Keresés

Részletes keresés

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1914

Amit a herx-ről küldtél videót régebben, utána én teljesen kétségbeestem. Hányadik nap jön elő ez a probléma? Mindenkinél ugyanaz az ájulásszerű?

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1913

most nem tudom, hogy duhos legyek vagy halas, amiert pont a szulinapomon tombol a Herx?:)

A mai nap szlogenje: "Tomi,el fogok ajulni" :)

Egyebkent en is olvastam, hogy nem befolyasolja a gyogyszer szedese a CD57-et.

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1912

Írtátok, hogy gyógyszerszedés mellett is igénybe vehető a vizsgálat. Nem zárja ki, nem zavarja az eredményt. Ez tényleg így van?

Az a baj, hogy lassan halad minden, mire egy bizottságot felállítanak, mire egy tesztet általánosságban alkalmazni kezdenek Annyi idő ment már el eddig is, közben gyógyulni kellene.

Ha igénybeveszem. feltétlenül konzultálok utána egy szakértővel.

Köszi az infókat.

pozo Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1911

Igen, ez az a labor, amit említettem. Most már nem csak Tatabányán van rendelés, de a hét egy napján Budán is.

Változatlanul az a véleményem, hogy mindenképpen orvosi háttérrel szabad csak igénybe venni.

Az eredményből hamis következtetést vonhat le a beteg, így pedig esetleg többet árt, mint használ.

A megoldás az lenne, ha az Eü Kormányzat létre hozna egy orvosi team-ot, amely szakorvosokból és labororvosokból állna. Feladatuk lenne a CD57 használhatóságának vizsgálata. A felméréshez akár innen a fórumról is lehetne embereket toborozni.

Előzmény: Törölt nick (1904)
fgdfg Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1910

Balassagyarmat fertőző osztály.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1909

Ez egy amcsi orvos blogja, aki fokepp lyme-ot kezel. Itt a bejegyzese a CD57-rol.

Nala lattam, hogy a D vitaminbol epit a baci vedofalat maga kore, ugyhogy azt hiszem, nem veszem be.... :) mas is a kapott az orvosatol?

 

 

 

CD57

What do these letters and numbers mean? The study of immunology is complex and confusing. I will try to simplify this, but it still may be hard to follow. Don't worry- most doctors don't get it either. Lymphocytes are the major white blood cells involved in the body's immune responses to infection- and other conditions, including cancer. They have been subdivided based on receptors located on their surface. The "expression" of these receptors is the basis for categorizing the various types of lymphocytes. The various types of lymphocytes have been shown to have specific functions. Lymphocytes express multiple receptors. The CD8 cells are generally referred to as killer T cells, not to be confused with natural killer T cells. The CD4 cells are referred to as helper T cells.

The initial response, the innate response, is directed by lymphocytes. The natural killer T cells, defined by receptors found on their surface, constitute a very tiny percentage of the T cell population. Nonetheless, they have an important role in fighting infection. Laboratory scientists have developed specialized technology which allows for the separation of these various subsets of lymphocytes.(Flow cytometry).

Most natural killer T cells (NKT cells) are associated with a surface receptor referred to as CD56. The CD57 marker is associated with a smaller subset of NKT cells. Interestingly, these surface receptors (CD57) have been found on both CD8 cells and CD4 cells. Normally, one would expect these markers to be found on CD8 cells- the population of killer T cells.

A powerful CD57 response is associated with Lyme infection and with other bacteria as well. Other spirochetes do not invoke this response because the structure of their cell wall is different. The unique thing about Lyme (Bb) is that it has lipo-polysacharides on its cell wall. This is antigenic(antibody producing) material, which is devoid of protein. CD57 cells respond to this type of antigen whereas other NKT cells do not.

The initial immune reaction- the innate response, involves the mobilization of CD57 cells and other T cells as well as cytokines and other chemicals. Normally, a secondary acquired immune response should follow the innate response. This is mediated by B cells aided by helper T cells. Ultimately, the acquired immune response fails. Lyme (Bb) is driven inside the cells as L-forms. B cell responses do not work here. It then falls on T cell responses to become the body's major immune response needed to keep Lyme and other intracellular germs at bay.

CD57 responses involve the same pro-inflammatory cytokines as seen in Th1 helper T cell responses.

If CD57 responses are low, it may mean that these cells are being consumed by the immune system in the fight against Lyme. If they are high, it may mean that the body is busy cranking out the T cells to assist in the fight against Lyme.

There is little published regarding the clinical usefulness of this test. Dr. Stricker has reported that this measurement "May" be helpful in assessing the degree of illness seen in chronic Lyme patients.

So I have been ordering this test for years. Thousands. Unfortunately, I am left with the conclusion that it has been of very little help to my patients. I have seen no correlation between CD57 and disease activity. Patients in clinical remission may have very low levels and patients with end stage tertiary Lyme disease may have very high levels. Individual immune responses are difficult to predict. Dr. Burrascano has suggested that the CD57 test might be an inexpensive way to screen for Lyme disease. I do not agree. Physicians may order CD57 levels because they are looking for evidence to support the diagnosis. I do not think this approach will not hold up to careful scrutiny. Many patients unfortunately are getting the awful 13 band test performed at "mill labs." Patients don't want to spend the money to get a decent Lyme test. I do throw out a wide net looking for a variety of markers associated with Lyme disease. I could argue that the vitamin D reversal pattern, a possible marker of the Th1 response, is a much better screen for patients with Lyme disease and other chronic intracellular infections.

I have seen recent published statements claiming that it is not known how CD57 and Lyme are associated. My research shows otherwise. (If you could follow any of what I said about it). However, in my opinion and experience, this marker has not been clinically useful.

Tovább »

forrás: Blogspot.com

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1908

Nem annyira új, 2008-as a 20%-os emelkedés. Most mennyi lehet a tényleges adat. Tudja vki?

 

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1907
Anbati Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1906

Szintén erdész. Szintén közölték,hogy a beszedett gyógyszer után vagy meggyógyultam, vagy nem is Lyme- kórom volt. Bár tőlem vért is vettek, kullancs is volt, folt is volt. Miután a sok kezelés ellenére nem javultam, lepattintottak. Megkérdezhetem a várost?

Előzmény: fgdfg (1905)
fgdfg Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1905

Sziasztok!Mikautinak válaszolnék,mert azt hiszem az előző üzenetem elszált.A lyme kórjaimat úgy diagnosztizálták,hogy amikor megjelent a kokárdám elmentem egy infektológushoz aki megnézte,és azt mondta lyme kór.Én naív megkérdeztem vért nem e vesz,mire ő "minek innen látom".Antibiotikum után visszamentem kontrolra,kérdeztem vért most se vesz?"ha az antibiotikumot beszedte gyógyult".Második alkalommal szintén ugyanaz  az orvos a  történet ugyanaz,harmadik alkalommal már el se mentem.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1904

Laborexpressz Kft -

van lehetőség a CD57 expresszió megrendelésére. A laborvizsgálatok Németországban történnek,  partnerünk a Ganzimmun Diagnostics AG laborjában.
A budapesti (weboldalon a pontos cím)  ügyfélfogadáson bejelentkezés alapján lehetőség van a vérvételre. Eddig  2 alkalommal rendelték meg nálunk ezt a vizsgálatot, most nem tudom pontosan megmondani mennyi idő alatt készült el az eredmény. Általános tapasztalatunk, hogy a  minták laborba érkezésétől számítva általában maximum  5 munkanap alatt már emailen megérkeznek a laborleletek.

A laborvizsgálati díj: 18.700,-Ft
Vérvétel: 1.500,-Ft   
Szállítási költség: 1.000,-Ft 

 

 

Tobb helyen olvasom, hogy csak a kronikus lyme es HIV eseteben alacsony, valamint az antibiotikumszedes nem befolyasolja az eredmenyt. Hat en nekifutok, ha van itt ilyen:))

Az amcsi neurologusok azzal utasitjak el a tesztet kero betegeket, hogy nem ismerik.:)

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1903

Rogán Antalt is fel kéne keresni, hátha tud segíteni. Több újság is megírta, hogy kullancs csípte meg...

 

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1902

Összességében azonban a CD57 + NK száma hasznos eszköz a diagnosztizálása és kezelése a krónikus Lyme-betegség a legtöbb beteg. Mivel az intézkedés az immunrendszer állapotát, biztosítja közvetett intézkedés a bakteriális terhelés és a betegség súlyossága. Továbbá, egy beteg, aki negatív vagy bizonytalan Lyme teszt, de nagyon gyanúsítottnak a betegség, az orvos is használja a CD57 + NK száma mint egy újabb darab a komplex puzzle egy Lyme-kór diagnózisát.

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1901

Vizsgálat értékelése: alacsony CD57 fordul elő krónikus Lyme, vagy ha a betegség aktív volt több, mint 1 év. A gróf tükrözi fokú fertőzés. Ez nem egy diagnosztikai tesztet, de használjuk a marker a Lyme, hogy aktív. Test történik LabCorp.
> 200 normális
<20 súlyos betegség
00-60 látható a krónikus Lyme-kór
> 60 Lyme tevékenység javulást jelent

 

Ez a teszt is futtatható a kezelés megkezdésekor, akkor minden dokumentum több hónapig a kezelés hatékonyságát. Egy reméli, hogy stabil számot, vagy emelkedő tendenciát. Amikor antibiotikus kezelés végre véget ér, ha a CD-57 szám nem 60 fölött, akkor a Lyme-visszaesés nagyobb valószínűséggel fordulnak elő.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1900

Elkepeszto. Amit lehet csinalni:

- osszetenni egy angol anyagot, ha a Bozsik tudna adni.

- ezutan csinalni egy EU-s peticiot, ratenni az osszes lyme-os blogra

- megfelelo szamu alairo eseten megkeresni az adott orszagbeli eus kepviseloket

- az EP fel tudja szolitani a Bizottsagot egy impact assesment elkeszitesere (5 ev), ha nem lobbizik nala epp a gyogyszeripar :)

- meg lehet valtoztatni a rendeletet

 

Addigra csak rajonnek, hogy gaz van:)

 

Előzmény: pozo (1899)
pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1899
Előzmény: Törölt nick (1894)
pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1898

Köszi, nagyon kiváncsian várom az eredményt!

Előzmény: Törölt nick (1897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1897

Belgiumban van ilyen labor tutira, megkerem az orvosomat, hogy segitsen. Aztan osszehasonlithatjuk a ket korabbi pozitiv tesztemmel:)) Ugyis allandoan vert vesznek tolem, legalabb lesz ertelme.:)

Ezt az eus tiltast meg bogaraszom...

Előzmény: pozo (1895)
pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1896

Ez ügyben légy szíves keresd Bózsik doktort, Ő pontos felvilágosítást tud adni.

Előzmény: Törölt nick (1894)
pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1895

Várj vele, jó lenne, ha előbb valakiknek tapasztalatuk lenne a laborral.

Kellene egy olyan orvos is, aki Lyme szempontjából tudná értékelni a leletet.

Csak így van értelme.

Előzmény: Törölt nick (1893)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1894

Melyik EU rendelet tiltja? Ha a talalmanyuk vegyszermentes, akkor is? Irni kell a parlamenti kepviseloknek es az illetekes foigazgatosagnal a Bizottsagnal. Minden EU-s rendeletet felul lehet irni... Ha tudom, mirol van szo,  utana tudok nyomozni brusszeli level....:)

anita

Előzmény: pozo (1892)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1893

annak a tatabanyai labornak az elerhetoseget at tudnad kuldeni? Feltennem a keszulo weboldalra.

koszi

anita

Előzmény: pozo (1890)
pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1892

Mikor fogják alkalmazni a magyar találmányt, amit Bratek Zoltán és Dr Bózsik Béla talált fel és ez természetes módszerrel (gombával) vegyszermentesen  irtaná a kullancsot a természetben (már a parkokban is kellene).

 

Már alkalmazták, de az Európa Uniós előírások nem engedik a használatát...

No comment...

Előzmény: Lentesfent (1891)
Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1891

Szia Pozó!

Nagyon örülök a válaszodnak, nagyon köszönöm!  A bizonytalanság a legrosszabb! Még kutakodok

az eddig feltártakon kívül is újabb lehetőség(ek) után, amik lehetnek még  a diagnosztika pontosításában. Ha lesz vmi, írok róla.

 

Folyamatosan olvasom, visszaolvasom, amit írtatok, még nem vagyok naprakész. Közben keresem az újabb cikkeket, blogokat is! Sok jó írás van.

 

Mikor fogják alkalmazni a magyar találmányt, amit Bratek Zoltán és Dr Bózsik Béla talált fel és ez természetes módszerrel (gombával) vegyszermentesen  irtaná a kullancsot a természetben (már a parkokban is kellene). Hol tart ez a kutatás?

Miért nincs még mindig alkalmazásban? Ez költői kérdés, nyilván anyagi oka van

 

 

 

pozo Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1890

Külföldön sokkal többen foglalkoznak a Lyme-kórral. Külön munkacsoportok vannak, akiknek csak ez a feladatuk, ehhez biztosítják számukra a megfelelő anyagi hátteret.

 

Bizony jó lenne itthon bővíteni a vizsgálatok körét, mert manapság nálunk a csúcs a Western Blot vizsgálat. Sajnos ennek eredménye függ a kiértékelő személytől és a reagens gyártójától.  A gyártótól való függést én is megtapasztaltam.

 

Lakos doktor vizsgálati módszere is a Western Bloton alapul. Lényege az, hogy a később levett vérben levő specifikus fehérjéket összehasonlítja az elsőként levett vérmintában levő specifikus fehérjékkel. Ha bizonyos specifikus fehérjék eltűntek, akkor gyógyultnak nyílvánitja a beteget.

Sajnos ez nem helyes módszer, mivel a borrelia krónikus esetben elbújik az ínhártyában, ezért a vérből nem kimutatható. Tehát a Western Blotnak itt van a hátránya, gyakorlatilag csak friss fertőzés megállapítására jó, avagy akkor, amikor krónikus esetben a borrelia aktiválódik.

 

Kell másik módszert keresni, ilyen lehet a CD57 vizsgálat, ez az immunrendszer állapotáról ad felvilágosítást. Sajnos hazánkban ezt sehol sem végzik, végig kérdeztem a nagyobb laborokat, sőt a SOTE Klinikát is. Van ahol még nem is hallottak róla. Aztán végül is sikeres volt a kutatásom: egy osztrák labor, amelynek Tatabányán van fióklaborja, végez ilyen vizsgálatot. Ehhez Tatabányára kell utazni vérvételre, majd közel 20 ezerért elvégzik a vizsgálatot. Ha a CD57 eredménye 200 körüli, akkor nincs baj, de ha 60 alatt van, akkor gond van...

Előzmény: Lentesfent (1884)
Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1889

Sajnos nem úgy sikerült, ahogy akartam. Az Orsz. Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség címszónál a Tájékoztató alatt a "Tájékoztató munkakörhöz kötött kullancsencephalitis elleni védőoltásról, vmint a kullancscsípés elleni egyéb (spec.) védekezésről" című részben szerepel az, amit ideszántam volna.

 

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1888
Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1887

Sziasztok!
Van egy fórum "Brutális kullancstámadás Ausztriában ", sokan itt is téves információban vannak a védettségről. Találtam egyéb infokat.


http://www.ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=311#kull
http://www.ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=311#kull

 

Bocs az előző terjedelmes szövegért.

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1886

Kullancs szövetség

A Kullancs Szövetség alapgondolata 2004-ben fogalmazódótt meg egy baráti belszélgetés során. Az alapítók olyan szellemi konzorcium megalakítását tűzték ki célul, amely feladatának tekinti a kullancsok által terjesztett betegségek (humán és állategészségügyi) közegészségügyi veszélyeinek felderítését, valamint azok széles körben történő publikálását.

A Szövetség, mint szellemi konzorcium, először 2005 januárjában ült össze. Fehér asztal mellett összeültek azok a magán és jogi személyek, akik szívügyüknek tekintették és tekintik a kullancsbetegségek elleni harcot, valamint a tájékoztatás alapú megelőzést.

Az alapelvek meghatározása után a Szövetség két célfeladatot nevezett meg a 2005-ös évre. A kullancskérdés Magyarországon azonban számos, mindedig megválaszolatlan kérdést vet fel.

1965-ben Babos professzor és munkacsapata dolgozta fel utoljára a honi és kelet-közép-európai kullancsfajok elterjedési jellemzőit, pontos adatokat közölt a kullancsfajok számbeli és fajtabeli, valamint fertőzöttségi paramétereiről. 1965 óta a tárgyban egyéb vizsgálat nem történt. Babos professzor munkássága hozzájárult, hogy a kullancsok által terjesztett betegségek közegészségügyi vonatkozásaira nagyobb hangsúly került.
Magyarországon a kullancsok okozta betegségek közül Lyme kór (kórokozó a Borelia burgdorferi baktérium), valamint a kora tavaszi agyvelő-és agyhártya gyulladás (früh sommer meningo-encephalitis, kórokozója egy vírus az ANTSZ felé a háziorvosok számára bejelentésre kötelezett. A betegségek valódi előfordulási arányát és azok földrajzi eloszlását azonban rendkívül nehéz felbecsülni. A jelenlegi bejelentés alkalmatlan a betegség földrajzi szóródásának megállapítására, tudniilik nem tartalmaz adatokat a kullancs csípés helyszínére vonatkozóan, csak a beteg illetve a bejelentő orvos székhelyét rögzíti.
Mindkét betegség esetében az a baj, hogy a pontos, korai diagnózis felállítása nehéz, ezért az esetek jelentős része felfedezetlenül zajlik. Mindkét betegség esetén enyhe, banális tünetek előzik meg a masszív kórformát. A bejelentett esetek jelentős része már a szövődményes stádiumban kerül felismerésre, majd bejelentésre.
Érdekes tény, hogy a környező országokban (Ausztria, Csehország) éves szinten mintegy 800 agyvelőgyulladásos esetet regisztráltak, addíg kis hazánkban mindössze hatvan-egynéhány esetet jelentenek a felnőtt és gyermekháziorvosok. Vajon a kullancsok ennyire tiszteletben tartanák a határokat?

Ausztriában a kullancs-probléma népegészségügyi vonatkozásai miatt az osztrák járványügyi hatóságok folyamatosan kampányoltak az elmúlt évtizedben az agyvelőgyulladást megelőző oltás mellett. Az egészségnevelő tevékenységnek köszönhetően a lakosság átoltottsága meghaladja a 85%-ot (Magyarországon ez a szám 7% körülire becsülhető). A magas átoltottság miatt az agyvelő- és agyhártyagyulladás éves esetszáma kevesebb mint tizedére esett vissza. A kullancsbetegségek közegészségügyi vonzatai olyan jelentősek, hogy több neves szakmai kongresszus kiemelten foglalkozik a témával, és fogalmaz meg ajánlásokat ebben a tárgykörben (ISW Prága 2004, ICTD Liszabon 2005).

1965 óta azonban számos környezeti és makroökonómiai változás állt be Kelet-Közép-Európában, így hazánkban is. Mindenki számára érdekes az a kérdés, amelyet a közelmúltban számos lakossági fórumon tettek fel a középkorú és idősebb érdeklődők. A kérdés nagyjából így hangzik: " ...hogy lehet az, hogy gyermekkorunkban biztonságosan kirándulhattunk az erdőben, manapság meg csak úgy seperhetjük le magunkról a kullancsokat. Azt sem értjük, hogy manapság még karácsony környékén is találunk emberben, állatban kullancsot?...". A kérdés teljesen jogos.

Az elmúlt négy évtizedben hazánkban a középhőmérséklet mintegy 5-7 fokkal megnőtt. Az egyes évszakok markáns különbségei megszűntek, irodalmi ritkaság a tartós -10 fok alatti hőmérséklet. Mindezek a meteorológiai változások kedveznek a kullancsoknak, aktív időszakuk meghosszabbodott, februártól decemberig mozognak, "vadásznak" a táplálékforrásként szolgáló erdei és mezei apróvadakra, házi haszon és kedvencállatokra, valamint madarakra. Számos ízeltlábú faj költözik északabbra a balkánrón a számukra kedvezőbb éghajlati változások miatt, közöttük első helyen vannak a kullancsok is. Ennek a migrációnak következtében a kullancsfajok magyarországi faji eloszlása is feltehetően átalakult.

A másik jelentős tényező, amely a kullancsok számbeli szaporodásának hátterében áll makroökonómiai jellegű. Két faktor érdemel említést: az egyik a majd egy évtizedes balkáni háború, a másik a nemzetközi turizmus erősödése.

A balkáni háború következtében az európai költöző madarak évezredes útvonala módosult, ugyanis a szárnyasok a megszokott balkáni pihenőhelyei hadszíntérré változtak. A madarak ezért új pihenőhelyeket kerestek, és hazánk délkeleti szegletét, a mártélyi erdőket választották. A (költöző) madarak szolgálnak a kullancsok távolsági járműveiként, segítségükkel akár több száz kilóméteres távokat is képesek áthidalni. A költöző madarak elszaporodásának következtében az addíg szinte kullancs-mentes Csongrád és Bács-Kiskun megye is fertőződötté vált, az elmúlt 10 évben drámaian megnőtt a bejelentett kullancsbetegségek száma.

A nemzetközi turizmus erősödése szintén kedvez a kullancsok nagy távolságokra történő vándorlásának is. Statisztikai felmérések szerint az elmúlt étizedekben milliós nagyságrendben látogatták meg hazánkat négylábú (elsősorban kutyák és lovak, de macskák is) turisták. A négylábuak azonban gyakran hoztak magukkal hívatlan nyolc lábú látogatót is. Azt persze tudjuk, hogy a messze földről érkezett vendég mindíg érdekesebb, mint az itthon már jól megszokott partner, nyilván így van ez a kullancsok esetében is.

A kullancshelyzet tehát a következő problémákat veti fel:

1. 1965 óta nem állnak rendelkezésre adatok a honi kullancs populáció mennyiségi és minőségi paramétereiről
2. A kullancsok által terjesztett fertőző betegségek diagnosztikája nehéz a hosszú lappangási idő és a kezdeti banális tünetek miatt
3. A hazai bejelentett esetszámok feltehetően nem tükrözik a valós epidemiológiai helyzetet (az egy főre eső betegsége száma a környező országokban 10-szerese a hazai adatoknak)
4. Nem állnak rendelkezésre megbízható adatok a kullancsok által terjesztett fertőző betegsége valós földrajzi (geográfiai) megoszlásáról
5. A kullancsok által terjesztett fertőző betegségek specifikus diagnosztikája magyarországon még gyermekcipőben jár
6. A lakosság alulinformált a kullancs betegségekkel kapcsolatban
7. Nincsen Magyarországon semmilyen önszerveződő civil csoportosulás, amely a Lyme és kullancs-encephalitiszes szövődményes beteg rehabilitációját és társadalmi reintegrációját segítené

A Kullancs Szövetség a problémák meghatározása után a következő ötéves akciótervet dolgozta ki: figyelem felhívó akciókat szervez a lakosság felé, szakmai támogatást biztosít az egészségügyi hatóságok felé, összeszervezi azokat az érdekcsoportokat és szakmai társaságokat, amelyek együttműködése a nyitott kulancs-kérdések megválaszolásához vezethet. A 2005-ös év akciótervében a szellemi konzorcium két programot dolgozott ki:

1. A kullancs veszélyre fókuszált figyelem felhívó és a kullancsok valós fertőzöttségének megállapítását célzó ún. "kullancs-visszaküldési akció", amely keretein belül a lakosság érdeklődő rétege számára térítésmentesen biztosította a bőrből eltávolított kullancsok laboratóriumi vizsgálatát. A Szövetség tagjaként az Istenhegyi Géndiagnosztikai laboratórium nyújtja a laboratóriumi hátteret a beküldött kullancsok vizsgálatához. A laoratóriumi vizsgálat során ún. PCR eljárással kimutatható több fertőző ágens is. Tekintettel a magyarországi szabályozásra az istenhegyi laporatórium csak bakteriális fertőző anyagok meghatározására és mérére jogosult. Sajnos a Szövetség, mint szellemi konzorcium csak limitált erőforrásokat tudott előteremteni a kullancs minták vizsgálatára. A vizsgálat egyébként igen költséges, 4500 Ft az önköltsége.

2. A valós és naprakész tájékoztatás biztosítására a Szövetség célul tűzte Magyarország valós kullancstérképének meghatározását. A térkép elkészítéséhez a Szövetség állatorvosi csapata kidolgozott egy standardizált kullancs-gyűjtő eljárást (speciális befogó eszközt, amellyel a vizsgálatot végző személynek 2500 nm2-es területet kell bejárnia, majd a befogott egyedeket megszámolnia és fényképpel dokumentálnia), amellyel minden megye kistérségeit - 200km2 blokkokban -felméri. A Szövetség a 2005-ös évben Budapest és Pest megye feltérképezését tűzte ki célul. A mérések már folyamatban vannak, 2005 szeptemberére a Szövetség publikálja az eredményeket.

A szellemi konzorcium anyagi és jogi keretei azonban nem elégségesek az operatív tevékenységek kivitelezésére. A Kullancs Szövetség ezért 2005 második felétől közhasznú egyesületi formában kíván tovább tevékenykedni.

A Kullancs Szövetség Közhasznú Egyesület részletes programot bocsájt ki a 2005-2006 évekre, amely programban a fent meghatározott programok alapján éves akcióterveket kíván végrehajtani.

Az egyesület keresi azon szervezetek, magán és jogi személyek segítségét, amelyek az eredeti célokkal egyetértenek és a problémák megoldásában tevékenyen részt kívánnak venni.

Első helyen számítunk az Egészségügyi Minisztérium, az Országos Epidemiológiai Központ, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal, az ÁNTSZ, a természetjáró szövetségek, a Magyar Turizmus Rt, a kullancs problémákkal foglalkozó cégek és laboratóriumok és mindazon érdeklődők segítségére, akik a fent részletezett problémakör megoldásában ötletekkel, anyagi erőforrásokkal és munkával részt kíván venni.

Lentesfent Creative Commons License 2011.10.21 0 0 1885

Jó lenne tudni, Ausztriában, vagy vmelyik szomszédos országban van-e elérhető, megfizethető vizsgálat. Annyi pénz elmegy így is a tévutakra és találgatásokra. Vagy itthon elérni egy újabb vizsgálat bevezetését, amit külföldön már akalmaznak.  Így is 10 000 Ft a Western-blot.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!