Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102634

Én ugyan a kerítés vonalában miért is nem.

 

Tudtommal a kerítéstől minden irányban 4 méterre ültethetsz fát mert semelyik szomszédba sem lóghatnak át az ágai.

Ugyanez vonatkozik az utcafrontra is. Ha meg a házad elé ültetsz egy diófát vagy fűzfát a  keritéseden kívülre a villanyvezeték alá akkor tudomásul veszed hogy jön az eon évente es maggallyalja - jellemzően gusztustalan módon- ha zavarhatja a közüzemet.

 

Előzmény: Törölt nick (102633)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102633

Ehhh! okoskatörp.

Tudod a magánterületre benyúlva az utcárál sem vághatják le az amúgyis magánfa ágait.... ezért kell a JOG hozzá.

Előzmény: Házas Ember (102625)
ötfelezős Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102632

Holnap reggel megírom.

Előzmény: Törölt nick (102607)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102631

"Ahelyett, hogy egy megfelelő emelős-kosaras jármű segítségével"

 

Ha egy emelőkosaras jármű kosarát tolod be Józsi bácsi kertjébe az engedélye nélkül, az jogilag ugyanaz, mintha a kapun/kerítésen át mentél volna be oda. A fanyűvők legtöbbször nem is érintik Józsi bácsi kertjének talaját, csak a telek "légterét" használják átmenetileg, A szolgalmi sáv is sok esetben csak emiatt kellhet, gondolom egyesek jogtiprást kiáltottak, mikor az áramszolgáltató emelőkosara tíz centire belendült a kerítésük fölé.

Előzmény: Házas Ember (102625)
ötfelezős Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102630

A szopás, ha már erre a szakszövegre térsz rá, nálad van.

Idéztem egy mondatot, gondoltam, aki utána aki nézni, abból elindulhat. Nem kell nekem mindent tálcán tolni ide. Illetve nem ide, hanem akit megkérdeztél. ha neki ez ne mvolt elégmankónak, akkor ne köszönj többet neki. :D 

Segítek, nemcsak a villamosenergiatörvényben, hanem az EON elosztói Üzletszabályzatban is benne van. :D

 

Erre én felhívtam az EON-t és rákérdeztem mi a pálya ilyen esetben és azt mondták ne izguljunk lehet megoldást találni.

Hát nem veszed észre, hogy nem arról beszéltünk, hogy nem oldható meg??? :D :D :D Arról beszéltünk, hogy vezetékjog hiányában törvénytelen-e a dolog. Már megint ködösítesz.

Előzmény: Mutual Friend (102629)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102629

Semmi értelmes dolgot nem írtál abban a hozzászólásban csak azt hogy a tulajdonosi hozzájárulás nem vonható vissza.

Erre én felhívtam az EON-t és rákérdeztem mi a pálya ilyen esetben és azt mondták ne izguljunk lehet megoldást találni.

 

Erre most jössz a a villamosenergia törvénnyel ...

 

Te most szopni jársz ide ? ... :D

Előzmény: ötfelezős (102628)
ötfelezős Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102628

Ja, az tényleg tömény baromság, ami a villamosenergiatörvényben van. :D

Ennyit erről.

Előzmény: Mutual Friend (102602)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102627

Tejesen igazad van ... :)

Előzmény: cosomega (102626)
cosomega Creative Commons License 2019.09.20 -1 0 102626

Már megint megkezdted ócska, felesleges, süketelésedet.

Rácsos, vasoszlopos, "nagyfeszültségű" (hivatalos megfogalmazásban: középfeszültség), húzódó nagyfeszültségű vezeték, hívő alkoholisták stb.

 

Csak azért írom le, hogy tudd: a fogyasztók közötti közvetlen elosztó hálózatokat kisfeszültségű elosztóhálózatnak nevezik, a te hivatalos megfogalmazásod helyett.

Szóval, még véletlenül sem találod, csak a szokásos módon hablatyolsz. Ebben az a pláne, nem érdeklődött senki sem a feszültségszíntek után.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (102623)
Házas Ember Creative Commons License 2019.09.20 0 0 102625

ezekre szolgalmi jogot jegeznek be, mondjuk 5 méter széles sávra az utcai front mentén

 

Ahelyett, hogy egy megfelelő emelős-kosaras jármű segítségével az áramszolgáltató emberei az utcáról vágták volna le gallyakat azokról a fákról, amelyek ugyan magánterületen vannak, de a fák ágai erősen kinyúlnak az utcán lévő vezetékekhez.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (102623)
Jahno Creative Commons License 2019.09.20 0 1 102624

Jónapot!

 

Van egy kérdésem: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152468661&t=9007165

 

Köszönöm, csókolom!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (102623)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.09.20 -1 0 102623

"a telek fölötti légkábel az simán felismerhető ezért a másik félnek említenie sem kell. A felsimerés/említés után viszont illik kideríteni a státuszát, védősávját, stb."

 

A 0,4 kV-bál magasabb feszültségű vezetékek (rácsos vas oszlopos hálózat) működését meg tudja zavarni egy túl közeli nagy faág. Ezek a veszélyes faágak olykor magánterületről nőnek oda a vezeték közelébe, a magánterületek gazdái viszont olykor nem voltak túl segítőkészek az áramszolgáltató faág-levágó embereinek odaengedésével (magyarul nem engedték be őket a telekre, hogy ott rövidebbre vághassák a telekről kinyúló veszélyes áfaágat). Ezért az ilyen "nagyfeszültségű" (hivatalos megfogalmazásban: középfeszültség) vezetékek két oldalán X méter széles sávban mindenütt szolgalmi jogot jegyeznek be a magánterületekre, hogy ne lehessen akadályozni az áramszolgáltató embereit a munkában.

 

Tehát például:

- egy faluban van mondjuk ezer telek, ezek közül mondjuk száz telek utcafrontja mentén húzódik ilyen "nagyfeszültségű" vezeték, ezekre szolgalmi jogot jegeznek be, mondjuk 5 méter széles sávra az utcai front mentén

- a fenti tényt a kocsmai jólértesültek a következőképpen terjesztik: "a szemét áramszolgáltató szolgalmi jogot jegyzett be a falu ÖSSZES telkének TELJES területére"és mivel ez rossz hír, természetesen minden alkoholista egyből el is hiszi (sőt: terjeszti), bármiféle ellenőrzés vagy utánajárás nélkül :)))

Előzmény: Törölt nick (102621)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.20 -1 0 102622

Nem azt erezzük, hogy behozhatatlan előnye lenne a jog előtt a szolgáltatóknak. Gondolj bele ha veszel egy telket mint az enyém hogy ház, kiskapu, nagykapu széles es kötelez az onkormi hogy balra vagy jobbra igazodva vagy kénytelen építkezni utcafronton de a másik oldalt ott áll a villanyoszlop akkor nem vagy kénytelen elviselni életed végéig hogy nm tudsz autóval bejutni a telkedre mert az EON ugy gondolta hogy az oszlopát a nagykapud közepére teszi.

 

Szerintem nem az ilyen egyéni vezetékes hanem a pusztában a nagy oszlopokra hegyezték ki ezeket a szolgalmi jogos dolgokat. Oda igenis kell a bejegyzés márcsak a ajavitások alatt okozott zöldkár megtérítése miatt is. Azok a szolgáltatok akik konkurenciával élnek együtt nem nyekeregnek ilyen dolgokon mert többet veszitnek a balhéval, mintha csendben áttennék a cuccaikat. 

 

Nem rég furtak le nálunk vagy 600-700 oszlopot GPON-nak. Ha otthon volt a tulaj es szolt hogy ne tegyék már oda mert az neki piszok szar helyen van hanem lehetne-e ide akkor oda tették és egy utolsó tervmódosítást csinaltak a faluban. Normális világban igy csinaljak  ezt.

 

Előzmény: Törölt nick (102620)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 -1 0 102621

Izé, naaaa ....

 

Attól még LÉTEZNEK a TÉNYEK, hogy valamiért nem kerültek fel a tulajdoni lapra!!!!

 

-----

 

A fel nem kerülésből esetleg adódó dolgok csak akkor kezdenek érdekesek lenni HA!

A szokásosan-elvárható gondosággal nem voltak felismerhetők és az illetékes fél ELHALLGATTA őket.


(a felelőtlen embereket nem védi a jog önmaguk butaságától, szabad hülyének lenniük, csak viselniük kell a velejárókat)

 

 

 

De pl. a telek fölötti légkábel az simán felismerhető ezért a másik félnek említenie sem kell.

A felsimerés/említés után viszont illik kideríteni a státuszát, védősávját, stb. 

Körberöhög a bíró, ha azzal akarsz utólag perelni... hogy nem vetted észre.

 

Más eset pl. a földben lévű kábel, gáz/vízcső, csatorna, olajvezeték, elásott törmelék, alap,akna, stb.
Azt illik említeni a másik félnek, ha nincs a tulajdoni lapon.

Persze csak ha tud róla, mert az is lehet, hogy ő sem tud róla....

Előzmény: Mutual Friend (102618)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 -1 0 102620

Szerinted.

Csakhát van az a kibaszott PTK és a kacsolódó törvény direkt a szolgáltatók javára is a világon, nomeg a sokezer éves jogi alapok és ezek mást mondanak.

Előzmény: Mutual Friend (102618)
szotyika77 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102619

Most jut eszembe, hogy a másik telket amit néztünk anno, azon rajta volt a tulajdoni lapon az EON földhasználati joga, itt meg nem volt ilyen bekezdés. 

 

A lényeg, hogy beszélek a szomszéddal, és kiokoskodunk valamit. ;) 

 

Mindenkinek köszönöm a segítséget, majd beszámolok a fejleményekről ;) 

Előzmény: Mutual Friend (102618)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102618

Szerintem meg a tulajdoni lap a lényeg. Hogy egy szolgáltató legyen az bárki milyen sajtfecnit irat alá és kivel a tulajdoni laphoz képest lényegtelen dolog.

 

Ha valaki bejegyeztet bármit akár erőből az értékcsökkenést okoz és ezt a kárt meg kell terítenie a tulajdonosnak.  

 

Jobb a békesség ilyen esetben. Jellemzően kimegy a szolgáltató es felméri mit tud csinálni. Ha segédoszlop kell azt terveztetni szükséges, az megint idő ha kültérre ha szívességből valamelyik tulajdonos kertsarkába teszik is le akkor is.

 

Sok év alatt sokminden változik a közműtérképen es nincs köbe vésve semmi. Ha nem lesz más megoldás akkor felépítik a kecót majd szolnak a szolgáltatónak hogy a drót rálóg a tetőre sórolja azaz szabálytalan. Kezdjen vele valamit.

 

 

Előzmény: Törölt nick (102615)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 0 1 102617

Hol élsz?
Egy 5-10 méteres hullaegyszerű műanyag behúzó rohadtul elég egy olyan hadművelethez amiről szó van.

1500Ft körüli, vagy olcsóbb.
https://www.mentavill.hu/catalog/details/20155


Ugyanez acélból 900Ft
https://www.mentavill.hu/catalog/details/20150

De mint írtam, egy darab spárgát átszívat porszívóval, (ha van ott áram) és azzal is be lehet húzni.

Előzmény: tfe_tng (102614)
NeomatiK Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102616

Köszi a válaszokat.

Igen, gondoltam arra is hogy a helyére betétel előtt befűzöm a vezetékeket.

Arra is gondoltam, hogy ami padlóban megy védőcső, azzal csinálnám. Az simafalú és nem tud kis sugárban kanyarodni. Abban biztos nem akadna el a vezeték.

De még nem tudom, melyik megoldás legyen :)

 

 

 

 

Másik kérdés ehhez kapcsolódóan:

A mennyezeti lámpához való kivezetést milyen cuccal kell megoldani. Ugyebár jön a cső fölülről, kéne neki egy merev rögzítő alkalmatosság, ami a helyén tartja a csövet. A vezeték lakótérbe való belógatásához a párazáró fóliát is ki kell lukasztani. Na nem hiszem, hogy sok pára ott elvándorol. De ha megoldható a párazárás, akkor az mégjobb.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 -1 0 102615

Perszehogy kap... de nem ez a lényeg.

Hanem az, hogy az nem jelent semmit, hogy nincs rájegyezve tulajdoni lapra.


Attől még létezik a szolgalom az ingatlan nyilvántartáson kívűli TÉNY-ként és ezért bármikor simán be is jegyezhető kérésre.
(tulajdonosi akadékoskodás esetén egy rövidke per után lesz bejegyezve)

Ez így logikus is, nem lehet csakúgy meghülyülni és megvonni valamit, ami "szerzett jog" lett az idők során.

 

Szóval az informátorod félrebeszélt, nem lehet csakúgy ukmukkfukk leszedetni a drótjukat...

Nem fog menni, ha nem akarják.

 

Az okafogyott szolgalom ugyan fel is mondható.
De ha a jogosultnak nem tetszik, akkor pert is kell nyerni.

 

-----

 

Aki úgy vesz meg építési telket, hogy nem foglalkozik a telken átmenő vezeték kérdésével.
Miközben alá/közelébe akar építeni.
Az azért elégé vakmerő, kockázat kedvelő ... avagy naiv.

Előzmény: Mutual Friend (102608)
tfe_tng Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102614

irgalmatlan egy ára van

 

Ja, volt vagy 3000 Ft, femspiral behuzo. A legfrankobb uvegszalas, visszatekerodo behuzok is megvannak par tizezerbol, szoval ez aztan tenyleg irgalmatlan osszeg. 

Előzmény: Törölt nick (102612)
kiggyo Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102613
Mehet simán végig gégecsőben, bele fogod tudni húzni a vezetékeket.

A behúzó simán végigmegy rajta, azért gömbölyű a vége.
Egy bálamadzagot bármikor bele tudsz porszívóval húzni, azzal is be tudod húzni őket.

De ha nagyon tartasz tőle húzd bele előre a vezetékeket és rakd úgy a helyére.

Hidd el, feleslegesen agyalsz rajta csak rakj elég nagy csövet. Egy pár km-t behúztam már életemben, sose volt gond, a porszívós megoldás mindig működik.
Előzmény: NeomatiK (102599)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 0 1 102612

Annak kerek a vége, görbölgetős rugó az eleje, direkt ide találták ki. Műanyagból van, irgalmatlan egy ára van.
VAGY fogsz egy spárgát, átszívatod porszívóval, végére kötöd a drótod/behúzót és azzal húzod be ízlés szerint.

Előzmény: NeomatiK (102609)
Jahno Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102611
Egy jó vezeték behúzóval be lehetne húzni, nem?
Előzmény: NeomatiK (102609)
Poc2 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102610

És akkor már miért nem csinálod merev csővel azt az egész részt?

Előzmény: NeomatiK (102599)
NeomatiK Creative Commons License 2019.09.19 0 1 102609

Jó, és a vezetékbehúzó hogy kerül bele?

Előzmény: Törölt nick (102601)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102608

Per mielőtt arcoskodtam egy kicsit utánaolvastam a dolognak. Volt ilyen akciója az eonnak hogy a hiányzó szolgalmi jogokat(!) pótolták egyoldalúan de ez mind szolgalmi jog amiről kap ertresítést az érintett.  

Előzmény: Törölt nick (102606)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 0 2 102607

Ötfelezős,
Kifejtenéd pontosan mi az a nagy hülyeség a korábban linkelt villszerlapos szakaszokban, vagy a linkelt oldalon, és mi lenne a helyes?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152468311&t=9007165
Az általad bemásolt és linkelt cikk szerzője nagy hülyeségeket ír.

Innen idézve
https://www.villanylap.hu/lapszamok/2008/aprilis/813-a-muszaki-ellenor-valaszol-tiltott-nullazas

Itt:
102506-os hsz
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152467463&t=9007165

Előzmény: ötfelezős (102600)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102606

Simán bejegyeztetik... bármikor utólag is.

 

A "régóta fennálló és nem vitatott használat" azaz aTÉNY állapot alapján, a törvény erejénél fogva.

 

Előzmény: Mutual Friend (102597)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.09.19 0 0 102605

Én ezt úgy ismerem hogy már csak 50%-ban megy a sex.

Tolni már nem de húzni még tudom ... :D

Előzmény: Jahno (102604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!