Keresés

Részletes keresés

ficere50 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 5002

A konnektorból húztad ki? Mert ha nem, akkor egy ilyen indítást csinálj: dugó ki--> 15 mp--> dugó be...

Előzmény: Gombóc 16. Artúr (5001)
Gombóc 16. Artúr Creative Commons License 2012.04.07 0 0 5001

Köszönöm szépen! 

Azt hiszem egyenlöre elteszem talonba a javaslatodat, mert amíg (remélem) van rá  garancia,

nem szeretnék belenyúlni. De azt jó tudni, hogy az általad leírtak is okozhatnak gondot.

Egyébként most éppen az a legújabb, hogy kikapcsolt állapotban már mutatja a pontos idöt, (veszi a jelet?)

 de a távirányítónak továbbra sem fogad szót, azaz nem akar bekapcsolni.

Az ötletedet pedig köszönöm mégegyszer!!

Előzmény: ficere50 (5000)
ficere50 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 5000

Keress egy tv-szerelőt (műhelyt) a közeledben, mert nagyon valószínü, hogy néhány elko-t (elektrolitikus kondenzátort) kell cserélni a készülékben. A leggyakoribb hiba, hogy 2-3 év után a melegtől (szellőzésre ügyelni), ezek az alkatrészek "kiszáradnak" felpuposodnak stb. és a kapacitásukat elveszítik. Az anyagár szinte nulla, csak a munkaidő jöhet számításba. Egy ügyes amatőr is ki tud pár elkot cserélni a tápegységben. Még néha szemmel is látható, hogy némelyik "púpos" lesz... Én még aktív koromban, egyszerre ki szoktam cserélni majdnem az összeset a tápegység szekunder oldalán: 1000-2200 uF 25-35 V a jellemző adatuk...

Talán segíthettem...

Előzmény: Gombóc 16. Artúr (4998)
pajaci Creative Commons License 2012.04.07 0 0 4999

Nekem is humaxom van, 2534-en- és 35-ön találtam meg őket, de azt írja, hogy nincs jel, vagy gyenge.

Előzmény: hr2 (4997)
Gombóc 16. Artúr Creative Commons License 2012.04.06 0 0 4998

Sziasztok!

 

Bár attól tartok nem tudtok segíteni, de azért hátha...

Szóval az a gondom, hogy teljesen leblokkolt a ("gyári" UPC) Philips DSR 8111 beltéri egységunk.

Eddig ha lefagyott néha, akkor áramtalanítottam, majd visszadugtam és helyre állt minden.

Most viszont nem csinál semmit, sem a távirányítónak, sem a boxon lévö gombnak/gomboknak nem fogad szót.

Este még néztuk a tévét, majd kikapcsoltam a boxot, aztán amikor egy óra múlva vissza akartam kapcsolni,

nem csinált semmit. A rendes órát sem mutatja, csak onnan számol amikor áramtalanítva lett.

A legnagyobb gondom pedig az, hogy én Svédországban nézem a tévét, tehát a szerelöt most nem tudom elérni.

Egyébként mennyi a jótállási ideje ezeknek a boxoknak? Bár nem tudom, hogy a jótállás korlátozva van-e,

 hiszen a bérleti díjat folyamatosan és havonta fizetjuk.

Szóval tudtok esetleg egy "varázsigét" esetleg, ami segítene?

hr2 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 4997

Üdv.

A HUMAX_XIV beltérivel befogható a MR1 Kossuth rádió?
Mert sajnos akár mit csinálok nem jön be rajta.

A másik szobába egy Philips beltéri van, azon megy az MR1 sőt még a MR2 is.

Nálam a HUMAX-on mi lehet a probléma?

Werewolfbug Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4996

hát ebben biztos voltam. :)

van egy kiváló zöldségesünk a Róna-Egressy sarkán, oda járunk.

Előzmény: 95xf (4995)
95xf Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4995

Pedig ott kellene, tudok is rá 1 jó helyet:)

Előzmény: Werewolfbug (4994)
Werewolfbug Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4994

akkor tudom hol lesz, megtalálom.

szégyen, de nem ott. :(

Előzmény: 95xf (4993)
95xf Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4993

http://www.digitalsat.hu/

 

Szugló utcába ahol a Térképkirály volt ott vannak. Vagy még az Erzsébet kir-nén van Nagy Lajostól jobbra M3 oldalán a másik ami a Bosnyáknál van.

 

Remélem piacon veszed a zöldségeket:P

Előzmény: Werewolfbug (4992)
Werewolfbug Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4992

Onnan nem messze lakok, akkor körbenézek, hátha megtalálom.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Saughassy (4991)
Saughassy Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4991

A Bosnyak teren van egy UPCs, az megcsinalta nekem ezt a setupot korrekten, de a szamat mar nem tudom.

Előzmény: Saughassy (4990)
Saughassy Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4990

Valami ilyesmim van nekem is, tarskartyaval egyutt fizetek asszem 6500at, HBOMaxPakkal. A lenyeg, hogy az elejen szolj, cryptos kartyat kersz, kulonben nem fog menni csak a sajat belteriben. Ne irj ala hossszu huseget, mert a cryptot par even belul kivezetik.

Előzmény: Werewolfbug (4989)
Werewolfbug Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4989

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Lenne egy tervem, véleményeket szeretnék kérni, igazam van-e, megoldható-e, stb.

 

Vettem egy új tv-t, Samsung UE46D6570. Ennek már külön Sat csatlakozója van. Ha jól tudom sat tunerrel, mert küldön lehet beállítani a sat csatornákat.

 

Van korábbról egy UPC directes tányérom (ha jól emlékszem 60 cm-es), és egy T-Home-os tányérom (ha jól emlékszem 80 cm-es).

és van két fejem is, az egyik 2-es, a másik 4-es. (Igen, már mindent kipróbáltam. :))

 

A tervem az lenne, hogy a nagyobbik tányért felrakatnám (gondolom azzal jobb a vétel), valamelyik fejjel (csak 1 tévére használnám), előfizetnék 1 éves hűséggel.

 

Superpak-ra nincs szükségem, valamint a felvétel sem érdekel, szóval a direct+ csomagra gondoltam, és hozzá a direct HD, így elvileg olcsóbbra is jövök ki mint a superpak-kal.

 

Ez így megvalósítható szerintetek? mit kell kérnem hogy jó legyen? Milyen költségeim lesznek? Tudtok jó szerelőt Zuglóban?

 

Külön beltérit nem szeretnék, van elég távkapcsoló így is. :) És mint írtam felvenni sem szeretnék, bár ha nagyon akarnék, elvileg a tv tud külső tárra közvetlenül felvenni.

 

Légyszi szájbarágósan magyarázzatok, nem akarom megint megszívni mint pár éve (akkor pont a sz@r dekóderek+képarány+képminőség miatt adtam vissza az egészet 3 hónap után)

 

Werewolfbug

csab2 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4988
Az MTV Rock, Hits, Dance 16/9-ben ad.
95xf Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4987

Csak technikai érdeklődés szintjén:

Ha olyat szeretnék, hogy nézem mondjuk az m1et és közben az m2öt venném fel ahhoz duál fej kell és "hozzávaló" beltéri?

*upc*** Creative Commons License 2012.03.26 0 0 4986
panasonic 82cm lcd tv neztem .
mtv1 meg eurobird9 holdon adjak meg mpeg4/ hd ba .
nem ertem miert jelent meg eutelsat 3C holdon ,a 9A jo minősegbe megy .
ez valami rejtej lehet .

Előzmény: Saughassy (4985)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.25 0 0 4985

Akkor vmi error van nalad, MindigTV az egyik legjobb minőségű forrás, mpeg4 az SD is, jelentosen nagyobb bitrate-el mint amit altalaban a kabelszolgaltatok vagy akar az UPC lavor produkal.

 HDnél kicsit rosszabb a helyzet, asszem 8 mbit jut egy adora (bar az sem keves).

 

A teveddel meg ne foglalkozz, a belteri stream infojat nezegesd, ha mar ugy is nagy baratja vagy a dreamboxnak. :)

Előzmény: *upc*** (4984)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.25 0 0 4984
en meg mindig szoktam latni lcd tvhez odairja HDready talaljam el hogy az melyik !
mindigtvn elegge homajosak adok !
dunatv ami kicsit jobb kep
Előzmény: Saughassy (4983)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.23 0 0 4983

nem, a hdready altalaban az 1024x768 es hasonlo elvetemult, videotechnikaban ismeretlen paneleket jelentette, es hala az egnek kihalt. a HDV viszont teljesen broadcast, az MTV is ebben dolgozik, es adja a MindigTVn. 1440x1080i, szoval messze jobb a 720ptol, es alig-alig rosszabb az 1920x1080i-tol.

Előzmény: *upc*** (4982)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4982
hd ready ?
Előzmény: Saughassy (4981)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4981

Vegul is a hbo hd is full hd, mert teljes sorszamu, de valojaban nem 1980 hanem csak 1440 pont van egy sorban.

Előzmény: *upc*** (4980)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4980
tőkmindegy melyik sd philips !720p lehet belteri függő !hd fullba jőn
Előzmény: gernyó_a hernyó (4977)
BiharyG Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4979

Kicsit kusza nekem amit írsz. :(

 

Nem csak neked, de mi már megszoktuk :)

Előzmény: gernyó_a hernyó (4977)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4978

Igen, a szurke, SD nem rogzitos belterihez adnak meg cryptos kartyat. A lenyeg, hogy cryptos legyen. Az UPC HBO HD je sajnos csak HDV, de az meg mindig jobb mint a 720p. A tobbi HD az 1080i. Az SDk azok, amik. (bar neha ott is sporolnak a sorokkal).

 

Előzmény: gernyó_a hernyó (4977)
gernyó_a hernyó Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4977

Kicsit kusza nekem amit írsz. :(

 

Mit jelent ez pontosan? "szűrke es fekete philips sd keszüleket kell kerni a sajat HD doboz használatához!"

 

A UPC-nél kérjek SD Philips készüléket, hogy a benne lévő kártyát használhassam a saját set-top boxomban?

 

Egyébként a műholdról a HD csatornák milyen felbontásban jönnek? 720p, vagy annál jobb és a beltéri skálázza le?

Előzmény: *upc*** (4976)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4976
szűrke es fekete philips sd keszüleket kell kerni a sajat HD doboz használatához !

Előzmény: gernyó_a hernyó (4973)
*upc*** Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4975
szia
HD mizeria philips dvr között ugyan gaz !de nem tetszik ugytudom vissza lehet mondani !
nem tudom mennyit szannal HD dobozra?
30000ft felett kezdődnek arak
ami tenyleg uj es elfogatható ,
ab ipbox 55hd,900hd, oscamos !



Előzmény: gernyó_a hernyó (4973)
Saughassy Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4974

Sajnos Hellora mar nem igazan erdemes, viszont egy sajat belteri sokat segitene. Eleve amit kaptal, csak 720p t tud, sokat zabal es hangos. A keparanyt ossze lehet hozni, ne add fel. Van annak ilyen menuje, a lenyeg, hogy pan and scanra kellene allitani, es nem aggodni, mert ez csak a nem anamorf SD adasokra ervenyes, minden mas jo keparanyban fog megjelenni a teven. Amivel be lehet kavarni, az a teve auto formatja, amit ki kell kapcsolni es fix 16:9re allni. Legalabbis altalaban ez segit. Nezd vegig a leirasat, lesz ott olyan opcio, en sajnos vagy 5 eve hasznaltam utoljara. A SCARTot felejtsd el :)

 

 

Előzmény: gernyó_a hernyó (4973)
gernyó_a hernyó Creative Commons License 2012.03.20 0 0 4973

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni!

 

Tegnap szerelte fel a szerelő a UPC tányérját a házunkra. Kértem HD csomagot is, és így sikeresen megkaptam a Philips DSR-8111-es boxot.

Sajnos korábban nem néztem utána, mert nem gondoltam volna, hogy gondjaim lehetnek 2012-ben egy HD boxszal.

Egy Philipsh LED LCD TV-hez csatlakoztattuk HDMI kábellel.

A felszerelés után a szerelő a HD adásokkal ellenőrizte le a kép minőségét. Azzal nem volt semmi probléma, szép volt.

Viszont a távozása után elkezdtem nézegetni a többi csatornát is, és itt futottam bele a képarány problémába.

Minden 4:3-ba sugárzott csatorna képét a box automatikusan széthúzza 16:9-re.

 

1. probléma az, hogy a boxon sincs semmilyen beállítási lehetőség ezen probléma megoldására.

A TV-men sincs sajnos olyan funkció, ami 16:9-ből vissza tudná alakítani a képet 4:3-ra (nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen funkció valamilyen TV-n), úgyhogy nézhetem a sz@rt.

 

Ha scart-tal kötöm össze a TV-vel a boxot, akkor helyesen az eredeti képarány marad meg, amit kedvem szerint tudok a TV-n alakítgatni.

2. probléma az, hogy ha a scart és a HDMI kábel is be van dugva a boxba, akkor a scarton nem ad ki jelet a készülék. Szóval még ha akarnám sem tudnám a HDMI-n csak a HD-s adásokat, a scarton pedig az SD adásokat helyes képarányban nézni anélkül, hogy a HDMI kábelt nem dugdosnám ki-be a boxba.

Van valamilyen beállítási lehetőség, hogy egyszerre menjen minkét kimenet?

 

Ma felhívtam a szerelőt és az UPC ügyfélszolgálatát is a problémával. Mindketten azt mondták, hogy még soha senki nem panaszkodott a képarány problémára. :S

Remélem, hogy ez nincs így, nem lehet mindenki ennyire igénytelen és belesz@rik az egészbe. Jó úgy ahogy van. :S

A szerelő még megpróbálta bemagyarázni nekem, hogy direkt jó is így, mert úgyis mindenki széthúzná a képet a fekete csíkok miatt.

 

3. probléma:

Kérdeztem, hogy saját set-top boxszal használható-e a kapott kártya. Sajnos össze van kapcsolva a 8111-es boxszal.

 

Én lettem lecseszve, hogy miért nem gondolkodtam korábban, és akkor csak kártyát kellett volna rendelnem, amit a saját set top boxomba rakhatnék.

(Honnan tudhattam volna, hogy amit ők adnak az egy rakat fos?)

 

A hab a tortán az, hogy a szerelő ugyan elküldte postán a UPC felé a szerződésemet, de az 2-3 hét míg feldolgozzák, és csak akkor lehet valamit kezdeni az esetleges kártyacsere ügyében.

 

Van valakinek tapasztalata abban, hogy milyen set-top boxot kell vennem ami együttműködik a UPC kártyájával?

Legyen HD-s, és nem árt ha tud felvenni minimum külső USB-s vinyóra, de az se baj, ha belső vinyós.

 

A Hello HD sat-os csomagja milyen minőséget képvisel ilyen téren? Érdemes lenne váltanom rá?

 

Ilyen típusú probléma miatt felmondhatom a hűségszerződésemet a UPC-nél?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!