Keresés

Részletes keresés

Múzsla Creative Commons License 2011.11.10 0 0 34343

A felsőpetényi nyitvatartást is megtelefonálták, íme:

Minden nap 7-22.

Előzmény: Múzsla (34337)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34342

Kezd érdekes lenni hogy mindenről van képem!:-)

Fiam 2008-ban Kesztölc felett a Kétágú hegy alatt:

akkor még kisebb volt a teljesítőképessége...:-)

Előzmény: jázminapja (34339)
jázminapja Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34341

De tudod!:)

Előzmény: Múzsla (34340)
Múzsla Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34340

Nem tudom, de például készülhetett a kép Kesztölc felett is.

Előzmény: jázminapja (34339)
jázminapja Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34339

Merre jártunk?

 

Güsziológus Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34338

Köszi a választ:-)

 

Nem voltam itthon tegnap, és most sem maradok sokáig, indul a vonat.

Holnap lesz a túra, az előjelek bíztatóak, most már csak menni kell.

 

"Mi is reméljük hogy jól van és teljesíti nagy álmát az 5.-et..."

Bocs, de ez nem teljesen pontos megfogalmazás.

Nem az a lényeg, hogy 5 legyen, hanem az, hogy az 5. teljesítés megtörténjen 2011-ben.

 

Még nem merem kijelenteni, bár úgy néz ki, marad a szép idő.

Szóval, ha összeáll a terv, és nem irreális a maradék 200 kilométer, akkor írok, addig csak megyek.

Előzmény: Törölt nick (34306)
Múzsla Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34337

Szia!

 

Akkor mindjárt két hiányosság pótolva.

Alsópetény: 7-11, 14-21 minden nap

Kétbodony: 6.30-22, pénteken és szombaton 6.30-23

 

Felsőpetényből még várom a visszajelzést.

Előzmény: kvte (34279)
HEV Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34336

Rakacaszend református templom:

'Több évszázad művészeti kincseinek tára a román kori, a XII. században emelt templom, melyhez a XIII. században egy nagyobb templomot építettek. Belsejében középkori festménytöredékek is láthatók. A...

Több évszázad művészeti kincseinek tára a román kori, a XII. században emelt templom, melyhez a XIII. században egy nagyobb templomot építettek. Belsejében középkori festménytöredékek is láthatók.

A község déli részén egy kis emelkedőn álló román kori ikertemplomot az 1970-es években tárták fel és állították helyre. Toldaléka 1820-ból származik.

A szentélyben és a diadalívben középkori, valószínűleg XV. századi festménytöredékek láthatók. Deszkából alakított festett famennyezete 1657-ben készült, díszítményeinek kompozíciója különösen értékes.

Berendezései közül a legértékesebbek a XVII. századi Mózes-szék és az 1824-ben készült faragott családi padok.'

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (34324)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34335

Mint azt Remélemilyennicknincs is írta, ez nagyon időjárás -és helyszínfüggő.

Amellett, hogy nekem a szemem sem olyan jó, így már a szürkületben is nehezebben veszem észre pl. a dagonyákat.

pl. Vasárnap Kő-hegy oldaláról nézve 16:14-kor ment le a nap a ... hegy mögé

Találós kérdés, melyik hegy mögé :)       (rábiriZ fordítva)

A Napnyugta hivatalosan 16:22-kor volt.

16:30-kor már elő kellett venni a lámpát.

 

Előzmény: Törölt nick (34334)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34333

Kell legyen a menüben egy "nap & hold" azt kell kiválasztani.

Ott alapértelmezésben az adott napon és helyen mutatja az értékeket, de mind az időpont, mind a pozíció átírható tetszőlegesre.

Előzmény: Törölt nick (34332)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34332

Mester kérlek tájékoztass hogyan!:-))

Ilyen GPS-em van és nagyon nem tudom használni,csak az adatokat szoktam rajta néha skubizni.

(Nem mondom, nem is nagyon érdekel maga a GPS,de azért néha jó lenne érteni hozzá jobban!)

Ágasváron a kütyü...szeretem azért,csak nem értek hozzá...

Előzmény: olahtamas (34331)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.09 0 0 34331

Csak, hogy csavarjak rajta, egy valamire való GPS-ben tetszőleges helyre, tetszőleges időpontra lekérdezhető a nap kelte-nyugta és a hold kelte-nyugta!

És még internet sem kell hozzá :)

Előzmény: Törölt nick (34330)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34329

> a rakacaszendi templom,na azt csak kívülről láttam

 

na azt énis

gondolom ha bejuttok, lesz feltöltve fotó ide :-)

 

> Hat órakor indultam Kisgyónról és este 8ra akartam beérni Tésre. Ehhez képest ott voltam 11 órakor

 

mi a kölköcskével h8-kor indultunk Kisgyónról (nagyon jó dolgunk volt, mert asszonypajtás elfuvarozott a startig) és 12-kor értünk az erdei büféhez

akkor gyorsabbak voltunk mint Te :-)

 

ha már írok:

mostanában feltűnt, hogy elég érdekes jelzések vannak a kéktúra útvonalán

Piliscsév illetve Piliscsaba előtt (Dorog felől nézve) mindenféle kis csenevész bokron vannak kék-fehér csíkok pingálva

Jásd határában a szentkút felé, Tűzköves-ároknál ahol elérjük a KDP dózerútját, vagy Bakonynána-Nagyesztergár között a fától-fáig kanyargós részen pedig a kis műanyag lapocskák uralják a terepet

ezek vajon az OKT50-re készülhettek?

 

az dícséretes, hogy a jelzettségen javítani szerettek volna, de a fákra rajzszögezett fehér műanyag táblán a kék szigetelőszalag.. hát mit is mondjak hogy ne bántsak meg senkit? szóval nem biztos hogy hipertartós lesz..

vagy nem ez volt a cél?

 

a legmókásabbat nem bírtam ki, le is fényképeztem: egy másfél méteres bot félig a földbe szúrva, félig egy másik villás ággal kitámasztva és rajta az ominózus szögelt jelzés

 

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34322)
G(Dzsí) Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34328

Vasárnap a 15.30-ast kényelmesen eléritek szerintem.

Előzmény: Tavaszi Széll (34310)
G(Dzsí) Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34327

A vége, nem a "r*hadj meg, csinálj, amit akarsz"? :)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34315)
G(Dzsí) Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34326

Igen, akkor nyomtuk le a Bakonybél-Úrkút szakaszt!

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34315)
G(Dzsí) Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34325

Nem, az úgy van, hogy: "erdő szélen, sátoroznak...."

Előzmény: jzp2107 (34319)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34324

Ha összejön akkor mindenképpen!

Eddig sajnos csak kívülről láttam:

Előzmény: Jesper Olsen (34323)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34323

Ha Rakacaszend összejön (és miért ne? :-)), akkor kérlek a szaktopikba is irj róla! (Bár lehet, hogy kérésem nélkül is megtetted volna...)

Előzmény: Törölt nick (34320)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34322

Jzp: jó, mégha ölfát is kell hasogatni!

 

Tést rosszul írtam, elnézést. Hat órakor indultam Kisgyónról és este 8ra akartam beérni Tésre. Ehhez képest ott voltam 11 órakor.

(De egyébként igazad van, jól nyomom, különösen most Szeleste-Kőszeg 1 órás pihenővel reggel 6.45tól délután 3.00ig. Pont a naplemente miatt!)

 

Épp azért mondom, hogy a sötéttel nem jó viccelni, pláne nem télen, mert nem egy meleg oficéban tolod a kávécskát, hanem terepen találkozol olyanokkal, mint pl:

 

1. Látótávolság minimum.

2. Ha a fejlámpával rávilágítasz a térképre, vagy megnézed a GPS képernyőjét és utána megint felnézel garantáltan semmit nem fogsz látni.

3. Jön a hideg. Arrafelé ráadásul jettik is vannak, ha jól tudom! :DDDD Barnák és jó szőrösek! :DDD

 

Előzmény: jzp2107 (34319)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34321

Valaki megint sziporkázik...:-)

 

Visszatérve a túrára nekem inkább az okozott némi fejtörést hogy felidézzem hol és hogyan is van a pecsételés.Ezek közt Abaújszolnok volt necces, -talán most nem az- ,meg Felsővadász a kocsma-bolt nyitvatartás miatt.És most nem lesz kocsim hogy visszamenjek...

Másik,de ez inkább csak érdekesség:az a füzet amivel megkezdtem ezt a második teljesítést legalább 30 éves, (valamiért beleszerettem ebbe a régi füzetbe,az antikváriumban vettem,szűz volt még...) szóval ebben a füzetben az útvonal:

Méra-Baktakék-Abaújlak-Gadna-Rakacaszend

Az Irota utáni Kecske-padon csatlakozik a mai útvonalhoz a régi OKT.

Vencel bácsi azt mondta hogy tökéletes ez a füzet is,ne vegyek újat,de az új útvonalon az új pecséteket kell beleütni!

 

Előzmény: jzp2107 (34319)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34320

Pánikra és aggodalomra semmi ok,Bobo bácsi járt már arrafelé!:-))  (remélem Tavaszi Széll még többször!:-) )

Kb fél öt felé lesz hogy izmosan besötétedjen,addig meg szerintem túl leszünk Felsővadászon,onnan 8 kili Irota,ha felkapaszkodtunk a Felsővadász feletti dombhátra megyünk az erdőben, ott már ránk is sötétedhet,mert az erdőben vannak jelek,onnan kiérve pedig a magasan fekvő mezőről előbb-utóbb megláthatjuk Irota pislákoló fényeit.GPS meg lesz nálam végső esetben megnézzük azt (mindig nálam van, de sosem nézegetem).

Felsővadászi kastélyt két éve egy órán keresztül nézegettem,fotózgattam belülről,úgy ahogyan a görög katolikus templom ikonosztázát is,ezek nekem nem hiányoznak ezúttal.

A tornabarakonyi templomban fél órát fotózgattam,meg nézelődtem is de ha belefér megéri.Ami érdekel az a rakacaszendi templom,na azt csak kívülről láttam.

Várom már nagyon,remélem sikerül és jól is sikerül!(le is kopogom!):-)

 

 

Előzmény: Tavaszi Széll (34314)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34319

> A kb háromnegyed-egy órás Kisgyón-Tés sétából

 

hűha, te aztán jól bírod

az olyan 7-8 km, nem?

háromnegyed óra.. hm

 

> már 4kor nyomtuk fel a lámpát az irodában

 

de Tavaszi Széll nem papír alapú havi jelentést akar kitölteni, hanem túrázni :-)

 

> Erdő szélén lakom. ;)

 

és milyen?

aszongya a nóta, hogy erdő mellett nem jó lakni

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34316)
olahtamas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34318

Hát igen messzire vagytok a Zempléntől az bizonyos.

A met.hu-n a feltüntetett értékek a 19°-es hosszúsági körre, magyarországi zónaidőben értendők, a nyári és a téli időszámítás figyelembevételével.
A jelenségek adott helyeken érvényes időpontja ettől fokonként négy perccel tér el.

Irota 20.87 fokra van, azaz kb 8 perccel hamarabb megy le a nap.
Ti meg pont ellenkező irányban vagytok 18 fok előtt picivel, így nektek kb. 4 perccel később megy le.

Előzmény: HEV (34313)
nagypapi Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34317

Ráadásul a végén a Felsővadász-Irota még világosban sem éppen a legkönnyebb és legjobban jelzett szakasz.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34316)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34316

Szürkület hosszabb - hááát csak arra gondolok, hogy minap itt Budapesten milyen felhős volt az ég, aztán már 4kor nyomtuk fel a lámpát az irodában.

 

Az a vicces a télben, hogy a nyárral ellentétben nincs sok átmenet a világosság és a sötétség között, hanem  lemegy a nap, két sóhajtás és már olyan sötét van, mint a szurok.

 

Téli erdőben a szürkület meg kb egyenlő öreg este.

 

Erdő szélén lakom. ;)

Előzmény: HEV (34313)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34315

Nagyon szívesen!

Tudod én kőkemény tapasztalatot szereztem a napnyugta kontra kéktúra probléma terén.

 

Idén asszem februárban vállaltam be egy Bodajk-Tés szakaszt.

Kiszámoltam, hogy mennyi időre lenne szükségem, hogy még napnyugta előtt Tésre érjek.

 

Igenám, de a MÁV balfszságával nem számoltam - röviden a két kocsiból álló elegynek csak az első kocsija indult a Déliből, én meg vagy harminc másik emberrel a második kocsiban erről semmit sem tudtunk, mert nem mondták be írták ki. Úgyhogy a szépen eltervezett hajnali hatos bodajki indulás helyett lett délelőtt 9 vagy 10, már nem emlékeszem pontosan, de ez a csúszás a végén kishíjján végzetes lett, mert a legnagyobb általam bírt tempóval menve is Kisgyónon elért a sötétség.

Mivel azelőtt ott sosem jártam, hát mondanom se kell, hogy úgy eltévedtem a sötét erdőben, hogy ihaj! Ha egy lesen nem lelek rá egy vadászra, akkor Bakonycsernyén fejeztem volna be Tés helyett. A kb háromnegyed-egy órás Kisgyón-Tés sétából lett három óra ne tudd meg milyen helyeken! Addigra már a vizem is elfogyott.

 

Jó bulinak nem mondanám a történteket, de hogy roppant tanulságos volt és végülis szép volt az erdő így is...

 

Amikor a buszon találkoztunk és Te Dzsível mentél Zircre, akkor mentem én bepótolni a tévelygésem Kisgyón és Tés között.

 

Mondjuk ti nem ismeretlen vidékre fogtok elvileg menni, hiszen jártatok már ott, mégis azt mondanám, hogy azért lelkiekben inkább a rosszabb verzióra tervezzetek, mert akkor legalább pozitív meglepetésben lesz részetek. ;)

 

Bár az is igaz, amit Mucsi mond:

 

"Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg a kezelőorvosát, a gyógysz ---a f...m, csinálj, amit akarsz!" :DDD

Tavaszi Széll Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34314

Bízzunk a felhőmentes időben, és akkor 4 km/h. :-)

 

9.10-kor indulás Encsről, és 7 óra múlva, 16.10-re érkezés a 28 km-nyire fekvő Irotára.

 

Ha nem így történne, akkor fejlámpa. Vagy gyorsítunk.

 

Köszönöm szépen a "napnyugta-linket", nem ismertem.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34312)
HEV Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34313

A Zemplénben mi is alaposan megtapasztaltuk a K-i végek hatását a napnyugtára, kb. 20 perc volt az eltérés az otthoni DNY-i időhöz.  Takart K-i horizont és felhős idő esetén ez persze több de akkor a szürkület hosszabb.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34311)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 34312

Hm, megnéztem a napnyugtát nektek. Hm. Az első napotokon a 4km per óra inkább  4,7....

 

15:55 jó esetben: 16.15 rossz esetben 15.20....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!