Keresés

Részletes keresés

jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3260
Rendben,köszi,addig is jó pihenést és persze jó szilveszterezést.
Előzmény: vitirama (3256)
szaguaro Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3259

Adjon Isten három b-t, három f-et, három p-t

Bort, búzát, békességet,

Fáint' főző feleséget,

Pipát, puskát, patronázst,

Meg egy butykos pálinkát!

 

BUÉK mindenkinek!

vica46 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3258

 

 Szia   Én is úgy tudtam hogy nem mérgező , egyébként én limonádét szoktam csinálni mert a forró teától elpusztulnak az enzimek ,és a vitaminok hideg teába jó a friss citromlé   Vica

Előzmény: szaguaro (3257)
szaguaro Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3257
Nem mérgező, nem is rossz ízü, csak marha savanyu. Teába jó.
Előzmény: vica46 (3254)
vitirama Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3256
Irodában 5-én leszek legközelebb.Küldj SMS-t, visszahívlak.
Előzmény: jozso48 (3247)
vica46 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3255
bocsi vadcitrom
Előzmény: vica46 (3254)
vica46 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3254

Jozsó

 

"tülerem " az van , most nézegettem a télálló citrom is kikelt, 5 db valaki azt irta hogy mérgező  , most mérgező vagy csak rosszu ízű?

Előzmény: jozso48 (3253)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3253

Két hónapig bőven ki kell bírniuk,akkor meg már elvetheted.De még lehet,hogy azok

is kikelnek,ugyanis ha hűvösebb volt akkor a kelés jócskán elhúzódhat.Türelem!!

Előzmény: vica46 (3251)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3252

Szia Marika!Ilyet könnyen tudsz nevelni,ha veszel egy szép egészséges gyümölcsöt

valamelyik áruházban,ma már nem nehéz hozzájutni és ez tényleg nagyon gyorsan

nő és második évben már biztos terem,láthatod ennek a barátomnak éves korára is

sikerült.Nálam az is baj,hogy túl sok a nővény és nem jut annyi idő egyre.Neki meg

kevesebb van és arra jobban oda tud figyelni.Én mindig felcimkézem a magvetést is,

mert már én is jártam így.BUÉK Neked is, és minden növénybarátnak.

Előzmény: ragusa. (3250)
vica46 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3251

 

  Az az érzésem ,hogy az elsö öt magnak már ki kellett volna kelnie, nyilván nem jól volt letisztitva  .Én a füvészkerti kiállitáson vettem ,ez a kissebbik fajta volt, sok mag van benne, úgy hogy vetek másikat.Majd megkoptatom egy kicsit a konyharuhába, nem tudod a magok kibirják tavaszig vagy újat kell vennem hogy friss mag legyen?

 

köszi  Vica

Előzmény: jozso48 (3249)
ragusa. Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3250

JOZSO tejoeg !!! Most  jokor jovok ra hogy miis volt az a noveny amit nevelgettem , a nyaron ...)))) elfelejtettem mit ultettem mert olyan soka kelt ki,  furcsa volt a levele, csak nezegettem , gozom sem volt rola  hogy mi az .. Na tessek ,,,hat ez az .)))

 de ennek mar fujhatom a takarodot ,mert kint hagytam osszel a cserepben .

 Na majd maskor figyelmesebb leszek ))) De kar sajnalom ...(((

Előzmény: jozso48 (3246)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3249

A magok vákony hártya szerű burokban vannak,miután hiába mosogattam nem

jött le ez a burok,ezért egy konyharuhába tettem őket és addig dörzsölgettem a ruhában mig szépen lejött és utánna megmostam újra és kiteregetve megszárogattam.Ha emlékezetem nem csal,kb 30 fokos hömérséklet mellett 2 hét

alatt keltek ki.Sok mag van benne és jól is kel.Persze ez a 30 fok csak átlagos,mert

néha  lement 22-25-re,néha meg 32-33 volt.Egy akváriumban szoktam jan.-febr-ban

vetni az ilyeneket,akkor jobban ráérek és néha még be is cserepezem a tél folyamán.Mire tavasszal kikerülnek az üvegházba már gyökeres növénykék.

Előzmény: vica46 (3248)
vica46 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3248

 

 

  Kedves jozsó Köszönöm a biztatást, kb hány nap alatt kelt ki? .mennyire kell a magot letisztitani?

 

          Vica

Előzmény: jozso48 (3246)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3247
Szia!Megkaptad az emailt a második nem jött vissza,bízom benne hogy elment.
Előzmény: vitirama (3242)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3246

Szia!Van papajam,könnyen kel,én az egyik nagyáruházban vett gyümölcs magjait

tisztítottam meg,rengeteg kelt belőle ráadásul öntermékeny lett,ugyanis én pár

db-ot hagytam csak meg és azt is kis cserépben,hogy könnyebben átt tudjam telelteni,mert sajnos melegigényes /télen is 15-20 fok/.Viszont amit elosztogattam,

egyik ismerősöm rögtön nagy cserépbe ültette és a februári (2008) magonc a szobá-

jukban már a harmadik gyümölcsöt nevelgeti és garantáltan 1 db van neki.Épp nemrég dicsekedett vele,az első már kisebb körte méretű.Igaz egy sarokszoba és

déli vm nyugati 2-2 ablakkal,kimondottan világos helység.Bevallom kicsit irigykedtem,

de legalább biztató,hogy jó fajta.A törzse alul kb 5 cm vastag és a növényke nem

magasabb 1 m-nél.Ráadásul dekoratív és nagyon illatos a virágja.Ezek a fotok még

két-három héttel előbb készültek róla,azóta a gyümölcsök mérete megduplázódott.

Ha van megfelelő helyed érdemes vele bajlódni,nyáron kitehető az udvarra és

ott szép fácska lesz.

 

Előzmény: vica46 (3235)
ninovarga Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3245
"A "tudósok" egyszerre beszélnek fölmelegedésről és a szélsőséges időjárási eseményekről." mondat helyett:

A "tudósok" egyszerre beszélnek a klímazónák északabbra húzódásáról, például a közép-európai éghajlat mediterrán jellegűvé válásáról és a szélsőséges időjárási események szaporodásáról.
ninovarga Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3244
Az utolsó 10 év erős hidegbetörésekkel és alacsony minimumhőmérsékletekkel megtűzdelt telei után (amelyekből inkább csak az utolsó kettő volt kivétel) nem lehet nem gondolni a klímaváltozás témakörében született rengeteg hajmeresztő fantazmagóriára. Ezek engem ifjúkorom jereváni rádió híreiről szóló vicceire emlékeztetnek. Ezekre a hírekre az volt jellemző, hogy bár nagyon valósághűek voltak, utólagosan azonban mégis egy "parányi pontosításra" szorultak. Mint például az is, hogy:
Kedves Hallgatóink az a tegnap közzétett hírünk, miszerint Moszkvában autókat osztogatnak, tartalmában megfelel a valóságnak, de a következő apró pontosítással válik teljessé: nem Moszkva a helyszín, hanem Leningrád és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

A "tudósok" egyszerre beszélnek fölmelegedésről és a szélsőséges időjárási eseményekről. Az ebben rejlő ellentmondás könnyűszerrel leleplezhető.

Európa szárazföldi területein az enyhébb téli hőmérsékleteket csak az atlanti eredetű enyhébb levegő tudja biztosítani. Ennek érvényesülése ún. nyugati irányításhoz, szaknyelven zonalitáshoz kötött, ami azt jelenti, hogy csak az óceán felöl folyamatosan, egymást követve érkező léghullámok teremthetik meg annak feltételeit, hogy egyetlen egyszer se alakulhasson ki egy hidegelárasztást követő anticiklon, ami szélsőségesen alacsony éjszakai hőmérsékletek kialakulását eredményezi.

A szélsőségesen forró és száraz nyári időszakok ugyanolyan feltételekhez kötöttek a szárazföldön, mint a téli nagy hidegek. A különbség abban áll, hogy amíg a nyári időszakban a meredek szögben érkező napsugárzás egyre jobban képes a levegőt fölmelegíteni, addig télen ez az eleve agyonhűlt szárazföldi, vagy sarki eredetű levegő időarányosan szélsőséges mértékig képes továbbhűlni.

Az egész évben uralkodó nyugati irányítás azonban arról gondoskodik, hogy amint megakadályozza a téli negatív szélsőségeket, ugyanúgy tompítja a nyáriakat.

Ha a feltétezett felmelegedés a légköri folyamatok dekompenzált jellegének lesz köszönhető, amire a szélsőségek szaporodásáról szóló elképzelések utalnak, akkor ez egyben együtt járna mind időszakos pozitív, mind időszakos negatív hőmérsékleti anomáliák kialakulásával. Ebből következik, hogy a téli időszakban bekövetkező negatív anomáliák egyben gyakori, tűréshatárt átlépő alacsony minimumok kialakulásához vezetnének, ami nem mást jelent, mint hogy a Közép-Európa térségére vizionált mediterrán viszonyokhoz nemhogy közelednénk, sokkal inkább távolodnánk tőlük. Ez még akkor is így lenne, ha a nyári félév hasonló légköri helyzetei gyakoriságának és az abból fakadó pozitív anomáliának köszönhetően az évi KÖZÉPhőmérsékletek emelkednének.

Lehet, hogy ezek a "tudósok" nem ismerik a téli abszolút minimumhőmérsékleteknek a növényfajokra vonatkozó, ABSZOLÚT érvényű korlátozó szerepét????!!!!
Előzmény: aiol19 (3149)
vica46 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3243

Üdv Nora

 

Képem van de nem itt  pár hét mulva felteszem a képeket.  Vica

Előzmény: CBNora (3239)
vitirama Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3242
Bírják még. Ha nálad nem maradnak meg akkor tavasszal adok újakat.
Előzmény: CBNora (3240)
vitirama Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3241
Szevasz,

Persze igazad van, de ha a lakatlan-műveletlen hegyi völgyektől eltekintünk - ott valószínűleg kevesen próbálkoznak fügével -a dobogós hely valószínűleg megvolt.
Előzmény: Törölt nick (3238)
CBNora Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3240
Hát szívesen átengedném másnak ezt a dicsőséget. Nem is biztos, hogy itt szeretnék megöregedni.
Milyen állapotban vannak a Sechium terméseid? Nálam a hűtőszekrényben is csírázik némelyik, egy meg elkezdett romlani. Jó lenne, ha legalább egy kihúzná tavaszig.
Előzmény: vitirama (3236)
CBNora Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3239
Nincs képed az édesgyökerekről? Megnézném azt a bordó levelűt.
Tavaly vetettem Glycyrrhiza echinata-t, idén virágzott először. Még cserépben van, remélem, túléli a telet. Nekem is nagyon teszik, gyönyörű kórója van az idősebb növénynek.
Előzmény: vica46 (3235)
H.J Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3237
Kedves Arth_ur
Nagyon szépen köszönöm a segítséged.A te tuti tipped, és egy kedves barátom tanácsát fogom ötvözni. Ennyire még sohasem vártam a tavaszt. :))
Előzmény: Arth_ur (3228)
vitirama Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3236
Szia Nóra,

"Gratula" a mért minimumokhoz. Időkép,Metnet,stb oldalakon sem találtam ezektől alacsonyabbat, még a szokásos fagyzugokban- - N.sipek, Óbarok, Nyírlugos - sem.

Lehet hogy Besnyő a legfagyabb fagyzug a kishonban? Kétes dicsőség, de innen szép a győzelem. Mármint füge-káki termesztésileg.

Melegebb jövőt!
Előzmény: CBNora (3232)
vica46 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3235

Papaját is szeretnék vetni ,van valami információd?az idén az édesgyökér nagyon szép érdekes növény lett, volt két félém egy világos zöld levelü és egy majdnem bordó ,elég későn ültettem nem nagy gyökere lett ,de nagyon látványos volt.Tavasszal ledugtam egy Peppinó gold hajtást a kertbe a cserszömörce bokor alá ,és elfelejtettem ,benőtték a virágok egyszer csk nézem ,miféle krumpli virágom van, kb hatvancentis bokor lett,és volt rajta egy termés egy hete ettük meg nagyo finom volt. Atöbbi virágot ledobálta amikor behoztam a szobámba, de nö mint a gomba ,örülők neki .

Előzmény: vica46 (3233)
vica46 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3233

Kedves Józsi .

 Köszönöm a felvilágositást ,próbából vetettem el, hogy egyáltalán cirázik e . A többit tavasszal szeretném vetni ,ha sok kikel adok belőle aki kér .

Majd cserélgetjük a növényeket tényleg  izgalmas.

Előzmény: jozso48 (3230)
CBNora Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3232
Tegnap a minimum -14,1 volt, ma -16. A maximum tegnap is ma is -4,7 fok volt.
Azt hiszem, a mi viszonyainknak tényleg inkább a "nálunk is termő új gyümölcsök" cím felel meg, fagytűrő déligyümölcsünk aligha lesz.
Előzmény: vitirama (3224)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3231
Húúúúúúúúú ! Ez igen,ez az ami engem érdekel/t.Mit nem adnék ha csak egy rövid sorom lenne ehhez hasonló/ na jó ,majd kiderül ,hogy mennyit kell adnom...bár a családi püminiszter nem olyan lelkes mint én ésl a jövő évi költségvetésemet még nem fogadta el -már a hobbirészt illetőleg/
Előzmény: ninovarga (3141)
jozso48 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3230

Szia!Ne aggódj nagyon lassan nő,mindenesetre a lehető legvilágosabb helyre tedd,

de simán ki fogja bírni.

Tudni kell erről a növényről,hogy borzasztó nehéz a beporzása-bár ez még a te ese-

tedben odébb van jó pár év,azért elmondom.A saját virágporával is be lehet porozni,

ha különböző időpontban  nyíló virágok lesznek rajta.Ugyanis a bibe fogékonysága

nem esik egybe a virágpor érettségével.Az adott virágban már érett a virágpor,de a

bibe még nem fogékony,így csak egy másik virágról tudsz megfelelő port átvinni rá.

Aki gyakorta csinál mesterséges beporzást,az tapasztalta,hogy a portok felnyílik és

a virágport egy kis ecsetre finoman rákenhetjük és azt visszük rá a bibére a rovarok

helyett.Viszont van néhány növény és a cserimolya is ilyen,amelyiknél sajnos ez nincs szinkronban-itt ügyeskedni kell.Kitartást és sok sikert-ez benne az izgalmas.

Előzmény: vica46 (3229)
vica46 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3229
Jeletem. KIkelt a cserimolya magomból kettő nem tudom mit fog csinálni a szobában ,mivel még nincs tavasz.
Előzmény: vica46 (3227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!