Keresés

Részletes keresés

home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 106

szio! na akkor te lörébb  jarsz mint én..:)é n nemfeküdtem be sehova.és nemisfogok..

attolcsak szarabbul vagyok ha látok másokat h szarul vannak.anmugy eszrevetted h szivrohammal altban ferfiak mennek be fiatalon?durva,..minket védenek a hormonok.na de a lényeg amit akartam:):

köszi a kontrollt, de kb szeptben voltam orvosnal ugyh 4 honap se telt el meg orvos ismeros is van:)aztmondta egy baratom akinek ismeröse kariologus h elvisz hozza de nemazert h megvizsgaljon hanem h elmondja h semmi bajom ha mar senkink nem hiszek.mert a leleteimet elvitte..és a valasz annyi volt h fiataloknal gyakori h kicsit tulspirazzak a dolgokat:)

én összel futottam.de aztan hideg lett meg amugyis a köv saroknal mar alig kaptam levegöt:)

azert örülök h nemvagyok egyedül, ez joe rzes.mondjuk ismerek vagy 5embert akinek vannak hasonlo problemai öket mégsem erdeklui ha egy ütem kimarad vagy bedobban..erted ezt?

olyan fura nekem, aki egyböl meghalni készül egy extrában:)

jo tornászást:)

ja és még vmi.éjszaka azert avyg rosszul mert van idöd figyelni magadra:)

Előzmény: kkmd (105)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 105

hogy erted a sport kerdest?tul nagy gond?

sportolni nem nagy gond:)csak lustasag:D

 

Hátha úgyis végeztél mindennel, akkor hajrá: mit is sportoltál?, ezt elfelejtetted megírni! Ha mást nem , egy kis úszást. Én speciel női tornára járok, az edző ha rossz napja van kihajt bennünket rendesen, mindjárt indulok is, hetente 2x van. Plusz gyalogolok naponta be a mhelyre kb. 3 km oda-vissza, gyorsított ütemben, ez sem rossz. Futni ilyenkor utálok, mert csúszik, meg hideg meg stb...:))))

 

a  legnagyobb baj amugy a hozzaallasommal van.teljesen magamba beszeltem h bizony én beteg vagyok,pedig azert ennek hhoz nemsok köze van?!egyetértesz?

összevissza szivveresem nemvolt.csak ez a kosza extra./ák.

amugy a dokinö megis jegyezte h még igyis csak a legenyhebb ritmuszavart sikerult produkalnom a gyors szivveresemmel ugyh sehogy nemjön össze az h valoban beteg legyek:)

egyebkent sztem is neked is nekem is tök psziches dolog

 

Ne aggódj, én az éjszakai rosszulléteim miatt még be fektettem magam a dokival a kardiológiára, na az elég is volt: ott tényleg beteg emberek vannak; terápiának is bevált, isten ments, hogy én ILYEN beteg legyek, mint ezek az emberek, innentől kezdve a rohamos javulás útjára léptem. Volt benn egy fiatal srác infarktussal, egész éjszaka hallottam, ahogy ki-kimaradt a monitor sípjele, na akkor mondtam, köszönöm, én ebből nem kérek: bárcsak gyógyuljak mielőbb. Annyi haszna lett az egésznek, hogy kitanultam az EKG elemzés alapjait, már egy csomó szívbetegséget felismerek, s rohadtul megnyugtató volt látni a saját EKG görbémet, ami még az én hipochondriás beállítottságommal nézve is tökéletes!

 

pszichologushz is küldtek.azzal tök jot dumaltam 2szer aztan rájöttem h ő kattantabb mint én:)vegulis nemvagyok bolond..

összessegeben mit gondolsz erröl az egeszrol?:D

mondjuk a hippochonderek is élnek 80évig:D

 

Na, pszichiáternél én is jártam, mi is jól elbeszélgettünk, aztán nem is mentem többet, mert a végén még belémbeszél valami leki betegséget, aztán abból ugyan nehezebb lett volna kilábalnom! :D

 

A hipochondriával pedig nincs semmi gond, csak kétszer gondold meg, hogy valóban kell-e orvoshoz menned. Én határidőket tűztem ki magam elé, na ha két hétig még érzem, akkor elmegyek. Volt mikor el is indultam, aztán szépen elegánsan másfelé vettem az irányt, s valóban el is múlt minden bajocskám. Annak érdekében, hogy megnyugtasd magad, szükséges a kontrol: tehát menj el évente egyszer laborba, látogasd meg a kardiológus doktor nénit, és ha látod, basszus itt tényleg nincs semmi baj, akkor könnyebb lesz megggyőznöd saját magadat, hogy csak túlreagáltad a dolgokat. Most megyek tornázni. Szia!

 

Előzmény: home3 (104)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 104

haho!

hogy erted a sport kerdest?tul nagy gond?

sportolni nem nagy gond:)csak lustasag:D

amugy most nyugisabb idöszak kell h jöjjön mert vegezetm mindennel:)hála az égnek.

a  legnagyobb baj amugy a hozzaallasommal van.teljesen magamba beszeltem h bizony én beteg vagyok,pedig azert ennek hhoz nemsok köze van?!egyetértesz?

összevissza szivveresem nemvolt.csak ez a kosza extra./ák.

amugy a dokinö megis jegyezte h még igyis csak a legenyhebb ritmuszavart sikerult produkalnom a gyors szivveresemmel ugyh sehogy nemjön össze az h valoban beteg legyek:)

pszichologushz is küldtek.azzal tök jot dumaltam 2szer aztan rájöttem h ő kattantabb mint én:)vegulis nemvagyok bolond..

összessegeben mit gondolsz erröl az egeszrol?:D

mondjuk a hippochonderek is élnek 80évig:D

egyebkent sztem is neked is nekem is tök psziches dolog

Előzmény: kkmd (103)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 103

Akkor ezek szerint nem lenne túl nagy gond újra elkezdeni a sportolást? Mit sportoltál?

 

igazabol az a baj h mar egyfahta panikbetegsegem lett ettöl.agyilag nemjo az egesz, mert tom h nincs bajom aztan közben mégis beparazok es onnantol kezdve csak erre gonolok és azthiszem annak tudod mi a vége?!!

 

Ja, ezt a pánikbetegséget nekem is mondták, annyira, hogy elő is jött mindenféle fóbiám a tömegtől , zárt helytől, szinte belémbeszélték, hogy NEKED EZ A BAJOD!.

 Pedig a nyavalyát!!! Egyszerűen k... va rossz volt, hogy mindenféle mellkasi érzeteim voltak, a pulzust nem is tudtam számolni, annyira összevissza volt, jóhogy rosszul volt az ember! na meg nekem sem kell messzire mennem, ha hipochondriáról van szó! Olyan anginás tüneteket produkáltam, hogy csak na! természetesen otthon, mikorra az ügyeletes doki megérkezett "elmúlt"- tudod, biztonság érzés:)))

 

szapora szivveres az vicces volt. a szitu azvolt h ramtették a holtert és elkezdtem parazni  h rosszul leszek.ettöl felis ment a pulzusom.na szoval itt az ok-okozati összefüggés:)minden baj az agybol indul, dehat minenki lehet kicsit erzekeny nemde?

 

Én annyira megnyugodtam, hogy biztonságban vagyok, most már figyelnek, mikor rámtették a Holtert, hogy alig mutatkozott néhány extra, és tachikard roham. Utólag tudtam meg, hogy ez csak monitor volt és nem jelez, ha valami baj van.:)))

 

 

Előzmény: home3 (102)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 102

köszi!

igazan rendes vagy:)

igazabol nalam azvolt a probléma h en versenyszeruen sprotoltam(életem legnagyobb hülyesege volt abbahagyni, de rohadtul hipochonder vaok:)

szoval aztmondtak h mivel hirtelen ahgytam abba a szivem nemtudta ezt a valtozast hirtelen hova tenni..és mindenki jol lecseszett h miert hagytam abba

amikormég jolis ment.hat ez van..

igazabol az a baj h mar egyfahta panikbetegsegem lett ettöl.agyilag nemjo az egesz, mert tom h nincs bajom aztan közben mégis beparazok es onnantol kezdve csak erre gonolok és azthiszem annak tudod mi a vége?!!

egyebkent szazszor elmagyaraztak h az extra a normali szivverés egyik variansa. van aki megse erzi.őszintén irigylem:)

szapora szivveres az vicces volt. a szitu azvolt h ramtették a holtert és elkezdtem parazni  h rosszul leszek.ettöl felis ment a pulzusom.na szoval itt az ok-okozati összefüggés:)minden baj az agybol indul, dehat minenki lehet kicsit erzekeny nemde?

Előzmény: kkmd (101)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 101

3ultrahang(ott vmi enyhe mitralis prolapsus volt csak

 

Na, erre gondoltam! Nem fogod elhinni, de nekem is ezt diagnosztizálták! Ez a kis ártalmatlan eltérés okozhatja a tüneteidet, nem tudom, a kardiológusod mit mondott rá, de a legtöbben nem is foglalkoznak vele. Amit tudnod kell róla, dióhéjban: ez a bal pitvar-kamrai billentyű beboltosodása a pitvarba alkalmanként, abból a szempontból valóban semmi jelentősége nincs, hogy semmiféle komoly szívproblémát nem okoz. Ellenben okozhatja és ( szerintem okozza is!) azokat a tüneteket, amelyeket elmeséltél, tehát néhanapján gyors szívverést és extrákat. Mivel fáradt vagy és néha lelkileg a padlón érzed magad, a testi tüneteket jóval intenzívebben érzed meg, mint amennyire ez indokolt lenne. Ismerős:)))

 

Mit lehetne tenni? Mikor közölték velem, hogy diag: mitrális prolapszus, akkor egy elég komoly stresszes korszakomat éltem, de rohadtul utáltam már minden tünetet ezzel kapcsolatban. Csak azzal akartam foglalkozni, mitől múlhatna el ez az egész. Lassan kialakult egy vonal:

-sportolni, nem túl kimerítően(!- súlyzózás nem annyira ajánlott, főleg eleinte), de rendszeresen: a szív izomzatát minél jobb formába kell hozni; ne legyen ennyire megterhelő egy-egy extra, vagy szaporább szívverés;

-lefogyni, volt jópár kiló feleslegem ( de a nulldiéta szigorúan tilos!);

- Q10, E vitamin, nem a reklám helye, de a szívizmot ezek a vitaminok is támogatják;

-s megtanulni, hogyan lehet magát a gyors szívverést is lenyugtatni, lelassítani: szép lassú, egyenletes be és kilégzéssel.

Nos, eljutottam odáig, hogy ugyan ma is előjönnek a tachicard rohamok és extrák alkalomadtán, de legalább már nem parázok miattuk, hanem le tudom rendezni egy-egy nagy levegővétellel és "már megint ez a vacak?" felkiáltással.

 

Egyébként nyafogj nyugodtan, ha úgy érzed, nekem is jó lett volna, ha akkor valaki meghallgat, de sajna, mindenki csak lerázott:(

 

 

Előzmény: home3 (100)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 100

hello!hat van kb 20ekgm, 1esemeny holter, 3ultrahang(ott vmi enyhe mitralis prolapsu volt csak)2terheleses ( a msodik kiis mutatta az extrat de közöltek h az semmi)meg volt 2holter.a masodiknal voltn a gyors szivveres, viszont nemvolt extra:Dennyi elég??egy normalis ember 10ed ennyin nincsen..föleg nem ennyi idösen.

hat mostmar azert annyira kepben vagyok h nem a szivemmel van baj hanem az agyammal.betalocot 2szer vettem be amikor mar naon szarul voltam, zez kb szeptben volt, azota nemvolt rá szükségem és a dokinö is miondta h csak azert irja fel h legyen(mert utanna elutaztam repülö+stb)

igazabol mindenki aztmondja nyugodjak le..meg hatalmas betükkel rajtavan a papiromon h menjek vissza sportolni,eheleyett csak nyafogok:(

bocsika:)

az extrak mar olyan regota vannak h szerintem mar reg meghaltam vna:)

de már 15eves koromban is amikor sirtam vagy kivoltam éreztem, h vmi van de akkormég nemtudtam h mi aztan nemfoglalkoztam vele.

de zavar h ilyen erzekeny vagyok:(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kkmd (99)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 99

Tehát a kardiológiát már teljesen körbejártad: volt EKG, ultrahang, terheléses EKG? És ezek szerint minden negatív? Na, legalább ez már jó hír!

A gyors szívverés mennyit jelent?

 

Egy ötlet: lámpalázas vagyok én is rendesen, és a múltkor tachicardiára írt fel a doki Betaloc-ot. Stressz miatt jött elő, és mivel nem múlt el, mégjobban beparáztam miatta (150/perc volt-elég húzós, gondolhatod!). Kényszerpálya volt, ennem kellett a gyógyszert, pedig gyógyszerellenes vagyok. Mivel tudtam a legközelebbi szereplésnél megint elővesz a pánik, előtte bekaptam egy 10 mg Betaloc-ot, elmaradt a pánik, a tachicardia (ugyanis a nálam ezek egymást generálják!) és gondolkodni is tudtam, aminek mondjuk alapból menni kellene...

 

Nagyon nehéz, tudom, mert nekem is volt benne részem bőven, de próbáld úgy beosztani az idődet, hogy vizsga előtt tudj eleget aludni, mert másnap sokkal használhatóbb leszel. Én csak egyszer próbáltam hajnali 3-ig tanulni, de soha többé, nem éri meg, teljesen ki voltam utána, éppúgy, mint Te.

Apróság: ha valóban nincs semmi bajod, akkor ezeket az extrákat próbáld úgy kezelni, mint "jaj, a fene egye meg, már megint". Ha segít, megpróbálhatsz valami nagyon enyhe nyugtatót is, bár a Xanax engem kimondottan lehülyített, ezért inkább a teákat javaslom. Remélem nem küldesz el valahová, de ha van egy nyugalmasabb időszakod, kísérletezz a meditációval, nálam a természetfilmekben látott "repülés" jött be, saját képzeletemre támaszkodva, kellemesen feltöltött energiával; de hangsúlyoznám ez csakis akkor érdemes elkezdeni, akkor jön be, ha eleve nyugodtabb vagy, mert egyébként csak feleslegesen stresszeled magad gyakorlat híján és csak ingerültebb leszel, ha nem tapasztalod azonnal a stresszcsökkentő hatását.

Előzmény: home3 (98)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 98

haho!ház ha visszaolvasod akkor minen benne van..de igy képletekben,..extrasystole meg gyors szivveres.nincsen semmijen rendellenessegem..

nemis mondom inkabb hanyszot voltam mar 20évesen kardiologusnal.lassanmár hülyenek neznek..

egyebkent nem a testitöl rossz a leklekm ,mert a vizsgaid közepen tök kiborulok meg faradt vagyok és akkor vannak ezek a kimarad beledobban+amikor sokaig nemalszok vagy össze vissza..arrol nemis ebszelve h olyankor kitör a pánik..

apunál isn ez volt..pont ugyanez aztan még él:)

Előzmény: kkmd (97)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 97

Ez sajnos nyugodtan elfogadhatod tényként. Az idegrendszer sajnos igen kedvezőtlenül tudja befolyásolni a testi folyamatokat, köztük a szívműködést is. Ilyenkor szokták idegrendszeri eredetű ritmuszavaroknál kiegészítő terápiaként javasolni a nyugtatókat pl. Xanax és társai, de lehet nyugtató gyógynövényteát is inni, pl. citromfűből.

 

Egyébként az is elképzelhető, hogy ilyenkor egyszerűen jobban tudatosulnak a szervi működés rendellenességei, de az is lehet, hogy maga a testi rosszullét váltja ki a lelki labilitást.

 

Ha gondolod, írd le nyugodtan, mi a gondod, s ha tudok, megpróbálok néhány jó javaslatot adni.

Előzmény: home3 (96)
home3 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 96

Hi!

szerintetek normális hogy mindig akkor van ritmuszvarom amikor lelkileg padlon vagyok?de nembaj, ettől csak rosszabbul leszek...tök jó.

az idegrendszeri labilitás örökölhető?már nemtudom mit csináljak..

degee Creative Commons License 2006.01.17 0 0 95

Szia!!Köszönöm, ez valamennyire megnyugatató:)Remélem hogy minden rendben lesz, ha egyáltalán műtétre kerül a sor...

Köszönöm válaszod!!

üdv: degee

Előzmény: donpol (94)
donpol Creative Commons License 2006.01.07 0 0 94
Üdv. sok ismeretterjesztő kiadvány létezik, ami a szívműtétekről szól, s hál, istennek ma már ezek a beavatkozások közel sem olyan veszélyesek, mint jópár éve. Rutin beavatkozásnak számítanak, s a beteg a műtét után, ha minden rendben van, s nincs egyéb más, komoly társbetegsége, akkor másnap már felkelhet, sétálhat, s egy hét után tovább mehet rehabilitációra. Ami a műtét indikációját illeti, ahhoz azonban előtte sokféle vizsgálatot el kell végezni, pl. szívkatéterezést, hogy kizárhassuk egy esetleges koszorúérbetegség fennállását. Egyébként ma már ez is rutin és gyors, fájdalmatlan beavatkozás. A további részletek megbeszélése azonban már nem hiszem, hogy a közre tartozik, így azt nem itt célszerű megbeszélni. Üdv. donpol
Előzmény: degee (87)
kkmd Creative Commons License 2006.01.06 0 0 93

Szerintem mindenképpen használd ki ezt a lehetőséget, hogy van ismerős, főleg, ha ilyen jó pozícióban.  Attól függetlenül, lehet, hogy nem ártana neki is bedobni a blöfföt, persze nem olyan tragikus hangvétellel, de legyen súlya dolgoknak, főleg ami a rossz közérzetet illeti. Ne hangsúlyozd ki az edzetlenséget, arra úgyis gondolnak és ne mesélj a stresszről sokat, mert kényelmesebb arra fogni mindent és a többire nem figyelnek annyira. A házi orvos közömbösségét ne feledd, ha a beutalót kezdik forszírozni!

 

Az EKG a híresztelések ellenére nem mindenható, mert még negatív EKG esetén sem zárható ki teljes bizonyossággal pl. az infarktus. A körzeti orvos pedig nem biztos, hogy egy kisebb, de jelentőséggel bíró bibit felismerne az EKG-n. Jaj, ezt nem rémísztgetésnek szántam, de szívügyben én csakis a kardiológusban bízok.

 

Én a helyedben, ha van rá lehetőség, keresnék egy megbízhatóbb házi orvost, akihez teljes bizalommal fordulhatnék...

 

...Itt a fórumon nem divat a magázódás szerencsére, én kimondottan jobb szeretem a tegezést, kár, hogy "odakinn" nem mindig célszerű, mert sokan elvárják a "tiszteletadást", pedig marhaság :).

 

Remélem, hogy csak az edzetlenség lesz minden problémád kulcsa, de ugye nem felejtesz el beszámolni, mire jutottatok? Ha bármi egyéb problémád merülne fel, keress nyugodtan, minden nap benézek ide.

Előzmény: pulza (92)
pulza Creative Commons License 2006.01.06 0 0 92
képzeld voltam házidokinál!
csak sajna utánna olvastam el mit írtál, így nem blöfföltem neki. persze nem is kaptam beutalót. mundtam én neki, hogy tisztában vagyok azzal, h edzedtlen vagyok(ezt nem tudom eléggé kihangsúlyozni), de ki szeretném zárni a többi tényezőt és egyébként is kíváncsiságból nem mehetek kivizsgálásra? mégis az én egészségem!
nem igazán hallgatott meg, mert őp csak azt látta hogy nem mozgok rendszeresen.
túlsújjal asszem nagyon nincs gond, olyan 186 cm és kevesebb mint 80 kg vagyok.
kardiológiára be tudnék jutni, mert a nővérek főnöke a nagynéném.
egyébként csinált ekg-t a dokim, aszonta: Jé, tényleg 51 a pulzus!
puff, más hiba meg nincs, minden rendben, mármint ekg szerint.
ezzel nem is vitázom. de ez nekem nem most jelentkezett, csak most tudtam számszerűen megfigyelni.
nem tudom köze van-e, de a meleg az nagyon kimerít, nyáron arra ébredek, hogy ha nem mozdulok meg, akkor megőrülök, olyan rángatózhatnék jön rám. ilyenkor a hideg víz "életmentő".
szóval beutaló ugrott...
amúgy a daganat egy ismerősnél volt, az üzemorvosa egyből küldte műtőre. anyukámnak viszont az egész torka foltos volt valami elég komoly dolog miatt. doki azt mondta, hogy ne hülyéskedjen vele, ilyennel ne zavarja őt, menyjen haza mosson fogat, mert az csak lepedék, kajamaradék van a torkán... aznap éjjel vittük az ügyeletre, nagyon rosszul lett..
mikor eljöttem a dokitól, azt kérte, hogy írjam fel, milyen a pulzusom reggel, este, terhelés alatt, stb. és vigyem be neki megmutatni.
na írtam pár sort... egyébként ne haragudj, hogy tegezlek!
Előzmény: kkmd (91)
kkmd Creative Commons License 2006.01.05 0 0 91

Az UH a szív belső szerkezetét mutatja meg, szívbillentyűk helyzete, vastagsága, szívizomzat, kamrák, pitvarok nagysága, szívfal vastagsága, áramlási jellemzők. Itt nem számít, mennyire izgulsz.

 

Remélem, a  torokban lévő daganat nem nálad van???

 

Jobb lenne, ha egyszerűen kérnél tőle ( aháziorvostól) kardiológiai beutalót, hivatkozva akár nem létező tünetekre is- a szívszúrást felejtsd el, de fulladás terhelésre, rosszulléttel, markoló szívfájdalommal már lehet, hogy nyerő lesz. Említhetsz szív billentyű beteg felmenőket is - s nem ártana egy kardiológus ismerős sem. Végső megoldásként esetleg kardiológiai magánrendelést is felkereshetsz. Ott biztosan meghallgatnak figyelmesen, de valószínű, hogy a Holtert (24 órás) akkor is az osztályon teszik fel.

 

A mozgásnál nagyon figyelj a fokozatosságra, bemelegítés stb. és ha egy kicsit túlsúlyos vagy, inkább csak óvatosan, nehogy rámenjenek az izületeid.

 

Mindenképpen számolj be a fejleményekről, várom!

Előzmény: pulza (90)
pulza Creative Commons License 2006.01.05 0 0 90
kössz a választ!
hááát igen, a legegyszerűbb magyarázatra nem is gondoltam, hogy esetlen mozognom is kéne...mert ugye... na mindegy.
a 24 órás Holter érdekelne, de nem tom kitől érdeklődjek bővebben, mert a házidokim igencsak nem jó orvos. és akkor naaagyon finom voltam. (torokban lévő daganatra azt mondja, hogy megfázás...)
szóval érdekelne a 24 órás megfigyu.
a többi: UH, és EKG nem nyerő, mert olyanon már voltam, és nem igazán vesznek észre semmit, mert mint azt írtam, kicsit bekaksizós vagyok a kórházban...
Előzmény: kkmd (89)
kkmd Creative Commons License 2006.01.04 0 0 89

Sok kérdés merül fel ilyenkor: milyen súlyú vagy, mennyire vagy edzésben, stb. , mert ez a gyorsan megugró és nehezen lecsengő terhelési pulzus utalhat az edzetlenségre is.

Nem vagyok orvos. Ellenben nekem is voltak hasonló jellegű problémáim, bár nem 51-es pulzusról indítottam, de ugyanúgy nagyon gyorsan megugrott és nagyon lassan állt le. Nemegyszer edzés után éjszakai rosszullétre és rendetlen pulzusra ébredtem. Pszichés terhelés is belejátszhat bőven. Leadtam néhány kilót és edzésre Betaloc-Xanax párossal mentem. 1/2 év alatt rendeződött. Lehet egy apró, ártalmatlan billentyű zavar a háttérben (nálam van!), de mint említettem, rendszeres, de NEM kimerítő edzéssel ragyogóan karbantarható.

 

Érdemes lenne kardiológiai kivizsgálást kérni (pl. a háziorvostól), szív UH, EKG, 24 órás Holter, mely egész nap rögzíti a szívműködést, így látható lenne a nyugalmi és terhelési pulzusod is, otthoni, nyugodt körülmények között is.

Előzmény: pulza (88)
pulza Creative Commons License 2006.01.04 0 0 88
Sziasztok!
egy kérdésem lenne.
megfigyeltem, hogy ha nyugodt állapotban vagyok, akkor a pulzusom nagyjából 51/perc, ± 1-2.
viszont ha már csak 1-2 lépcsőfokott is meg kell tennem, akkor máris felugrik egy tizest. ilyenkor már úgy érzem, mintha ki akarna ugrani a szivem, pedig olyan 61-el zakatol.
van egy szobakerékpárom, és azon láthatom, hogy milyen gyorsan megy fel a pulzusom. erről csak annyit, hogy elég hamar fenn van 180 felett, és sietve megy ennél is feljebb. ha abbahagyom a tekerést, akkor meg nagyon sok idő, mire újból a "normális" 51 körüli lesz.
ha valamilyen ok miatt voltam orvosi vizsgálaton, ez nem tűnt fel a dokiknak, mert korházakban eléggé be vagyok kakilva, ezért a pulzus ilyenkor valóban normális 71 körüli. de nekem meg kiugrik szivem.

ja, és nem vagyok 50 felett. épp csak 23...

na erre remélem tud valaki mondani valami okosat. az sem baj, ha éppen egy orvos szól hozzá

köszönöm!
degee Creative Commons License 2005.11.25 0 0 87

Sziasztok!!

Remélem van köztetek olyan aki választ tud adni a kérdéseimre..

Szóval nagymamámnál 2 éve szívbillentyű rendellenességet vettek észre azóta félévente jár kontrollra, már egyszer tanácsoltál neki a műtétet, de ő nem akarta..Most szeptemberben volt ismét kontrollon és hála Istennek azt mondta az orvos hogy mint ha egy nagyon kicsit javult(!)volna..Azt mondta márciusban menjen vissza és akkor eldől a dolog..Előző héten volt vérvételen és vizeletet adott..Az eredmények alapján a háziorvos azt mondta hogy mint ha a veséjével lenne valami...Azt hallottam hogy a szív minden szervre kihatással lehet..A háziorvos azt mondta hogy mérjük a vérnoymását egy hétig, mert a vérnoymásingadozástól lehet a probléma..Igazából mi lehet a veséjével??Mert ezt nem mondta a háziorvos, illetve lehet hogy mondta csak a mamám nem mondta..Kicsit idegesek vagyunk hogy mi lehet..valamint az lenne a kérdésem hogy ha esetleg mégis műteni kell akkor egy szívbillentyű műtét az hogy néz ki?Illetve egy 70 éves embernél mik és mekkorák a kockázatok??És a műtét után pár nappal már tényleg talpra állhat??Ez rutinműtétnek számít?Illetve hallottam egy új módszerről amikor is nem kell felnyitni a mellkast..Ez a módszer alakmazható (lesz) Magyarországon is??

Várom válaszaitokat

üdv: degee

VAti70 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 86
az idézett teszt szerint 250+250=500 mg koffeint, azaz 5 csésze kávét ittak az áldozatok reggel 8 és 12 óra között. Ez azért durva egy kicsit, a normális 3 csésze körül van: reggel+délelőtt+ebéd után 1-1-1. (...de mi a "csésze" definíciója? Mennyi vízhez hány evőkanál őrölt kávé hogyan lefőzve?)

koffeinmentes kévé: LOL. Minek, ha nem hat? Többnyire nem az illata miatt kávéznak az emberek, hanem hogy ébren tudjanak maradni, és odafigyelni arra amit csinálnak.
tea: nekem a legbrutálisabb zöldteák sem hatottak soha. l'art pour l'art inni nem elég jó ízű:) Tudom hogy elméletileg van benne koffein, de valamiért nem képes úgy hatni mint a kávé. Legalábbis azokra, akik kávét is isznak.
koncentrációzavar, kedélyingadozás: nélam ez akkor van, ha nem iszom kávét. Akárhányszor megpróbáltam leszokni, egy idő után életveszélyesnek éreztem a belassuló reflexeket pl. vezetéskor.
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.23 0 0 85
imadom az illatat.....,de mar ifjuuu koromban heves szivritmuszavart csinalt, ezert nem iszom soha kavet.
Zoldteat viszont minden nap 1 nagy bogrevel !
:)
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.23 0 0 84
A KOFFEIN KÁROS HATÁSAI

Növeli a csontritkulás esélyét

A koffein kivonja a kálciumot a testből. Ha két-három csészénél több kávét fogyaszt naponta és ha nem pótolja legalább 800 mg kálciummal, felléphet a csonttörés és csontritkulás veszélye.

Megemeli a stressz szintet

Már kevés koffein fogyasztása is okozhat álmatlanságot és félelem érzetet az erre hajlamos emberekben. A hosszútávú koffein túladagolás koncentráció zavart, depressziót és kedélyingadozást okoz. Figyelje meg egy héten keresztül mennyi koffeint fogyaszt és ez milyen hatással van testére. Ha a hatás negatív, csökkentse az adagot vagy iktassa ki teljesen napirendjéből.

Megnő a szívkárosodás veszélye

Szívpanaszokhoz vezet , ha már a délelőtt folyamán elfogyaszt 4-5 csésze kávét, mondja Dr. James Lane, aki kisérletet végzett 76 rendszeresen kávézó emberrel. Az alanyok 250 mg koffeint kaptak délelőtt 8 órakor, majd egy újabb 250 mg-os adagot délben, ezáltal az adrenalin szintjük 32%-kal megemelkedett és elmondásuk szerint a napjuk stresszesebb volt, mint általában. "A magas stresszhormon hosszútávon szívkárosodást okoz" - mondja Dr. Lane.

Megszívlelendő tanácsok:

a koffein jó hatása csak akkor érvényesül ha a napi adag nem haladja meg a 300 mg-ot: ez kb. 3 csésze eszpresso kávé, 4-5 csésze instant kávé, 6 csésze tea vagy 6 doboz cola.

koffeinérzékeny emberek kerüljék e termékek fogyasztását. A koffeinérzékenység jelei: gyors szívverés, izzadó tenyér, pánikrohamok, hányinger.

ha ön terhes vagy szoptat nem tanácsos túllépni a napi 100-200 mg-ot.

ha szeretne leszokni, kezdje azzal, hogy minden nap fél csészényivel csökkenti adagját. Igyon inkább koffeinmentes kávét és sohase feledje pótólni a vízhiányt.


2001.10.02.

...mert 1 csesze kave...kb 2 csesze vizet von el a szervezetbol.......
Előzmény: VAti70 (83)
VAti70 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 83
Sok más vizsgálat nem tudott összefüggést kimutatni a kávéfogyasztás és a szívbetegségek között.
A hatásmechanizmusról ír valamit? Statisztikával akármiből akármit ki lehet hozni, kiválóan alkalmas a valós ok-okozati mechanizmusok elfedésére.
(nem szerepel pl. a kikompenzált tényezők listáján az életviteli stressz, különösen annak figyelembevételével, hogy sok kávét -2 deci felett- eleve azok szoktak inni, akik aktívabb, stresszesebb életet élnek. A stressz ugyanígy gyulladásfokozó és keringési rizikófaktor, sőt a 2. legnagyobb a dohányzás után vsz.)

Tudomásom szerint a kávé az az egyetlen széles körben fogyasztott "drog", aminél nem egyértelmű hogy káros hatásai lennének. (normális mennyiségben fogyasztva, persze)
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 82
Napi két csésze kávé: gyulladás a szívnek
2004. november 3., szerda, 10:04|Utolsó módosítás: 2004. november 3., szerda, 12:16


A cikk betűmérete : kisebb nagyobb




Már napi két csésze kávé megnövelheti a gyulladást keltő anyagok mennyiségét a vérben - vélik görög kutatók.

Az athéni Harokopio Egyetem kutatócsoportjának eredményei végre magyarázatul szolgálhatnak arra, hogy a kávéfogyasztás miért is rizikótényezője a szívbetegségeknek. Az Antonis Zampelas és munkatársai által végzett vizsgálat szerint már napi egynél több csésze kávé elfogyasztását követően jelentősen megemelkedik a gyulladást keltő anyagok szintje a vérben.

A kutatók összesen 1528 nőt és 1514 férfit kérdeztek meg táplálkozási szokásaikról. Ezt követően a résztvevőktől vett vérmintákban olyan, valószínűsíthetően szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában is szerepet játszó molekulák után kutattak, amelyek akkor jelennek meg, ha valahol a szervezetben gyulladás lép fel.

Az önkéntesek válaszait és a minták eredményeit összevetve a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy azoknál, akik naponta 200 milliliter kávénál többet fogyasztanak, csaknem valamennyi gyulladást keltő molekula termelődése fokozódott. Nem így a kávét mellőző személyeknél. Ez az összefüggés teljes mértékben függetlenül kimutatható volt más, a szívbetegségek kialakulásában szintén szerepet játszó tényezőktől, például életkortól, nemtől, testsúlytól és dohányzási szokástól.

[vizsla24]


Linkek a kávéról, kávézásról


Kutatók már korábbi vizsgálatok eredményei alapján is kapcsolatot fedeztek fel a kávéfogyasztás és a szívbetegségek kialakulása között. Erre az összefüggésre a jelenlegi eredmények magyarázatul szolgálhatnak, véli Zampelas, aki munkatársaival együtt most a közvetlen hatás megismerésére összpontosít. Kutatásukról az American Journal of Clinical Nutrition című szakfolyóirat számol be.

Cseh Júlia

[origo]
k0512 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 81
Hello!

Elnézést ha nem a témába vágó a kérdésem!
Arra vagyok kíváncsi, hogy miért nem kap szívgörcsöt a szaunából a jeges tóba, vagy hóba ugró ember? Mert ugye mindenkit arra intenek, hogy felhevült testtel (pl.nyáron) ne menjen hirtelen hidegvízbe, mert szívgörcsöt kaphat! Biológiailag mi a különbség a szaunázó és a napozó ember esete között?

kösz: k0512
B0P Creative Commons License 2005.08.05 0 0 78
Talán kis segítség neked, a saját példámon. Én is meg voltam győződve arról, hogy beteg vagyok. Hiába mondta a doki, hogy ok minden, a kórházi EKG nem olyankor készült, amikor szorítást és fájdalmat éreztem. Úgyhogy vettem egy otthoni EKG-t, amivel akkor mérem meg magam, amikor akarom, és diagnosztizálja is, amit mér. A vérnyomásmérő nem mutat semmit, ez viszont frankón kiírja, hogy mit mér, és van-e eltérés a normál EKG-mhoz képest. Amióta használom, jóval nyugodtabb vagyok. AZ eredményt fogom, letöltöm a számítógépemre, és elküldöm a dokimnak akár, hogy tessék nézze meg. A készüléket Cardy-nak hívják, magyar találmány. www.cardy.hu, ott mindent megtalálsz róla.
Előzmény: 6:3 (69)
home3 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 77

szia!

nem lehet h te is kissé érzékeny vagy a külvilág apro rezdüléseire es te is bebeszéled h beteg vagy?erre sosem gondoltam

egyebkent meg ha evés utanvan a refluxnal keresd szerintem

Előzmény: 6:3 (75)
home3 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 76

szia!itt vagy még?

nemrég voltam orvosnal,es azt mondta hogy hagyjam már békén ezzel,mert nincs semmi baja a szívemnek.semmi nem mutat ki semmit.igaz ami igaz.egy éva fáj.és az is igaz,hogy akkor faj a legjobban amikor megnyomom,es rajottem h nemis a szegycsont mogott hanem maga a csontnal.mozgassra is bizonyos helyzetben egy pillra belefajdul.ezenkivul ha összegornyedek es sokaig ugyvagyok,akkoris nagyon faj,ki kell nyujtoznom,mintha a gyomrom nyomná,de ez kb 12eves korom ota van csak akkor rohadtul nemerdekelt.nemtudom.ezek utan mit lehet mondani.mostmar enis besokallok a sajat dolgomon.mi a tök van velem?lassan tényleg rájövök hogy semmi bajom,.csak a hülyeség.mit gondolsz?egyebkent a kis izuleteim tényleg bevannak gyulladva ebből indult a pánikreakciom...de ezt masfl eve tudom

Előzmény: TamásD (73)
6:3 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 75
Jé, én azt hittem így már nagyon könnyű a betegségemet, problémámat orvosolni, ha tudom mi okozza, de írt senki semmit.

Olajtól és cukortól vannak szívzűrjeim. MI lehet a megoldás? Tudom végső soron elkerülhetők ezek a dolgok édesítőszerrel, s talán az olivaolaj még ehető számomra.
De nincs olyan növény, tea, esetleg gyógyszer ami segít, s nem kell lemondanom a cukorról?
(nem tudom miért is ragaszkodok a fenti két dologhoz, hiszen nagyon ártalmasak)

Akkor viszont azt szeretném tudni mi baja a szívemnek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!