Keresés

Részletes keresés

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.07.06 0 0 61619

valaki megtudná mondani milyen termékeket találok amivel a nem túl jó kerítéslábazat betonrészét megerősíthetném, valamilyen alapozó ami mélyen beszívódik? flexibilis fagyálló ragasztót kenjek rá utána és utána vízzáró vakolatot? ha be szeretném borítani mini gránit vakolattal akkor kell rá üvegszövet?

Peter atyuska Creative Commons License 2014.07.05 0 0 61618

Általában a nútféderbe kerül egy spéci kis rögzítő elem amit lecsavaroznak a gerendához vagy leszögelnek, a fa természetes mozgása miatt, meg a terhelési mozgás miatt én nem ragasztanám (úgy is szét fog válni vagy a ragasztásnál vagy máshol maga az anyag fog repedni). Olyan alátét ami elnyeli a hangot.

Előzmény: digium (61614)
Madaraspisti Creative Commons License 2014.07.05 0 0 61617

 26 m2 -ről vagy 270 m2 -ről van e szó  ?   Nem mindegy.

 Én speciel egy 6 m2 -e felülettet rakatnák fel  - egy lépcsőházban. 25 eft-ot ajánlottam az anyag nélkül. A vállalkozó még hezitál. Valószinű kevesli a pént, de ennyit adok neki.

 

 

 Az anyagok :  2 bála    + 2 db 10 -es polistirol lemez,  kb. 12 eft, 2 zsák ragasztó kb. 3 eft, 15 db dűbel  kb 1000 ft, 8 m2 háló úgy  1,5 ft, 3/4 veder festék na ez megmaradt anyag.

 A gyors kalkulációm szerint úgy 7 eft / m2 re jön ki.

 De a festéket még nem is számoltam.

 Én csak azért nem csinálom, mert nem akarok nyaktörést. 2,2 és 3.8   m magasságban van.

Előzmény: murray (61610)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61616

Szia Jetrotsl nekem felül nincs igazán gond, mint láthatod  a képen piros téglával van körberakva a beton abból vannak az oszlopok,  nekem a lábazati rész van szétrohadva? Az neked rendben volt akkor ha jól értem ?

 

Az alapot kiástam 40 cm mélyig meg alatta meg vékonyabb de az valami nagyon kuka anyag olyan mint  a homokkő.

Szted a stabil fenti részt kijavítva bírja majd  a kerítés?

A piros téglákat ha nem szeretném ilyen színűnek milyen megoldások vannak, esetleg hogy megmaradjon a tégla struktúra? egyenként lefesteni, vagy akár dekorvakolattal is meg lehet csinálni? Ha  a fúgákat kihagyom akkor nem válik le hamar  afesték, vakolat?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61615

Igen... ha nem csak munkadíj, hanem anyagos ár és normális az anyag.

Előzmény: murray (61610)
digium Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61614

Galériás kérdésem lenne, megvan már a rétegrend:

10x15cm gerendák 50cm osztásközzel

22mm osb (sima)

Austrotherm at-l2 23/20mm

15mm osb (nútféderes)

laminált parketta alátéten

 

Kérdések:

A felső osb nútfédereit be kell kennem faragasztóval összerakás előtt?

Milyen alátétet válasszak a laminált alá?

 

Köszi

KömKel Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61613

Ha nem akarsz háborút, akkor csináltass egy 60x60 nyiló részt, a többi pedig átlátszatlan fix.

Legalábbis ez a hivatalosan elfogadott, de meglévő állapotnál gyakorlatilag tökmindegy, amig a szomszéd el nem kezd hápogni.

Előzmény: C20NE (61606)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61612

Anyaggal együtt teljesen jó ez az ár.

 

Előzmény: murray (61610)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61611

http://www.eptar.hu/csomopont_letoltes.php?tipus=pdf&id=235

Hivatalosan így kell, ha nem akarod, hogy a fagy megmozgassa. Én így csináltam, és nincs gondom.

Tehát, ki kell szedni a tükröt a szegély tetejétől lefelé ~35 cm mélyen (20 cm magas szegély esetén).

Így alsó hangon ~7 cm kavics és ~7 cm beton megy a szegélykő alá is. Így el tud szivárogni a víz -> nincs gond a faggyal.

Tipikus hiba, hogy nincs alatta se kavics, se beton, csak oldalról támasztják meg betonnal (esetleg azt is csak néhány helyen). A fagy meg összekócolja pár év alatt (megemelkedik, dől jobbra-balra).

A térkő + homok helyett neked geotextil és arra a (kulé)kavics jön.

Lapvibrátor kelleni fog, én az első 7 cm kavicsot tömörítettem, arra betonoztam a szegélyt, majd 2-3 nap múlva került le a többi kavics, 10 cm-ként tömörítve.

 

Előzmény: szupertitkos (61597)
murray Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61610

kültéri 10cm hungarocell dryvit  felrakása +festéssel mindennel cakk pakk 6e ft/nm reális ár?

 

topikolos Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61609

Ilyen üzletbe nem nagyon fektetném a pénzem, bár már gondolkodtam rajta... :)

 

A sima tetőfólia nap által ért, kilógó része simán szétmálik egy év alatt. A tető egyik felén fehér van, az rácsozott változat, ott kipotyogtak a rács közei. A másik oldalra azt az ezüst színű szövöttet tettem, az rendben van, de ahol érte a nap, az is törékeny, merev lett, málik szét. Ez a maxx, amit láttam, fogtam, évek alatt is remek állapotban van a napon. Mondjuk a sima tetőfóliához képest 4x-es árú.

Előzmény: KömKel (61605)
Dunit Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61608

 Ez a szomszédra nyiló ablak néha komoly háborúság forrása lehet. A családban is volt egy ilyen  ' hétéves' háború lett belőle.

Előzmény: waryou_84 (61599)
Dunit Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61607

  " a cserép hőjétől pár év alatt szétmálik a bitumenes lemez."

 

 ez komoly ?,

 

 

 A régi úgy 50 évvel ezelőtti tetőtér beépítések megoldásai   : a szarúfára teli deszkaborítást tettek, majd erre  csupaszlemez un. PÉP szeggel, rá lécezés és megfelelő héjalás. Hogy meddig tartott arról fogalmam sincs.

 én egy 35 éve épített pala borítású tetőteret építettem be úgy 32 éve. az építésnél ez ateli deszkázás fel sem merült, mert nem volt tervbevéve a beépítés - meg akkor volt a faanyag spórólási mánia, meg akik csinálták nem is tudtak erről.

 akkor még az un üvegszál erősítésű alátét fólia is csak papíron létezett , de már tudtam róla, csak éppen nem kaptam.

 nos alulról a palikáltam fel a csupaszlemezt, majd az átszellőztető légrés,   szigetelés stb.

 Hogy megvan é még az a lemez, nem tudom.

 De tény : soha sem ázott még be, viszont a tetőtér a klima előtt akár a pokol olyan volt  --- pedig az "okos" számítások állították /akkor/ elég a 12 cm-es hőszigetelés . Hát nem lett elég.

 a tető hajlásszöge egyébként 45 fok, nos erre ki menne fel ?

 

 

 kurva meredek.

Előzmény: KömKel (61601)
C20NE Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61606

Ilyen házat vettünk, kisebbre nem cserélném, mert sötét lenne a konyha. Az érdekelne, hogy szellőztetésre is lehet-e használni vagy csak világító ablaknak? 200-on van az alja, kilátni nemigen lehet rajta.

Előzmény: KömKel (61600)
KömKel Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61605

Nem nagyon bontanak meg tekercset, mert kevesen keresik... vedd meg, és áruld a Vaterán a maradékot :)

Előzmény: topikolos (61604)
topikolos Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61604

Köszi, akkor még rágódom rajta. Keresgélek tovább, hátha...

Neked nincs olyan ügyfeled, vagy nem ismersz olyan vállalkozót, akinek lenne eladó maradék? Vagy boltot, ahol adnak darab tekercset, bárhol az országban?

Előzmény: KömKel (61603)
KömKel Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61603

Nem azt mondom, hogy nem jó, csak kérdés MEDDIG jó.

 

Én tavalyelőtt csináltam egy féltetőt az udvari kisház fölé, kétszeres sima tetőfóliázással, 30 cm-es átlapolásokkal. Egy évet birta, azóta beázik itt-ott...

Szóval minél jobb anyagból csinálod, annál tovább birja.

Előzmény: topikolos (61602)
topikolos Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61602

A maxx akkor biztos nem jó? Mutattak nekem egy négyzetméteres darabot, amit évek óta esz a nap és semmi baja nem volt. És abból adnának méterre. Ráadásul fele árú, mint a foxx, persze nem véletlen, éreztem a különbséget, de ha nem taposom felrakás közben...? A foxx még víztaszító is, cseppekbe összeáll a víz.

Előzmény: KömKel (61601)
KömKel Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61601

A másik megoldás, hogy telibe bitumenes lemezezed, és az ellenléc szögeinél tömitő szalagot használsz.

Ezzel az a gond, hogy a cserép hőjétől pár év alatt szétmálik a bitumenes lemez. Talán akkor nem, ha lapostetőre valót teszel fel, de az meg mocskosul drága.

Előzmény: topikolos (61596)
KömKel Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61600

Hivatalosan 60x60-as lehet a nyitható részük, és ennek 180 parapettel kell rendelkeznie legalább.

Sok régi háznál nagyobbat raktak be, és azokkal épitésügyileg nem tudsz mit kezdeni, ha 10 éven túliak.

 

Én biztos oda szaratnám a kutyát az ablak alá :]

Előzmény: C20NE (61595)
waryou_84 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61599

Köszi a hozzászólást mindenkinek ablakos ügyben.

Igen, ez az ablak nyitható. Mondjuk annyiból jó, hogy le takarta az ablakot és csak bukóra szokta nyitni, de emellett még a zaj is elég zavaró, szóval lépni fogok.

Előbb szép szóval...

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.07.04 0 0 61598

Szia Jetro nekem felül nincs igazán gond, mint láthatod  a képen piros téglával van körberakva a beton abból vannak az oszlopok,  nekem a lábazati rész van szétrohadva? Az neked rendben volt akkor ha jól értem ?

Előzmény: Törölt nick (61542)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61597

Kész a ház színezése, lábazata is. Kavics feltöltést kellene elkezdenem, itt mi a pontos rétegrend? A betonszegélyt rögtön betonozhatom a talajra vagy az alá is kellene valami?

topikolos Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61596

KömKel!

Még mindig teőfólia. Nem találok egyelőre olyan helyet, ahol kapnék darab tekercset a Delta-Foxx-ból. Beszéltem a területi képviselővel, Ő sem tudott jobbat mondani. Említette a Delta-Vent-et, ami állítólag nem úgy vízzáró ahogy a Foxx ekkora tetőszögnél.

Van még  a  Maxx, ami ha jól értem, sima tetőfólia, az egyik helyen fogtam is mintát. Az nem lenne elég? 25 cm átlapolást írnak kisebb hajlásszög esetén, bár nem tudom, mi számít annak. Jól leragasztva mindenütt, 5 cm-es átszellőztetett légréssel? Mi baj lehet? Át csak nem ázik, a cserép elég jól zár.

 

C20NE Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61595

Ezek a telekhatáros ablakok csak világító funkciót látnak el vagy nyithatóak és használhatóak szellőztetésre is?

Előzmény: KömKel (61592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61594

...építéshatóságilag nem.

 

Ha, keménykedni akarsz, akkor...

azonban "Birtok háborítás" jogcímen, azért lehet próbálkozni.

 

Ha indokolni tudod mi zavar és 1 évnél frissebb történet az indok.

Akkor az illetékes hatóság: a jegyző

 

Ha, már egy éven túl is fennáll az indok, akkor >> bíróság.

 

-----------

 

Kevésbé keményen kezdve...

 

Első körben, megkérni, hogy matt fóliázza le az üvegeket.

Második körben írásban felszólítani.

 

-----------

 

Saját hatáskörben...

 

Elé építeni egy magas-zárt kerítést szakaszt, vagy kosár palánkot a saját telken.

Vagy felfuttatni elé pergolára valami örökzöld/télenisleveles növényt.

Vagy napvitorlát kifeszíteni...

Előzmény: KömKel (61592)
KömKel Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61593

Sajnos epeng koteles.

Ha oldalkertre nez, akkor nem biztos, hogy kockaztatnek, ha hatsoudvarra, akkor bevallalnam enelkul talan...

 

Az a baj, hogy olyan tervdokumentacio kell hozza, mint egy boviteshez/atalakitashoz, tehat teljeskoru.

Emiatt kb 120-150e Ft korul van az engedelyterv tervezesi koltsege+illetek.

Előzmény: milyen matracot (61582)
KömKel Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61592

Semmit nem tudsz vele kezdeni, ha 10 evnel regebbi.

Előzmény: waryou_84 (61591)
waryou_84 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61591

Sziasztok!

 

Ha a szomszédnak van egy 10 évnél régebben, szabálytalanul elkészült ablaka (oldalhatáron kb 60x120, a megengedettnél alacsonyabban) azzal lehet jogilag valamit kezdeni vagy így kell elfogadni ahogy van?

SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 61590

Ha "kedves" a szomszéd, akkor a lebukás esélye elég nagy. Nálunk például egy idős, nyugdíjas pali (mert neki csak erre van ideje) biciklivel járja a várost, és ha olyat lát, akkor azt egyből jelenti. Hosszú a nyelve na..... Csodálkozom, hogy még senki sem kezelgette FA testápolóval...

Előzmény: milyen matracot (61589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!