Keresés

Részletes keresés

artax Creative Commons License 2004.09.30 0 0 178

Gepdoki.

Lassan itt az ossz...a Stihl is teli almot alszik.

Hogyan kell erre felkesziteni???

Automata ontozesrol is kerdezhetlek?

gépdoki Creative Commons License 2004.09.18 0 0 177
Szia Arty!

Nagyon szívesen. Ha bármilyen gondod, vagy kérdésed lenne kertigép, láncfűrész, kertitó vagy automata öntözőrendszer és egyéb ilyen ügyekben - szívesen segítek.

Üdv.: gépdoki
Előzmény: Arty (174)
gépdoki Creative Commons License 2004.09.18 0 0 176
Elnézést, hogy csak most válaszolok, de egy hiba miatt eddig nem tudtam a fórumba a saját felhasználói nevemmel belépni.
De most már itt vagyok!

A rotációs kapákhoz vannak nagyon jól használható adapterek. Ezek segítségével még univerzálisabbá tehetők a kapáló gépek.
Melyek ezek?
gumikerék fix tengellyel, gumikerék szabadonfutós tengellyel, utánfutó, komposztaprító, szivattyú, burgonya kiszedő, egyes eke, váltvaforgató eke, sebességfelező, kultivátor, körmoskerék, stb.

Persze nem minden kapálógépgyár gyárt mindenféle adaptert.
Ha aktuális lesz - térjünk rá vissza!

Üdv. gépdoki
Előzmény: artax (173)
dez1 Creative Commons License 2004.09.02 0 0 175

Legfrissebb magyar bazárban hirdetbnek Yamaha fűnyírót  jó állapotban 37 ezerért....

 

Önjárós, sebváltós, aluöntvény ház.

Arty Creative Commons License 2004.08.31 0 0 174

üdv... juliusban vettem gépdoki jováhagyásával egy gépet... gondoltam ha már errejártam, beköszönök :D

 

tök jol megy, ahogy egyre hüvösebbek a nappalok, ugy egyre tbb a melom a géppel :)

 

köszönet a segitségért még1x....

artax Creative Commons License 2004.08.21 0 0 173

Mindenkeppen tudtal segiteni.

Majd veszek "sima" funyirot.

Ha mar rotakapanal tartunk.

Szeretnek hozza venni anno utanfutot es kereket.

Errol mi a velemenyed?

gépdoki Creative Commons License 2004.08.21 0 0 172
Szia Artax!

Szerintem hosszú távon semmiképpen ne számoljál azzal a megoldással, hogy rotációs kapához fűnyíró adaptert veszel!

A fűnyíró adapter mindenképpen kompromisszum. Egyetlen előnye van, hogy olcsó megoldás akkor, ha már van egy kapád.

Hátrányai:
1./ Az adapterek általában csak oldalkidobós változatban léteznek, tehát a fűnyírás után kénytelen leszel gereblyézni, ha esztétikus gyepet szeretnél.

2./ A rotációs kapák kormányszarva az oldalirányú mozgatásokhoz vannak kialakítva, tehát a menetiránnyal párhuzamosak, ezért az adapteres fűnyíró tolásához állandóan nagy erővel kell szorítani a markolatot, ami borzalmasan fárasztó, főleg viszonylag nagyobb területek esetén.

3./ A fűnyíró adapterek általában kisebb méretű, keskeny kerekekkel vannak szerelve, ezért a nem teljesen sima területeken a tolása nehézkes, állandóan elakad, kegyetlenül idegesítő.

4./ Az elakadás valószínűségét az is növeli, hogy a kormány (tolókar) a motor alatt, elég magasan van rögzítve, ezért a tolóerő eredője jócskán az első kerekek elé esik, ezáltal az adapter előre billenti. A legkisebb akadónál is megemeli az adapter hátulját.

5./ A gyakori billenések, valamint amiatt, hogy az adapterek nincsenek felszerelve fékkel eléggé balesetveszélyes.

Összefoglalva: Biztos vagyok abban - gyakorlati tapasztalataim is ezt bizonyítják - hogy az adaptert nagyon hamar meg fogod únni, és amilyen gyorsan lehet, meg fogsz tőle szabadulni. Tehát felesleges pénzkidobás! Inkább spórolj még egy kicsit, és vegyél normális fűnyírót.
Vannak bizonyos adapterfajták, amelyek rotációs kapákhoz jól használhatóak, pl. komposztaprító, szivattyú, töltögető eke, kultivátor, stb. de a fűnyíró nem az!

Remélem tudtam segíteni, üdv: gépdoki

Előzmény: artax (171)
artax Creative Commons License 2004.08.19 0 0 171

Kedves Gepdoki!

 

Koszi a sok infot.

Igen a motoskaszat azert vettem mert nem akarok golfpalya minosegu gyepet.

De a funyiro nem is az egesz teruletre kene, hanem csak egy kis teruletre.

Ott ahol esetleg szebb fuvet (ha nem is golfozok) szeretnek.

Tegnap atraktam a damilos fejet es egesz szepen le tudtam vele vagni ezt a teruletet.

Igaz neha nem tudom miert nem ad tovabb dalmilt a fej...valahogy elakad benne.

Biztos en benaztam.

Igy a dikicskest es a damilos fejet felvaltva hasznalva jol lehet dolgozni.

Plane a csere is gyors:))

Egyre jobban szeretem a gepet. Pedig mar "kapot" parat veletlenul.

De megbizhatoan mukodik...eros...jol dolgozik.

Tobbnyire egy ket rantas utan indul is.

 

Azert nem akarok uj nagy szellesegu gepet venni mert tavlati terv egy rota kapa beszerzese...es ahhoz majd veszek funyiro adaptert is.

Ezert lett volna jo ha sikerul eletet lehelni ebbe a gepbe.

Most elvittek egy szakihoz aki megnezni..erdemes-e javitattni...

 

Azert a cimet koszi..varom.

gépdoki Creative Commons License 2004.08.19 0 0 170
Szia Artax!

Nem gondolom, hogy az 5 700 m2-es területedhez ilyen kicsi vágószélességű ( 38 cm), és 3,5 lóerő teljesítményű fűnyíró elegendő lenne, főleg nem használt. Ekkora területhez már a fűnyíró traktor lenne indokolt, ha viszonylag sík továbbá kő- és vakondtúrásmentes a terület.
Ha jól emlékszem, azért vettél motoros kaszát, mert nem golfpálya minőségű gyepet akarsz.

Egyébként a megfelelő műszaki állapotban lévő használt gépek ára kb. fele az azonos típusú új gép árának. Egy ilyen 3,5 Le. 38 cm vágásszélességű, nem önjárós fűnyíró, ha jó kb . 15-30 eFt-ot ér, az állapotától függően.

Új 48 cm-est, Briggs motorral akciósan most itt találsz:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=adatlap&page2=termekek2&id=602&offerid=&sessionid=74db120f0a8e5646ef5a30154e9f6deb2

Ha a fűnyíród valóban főtengely-beteg , ráadásul a tank is kellene rá - nem hiszem, hogy érdemes lenne a javításával foglalkozni, mert olcsó a javítás már biztosan nem lesz. Ha ennek ellenére úgy gondolod, hogy megnézeted - magánban küldök Kecskemét környéki szervizcímet.


Üdv. gépdoki
Előzmény: artax (168)
artax Creative Commons License 2004.08.17 0 0 169
Al-Ko Comfort E 38HM
artax Creative Commons License 2004.08.17 0 0 168

Idokozben visszajott a gep a szomszed szakitol.

Azt mondja allitolag a fotengelyel van a baj.

Nem tudom ez igaz-e.

Kecskemeten lakom.

Itt kene valami tiszteseges mester ember akinek nem az a celja hogy vagyonokat fizettesen velem hanem hogy jo legyen a gep.

Amugy sem akarok ra sokat kolteni.

Este megnezem a szamat...meg halvanyan latszik rajta valami matrica, a funyiro sarga boritasan.

Egyebkent ha esetleg nem lenne javithato a gep, mennyiert lehet egy hasznalhato benzinmotorst venni hasznaltan?

Előzmény: gépdoki (167)
gépdoki Creative Commons License 2004.08.17 0 0 167
Szia Artax!

A leírtakból arra következtetek, hogy TECUMSEH motor van azon a fűnyírón.
A karburátor alján lévő rugós gomb a vízleeresztő szelep. Néha azt meg kell nyomni, hogy a karbicsekből kiengedd a vizet.
Üzemanyagtank is beszerezhető, viszont ehhez már pontosan kell tudni a motor típusát. A leggyakoribbak: BVS 143, Vantage 35, LAV 35, stb.

A motoron találsz egy kis cimkét, ezen megtalálod a modelszámot is, ez alapján egy jó szaküzlet már be tudja azonosítani a motort. Ha a cimke nem olvasható, akkor a motorblokkon, a karburátor felöli oldalon ezt a számot beütve is megtalálod.

Ha ezek a számok nincsenek meg, akkor pontosan kell a fűnyíró típusa, pl.: AL-KO 46B, vagy valami ilyesmi.

Ha ez mind meg van, vagy ezek közül valamelyik, akkor az alkatrészek már beszerezhetők, az alábbi helyen akár az internet segítségével is:

www.kerttechnika.hu
szabo@kerttechnika.hu

Ha megírod, hogy hol laksz esetleg szervízt is tudok javasolni.

Üdv. gépdoki
Előzmény: artax (166)
artax Creative Commons License 2004.08.14 0 0 166

Ennek kapcsan jut eszembe kaptam "ajandekba" egy kidobasra itelt talan AL-KO benzinmotoros funyirot.

Van egy ket hibaja de talan meg lehet javitani.

Eloszor is egy uj benzintartaly kene hozza...

Lehet ilyet valahol kapni?

Masreszt van valami alkatresz (bocsanat de nem ertek hozza) amin alul van egy rugos valami..amit ha megnyomok ott elfolyik a benzin...vagy megnyomas nelkul is..mar nem is tudom...de majd megkerdezem mi az a bigyo.

Kerdes az lehet-e alaktreszt kapni egy ilyen gephez.

Milyen szerelohoz erdemes ezt elvinni?

Valamint mennyit erdemes egy ilyen gep ujraelesztesere kolteni?

artax Creative Commons License 2004.08.14 0 0 165

Tuti igazad van...

Csak tudod felelseleges erokifejtesnek erzem.

Marmint azt hogy nagy eros gep es 5 centis fuvet vagok vele...

Nincs aranyban a kifejtett ero, fordulat, benzinfogyasztas, es hang az elvegzendo munkaval...

moonshadow Creative Commons License 2004.08.14 0 0 164

Én ahol levágtam a gazt és már nincsenek téglák, kövek útban, leersztem annyira a stihl-t, hogy a vágókés alatti pohár éri a talajt.

Olyan szép egyenesre vágja az egészet, hogy csak na.

Ha nem damillal vágsz, vedd le a damilvágó kést azzal a fekete gumidarabbal együtt ami a narancssárga védőburkolatra van felcsúsztatva.

Onnantól tudsz jól vágni kissebb gazt is.

Előzmény: artax (162)
dez1 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 163

Honda kistraktor - rotakapa adapterrel, gondolom van hozzá fűnyíró adapter is.

 

Használtan lehet venni, keresd a Magyar Bazár újságban, abban sok vidéki hirdetés van.

Előzmény: artax (162)
artax Creative Commons License 2004.08.13 0 0 162

Ra kellett jonnom hogy nagyon nagyon jo a Stihl.

De nem eleg a kertemhez.

Mert ott ahol mar levagtam vele gazt es most olyan 10-15 centis a gaz ott nem igazan lehet vele szep egyenes osszefuggo par centis zold feluletet csinalni.

Volt kolcson egy rotakapa funyiro alatettel. Azzal gyonyoruen le lehet vagni az ilyen teruletet.

S mivel ugyis majd egy ket even belul vennem kell rota kapat veszek hozza ilyen funyiro adaptert is.

Gepdoki mit ajanlanal?

Utanfuto is kell majd nekem hozza..stb

gépdoki Creative Commons License 2004.08.08 0 0 161
Szia eR-dei!

Mit akarsz szivattyúzni? Mekkora az emelési magasság (víztükörtől a kifolyásig)?
Mekkora vízmennyiségre van szükséged ezen a magasságon?
Előzmény: eR-dei (159)
artax Creative Commons License 2004.08.04 0 0 160
van egy ontozestechnikas topic....ott is kerdezd meg hatha valaki tud ilyet...
eR-dei Creative Commons License 2004.08.04 0 0 159

Hali,

egy olyan szivattyút keresek, ami legalább 6 bárt nyom, de a szállított mennyiség nem túl nagy, 2 köbméter per óra?

artax Creative Commons License 2004.08.02 0 0 158

Kozben szakszervizes ismerostol jott az info hogy csak alu oxid oldoszerrel jon le es legkozelebb ujra rarakodik....

Szoval nem is erdemes vele bibelodni.

Ma felmasztam az egyik rakas tragyan hizlalodott gyomok koze.

Olyan rendet vagtam vele koztuk.

A legvekonyabb is huvelykujjnyi volt..de volt koztuk ketujnyi gaz is.

Ezek jo surun. Cirka masfel ket meter magasak. Mas noveny nincs is ott.

Ugy kicsapta oket mint a szart.

2 perc mulva mar fekudt mindenki.

:))

Nagyon elegedett vagyok a geppel.

Bivaj egy masina...

moonshadow Creative Commons License 2004.08.02 0 0 157

Én egyenlőre nem takarítom le semmivel.

Műanyag fejen elfér.

Szöghajtáson is egyenlőre mert még nem túl vastag.

Drótkefe nem nagyon akarja lehozni.

Ha tudtam volna előre lehet, hogy vékonyan leolajozom és akkor talán nem ragad rá.

Előzmény: artax (156)
artax Creative Commons License 2004.08.01 0 0 156

A kerdesem az lenne hogyan lehet letakaritani a gep fejerol (amiben a szoghajtas van belul) letakaritani a rarakodott zold trugyit...hiaba estem neki kefevel...semmi eredemeny...

Egyaltalan Ti mivel takaritjatok ez le a gep kulonbozo reszeirol?

artax Creative Commons License 2004.07.29 0 0 155
Veget erhetne mar ez az eso ...legalabb este fele...akkor tudnam hasznalni a gepem, mert igy csak ott pihen a pincebe...es nem ezert vettem.
gépdoki Creative Commons License 2004.07.29 0 0 154
Nedves fű esetén is lehet elméletileg használni a motoros kaszákat, azonban nem tanácsos, mert a levágott fű állandóan összecsomósodik, tapad a géphez - szóval kínlódás az egész.

Előzmény: artax (153)
artax Creative Commons License 2004.07.28 0 0 153

Esoroljut eszembe szabad a gepet hasznalni ilyenkor?

Marmint nem zuhogo esore gondolok.

Hanem azott gazban, fuben?

artax Creative Commons License 2004.07.26 0 0 152

A baj az hogy az egyik levgando teruleten tudom hogy van egy 3 oklomnyi kavics.

Probaltam ma megkeresni de nem talaltam a gazban.

Nem akarom a dikicskessel megtalalni....

gépdoki Creative Commons License 2004.07.26 0 0 151
A Te FS350-esedhez képest az enyém kicsi, egy régebbi típus, de nagyon jó: FS 86.
Amit én ezzel már vágtam!?

Általában dikicskéssel használom árkon-bokron keresztül. Szupi!
Előzmény: artax (149)
dez1 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 150
Énis megvagyok elégedve az öreg kis hondámmal. Felvcsavart magára kétszer is olyen 4 mm vastag kötelet, lefulladás helyett szétvágta és kidobta.....
artax Creative Commons License 2004.07.25 0 0 149

Az igen:))

Melyik Stihl volt????

Sajna nekem a munkahelyem becsipodott az ideg a derekamban..jarni is alig birok...nemhogy a Stihl-el dolgozak...de amit helyrejon a derekam folytatom a munkat vele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!