az ellenkezőjéből is). Ha a "nyugati gyógyászatban" hiszünk, akkor ne kérdőjelezzük meg folyton minden lehetséges módszer vagy gyógyszer jogosultságát, alkalmazását, bízzuk ezt az orvos szaktudására. Ne keverjük a "módszereket" úgy, ahogy azt mi laikusan elképzeljük.

A minap megint belefutottam egy fórumon a kötelező védőoltásokról egy heves vitába. Csak szemlélő voltam, de nagyon felhúztam magam ismét. Egyszerűen vannak olyan gyökér görény orvosok, akik nem adják be a kicsiknek a kötelező védőoltást, de bírják, hogy beadták. Erről volt pl. a Kossuth Rádión is egy nagyon jó műsor. Egyes felmérések szerint hazánkban ez a szám elérheti akár a hihetetlen 5%-ot is!!! Lehet mellékhatásuk? Igen, lehet. Ahhoz képest, hogy mennyi emberen alkalmazzák, aránylag elenyésző a mellékhatások száma. Az, hogy pár évtizede egyes betegségek hány kisgyereket, felnőttet vittek el, az persze nem érdekes. Hányat vinne el ma. Azok akik kardoskodnak ellene, megnézném, hogy mit szólnának, ha előjönne újra azon járványok egyike, amik védőoltások előtt végigsöpörtek a fél világon. Most nincsenek, mert van védőoltás. 

 

Na, nagyon eltértem a témától, visszakanyarodva: az arthrofibrosis egyik alapvető gyógymódja a szteroid. Természetesen rövid távon, illetve addig, amíg szükség van rá. És rettentő hatásos! Ezt bízzuk az orvosra. TA egész biztos, hogy jó orvos. Meg kell tőle kérdezni, hogy mire kell odafigyelni. A lehetséges mellékhatásokkal pedig akkor foglalkozni, ha valóban jelentkeznek. 

 

Azért pl. azt sem árt tudni, hogy egyetlen tabletta diklofenák képes gyomorvérzést okozni, egy Aspirinről ne is beszéljünk. Nem kell folyamatosan szedni őket! Ritka, de okozhat. Akkor most ne szedjünk be, amikor kell? Az antibiotikum komoly, életveszélyes allergiás reakciót válthat ki, annál is, aki már szedett, és pl. a harmadik tabletta. Akkor ne szedjük be? Pedig hullanánk, mint a legyek, ha nem lenne antibiotikum. És folytathatnám a sort, de nem teszem, remélem átjött a mondanivalóm.

 

Amikor aggódva kérdeztem az orvos barátomat, hogy mi lesz édesapámmal, most hogy szteroidot kap, szépen elmagyarázta a dolgokat. Nagyon sok ember köszönheti a normális vagy éppen sokkal jobb életminőséget a szteroidoknak. 

Chopper63 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2893

Szia kedves _chillout_!

 

Érdekes,de a tüdőbe belélegezhető szteroidok leirása igy néz ki..

 

http://www.allergiakozpont.hu/inhalacios-szteroidok

 

Másképp hat mindenképpen!A csontokat sem kárositja pl.

Előzmény: _chillout_ (2892)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2892

(Túl korán küldtem el. Azt akartam ebből kihozni, hogy rengeteg mindenre és rengeteg formában adható a szteroid, arra, amire Arzén fogja kapni, nem tidom, hogy milyen. Irreleváns rémtörténete nyilván mindenkinek van, kérdés, hogy kinek jó, ha ezeket leírjuk.)

Előzmény: _chillout_ (2890)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2891

Elnézést.Sajnos a Dirophos injekció is ugyanaz a kategória!Ezért alkalmazzák csakis kúra szerűen,és meghatározott darabszámban adható,épp a mellékhatásai miatt!

 

http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/mozgasszervi_betegseg/56981

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2890

Az én kisfiam is kapott szteroidot, nagyon kicsi volt még, inhalálnia kellett. Egy évig kapta és ennek köszönhetem, hogy teljesen meggyógyult.

Előzmény: Chopper63 (2887)
L0riana Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2889

Már elnézést, hogy én is közbekotyogok...

A szteroid alatt gondolom a térdbe injekció formájában adhatót érted. Én diprophost kaptam anno, de biztos van más néven is. Akkor én 3x kaptam 1 hét eltéréssel. Gyulladáscsökkentő, lehet, hogy a heget is oldja, nem tudom. A porckopás miatti gyulladást csökkenti.

(A szájon át szedhető verzió sokkal veszélyesebb, amiről Chopper írt, de annak is meg van a helye. Időnként nem lehet elkerülni a használatát, főleg vérátömlesztésnél, szervátültetésnél - a szervezet saját immunreakcióját csökkenti, ami a bekerült idegen szövetek, sejtek ellen lép fel. Sajnos nincs más módszer, ha nem kapnák, annak sokkal súlyosabb mellékhatásai lennének... és itt most mindenki gondoljon a legrosszabbra. És ne bíráljuk felül az orvost...)

Térdbe az artrózis miatt szokás adni. Amikor kaptam, nem éreztem semmit, se hatást, se mellékhatást.

Előzmény: Arzeen03 (2867)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2888

Szia!

 

Okt 27 nekem is érdekes nap lesz.Rehab ambulancia.

29-e kontroll orvosomnál,és UH a térdemről..

Hu félelmetes napok többünknek...

Én nagyon nem akarok a rehab ambulanciára menni.Addigra lehet járkálok is.minek is akkor menni,na ezt nem tudom,majd jól kiröhögnek...kigúnyolnak szokásukhoz hiven!

Előzmény: Arzeen03 (2883)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2887

A szteroidokról..

 

Ha megengeditek hogy beleszóljak az isten tiszteletbe,tapasztalatból sajnos!!

Gyermekemet jó ideig etették vele.Akkoriban sajnos szinte semmit nem tudtam róla.Kinyirja a mellékvesekérget..első körben.

Alapból emiatt is csak fokozatosan lehet a szedését abba hagyni..

Mindjárt beteszem a hiteles irást arról ami alátámasztja irásomat.

Örülök,hogy a gyermekemet végül sok év után halálos kórból más úton meg tudtam jó orvosok segitségével menteni!

De soha az életbe szteroidot többet!!

Én konkrétan transzfúzió után kaptam nagyoon nagy dózisban,szervezetem be tudja fogadni a vért..

Tök mindegy volt mibe halok bele,mert alapból halálra voltam itélve..

Nagyon kesrvesen túléltem..

Meggyengiti a szervezet immun rendszerét de sorolhatnám..Alapból az immun rendszert épiti le rendesen!Azt aztán helyre pofozni,művészet!Inkább olvassátok el..

Májat nyirja,hosszú!

Akkor életmentés volt a cél...belementem.Soha nem engedem másképp..

 

http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/3819/a-szteroidok-mellekhatasai

 

Nagyobb dózisban vagy hosszabb időn át adva a kortikoszteroidok élettani hatásai túlzott mértékűvé válnak, és ez mellékhatások kialakulásához vezet. A kortikoszteroidok legjelentősebb mellékhatása, hogy hosszú távú, vagy nagy dózisú alkalmazás után hirtelen abbahagyáskor mellékvesekéreg-elégtelenség tünetei mutatkoznak.

Ennek oka, hogy a kívülről bevitt szteroid hatására csökken a mellékvesekéreg hormontermelése, sőt a szerv csökevényesedni kezd. A helyreállításhoz legalább 2 hónap szükséges, ezért egyszerűbb megelőzni a bajt. Ezért van az, hogy hosszú távú kezelés után fokozatos adagcsökkentéssel állítják le a terápiát. Rövid idejű, nagy dózisú kortikoszteroid kezelést is sokszor úgy folytatnak le, hogy az első nap nagy dózist adnak, majd minden nap egyre csökkentik azt. Hirdetések A mellékvesekéreg-elégtelenség kockázata miatt nagyon fontos, hogy minden beteg szigorúan betartsa az orvos által előírt szigorú gyógyszerszedési sémát. Fokozott fertőzésveszély kortikoszteroid kezelés alatt A kortikoszteroidok immunrendszert gátló hatásának következménye, hogy a fertőzésekre vagy sejtkárosodásokra bekövetkező immunválasz csökken. Az említett események láz nélkül, jó közérzet mellett, gyulladásos válaszreakció nélkül idézhetnek elő komoly elváltozásokat. Gyógyszerekről bővebben A nem szteroid gyulladáscsökkentőkről A béta blokkolók működése és hatása A kalcium csatorna blokkolók A szívglikozidok A nitrát típusú értágítók Harc a gombák ellen - A gombaellenes szerekről Milyen gyulladáscsökkentőt válasszunk? A koleszterin- és vérzsírszint-csökkentők Gyógyszerek által okozott májkárosodás Gyógyszerek által okozott vesekárosodás Az antibiotikumok nem csak jótékony hatásairól A nyugvó betegségek fellángolhatnak, az egyidejű fertőzések pedig súlyos következményekkel járhatnak. Jó példa erre, ha asztmára inhaláló készülékes szteroidot alkalmazunk, akkor használat után mindig kötelező a száj- és toroköblítés, különben a helyi immungyengítés miatt Candida-fertőzés léphet fel. Szteroidok alkalmazáskor nem ajánlott védőoltások beadatása sem, ugyanis az immunrendszer gyengesége miatt nem biztos, hogy kialakul a megfelelő védettség, sőt élő oltóanyagok esetén még a fertőzésveszély is fennáll. Alkalmazásuk alatt gyakori a gyomorfekély kialakulása, vagy a már meglévő fekélyek kiújulása, súlyosbodása, ami egyrészt a fekélyt okozó Helicobacter pylori nevű baktérium elleni csökkent védekezés miatt van, másrészt hozzájárul a mellékhatásként jelentkező megnövekedett savtermelés is. Más fekélyképző szerekkel, mint például a nem-szteroid gyulladáscsökkentőkkel, szalicilátokkal, vagy alkohollal együtt szedve szintén nő a fekélyek kialakulásának és a gyomorvérzés valószínűsége. Fekélyben szenvedőknek ezért nem ajánlott kortikoszteroidokat szedni. A szteroidok és a cukorbetegség A kortizon emeli a vércukorszintet, a kortikoszteroidok pedig olymértékben felerősítik ezt a hatást, hogy akár cukorbetegség is kialakulhat. Az egyidejűleg alkalmazott inzulin vagy más vércukorszint csökkentő gyógyszerek hatását emiatt csökkentik. Hasznos linkek! Gyógyszerkereső Orvoskereső Patika adatbázis A kortikoszteroidok szedése a fehérjeszintézist csökkenti, a fehérjelebontást pedig fokozza, összességében csökkenti az izmok fehérjemennyiségét, ami izomgyengeséget okozhat. A fehérjehiány gyermekeknél a növekedést is lassíthatja, emiatt ők nagyon érzékenyek a kortikoszteroidokra. Gyulladásgátlóként vagy immunszuppresszív szerként adva nagy dózisban a kortizon-túladagolás tüneteit produkálhatják, vagyis Cushing-kór fejlődhet ki. A kortizon az emésztőrendszerben csökkenti a kalcium felszívódását, míg a vesében növeli az ürítését. Ezáltal csökken a kalcium mennyisége, ami arra kényszeríti a szervezetet, hogy a csontokból mobilizáljon kalciumot. Fokozódik a csontbontás, mialatt a csontépítés üteme lelassul. Ezenkívül a kollagénbontás is fokozódik, míg a kollagén szintézise szintén csökken. A mellékvesekéreg kortizonjának ezirányú hatásai nem jelentősek, viszont a nagy dózisú, vagy hosszútávon szedett kortikoszteroidok csontritkulást is okozhatnak mellékhatásként. Akik már eleve csontritkulásban szenvednek, azoknak nem ajánlott a szteroid gyulladáscsökkentők alkalmazása. A szteroidok és más gyógyszerek Hasznos linkek! A gyógyszerfelírás szabályozása A gyógyszerszedés szabályai A gyógyszerek szavatossági ideje - Miért tartsuk be? A gyógyszerallergia Az étrendkiegészítő nem gyógyszer Amit a paracetamol szedéséről tudni kell Reye-szindróma - Miért ne adjunk aszpirint gyermekünknek? A terhesség alatti gyógyszerszedés veszélyei A kortikoszteroidok mellékhatásként csökkentik a vér káliumszintjét, főleg azok a hatóanyagok, melyeknek a só-vízháztartásra is van hatásuk. Ez önmagában nem jelentős, viszont más káliumszint csökkentő gyógyszerekkel, például egyes vízhajtókkal, hashajtókkal, nem-szteroid gyulladáscsökkentőkkel együtt szedve súlyos következményei lehetnek. Az alacsony káliumszint a szívglikozidok hatását erősíti, és szívritmuszavarok kialakulásához vezethet. Sok idegrendszeri mellékhatást is előidézhetnek a kortikoszteroidok, például csökkentik a görcsküszöböt, vagyis nagyobb a görcsök kialakulásának esélye. Befolyásolják a hangulatot, a viselkedést, az ingerlékenységet, eufóriát, depressziót vagy pszichotikus tüneteket okozhatnak. Fokozzák a véralvadékonyságot, és véralvadásgátlók hatását gyengítik. Lázat, menstruációs rendellenességeket, szürkehályog-képződést, és vérnyomás-emelkedést is okozhatnak. Hatásukra a sebgyógyulás elhúzódóbbá válik.

Alkalmazási területéről is teszek be linket,anyagot..

Aki teheti,és nem az élete a tét..Kerülje a szteroidokat!!

 

http://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszerterapia/szteroidok-terapiaban-haszon-es-kockazat-111753.html

 

Nos ez az anyag hosszabb mint az előző,olvassátok el a linkben az anyagot..

Steril csont elhalástól stb leir minden mellékhatást is.

Azt is,mire alkalmazza a mai orvostudomány.

Döntsön mindenki ezek tudatában,szive joga.

De kell,hogy tudjanak ezen dolgokról az emberek!!

Nem tudok indulatok nélkül irni..sok bajt okozott gyermekemnél is annó.

Engem megmentett,de sokáig kinlódtam,helyre tegyem aztán szervezetemet..

 

 

 

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2886

Szteroidról sokat nem tudok, én még sosem kaptam, de rosszabb a híre a megérdemeltnél. Utánanézek, de nem ígérem, h egyhamar, mert ma csomagolok, holnap félnap munka után fiziko, aztán repülök haza :-))) De legkésőbb pénteken az MR várójában utánanézek :-))

 

Ha nem fájt, akkor lehet, hogy csak össze volt ugorva (pl jényszertartás miatt ilyen görcs-szerű állapotban marad), a feloldás bizony - a letapadás mértékétől függően - fáj.

Előzmény: Arzeen03 (2867)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2885

Gyors villamreakcio.. :-) 

Gyogytornasszal mindenben egyezetess mert ha tulterheled a terded, az is baj! 

Akkor hagy el az eszkozoket lehetoleg, amikor gyogytorni mondja

Onallo akciok veszelyesek

Előzmény: Chopper63 (2884)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2884

Szerbusztok.

 

Sikeresen haza értem,de a macska nekem nagyon sok bajt okozott..

Nagyon fájt a térdem ma..(I)!Nehéz volt haza is jutnom..torna is fájt.

 

A gyermekről először:Azt üzeni a gyógytornász,Pesten sajnos egyáltalán nincs ismerőse aki gyermekeket tornáztat!Ő a Hajdú-Bihar megye régiójában dolgozik,és csak debreceni gyógytornász ismerőse volna aki konkrétan gyermek specialista.

Azt mondta még:Vélelmezi a gyermek élete során,kellett hogy legyen konkrétan Gyermek Rehabon!Ha pedig volt,akkor ott kellett hogy tornáztassák!

Velük kellene kapcsolatba lépni,és ők kellene tudjanak ajánlani gyermek gyógytornászt!

Elvittem neki kiirva a kicsi diagnózisát is.

Tudta miről van szó..de sajnálom,érdemben nem tudtam igy segiteni!Ne haragudj Arzeen03!!

 

Olvastam vettél Feketenadájtő krémet..Örülök neki!Melyiket vetted végül???Melyik fajtát?

 

Maximálisan hiszek a gyógyulásodban,ne félj,bátran,hittel fogj a további felépülés épitkezéshez!!!Ne légy bizonytalan..Hidd,és hidd,a hit ereje is gyógyit..Lásd esetemet is akár..

 

Többiek értékes javaslatai mind segitenek..Örülök neki!!

 

Majd még átolvasom irásaitokat,csak gyors reagálás ez most..

 

Terhelést kérdezed..

Hát én már nem tudom mikor csinálok jót,vagy nem..

 

Haza értem,és kimentem fát behozni a gurulós dágvány-járvány-járgányommal!Eme szerkezet:Kerekes kis huzgálós kocsi,rajta a 20 literes festékes vödör,azon 1 karton doboz abba a gyujtóst teszem..Saját kreáció.

 

Nos a mankóimat letettem,miután akác fával megpakoltam eme segédeszközt.

És hát elkezdtem egyedül,nem kapaszkodva,piciket lépegetni..Hát megy..Azóta is lépegettem már.De pl nem tudok lépcsőzni.Gyenge is vagyok,de az első lépéseket ha kicsiben is,de ma megtettem.

 

Senki nem látta,magam vagyok,de én tudom már megy.Nyilván nem kezdek el igy vágtázni,de igyekezni fogok leszakadni a mankókról!Hetek óta próbálok lépegetni kis csusszanó toporgásokkal..Lehet a 2 mankórpl a járásra váltok,kihagyom az egy mankót..és a botot?Érdekes..meglátjuk.Botom alapból nincs is.

Már elhiszem a gyógytornán tapasztaltak miatt:megbir a lábam..

Itt tartok épp eme percekben..

Előzmény: Arzeen03 (2867)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2883

MR október 27.-én lesz

TA-hoz november 04.-én megyek

 

addig torna

 

vettem fekete nadragulya krémet

Előzmény: gurabli (2882)
gurabli Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2882

Most viccelsz:)) Hát még szép, hogy törődünk Veled és másokkal is itt a fórumon! Mindenki igyekszik hozzátenni a saját tanácsit, tapasztalatait. Abból úgyis összegyúrunk majd egy halom kérdést, amivel lehet bombázni az orvost:)

 

Egy biztos, amit már az elején írtam: ne azzal törődj, hogy mi lesz, mi lehet, attól nem jutsz előrébb. Mondtuk itt páran, kérj másodvéleményt (sőt, akár harmad is), és látni fogod tisztábban a képet.

TA egyből látta, hogy miről van szó, és nagy eséllyel valóban ez is a gond. Nem tanácstalan volt, mint előző orvosod. Ez már le is egyszerűsítette a képletet, TA-hoz kell menned. Fogadd meg a tanácsait, egyszerűen bízd rá magad. Légy tisztában mi mivel jár. Kérd ki a véleményét ezekről a lehetőségekről, esetleges kockázatokról. A rengeteg információ, lehetőség, eseteges komplikáció, stb. között elveszik az ember, elbizonytalanodik, kételkedni kezd az orvosokban. Ez nem helyes út. Persze mindig van olyan, aki azért járt jól, mert kételkedett, stb. de ez az abszolút kisebbség, és inkább ők a hangadók a fórumokon. A gyógyult többséget alig hallod:)

 

Hajrá, mi szurkolunk! Mikor lesz az MR?

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2881)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2881

köszönöm, nagyon jól esik, hogy törődtök a problémámmal!

meg vagyok hatódva, komolyan

és a legjobb, hogy teljesen igazad van és ezek olyan dolgok és tartalmak, amik eszembe sem jutnak most..

Előzmény: gurabli (2879)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2880

BL mondta, hogy a hegesedéseket ha megműti a térdem, látja és fel tudja szedni

viszont a duzzadt részt nem érti és igy egyenlőre nem mer hozzányúlni

hegesedésre gondolt, mivel mondta, állandóan mozgassam, amennyit csak tudom

konkrétan altatásban történő hajlitásról nem esett szó, de BL minden vizsgálati eredményt követően akart dönteni, addig nem ment előre semmilyen vonatkozásban

 

mesélte, idén egy rabot kicsit félrekezeltek x helyen valahol egy intézményben, nem mozgatták be a lábát vagy mi, mindegy, aki trükközött, hogy nem hajlik és nem nyúlik ki a lába, pert akart inditani és pénzt akart volna leakasztani

felkérték, hogy működjön közre, 4 hónapot követően embert bealtatták, úgy hajlott a lába, mit a kisangyal, majdnem mint a másik, pedig négy hónapig direkt nem nyujtotta, nem hajlitotta

 

TA-nál mikor voltam, ezt meg elfelejtettem mondani, hogy a térd feletti duzzadt területet is érzem a hajlitásnál akadálynak, illetve ezt teljesen elfelejtettem neki mondani, mivel olyan futószalagon ment a rendelés, annyian voltak

 

még nem késtem le róla, kontrollon fogom neki jelezni, csak fel kell majd irjam magamnak

Előzmény: zkovaxxx (2878)
gurabli Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2879

Sok mindent nem tudok róla, de olvastam pár esetről még a műtétem előtt.

Nem tudom, hogy megy-e az angol, ha igen, akkor ez a neten fellelhető talán legjobb és legprofibb térdes fórum: http://www.kneeguru.co.uk/KNEEtalk/

 

Rengeteg hasznos infó van, és elég sok orvos is látogatja. Van egy külön részleg, ami kimondottan az arthrofibrosisal foglalkozik: http://www.kneeguru.co.uk/KNEEtalk/index.php?PHPSESSID=12e28b53b1b39899dea806f3c25b8ac0&board=9.0

 

Itt pl. az első poszt, ahol egy videó is van. Valamint nagyon, de nagyon sok hasznos és komoly infó is található!

 

Természetesen minden "térdes" sorstársnak ajánlom az oldalt, akinek nem akadály az angol nyelv. Nem tudom a google translate mire képes (feltételezem nem sokra, sajnos).

 

És fel a fejjel, ez a diagnózis teljesen helyénvalónak tűnik, ahogy sok-sok oldallal ezelőtt írtam is, hogy én erre gyanakszom, és kérdezted-e ennek a lehetőségét az orvosodtól? Most véletlenül sem fényezni akarom magam, de pont onnan jutott eszembe, hogy olvasta az eseted beugrottak a kneeguru oldalon olvasottak, ahol sajnos nem egy esetben lépett fel ez a probléma műtétet követően.

 

Az altatásos bemozgatás nem annyira vészes, elvileg, mint amennyire ijesztőnek hangzik. És elvileg nagyon eredményes lehet, és még mindig kevésbé invazív módszer, mint maga a műtét (ami ugye megoldaná a gondodat, de nincs rá garancia, hogy nem hegesedne újra az újabb műtét után). A bemozgatásnál többek között "feltörik" a letapadt dolgokat, amik altatás nélkül nagyon fájdalmasan és csak sok-sok gyógytornával lehetne esetleg elérni, vagy egyáltalán nem! Persze, hogy okozhat ez is gondokat, de ez mindennel így van, ezzel elsősorban ne te foglalkozz, hanem az az orvos, akiben megbízol és ért is hozzá. TA ilyennek tűnik. Tudod hogy van ez, egy szem Aspirinnek is olyan komoly mellékhatása lehet, hogy csak na.

 

Az újabb műtét pedig most már egész más forgatókönyv szerint zajlana: egyrészt tudomása van az orvosnak a hajlamra, ennek tudatában végezné a műtétet és az első szakaszban már elkezdenék tudatosan a kezelést is. Vagyis: jóval jobb esélyekkel indulsz!

 

Szóval, csak nyugalom, kenegesd, ártani nem árt (ha nem is használ), és MR után már okosabb leszel. A feketenadálytő kenőcs emígy kiváló véraláfutások kezelésére. Aránylag sokszor használtam, amikor focin kaptam egy nagyobb rúgást, és lilult, stb, boka, sípcsont. Ja, meg amikor már a negyvenedik Clexane injekciónál tartottam és a hasam olyan volt, mint egy lila folt, akkor ott is használt valamennyit.

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2840)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2878

Helyedben most kérnék egy harmadik elismert orvostól is egy szakvéleményt. Van egy elismert orvosod a B.L. és a másik a T.A. Az első nem volt ilyen véleménnyel ( hegesedés) pedig gondolom találkozott ilyennel, a második meg ezt találja a problémának.  Én mindig akkor vagyok nyugodt és vágok bele nyugodtan akár operációba is mikor legalább két elismert orvos ugyanazt a szakvéleményt adja.

Mielőtt bárki is félre értené mondataimmal nem kívánom sem BL sem TA szakmai hozzáértését sem minősíteni sem pro sem kontra.

Előzmény: Arzeen03 (2872)
Nikke Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2877

:-D

 

Előzmény: Arzeen03 (2875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!