Keresés

Részletes keresés

Selket Creative Commons License 2006.01.02 0 0 110
Klassz, minden együtt van, jöhet a nyár! :-)))
Előzmény: Degeczi (108)
Selket Creative Commons License 2006.01.02 0 0 109
Akkor leírom azt is, hogyan készül a házi provence-i fűszerkeverék, mert ha jól sejtem, Te nagyon értesz a fűszernövényekhez.

Herbes de Provence - 1 csészényi

3 ek szárított rozmaring
3 ek szárított bazsalikom
3 ek szárított majoránna
3 ek szárított oregánó
2 ek szárított menta (ki is hagyható)
1 ek szárított kakukkfű
2 kk ánizsmag
2 kk szárított levendula
1 kk őrölt fekete bors
1 kk őrölt koriandermag
1/2 kk őrölt babérlevél

Jól összekeverjük, légmentesen lezárva, fénytől védve 6 hónapig eláll.
Előzmény: ZsuR (107)
Degeczi Creative Commons License 2006.01.02 0 0 108
a pillecukorhoz meg mondjuk itt egy egyszerű recept
(bár én sose értettem, mi a jó ennek az olvasztásában... szalonnát, az igen :)
Előzmény: Selket (106)
ZsuR Creative Commons License 2006.01.02 0 0 107
Ez nagyon tetszik nekem!
Előzmény: Selket (105)
Selket Creative Commons License 2006.01.02 0 0 106
Legyen most édesség, S'More grillen.
Ezt nem is gépelem be, mert receptje sincs, annyira egyszerű. Hogy mennyire nagyszerű? Ki fogom próbálni. :-)

Selket Creative Commons License 2005.12.30 0 0 105
Szilveszter? Akkor malac.

Malacoldalas forgó nyárson sütve

1 kg malacoldalas
1/4 csésze extraszűz olívaolaj
1 vagy 2 gerezd citrom
1 cs. friss rozmaring leöblítve
durva szemcséjű só
durvára őrölt fekete bors
2 ek provence-i fűszerkeverék
a tálaláshoz grillezett paprika

Távolítsuk el a vékony hártyát a karajok hátoldaláról.
Húzzuk nyársra a húst (ehhez képet mellékelek).
Öntsük az olajat egy tálkába, és csavarjuk bele a citrom levét. A rozmaringcsokrot használva ecsetnek, kenjük meg a citromos olajjal a hús mindkét oldalát, bőségesen szórjuk meg sóval, borssal, a provence-i fűszerrel. Azonnal kezdhetjük a sütést, de jobb, ha 15-20 percig pácoljuk a húst.
Amikor a grillező sütésre kész, illesszük a nyársat a forgatószerkezetbe, és indítsuk el a motort. Az oldalast lefedve süssük, ameddig aranybarna lesz, méretétől függően 40-60 percig. A sülő húst kenegessük a citromos olajjal, a spéci ecsetünkkel. A hús akkor készült el, ha annyira visszahúzódott a bordavégekről, hogy azokból 5 mm kilátszik.
(Szerintem grilles sütőben is elkészíthető.)

Boarhunter Creative Commons License 2005.12.29 0 0 104

Ne feledjük: a konyhán nincs ballépés, legfeljebb rátaláltunk egy még felfedezésre váró új receptre

Ez a duma nagyon ott van... :-)))

Előzmény: Selket (99)
Selket Creative Commons License 2005.12.28 0 0 103
Rendben, ha hal, legyen hal. :-) Mit szóltok a rumos-füstös lazacfiléhez?

Bőrözzünk le (ez nem feltétlenül szükséges) és szálkátlanítsunk egy kb. 90 dkg-os lazacfilét. Öblítsük le folyó hideg víz alatt, majd itassuk szárazra papírtörlővel. Fektessük egy akkora tálba, amekkorában éppen elfér, és öntsük le egy csésze sötét rummal. Pácolódjon 15 percen át, ezután csöpögtessük le, és ismét itassuk szárazra. Kitöröljük a tálat.
Készítsük el a szárazpácot. Tegyünk 1 csésze barna cukrot, fél csésze durva szemcséjű sót és egy evőkanálnyi durvára őrölt fekete borsot keverőtálba, és alaposan vegyítsük össze. A pác harmadát terítsük el a sütőtál alján, fektessük rá a lazacot a bőrös oldalával lefelé (ha rajta hagytuk), és szórjuk rá a megmaradt pácot, majd ütögessük rá ujjbeggyel. Fóliázzuk le a sütőtálat, és hűtőben pácoljuk 4 órán át (többet ne, mert akkor élvezhetetlenül sós lesz!).
Készítsük elő a faszenes grillt sütésre, majd miután a közepébe tettünk egy cseppfogó tálcát, melegítsük elő közepes hőfokra. Folyó hideg vízzel tisztítsuk meg a páctól a lazacot, és itassuk szárazra ismét. Amikor a grillező sütésre kész, rakjunk 4 csészényi faforgácsot (legjobb az éger -de jó az alma- vagy cseresznyefa is-, amit 1 órán át annyi vízben áztatunk, amennyi ellepi, azután lecsöpögtetjük) a szénre.
Tegyük a lazacot az átmelegedett rostély közepére, a cseppfogó tálca fölé, távol a hőforrástól, és takarjuk le a grillt. Füstöljük a lazacot, amíg átsül, kb. 20 percig. Akkor készült el, ha ujjal megérintve ellenállást érzünk, és az érintés helyén a hal húsa szilánkokra omlik.
Tegyük át a lazacot rácsra, és ha szobahőmérsékletre hűlt, csomagoljuk alufóliába, és tegyük hűtőbe, itt hűtsük le egészen. Letakarva 3-5 napig eláll a hűtőben.
Ilyen módon mindenféle zsíros hal elkészíthető.

Ja, még egy aranyos táblázat arra, hogyan mérjük meg a hőmérsékletet a sütő fölött. Tenyerünket mintegy 10 cm-nyire az égő faszén fölé tartjuk, és elkezdünk számolni:
- erős tűz 2-3 Mississippinél
- erős közepes tűz 4-5 Mississippinél
- közepes tűz 6-8 Mississippinél
- gyenge közepes tűz 9-10 Mississippinél
- gyenge tűz 11-12 Mississippinél. :-)
Előzmény: Dydand (102)
Dydand Creative Commons License 2005.12.28 0 0 102
Bizony, igazad van: ilyenkor is nagyon jól lehet grillezni-bográcsolni, csak sokan nem mernek, pedig remek szórakozás mindenkinek. Én 30-án fogom elkövetni a téli halászlét -szintén bográcsban. Érdekes megfigyelésem, hogy ilyenkor -télen, hidegben- sokkal intenzívebnek érzem a szabadtűzi ízeket-zamatokat.

A könyvből mindenképpen kérünk "kóstolót" :)
Üdv: dy
Előzmény: Selket (101)
Selket Creative Commons License 2005.12.28 0 0 101
Na várj csak, mert a karácsonyi halászlé bizony szabadtűzön, bográcsban főtt (bátyám követte el). Még a finomnál is finomabb volt. :-)
Otthonról majd írok receptet, meg egy-két klassz ötletet is beteszek kép formájában.
Előzmény: Zitka (100)
Zitka Creative Commons License 2005.12.28 0 0 100

Jöhetnek a receptek...! ;-)

Egyébként mikor megláttam az új bejegyzést a fórumlistában, el nem tudtam képzelni, hogy ebben a hóban nekikezdtetek grillezni. :-))))))))

Előzmény: Selket (99)
Selket Creative Commons License 2005.12.28 0 0 99
Ide nézzetek, mit kaptam. :-))))
Szemelgetések várhatók, eszméletlen klassz könyv. :-)
Dydand Creative Commons License 2005.11.02 0 0 98
Sebaj, én is szoktam érthetetlenül fogalmazni:)
Előzmény: kulináris kóstológia (97)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.11.02 0 0 97

Szia Dydand!

 

> Valami rosszat mondtam/írtam, vagy bántó volt?

 

Dehogy írtál rosszat és bántót sem!: önmagam (gomba)tájékozatlanságán élcelődtem:  (fekete tölcsér, korall, lila peresznye, vargánya) fajták közül csupán az utolsót "ismerem" hírből, láthattam piacon.

Peresznye szót, - mint települést - ismerem, tudom hol van Vas megyében, de ez itt most OFF.

 

Bocsánat, de nem volt szándékomban megbántani esti félreérthetőségemmel!:)

Másként kellett volna fogalmaznom!

Előzmény: Dydand (96)
Dydand Creative Commons License 2005.11.02 0 0 96
Szia!

Most nem igazán értelek.... Valami rosszat mondtam/írtam, vagy bántó volt?
Nem szokásom flancolni, ezeket a gombákat én (vidéken, Veszprémben) a piaccsarnokban veszem és -láss csodát- ez az adag gomba 400 (azaz négyszáz) forintba került. Tehát annyiba, mintha csiperkét vettem volna akár konzervként, akár frissen.
Amúgy ezeket a recepteket azért írtam le, mert -szerintem- baromi jól sikerültek, nem hétköznapiak és szerettem volna másokkal is megosztani, hátha találkozik többek ízlésével is.
Tehát továbbra sem értelek:)
Üdv: dy
Előzmény: kulináris kóstológia (95)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.11.01 0 0 95

:-)))

Szia Dydand!

 

Dydand! (92)-esedet kinyomtatva bármelyiked (is) kész recipé: 

 

- pirított, borsos erdei gombás (fekete tölcsér, korall, lila peresznye, vargánya),

 

 .... flancolsz ugye?!!!, amikor átlagnémberként 1iket sem ismerem, de a grillezést idénre nem tagadnám ki még sem, amikor a fedett teraszon minden feltétel adott!?

 

Köszönöm!...  főleg, hogy november - decemberi név-, és szülinapok előtt tervezhetek 5leteid alapján!

 

Üdv. Neked!

kulináris      

 

Előzmény: Dydand (92)
Dydand Creative Commons License 2005.11.01 0 0 94
Akkor mégegyszer: a kép:)
Dydand Creative Commons License 2005.10.17 0 0 93
A kép lemaradt:)
Dydand Creative Commons License 2005.10.17 0 0 92
Sziasztok!

Kicsit felhoznám a topikot (Ti már sehol semmit, csak jövőre? - Ajjaj...)
Hétvégén grillverseny volt nálunk (amolyan városi szezonzáró). Mi Csirkepatronokkal készültünk. Ezek tulajdonképpen pácolt, töltött, feltekert, majd baconba göngyölt, legvégül pedig alufóliába tekert husik -és roppant finomak:)

A baconba tekert pácolt, töltött csirkemell a következő három töltelékkel készült:
- rokfortos-fügés (kevés összenyomott rokforttal megkentük a pácolt húst, majd félbevágott friss fügéket rárakva lett feltekerve (amúgy az aszalt füge is jó ám rá! Nem édes, aki a gyümölcsös húst nem szereti az is élvezni fogja ha kipróbálja, mert a rokfort elveszi a gyümölcs gyümölcsösségét és fordítva: nagyon kellemesen, krémesen egészítik ki egymást),
- párolt brokkolis-kukoricás sok sajttal és római köménnyel keverve (brokkolit megpároltuk sima vízben, majd sok sajtot és kukoricát kevertünk hozzá, borssal, madrasi curryvel és római köménnyel fűszereztük - aki ismeri az tudja, hogy ezért is nem volt a brokkoli vize ízesítve),
- pirított, borsos erdei gombás (fekete tölcsér, korall, lila peresznye, vargánya), húskrémmel, mustárral és rizzsel összedolgozva (a gombákat megpároltuk majd zsírjukra sütöttük, sóval-borssal, de hagyma nélkül, majd húskrémmel dolgoztuk el (általános húspástétom, ha kell megírom a nevét), amihez mustárt -mi többfélét is- adtunk hozzá, legvégül, mint sűrítőanyag, "döngölt", azaz összepréselt -és előtte agyonfőzött- rizst kevertünk hozzá).

A csirkemelleket 3 napig a következő pácba tettük: olivaolaj, (világos)szójaszósz, Worchester szósz, ketchup, méz, bors, kakukkfű, fokhagyma és hagyma.

A kész baconos csirkemelleket alufóliába tekertük és a rostra téve körbesütöttük (és naná, hogy meg is ettük:)
Köretnek szintén "ezüstöset" készítettünk. Krumplit héjastól félbevágtunk, megkentük zsírral- vagy margarinnal- vagy olajjal -hogy mindenki igényét kielégítsük-, majd friss rozmaringot, sót és steakborsot szórtunk rájuk. Amint a fűszerezés megvolt összetapasztottuk és alufóliába tekertük. Akár a faszén között, de a grillrácson is csodás ízkölteményben bontakoznak ki.
Remélem beindítottam pár ember fantáziáját:)
Üdv: dy
TTAMAS Creative Commons License 2005.09.07 0 0 91
A jó faszén egyenletes, nagy szemekből áll. a törmelékes, poros szénnel csak gond van.
Előzmény: vakbarát (88)
magnum13 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 90
amelyik jol eg
Előzmény: vakbarát (88)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.06 0 0 89
Tegnapelott volt az elso este hosszu ido ota, amit kinnt lehetett tolteni.

"rib eye steak"-et csinaltam, nem marinaltam, hanem csak so-bors-oliva olajjal dorzsoltem be a szeleteket 25-30 perccel a sutes elott (akkor mar nem tettem vissza a hutobe). A szeletek kb ket ujjnyi vastagok voltak, egyenkent kb 30-40 dkg.

Egy ismerosom hozott chili paprikat New Mexco-bol, es megmutatta, hogy hogyan szoktak ok sutni - enni meg mindenhez eszik. Szerintem a magyar fuszerpaprika is nagyon jo erre, zolden is, meg pirosan is.

A paprikakat a grillen addig kell sutni, amig a bore holyagos nem lesz. Talcara szedni es nedves konyharuhaval letakarni par percig. Ajanlatos gumikesztyuben lehuzni a hejat.

A paprikakat kis nylon zacskoba tettuk es be a melyhutobe - szep lapos csomagocskakban. Nem sok olvasztas kell neki - par perc eleg. Ma is ettem belole, kellemesen csipos, szendvicsbe tettem, nagyon jo volt.





vakbarát Creative Commons License 2005.09.05 0 0 88

Sziasztok! Melyik a legjobb szén?

 

TTAMAS Creative Commons License 2005.08.05 0 0 87
Általában 15-20 dekát szoktak írni csont nélkül, fejenként. Én hölgyekre, kis étvágyúakra 20, férfiakra 30 dekát szoktam venni fejenként, a különbözőekből összesen.
Előzmény: Bobbo (86)
Bobbo Creative Commons License 2005.08.05 0 0 86

Segítsetek!

 

Mennyi húst kell kalkulálni átlagosan személyenként egy alkalomra?

 

tarját sütnék szeletbe

csirkemellet gönygyölve

és darált húsból kolbászkát

                  - faszénen

 

Miből mennyit vegyek?

 

          köszi

ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 85
Hat ha te az igazi tuzon sutsz, akkor tegyel ki egy igazi ontozokannat - es idonkent zuhany. . .(en is erosen gondolkodok rajta, mert miert ne oruljenek a szomszedok).

Hatalmas a meleg - lehet megkukultam ma tole. . .
Előzmény: TTAMAS (84)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.02 0 0 84

Ilyen melegben a legjobb a kinnti sutes!

 

 

De én "igazi" tűzön :)) sütök, az meg melegít is rendesen. Viszont hétvégére lehűlést igérnek.

Előzmény: ZsuR (83)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 83
Jo otlet a parhuzamos nyars.

A fiam csinalt egy "flank steak"-et toltve-tekerve - nagyon jo volt - en meg nem sutottem tekertet kinnt, de jol hangzik, kiprobalom.

Szeretem amikor a hus legalabb egy ujjnyi szeles, mert maskepp hamar kiszarad.

Ilyen melegben a legjobb a kinnti sutes! Ma estere maradek hus a tegnapi grillrol - hidegen, es van padlizsanom, hagymam, es paprikam, az megy a tepsibe sok-sok fokhagymaval es bazsalikommal (meg so-bors-olivaolaj).
Előzmény: TTAMAS (82)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.02 0 0 82

Hát nem kevés.

 

Nekem ma a grillezésnek a gondolata is sok, viszont hétvégére készül hozzá a koviubi. :))

 

Hátszín szeletet vékonyra verek, megkenem mustárral, sózom, borsozom, vékony bacont rá és feltekerem. Kétujjnyi darabokra vágom és két beáztatott bambusznyársra felhúzom. Kb. centis távolságot hagyok a tekercsek között. Legfeljebb mediumra sütöm, teljesen átsütve nem az igazi.

 

Pulykamellet szintén vékonyra szeletelek/verek. Megkenem majonézzel, sózom, borsozom és zsályaleveleket teszek rá. Feltekerem, darabolom, felszúrom. Ezt teljesen átsütöm.

 

Lilahagymát, padlizsánt, sárga és piros paprikát, cukkinit, (róka)gombát feldarabolok, megszórom provánszi fűszerkeverékkel, borssal, adok hozzá kevés zúzott fokhagymát, öntök rá kevés olívaolajat, jól átforgatom. Ezt is nyársra húzom, de csak sütés előtt sózom, különben sok levet enged.

 

Azért húzom két párhuzamos nyársra, mert így forgatáskor az egyes darabok nem tudnak elfordulni.

Előzmény: ZsuR (81)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 81
Hat nem sok??? :)) (magyarul is, angolul is)

Akkor itt egy masik recept:
Kedvenc TV chef-em, Giada De Laurentiis receptje (Everyday Italian)

Lemon Ricotta Granita (valami kevesbe edes, zsiros nehez edesseg kell ilyen meleg idoben - es amit elore lehet kesziteni)

1 csesze viz
3/4 csesze + 1 evokanal cukor
2/3 csesze friss citromle
3/4 csesze ricotta
1 citrom heja
Keverd el a vizet es a cukrot egy laboskaban eros tuzon csak addig amig a cukor elolvad.
Keverd hozza a citromlevet.
Egy uvegedenybe toltve tedd a melyhutobe, neha kavard meg - kb 2 oraig.
A ricottat kevert ossze az egy evokanal cukorral es talalaskor egy-egy kanalnyit tegyel a "granita" tetejere.
(De egyszeruen tejszinhabbal is nagyon jo.)
Lehet mentha levellel disziteni.

Előzmény: TTAMAS (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!