Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4396

Köszönöm válaszod!

Ezt egyszerűen nem értem. A térdemet műtő dokim mondta, hogy a kosárlabdázó lány, akit laparoscopiával műtöttek lágyéksérvre, 10 nap után visszatért a könnyű edzéshez és két hét után már meccset játszott.

 

Egy doki haverom több betegének is "elintézte" a laparoscopáis lágyéksérv műtétet, harmadik napon a hatvan körüli bácsi saját autójával, amit ő vezetett:) ment vissza a doki haveromhoz megköszönni, hogy rábeszélte a (fizetős) laparoscopiás műtétre, köszöni jól van és bár húzódik, meg ilyesmi, de már autót vezet, stb. Másokról is ez a tapasztalat.

 

Amit te írsz, azok elég komoly fájdalmaknak tűnek, ráadásul igen csak hosszan tartóan. Lehet, hogy más eljárás, vagy valamit elrontottak kicsit, vagy csak így lehetett, ezt nem tudom. Az biztos, hogy a hálónak kell az idő a beépüléshez.

 

A bátyámat hagyományos, jó nagy vágással műtötték lágyéksérvre, az első két nap pokoli volt számára, pedig nem puhány ám, de mellette volt a szobában egy idősebb férfi, akit ugyanakkor és ugyanúgy műtöttek, neki alig voltak fájdalmai, már másnap viszonylag vígan járkált. Na most akkor?

Előzmény: DonBandi (4394)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4395

Nos, annó én is pontosan ebben a cipőben jártam.

Hátsó vállizomzati gyakorlat közben emeltem rosszul és közben még a hasamat is filóztam, hogy elég lapos meg frankó-e (testépítős önelégültség, egoizmus, ki minek hívná) és szétnyomta a vastagbélnyomás a hasfalamat alul.

Picinek indult, de 5,5 év alatt szépen megnövekedett.

 

Remélhetőleg neked nem lesz problémád a sérvvel a továbbiakban, de szerintem az ilyen terhelésekre amikre még készülsz az életed során, talán a hálós megoldás lett volna az igazi.

Szerintem.

Úgy tudom Dwayne Johnson-nak is hálót raktak be és óvatosságra intették a továbbiakban. (ismerheted, ő is nagy szteroid-man)

Minden esetre hónapokig is tarthat, mire rendesen beledurranthatsz az emelésekbe.

Amúgy a testépítők nagy százaléka szenved mindenféle sérvektől, csak nem vallják be, mint ahogy a szteroidozást sem.

 

Nekem hálós laparoscop-os volt és olvashattad párral lentebb hogy jártam egy egyszerű köhögős náthától.

Mehetek megint "asztalra", bár még dokinál nem voltam mert csendesedett a kellemetlen érzet, de egyértelműen érzik egy piciny kiújulás, ami tudom, hogy idővel csak nagyobb lesz.

Előzmény: Csok1 (4390)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 4394

Nagyot pusztít, mert gyakorlatilag az egész alsó hasizom területet felszakítják a kötőszövetről (vagy mi) felpumpálják valami légnemű anyaggal és az így keletkezett légtérben operálnak !

Utána mindennek vissza is kell gyógyulnia !

Ez nem megy végbe 2 hét alatt !

2 hónap, mire a háló rendesen beépül !

És mint láthatjuk utána sem 100%-os a teljesítménye, mert a széleken sérülékeny marad.

 

2 hét ?

Nekem kétoldali volt és 2 darab 9x15-ös méretű hálót raktak be.

Még 4 hét után is csak sántikálva tudtam menni.

Az első 2 hét katasztrófa volt !

Aki 1-2-3 hetet mond az csak szépít !

 

Ez rutin műtét, a dokiknak, mivel világszerte több milliót csinálnak évente.

Viszont megélni, lábadozni és utána folyton észben tartani nem egyszerű.

 

A fájdalmak szerintem igenis komolyak, 2 oldalinál mindenképp.

Köhögés, tüsszentés, röhögés, hasból felülés szóba sem jöhetett 3-4 hétig.

Aki mást mond az fogászaton volt, nem sérvműtéten.

 

Hidd el, hogy sokakat el lehet riasztani, akit már nem, az átlépett egy szintet a muszáj felé, én is 5,5 évig húztam.

Merthogy sajnos ez egy olyan mechanikai jellegű sérülés, amit csak a műtét old meg.

Érdekessége, hogy fickóknál zömében baloldali, amit a vastagbél idézhet elő, olyan brutális erővel nyomódik a hasfalnak belülről erőkifejtés alatt (rossz emelés, orrfújás, köhögés, "székelés"...).

golgemáj Creative Commons License 2014.01.15 0 0 4393

Javítsatok ki ha rosszul tudom, de információim szerint kb. átlagba 2 hét szokott lenni, persze eltérés lehetséges ettől. Megbeszélés kérdése is, mivel nem SZTK-s.

Előzmény: asp880 (4391)
zekkkk Creative Commons License 2014.01.15 0 0 4392

Nálam a kivizsgálástól számítva a harmadik héten volt a műtét. Hozzáteszem ez augusztusban volt, és a szabadságok egyeztetése miatt alakult így.

Előzmény: asp880 (4391)
asp880 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 4391

Sziasztok,

Novemberben megemeltem magam és most van egy mogyorónyi lágyéksérvem a jobb oldalon a háziorvos vizsgálata szerint. Olvasgattam a fórumot és elég meggyőző dolgokat irtatok az Istenhegyi klinikáról és Csiky doktorról. Esetleg olyan tapasztalatotok van, hogy mennyi időt kell várni a műtétre a vizsgálat után (néhány hét, vagy sokkal több)?

 

Köszönettel 

Csok1 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 4390

Sziasztok.

19 éves vagyok, fiú és December elején volt jobb oldali lágyéksérv műtétem, hagyományos szétvágással, háló nélkül, mert azt mondta a doki, hogy erősnek találta ott az izmokat.

A kérdésem az lenne, hogy a testépités a hobbim, mondhatni ez éltett, és hogy mennyi idő után lehet ovatosan elkezdeni újra gyúrni egy ilyen diagnozissal? Föleg hozzább értők véleményére lennék kiváncsi, esetleg tanácsokra hogy mire figyeljek ha ujra elkezdem vagy bármi ami a hasznomra lehet!

Előre is köszönöm a válaszokat, Üdv.

gurabli Creative Commons License 2014.01.13 0 0 4389

Szia!

 

Miért írod, hogy "a laporoszkóp túl nagyot pusztít"? Hiszen elvileg pont az a lényege, hogy nem, és jóval kíméletesebb, mint amikor átvágnak mindent 10-15cm hosszan?!?

 

2 hónap táppénz? Gondolom fizikai munkát végzel, azért? A laparoszkópos sérvműtét után két héttel már vissza lehet menni sportolni, amit a sebészem is megerősített. Ha vágnak, akkor 2 hónap.

 

Emígy nem hiszem, hogy el lehet riasztani, hiszen s sérvet muszáj megműteni. Én sem örülök neki, és itt azért főleg a negatív oldaláról lehet olvasni, de túl kell lennem rajta.

 

Írnál egy kicsit bővebben, miért járt ennyi kellemetlenséggel a laparoszkópos eljárás?

 

Elvileg ez után a fájdalmak sem olyan komolyak...

Előzmény: DonBandi (4387)
tristen Creative Commons License 2014.01.12 0 0 4388

Szia!

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: DonBandi (4387)
DonBandi Creative Commons License 2014.01.11 0 0 4387

Halihó, írok ismét.

(A történetem megnézhető a hozzászólásaimnál, valahol a nick-nevemnél.)

 

Nos, épp 4 hónapja, hogy műtöttk, laparoszkóp-háló...

Az elmúlt héten volt egy erős köhögéssel járó náthaféle időszakom.

Nem állandóan köhögtem, de néha jó erősen.

És sajnos azt kell tapasztalnom, hogy a bal oldalon ismét ugyanazokat a tüneteket érzem, mint amiket a meglévő, kezeletlen sérv idején.

Bugyborékolás, húzó, égető furaság.

Köhécselésnél rendesen ellen kellett tartanom a műtét helyének, mert eszméletlen erővel nyomta belűlről.

Úgyhogy nagyon bosszús vagyok és tanácstalan.

Jövőhéten bejelentkezek a sebészetre, mert nem tudom ezt mire vélni.

Elvileg a legjobb eljárással kezeltek és tessék...

Álló helyzetben nem látszik még elváltozás, csak nagyon enyhén púposabb, de ott amúgyis méretes sérvtömlő volt a műtét után.

Ülve jön az érzés a leginkább, már közepes erejű köhögésnél is érzem.

Rendkívül örülök.

2 hónap táppénz, ebből 3 hét szenvedés...

Ráadásul úgy vigyáztam rá, mint egy hímestojásra, mégcsak meg sem terhelem magam.

Eszem elmegy, ha megint jöhet a műtét.

Ha mégis műteni kell, inkább a vágósat preferálnám, mert a laporoszkóp túl nagyot pusztít szerintem.

Ráadásul a jobb oldalon minden rendben, jó lenne nem felszaggatni azt is e-miatt.

Majd írok a továbbiakról.

 

(Szerintem jónéhány embert riasztottunk már el ezekkel az írásokkal a műtéttől... és tényleg nem kellemes... és úgy tűnik nem is mindig jön be.. pont beleestem abba az 1-2%-ba... frankó !)

Ambilane Creative Commons License 2014.01.08 0 0 4386

Ezt én is meg tudom erősíteni, ugyan ezt a tapasztalatom, ha felszaladnak a kilók has tájékon, azt bizony jelzi a műtét helye, illetve ha jól emlékszem mástól is volt ilyen bejegyzés.

Nézd a pozitív oldalát, segít fomrában tartani magunkat. :-)

Előzmény: Delwen1 (4381)
fackalak Creative Commons License 2014.01.08 0 0 4385

ÁEK (volt Honvéd kórház), egy kedves/idősebb doktornő nézett meg (húgom segített, ott dolgozik).

Gondolkodom, hogy el kellene menni másik helyre is (ahová lahely szerint hivatalosan tartozom), több szem többet lát.

Neked hol volt a beavatkozás?

Előzmény: golgemáj (4384)
golgemáj Creative Commons License 2014.01.08 0 0 4384

Fackalak téged hol ultrahangoztak illetve ki ? Vagy ország mely részében? Sztk-ban ?

Előzmény: fackalak (4383)
fackalak Creative Commons License 2014.01.08 0 0 4383

Megtudom erősíteni golgemáj, amit írtál: amíg nincs dudor, nincs (műthető) sérv, noha az ultrahang kimutatta (és ugye van a mindennapos klasszikus fájdalom).

UH vizsgálatnál is ezt mondták illetve Csiky dr. is ezt mondta látatlanban.

Előzmény: golgemáj (4382)
golgemáj Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4382

Sajnos a dokik, azt tartják, hogy míg nincs dudor, addig nincs sérv.Legalábbis én vagy 4 különbözőnél megnézettem magamat és mind ezt mondja, Csiky doktor úr is azt mondja, hogy valoszinüsithető belül mogyorónyi nagyságú, úgynevezett sport sérvet, még nem kell műteni.Tapintható sérv hiányában sajnos bajos ez a dolog, hiába a mindennapos fájdalom, amit tűrni kell. Az SZTK-sok meg pláne nem, sőt szerintük az ultrahang által kimutathatót se, ha valakinek olyan szerencséje van, hogy legalább az kimutatja, mint fackalaknak.

Előzmény: Ambilane (4379)
Delwen1 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4381

Szia!

Nekem a jövő héten lesz két éve a műtétnek.

Nekem az időjárást nagyon ritkán szokta megérezni a seb, viszont arra tudok gondolni, hogy nem lehet, hogy az ünnepek alatt felszedtél 1-2 kilót? Mert ha ez velem megesik, mondjuk karácsonykor vagy nyaralás alatt, akkor bizony húzódik és fájdogál, amíg erőt nem veszek magamon, és leadom a pluszt.

De aztán lehet, hogy télleg csak az időt érezted, és már el is múlt.

Jobbulást!

Előzmény: insane666 (4377)
fackalak Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4380

Köszönöm válaszod:-)

 

Igen, sejtem, hogy sokáig nem lehet ezt halogatni:-)...nagy kérdés lesz majd, hogy magán klinika (a 2 népszerű közül valamelyik) vagy állami intézmény Bp.-en (középút lenne jó, de ilyenről itt nem írt egy fórumozó sem). Pl. állami intézmény dicséretet nem sokat láttam itt.

Előzmény: Ambilane (4379)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4379

Szia!

 

 

Nem vagyok orvos, de ezek a tipikus sérv jellemzői, jobb oldali lágyéksérv.

7 mm széles a "nyilásod" ezen keresztül türemkedik ki a bél, majd húzódik vissza.

A fájdalom is tipikusnak mondható ez esetben.

Ezt sajnos csak úgy mint itt nálunk sorstársaknál műtéttel lehet orvosolni. :-(((

 

Nem értem miért ne kéne ezzel foglalkozni, ez nem javul meg magától, csak nagyobb lesz a "nyilás" és nő a kizáródás veszélye!

Nem érdemes túl sokáig, évekig halogatni, túl kell esni a műtéten, ez a kegyetlen igazság.

Én mindenképen a hálóbeültetést javasolnám Neked, annak 1% a kiújulási esélye.

 

A laparoszkópos vagy a miniplasztikás megoldásról is sok jót tudsz itt olvasni, szerintem ha van rá lehetrőséged magán klinikán végeztesd el valamelyik beavatkozást.

 

Ha további kérdésed van ne habozz, ha tudunk segítünk. :-)

 

 

 

(Hogy fulladna meg ez a nyamvadt fórum felület, hogy többször kell beírnom mire hajlandó végre el is küldeni az írásomat... )

Előzmény: fackalak (4378)
fackalak Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4378

Sziasztok!

 

Tegnapi ultrahangos vizsgálat alapján kezdődő lágyéksérvem van.  A diagnózis egész pontosan: a jobb ingvinalis régióban 7 mm körüli sérvkapu, melybe időnként a hasprés fokozásával cseplesz boltosul elő, spontán reponálódik. Vélemény: a jobb ingvinalis régióban kezdődő sérv. Klinikum függvényében klinikum javasolt.

Tapasztalt, harcedzett topiktárasktól kérdezem, ez mit jelenthet?

A vizsgálatnál azt mondták ezzel még nem kell foglalkozni, semmilyen külső jele nincs sérvnek, egyedül annyi, hogy én belülről néha szúró/nyillaló fájdalmat érzek (különösen hosszabb állás után, de néha fekvő pozícióban is).

Tulajdonképpen hányféleképpen műthető ez a fajta sérv? Klasszikus vágós/metszős, laparoszkópos, hagyományos hálós, miniplasztikás?

insane666 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 4377

Sziasztok.

Majdnem napra pontosan 3 éve volt egy jobboldali lágyéksérv-műtétem. Olyan hagyományos hasfelmetszős.

Néhány napja kicsit nyomódik, és alig észrevehetően fájdogál (Mint időjárásváltozáskor általában, de máskor nem tart több napig).

"Veteránoktól" kérdem,  nálatok is van ilyen jelenség a szupermeleg tél miatt, vagy készülhetek egy újabb műtétre? :)

 

Másik kérdés, létezik OEP-es laparoszkópos sérvműtét?

tristen Creative Commons License 2014.01.02 0 0 4376

 

:)

 

Minden kedves sorstársamnak politikamentes, anyagiakban és minden földi jóban igen gazdag új évet kívánok, nemtől, kortól, politikai hovatartozástól függetlenül! :))))))))))

Teextinna Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4375

dalmata13 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4374

tiburon51 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4373

Nekem a baloldali műtét után bő két hónappal vették észre (valójában én vettem észre, a sebészdoki csak igazolta), hogy a jobboldalon is kijött...kb. két újabb hónap elmúltával pedig diagnosztizálták, hogy a baloldalon is "maradt még egy kis sérv" :-((. Ezen idők alatt volt hasi UH, volt tapizás is negatív eredménnyel...szóval sajnos minden megtörténhet. Ez nem riogatás, csak hát akinek hajlama van, anatómiailag rizikósabb eset - annál előfordulhat. Alapos kivizsgálás igazolhatja, vagy elvetheti a gyanút.

 

Jobbulást, kiújulás mentességet, Boldog Új Évet minden kedves fórumtársamnak!

Előzmény: fidorrr (4370)
tristen Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4372

 

B.U.É.K. 2014 :-)

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4371

Attól, hogy áprilisban minden rendben volt bal oldalon, nem jelenti azt, hoigy most is. Az scak az akkori állapot volt. Valamikor elkezdődik a sérv kibújása. Lehetséges, hogy április után kezdődött. Én észre sem vettem mikor bújt ki, pedig mindkét oldalon volt. Nem fájt, csak a dudorokat láttam, amik egyre inkább nőttek.

Előzmény: fidorrr (4370)
fidorrr Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4370

Sziasztok, sorstársak!

 

Kellemes ünnepeket mindenkinek, és Boldog újévet, és jobbulást kívánok,

a nemrég műtötteknek!

 

Az a kérdés vetődött fel bennem, hogy szerintetek mi az esélye, hogy áprilisban műtöttek, jobboldali lágyéksérvvel, és most mintha azt venném észre, hogy a baloldalon is kezd kialakulni, minden előzmény nélkül??

Akkor azt mondta, mind az orvos, és a hasi ultrahangot végző hölgy, hogy a baloldalon minden rendben van!  

Járt e valaki hasonlóan??

tristen Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4369

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: slicchabib (4367)
tristen Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4368

 

:)

Előzmény: dalmata13 (4366)
slicchabib Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4367

Köszi szepen a segitseget.Kicsit megnyugodtam, majd jövöheten megyek vissza kontrollra megint es akkor kider0l hogy mi a helyzet.Mindenkinek Boldog  Karit! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!