Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 16501

:)))

Előzmény: Octi19 (16500)
Octi19 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16500

...
:-/
Már megint előjött a nagyokos...

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16499

Kent már valaki magára kurkumát.......???

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16498

Elmélet......ezt mindenki ismeri......:)

Előzmény: ötfelezős (16495)
eukariota Creative Commons License 2015.01.04 -1 0 16497

Vélemény a PSORIDEA hajszeszről

Évek óta tartó pszoriázisom volt. Többféle gyógyszerrel próbálkoztunk, végleges gyógyulást egyik sem hozott. Már olyan vastag volt a lerakódás, hogy fésülködni sem tudtam. A Diprosalic oldat sem használt már, amikor megkaptam a Psoridea nevű hajszeszt, amit Mosolygó Sándor készített. Ezen kívül vitaminokat szedtem és egy szintén Mosolygó Sándor által készített kapszulás készítményt. Ezeknek a hatását megítélni nem tudom, talán csak annyit, hogy a közérzetemben semmiféle változást nem tapasztaltam, viszont a hajszesz használatakor kellemes érzés töltött el  és megkönnyebbült a fejbőröm. Ezt bizonyítja az a tény is, hogy egy hét múlva megkezdődött a lerakódások felválása és három hét múlva a legagresszívabb csomók is felváltak. Csupán idő kérdése volt, (a haj növekedésére várva) hogy a hajat erősen összetartó csomók feltöredeztek és fésülés illetve hajmosás után kikerüljenek a hajból.

Hajmosáshoz a gyógyszertárban kapható kénes sampont használtam és használok azóta is. Végül is a fejbőrömön tökéletes a tisztulás. Hogy mennyire tartós, az idő eldönti. Minden esetre, mint beteg, nagyon jó véleménnyel vagyok a hajszeszről..

Debrecen, 1994.02.03.      Lóránt György


Orvosi esetleírás

Lóránt György (sz.: 1961.04.30) kb. 6 éve szenved Psoriasis betegségben. A bőrfolyamat a hajas fejbőrön, ill. a homlok-hajas fejbőr határán volt megfigyelhető. A legnagyobb plakk a fejtetőn, kb. csecsemő tenyérnyi nagyságú volt. Ezen kívül 4-5 db tízfillérnyi apróbb felrakódásos terület és tipusos corona psoriatika volt látható.

Nevezettet  előzőleg DOTE Bőrklínika ill. üzemorvosa folyamatosan kezelte. Főként Sol. Diprosalic kezelés történt a folyamat lokalizációja miatt. A gyógyszer kezdetben hatásos volt. Később a hatás fokozatosan csökkent, később szinte nem is volt javulás. Kb. 2 hónapja került kapcsolatbaa beteg Mosolygó Sándorral, akitől a Psoridea fejszeszt és kapszulát kapott kipróbálásra.

A beteg a testvérem, ezért vállaltam követését a kezelés alatt.

A hajszeszt 2-3x, a kapszulát naponta 2x1 adagban használta, kiegészítő kezelésként A, B1, és B6 vitaminokat kapott, hajmosáshoz az eddig is használt kénes gyógysampont.

Már a hajszesz használatának első napjaiban kellemes érzésről, a fejbőr "megkönnyebbüléséről", a viszketés teljes megszűnéséről számolt be a beteg. Egy hét után megkezdődött a psoriazisos plakkok felválása, 3 hét után a legvastagabb plakkok is felváltak. Ez után a felvált plakkok fokozatosan kifésülhetők voltak

2 hónappal a kezelés megkezdése után a beteg teljesen tünet- és panaszmentes.
A látottak alapján a Psoridea nevű készítmény feltétlenül hatékonynak tűnik.
A kezelés folyamán semmiféle mellékhatás nem volt megfigyelhető..



Debrecen, 1994. 02. 06.                                                                     Lóránt Szilveszter sk.
                                                                                                
                                                                                                       Dr Lóránt Szilveszter
                                                                                                        magán háziorvos
                                                                                                    Hajdúböszörmény,       Petőfi   Sándor út 29.
                                                                                                       tel.: 3x1-9x5
                                                                                                                                ÁNTSz eng.száma: 1322-2/1993.




                                                                                                          Körbélyegző:
                                                                                                              27 464
                                                                                                             Dr Lóránt
                                                                                                            Szilveszter
                                                                                                              ORVOS

Megj.: a telefonszámot én tettem nem-hívhatóvá, az eredeti saját kezű leírások Debrecenben  elolvashatók..Gyuri a mai napig tünetmentes..

ötfelezős Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16496

Vajon, ha egy mondata nem igaz, akkor a többi még igaz? Mert ez biztosan nem helytálló:

"A beteg egyének belsõ szerveiben a bõrbetegséggel összefüggõ mûködészavart kimutatni nem lehet."

Előzmény: hul (16494)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16495

A világ nyugati fele meg azt hiszi, a b12 segít a pikkelysömör ellen. :)

Előzmény: hul (16484)
hul Creative Commons License 2015.01.04 0 0 16494
Előzmény: Törölt nick (16493)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 16493

Mi 15-en kutatunk kísérletezünk, ezek a termékek csak 2 embernél mutatott javulást........

 

A végleges megoldásra sajna még várni kell......persze vannak brutális megoldások, ami nagyon is hatásos, csak azzal az a baj hogy csúnya barna foltot hagy......

Előzmény: ludmilla7777 (16491)
B.GY Creative Commons License 2015.01.02 0 0 16492

Aztán majd jól eltűnök :) Várjon még drága Anita egy kicsit:)

Előzmény: ludmilla7777 (16491)
ludmilla7777 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 16491
Előzmény: ludmilla7777 (16490)
ludmilla7777 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 16490
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.31 0 0 16489

Nyomozás? Most megnéztem hat bétablokkoló céduláját a neten, mindegyik írja, hogy a pikkelysömörre rossz hatással van...

Előzmény: Quados3 (16485)
Octi19 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 16488

Jólétben, egészségben és boldogságban gazdag új évet kívánok minden PS-ben szenvedőnek és segíteni akarónak!

Sfakutya Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16487

Még valami! A háziorvos csak kardiológus javaslatára írhatja fel a gyógyszert.

Annyit tehetsz, hogy beutalót kérsz a háziorvostól kardiológiai vizsgálatra és a kardiológusnak mondod el, hogy mit szeretnél. Ha a kardiológus felírta és ad egy papírt arról, hogy ezt kell szedned, akkor írhatja csak fel a továbbiakban a házidoki.

Előzmény: Quados3 (16485)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16486

Örülök, ha segítettem.

Előzmény: Quados3 (16485)
Quados3 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16485

Bocsánat az elírásért:

Nyomozhatok én a béta blokkoló miatt már hónapok óta - hiába. Gondoltam beírom ide a problémát és lám Sfakutya megadta a választ. Köszönöm a segítséget, megpróbálok áttérni az új gyógyszerre (Ehhez kell a háziorvos segítsége is, aki egyenlőre nem volt segítőkész. Azt mondta: a béta blokkoló fontosabb, mint a pikkelysömör. Gondolom neki nem viszket sehol.) 

hul Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16484

Igen a Milgamma-ban van B12 és leírva, hogy rontja a ps-t.

 

Előzmény: byo (16482)
Quados3 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16483

Nyomozhatok én a béta blokkoló miatt már hónapok óta - hiába. Gondoltam beírom ide a problémát és lám Skafutya megadta a választ. Köszönöm a segítséget, megpróbálok áttérni az új gyógyszerre (Ehhez kell a háziorvos segítsége is, aki egyenlőre nem volt segítőkész. Azt mondta: a béta blokkoló fontosabb, mint a pikkelysömör. Gondolom neki nem viszket sehol.) 

Előzmény: Sfakutya (16470)
byo Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16482

Én is csak olvastam. milgamma-n azthiszem

Előzmény: hul (16480)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16481

Erről még nem hallottam, de nem is szedek B12-t, mert az hízlal:)

Előzmény: hul (16480)
hul Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16480

Most akadt meg a szemem egy leírásban azon,hogy a ps-re súlyosbító hatása van a B12 vitaminnak. Ismerte valaki, tapasztalat?

Előzmény: Sfakutya (16478)
.Petya.57 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16479

Szia Zsoca!

Biztos vagy abban, hogy a piócás gyógyítás ördögtől való?

Előzmény: -=Zsoca=- (16452)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16478

Nem üti, nem üti, de nem értettem egyet az utolsó mondatoddal:

"Természetesen, ha valaki halálos veszélybe kerül a bétablokkolótól, az nélkülözze azt, de a sömör általában nem az a kategória."

Szerintem mivel a sömör nem szereti a bétablokkolót, akkor igenis el kell kerülni:) Csak meg kell találni egy értelmes kardiológust. Ehhez viszont óriási szerencse is kell.

 

Előzmény: ötfelezős (16477)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16477

Ez mind érthető, csak nem üti azt, amit én mondtam. :)

Előzmény: Sfakutya (16476)
Sfakutya Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16476

Nekem először a Kardiológiai Intézetben írták fel a Procoralant. Előtte 20 évig bétablokkolót szedtem.

A kardiológus tőlem tudta meg, hogy a pszorisoknak nem jó a bétablokkoló. Képzeld el, a jelenlétemben felhívott valakit a Bőrgyógyászati Klinikán, akitől megkérdezte, hogy igaz-e amit mondtam. És a bőrgyógyász megerősítette. Ekkor írta fel a gyógyszert, ami persze önmagában nem elegendő, még kétféle gyógyszert írt fel hozzá. Aztán egy idő után elegem lett abból, hogy a felírásához évente szakorvosi véleményért kellett mennem, ezért a háziorvost megfűztem, hogy adjon mást. Pár évig más gyógyszert szedtem, de mostanra megint nagyon magas lett a vérnyomásom és a pulzusom. Elmentem egy újabb kardiológushoz, akinek amikor azt mondtam, hogy pszorim van, egyből azt mondta, hogy akkor bétablokkolót nem szedhetek és ő is a Procoralant írta fel egy másik gyógyszerrel kombinálva.  Mégpedig egészségügyi támogatással írta fel, így csak az árának 10 %-át kell fizetni (így kerül 1300 Ft-ba). Mert igenis, a pszori indokolja a szedését.

Előzmény: ötfelezős (16474)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16475

Szerintem mindenkinél így van, hogy szépen lassan terpeszkedik. Már kivéve azokat, szegényeket, akiknél gyorsan terpeszkedik.

Előzmény: B.GY (16473)
ötfelezős Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16474

Sajnos, a jó nevű kardiológus, akihez én járok, azt mondta, nincs igazi alternatívája a bétablokkolónak olyan értelemben, hogy semmilyen más mechanizmusra ható gyógyszer nem adja azt az összes jó hatást a szívre, amit a bétablokkoló ad, és amik egy kloffadt szívnél igen előnyösek lennének.

 

Természetesen, ha valaki halálos veszélybe kerül a bétablokkolótól, az nélkülözze azt, de a sömör általában nem az a kategória.

Előzmény: Sfakutya (16470)
B.GY Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16473

3-5 napja eszek-iszok nem órája :)Nekem 15 éve jelent meg a fejemen.Egyből tudták mi az.Abban az időben folyamatosan ittunk a haverokkal és nem nagyon lett semmi változás vele.Aztán megismertem a nejem.Azóta nem iszom annyit,és mostanában lett rajtam több folt.Lehet most hatott a 10 évvel ezelőtti italozós életmód? :)

Előzmény: hul (16472)
hul Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16472

Ez a betegségegyüttes nem 3-5 óráról szól. Nem egy kajáról és nem egy krémről.

Nekem 12 éves koromban volt az első hajas fejbőr tünetem, senki nem tudta mi ez, ekcémát mondtak, de már akkor -anyám nagy örömére- kénes-kátrányos kenőcsöt írtak fel, kenjem éjszakára és húzzak sapkát. Sok év kellett, hogy igazi bőrtünet legyen. De sikerült.  

Előzmény: B.GY (16471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!