Keresés

Részletes keresés

kromy Creative Commons License 2012.05.07 0 0 56400

Szia!

Mivel intenzíven még nem csináltam és senki nem magyarázta el nekem pontosan, így persze, hogy nem értem és nem tudom a helyes diétát :) De majdigyekszem okosodni. Ha tudsz segíteni és valami okosat írni, azt elfogadom :)

Egyébként meg nekem februárban volt az előző IR vizsgálat, de holnap reggel megyek a következőre. Ezt mondta a dokim :(

Előzmény: Provence83 (56399)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 56399
Szia Kromy! Az ir dietatol csak akkor hizik az ember, ha 200gr os vagy tobb chs dietan van, mindenkinek 160 grammos a dietaja, akinek fogynia kell es altalaban mindenki fogy tole. Ugy erzem, nem erted meg az alapjait az ir dietanak, ahogy elolvatam az eddigi hozzaszolasaidat. Amugy minimumegy honap amig az embe belerazodik megjegyzi mit mikor mennyit. Hat honapnal gyakrabban ne csinalj terhelesest, csak mondom.
Előzmény: kromy (56398)
kromy Creative Commons License 2012.05.07 0 0 56398

Sziasztok!

Szia Norka30, Zemanek!

Gondoltam inkább írok pár sort, hogy lássátok a jelenlegi helyzetem, mert én eddig inkább az inszeminációs fórumon voltam, de szerintem most átjövök ide egy kis időre :)

Tavaly tavasszal mentem dokihoz, aki mondta, hogy PCO és kezdjem el szedni a Merckformin 850-es tablettát reggel este. Ennek hatására fogytam 10 kilót, sportoltam, figyeltem az érkezésre, hogy szerintem mi helyes, de a baba csak nem jött. Aztán a páromnak kiderült, hogy kevés az aktív gyors spermiuma így ez is nehezíti a dolgokat, de nem adtuk fel. Aztán most februárban kapcsolatba kerültem egy másik dokival is, aki menet közben csináltatott egy IR vizsgálatot és akkor derült, hogy nagyon magas lett az inzulinom. De az előtte lévő 9 hónapban erről nekem senki nem beszélt, meg semmi jártasságom nem volt a témában.

Aztán volt egy inszeminációm is, persze eredménytelenül. Most szeretném rendezni az egészségem és csak utána tovább foglalkozni a baba témával.

Az inszeminációs fórumon nagyon rendesek voltak a csajok, mert segítettek és tartották bennem a lelket, de úgy gondolom, hogy ezen a téren Ti többet tudtok és szeretnék minél előbb célt érni.

Múlt héten elmentem egy endokrinológushoz is, aki közölte, hogy nem tud segíteni. Most egy másikhoz fogok elnenni, remélem általa okosabb leszek. Illetve holnap megyek az új IR vizsgálatra, szerda reggel meg vérvételre, hogy több mindent is megnézzenek, illetve szerdán találkozom a nődokimmal is és azzal a dokival is aki az inszemet csinálta. Az endokrinológushoz, csak később tudok menni, mert most nincs időpontja.

Hát jelenleg itt tartok. Az IR diétát többször is elkezdtem, de valamiért mndig elhagytam. Azt hiszem így egy év eltelte után, eplocsékoltam egy évet az életemből, de most épp ezért szeretném kézbe venni a dolgokat, mert nagyon szeretnénk ha még idén útban lenne a baby :) Épp ezért figyelek, hogy itt ki miket ír, igyekszem megfogadni az okos dolgokat, de én még nem rég óta szembesültem ezekkel a dolgokkal. És még akkor sem az orvostól kaptam a felvilágosítást, hanem a fórumon a csajoktól. Szóval ez a rövid történetem a mai napig.....

Micimalacka Creative Commons License 2012.05.07 0 0 56397
Mit szedsz Yoyo?
Előzmény: yoyo444 (56394)
yoyo444 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 56396

Helyes :) bár nem értek hozzá, és a véleményem nem sokat számít, de szerintem jól döntöttél :) Szurkolok neked, hogy minél előbb rendbe jöjj :)

Előzmény: hiden (56395)
hiden Creative Commons License 2012.05.06 0 0 56395

Szia!:)

Köszönöm,hogy írtál.Igen,a Cypromix,meg Diane tényleg elég erős gyógyszer,én a Dianét 2,5 évig,a Cypromixet meg olyan 1,5 évig szedtem,ami nem tett vmi jót a szervezetemnek...sőt.:S Tilos is lett volna ennyi ideig szednem.Aztán tértem át én is egy gyengébbre,a Yadinéra.de tényleg a hormonjaimat kell renbe raknom ...úgyhogy valószínű nem kezdem el szedni megint.
A mostani nőgyógyászom egyébként úgy tanácsolta,hogy fél év CYPROMIX, vagy Diane ,aztán megint egy gyengébb.de ezt sem szeretném mér,ahogy így átgondoltam. Csak a bőröm jönne már rendbe...

Előzmény: yoyo444 (56394)
yoyo444 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 56394

Szia hiden!

 

Szerintem mindenképp beszélj egy hozzáértő(!) orvossal erről a kérdésről.

Én járok MM-be, megvan a hármas kezelés és szedek mellette fogamzásgátlót. Persze csak egy gyengét. Az eredményeim alapján azt mondta az orvosom, hogy a fogigátló a jelenlegi állapotomon már úgysem ront.

Persze ez a te döntésed, de ha a bőröd és a szőrök a fő indok, akkor lehet a kiváltó okot, a hormonjaidat kellene rendbe tenni, ami hosszútávú megoldást jelentene, nem úgy, mint a fogamzásgátló, ami egy mesterséges dolog és csak addig hat, amíg szeded. Diane és Cypromix nagyon erősek és mérlegelni kell a mellékhatásokat is. Én pl. pár hónap alatt 8 kilót híztam tőle.

Majd írd meg hogy döntöttél :)

Előzmény: hiden (56393)
hiden Creative Commons License 2012.05.06 0 0 56393

Sziasztok!

Köszönömöm,hogy válaszoltatok!
Igazából sokat gondolkodtam rajta,és lehet,hogy mégsem kezdem el szedni a fogigátlót,mert lehet,hogy tényleg többet ártanék vele.
Jaj...csak türelemből kellene sokkal több nekem.:(...:)

Zemanek Creative Commons License 2012.05.06 0 0 56392

Nem feltétlenül. De neki az egyik tünete, mégpedig a pattanások nagyon erős, ha msot emiatt szed fogigátlót azok újra kifgonak jönni, ha abbahagyja, mert azért megbolyagtja a hormonháztartás és ugyan anyni idő lesz elmulasztani, mintha most kitart, szerintem.

Előzmény: Provence83 (56391)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56391
En azt hittem, hogy a harmas kezeles mellett, ha nagyon akar valaki akkor szedhet fogamzasgatlot. Na mondjuk en egy eletre leszamoltam vele, legyen inkabb kilenc gyerekem :-), -bar ez a veszely nem fenyeget-, de ezek szerint aki valaha ir es volt van lesz, az elfelejtheti egy eletre a hormontartalmu oralis fogamzasgatlot?
Előzmény: Zemanek (56390)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56390

Én voltam aki leakarta beszélni. Az a bajom vele, hogy most hat, nem is az a fő gond, hogy ront az ir-en, hanem ha agyja habba, megint kifognak jönni, mert a hormonokat fölbosírtja és kezdheti előről a küzdelmet ellenük, ezért  azt javasoltam tartson ki.

Előzmény: Provence83 (56389)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56389
Megtalaltam!!! Marcius 22este fel tizkor kezdodik a tema, olvasd el a beszelgetest, tetszeni fog :-)

Szerintem, aki le akart eddig beszelni, mar ne is haragudj, de valoszinuleg szelektiv hallasa volt, es csak azt hallotta meg, hogy pcos plusz fogigatlo es mar uvoltott is kigyot bekat :-)
Előzmény: hiden (56387)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56388
Ugy emlekszem, hogy ezt itt, de lehet, hogy mashol mar kitargyaltuk par honapja. Nezd vissza Norka hozzaszolasait, o a szaketo es mintha ir volna rola, nagyon ritkan ir ide, de hatha megtalalod, en is elkezdem kersni.
Előzmény: hiden (56387)
hiden Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56387

Szia!:)

Köszönöm,nagyon örülök neki,hogy reagáltál rá,hidd el!:D
Megfogom ott is kérdezni,köszi a tippet,eddig nagyon sokan leakartak beszélni róla.Jajj nem tudom,nagyon jó lenne,ha nem ártanék ezzel,mert már tényleg nem sokáig bírom...
És tudom,hogy nem vagytok orvosok,de valahogy mégis nekem a Te véleményed a szimpatikus.:-)

Előzmény: Provence83 (56386)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56386
Igy is ugy is reagalok ra, nem uszod meg :-):-):-)
Szereny velemenyem szerint, a harmas cucc mellett szedhetsz fogamzasgatlot. Karban tartott ir, pcos mellett szerintem nem csinal galibat a fogigatlo. Ha nem akarsz emiatt orvoshoz menni, akkor irj a mensmentisbe a kerdezz felelek reszbe, vagy mas webdoktornak, azert ne csak a mi velemenyunkre adj :-)
Előzmény: hiden (56384)
nixi84 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56385

ő

hiden Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56384

Jaj bocsi Provence83 nem a Te véleményedre akartam reagálni,csak véletlen nyomtam arra!:)

Előzmény: hiden (56383)
hiden Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56383

Sziasztok!

Szerintetek nagyon sokat ártanék a betegségemnek,ha megint foamzásgátlót kezdenék szedni? Nagyon elvagyok már keseredve a pattanásaim miatt.:(Persze a diétát,mozgást tartanám továbbra is,és szedném a met-et,de nem tudom,ha "csak ezeket" csinálom,az is segít-e a pattanások megszűntetésében ...
Arra gondoltam elsőzör a Cypromixet szedném,aztán egy gyengébbet.Tudom,hogy a fogamzásgátló a PCOS-nál csak a tüneteket fedi el,de nagyon jó lenne már a pattanásoktól megszabadulni,ja és a szőrösödéstől is úgyszintén.:S
Nem tudom mit csináljak,mert egy éve hagytam abba a fogigátlót ,és nem akarom,hogy ez az egy év szenvedés hiábavaló legyen,azzal,hogy most megint elkezdem szedni,de nagyon unom már...:(

Előzmény: Provence83 (56382)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56382
Nem is kedes! Persze, hogy vidd, ultrahang kepet, verveteli eredmenyt, mindent ami van. Ez alapjan is allitja fel a diagnozist. Nehez megmondani mennyit voltam bent, olyan gyorsan elszaladt az ido. Az biztos, hogy nem ereztem ugy, hogy keves idot szan ram! Kb fel ora mondjuk.
Előzmény: mariannvarga (56381)
mariannvarga Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56381

Sziasztok!

 

Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e elvinni régebbi vérvétel eredményeket (főleg hormon), ultrahang felvételeket Breyer doktornőhöz. Első alkalommal megyek hozzá, és nem tudom, hogy nála ezek fontosak lehetnek-e így a feltérképezésnél, vagy majd ő úgyis mindent végigkérdez. Egyáltalán mennyi időt foglalkozik egy beteggel?

Zemanek Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56380

Lehetséges, hogy kevés, ezt így nehéz megmodnani.

Előzmény: nixi84 (56378)
nixi84 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56379

.

nixi84 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56378

Sziasztok

 

Gondoltam ti talán tudtok nekem tanácsot adni,mert elég bizonytalan vagyok.

Tehát nálam egy éve diagnosztizálták a Pco-t ,azóta szedem a merckformin xr-t ( 500 mg-osat ). Kaptam még 3 hónapig clostilbegytet és októberben kiderűlt,hogy babát várok.Sajnos novemberben 10 hetesen spontán elvetéltem.Utána ismét megjött pontosn,de márciusban késett két hetet és most is már 3 napja késik,de teszteltem és nem vagyok állapotos.

Szerintetek mi lehet a gond?Én arra gondolok,hogy már gyenge az 500 mg-os.

Remélm tudtok segíteni.

Köszönöm előre is

Norka30 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56377

Kromy, az a diéta, amit Te csináltál, nagyon low carb. Ez nekünk nem jó, az inzulinrezisztenciára rossz hatással is lehet, azon túl hogy valószínű jócskán lelassult az anyagcseréd tőle. 

 

Utána ha az ember elengedi ezt a diétát (nem is lehet hosszú távon tartani), akkor mivel a szervezete sokkal jobban raktároz, hízni is fog, megfelelő CH bevitel mellett. Ez amúgy a jo-jo effektus alapja is, ami nagyon sok ember életét megkeseríti. Ezért kell a diétás tanácsadás, mert úgy el lehet rontani az étrendet, hogy csak na. 

És igen, 160 gr CH mellett gyönyörűen lehet fogyni. Zentai Andi tudna róla mesélni, hány olyan duci ember keveredett hozzá, aki egész nap salátát evett, meg napi 1-2szer evett, és mégis stagnált a súlya. Gyakorlatilag nem működött az anyagcsere. Szépen átállította másra, és éhezés nélkül elkezdtek menni lefelé a kilók (meg kellett tanulni enni és megfelelő nyersanyagokat összeválogatni meg számolni). De az ember nem úgy születik, hogy ezeket tudja, ez egy külön szakma. 

 

Különben tényleg van egy kis zavar, mert olyan nincs (nem szabadna lennie), hogy valaki metformint szed, "utána derül ki az IR-je". 

Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56376

Ez a diéta viszont ront az ir-en. Zsemlét nem szabad enni. Csak tk kenyeret, meg van mondva mikor mennyit. Gyümit csak keveset és csak uzsira szabad enni. Így nem fog javulni az ir-ed és nem fogsz gyógyulni. Ha jól tartod a 160gos ch diétát fogyni fogsz tőle.

Előzmény: kromy (56373)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56375

Sok folyadék, gyümölcs, hús+saláta, kenyér, tészta kiiktatva amennyire csak lehetett, 6 után nem evés stb... Így ment le a gyógyszer mellett 10 kiló. És mikor csináltam a diétát és ettem ilyeneket amiket kell, még híztam is vissza

Előzmény: Micimalacka (56374)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56374

nem egészen így működik ám. mit takar a saját magad felállított diéta?

Ebben a diétában bizony kell enni kenyeret, mégis lehet fogyni.

Előzmény: kromy (56373)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56373

Várj!!!!!!!!!!!!

Amikor én fogytam azt a saját magamnak felállított diétával és sporttal értem el. Ezek után ha elkezdek reggel, vacsira zsömlét, kenyeret stb... enni, akkor azt hiszem nem kell csodálkozni ha nem fogyok, mikor előtte igyekeztem nélkülözni ezeket. Nem???

És ha több kaját viszek be mint előtte, akkor akárhogy is nézed, fogyás abból nem lesz.

Előzmény: Zemanek (56372)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56372

Akkor valamit nem jól csináltál. A diéta nélkül nem fogsz gyógyulni és semmi haszna a gyógyszernek, mert csak diétával együtt van haszna.

Előzmény: kromy (56370)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56371

nem minden ir-es pcos ez tény,d e minden pcos-es ir-es ez is tény.

Előzmény: KicsiAndy (56369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!