Keresés

Részletes keresés

Sera26 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 677

Borsod megyében keresek megbízható szakembert kéménybélelés elvégzésére.

Köszönöm!

 

zolya1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 676

De amúgy szeretném megcsináltatni.Ezért inkább az árak érdekelnének kb?!Meg melyik a jobb?

Előzmény: Brikk stone (674)
zolya1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 675

Pont ez az:Az üzletben adnak róla minőségbiztosítási papírt.Kivitelezői meg nem kell a szakik szerint mivel ezzel a kémény élettartalmát növelem és épületen kívül van tehát nem veszélyes.A kéményseprő meg már ígyis csak saját felelőségre engedi használni.

Előzmény: Brikk stone (674)
Brikk stone Creative Commons License 2013.04.14 0 0 674

 Le kell íratni vele !

 

 Tény ,hogy az élettartalmat valamivel növeli.

 "hogy nem kell hozzá mester,veszek csövet és beledugom"  

 Ennél azért bonyolultabb, de elvileg megoldható házilagosan is. Meg kell vásárolni az idomohat, csőveket, az ajtót stb. kérsz róluk műbizonylatot aztán ha ügyes vagy kivitelezed és írsz egy kivitelezői nyilatkozatot.

 Ha nem sikerül az a Te bajod. ! Ha baleset lesz az is a te bajod !!

 Ha viszont elhúzás van a kéményben, jobb ha kivitelzőhöz fordulsz.

Előzmény: zolya1 (673)
zolya1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 673

Sziasztok!

 

Én is kéményes ügyben szeretném a segítségeteket kérni.Szóval:Kertes házban központi fűtésünk van,gázkazánnal ami kint van a kazánházban és külön kéménye van(tégla).A kéményseprő kötözködik,hogy béleltessem ki.Annak idején ezt még engedték így bekötni és így vettük meg a házat 2 éve.A gázszerelők azt mondják,hogy nem kell hozzá mester,veszek csövet és beledugom.Állítólag ha külső kémény akkor nem vonatkozik rá rendelet.Tényleg van ilyen?

Ha pedig nem akkor béleltessek vagy jobb egy szerelt kémény?Anyagilag melyik kedvezőbb?

''csiga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 672

Ha a kéményseprő nem aggályoskodik, akkor nincs  gond.

 

Attól félek akkor jön, mikor nem vagyok itthon.  A család női tagjaiban   - etéren   -nem nagyon bízom, mert nem tudnak jól füllenteni..

 

Egyébként meg a szakmunkát  - a munkát! - igenis kifizetem.  A szakember jól meg tudja csinálni, tudja mi a buktatója, stb.... Ezzel nincs gondom.

 

A semmiért, az ilyen-olyan engedélyekért viszont nem szeretk fizetni. ( kéményre gondolok)

 

És milyen papírt kéne kérnem, mit kérhetek?

 

Igen, még nem alszom. :)

 

 

Előzmény: Vernichter (671)
Vernichter Creative Commons License 2013.04.09 0 0 671

 Ja hogy még nem alszol !! ? 

 végül is  a kémény építés szakmunka és veszélyes is - ott fönn a magasban. Min.kettő emberes munka. Nagyott lehet onnan esni.

 Most az hogy kérsz tőle papírt vagy sem az a te dolgod. Elvileg neki kell adni aegy kivitelezői nyilatkozatot, aztána szakvéleményt vagy ő vagy te intézed. Papír nélkül természtesen ólcsóbbnak lell lenni. Nem rosszabbnak csak ólcsóbbnak !!

 anno 10 éve az egyik kéményemet szintén béleltettem. Előre tisztáztuk, hogy   a szakvéleményt én kérem, tehát ügyintéző díjat nem számolhat föl  - nyilatkozatott viszont adott.

 Végül nem lett szakvélemény, minek jó a kémény. Már 10 éve. Az egyik seprő ugyan egyszer kérdezte bélelve van ? Visszakérdeztem: miért van itt ? Erre elhallgatott, admisztrált és elment !!

Előzmény: ''csiga (668)
''csiga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 670

Jelenleg is használatban van, a 200 mm-es kéményseprűvel   időnként áttolom.

 

Jó a huzatja, működik. Viszont nagyon hosszú ( magas, 12-13 méter) a kazán meg  viszonylag fojtottan  ég, mert különben forralja a vizet, így a kémény legfelső része kátrányosodik.

Egyenlőre nincs nagy gond, csak kérdés a meddig . ( előtte 20 évig nem tudom hogyan tüzeltek) 

 

A legtetején ráadásul úgy van a fedlap, aminek a lukján  a seprű nem fér át , tehát valahol valamivel kisebb, mint a kémény 15*25-ös mérete.

 

Még így is jó a huzatom.  A kémény a főfalban megy végig, a pincétől az alsó, majd a felső szintig.   Ha a gerenda ( k)  miatti elhúzás lenne, úgy az a 25 cm-s oldal irányú részbe lenne .

 

A 15 cm-es irányban meg elvileg egyenesnek kéne lennie, ha a főfal egyenes.

Előzmény: citcat 18-16v (669)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.09 0 0 669

Ha nem látsz ki belőle akkor vagy elhúzás van vagy döglött galamb esetleg cigánygyerek...

miért nem kamerázod le?

Előzmény: ''csiga (667)
''csiga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 668

Vegyestüzelésű   - KZ3  -  kazán van és lesz rajta.

 

A tetősík feletti kéményrész cserére szorul, és akkor egyúttal béleltetném is.  ( hamár be lesz állványozva)   Arra a 12-13 méter magasra abszolut nem vágyom, inkább kifizetem. :)

 

Aki készítí, az egy kőműves, ( egykor kőműves tanár volt)  de van kéményes szakizsgája. 

 

Arról volt szó, hogy meg tudja csinálni, tudja is  hogyan kell, de arról nem, hogy bármi papír, engedély, stb. intézése lenne.

 

 

Előzmény: Vernichter (665)
''csiga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 667

Ez a lapított 150-es jól hangzik, de a kőművesemnek  - a tetősík feletti részt le kell bontani és újrarakni, és akkor már béleltetném is vele a 12-13 méter hosszú kéményt -  140-es golyója van, amit leküld majd, és ha az lemegy, akkor mehet a 140-es cső.

 

Leginkább az elhúzástól tartok, mert valahol lehet  benne  - tükörrel nem látok ki  alulról felfelé - . 

 

Próbáltam méregetni, a főfalhoz viszonyítva emeletenként, de nem jött ki, hogy hol van benne elhúzás.

Előzmény: joevagyok68 (664)
Vernichter Creative Commons License 2013.04.09 0 0 666

 Megzavart J ezen sora :   Ha béleled....akkor az lehet nem jogkövető magatartás...de olcsóbb .

Előzmény: Vernichter (665)
Vernichter Creative Commons License 2013.04.09 0 0 665

 Azért az lényeges , hogy mire használod. A gázfűtésre sokkal szigorúbb előírások vannak, mint egy vegyes fűtésre. Tehát mivel fűtesz ?

 

 Egy sima vegyesnél a kémény élet tartalmát növelheted jelentősen.  Az engedély , hát a kéményseprő sem engedélyez csak szakvéleményez, mivel keresni akar.

 ha jó az a kialakítás, megfelelő a szelvény, vannak rajta tisztító ajtók , van huzat stb, akkor minek szakvéleményeztetnéd ?

 Természetesen   minden kémény nyilvántartott, de minek kötnéd az orrára ,hogy bélelve is van, meg persze azt, hogy sk. csináltad.

 

 

 Ja most olvasom ,hogy " ha kibéleltetem korrózió-saválló álló csővel,"  hát ha fizetsz valakinek,  akkor olyant bizzál meg,  aki jogosult erre és vállaja a felelőséget. Hozza a papírt akitől kell !!

 Félre olvastam , azt hittem barkács vénájú ember vagy.

 este van !

Előzmény: ''csiga (663)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 664

Belemegy abba a lapított 150-es IS ! 120 x180 mm a "befoglaló mérete".

Ki tudja később mi lesz rákötve...

Ha bélelteted, akkor majd aki béleli az tudja, intézi..

Ha béleled....akkor az lehet nem jogkövető magatartás...de olcsóbb . 

DE ez még ötletszinten, tanácsnak is helytelen és elfogadhatatlan....tudom.

Előzmény: ''csiga (663)
''csiga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 663

 

Tisztelettel érdeklődnék,  hogy egy 1986-ban épült házzal együtt épített  25*15 cm-es kazánkéményét ha kibéleltetem korrózió-saválló  álló csővel,

 ( valószínűleg 140 mm-est tudnának letolni a torkán) akkor kell valamilyen engedély hozzá?

 

A kéményt rendszeresen ellenőrzi a kéményseprő, nyílvántartott.

 

aszkorbin Creative Commons License 2013.04.09 0 0 662

A szakvéleményt egy ismerős ismerőse aki maga is kéménybélelésből él, ilyen cége van.

Előzmény: citcat 18-16v (657)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 661

Sajnos, a tervező határozottan állítja, hogy nem szabad kád fölé rakni. Most ott van egy egyszerű vízmelegítő. Én annak a helyébe szeretném, igaz, ekkor az áramot oda kell vinni (talán ez lehet a "baj"). Máshol faliszekrény, stb van. Mivel engem nem tekint szakértőnek, eleve úgy közelít ehhez, hogy a SZABÁLYRA hivatkozik, amit nekem illik elfogadni. 

 

A kondenzvizet első hallásra én a kádba vezettettem volna, de erről meg a kéményszerelő próbált meg lebeszélni, hogy idővel sárga csíkot húz a kádban a "kénes" víz. 

 

Még egy kérdés: ha meglesz az új közp. fűtés a lakásban, a régi konvektorokkal és FÉG vízmelegítő kazánnal mit csináljak? VATERA-n áruljam? Adjam el ócskavasként a MÉH-nek? A sittel együtt vitessem el a szerelőkkel? Melyikkel jérok jobban? 

Előzmény: Varek1 (660)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 660

 A foszforossavat csak a kólád tartalmaz, a kondenzátum csak szénsavat. Hogy mi a szénsav, nézzél utána.

 Amennyiben félted a kádad zománcát,  ne hallgas rám.   !

 Erre  a kád fölé nem fölé problémára :  ha Bp. -i vagy menj be a főgáz műszaki tanácsadó szolgálatára és kérdezd meg. Földszint 7 -es szoba. Ha csak azóta nem gondolták meg magukat. Anno nekem 3 éve nagyon sok hasznos tanácsot adtak, készségesek voltak.

 Mondjuk a kád fölé én sem szerelném, sok egyéb más szempont miatt.

 

 

 Másutt nem fér el ?

 Egyébként ezt egy tervezőnek tudnia kell !!

Előzmény: farkaskoma007 (658)
Calcitos Creative Commons License 2013.04.09 0 0 659

 Sok mindenben tévedsz ! 
 Bármilyen jó is az a kész kémény bélésed,  nem veszik át !

 Csak az engedélyes kémény bélelők átal készített bélést.

 Aztán bárkivel csináltathatsz számítást,  akár a NÁSÁ-val is,  nem jó. Csak a kéményseprők érdekeltségi körében tevékenykedők számítását fogadják el.

 

 Ilyen egyszerű!!

Amúgy egy 6 oldalas számítás csupa ámítás. Egyoldalon is elegendő lenne. Ja úgykevesebb pénz járna érte !!

 

 

De már odáig pofátlankodtak bizonyos seprők, hogy egy egyszerű tisztítóajtóbeépítésénél is kekeckednek !!

 Nem azt nézik, hogy jó e, hanem aki készítette,  benne van é a névsorban, meghogy az ajtónak van e bizonylata .

Előzmény: aszkorbin (656)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 658

Ezekről a gasztronómiai savakról hallottam, kedves Varek1. A sok szabály, amit te "kell"-nek neveztél, nem okoztak nekem örömet. De a kéményestől hallottam ebben a formában, hogy csúnyán összefogja a kádat, ha végigfolyatod a kondenzvizet benne. Nekem erről tapasztalatom nincsen, ezért kérdeztem meg a fórumon. Nem az a kérdés, hogy gyenge sav-e a távozó foszforsavas kondenzvíz, hanem, hogy maszatol-e, és hogy hova kell elvezetni a szabály szerint. 

 

Azt meg a fűtés kivitelező mondta, hogy az idéntől a szabály, hogy egyetlen kazántípus sem (IPX5D sem) szerelhető kád fölé. citcat 18-16v ezt másképpen látja. Jó lenne, ha meg tudnám győzni a kivitelezőmet, hogy legyen kád fölött. 

 

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 657

Budapesten elvileg igen gyakorlatilag csak émi minősítéssel rendelkező vizsgázott kéménybélelőtől lesz megfelelő szakvéleményed. A méretezést hogy oldod meg?

Előzmény: aszkorbin (656)
aszkorbin Creative Commons License 2013.04.08 0 0 656

Azt szeretném megtudni, hogy van-e bármilyen akadálya annak, hogy az új nyílt égésterű nem kondenzációs kazánomhoz én magam csináljam meg a kémény bélelést? Természetesen a megfelelő, előírt anyagokkal.

Engedély, bizonylat vagy bármi szükséges hozzá vagy megcsinálhatom én is? Átveszi a kéményseprő?

Nyilván kell még a Hő és áramlástechnika de azt megoldom.

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 655

ELŐÍRÁS a kéményseprő nem veheti át ha nincs a lefolyóba kötve(csak a kondenzációsra érzékeny a turbósnak elfogad egy kólásüveget is)

Előzmény: Varek1 (653)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 654

 Anno régen az ánti világban egy építőiparicégnél is dolgoztam. Speciál cég volt,   a sokmindenközül kemence építéssel is foglalkoztak, így néha az un. monolit falhoz foszforossav kötésű tűzálló masszát is felhasználtak. Nézi az új  művezető a technológiai leírást és megakad a szeme ezen a foszforos savon. Kétségbe esve telefonál ide oda , tervezői művezetést kér,  stb.  pattog, hogy nincs különleges bizonsági előírás. Majd megkérdi a tervező, hogy kolléga amikor a felesége a bablevesbe ecetet tesz,  miféle biztonsági előírások szerint ténykedik. A foszforossav egy nagyon gyenge sav,   így pl. a kólába is tesznek ilyent.

 Én naponta savakat zabálok : citromsav, aszkorbinsav, tejsav, almasav  stb. Sőt a gyomromban sósav is akad !!

 

 Tény a kondenvíz egy savas anyag,  a koncentrácijóa azonos a szóda vizével.

 sőt tök ugyan az !!

Előzmény: farkaskoma007 (651)
Varek1 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 653

 Mire való ez a sok kell kell !

 Tudod egyáltalán a kondenzvíz kémiai paramétereit ??

Előzmény: citcat 18-16v (652)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 652

A kondenz vizet 120mm-es (magasság) szifonnal be kell kötni a csatornába!

Előzmény: farkaskoma007 (651)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 651

Lényeget megértettem: a mostani ALU bélelés az gravitációs készülékhez lett csinálva a zárt égésterű készülékhez ÚJ kéményrendszert kell csináltatnom, ami többféle is lehet. citcat 18-16v szerint az árajánlatom megfelelő. Innen kezdve a valóban nem teljesen látom át a részleteket. Egyenes, 8 m-nél nagyobb kémény, turbós kazánra, ha jól értem egy keskenyebb ugyancsak ALU csövet lehet becsúsztatni a 125 mm-es régi bélelésbe (talán ezt jelenti a "80/125" rövidítve), de lehet inoxot is. Az én kéményesem az acélt ajánlotta. A két ALU bélelés között, azt eltekintve, hogy különféle szélességük van, nem látok más különbságet.

A kivitelező sajnos semmilyen kazánt nem lehet kád fölé rakni.

 

A kondenzvíz baja, hogy savas, korrodálja, összefogja a kádat.

Émile Creative Commons License 2013.04.08 0 0 650

 Hosszú lettél, de még mindig van amit nem értesz !

Tanulmányozd a  cit cat ... írását !!

 látom, hogy problémázol azon, hogy az a cirkó a kád fölé vagy sem kerüljön. Amennyiben főlé teszed akkor olyant kell választani ami fokozottan védett. De mért kéne ? A kondezvizet minden további nélkül be lehet vezetni a fűrdőkádba. Ez egy álprobléma.

 

 

 

  'pirospecsétes "nem alkalmas" kémény szakvélemény volt hozzácsapva.

 

 Mire volt vajon az jó? '

 semmire, esetleg begyújtani a cserépkályhába.

Előzmény: farkaskoma007 (648)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.04.08 0 0 649

Ha turbós kazánt teszel fel akkor jó az alu is ha egyenes a kéményed,,ha nem egyenes akkor saválló. Ha kondenzációs kazánt raksz fel akkor jó bele a műanyag béléscső is akár egyenes akár nem.A sunier duval semia vagy thema classic kazánokat lehet a kád fölé is szerelni. Ebben a 900,000-ben benne van a teljes kivitelezés radiátorokkal csövekkel gáztev+meo+kéményseprő+cirkó? Mert úgy nagyon jó áron van.Én utoljára februárban csináltam egy lakást és ott 4 radiátor+cirkó+kémény+engedélyek 985,000ft lett a vége.

Előzmény: farkaskoma007 (648)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 648

Köszönöm citcat 18-16v és Émile részére, hogy írtak!! Jelenleg a kéményben egy 12,5 cm széles bélelés van, amihez egy régi (gravitációs) vízmelegítő van kötve. Ennek a helyére kerülne majd az új turbós kazán, ami majd az egész lakás (64 nm) fűtésére kell. Még nincsen eldöntve, milyen típus. Középkategóriában milyen típust ajánlotok? Egyébként az "újabb" szabályozások szerint már nem tehető vissza a kazán a kád fölé, tehát odébb kell felrakni. Ez csak azért probléma, mert a kondenzvíz elvezetéséhez a lefolyótól távolabb pontra kerül így. Egy tartályba folyjon a kondenzvíz? A lichthoffon keresztül ki szabad engedni azt a szabadba? Mik a lehetőségek?

 

A kémény egyenes. Úgy számolta, hogy a bejövő levegőhöz szükséges csövek és a bélelés kb. 170 eFt anyagköltséget fognak jelenteni (összesen 18,5 méter számolt, könyök idomokkal, mert van egy szintén 3,8 m belmagasságú emelet fölöttem + 6 m padlás + 2 m a belélegző csőnek. Azt mondta, egy könyök ára annyi mint 1 m másféle csőé). A munkadíj 50 eFt, a szakvélemény 39 eFt. A fűtésrendszerre anyagköltségestől, munkadíjastól 600-650 eFt-os előzetes árat mondott a kivitelező, beleértve a kb 40 eFt-ra taksált páraelszívót is. Részleteket még nem tágyaltuk át. Így a cekk összesen kb 900 eFt-nak "néz ki'. Túl sok a 900 eFt?

 

A mesterek sürgetnek, hogy az árak mennyire emelkednek. De mivel azt mondták, hogy legalább 1 hónapig gáz nélkül marad a lakás, így csak a kánikula idején tudnék hideg vízben zuhanyozni. Addig lassan mennek majd az előkészületek. 

 

"hogy ez-e a FURANFLEX, merev-e vagy rugalmas)," nem mindegy ? - nekem mindegy, csak láttam, hogy különféle honlapokon megkülönböztetik. Ebben a témában laikus vagyok, annyit tudok, amennyit az Internetről összeszedek. A mesterek pedig az én mércémhez képest rendszertelenül + túl aprólékosan mondják el a történetet. Fölösleges nekem azt mondani, mi hány φ (fi) és légköbméter. Számomra kulcskérdés volt, hogy az újszerű, "fényes" :-) :) már létező bélelést miért kell majd kirángatni a helyéről, s +200 eFt-ot fizetnem. Én hajlandó lettem volna egy kéményes ellenvéleményt kérni, fizetni a kiszállásáér, hátha azt hallom tőle, hogy nem szükséges új bélelés. De végül a Ti véleményetek összevág a kéményseprőével, így el kell fogadnom, hogy acél bélelés kellIgaz? 

 

 "gázmeóhoz kell év relé eph jegyzőkönyv" - ezt nem értem, a "80/125"-öt sem (mert vagy 80 mm, vagy 125 mm a bélelés. Vagy ez azt jelenti, hogy a régi bélelésbe beleraknak egy keskenyebb csövet?) 

 

Érdekességképpen írom, h miért kérdeztem, h "akkor a kémény szakvéleményt a bélelés után állítják-e ki." Azért, m a kivitelező egy olyan kiviteli (=gáztervet) lobogtatott, amihez egy pirospecsétes "nem alkalmas" kémény szakvélemény volt hozzácsapva. Mire volt vajon az jó? 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!