Keresés

Részletes keresés

Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.15 0 0 220
Ez nem az én fórumom aki indította már annyi mindenbe belefogott hogy egy életre volna tennivalója ha csak a felét folytatná.
Miután tegnap este szárnyredőn szúrtam 200 madaramat 8 különböző udvarban és számos ketrecben lehet hogy nincs kedvem ismét leírni ,hogy a pulyka tápláléka a pulyka táp !!!! nem szabad méreghányás előtt (6 és 12 hetes kor közt válltozó) más baromfiak között tartani , nem szabad kb. 5 hetes koráig hogy megázzon, szereti a túrót és a hagymaszárat ,bodza levelet a pulyka táp mellett. Vitaminokat legalább havonta 1 hétig kapjon laktiferm m+c , jolovit vagy chicktonic, vagy egyéb májvédő tulajdonságú vitamint. A pulyka kakas már kiskorában sűrűn "sátorozik" a pulyka jérce csak akkor ha valamitől nagyon nagyon megijed. ivarérett 8 hónaposan a hibridek szaporítása nehézkes nagy súlyuk miatt.
Előzmény: vicus1968 (218)
karibaba Creative Commons License 2010.08.15 0 0 219

Szia!

 

Bronzok. Amíg kisebbek voltak, addig ki-be pakolásztam őket (etetés-legeltetés / éjszakai pihenőhely), de pár napja már elég nehéz volt őket begyűjteni (szépen cseperednek) ezért leválasztottam nekik egy kb. 2 m2-es helyet a tyúkólban és most 1-2 hétig itt lesznek, aztán megpróbálom őket kiengedni a tyúkok, csirkék közé.

Nálam rengeteg fűvet esznek, illetve búza/árpa/kukorica darát kapnak valamilyen vitaminkoncentrátummal keverve. Pénteken sikerült vennem pulykanevelőtápot, most ezzel próbálkozom, keverem a megszokott cuccal. Próbálkoztam szemes takarmánnyal is, egyelőre nem sok sikerrel. (búza, árpa, tritikáli)

 

A fórumot én is végigolvastam, de sok kérdésre nincs egyértelmű válasz, ezért vártam én is bizakodva, hogy valaki pár mondatban összeszedi amit tudni akartunk.... :oS

Előzmény: vicus1968 (216)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 218

Szia!

Végig olvastam a fórumot.Valamelyik este csak a pulykákkal foglalkoztam,lehet,hogy van valamelyest igazad,amire van válasz,de szerintem-ha te is visszaolvasod a fórumot,akkor bizony van olyan amire nincs egyértelmű válasz.Beszélgettetek a méreghányásról,-és hogy mit kell nekik adni,De,ezzel a témával kapcsolatban feltettem egy pár kérdést azokhoz,akik segíteni szeretnének.-és nem kapásból azt vártam,hogy így lerázzanak!

Azt hittem segítőkészebb emberekkel találkozok!

Ezt a fórumot valaki elindította,-és nem azért,hogy 7.-8.-ik oldalon elakadjon.Annak kellene örülni,hogy több érdeklődő van,fut a fórum,a hozzászólás,a kérdések,stb...

Mindenki valahol ott kezdte,ahol én,-vagy te,vagy társaim,-és lehet,hogy egy év múlva,én is sok tanácsot megoszthatok veletek.Nagyon sajnálom,hogy így válaszoltam,nem akartalak megsérteni,de nagyon őszinte embernek tartom magam,minden téren!!!

Egy új fórumozót szerintem nem így kellene kezelni,de mindegy!

Vicus

Előzmény: Minizsarnok (217)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.14 0 0 217
Elsőként ha végigolvasnátok az eddigi hozzászólásokat az sokat segítene ne kelljen mindent újra leírni.
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 216

Szia!

Akkor te már előrébb vagy két héttel.-és neked mi a tapasztalatod,ill.akitől vetted őket,elláttak valamilyen tanáccsal?-én is alig várom,hogy választ kapjak a kérdéseimre,de kíváncsi vagyok,hogy nálad,hogy teltek el a napok,mint pulyka tulajdonos.Milyen pulykáid vannak?

szia

Vicus

Előzmény: karibaba (215)
karibaba Creative Commons License 2010.08.14 0 0 215

Lehet, hogy buta kérdések, de bennem is kb. ugyanezek fogalmazódtak meg! ;o) Szóval én is kiváncsian várom a válaszokat, már csak azért is, mert van 3db 6 hetes pulykám - 2 hete érkeztek.

 

Előzmény: vicus1968 (214)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 214

Szia!Sziasztok!

Lehet,hogy lesz egy pár buta kérdésem is,de valószinű,hogy kezdőként az ember inkább mindent megkérdez.

Szóval:

Ez a méreghányás,mikor kezdődik náluk,mi a jele,-és mennyi ideig tart.Mennyi borsot,paprikát kell nekik adni naponta-és hány napig.(olyat hallottam,hogy még házipálinkát is szoktak nekik adni)

Ez a méreghányás,csak egyszer jön elő náluk,vagy többször is???

Mikor kezdenek el tojni,-és mikorra lesznek ivarérettek,ha jól tudom sok idő,de ezt sem tudom biztosan.

Mi az amit végképp nem szabad nekik adni?-akár emésztésre,stb.gondoltam.

A kakas gondolom nagyobb a tojónál,de azért van-e valami egyértelmű dolog,amiből kiderül a nemük,-és ezt mikor lehet megállapítani.

Nos jó sok kérdést tettem fel egyszerre,nagyon várom a válaszokat.

Kérlek ne nevessen ki senki,ha butaságot is kérdeztem.

sziasztok

Vicus

 

Előzmény: Minizsarnok (212)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 213
A kukoricát egészben kapják.Az elmúlt években nem volt ilyen probléma.Sokszor kiengedem őket az ólból.Ekkor mindig kapirgálnak,csigákat kisebb kavicsot,homokot esznek.Meg fürdenek a homokban.
Előzmény: janni68 (209)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.13 0 0 212
Legalább 1 pulykás kérdést írhattál volna :)
Előzmény: vicus1968 (205)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.13 0 0 211
Szombat este szúrjuk őket szárnyredőn himlő ellen.
Előzmény: falcoivan (204)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.13 0 0 210
Sosem láttam még himlős nyulat :)
Előzmény: zsebpiszok0510 (206)
janni68 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 209

Szia!

A kukoricát egészben adod?Próbáld meg roppantani ,nagy lyukú rostával darálni de általában  megkell hogy eméssze, tudnak kavicsot szedegetni nem kéne hogy baj legyen a kukoricával egészben sem ha tudnak eleget szedni.

Előzmény: zsebpiszok0510 (208)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 208
Tápot már nem akarok nekik venni.Kukorica,tritikálé pedig van nekem.A táp pedig génmódosított szóját tartalmaz.Nemsokára vághatom már,szeretném hogy tisztuljon ki a húsuk,ne legyen tápos.
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 207
A nagy pulykáknak mit adtok enni?Az idei pulykáink kukoricát nem emésztik meg.Azt vettem észre hogy a szalmájuk tele van egész kukoricával.Először azt hittem hogy kikaparják,de csak az ürülékükben van kukorica.Tritikáléra azt mondják hogy befostosodnak.
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 206
Olyan mint a nyulaknál?
Előzmény: Minizsarnok (195)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 205

Sziasztok!

Átolvastam a fórumot,de sok kérdésre mégsem találtam választ.Új vagyok köztetek,mint pulykatartó,-és kb.majd szept.második hetében kapom meg az első, megrendelt 5 hetes pulykákat.(gigant pulykáról beszélek)Lenne egy pár kérdésem,azokhoz,akik tudnak segíteni.-vagyis pulykáim lesznek,de sok rosszat-és sok tanácsot is elolvastam.A netet átnéztem,de érdekes mód,a pulykákról kevesebb infót találtam,mint más jószágokról,vagyis segitségnek marad a tenyésztő,-és a fórum.

Most nem térek ki,azokra a dolgokra,ami szerintem nem csak engem érdekel,ugyanis, olyan későre maradtam a kérdéseimmel ,hogy csak annyit szeretnék kérdezni,hogy segítségre számíthatok-e???

Mindenkinek köszönöm,ha elolvasott,holnap igyekszek,hogy itt legyek.

Üdv.

-mindenkinek:Vicus

falcoivan Creative Commons License 2010.08.12 0 0 204
Majd szolj (irj), ha eladhato lesz a pulyka kakas!!!!!
Előzmény: Minizsarnok (203)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.12 0 0 203
Próbáltam de már nincs szerencsére.
Előzmény: falcoivan (200)
janni68 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 202

Marcsi

Mikor az én udvaromban ilyen történt lysovit combit itattam orvosi tanácsra ,egy hét alatt elmúlt a himlő járvány, de az csak bőr kiütést okozott más tünet nem volt.

Előzmény: marcsi089 (199)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 201
Pár kép a pulykákról!
falcoivan Creative Commons License 2010.08.09 0 0 200
Ha tudsz tennél fel képet a himlös börfelületröl?
Elörre is köszi!
Előzmény: Minizsarnok (198)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 199
Ezek nagyon szépek!
Hát lehet akkor az lesz,levágom!
És van valami gyógyszer erre??
Előzmény: Minizsarnok (198)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.09 0 0 198
Ha hús pulyka és nem veszítesz rajta sokat vágd le minél előbb fertőző a többi szárnyasra nézve. Nálam a legfrissebben fertőződöttek a szemem fényei pedig a betegek közelében sem voltak soha.
Előzmény: marcsi089 (197)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 197
Hát akkor lehet hogy az az!Nekem egy hús pulykámon látni meg néha mint ha krákogna!k velük?
Mit ajánlasz?Mit tegyek velük?Fertőző?
Előzmény: Minizsarnok (196)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.09 0 0 196
Most olvastam utána a szem bedagadása és a légúti panaszok is utalhatnak himlőre.
Előzmény: marcsi089 (194)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.09 0 0 195
A himlő olyan mint egy bibircsók a tollmentes részeken jön ki tömegével és ha leszeded vérzik társul hozzá egy kis légúti nyavaja is. Ha a pulykának bedagad a szeme alatt az orrmelléküreg gyulladás pulyka meleagridis- mycoplasmosis. A csirke és a gyöngyös is kaphat mycoplasmosist de nekik csak a szemükön látszik.
Előzmény: marcsi089 (194)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 194
Szia!Milyen az a baromfi himlő?
Amikor bedagad a szemük alja?
?ert nekem van egy tyúkom és egy pulykám ami olyan!
Előzmény: Minizsarnok (192)
falcoivan Creative Commons License 2010.08.06 0 0 193
OK, érthetö. Beszéljünk akkor késöbb, érdekelne egy belölük.
Előzmény: Minizsarnok (192)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.06 0 0 192
Eladni csak később tudok belőle felütötte a fejét nálunk a baromfi himlő :(
Egy másik udvarban betegedett meg egy pár tavalyi zengő tyúk. Most innen állat ki nem teszi a lábát amíg vége nincs a kórságnak.
Előzmény: falcoivan (191)
falcoivan Creative Commons License 2010.08.04 0 0 191
Az nem baj, hogy nem hibrid. Mennyiért adod öket? Milyen fajtájuak?
Előzmény: Minizsarnok (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!