Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34537

Ez tényleg új információ, hogy a Töttöskáli-romot nem érinti az útvonal, én még érintettem 2008-ban.

Kékturás fórumon és turistautak.hu-n sincs ilyen információ, nem vitt valaki GPS-t magával ezen a szakaszon?

Előzmény: Güsziológus (34529)
HEV Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34536

Az új füzet szerint 16.7 km, 477/394 m, a turistautak.hu itinere szerint: 17.1 km 388/403 m

A távolságot én a tapolcai körforgalomtól mértem igy az jó, a magasságban van eltérés, a valóság kevesebb kicsit és szint szempontból szinte mindegy, hogy milyen irányban teljesítjük ezt a szakaszt.

 

Itt az itiner: http://turistautak.hu/routes.php?id=4618

Előzmény: nagypapi (34534)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34535

Bocs, azt hiszem, elírtam.

A ROM-ig van 1128 m, a KÚT-ig +900 méter van.

Utólag bontottam meg a ROM és a CSÚCS közötti távolságot.

Az zavarhatott meg, hogy a ROM a tegnapi bejárás miatt "kiesett", és véletlenül a KÚT került a ROM helyére.

A ROM és a CSÚCS között van a 2 283 méter, a CSÚCS-ig 3 411 méter.

 

Majd még egyszer átnézem, és helyesbítek.

 

A Tapolca - Badacsonytördemic szakasz még nincs feltérképezve, most a még hiányzó szakaszok vannak napirenden.

 

Aktuális a Jósvafő - Bódvaszilas szakasz, de hogy lesz-e teljesítés, az bizonytalan.

 

Kösz az észrevételt.

Előzmény: nagypapi (34534)
nagypapi Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34534

Részben az aszfalt miatt tűnhetett nekem többnek. A kocsmától az aszfalt végéig (ahonnan módosul az útvonal) nekem kb. 860 méter jött ki.

 

Más, de Balaton-felvidék:

Most nincs nálam az igazolófüzet, de létezik, hogy el van számolva a Tapolca-Btördemic szint? Füzet szerint uis Tördemic kb. 80 méterrel magasabban van, a valóságban ez nemigen lehetséges.

Előzmény: Güsziológus (34533)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34533

Szentbékkállán a TUHU megadja az OKT pecsételőhelyet.

 

Innen 26 méter aszfalt van, majd 1 102 méter út a ROM-ig.

Finomítást követően az OKT pecsételőhely és a buszmegálló között van 161 méter, ez jónak tűnt tegnap.

 

Marad 941 méter.

Ez részben országút, majd rossz aszfalt, végül földút a ROM-ig.

 

Azzal az opcióval kértem a tervezést, hogy adott turistaút, és "csak ilyen".

 

A cél a Töttöskáli rom volt, ezt is lehetett választani.

Előzmény: nagypapi (34532)
nagypapi Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34532

A Szentbékkálán honnan kezdted a mérést? Nekem onnan (a kocsma-bélyegzőhelytől) többnek tűnt a kút, még az új útvonalon is.

Előzmény: Güsziológus (34530)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34531

Igen, a kereszteződésben balra irányít a tábla, de jobbra is megvannak a kék jelzések, nincsenek leszürkítve, ezért én mindig a templomrom felé mentem eddig

Előzmény: Jesper Olsen (34528)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34530

OKT

Szentbékkálla - Nagyvázsony

 

Elnézést kérek azoktól, akiket nem érdekelnek a "technikai" részletek.

Azok ne olvassák!

 

Már a kezdetektől próbálom összeállítani az alábbi táblázatot, íme az első részlet.

Az adatokat a TUHU segítségével szedtem össze, remélem, nem hibáztam.

Nem volt egyszerű, hisz többször kellett "nekiugrani".

 

OKT_06_3_p0         0 m  Szentbékkálla

OKT_06_3_p1   1 128 m  KÚT

OKT_06_3_p2   2 283 m  CSÚCS

OKT_06_3_p3   1 005 m  K-/K+ elágazás

OKT_06_3_p4   3 098 m  Balatonhenye

 

OKT_06_4_p0         0 m  Balatonhenye

OKT_06_4_p1   2 459 m  ERDŐ (itt ér véget a nyílt terep)

OKT_06_4_p2   1 121 m  kavicsos út

OKT_06_4_p3   2 428 m  Csicsói eh.

 

OKT_06_5_p0         0 m  Csicsói eh.

OKT_06_5_p1   2 520 m  országút

OKT_06_5_p2   1 899 m  templomrom

OKT_06_5_p3   3 545 m  Nagyvázsony

 

A jelölések magukért beszélnek, a második rész a szakasz, jelen esetben a 6. sz túra. Ez a Balaton-felvidék, Badacsonytördemictől Nagyvázsonyig.

Utána jön a szakaszon belüli "rész", az első, hiányzó a Káptalantótiig, a második a Szentbékkálláig.

 

Azért fontos az azonosító, hogy lehessen hivatkozni.

 

Az általam "stabil"-nak gondolt pontok max. 3 kilométerre vannak, a 2 kilométer jobb, de nincs adatom.

A pontok eléréséhez rendelem az időt, és a pontoknál ellenőrzöm, hogy van-e elmaradás, vagy tartom a tempüt, melynek végső soron csak egy funkciója van, az, hogy elérjem a közlekedési eszközt.

 

Fentiek alapján történt a "menet".

Mivel a Szentbékkállát követő szakasz időközben módosult, van egy bizonytalan adat (a KÚT távolsága), de a többi jó, mert relatív, az előző ponttól mért távolságot mutatja.

 

Előzmény: Güsziológus (34527)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34529

Igen, a töttöskáli romot már nem érinti az OKT:-(

Nem tudom, az MTSZ tud-e erről, én nem olvastam útvonal változásról.

 

A megközelítés nem változott, a szőlök között fel lehet kapaszkodni, ahogy eddig, de ez már nem jelzett útvonal.

A romtól tovább vélelmezhetően nem lehet menni.

Mivel én többször láttam, most a jelzett kék volt a cél.

 

Régebben is találkoztam táblákkal, melyek azt jelezték, hogy nem turistaút, most  már a hegy egésze magánterült.

A romot az aszfaltos szakasz végén lévő tábla is jelzi, az tehát megközelíthető.

 

Érdekes, hogy a kilátóhoz vezető Shrsz jelzés "hátulról" közelít, eleve kikerüli a szőlőhegyet.

A "felső" út, mely végső soron a határ a szőlők és az erdő között, jól járható.

 

 

Előzmény: Jesper Olsen (34528)
Jesper Olsen Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34528

Ez a rom a töttöskáli? Ezek szerint nehezebb lesz megközelíteni?

Előzmény: Güsziológus (34527)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34527

OKT

Szentbékkálla - Balatonhenye

 

Sikerült "kifogni" a szép időt, mire Zánkára értünk, már nem volt köd.

A cél a kilátó volt, na és 7.5 kilométer hiányzó szakasz.

 

A kocsit Szentbékkállán hagytuk, mielőtt bezárt a kocsma (11:00), még bélyegeztünk, és "tankoltunk"-

 

Fontos cél volt az útvonal "tesztelése".

Íme az eredmény.

 

Az országúti, majd a meglehetősen elhanyagolt aszfaltos szakasz után keresztút. Itt eddig picit jobbra kellett menni, majd fel a szőlők között a romhoz.

Most egy eligazító tábla van, és a kék jelek balra indulnak:-)

Az utat feltöltötték, és elegyengették.

Jól járható.

Pár száz méter után jobbra "fel", itt is van tábla és a jelek is jól láthatók.

Tán 200 méter, és elérjük a "sarkot", ahová eddig "fentről" kellett leereszkedni, és ahol éles szögben kellett fordulni.

Most pici balara tartva kell indulni a vízfolyás melletti "árokban". Jelek vannak.

 

Kimarad tehát a kunkor, na és a rom. Végleg kiiktatták a turistákat a szőlők közül.

Mikor felérünk, akkor az aszfaltos út másik oldalán ott a kút. Ez fix pont továbbra is.

 

Innen nincs változás, a hatalmas kunkor után a felső úton közelítünk, majd a mélyútban jutunk el a kilátóig.

Meglehetősen tiszta volt az idő, na és enyhe.

Beazonosítottuk a látottakat, picit időztünk a padnál, majd irány lefelé.

 

A jelzések jók, az út továbbra is meredek.

Próbáltam beazonosítani a K-/K+ kereszteződést, de csak egy kék pöttyöt találtam.

Valahol itt kell lennie a Köveskál felől érkező K+ jelzésű ösvénynek.

 

Hatalmas nyíl irányít felfelé a mélyút felé. Az út korláttal van elzárva. Jól járható.

Nem sokat kell felfelé menni, a "kijárat" jól van jelezve.

Elérünk egy házat, megnéztem, visszafelé is van jelzés.

Innen sokat javult az út minősége, azt hiszem, új tulajdonosok lehetnek.

 

A következő problémás szakasz előtt is vannak jelek, és a keskeny ösvény is járható. Nem tudom, milyen lesz nyáron, most OK volt.

 

Mikor kiérünk a szekérútra, elfogynak a jelek, úgy látszik ez a "gyenge pont".

Egy sziklán van jel, de ott épp hármas útelágazás van:-)

 

Felfelé indultunk, kicsi később van jel is.

Ez volt az egyetlen problémás "pont".

 

A szekérúton már minden OK, sűrűn vannak jelek, jól járható az út.

Balatonhenyén aszfalt, lassan befedik a csatornázás nyomait.

Pecsét a helyén.

A busz is időben indult (majdnem), a csatlakozást sem késtük le.

Szentbékkállán gyors átöltözés, majd egy frissen sült az étteremben.

15:45-kor indultunk, még lehetett látni, amikor elértük az M7-est.

 

Hazafelé néha belementünk egy ködfelhőbe, nagy élmény:-)

 

Vége tehát a balaton-felvidéki szakasznak, 5 részletben abszolváltam.

A sok rész egyik eredménye egy táblázat, melyet hamarosan közzéteszek.

 

pozo Creative Commons License 2011.12.05 0 0 34526

Én még ilyen igazolófüzettel jártam végig az OKT-t Sümegtől Nagy-Milicig.

De rég is volt, de szép is volt...

Előzmény: Törölt nick (34516)
jzp2107 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 34525

Se nem Soproni, se nem Kőris-hegy

Nagyon genya voltam..

Körmöcbánya

 

Ez viszont könnyebb, ha másért nem mert határon belüli és mozgalom is vezet rajta.

Remélem valaki kitalálja...

Aki járt arra, gondolom hozzám hasonlóan "szívébe zárta" ezeket a speciális szabványt követő jelzéseket.

 

Ezzel ki is fogytam a találós kérdésekből, nyugi, nem lesz belőle rendszer :-)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (34513)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34524

Természetesen nem titok :)
http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=46.985156&lon=17.672980&zoom=256&arrow=1&fit
Nagyjából ezen a részen, itt ugyanis bementünk az erdőbe, mivel a réten egy birkanyáj legelt, és azt nem szerettük volna, ha a nálunk lévő két kutyából a vadászösztön mellé még a terelőösztön is feléled, és a nyájörző kutyákkal sem szívesen akadtunk volna össze.
Több, gyökerestül kifordult fa is van azon a részen, és rengeteg szikladarabban található csigakövület, vagy a lenyomata. Én egy kb. 20x5 centis darabot hoztam el, amiben ránézésre két-három faj található, különböző méretben, 15-20 darab.
Vasárnap pedig a Régi Templomok Nyomában teljesítménytúrán Nummuliteseket találtam, ami ritkaságnak igazán nem nevezhető, de Sümeg környékén viszont még nem akadtam össze vele.

Előzmény: Güsziológus (34523)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34523

Igen, az a domb egyre szebb.

Van hasonló Monoszló közelében is, az szigorúan védett.

Remélem, ez a terület "megerősödik" (az őshonos bokrok kicsit sűrűbbek lesznke), és akkor legalább az első 2-3 kilométer kuriózum lesz.

Nekem volt szerencsém látni idén a körnéyket a domboldalró, épp akkor sütött a Nap.

 

A csigakövületek fantasztikusak.

Ha nem titok, merre találtátok?

Előzmény: annyi baj legyen (34521)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34522

Szia!

 

Sajnos, még tejes egészében lefoglal az OKT, de félretettem az információkat, ha befejezem az idei túrát, áttanulményozom a szakaszolást, és összeszedem a vonatkozó "szakirodalmat".

Emlékeim szerint rengeteg lehetőség van, viszonylag sok jó állapotban lévő turistaházat érint az RP-DDK.

 

Biztos vannak fehér foltok, de azt hiszem ez a kevesebb.

Mesztegnyőn pl. komoly bázis van.

A Zselicben két turistaház is van, a Mecsek is jól ellátott.

Ha jól emlékszem, az első nap vége a Sötét-völgy, ott BÁZIS van.

 

Szerintem szelektálni kéne, és ahol a helyiek vállalják, ott meg kéne jelölni, hogy milyen lehetőségek vannak.

 

"...nem igazán hálás feladat és ezzel ott az MTSZ-ben is tisztában vannak."

Ezt nem nagy lelkesedéssel olvastam.

 

Van még sok-sok hónap, és hátha vannak önként vállalkozók.

Nem az MTSZ-nek kéne ezzel foglalkozni, hanem a túravezetőknek.

Esetleg a túraszervezőknek.

 

Azt hiszem, hogy ha a szakaszoknak van gazdája, aki ismeri a lehetőségeket, akkor "elébe lehetne menni" a kérdéseknek, és válasz alternatívákat is lehetne kínálni.

Ahol végképp nem megy, ott jelezni kell, hogy csak sátrazóknak, vagy csak saját költségen szervezőknek, stb.

 

Szóval figyelem a fejleményeket, de most teljesen lefoglal az idei tervem.

 

Végül egy megjegyzés.

Sok túrázóval beszéltem az OKT50 közben, szerintem értük érdemes.

Tudom, Te és KVTE kiveszitek részeteket, de ettől a potenciális túrázók még lehetnek "maximalisták".

Nem Ti vagytok, hanem a szervezet, jelen esetben az MTSZ.

Ha valóban az a helyzet, amit egyik túrám alkalmával hallottam (senki nem akar segíteni), akkor nagy baj van.

De erre a problémára nem az a válasz, hogy mi sokat teszünk, szervezzenek mások is.

Előzmény: HEV (34507)
annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34521

Így ősszel valóban nem túl változatos, és ingergazdag szakasz, ráadásul ködben, de szerencsém volt idén tavasszal is lejárnom, és nagyon-nagyon tetszett Balatonhenye fölött az a borókás domboldal, Nagyvázsony előtt a völgy pedig az ezernyi virággal...


Most viszont virágok helyett csigakövületekre sikerüt akadni:

Előzmény: Güsziológus (34520)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34520

Nagyon tetszenek a képes beszámolóitok.

Nemrég jártam arra, még frissek az élményeim.

Jó volt újra "végigjárni" ezt az egyébként nem túl változatos szakaszt.

Előzmény: annyi baj legyen (34518)
Güsziológus Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34519

OKT

[Parádfürdő] - Domoszlói kapu - Sirok vá.

 

Sokáig tartott, míg megtaláltam a megoldást, az is lehet, hogy végzetes lesz a késedelem.

A lényeg azonban az, hogy összejött a túra.

 

Kényelmeskedve indultam, a reggeli közvetlen járattal (Recsk). 10:00-kor végeztem a kávéval és a "tankolással".

Parádfürdőn nem volt köd, jókedvűen és bizakodva indultam a forrás felé, a jól ismert úton.

Be volt tervezve, de nem nagyon bizakodtam, végül félmegoldás lett, egy erdész felvett, és egy darabig elvitt.

Mint később kiderült, ennyi pont elég volt.

 

A csevice után a P+ jeleket követve értem el az erdészházat, mely tök üres volt.

Innen a piros meglehetősen kacifántosan vezet, de nem tévedtem el, kijutottam az "elhagyott" útra, majd kikapaszkodtam a völgyből.

A nyeregben köd, zúzmara, na és egy tábla, Sirok 11,6 kilométer.

Az idő 11:30 volt.

 

Kényelmesen felkapaszkodtam a Jagus "oldalán", a nagy fák alatt jó sok jég, na és köd mindenhol.

Nem sokat láttam, de legalább már a kéken haladtam.

 

Ereszkedtem lefelé, balra a Nagy-Zúgó hetyke csúcsa látszott, csak a hegy tetején van néhány fa, a hegyoldal kopasz.

Sikeresen bejutottam az elzárt területre, és addig bámultam a tarvágást, míg "túlfutottam".

Gyanús volt a magányos fán a nyílban végződő jelzés:-)

Szerencsére hamar eszméltem, és visszafordultam.

A jelzés az ellenkező irányból az ösvényen érkezőnek mutatja, hogy jobbra.

Az ösvény nehezen kivehető, és csak később van jelzés.

Pár éve ki volt tisztítva, most meglehetősen gazos ez a rövidke szakasz.

Kikászálódtam a létrán keresztül, majd irány a Kis-Zúgó.

Sok a kidőlt fa, kerülgetni kellett.

Szemben a nap "fénypontja", a Szederjes-tető.

Előbb egy kicsit lefelé, majd a vastag avarban kemény kaptató, és már ott is a csúcskő.

Készítettem fényképet, majd irány lefelé.

 

Ettől a lejtőtől féltem leginkább, nem alaptalanul.

Egyre rosszabb az ösvény, a köd is leszállt, hó is volt.

 

Végül elértem a kutat, 15 percet használtam fel a 30 perces tartalék időből.

Nem sokat időztem, mert a köd vastagodott, az idő hűlt, a zúzmara félelmetesen csillogott a kerítéseken.

A széles úton jó tempóban haladtam, még egy "domb" volt a megmászandó.

Meglepően jól sikerült leküzdeni, a vastag avar miatt jól járható a máskor sziklás hegyoldal.

Lassú ereszkedést követően elértem a kilátót, a látótávolság minimális.

A kő feliratát lehetett látni, mást nem.

Gyorsan tovább mentem, mert féltem a csúszós ösvényen.

A tervezett 45 perc elég volt, 13:30-kor indultam, még 5 kilométer Sirokig.

 

Ekkor történt, hogy a kikerülhetetlen "égi áldás" miatt kegyetlenül "eláztam".

Hullott a sok jég a bokrokról, próbáltam a botokkal leverni, de nem sok sikerélményem volt.

Jó 1,5 kilométer bújócskát követően, végre kerítés, előbb egy kis létramászás, majd ösvény.

A változatosság kedvéért most a magas aljnövényzetről potyogott a jég a bakancsomra, és a nadrágszáramra.

Még jó, hogy két nadrág volt rajtam.

 

Még 3 csúszós létra megmászása volt a "penzum".

Mikor elértem a keskeny műutat, már nem volt zúzmara, a vastag avarban jól lehetett haladni, igaz a völgy hullámzott, de idő volt bőven.

 

Eseménytelen ereszkedés, a kis ház előtti kunkor még mindig nincs jelezve, de elég volt egyszer eltévedni:-)

Elértem az országutat, innen jó 300 méter a ház, melynek postaládájában ott lapult a bélyegző.

Kellet némi finesz, de megoldottam.

 

A lépcső melletti "laposon" megtörtént az adminisztrálás, nem csekély megkönnyebbüléssel.

11,6 kilométer kemény mátrai szakasz végét jelzi a bélyegző.

Sirokig nem kellett elmennem, mert tanítási napokon egy busz "kijár" Kőkútpusztára, és csak ezt követően megy Egerbe.

Ezzel mentem, menetrend szerint 15:14-kor indult.

 

Vizes zoknik le, száraz, vastag fel, külső nadrág felhajtása, majd száraz kiskabát fel, és már utaztam is Egerig.

Pár percet kellett várni az express járatig.

Az is jó meleg volt, 18:05-kor értem Budapestre.

 

A lábam alaposan elfáradt, a sok ereszkedés nem múlt el nyomtalanul.

Még van 8,5 kilométer MÁTRA.

 

Most pihi van, remélem az időjárás kegyes lesz hozzám, mert a ködből, a jégből és a hidegből elegem van.

Annira nem fontos a határidő, hogy teljesen kikészítsem magam, majd elválik.

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2011.12.02 0 0 34518

Keddi, ködös kékezés:

HEV Creative Commons License 2011.12.01 0 0 34517

Köszi, akkor figyelek én is hátha felbukkan valahol.

Előzmény: Törölt nick (34516)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 34516

Ez egy régebbi igazolófüzet.(fotója) Sajnos nincsen nekik sem, csak előjegyezhető.Nem is olyan régen -talán egy éve- a Vaterán is volt egy, rálicitáltam valami ötezer forintos áron, gondoltam az elég, nem is néztem rá utána, és nem nyertem meg!!

Akik résen voltak és meg szerették volna venni azok valami 8-9000 ft-ig húzták egymást, így láttam utólag.9 ropi körül vitték el.

Aki gyűjti annak sokat ér,aki meg azt sem tudja mi ez az lehet hogy véletlenül ezzel gyújt be egy hideg téli estén.:-)

C'est la vie...

Előzmény: HEV (34515)
HEV Creative Commons License 2011.12.01 0 0 34515

hobobobo:

 

Ismered ezt? Igazolófüzet vagy leírás az útvonalról?

 

https://www.antikvarium.hu/ant/foto.php?id=3918126&q=90&h=453

kvte Creative Commons License 2011.12.01 0 0 34514

Nem kérdeztél illetlent, sőt, örülünk, hogy érdekel a dolog. A helyzet valóban az, hogy egyelőre a végleges szakaszolás közzétételéig tartott  a hétvégém, azóta pedig meló - meg ebéd, meg vacsora ;-)

 

A szállásokkal kapcsolatban: Tavaly egyértelmű volt, hogy nincs központillag szervezett szállás. Ez a gyakorlatban sok félreértéshez vezetett a magán szálláshelyek esetében, ahol sokszor a szállásadók nem voltak tisztában, hogy kinek mit ígértek. Ugyanakkor többen kerestek volna a kiépített szálláshelyeknél olcsóbb, tömegesebb megoldásokat a potenciális résztvevők között is.

 

2012-ben a következő a terv: a helyi szakaszfelelősök felkutatják a településen lévő kiépítettebb, "rendes" szállásadókat, és ezt ha minden igaz elérhetőségeikkel együtt az adott napnál közzétesszük majd. Ez is belekerül a "Szállás" rovatba, de ezzel kapcsolatban központilag semmit sem intézünk.

 

Viszont: ha az adott településen megoldható egy olcsóbb, tömegesebb egyéjszakás szálláshely (tipikusan: tornaterem saját hálózsákkal), akkor ezt célszerűen központilag leszervezzük, hogy ne egyesével telefonálgasson mindenki a polgármesternek. Ez is jelezve lesz majd. Az ilyen hely díját a napi díj nem tartalmazza.

 

A napi költségekkel kapcsolatban (itt sincs még végleges döntés, de készül): pl. az első héten 300 Ft MTSZ tagnak, a 8. naptól 200 Ft/nap a terv.

Előzmény: jzp2107 (34508)
jzp2107 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 34512

"Fancsalon mi is lemaradtunk, Encsig kellett tovább menni az ágyért."

 

szegény németek..

Előzmény: HEV (34510)
HEV Creative Commons License 2011.11.30 0 0 34510

Ha el akarsz menni akkor foglald le mielőbb a szállást egyénileg, már ahol van mit lefoglalni.

Az OKT50-en volt olyan nap, hogy közel 100 ember ment egy egy szakaszon na ennyi szállás nem sok helyen lesz.

Fancsalon mi is lemaradtunk, Encsig kellett tovább menni az ágyért. 

Ha bevállalod a sátrazást akkor arra azért szoktak helyet biztosítani. 

Előzmény: jzp2107 (34508)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 34509

hol jártunk? (főleg Visztulának, a kékek ismerőjének)

 

jzp2107 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 34508

bevallom én is elcsodálkoznék a szállásszervezésen, de pont az MTSZ oldal sugallja ezt, a "Szállás: később", illetve a "napi regisztrációs díj ami részben fedezi a napi szervezés költségét" vagy valami ilyesmi szöveg láttán

 

És mennyi lesz ez a napi költség?

Vagy megin' illetlent kérdeztem?

Megígérem, abbahagyom

Előzmény: HEV (34507)
HEV Creative Commons License 2011.11.30 0 0 34507

:-)

Magán véleményem!

Néhány információ még hiányzik a pontos kalkuláláshoz, esetleg meg tudnád adni, hogy melyik szakaszon hány fő kér csomagszállítást, sátorhelyet, fedett tömegszállást,  turista kategóriás szállást, panziós szállást, ( ágyszám szerinti bontásban), reggelit, vacsorát, lehetőleg konkrét menűvel ?

:-)

 

Szóval még néhány adat hiányzik. Az MTSZ honlapon van lehetőség kötelezettségvállalás nélküli előjelentkezésre.

Természetesen minél konkrétabb az igény annál konkrétabban és annál előbb lesz válasz is rá.

Én úgy tudom, az MTSZ nem utazási iroda én pld. semmiképpen nem vállalnám be a szállás, étkezés  biztosítást. Eddig max. 20 fős csopotnak szerveztem kéktúrát több napra, nem igazán hálás feladat és ezzel ott az MTSZ-ben is tisztában vannak.

 

Előzmény: jzp2107 (34504)
jzp2107 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 34504

ööö, nekem még mindig kicsit homályos, de már félve kérdezek mert majd HEV megint leteremt hogy vacsorázni is kell

 

szóval, az első szakasz lapja ezt írja:

"A teljes Vándortúrával kapcsolatos általános jellegű információk a kapcsolódó cikkben olvasható (általános tudnivalók, fizetendő díjak)."

 

A kapcsolódó cikk viszont, ami ebéd után felkerült (ismételten egészségtekre válását kívánom) inkább nevezném egy szakaszolás-összefoglaló táblázatnak mint általános információnak.

Amit még mindig nem tudok pedig szerintem általános tudnivaló: ellentétben az OKT 50-nel, szállást ti intéztek-e? (ezt talán alátámaszthatja a "napi regisztrációs díj" intézménye, de nem biztos)

Valamint a fizetendő díjakról valami részletesebbet lehet-é tudni?

Előzmény: kvte (34459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!