Keresés

Részletes keresés

gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.11.29 0 0 34490

Valóban váltó bizerélő, nekem is megtetszett (megkérdeztem). Érdekes volt, mert nem találtunk senkit az állomáson, elszánt kéktúrázók lévén becsöngettünk, mire a vasutasbácsi a szomszéd kocsmából ballagott elő. :)

 

 

https://picasaweb.google.com/118089526147877228382/Aggtelek201110291101

Előzmény: Törölt nick (34455)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.29 0 0 34489

Éreztem én, hogy valami nem stimmel:-)

Azért jó, hogy van, aki olvassa, amit írok:-)

 

Előzmény: asciimo (34488)
asciimo Creative Commons License 2011.11.29 0 0 34488

Güszi,

 

khmmmmm.

"HÉV Római-fürdő nevű megállójától"

Régebben Csillaghegy, mostanaban Bekasmegyer - Viziorgona utca. Romai fürdö az a Piros85.

 

 

Előzmény: Güsziológus (34472)
asciimo Creative Commons License 2011.11.29 0 0 34487

Huha, pont a lenyeget elfelejtetted. Engem NEM erdekelnek "Mari néni köcsögei" pillanatnyilag. Pont azert neznek ram furcsan itt a forumon, mert elegge teljesitmenycentrikusan csinaltam masfel OKT-t.

 

K100-on pedig pecseteltem mar OKT fuzetbe. Tudod milyen nagy feladat azt elcipelni? Jo par evig nem vittem, meg aztan egyszer bepecseteled a 11.turat, es a jovo evi Kinizsiig nem fejezed be az OKT-t, tehat megegszer nem tudod bepecsetelni. Most kepzeld el, szeretnem vegigjarni a kekturat x-edjere. De a Gerecsei szakaszt mar vegigjartam (x+12)-ször, es akkor a Gerecse50-es meg bejarasos alkalmakat nem szamoltam. Most menjek el megegyszer kulon, vagy a jövö evi K100-on ussem be a stempliket?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (34465)
timetable Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34486

Akkor az "új" kereső éppen frissül. Vagy az adatok feltöltésekor elírták a menetrendváltás napját. :-)

A 11-i menetrendet már ez sem ismeri...

Előzmény: HEV (34485)
HEV Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34485


Szentbékkálla- Mindszentkálla
2011.12.10
   induló megállóhelyérkező megállóhelyindulérkezikösszidővárakozásalacsony-padlós kifejtés

1Szentbékkálla, szövetkezeti boltMindszentkálla, szövetkezeti italbolt13:0213:060:04   munkaszüneti napok kivételével naponta

2Szentbékkálla, szövetkezeti boltMindszentkálla, szövetkezeti italbolt17:2717:310:04   munkaszüneti napok kivételével naponta

3Szentbékkálla, szövetkezeti boltMindszentkálla, szövetkezeti italbolt18:3918:430:04   szabad- és munkaszüneti napokon

4Szentbékkálla, szövetkezeti boltMindszentkálla, szövetkezeti italbolt19:3919:430:04  

Előzmény: timetable (34483)
PPG Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34484

Nem szóltam semmit, olvasnom kellett volna. Ki van írva, hogy "A keresőprogram a Volán társaságok 2010-2011. évi menetrendjeit tartalmazza, melyek 2011. december 10-ig érvényesek." :)

 

Előzmény: PPG (34481)
timetable Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34483

Menetrendváltás a megfejtés, a kereső még nem ismeri a december 10. napján érvényes menetrendet. Keress rá az egy héttel korábbira, aztán majd ellenőrizzed. Sokat úgyse változik. Szombatonként pl. évek óta Tapolca-Zánka-Tapolca járat az utolsó, odafelé fél hét, visszafelé fél nyolc fele érinti Szentbékkállát.

Előzmény: PPG (34477)
HEV Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34482

Ird be a régi keresőbe a Szentbékkálla - Mindszentkálla járatokat és van több is.

Előzmény: PPG (34481)
PPG Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34481

Köszi. Úgy néz ki, hogy változás van a menetrendek.hu-n, mert a http://ujmenetrend.cdata.hu/uj_menetrend/volan/index.php oldalra forward-ol, ha ott a Volán menetrendre klikkelek, és nem az általad ajánlott (jól megszokott) oldalra visz. Azt hiszem van még mit fejleszteni ezen az "új menetrend" oldalon. :D

Előzmény: HEV (34478)
HEV Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34480

Szerintem meg tud dec.10.-én még a régi menetrend van érvényben.

Nekem simán hozza.

Előzmény: PPG (34479)
PPG Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34479

Közben rájöttem, hogy a menetrendek.hu-val van a baj. Dec. 10-re semmit sem tud tervezni.

Előzmény: PPG (34477)
HEV Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34478

Tapolca - Veszprém és Tapolca  - Nagyvázsony közötti járatok érintik mindkettőt.

 

A VOLÁN menetrend simán hoz többet is.

 

http://menetrendek.hu/cgi-bin/menetrend/html.cgi?loopback=1

 

Előzmény: PPG (34477)
PPG Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34477

Dec. 10-re próbálok szervezni egy egynapos túrát. Nagyvázsonyból indulnék, és úgy 20-25 km-t tennék meg. Ez azt jelenti, hogy Mindszentkálláig vagy Szentbékkálláig mennék. Nézegettem, hogy milyen buszokkal tudnék a végén onnan valamelyik nagyobb városba elutazni, de mindtha szombaton sem ezeket, sem Kékkutat, sem Diszelt nem érintenék buszok. Létezik, hogy tényleg nincs szombat déután egy busz sem, ami elvinne onnan bárhova?

 

Amúgy szombaton gyönyörű volt a zúzmarával borított Kab-hegy, csak a köd miatt nem sokat lehetett látni a tetejéről.

szulejmanszultan Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34476

Oké, minden rendben! Köszönöm Güszinek a magyarázatot!

Előzmény: Törölt nick (34475)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34475

Jaj,ne haragudj,ez egyáltalán nem Neked szólt,sőt nem is ascimo-nak, csak róla jutott eszembe hogy valamikor valahol téma volt ez a K100 közben pecsételés a kéktúrás füzetbe amivel nem nagyon értek egyet bár szabályos.Ezt a gondolatot írtam le,de nem szólt senkinek!Bocsi a félreértésért!

Előzmény: szulejmanszultan (34471)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34474

Lehet, hogy asciiomo-nak szólt az a rész? (Én sem nagyon értettem, hogy Veled milyen összefüggésben van). :-(

Előzmény: szulejmanszultan (34471)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34473

Azt hittem, hogy egy arab harcos:-)

Előzmény: Törölt nick (34469)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34472

Elnézést, hogy belugatok:-)

 

A Kinizsi 100 - as egy teljesítménytúra, 100 kilométeres.

A HÉV Római-fürdő nevű megállójától Szárligetig, a szintidő 24 óra.

 

Dorog és Szárliget között a K- jelű "főúton" halad.

Mivel ennek egy része sokaknak már sötétben van, azok, akik az ellenkező irányú túrát (ISZINIK 001, mely a KINIZSI 100 fordítva) választják, nappal van a gerecsei szakasz.

 

Mivel a túra érinti a pecsételőhelyeket (Dorog, Tokodi-pincél, Mogyorósbánya, Péliföldszentkereszt, Pusztamarót, Gerecse üdülő, Bánya-hegy, Koldusszállás, Somlyóvár, Szárliget), kézenfekvő, hogy akinek ez a szakasz hiányzik, az pecsétel.

 

Általában olyanoknak jó ez, akik bírják a százat, és nem első teljesítők.

 

Előzmény: szulejmanszultan (34471)
szulejmanszultan Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34471

"Viszont Kinizsi százas közben kéktúrás füzetbe bélyegezni...ne haragudj,de ez nagyon gáz...akkor inkább el se kezdd...hivatalosan szabályos,de azért na..."

 

Bocsánat, de ezt nem értem. (???) Milyen Kinizsi százas, én még életemben nem voltam ezen a túrán. Vagy csak nem értettem egy tréfát? Kérlek magyarázd meg, köszi!

Előzmény: Törölt nick (34465)
nagypapi Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34470

Hóláncot már szereztél be a biciklidre a téli kerékpározásokhoz? :-)

Előzmény: Törölt nick (34468)
Güsziológus Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34467

Fogpiszkáló

 

Azoknak, akik nem ismerik a viccet.

 

"Egy székely úgy dönt hogy egy csónakot farag magának. Kimegy az erdõbe kivág egy fát. Leül elkezdi faragni a fát. Beesteledik a székely hazamegy. Másnap korán reggel jön és leül faragni. Farag, farag, arra jön egy ember, megkérdezi a székelytõl
-Mi lessz ebbõl?
-Csónak.- feleli a székely.
Délelõtt 10 óra van de a székely még mindig farag, megint jön egy ember az is kérdi
- Mi lessz ebbõl?
-Hát, asztal. -feleli a székely
A székely tovább farag, már 4 óra felé jár az idõ amikor, megint jön egy ember az is kérdi
-Mi lessz ebbõl?
-Hát, kis sámli a gyereknek.
-Már esteledik de a székely még mindig farag megint jön egy ember az is kérdi
-Mi lessz ebbõl?
erre a székely - Fogpiszkáló, ha el nem baszom."

 

Nem tudom, miért, de ez a vicc jutott eszembe, mikor véletlenül az előző "kör" krónikáját tartalmazó EXCEL munkalapra tévedtem.

 

2011. május 31. Bódvaszilas - Jósvafő

Szögligeten volt a szállás anno.

2011. június 21. Sirok - Kékestető

A Vörösmarty turistaházban töltöttem az éjszakát, jó korán indultam reggel, és bizony-bizony lement a Nap, mire felértem, de összejött.

2011. július 11. Mályinka - Bélapátfalva

Még sötét volt, amikor kocsival indultam, és sikerült Bélapátfalván elérni a Dédestapolcsányba menő buszt. Hosszú nap volt.

 

Mit jelentenek a fenti tények?

Azt, hogy az 5. "körből" hiányzó három nehéz túra végső soron 2011-ben már teljesült, azt tehát nagy valószínűséggel elmondhatom majd az unokáknak a fa alatt, hogy az 50. évforduló tiszteletére nagypapa végigjárta az útvonalat:-)

Nem ez volt az elképzelés, de ez is valami:-)

 

Az 5. teljesítés a jelenlegi "állás" szerint necces, hisz a hétvégi ereszkedés kellemetlen következményeként még a mai napot is pihenéssel kell töltenem.

Még nincs minden veszve.

Egy alternatíva tehát van, de remélem, ez csak pótkötél.

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.11.28 0 0 34466

K100-al én is így vagyok: májusban végigmentem rajta, most, az Isziniken újra, pedig itt a kék még nagyobb szakaszát érintettük, hiszen Szárligettől rajtoltunk, de az igazolófüzetemet nem vittem. Ezek hosszútávú teljesítménytúrák, az embernek közel sincs annyi ideje a környezetre figyelni, lefoglalja az idő, az időjárás, a fájó izmok. A táj is inkább legyőzendő feladat, a Gerecse sziklái most nem szépek, hanem csúszósak, és bokaficamítósak.
Kékezéshez számomra nem illik a tömeg sem, az egyedül, vagy kettesben igazán jó.
Ezektől függetlenül nem ítélem el az ilyenkor pecsételőket, mert úgy vagyok vele, mint a teljesítménytúrákon kispistázókkal: csak maguktól vonnak meg élményt, nem tőlem.

Előzmény: Törölt nick (34465)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34465

Értelek és egyet is értek Veled.Abszolút ortodox módon közelítesz a kéktúra felé és valahol ez a helyes.A többi csak duma és a kényelem kereséséről szól!:-)

Lehet kékezni így is és úgy is...viszont jobb és célratörőbb így ahogyan Te teszed.Meg kell nézni minden templomot,be kell menni minden arra érdemes helyre,de idéznék valakitől:meg kell nézni Mari néni köcsögeit Bivalybasznádon!(ascimoo anno valamikor...nem érdekelnek Mari néni köcsögei Bivalybasznádon...):-)Viszont Kinizsi százas közben kéktúrás füzetbe bélyegezni...ne haragudj,de ez nagyon gáz...akkor inkább el se kezdd...hivatalosan szabályos,de azért na...

 

Előzmény: szulejmanszultan (34464)
szulejmanszultan Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34464

 Ez biztosan jó lehetett így. Igazából én arra gondoltam (illetve azt gondolom egyértelműen írtam is), hogy CSAK WELNESS egy-két hétig, vagy tenger- tóparti fekvés a napon, az ami számomra nem opció, persze mindenki azt csinál, amit akar. Azt én is tudnám élvezni, ha a fárasztó túra végén mindig egy kis welness kényeztetés fogadna. :) Sokszor már annak is örülök, ha a zuhanyzó tiszta és a víz lefolyik, nem kell szüneteket tartani a tusolásban. :) A mindennapi napot záró mosást is rühellem, már fáradt vagyok ahhoz olyankor, viszont a higiéniára kényes vagyok, a teljes fürdés és tiszta, mosott ruha nekem minden nap elengedhetetlen. (Erre is volt utalás a Másfélmilló lépéses cikkben) Érdekes és fontos kérdés viszont, hogy egy nap befejésekor hogyan szakítjuk meg a túrát. Én úgy szeretem, ha MINÉL KEVÉSBÉ TÉREK EL A TÚRAJELLEGTŐL. Értem ez alatt, hogy nem szeretem a Kéket összekötni más foglalkozásokkal, tevékenységekkel (mondjuk akár pl. a wellness foglalkozások vagy kocsmázás), nem szeretek az aznapi végponttól elutazni máshova - még szállás miatt sem, stb. Furcsamód ezért sem igazán kedvelem, amikor a Kék nagyobb városokon keresztül halad. Akkor nincs természet, nincs nyugalom, ellenben ilyenkor elkényeztet minket a sors ellátási lehetőségekkel. :) Ami nekem belefér az a templom, műemlék és várlátogatás, személyes beszélgetés a helyiekkel, más most hirtelen nem jut eszembe. Templomból is inkább a kisebbek (Árpád-koriak) kápolnák vagy romjaik. Szóval nekem a Kék leginkább a természetről szól, a négy fal közül való kiszakadásról, a szabad (és jó) levegőről, az út követéséről, jelzések megtalálásáról, stb, de nyiláván másoknak mást jelent, máshogy élik meg, mást élveznek belőle, nem vagyunk egyformák.

Bikk Pubi Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34463

Jé! Egy kulcsos!

 

Ugyan régen láttam ilyet, de emlékeim szerint helyszíni állítású váltók esetén használják, és jelzőket állítanak vele.

Előzmény: Törölt nick (34455)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34462

Ez teljesen így van.Mozgásszervi gondjaim nincsenek hál'istennek (lekopogom) viszont anyagilag sem kis terhelés egy-egy nagyobb túra összehozása.Erre készülni kell,nincs mese!

Viszont árnyalnám a képet:Wellness kontra túrázás: a legjobb példa erre a mi cserháti kéktúra teljesítésünk amelyet Katalinpusztától Becskéig a bánki Tó Wellness Hotelből csináltunk meg, busszal mentünk a kezdőpontokra reggel,jöttek értünk a lányok délután a túra végén kocsival,a kiindulópont természetesen Bánk buszmegálló volt.Esténként nagyon jól esett a fürdés túrák után!Lehet így is, és tök jó,persze nem olcsó.

Viszont így mindenkinek kikapcsolódás volt, minden volt benne, túra, pancsi, jó kaja, üdülés, testmozgás.

a Naszály az Ősagárd és Felsőpetény közti földes útról nézve...

a bánki Tó Hotel amely remek hely mind a fürdő részét tekintve, mind a gasztronómiát.És közlekedésben is elég jó a cserháti kéktúra szakaszokat illetőleg.Azóta már bővítették,dupla ekkora lett egy új szárnynak köszönhetően...hogy jobb lett-e vagy nem azt még nem tudom.

Előzmény: szulejmanszultan (34461)
szulejmanszultan Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34461

 Én is pont ilyen szakaszolásban megyek. Évente kétszer-háromszor megyek Kékezni.

 

 Azt figyeltem meg, hogy nekem fizikailag sok a hosszú túra (5 napnál nem mentem egyszerre többet még). Ennek elsősorban mozgásszervi okai is vannak, ezzel nincs mit kezdeni. Anyagilag is nagyon sok, ezzel sem sokat tudok kezdeni, annyi a keret, amennyi. Ellenben szellemileg és lelkileg óriási felüdülés és minél tovább tart annál jobb! Egyfajta más tudatállapot ez (kéretik nem félreérteni). Ezen hatások csodálatosak, felüdítőek, kikapcsolódás, feltöltődés, teljes regenerálódás. Nekem meggyőződésem, hogy fizikai aktivitás nélkül nincs igazi pihenés, teljesen elképzelhetetlen számomra egy-két hét welness szállodában punnyadás, vagy tengerparti hentergés a tűző napon, de az erdőben járás hajnaltól estig minden további nélkül, csak bírja a testem.

 Hosszabb túrákra legfeljebb nyugdíjas koromban lesz módom elmenni, már ha egyáltalán elérhető lesz számomra (nyugdíj korhatár emelés).

Előzmény: Törölt nick (34454)
looksharp Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34460

Ez a jelző- és váltóállító bak. Innen vonóvezetéken állítják a Tornanádaska felőli jelzőt, és azt hiszem, az állomás nádaskai oldalán a váltókat is. Az állomás másik oldalán van "bakter", azaz váltókezelő és számára külön őrhely. Ezek a berendezések az 1930-as évektől kezdve kerültek telepítésre a mellékvonali állomásokon.

Előzmény: Törölt nick (34455)
kvte Creative Commons License 2011.11.27 0 0 34459

Dö misszin' link:

http://termeszetbarat.hu/cikk/rockenbauer_pal_del-dunantuli_kektura_vandorlas_2012

Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra Vándorlás 2012

 

Én is örülök hogy felkerült :-) Egyrészt tegnap volt az örsgyűlés, elég sok helyen lett tologatva ide-oda. Úgy tűnik, egy elég jó kompromisszum lett a vége. Nincs hétvégén pihenőnap, a zengővárkonyi koszorúzás szombatra esik, a mesztegnyői vonatozás szintén hétvége, a zárás szintén hétvége és akkor még egy kőszegi elhajlás is belefér szombat este.

 

Ami nincs benne, hogy a szekszárdiak befenyegettek mindenkit, hogy tőlük szomjasan el nem indul senki, szóval 3-án kedd este egy kisebb before-party az ottani vörösborokból...

 

Aminek külön örülök: most végre nem április közepén kaptam meg egyben a napi távokat, hanem 5 hónappal hamarabb véglegesítettük a lényeget. Így jóval előbb tud tényleg mindenki tervezgetni, akit érdekel.

 

Összesen 32 nap lett, 23 munkanap 2012. július 4-től augusztus 4-ig (ha valaki tologatja a ki nem vett szabadságait, érdemes ezzel is számolni). Szerintem a hangulat, a csapat minimum az ideit el fogja érni, és tényleg egy erős motiváció, hogy itt egyben meg lehet tenni az útvonalat, leszervezve.

 

Szakaszbeosztás letölthető, terjeszthető:

 

DOC: 2011-1126-DDK-2012-tervezett-szakaszbeosztás_public.doc

PDF: 2011-1126-DDK-2012-tervezett-szakaszbeosztás.pdf

 

Sajnos annyi észrevételt fogalmaztam meg a tavalyi túra kapcsán, hogy idén a szervezés egy részét megkaptam, konkrétan az MTSz elnökség részéről én követem, mi hogy áll. Segítséget itt a topikon is fogok kérni néhány témával kapcsolatban (pl. szeretnék németül tudó embert, majd később, ugyanis szeretnénk német nyelvterületen is népszerűsíteni a Vándorlást)

Előzmény: HEV (34457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!