Keresés

Részletes keresés

Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.11 0 0 2992
No és a Duracell? 4db 2500-as AA 2400ft volt a metroban, de nem mertem megvenni, mert ugy emlékeztem nem nagyon dícsérték itt... bár így utólag lehet, hogy hülyeség volt, és ki kellett volna próbálnom.
Előzmény: CSerfa (2991)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 2991

Nekem-nekünk a régi Varták mentek tönkre (míg a velük együtt használt GP-k meg nem). Azt nem tudom, azok SANYO gyártmányúak voltak-e. Ha nem, és a mostani VARTA-k igen, akkor a VARTA-k jók lehetnek tán.

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2977)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 2990

Én idéztem a Canon Speedlite 550 EX gépkönyvéből a tipikus töltési időket. (Használati utasításának 11. oldalára. )

Az a Canon tapasztalata (és a gyár nem hülye). Ha valaki ezt vitatja, vitázzon a Canonnal. Aki azt mondja hülyeségnek, mit is mondjak, inkább ő  mond hülyeségeket.

Ha valakinek a tipikusnál bikább NiMh-jei vannak, és elhanyagoltabb, öregebb NiCd-i, lehet, hogy közelebb kerül egymáshoz a NiCd és NiMh általi töltési idő.

Ha azonban a NiCd bikább, mint a tipikus, és a NiMh meg nem, akkor bizony a NiMh általi töltési idő kétszeresnél is több lehet.

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2985)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 2989

A vakuk elektronikájának általában összemérhető a belső ellenállása a NiMh-el. Ehhez képest a NiCd sokkal kisebb belső ellenállása veszély lehet. Ez tény, a figyelmeztetést bele is teszik egyes vakukba.

 

Sehol nem írtam, hogy 2000mAh jönne ki 800mAh-s akkuból. Olvass jobban, légy józan, és ne képzelődj! Hanem azt írtam, közel annyiszor tölti fel, mint a 2300mAh-s NiMh akku. Ez tény, alább pedig számítással is megmagyarázom neked, tán megérted, és nem gyártasz meggondolatlan szóbeszédet. Mert bizony, azt is el kellett volna olvasnod, az én állításaim tényeken alapulnak, nem szóbeszéden (ne magadból indulj ki). Szóval ne a szóbeszédre adj, te se ábrándozzál, józanul gondolkodj, és akkor belátod, igazam van. Segítek ebben.

 

 

Lásd, nézd meg jobban, én régebbi szólásomban (amit be is pasztáztam) statisztikát, számításokat is említettem. Ami persze tényből, megfigyelésből indult ki. Te is figyelhettél volna! Legalább annyira figyelmesen, hogy akinek mondanivalójával  kötözködsz, legalább azt elolvasod, mire alapozva is mondja, amit mond.

Szóval tény, hogy a 800mAh-s NiMh akku közel annyiszor tölti fel azonos körülmények közt a vakut, mint a 2300mAhs akku. Ha valaki nem hiszi, mérje meg, nekem módom volt és van erre, állításom tényen alapul. Érted ezt? Tény!

 

Az meg egyáltalán nem biztos, hogy a nagyobb töltésű de nagyobb belső ellenállású akkuból több töltést (és energiát) lehet kivenni. Közel rövidzárban (és a vakuk ezt jelentik a NiMh akkura) bizony ha háromszor nagyobb a belső ellenállás, a háromszor nagyobb belső ellenállás semmi előnyt nem jelent.

Azonban, ha figyelembevesszük a teljesítményillesztést is, egyenesen hibázol. Egy példával világítom meg:

Legyen pl. egy NiMh akku belső ellenállása 40mΩ, egy NiCd akkué 10mΩ, és egy vakué 20mΩ. Akkor ezt a vakut a NiCd telep (4 db elemből áll, belső ellenállása 4*10mΩ=40mΩ) 33% hatásfokkal tölti, míg a NiMh telep a maga 4*40mΩ=160mΩ-os belső ellenállásával csak 11%-kal. Azaz háromszor jobb hatásfokú ekkor a NiCd, mint a NiMh.

Így egy 800mAh-s NiCd akku annyi energiát ad le a vakunak, mint a 2400mAh-s NiMh. Ha még kisebb a vaku ellenállása, romlik a helyzet, de jobban romlik a NiMh akku számára, pl. 10mΩ-os vaku esetén NiMh-nél 6%, NiCd-nél 20% lesz a hatásfok.

Ha pedig a NiCd akku belső ellenállása még kisebb, akkor még igazabb, amit mondok.

 

Remélem, megérted, ha nem, akkor meg tán fel tudod idézni tanulmányaidból, miket írok. Egyszerűen tény, hogy ha számítással a teljesítményillesztést nézzük a NiCd akkuk üzeme sokkal közelebb áll a jól illesztett állapothoz, mint a NiMh-é. A NiMh akkuk számára közel rövidzár a vaku, mikor tölti. Pár perc alatt merítik le a teljes akkukapacitást. Bizony, az energiája java része saját belső ellenállásán esik, gondold csak meg, rajzold fel magadnak a helyettesítő képet (vakuét, elektronikáét, és az akkukét), számolj, és meglátod.

 

A tényeket meg ne vitasd, én azok alapján írtam, és rólad nem gondolom, hogy valaha is megvizsgáltad valóban, hány villantást lehet ugyanolyan körülmények között a NiCd és a NiMh akkuval megtenni. Én pedig megtettem.

Szóval ne légy felületes, és ne gyárts szóbeszédet, rosszat, mert sem a számítások, sem a gyakorlat nem téged igazol. Neked semmiben nincs igazad most, csak felületes voltál, és éppen te gyártanál rossz szóbeszédet minden alap nélkül. Ne tedd!

 

CSerfa

Előzmény: enigma2100 (2984)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.06.10 0 0 2988
Ja, az előzmény veszekedést nem olvastam. :)

Hogy hogyan lehet ellentmondás a hozzászólásban?
Hát úgy, hogy keverve van a szezon a fazonnal, meg amúgy is totális hülyeség az egész.

Ja, és ez szakvélemény volt. :)

enigma2100: Azért azon nem ártana elgondolkodnod, hogy ha egy berendezés a terhelhetőség határáig igénybe vesz egy áramforrást, akkor milyen jelentősége van a berendezésnek és milyen jelentősége van az áramforrás terhelhetőségének az így kialakuló áram és feszültség szempontjából.

Ha megkérnélek, hogy definiáld a "belső ellenállást" egy változó áramfelvételű, kapcsolóüzemű berendezés esetén, azt hiszen gondban lennél.
Előzmény: Szab_pazsit (2987)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.10 0 0 2987
Én elhiszem, eddig is így tudtam, de #2984-el ez mintha ellentmondásban lenne.
Előzmény: DIE_ROBOTER (2986)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.06.10 0 0 2986
Úgy, hogy a NiCd akksiknak kisebb a belső ellenállásuk, ezért nem esik le a feszültsége annyira a nagy terhelés hatására. Akinek létfontosságú a gyors töltés, annak a NiCd a megoldás lehet.
Előzmény: Szab_pazsit (2985)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.10 0 0 2985
Az hogyan lehet akkor, hogy NiCd-vel gyorsabban töltődik ujra a gép? Én nem állítom, hogy 2x gyorsabb, mert azért annyival nem, de kicsit gyorsabb.
(A többi kérdésbe nem kívánok beleszolni, mert sose probaltam)
Előzmény: enigma2100 (2984)
enigma2100 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 2984

Hello Cserfa!

 

Nem beszélek szervizesekkel, hisz magam is szerviz vagyok nagyon sok éve.

Sok-sok vaku megfordult nálam. Egy berendezés áramfelvételét nem a táp határozza meg, hanem a berendezés belső ellenállása. Ebben az esetben kisebb a tápfesz és az áram is. Az meg egyértelmű, egy 800mA/h NC-akkuból nem jöhet ki 2000mA/h energia, mint írtad. Szóbeszédre ne adj, mérni kell, és józanul gondolkodni.

 

Üdv.

Előzmény: CSerfa (2954)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.06.09 0 0 2983
Nincsenek agyonhasználva, hálistennek li-ionos a gépem, csak vakuba kell AA aksi, ott jol birják, nincs vele gond. 2300as Sanyokat meg 2100as energizereket használok mellettük, de a rendszertelen használat miatt összehasonlitani nem tudom öket. Egy minwa 8168GS-el töltök, nem vagyok aksitöltö fetisiszta:)

Mai szolnoki Cora árak:
ansmann 2300as 4db-os 19??Ft
ansmann 2400as 4db-os 249? Ft
Előzmény: Zsolti2003 (2982)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 2982

Nemrég én is vettem a szolnoki corában 2×2 db-os Ansmann 2500 mAh-ás aksikat. Kettes kiszerelésben a 4 aksi 3000 Ft volt. Amúgy, 4-es kiszerelésbe meg 4000 Ft-ba került volna. Mindkettő akcióban volt kapható.

Te hogy vagy velük megelégedve? Mivel töltöd? Milyen készülékben használod?

Előzmény: arnyekxxx (2981)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2981
a szolnoki Cora-ban 2500Ft körül vettünk nemrég 2500-as ansmann aksikat, gondolom más Corákban is ennyiért van.
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2980
Nem tudom használ-e valaki Kodak akkut? (Digital camera felirat is van rajta)
Karácsony óta van meg, remekül szuperál digifényképezőben, GPSben. 2500-at hozza, de majd mostanság ujra tesztelem.
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2979
"lyen "hozzáadott" töltő semmire se jó. Dobd ki. :)"

Bár, ha belegondolok, akkor az IPC-1-emet is értelmezhetem ugy, hogy 4 AA akkuhoz kaptam egy jó töltőt is "ajándékba" :)))
De gondolom nem erről van szó...
Előzmény: Szab_pazsit (2978)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2978
"Ja és ha igaz, hogy az 1900 mAh aksikhoz adott Varta töltő nem képes feltölteni a 2500 mAh-sokat, akkor töltővel."

Ilyen "hozzáadott" töltő semmire se jó. Dobd ki. :)
Itt lentebb már linkelgettek 5-6 ezeré használható minőségű töltőt. Számolj utána, hogy szar töltővel hamar szétcseszett akkuk, vagy egy kis pluszkiadás egy normális töltőre és hoszabb akku élettartam éri meg jobban...
Előzmény: agriensys (2976)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2977
Olvass vissza néhány hszt. Egyébként a Vartákat ugy tűnik itt nem nagyon ajánlják, bár nekem még nincs tapasztalatom vele.
Előzmény: agriensys (2976)
agriensys Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2976

Szevasztok!

 

Csak kíváncsiságból kérdem hol lehetne olcsóbban venni 4db 2500 mAh AA ceruzaaksit? Ha lehet, akkor Varta érdekelne.

Ja és ha igaz, hogy az 1900 mAh aksikhoz adott Varta töltő nem képes feltölteni a 2500 mAh-sokat, akkor töltővel.

 

Köszi előre is.

bukovaribulcsu Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2975

Szóval azoknak is, akik nem fogyasztják a német nyelvet:

Ez a készülék állítólag

CRV-3 LiIon
NiMH
NiCd akkumulátorok töltésére alkalmas.

Mindezt 50 EUR alatt, egy feltölthető CRV-3 LiIon akkumulátorral együtt!

 

Előzmény: bukovaribulcsu (2974)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2974
Na, valami ilyenre gondoltam.
Előzmény: AQLM (2916)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2973

Javítás: Nem SONY, hanem SANYO!!

Előzmény: CSerfa (2972)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2972

Másik négy SONY sokkal jobbnak bizonyult, erről tudom, hogy olyan, mint az enyém, 500-szor tölthető, csak keveset használt (kb. 8 hónap, 10-12 töltés-kisütés)

2536 mAh

2383 mAh

2341 mAh

2409 mAh

 

Ezek együtt lettek véve az enyémmel, de alig használtak.

 

Javaslom, aki méri az akkuját időnként, írja rá a kapacitást, érdekes lehet figyelni, hogy alakul az akkus sorsa, és mikor kezd hanyatlani, jelentősen csökkenni a kapacitása. Meg persze, ha többet használ sorba kötve, tudja, melyik a leggyengébb láncszem, ha teheti összeválogathatja őket (ha több is van).

 

Persze hőmérsékletfüggő is a kapacitás, azaz nyáron (31 fokban, ami van nálunk olykor)jobbnak fog bizonyulni az akku, mint télen, különösen, ha nem fűtött szobában ...

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2970)
bicska2 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2971
Hali!

Én mostanában invesztáltam 4 darab 2700-as GP akkuba (többek között). Igazi tapasztalatom még persze nincs velük, de amit eddig láttam, lásd alant.

-Egy elég "fukar" helyen vettem, ha értitek...
-Kibontás után 1-1,1 voltot produkáltak, ergo nem voltak mélykisülésben (jártam már így máshol!)
-IPC-1 refresh-el megformáztam őket, 2730-2780 MAh közöttre saccolta a kapacitásukat. Elég kicsi a szórás, ami szinpatikus dolog.
-Samsung Digimax A400 és egy Panasonic LZ5-ben érzésem szerint jobban bírják, mint a 2500 körülre taksált (IPC-1 által) valóban 2500-asként árult Energizerek.

Majd nyáron meg lesznek kergetve alaposan, akkor fog a majom a vízbe csobbanni.


Szálem mindenkinek.
Előzmény: Szab_pazsit (2961)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2970
2500-ös névleges Energizer nekem most lett kész, 2200-2300mAh. Tekintve, hogy párszor már szétázott a bringalámpában, és gagyi töltővel volt "kezelve" sokáig, mert nem volt még IPC-1, így szerintem annyira nem rosz. De majd megnézem a névlegesen 2300-as szettem is.
Előzmény: CSerfa (2969)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2969

Itt van négy újabb (kb. 30 töltés) SANYO névlegesen 2500mAh-s kapacitásának mért eredménye mAh-ban (most lett vége a formázgatásuknak, lásd előbbi szólásaimat):

2315 mAh

2285 mAh

2088 mAh!!!

2297 mAh

 

Nos, elég lehangoló, a több éves (háromnál is idősebb a többségük) 2200-as ANSMANN-ok 2100 körüliek kb. 300 száz töltés után is.

Tartom, amit eddig is mondtam, eddig a nálam járt AA-s SANYO-k nem hozzák a 2500 névleges helyett a 2300 mAh-t sem.

 

Az Energizer érdekes lehet, ha van tapasztalatod, leírhatnád. Ha másért nem, hogy más okuljon belőle.

 

Egyébként gyanítom, hogy vannak jobban sikerült SANYO-k is tán, hacsak nem mindegyik 500 töltésre garantált élettartamú. Ha vannak, gondolom, nem kimondottan nagy áramú kütyübe valók. Ha jól gondolom, SANYO-ék ekkor a nagyáramúaknál a nagy áramért tettek engedményt élettartamban, önkisülésben.

Ha tehát találsz kis áramú (bicajlámpába az való) de hosszú élettartamú, kis önkisülésű SANYO-t, szerencséd lehet. Gondolom, ha rá van írva a csomagolásra, 1000-szer tölthető, már csak jobb lehet, mint az enyémek, ill., mint amik nálam jártak.

Persze én is érdeklődhetnék Ádykánál, de nekem egyelőre nincs vételi szándékom. Fikázni meg nem akarom a portékáját, stb.

 

Gabor01 szerint az Energizer is SANYO gyártmány (lásd 2851). Gondolom, igaza van.

De ha a SANYO saját neve alatt a rosszabbat adja, mint sejtem, csak jobb lehet az Energizer a SANYO feliratúnál, mondom, én ezt sejtem az én tapasztalataim alapján.

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2968)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2968
Gugliban találtam egy olyat, hogy kétféle 2500-as Energizer van. A jóban 2500-2600mAh-t mért, a roszban csak 1600-1700-at ujkorában.
"I found there are several diffences: the good one has black cover paper in positive, while the bad one has green cover paper; the good one has smaller positive node, while the bad one has bigger one; the good one is made in China, the bad one is mad in Japan."

Na pl. ezért is félek kicsit az ilyen vásárlástol. :(
De mondjuk csak beírta volna valaki a forumba, ha rosszat kapott ott a hwsw-n...
Előzmény: Szab_pazsit (2967)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2967
Talán az Energizer tűnik a legjobb választásnak(lehet, hogy nem véletlen, hogy abbol van folyton hiánya a srácnak, ahogy látom).
Legalábbis eddig kevés akkum többsége Energizer(4x2300 és 4x2500), és szerintem ok. GP-ről vegyes érzelmeket hallok, nem merem bevállalni. :(
A többi meg szerintem nincs olyan jo ár/érték(mAh) arányban.
Előzmény: CSerfa (2965)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2966
Köszi szépen, megnézem!

Egyébként a Duracell az tényleg annyira nem jo? Furcsa, mert azt hittem az olyan "top" márka, de akkor lehet, hogy csak a sok reklám miatt megtévesztő...
Mondjuk sose volt duracell akkum, így még nagy baklövést biztos nem követtem el vele szerencsére. :)
Előzmény: CSerfa (2965)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2965

 

Ide elnéznék, itt árul Ádyka akkukat. Ilyesmi áron, hogyaszongya:

Egy csomag (4db) ENERGIZER 2500mAh ceruza akksi 2600Ft!
Egy csomag (2db) SANYO 2300 mAh ceruza akksi 1200 Ft!
Egy csomag (4db) GP 2500mAh ceruza akksi 2600 Ft!
Egy csomag (4db) DURACELL 2500mAh ceruza akksi 2800 Ft!
Egy csomag (4db) GP 2500 mAh ceruza + (2db) 950 mAh mikro ceruza akksi 3500 Ft!

 

Nem tudom, ki ő, de egy ideje árul, gondolom, sokan vettek tőle, és nem volt panasz. Azt sem tudom, mennyire jók az árak, de nem lázad ellene senki, gondolom jók.

Ha érdekel, nézz utána jobban.

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2962)
CSerfa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2964

Én több lámpával megyek messzire bringázni, olykor akár több szettet is magammal vittem (akkor még nem mertem rátölteni az akkukra).

A városban CateEye cube 3 LED-es, villogva 100 órát is üzemel, országúton, sötétben meg Cateye Opticube 1LED-es. Na, az utóbbi 6-8 óra alatt elfogyaszt egy szettet. De 1000 candelás, míg a 3 LED-es csak 200 candelás, nem villogva sem igen lehet vele éjjel menni. (Az 5 LED-es Cateye kb. ugyannyit eszik, mint az 1 LED-es, de 5 LEDjével is csak 400 candelás, míg az 1 LED 1000, azaz függ a dolog a lámpától is).

 

Ha lemerült az egyik lámpában, átrakhatod szükség esetén a másikba, meg ilyesmi.

Persze 18 nap az sok. Oda én több szettet vinnék, esetleg kölcsön kérnék, vagy ha lehet, a szálláson töltögetnék, ha van kis súlyú töltő, stb.

 

Ilyen gondolataim támadtak.

 

CSerfa

Előzmény: Szab_pazsit (2962)
Szab_pazsit Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2963
jav:

".... még nem nagyon ment más akkum tönkre..."
Előzmény: Szab_pazsit (2962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!