Keresés

Részletes keresés

sponge Creative Commons License 2008.01.18 0 0 23523
A jutalékot az eladótól vonják!
A hátrányod az lehet, hogy oda lesz a pénzed.
Előzmény: Volki (23521)
sponge Creative Commons License 2008.01.18 0 0 23522
Vannak ilyen faszok, de lehet odavan szabin vagy ilyesmi, én is pont most futottam bele egy ilyenbe! Próbálhatsz németül is írni.

Én meg belefutottam egy 0-ás userbe, már 5 napja vette meg a cuccot és még mindíg azt nézegeti, hogy mi van ha kifizeti és nem kapja meg, mert, hogy külföldről veszi a cuccot és fosik. Azért bejelölte, hogy már kifizette a terméket. És a legszarabb, hogy rá se merek verni egy "nicht bezahlten artikel"-t, mert akkor lehet teljesen begajdul!
Előzmény: lenshood (23513)
Volki Creative Commons License 2008.01.18 0 0 23521

Hali,

 

Lejárt a claim -em a paypal-nál. Az E-bay most valami olyat kérdez hogy megegyeztem-e az eladóval vagy nem. Ha igen akkor visszakapja az ebay jutalékot ha nem akkor nem.

Igazából nem egyeztem meg semmit egyszeűan nem válaszol a leveleimre meg tracking-et se küld meg a csomag se jött már meg 1 hónapja. Dispute + Claim -re sem válaszolt semmit.

Szerintetek mit nyomjak? Tőlem vonják le a jutalékot ha aztmondom hogy megegyeztünk?
Mi hátrányom származhat ebből?

Köszi!

cath555 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23520
Ja meg annyit akartam, hogy nekem volt olyan, hogy a nemet elado azert nem reagalt semmire, mert nem ertette az angolt. Keritenem kellett valakit, aki tudott valamicsket nemetul (en csak elolvasni tudom, es megerteni, de irni azt sajnos nem). Mondjuk ha a szallitasi koltsegre vonatkozo kerdesre valaszolt, akkor ez sem all meg.
Előzmény: lenshood (23513)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23519
Majd ő nyit ellened egy nem fizetett eljárást és ekkor kölcsönösen visszaléptek az adásvételtől hogy ő ne fizessen ebay jutalékot te pedig ne kapj negatívot :)
Ha akadékoskodik írod az eljárás párbeszédében hogy többször kérted az adatait de nem válaszolt.
Előzmény: lenshood (23513)
cath555 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23518
Nem tudom, fogalmam nincs. Az is eleht, hogy elutotte idokozben az uthenger, mert ugy maszott fara, hogy nemn tudott uszni.
Előzmény: lenshood (23517)
lenshood Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23517
Mindent megdumáltunk előtte, de azóta semmi. Azt vártam, hogy megadja a paypal-ját, de az sem. De már lesza*** az egészet és le akarom mondani. Mi a teendő ilyenkor?
Előzmény: cath555 (23516)
cath555 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23516
Fogalmam nincs, nincs megadva esetleg, hogy PayPallal fizess? Mert akkor ahhoz nem kell semmi egyeb adat, csak kovetni a megadott linket (Pay now--> atiranyit a PP-ra).
Előzmény: lenshood (23515)
lenshood Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23515
Neeem:-) de lehetne az is......:-)

Mit tegyek?
Előzmény: cath555 (23514)
cath555 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23514
Nevedbol kiindulva ez egy obi lesz igaz?
Előzmény: lenshood (23513)
lenshood Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23513
Üdv! Segítsetek légyszi! A történet:

Kinéztem egy cuccot ebayen és felvettem a kapcsolatot az eladóval, ha megnyerem, akkor egyáltalán elszállítja-e magyarországra. Az volt a válasza másnap, hogy igen, 30 Euró. Mondom oké, akkor licit. Megnyertem a terméket (2007.12.27.) és onnantól ba**** válaszolni a kérdéseimre. (adja meg a bankszámláját, hogy hova utaljak, stb) Eltelt lassan egy hónap és már az az igazság, hogy nem bízok meg benne és már mások is panaszkodtak rá, de már így utólag megnyerés után. Nem kell már a cucc és nem akarom kifizetni.

Azt szeretném elérni, hogy lemondhassak a megnyert cuccról a fentiek miatt (185 EUR kellene kifizetnem neki összesen). Mit kell tennem, hogy elfelejtsem ezt az egészet?

Előre is köszi a választ....
pittipitti Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23512
Türelem, már sínen van az ügyed.....
Előzmény: StingeR (23511)
StingeR Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23511
Nem tudja valaki, hogy amikor egy dispute-t a paypal megvizsgál és refundot ad a vevőnek, akkor azt mennyi idő múlva kapja meg? Nekem egy ilyen esetem van jelenleg, a tranzakciós listában a refund is látszik, de még három nap elteltével is Pending (függő) a státusza.

Mi van akkor, ha az eladónak nincs pénz a paypalján? Átvállalja a rendszer? Vagy hogyan megy ez?
garfieldka Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23510
Nem mostanában volt, de tkp. lényegtelen is. Ettől az eladótól sokadjára vásárolok és tőle minden kb. 20 napra érkezik. A csere is ennyi időre jött.
Előzmény: Ibolya58 (23509)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 23509
Mennyi idő múlva kaptad meg az új cuccot? Én December 27-én küldtem vissza. Eddig semmi válasz!
Előzmény: garfieldka (23506)
SNAKe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23508
December 31- én este (mikor már a fű sem nő ugye) rendelt cucc 10 nap múlva landolt nálam. Se expressz, se biztosítás, normál mezei szállítás.
Az eladó még aznap fel is adta a bélyegző szerint, számításaim szerint a rendelést követő 4. órában!
Feladás helye Allentown, New York- tól nyugatra.
Előzmény: lacee (23503)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23507
December elsején vettem egy USA cégtől 4 db árut. A csomag megjött Szilveszter előtt, de egy termék hiányzott belőle és a mellékelt számlán sem szerepelt. Reklamáltam az eladónál. Jött a válasz, hogy negyedikén postázták. Megnéztem a csomit, azon ötödikei bélyegző volt. Megint írtam, ugyanaz a válasz.

A napokban claimet indítottam. A válasz ugyanaz, elküldték dec. negyedikén. És lám, ma megjött a hiányzó termék, valóban dec. negyedikei bélyegzéssel.

Én mindig türelemre intek mindenkit, mert sokmindentől függ a postai út hossza. Nem kell azonnak reklamálni! Most is csak azért indítottam claimet, mert közelgett a 45. nap. És tessék, az eladó valóban nem volt ludas a dologban, a posta tartott ilyen soká.
Előzmény: lacee (23503)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23506
Csak azért írom, hogy erősítselek a hitedben. :))
Nekem is volt hibás termékem Hong-Kong-ból. Megbeszéltük, visszaküldtem, újat küldött és kész. Azóta is rendszeres vásárlója vagyok. Természetesen nem egyformán állnak hozzá az eladók sem, függetlenül attól, milyen nációhoz tartoznak. Embere válogatja. Reméljük, megoldódik az ügyed!
Előzmény: Ibolya58 (23492)
StingeR Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23505
Ez érdekes, mert nekem alig egy hét volt Orlando-bol egy sima flat mail. Ellenben a dec10-én vásárolt hongkongi cumóm még a mai napig nem érkezett meg és a londoni sem (igaz, utóbbinál a paypal önkényesen visszautaltatta a lóvét néhány dispute üzenetváltás után - persze a refund státusza még mindig pending).

A hongkongi sűrű elnézést kért, és arról biztosított hogy tutira megoldjuk a dolgot. Ma kaptam tőle egy levelet, hogy az azonos napon, szintén európai régióba küldött címzettjük szólt neki, hogy csak most kapta meg a csomagot és várjak én is még néhány napot, majd újra jelentkezzek.
Előzmény: sponge (23504)
sponge Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23504
Ha azt mondják 2-3 hét, akkor minimum hárommal kell számolni és a négyen sem kell meglepődni.
Előzmény: lacee (23503)
lacee Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23503
sziasztok, megint egy amatőr kérdésem lenne:
sikeres vásárlás után december 28-án adtak fel egy pakkot Washington DC-ből, az eladó írta hogy valószínáleg 2-3 hét lesz a szállítás az ünnepek miatt. Az újév+ hétvége miatt gondolom csak január másodika körül indulhatott el. Nos a kérdésem az, hogy a tapasztalat szerint mikor kéne megérkeznie? A két hét mostanában telik le, elképzelhető hogy a posta lekapcsolta vám/adó miatt?
nem idegeskedem, egyszerűen kiváncsi vagyok... nyilván jó lenne minél előbb hozzájutni a csomaghoz :)
sponge Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23502
Főleg, hogy kint már szinte hitelkártyát használnak igazolvány helyett is! Onnantól kezdve meg, kb. pár perc meg pár nap várakozás.
Előzmény: microdrive (23500)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23501
Hát legyen paypalja a kérdéses ismerősödnek..vagy ha nem amerikai állampolgár akkor az ő amerikai baráti körében vagy a szomszédai körében kéne keresni egy a feltételknek megfelelő személyt :) akinek a címe is comfirm addres vagy azzá tehető.
Előzmény: microdrive (23500)
microdrive Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23500
olyan gondom lenne hogy ebay.com rol szeretnék rendelni és usaba kellene postázni vagyis paypal comfirm addressel rendelkező ebayeseket keresek folyamatos megrendeléseim lennének...nem ingyen kérném...ha valaki tud erre megoldást szoljon...new yorkbol hozza majd nekem valaki személyesen mindig a csomagokat haza...az a személy már adott de hozzá kell valahogy eljuttatni a comagot és neki sajnos nincsen paypalja....üdv
retipapa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23499

Ja, azért arra ügyelek :-)

 

Egyébként van számomra jelentősége annak, hogy mi van a számlán? Úgy értem, ha úgyis személyesen megyek érte és odaadok 234 eurót, akkor akár a 488 eurós rossz számlára is nyomhatnám a Pay Now-t és viszont látásra. Tőle meg majd vonja az ebay a magasabb jutalékot, nem?

Előzmény: pittipitti (23498)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23498
Ha személyesen mégy akkor nem....de legyen 5000huf alatt a benzinköltséged :)
Előzmény: retipapa (23497)
retipapa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23497

Kösz a választ.

 

Nyomtam Pay Now-t és nem tudom javítani az összeget :-( Na, majd ő...

 

Ha megyek érte személyesen, akkor nem kell kifizetni a 20 euró szállítási költséget sem, igaz?

 

Előzmény: pittipitti (23496)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23496
Valószínűleg kihavíthatod...
És he elmennél érte az a biztosabb...

Nyomjad a cash on pickup-ot. a pay now után.
Írj neki ebayes üzit hogy adja meg a címét telefonját ha a cash on pickup nyomása után nem látszik...
És menj el érte kezedben a kp euróval.

Tévedésből a végösszeget írta a szállításhoz...€ 254..előfordulhat de ez javítható...ha általad nem akkor őáltala.....
Nyomj pay nowot és nézd meg hogy javíthatod-e.
Előzmény: retipapa (23495)
retipapa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 23495

Sziasztok!

 

Első ebay-es beszerzésem kifizetéséhez szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

Aukción vettem egy dobpedált egy osztrák sráctól, a végső ár 234 euro lett. Előre megbeszéltük, hogy a szállítás még plusz 20 euro lesz.

Ma jött a levél a sráctól a checkout@ebay.com címről, amiben benne van a számla a következő bontásban: pedál: € 234; shipping & handling cost: € 254; total: € 488

 

Szóval a € 20 euró szállítási ktg. helyett a srác beírt € 234 + € 20 = € 254 szállítási ktg-et. Tehát magyarul kicsit megduplázta a pedál árát.

 

Már írtam neki e-mailt, hogy szerintem ezt elrontotta és legyen szíves javítsa a számlát.

 

Kérdéseim:

1. Várjam meg, amíg küld egy új számlát a helyes összeggel vagy nyomjam meg a "Pay Now" gombot a jelenlegi számlán és javítsam át az összeget? (Már ha ezt egyáltalán meg tudom tenni.)

 

2. Fizetési feltételként bank transfer-t, cash on pickup-ot és cash on delivery-t (utánvétet?) jelölt meg. Ha a cash on delivery-t választom, akkor ez esetben ez mit jelent? Elküldi a cuccot és majd fizetek a postásnak, ha becsenget hozzám a csomaggal? (Ezt kétlem, mert szerintem el se indítja a cuccot addig, míg a pénzt meg nem kapta.)

 

3. Ha személyesen megyek el a cuccért Ausztriába (nincs túl messze), akkor ne is utaljak pénzt, hanem majd csak a kezébe nyomok 234 eurót és kész? Az ebay számlán ilyenkor nem is kell a "Pay Now" gombot megnyomni? Akkor viszont az ebay honnan fogja tudni, hogy a tranzakció ki van fizetve és követelheti a jutalékát?

 

Előre is kösz a segítséget.

 

cath555 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 23494
Velem eddig kivetel nelkul az osszes HK-i elado maximalisan korrekt volt. Szerintem par nap csuszas belefer, lehet maganelete is vagy egyeb oka, amiert nem reagal azonnal.
Előzmény: pittipitti (23493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!