Keresés

Részletes keresés

Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2008.01.12 0 0 23463

Kössz a válaszod!már okosabb lettem.

 

Még egy kérdés,szerinted ha az ebay.com-os oldalt használom nem az osztrákot oda nem kell a Bankleitzahl azonosíttó?

 

Előzmény: sponge (23459)
hbo Creative Commons License 2008.01.12 0 0 23462
Errol nem tud senki semmit?
A szingapuri egyezmeny alapjan van vam a szamtech termekere? Jojjon az koreabol vagy az usabol?
Előzmény: hbo (23437)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 23461
Ha csak az utóbbi áll meg a lábán, s csupán a bejövőkre érvényes, az érthetővé tenné azt, amit a postásom szinte naponta mond: "B" ajánlottat kaptál, itt, meg itt írd alá!
Ez ugyanis a Biztosított ajánlott kifejezést takarja, s elvesztése esetén a külföldi kártérítést igényelhet.

Mindenesetre ez újabb fordulat számomra. Miután azt gondolom, közülünk kevesen tudják betéve a posta előírásait, ezért érdemes mindenkinek az éppen adott kérdésben pontos és hiteles információkat kérni a postától.

Itt gyakorlatilag sokszor nem vagyunk egymással szinkronban, s a legjobb szándékú segítő készség is melléfogás lehet. Másként fogalmazva, minden eset más és más, tehát legfeljebb általános tájékoztatást adhatunk egymásnak, de mindenkinek érdeke a konkrét helyzetére érvényes előírások megismerése és alkalmazása.
Előzmény: Mopi (23453)
sponge Creative Commons License 2008.01.12 0 0 23460
Ja, a 400Ft-ot elvileg jóváírják ha a négyjegyű kódot megadtad.
Előzmény: sponge (23459)
sponge Creative Commons License 2008.01.12 0 0 23459
A paypalnál is meg kell adnod a hitelkártya adataidat. Ők is levonnak 1EUR-t talán. Kapsz egy e-mailt benne egy jó hosszú kódot, azzal aktiválni kell az accountot. Aztán levonnak még vagy 400Ft-ot. A hitelkártyakivonatodon kapsz majd egy négyjegyű számot ha jól emlékszem, és azzal még verifikálni kell az accountot. Innentől kezdve emelhetsz a pénzforgalmi limiteken. Pénzt küldeni nagyon egyszerű, csak a címzett e-mail címét meg az összeget kell megadni. És tökingyen van.
Ha kapsz pénzt azt elég szarul váltja és von is le érte. Ezért látni sok helyen, hogy 10EUR-ral többet kérnek ha paypallal fizetsz.
Előzmény: Lepcsenyi Peter (23458)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23458

Így van eladni  a németeknek.

Paypal hogyan müködik?esetleg tudsz segitteni,regisztráltam már.

Előzmény: sponge (23457)
sponge Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23457
paypal ugyanez. egoldo nem ismerem. Eladni akarsz?
Előzmény: Lepcsenyi Peter (23456)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23456

Hát ez nem megy........pedig müködik a kártya meg minden.

Tudsz valamit ajánlani,E-gold regisztráció,vagy Paypal ?

 

 

Előzmény: sponge (23452)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23455
felveszlek msn-re
Előzmény: Alucardd (23454)
Alucardd Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23454

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Egy tapasztalt ebay-s fórumozót keresek, aki türelmesen tudna nekem segíteni, hogy megszerezhessek valamit amit régóta keresek, de tapasztalataim szerint kis hazánkban nem, vagy nagyon nehezen lehet beszerezni. Régebben is ismertem az ebay-t, de különösebben nem érdekelt. Pár napja felnéztem és meg is találtam azt amire szükségem lenne. Egy nyakláncra. Egy "bike chain necklace", kerékpárláncból készült/mintázatú nyakláncra lenne szükségem. De sajnos elég magas nekem az oldal, pedig biztos nagyon egyszerű:( Angoltudásom szvsz nem elég magas színtű ahhoz, hogy teljesen megismerjem az oldalt,rendszerét, felvegyem a kapcsolatot a termékek tulajdonosaival. Ezért szeretném, ha egy türelmes és segítőkész tapasztalt ember segítene rajtam, hogy megszerezhessem azt amire szükségem lenne=)

Továbbá arra lennék kíváncsi, mennyi lehet a postaköltség,vám stb...

Elérhetőségem:

E-mail: balint.attila(kukac)externet.hu

Mns: Ugyanez :)

 

Ha bárki segítene nagyon megköszönném:)

 

Üdv!:)

Mopi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23453
Az itt elhangzottak után megkerestem a posta üzletszabályzatát (más néven: általános szerződési feltételek).

Nem akarok senkit megijeszteni, inkább közös gondolkodásra bíztatok mindenkit.
Számunkra a 10.2.1-es és 10.4.1.2-es pontok érdekesek. Az előbbi a 15-szörös szorzót alkalmazza, az utóbbi pedig max. 30DTS-t (1DTS=273Ft). Tehát jókora eltérés adódhat!

Nem vagyok jogász, de két gondolatom lenne:
1, Mit takar pontosan a 10.2.1.-ben írt "egyetemes postai szolgáltatás", részét képezi-e a kimenő nemzetközi forgalom?
2, A 10.4.1.2 látszólag ellentmond a másik pontnak. Emellett van egy olyan érzésem, hogy ez az egész 10.4.-es rész a bejövő küldeményekre érvényes.

Szerintetek?
Előzmény: vsiivz (23447)
sponge Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23452
Nem, én a németet de végülis mindegy.
Én mastercarddal használom, beírod a 16jegyű számot, legördülő menuben a lejárati dátumát és a CVC kódot (a három jegyű) és rényomsz az ok-ra. Ha levon 1EUR-t (én kaptam susmust), akkor nyerő vagy.
Előzmény: Lepcsenyi Peter (23451)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23451

Köszönöm a válaszod!Te is az osztrák ebay-t használod?

Rámentem a fizetési módra,és beirom,hogy nézze a termékleirásban a fizetési modot.Tovább lépek aztán keri a bankszámlát meg stb.

 

 

Hitelkártyával viszont simán megy, levon érte 1EUR-t és kész. Eladni addig nem tudsz míg ezt le nem vonják.

 

Hitel kártyás fizetésnél,amit irtál ez,hogy megy?rámegyek a fizetési modnál a Hitelkártyára?Te milyen fajta hitelkártyát használsz?

Előzmény: sponge (23427)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23450
Ez igazán nagy segítség volt, mert én is arra gondoltam, hogy levélkénti feladhatókat fogok majd kínálni. Bár esetemben csomag méretű is lenne sok, de azokat egyelőre kihagyom az említett nehézségek miatt.

Köszi. Az elmondottakkal nagy lökést adtál a kezdéshez.
Előzmény: vsiivz (23447)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23449
nem tudom, hol laksz, de javaslom a rakospalotai fopostat feladasra
szimpatikus postafonoke van
nekem szo nelkul elfogadta a 18 rugos karteritesi igenyemet
(es meg meg is koszonte, hogy nem a maximumot kertem) :o)
Előzmény: Törölt nick (23448)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23448
azért most jól felizgattáll, pár hete fizetett ki a posta kártérítési osztálya nekem 9 ezer valamennyit, és hiába utalgattam a 15x ös kártérítésre, aszonták az belföldi fogalomban megy, a külföldi függ a célországgal való megállapodástól meg gondolom a hangulattól :)
Előzmény: vsiivz (23445)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23447
amit korabban ideztem szoveget, ott egyertelmuen le van irva
a kulcsszo az egyetemleges, ehat barminemu konyvelt kuldemeny elveszese eseten jar karterites
amirol a te esetedben tanakodtak, az az ertekbiztositas
ott valoban a ket orszag kozotti egyezmeny szamit

en evek ota arusitok az ebay-en
tobb ezer csomagot kuldtem a vilag minden tajara
mivel meg sosem kuldtem 1 kg-nal nagyobb csomagot, ezert eddig szinte kizarolag a magyar posta levelpostai szolgaltatasat vettem igenybe
a posta.hu-n egyertelmuen le vannak irva a tarifak, igy aztan nagyon egyszeru kalkulalni
kulfoldet 2 fele bontottak: europa es nem europa
par kerdeses orszag van csak: oroszorszag peldaul europanak szamit (novoszibirszk is), torokorszag nem (isztambul sem)
ertekbiztositast nem mindenhova lehet kerni (usa peldaul nem, japan viszont fogad)
kozep-, del amerikaba es afrikaba feltetlenul erdemes ajanlva kuldeni, mert nem ritka az 1 honapos utazasi ido sem (elsobbsegi kuldemeny eseteben), igy aztan nagyobb a lehetosege, hogy elkallodik/ellopjak
nagyon erdekes helyekre kuldtem mar csomagot
jo hobbi
Előzmény: garfieldka (23446)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23446
Azért tartok furcsának és eddig számomra kiismerhetetlennek egyes postai dolgokat, mert a kézbesítőnk a kérdéseimet a hivatalban lévő kollégéjától tudakolja meg, ha neki nem megy fejből. Ott böngészik a szabályzatot és jutnak valami eredményre.

Viszont épp erre a szabályzatra hivatkoztak, miszerint a két állam között nincs kártérítési egyezmény és ezért csak síma levélként vinnék el.

Most akkor hová forduljon a hétköznapi halandó, ha ilyen küldeménye lenne? Fel???
:))

Történetesen ezért sem kezdtem még eladni az ebay-en, mert mit mondjak a szállításra ha érdeklődnek Grönlandról vagy Baliról? Ki és mennyiért és milyen módon viszi el a levelet, csomagot? Hozzáteszem, már nem Pesten élek, ahol azért személyesen beugorhattam valamelyik postára érdeklődni. Itt legjobb esetben is a megyeszékhelyre küldenek, mert a kisvárosok postáin szinte semmit nem tudnak. :((

Futárcéget ne is mondjatok, tárgyaltam többel, szintén nincs megnyugtató lehetőség!
Előzmény: vsiivz (23445)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23445
mert valoszinuleg a postai dolgozo maga sem volt tisztaban a regisztralt kuldemennyel jaro biztositassal
Előzmény: garfieldka (23444)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23444
Igen, valóban nem ismertem ezt a 15x-ös lehetőséget. Mentségemre, ilyen esetem még nem volt. A földrajzi dolgokban meg nem voltunk szinkronban.

Azonban a 8 ezer forintos és kb. 300 g-os levelemet csak símán vitte volna el a posta Equadorba. Mindenféle biztosítás vagy kértérítési lehetőség nélkül. :(
És ez most volt 1-2 hónapja. Nem is lett a dologból üzlet, hiába kérték tőlem az eszközt. Egyikőnk sem vállalta az elveszés kockázatát. :(
Előzmény: vsiivz (23443)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23443
a dolog onnan indult ki, hogy azt irtad, tudomasod szerint ajanlott kuldemenyre nincs karterites
erre tobben felvetettek, hogy kb 10000 ft-ig ertekbiztositast is elvez az ajanlott kuldemeny
mire en bemasoltam a posta szabalyzatat, miszerint 15x a karterites osszege

ez fuggetlen attol, hogy belfoldi vagy kulfoldi kuldemeny tunik el

a peldam valoban nemzetkozi kuldemenyrol szolt, de igazabol szerintem a temahoz hozzaszolok rajtad kivul mind nemzetkozi kuldemenyre gondoltak (hiszen ez egy ebay-es topik)

viszont azt tudnod kell, hogy ajanlott kuldemenyt a vilag minden orszagaba feladhatsz, es a fentiek tudataban siman osszejohet a 8000 ft feletti biztositas is
maximum kicsit nehezebb levelet adsz fel
Előzmény: garfieldka (23439)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23442
A múltkor kérdeztem, hogy mennyi idő alatt szokott megjönni a kanadai csomagotok.
Január negyedikén vettem meg a cuccot, a pecsét szerint ötödikén feladta a csomagot, tegnap hozta a postás, vámpecsét is van rajta, tehát elméletileg ott is időzött egy kicsit.
Akkor nem értem miért írt 2-4 hét időt, még a belföldi és USA szállításra is.
Amikor rákérdeztem, hogy mennyiért küldi ide, akkor is 2-4 hét volt a válaszában az összeg mellett.


garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23441
Te is vakvágányon voltál ezek szerint, mint én. Ugyanis automatikusan a magyar belföldi viszonyokra gondoltunk mindketten. :((
Láthatod azóta a 15x-ös külföldi kártérítési példát.
Ki kéne próbálni, meggazdagodni is jó. :)))
Előzmény: Mopi (23431)
adri09 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23440
Szia, ma reggel vissza utalták a pénzeimet.
Előzmény: pittipitti (23435)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23439
Csak kibújt a szög a zsákból! Éreztem az elejétől fogva, hogy különféle dolgokról mondjuk a saját álláspontunkat.

Igazad van, ez ebay-es topic. Azért ha hangsúlyoztad volna az elején, hogy a példád kizárólag külfödi vonatkozású, vagy így leírtad volna a mostani levezetésed, egyértelmű lett volna.

Nekem általában az a gondom a topicos beszélgetésekkel, hogy nagyon sokszor találkozni hasonló esettel. Azután mindenki csak magyarázkodik. Rosszabb esetben veszekszik.

Ezt viszont most megbeszéltük - szerencsére! :)
Előzmény: vsiivz (23436)
Mopi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23438
Itt egy nem túl friss gyűjtemény, de irányadónak jó: országlapok 2007
Ebből kiderül, hogy equatori levélhez nem vállal a Magyar Posta értéknyílvántartást, de ajánlottat igen.
Vsiivz felvilágosítása szerint biztosítva lett volna a leveled 8000ft fölé, hiszen pl. egy elsőbbségi ajánlott max. 50g-os levél 440+650=1090Ft-ba kerülne, és ennek a biztosítási értéke (azaz a 15-szöröse) jóval túl van a számodra 8000Ft-ot érő levélen.
Előzmény: garfieldka (23433)
hbo Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23437
Igazabol vam problema de pliz segitsetek:

ebayrol vettem az usabol 2 db memoriat 61$ -ert. 10$ volt a fedexes szallitas.
Megjott a cucc, a fedex vamolni szeretne a cuccot.
Kerdik mi van benne. Mondom 2 db hasznalt ram.

Erre kikalkulat egy 6.500ftos Vam-ot meg afat + a kezelesi koltseg 1800ft.
Tehat a 10e ft-os ram egybol ~19e ftba fajna.

Lehet itt valamit tenni?
Azt mondta hogy mivel a RAM-ra az van rairva hogy "made in korea" ezert 32% -os buntetovam van. Ezt nem hiszem el hogy a product helye szamitana es nem a kuldo orszag (ebben az esetben az usa) .

Pliz help!
vsiivz Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23436
ez egy ebay-es topik
nem mondom, hogy sosem uzleteltem meg magyarral, de kuldemenyeim tobb, mint 99%-at kulfoldi partnereknek kuldtem
ezert inkabb a kulfoldi tarifa alapjan szamolok

csak olyan extra szolgaltatast kerek a kuldemenyeimre, ami feltetlenul fontos: elsobbsegi

ha peldaul 2 cd-t kuldok nem europai orszagba, akkor annak a feladasi dija 2030 ft, mert a csomag tobb, mint 250g lesz
erre jon a 650 ft-os dija a konyvelt kuldemenynek
igy a postakoltseg 2680 ft, aminek a tizenotszoroset kaphatom vissza, ha elvesz a kuldemeny
az esetek tobbsegeben 40000 ft-ot nem er el 2 cd ara
ha megis, akkor ertekbiztositast kotok (amennyiben lehetseges)
Előzmény: garfieldka (23429)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23435
Általánosságról igazad van....
De talán a posta honlapján lehet nekik írni és kérdezni az ügyfélszolgálatukat.
Ha meg olyan országba kell küldened ahova nem tudsz ajánlott értékbiztosításos küldeményt feladni akkor ne fogadj el érte paypalt és egyezz meg a vevőddel hogy a kockázat az övé....te meg fotózd le ahogy feladod a küldeményt és átveszik.
Előzmény: garfieldka (23434)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23434
Értem, de ez így eseti dolog. Azzal viszont nem célszerű egy ilyen nyilvános fórumon általánosságban érveli.

Esetileg minden küldeménynél kiszámolható, hogy megéri-e értékbiztosítással küldeni, vagy elég a 15x-ös kártérítés összege, ha netán elvész a küldemény?
Előzmény: pittipitti (23432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!