Keresés

Részletes keresés

kvte Creative Commons License 2011.11.24 0 0 34421
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.24 0 0 34420

Nini, egy ismerős hozzászólás a "hőskorból".

Bizony-bizony rég volt.

 

Én is pecsételtem anno az isztiméri OKT-s bélyegzővel.

Előzmény: HEV (34417)
padler Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34419

A Hamuházas bélyegző a KDP bélyegzője.

Előzmény: Törölt nick (34414)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34418

Köszönöm szépen a válaszaitokat és a linket!

Előzmény: HEV (34417)
HEV Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34417
Előzmény: Törölt nick (34414)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34416

a TUHU a te barátod! :-)

 

N47 17.012 E18 11.296

 

 

Hamuházi igazolásról nem tudok semmit saját tapasztalatból, az az egyetlen hely maradt üresen a KDP füzetemben :-(

azóta OKT pecsételőhelyes fórumban én is láttam Kisgyóhoz olyan bejegyzést ami Hamuházas matricáról szólt

Előzmény: Törölt nick (34414)
pozo Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34415

OFF

 

Hosszabb szöveg írásakor a fórumnak van egy időkorlátja, ha ezt túl léped elveszik a beírásod.

Mielőtt elküldenéd, jelöld ki az elküldendő szöveget és nyomj ctrl c-t, de nem kell elmenteni sem world-ba sem pedig jegyzettömbbe.

Ha a küldés nem sikerül, akkor vagy  a választ vagy az újat újból megnyitod és ebbe ctrl v-t nyomsz, ekkor biztos lehetsz, hogy elmegy az eredeti szerkesztésnek megfelelően.

 

ON

 

Előzmény: hörpölin (34412)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34414

Húú,az érdekelne hogy Isztiméren hol "felejtették ott" a bélyegzőt?

A mostani füzetemben még aktív pecsételőhelyként szerepel a falu, ha volna rá mód azért akkor csak beplecsniznék ezzel a bélyegzővel!

Úgy mint a Hamuházassal...valahol olvastam hogy még talán az is elérhető valamelyik helyen,talán Kisgyónban.

Előzmény: jzp2107 (34413)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34413

Kicsit le vagyok maradva, de szorgalmasan próbálom behozni a lemaradást

 

58-as Bakony-térkép:

 

nahát, valami ilyesmi dizájnú térképe jóapámnak is van, talán ha jól tévedek Mecsek

bár mintha abban nem lennének kismókusok meg nyulacskák :-)

 

Isztiméren pár éve még sikerült bélyegeznem az ottfelejtett kéktúra bélyegzővel, amikor a Burok-völgyben jártam KDP okán

Szintén KDP miatt voltam Öreg-Futónén, Mórócz-tetőn és azt kell mondjam, mindegyikkel vesztett az OKT, hogy most ezeket nem érinti

Még szerencse hogy a KDP igen :-)

 

Egyébként a szkennelt térkép alapján Bakonynánát se úgy hagyta el a kék mint ahogy most megy, azt nézted?

Tényleg rengeteg itt a változás!

Előzmény: Törölt nick (34267)
hörpölin Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34412

OFF

 

"Gyanús lett ez nekem,máskor is csinált már ilyet mielőtt megzabálta a hsz-t,így fórumozásom során először elmentettem Office-ba az egészet."

 

Ha "offiszon" a Picipuha wördjét érted, akkor ne abba mentsél, hanem a Jegyzettömbbe (nótpad). A wördben össze tud szedni a szöveg mindenfajta formázásokat, aztán csudálkoznak a delikvensek, hogy milyen tré lett itt a hsz-ük formája a ctrl c és ctrl v (kopi/pészt) után.

Ja! A főkapcsolót nem én kapcsoltam (most) le. :-/

 

ON!

 

 

Előzmény: Törölt nick (34402)
HEV Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34411
Előzmény: HEV (34410)
HEV Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34410

Egy hete jártam a területen amit tapasztaltunk az a nagy szárazság, gyakorlatilag a két nagy főcsatorna kivételével az összes csatorna száraz volt Kéthely és Balatonfenyves között. A Nyugati-Övcsatorna és a Nyugati-Főcsatorna közötti terület táblákkal le van zárva. Feltételezhetően a vadászat miatt. Nagyon sok új magaslest építettek a térségben és úgy gondolom, hogy a területen a vadászati turizmus lesz az elsődleges. Talán a Csisztai gyógyfürdőhöz majd kijelölnek valami utat ami lehetőleg autóval is járható.

 

A Hubertus BT.  a saját kezelésű területén már táblákkal kijelölt 3 db nordic walking útvonalat. Tudni kell a cégről, hogy a Braun érdekeltségébe tartozik és németeket nyaraltat/vadásztat  a saját szállodáiban elhelyezve, illetve talán aki nem vadászik azoknak séta lehetőségeket teremt.

 

A vízszint leeresztéssel kapcsolatban jogilag teljesen védett a cég:

 

A vizsgálat feltárta, hogy a vészhelyzetet a vízjogi engedélyezési eljárás működési zavarai is okozták. A terület védetté nyilvánítását követően 32 évvel született meg az a vízjogi engedély, amely a természetvédelmi értékek figyelembe vételével írta elő a szükséges vízszintet, ezt az engedélyt azonban az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügy Főfelügyelőség megsemmisítette.

A főfelügyelőség iránymutatatása alapján a megismételt eljárásban kiadott vízjogi engedély már nem vette figyelembe a terület természetvédelmi igényeit és rendeltetését. A vízügyi hatóság által kiadott engedélyek ellentétesek a területre vonatkozó 1977-óta hatályos védetté nyilvánítási határozattal és a 2004-től kötelező Natura 2000 előírásokkal.

 

Ennek az a lényege, hogy az engedély kérője és kiadója is egyaránt jól járt :-(

 

Képek: http://hevesiz53.blogspot.com/2011/11/balaton-kortura-15-szakasz.html

Előzmény: andrew79 (34405)
kvte Creative Commons License 2011.11.23 0 0 34408

Gyöngyösi csárda, 1962.

http://www.dunatv.hu/musor/videotar?vid=715857&pid=1002969

(kb. 3:45-től)

 

 

 

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34407

A cikkben szereplő cég, ha jól látom, ugyanez:

Madarakat veszélyeztet a Hubertus Bt. tevékenysége

Az ombudsman vizsgálata szerint az Állami Vagyonügynökség rendkívül előnytelen haszonbérleti szerződést kötött a céggel. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: andrew79 (34405)
andrew79 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34406

Hasonló hír GYMS megyéből, de már megvalósult a beruházás:

 

http://www.infogyor.hu/hir_olvas/permalink:hamarosan-nyilik-a-latogatokozpont-2011-11-19-103000

andrew79 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34405

Kíváncsian várom, hogy merre vezet majd a túraútvonal:

 

http://index.hu/belfold/2011/11/17/unios_penzbol_lesz_kertmozi_balatonfenyvesen/?rnd=388

 

HEV talán tud róla többet.

 

Üdv

andrew79

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34404

 

Irota-Bó   Irota-Bódvaszilas 2011.11.20.



Negyed hétkor ébresző...majd gyors reggeli, aztán kávé...(na jó bevallom azt a Jégert is amit indítótöltésnek ittunk :-)) és ezek után frissen,üdén belevágtunk az aznapra szánt 25 km-be Bódvaszilas vmh-ig.Kényelmes séta volt ez az elején kifelé a faluból a taplószáraz földúton (bő egy éve ugyanitt combig merültem a sárban, tudtam értékelni a jelenlegi útviszonyokat) majd rövid de szuszogtató kapaszkodóval jutottunk el a Boros-erdőig.Ott folytattuk ahol előző nap abbahagytuk,be sem állt a szánk, egyfolytában beszélgettünk mindenféléről,így értük el rövidesen a Kecske-pad gerincét.Használtuk a GPS-t is természetesen de a jelzések is elég jól követhetők voltak az erdős részeken.A Kecske-padtól Rakacaszendig rossznak mondják a jelzettséget, ezt talán a falu feletti dombok kivételével nyugodtan megcáfolhatom, bár ez éppen elég annak aki pont Rakacaszend felől támadja Irotát.

Tölgyesek, fenyvesek váltották egymást mi meg csak beszélgettünk, néha meg-megálltunk hogy pár másodpercig hallgassuk a süket csöndet is amelyet egyébként csak mi magunk törtünk meg.Bő másfél órás menet után megpillantottuk a falut, amelyet a románkori templom felől értünk el.Mivel ezt szándékunkban állt megnézni és még idővel is jól álltunk ezért a kulcs után kezdtünk érdeklődni amit némi téblábolás után a kitartó Tavaszi Széllnek hála meg is kaptunk a Fő utca 7-ben lakó nénitől akinél egyébként bélyegző is van amely elérhető akkor is ha a kocsmák zárva vannak.

Nagyjából fél órát töltöttünk a templom megcsodálásával, kívül-belül alaposan megnéztük és fotózgattam is.(Jesper Olsen rettegj, jövök!!:-)) )

a kis románkori templom kívül és belül

 

Visszavittük a kulcsot,elbeszélgettünk ezzel a nénivel is egy kicsit majd továbbindultunk.A Felső kocsmánál hagytuk el Rakacaszendet pár lelkes kutya által kísérve...velük ellentétben ez nem mondható el a kék jelzésekről, itt ezek nem nagyon kísérték utunkat, elvétve láttunk egyet-egyet szinte egészen a Tornabarakony előtti Barakonyi hegyen lévő fenyves erdőig, ott már egészen követhetőek voltak a jelek.

Tornabarakonyt már messziről látni lehet, szép kis falu, újjávarázsolt régi parasztházakkal (üdülőházak), szépen felújított templommal...és itt ért minket az egyik legdöbbenetesebb info...

Megnéztük a templomot itt is kívül-belül, majd a templommal szemben bélyegeztünk is, mindeközben az egyik házból néhány cicus kíséretében odajött egy néni akivel túratársam szóba elegyedett amíg én a pecséttel bíbelődtem.

Megtudtuk hogy a falu lakossága 20 fő körül van  -nyáron.Télire viszont mindössze 5-6 (!) lakó marad a faluban, a többiek beköltöznek valamelyik nagyobb településre a rokonokhoz.Ezzel együtt a lakosság átlagéletkora finoman fogalmazva nyugdíjaskorú.Van egy 50 körüli vállakozó aki egy egészen tekintélyes gazdaságot visz a falu szélén,ez látszik is, örvendetes is,de egy fecske nem csinál nyarat ettől még gyakorlatilag pár év és kihal a falu ha valami csoda nem történik.Fájdalmas és szívszaggató ezt így folyamatában látni, nem is beszélve arról aki ezt itteni lakosként éli meg.(ennek ellenére a néni jó kedélyű és kedves volt, csodálom is a lelkierejét!)

Nyugodtan elmondhatom hogy anno Derenken én az égvilágon semmit nem éreztem viszont itt kicsit elszorult a torkom...Tavaszi Széll is sokáig a hatása alatt volt a dolognak, egy ideig ha megszólaltunk csak erről beszéltünk.Na de az élet megy tovább...legalább is nekünk,mert Tornabarakonyban már nem sokáig...

 

Tornabarakony temploma, vele szemben a parókia a bélyegzőhely

 

Rövid aszfalt után erdőbe értünk amely jóformán Bódvarákóig tartott, ez nagyon szép szakasza a túrának,főleg a gyönyörű bükkös a Mile-hegy északi oldalában.Lefelé ereszkedve egy tarvágásos völgyfejezetnél előtűnik az Esztramos csonka csúcsa is  -szintben velünk!

az erdőben...a Mile-hegy északi oldalában  találkozik a kék az északi zöld sáv jelzéssel

Bódvarákó egyik emlékműve, háttérben a kéktúra útvonala indul Tornabarakony felé...

Bódvarákó is szép falucska, szép emlékművekkel, a templom mellett értük el a főutcáját.Szebbik arcát mutatta a helység,a főutcán mindössze 5-6 vadász formájú ember beszélgetett,egyikük autóján 20 centis betűkkel ez a becenév állt:FELHŐCSKE. Felhőcske egy 1.90 körüli 120 kilós srác volt...:-)

Bélyegeztünk a kihelyezett pecséttel majd továbbindultunk, immár csak 4 km aszfalt várt ránk Bódvaszilasig...alig hagytuk el Bódvarákót megállt mellettünk Felhőcske és invitált hogy elvisz minket ha kell.Nem hiszem hogy megértett minket miért is gyalogolunk,de azért jól esett nekünk ez a gesztus!

Bódvaszilasra 2 óra körül értünk be a hátralévő másfél órát a vonat indulásáig (nagyobb) részben a kocsmában, (kisebb) részben a vasútállomáson töltöttük.(kocsmában adnak céges pecsétet ha kell!) Jókedvűek és elégedettek voltunk hogy sikerült a túra, talán sokkal jobban is a vártnál...

Megvettük a jegyeket Budapest Keletiig majd fél négykor felszálltunk a vonatra.

A Keletiben várt minket Tavaszi Széll felesége aki taxisokat megszégyenítő tempóban és rutinnal száguldott át velünk Zugló vasútállomásig így elértem a kecskeméti gyorsvonatot.

Elválásunkat megkönnyítette hogy abban maradtunk:Folytatás következik...talán a Zemplénben,de könnyen lehet az is hogy akár újra a Cserehátban...a Cserehát Turistája cím szépen csendben felkerült a bakancslistára.

                          "...ez a föld a tiéd

                           ha elmész visszavár..."







HEV Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34403

A Középső Peremvidéken ismeretlen okok miatt lezuhant az Oberon mesterséges hold. Súlyos károk keletkeztek Otoh Gunga városban, megszűnt az áramellátás és az ivóvíz-szolgáltatás, nincs internet és nincs elegendő midiklorián.

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (34402)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34402

Ne is mondd!

Csoda hogy csak ennyi hiba maradt a tegnap esti indexes kálváriám után.

Gondolom azt már mindenki észrevette hogy a fórum mostanában előszeretettel nyeli be a hsz-eket.Tegnap este ezt abból kezdtem el sejteni hogy mikor képet akartam feltölteni nem sikerült,kiírta hogy tegyem az Indafotóra.Gyanús lett ez nekem,máskor is csinált már ilyet mielőtt megzabálta a hsz-t,így fórumozásom során először elmentettem Office-ba az egészet.Jól tettem,mert az "előnézet"-re klikkelve csak az üres lap jelent meg pár mp-cel később.

Ezt még kétszer eljátszottuk, majd mikor éppen végeztem volna akkor egy pillanat alatt elment az áram az egész lakótömbben!:-O

Mióta itt lakunk 14 éve ilyen talán egyszer fordult elő.Nagyjából egy óra múlva jött vissza az áram, de ezek után csak reggel fejeztem be az írásomat.

Off

Te mint bennfentes nem tudod mitől volt ez az egész órás áramszünet este fél tíz körül?Amerre elláttam sehol sem volt a környéken,az utcákon sem!

On.

Előzmény: hörpölin (34397)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34401

Egész pontosan 2010 nyártól Jött a Sony váz, az első hét kiránduláson még Fuji s6500fd, a két 2010 nyári albumban vegyesen a kettő (nyomokban Panasonic ls60-at is tartalmaznak), ősztól pedig megérkezett a Tamron 18-200 objektív, ezzel lett teljes az alapfelszerelés, azóta a korábbi gépek többnyire otthon maradnak.

Előzmény: DJ_RushBoy (34393)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34400

Köszönöm.

Remélem, hamarosan összejön a túra, és akkor kiderül, miért érdekelt:-)

A szint kicsit húzósnak tűnik, de a táv (4 km) nagyon szimpatikus.

Előzmény: Kékdroid (34398)
kvte Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34399

Hamarosan az almaboltban (~2 hét):

 

Kékdroid Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34398

"Érdekelne az Ómassa - Bánkút közötti S+ jelzésű útvonal járhatósága."

 

Szia! Ómassa felől először széles földúton, majd a jelzés önállósodásától kezdve enyhén köves, néhol egynyomossá szűkülő ösvényen vezet a S+. Az Ómassa - Farkas-nyaki elágazás közötti erdészeti út kezdetétől jól járható, széles murvás útra visz, amelyről egy ösvényre vált, ez a sípályák aljától egyre szélesedő földúttá válik.

 

-Kékdroid-

Előzmény: Güsziológus (34390)
hörpölin Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34397

Ugye ez a címben szereplő "Bódvava" valami olyasmi, mint a csivava? :-D

 

Nagyon szép túrátok lehetett! Jöhet a folytatás!

Előzmény: Törölt nick (34396)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 34396

 

Encs-Bód Encs-Bódvavaszilas 2011.11.19.-20.

Avagy Stan és Pan a Csereháton



Bő egy órás autózás után reggel 6-kor ott álltam a Keleti pályaudvaron és próbáltam találgatni játékból hogy melyik várakozó utas lehet vajon az én leendő túratársam Tavaszi Széll...valamiért egy húsosabb fickónak képzeltem,talán azért mert aki leszokik a cigiről az általában hízik egy keveset,de tévedtem...belépett egy hátizsákos jó kötésű fiatalember a pályaudvar bejáratán,fülén a telefon,az enyém meg csörög...Ő lesz az!

Első gondolatom az volt hogy te jó isten,hogy fogok én ezzel a teljesítménytúrázó alkatú sráccal lépést tartani,de ezt elhessegettem, gondolván hogy van itt még két órás vonatozás,a többi meg "majd akkor lesz probléma...:-)"

Elfoglaltuk a helyünket és egyből belemerültünk a beszélgetésbe olyannyira hogy mikor megállt a vonat Encsen nem hittem el, ha valaki azt mondja hogy mondjuk Füzesabonyban vagyunk azt hamarabb elhittem volna.

Pecsételtünk az encsi vasútállomás pénztáránál majd nekivágtunk az aznapi tervezett 28 km-nek,közben továbbra sem állt be a szánk,beszélgettünk egyfolytában.Encs után egyből Abaújdevecserre értünk, majd egy füves-cserjés dombhátat megkerülve kisebb erdőfolt után beérkeztünk Fancsal községbe.Az időjárás némileg velünk volt,nem volt mínusz, nem esett egész úton semmi csapadék,talán egy-két jó fotóhoz hiányzott volna némi napocska,de ennél nagyobb bajunk ne legyen sosem.

 

Bélyegeztünk a kültéri bélyegzővel,majd jó tempóban továbbindultunk Baktakék felé, a GPS szerint eddig ötös körüli átlagot mentünk, ez biztató volt a napnyugta korai időpontjának tudatában.(Ami látnivaló volt azt igyekeztünk azért megnézni,megkerültük a fancsali templomot de nem volt nyitva az ajtaja.)

Úgy elbeszélgettük az utat hogy Baktakékre nem a kéken értünk be amely a domboldalban kicsit megkerüli a falut hanem egyből berongyoltunk toronyiránt a faluba egy egyébként kézenfekvő széles úton.

Itt ért minket túránk egyik legszürreálisabb élménye:

A Szanticska felé vezető út baktakéki végénél a kereszteződésnél van egy kis kocsma amelynek a kerítésén van egy kék pecsét jel.Bekukucskáltunk,majd benyitottunk, odabent sötét volt,négy törzsvendég iszogatott ment a TV...a fogadtatásra a legjellemzőbb sorok:

"...szó bennszakad,hang fennakad,lehellet megszegik..."

De akkor még nem esett le... miután kiszolgált minket a tulaj némi zavaros magyarázkodást követően elviharzott, és nem is láttuk többet, pedig negyed óra elteltével szerettünk volna már fizetni is és távozni.Végül az itallap alapján kiszámoltuk az összeget és ott hagytuk a pulton a törzsvendégek helyeslésével.

Aztán leesett:adóellenőröknek hittek minket akik trükkösen turistáknak adják ki magukat!!

Ezen pár percig jót derülve tértünk vissza a kékre.

Az aszfaltról a letérés a domboldal földútjára Abaújszolnok felé jól van jelezve,de azért a GPS is sokat segített az eltévedésmentes haladásunkban.Hamarosan elértük Abaújszolnok falut amelynek egykor -és még most kopottasan is- szép temploma már messziről feltűnt.

A fő utcánál egyből emlékezetből benéztem Mari néni portájára,tavaly nem volt otthon,de most láss csudát: otthon volt,sőt éppen a kertben,meglátva minket hozta a bélyegzőt lassan komótosan...mindeközben a szemközti házból a résen lévő egyébként szimpatikus középkorú cigány ember is elkezdett szólongatni minket hogy ott is van ám pecsét!

Megbeszéltük gyorsan hogy én maradok,barátom pedig átmegy a lelkes úriemberhez pecsételni hogy senki ne sértődjön meg,így is tettünk.

Tíz perces Mari nénivel való dumcsi után csatlakoztam Tavaszi Széllhez aki elmélyülten beszélgetett a másik pecsétőrrel, itt is eltöltöttünk még vagy negyed órát, mit mondjak, tanulságos negyed óra volt...

Abaújszolnokot elhagyván ismét dombhát következett majd rövidesen a következő falucska Nyésta.Eközben megbeszéltük hogy egyáltalán nem a félelem az ami eluralkodik az emberen egy ilyen faluban sokkal inkább a szíve szakad meg és talán még a keze is ökölbe szorul hogy miért is hagyjuk, hagyják ezt??

érkezés Abaújszolnokra és az egyik bélyegzőhely...

 

Ilyen és ehhez hasonló gondolatokat megbeszélve győztük le a következő dombhátat,a jelzések egészen jól követhetők voltak, ahol van mire ott azért fel is festették őket tisztességgel.

Felsővadász következett...eredeti terveink szerint ezt mindenképpen világosban szerettük volna elérni,ehhez képest negyed 3 volt,így felcsillant a reménye az Irotára való beérkezésnek még napnyugta előtt.

Aztán majdnem szertefoszlott mert kocsma zárva,pecsét sehol, ám ekkor köszönt ránk a szerencse egy idős néni képében akit barátom megszólított, és elmondta hogy nem kell megvárnunk a kocsma nyitását mert ugyan a pap sincs otthon viszont nem messze a Kossuth utca 4. szám alatt lakó hölgynél szintén van bélyegző.Volt is, azzal végeztük el az adminisztrációt,de még előtte megtudtuk hogy Gelyeta Gellértnéhez volt szerencsénk aki gyakran szállásadója az erre járó túrázóknak.

Fél három volt és még nyolc km várt ránk, én pedig csendben elkezdtem időt húzni, nehogy 'máá ne próbáljam ki az új fejlámpám...!:-))

Nem nagyon sikerült,ugyanis Tavaszi Széll magabiztosan és rendíthetetlenül tört előre a GPS-t lassan teljesen kisajátítva magának, így nem volt más választásom követtem a modern technika által megbabonázott túratársam!:-))

A gerincen pár km-en erdőben haladtunk ahol tökéletes volt a jelzettség,majd kb. két kilométerrel a cél előtt kiértünk az Irota felett húzódó füves-mezős területre, na innen Irotáig viszont már talán több jelzéssel nem is találkoztunk, de ennek ellenére is megérkeztünk aznapi célunkhoz a Talentum Vendégházhoz ahol a gondnok néni csipetkés borsólevessel és vaddisznópörkölttel várt (ez inkább amolyan bakonyi jellegű volt,kicsit tejfölös és nagyon finom).

Vacsora után barátom meglepett egy üveg finom vörösborral, amelyet szépen kortyolgatva fogyasztottunk el, közben természetesen egyfolytában beszélgettünk, majd fél 9 körül aludni tértünk, eltettük magunkat másnapra.

Gondoltam én...a kazán másképpen gondolta,így 9-kor,éjféltől 1-ig, majd hajnali 4-től 5-ig is jelenésem volt a kis hűtlen barátunknál, aki úgy gondolta hogy nem szeretjük mi annyira a meleget...:-)

Azért aludni is sikerült emellett a számomra egyébként szinte élvezetes feladat mellett (kissé piromán vagyok mint említettem volt) így másnap reggel kipihenten vártuk az újabb kihívásokat...

Tavaszi Széll rendíthetetlenül tör előre a GPS birtokában Irota felé...itt az erdőben a jelek is jók voltak

Folyt.köv.







annyi baj legyen Creative Commons License 2011.11.21 0 0 34395

Azért remélem lesz belőle írás, egy-egy Tavaszi Széll beszámoló fel tudja dobni a napomat.
Szívesen veletek tartottam volna én is.

Előzmény: Tavaszi Széll (34388)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.11.21 0 0 34394



DSLR-A550

Előzmény: DJ_RushBoy (34393)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.11.21 0 0 34393

Lehet kérdezték már, de én ritkábban olvasom ezt a topikot.

Szóval milyen géppel csinálod ezeket a szuper fotókat?

Előzmény: sincsavar 1.1 (34378)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.21 0 0 34392

Azt hiszem megértelek.

Hasonló éjszakám volt Bódvaszilason.

Reggelre igen hideg volt, pedig éjjel kétszer is sikerült felhevíteni a kályhát.

Előzmény: Törölt nick (34387)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.21 0 0 34391

A felvezetés nagyon izgalmas, várom a beszámolót.

Előzmény: Tavaszi Széll (34388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!