Keresés

Részletes keresés

Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23442
Én is örülök neki nagyon!
Képzeld, tegnap elbénáztam a medencetakaró vásárlását.
Csak a katalógusban néztem meg a méretet, meg a boltban is csak az árát keresve, aztán itthon, mikor kicsom és rádob a vízre látom, hogy kicsi.Miért, figyelmetlen, gyors , eszetlen voltam, berohantam-kirohantam-ráadásul 1 db volt, s nem a mi típusú medinkre való, hanem a felfújható pereműre, aminek a karimánál az átmérője csak 3,81cm...
Most már mindegy, de legalább ezen a felületen is melegíti a vizet, s hátha az eredeti szakadt takarófóliám is könnyebben tudom majd feltenni a medire, ha e fölé rakom.
Előzmény: Amira baba (23435)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23441
Köszike! A használatiban le van írva melyik fajta homok 0,4-0,8-as kell bele 30kg. Ez benne van és ezért gondoltam, hogy jó lehet, mert a vizet gyönyörűen tisztítja. Azt írja csak a használati, ha megnő a nyomás 0,2-0,4 bar-ral akkor kell átmosatni a homokot. Ilyen sose volt a papírszűrővel tavaly. Kristály tiszta lett reggelre, pedig csak tegnap estefelé ment 2órát, most mikor leszedtük a fóliát róla gyönyörű kristály tiszta, pedig tegnap azért kissé koszos lett, itt volt a család voltunk vagy 15-en gyerkőcökkel együtt, úgyhogy használtuk rendesen. Este alga ölőztem is, meg ph beállítás volt, most meg az aljáról kell scak kiszívatnom ami összegyűlt fehéres lerakódás, szerintem döglött algák.
Előzmény: lac1 (23439)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23440
Többen azt mondják, hogy kikapcsolják az áramot, én viszont nem.
Érintésvédelmi (ÉV, Fi) relém természetesen a kezdetektől van.
Nem mosatom vissza azonnal, hanem gyakorlat szerint olyan kéthetente, nézd az órát, ha emelkedik a nyomás akkor mindenképp.
A Fi relét meg mindenképp nézd meg, ha van benne, akkor kell lennie egy TESZT gombnak!!! Ha nincs, akkor gyanakodj, vegyél inkább egyet.
Előzmény: Amira baba (23437)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23439
Ez típusonként változhat, elméletileg függ a homok mennyiségétől is, de a használatijában benne kell, hogy legyen, de így látatlanban én SZERINTEM jó.
Előzmény: Amira baba (23433)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23438
Én csak nőből vagyok aztán úgy gondoltam biztos ami biztos. Persze a ragasztóra igazad van 24h száradás volt írva. A 0,6 bar nyomás jó ha azon működik a szűrőm?
Előzmény: lac1 (23436)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23437
Én a medi beszívó ágába gondoltam bekötni a porszívót és sima szűrés móddal ahogy most megy össze porszívózni. Így ha a szűrő be van kapcsolva be lehet menni a medibe? Tavaly nem mentünk bele, mert papírszűrősünk volt. Most akitől vettük azt mondta, hogy benne van a leoldó, vagy free relé szerelve a szűrőbe, és ő is bement a vízbe amikor tisztította. Te mit mondasz? Utánna átmosatod a homokot? Vagy csak kiiktatod a porszívózást és mehet tovább a sima szűrés?
Előzmény: lac1 (23434)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23436
Három nap felesleges volt. A leggagyibbnak (ragasztó) is elég 24 óra, ha addig nem ragadja meg, akkor 72 óra múlva sem.
Előzmény: Amira baba (23431)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23435
Szia Kinga!
Örülök neked! Sajna nem lehet kiiktatni az előszűrőt, mert egybe van építve a szűrő motor részével. Különben már rég megtettem volna, hogy kiiktatom, mert a medin is van előszűrő szerű kosaras rész a szívó ágnál. Örülök, hogy lesz homokszűrőd!
Előzmény: Kinga1204 (23432)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23434
Én bele a homokszűrőbe...
Van nekem egy "t" elágazásom, az egyik vége a medence, a másik meg a porszívó. Két csappal persze, egyik mindig nyitva. Ha porszívózok akkor az egyik, ha normál keringetés akkor meg a másik. persze porszívózás előtt feltöltöm a porszívó csövet vízzel.
Előzmény: Amira baba (23430)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23433
Szerinted a 0,6bar nyomás jó ahogy 1-es sima szűrés módban működik?
Előzmény: lac1 (23428)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23432
Szia Ancsa!

Előszűrő helyett használd a medihez kapott kosarat, meg kössed be az eredeti szűrőt, amit nem is kell áram alá helyezni, s már meg is van az alapos előszűrés.

gondolom én, de a NagyokJobban Tudják-vagyis a fiúk!

Üdv mindenkinek!


Na én is kapok idén homokszűrőt apukától, kinéztük netes boltban-igaz Olaszországból kell hazahozni, de 109 Eur+25 Eur posta, de 6,5 m3 és 4 utas komplett előszűrős berendezés.Szerintem megéri és 2 év garancia van rajta.De legalább apuka is beszáll végre a medence sufnituningjába.

Épp ma szabtam be a porszívós illesztékbe az eredeti kosaras előszűrő helyett egy homokozószita darabot, hogy ne kelljen örökké cserélgetni őket.Ja , és még csak most töltődik a medi...Hát persze, hogy jön az esős idő :-(
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23431
Ja és elfelejtettem megírni, hogy a ragasztásnál is jó bekentem mindenhol, a repedésben is, meg kívül-belül is ragasztóval és össze húzattam bilinccsel a tetőt, hogy jobban kössön a ragasztó. Így hagytam 3 napig.
Előzmény: lac1 (23428)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23430
Már amikor összeraktam és üzemen kívül volt raktam rá aba bilincset. Azóta is rajta van. Ragasztás előtt is raktam rá, de kevés volt. Így ragasztás+bilincs jónak tűnik. Mint mondtam így csak csepeg egy kicsit, de csak ha kikapcsolom a szűrőt és üzemen kívül van. Bekapcsolva nem csepeg sehol. A motor résztől is messze van ha csepeg. Most készülök porszívózni az alját, mert hát sokat használtuk az utóbbi napokban a medit. A homokszűrőnél hogy ajánlod a porszívózást? Mehet a homokszűrőbe az aljáról a trutyi, vagy maradjak a közlekedő edényes elvhez slaggal a medin kívülre? Tavaly úgy porszívóztam, igaz nem volt homokszűrőm...
Előzmény: lac1 (23428)
Piki Patos Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23429
Hello
én csak annyit mondok. hogy 2 évig papirszürőztem. az idén homokszürőzök. a vizemet a homokszürő egy napi (4h forgatás) olyanra varázsolta mint tavaj két heti papirszürős forgatás és porszivózás!
szóval nagyon is megéri befektetni egy homokszürőbe!
Előzmény: cunka (23425)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23428
Közben eszembe jutott, hogy én a te helyedben megpróbálnám azt, hogy egy aba bilincset rá tennék-meghúznám-rajtahagynám, mert így biztosabban fog a ragasztás, ugyanis a menet megszoruláskor szétfeszítheti a ragasztást (ha nem sikerült jól), és belülre, ahol a tető felül, egy gumigyűrűt raknék a tető és a előszűrő pereme közé.
Sőt, a repedés két oldalára fúrnék két lyukat, abba meg egy tűzőgép kapocshoz hasonló fémmel még össze is húzatnám.
Előzmény: Amira baba (23427)
Amira baba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23427
Sajna képet nem tudok most rakni a megragasztott előszűrő tetőről, mert a gépemen a képfeltöltő program nem műkszik. Tegnap összeraktam a homokszűrőt a ragasztott fedéllel, úgy néz ki egyenlőre működik. Az óránál tudtam légteleníteni, úgyhogy az is megoldódott. Ha megy a szűrő egyáltalán nem csepeg, ha leállítom akkor azért cseppen egy kicsit az előszűrő tető a menetnél, pedig még nagy bilinccsel is összehúztam. Majd ma még a menetnél vízvezetékhez használható teflon szalaggal is körbe tekerem. Az egyik medis boltból telefonáltak, hogy jövő héten vigyem be a tetőt megpróbálnak szerezni nekem a gyártótól után rendelni, de egyenlőre szerintem így jó lesz, nem baj ha egy kicsit csepeg.Szerintetek? A szűrő 1-es állásban megy, szép hangja van szerintem, meg jól nyomja ki a vizet is, de az órán a beosztás 2bar-ig van és nekem 0,6-on megy. Ez így jó szerintetek? Szép tiszta vizet köp vissza és a megfelelő két fajta két méretű homok van benne.
Előzmény: nyárimádó (23183)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23426
A homokszűrő MINDENNÉL jobban szűr. Ha gondtalan medencézést akarsz, ne gondolkodj másban.
Természetesen a megfelelő medence használat sokat segít, pl. a lábmosó használata és a használaton kívüli takarás, mert másként nem kerül normál használat mellett "homok" a medencébe.
Előzmény: cunka (23425)
cunka Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23425

Szia!

Föld felettit szeretnék.

Valamint még aza kérdésem,hogy a homokszürö mennyire szüri ki a homokot?mert a szomszédomnak nincs benne homokszüröje,csak sima szüröje,ami igazábol semmit nem ér.Bestway-s medi.

köszi

Előzmény: zsloti (23418)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23424
Fa SEM jó!
Voltam asztalosnál. Van olyan fa, amelyik egy ideig bírná megfelelő kezelés mellett, de az meg több lenne, mint az alumínium, amivel jelenleg is készítik a fedéseket.
Előzmény: zsloti (23376)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23423
Muti' képet a fedésedről! Én is abban gondolkodom, csak nem tudom, hogy a sok ötlet közül melyiket csináljam meg.
Előzmény: GanXstaZolee (23370)
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23422
Óóóóó!
Amikor én térköveztem, azt hittem, hogy feltaláltam a spanyolviaszkot, mert én, ha nem is cementtel kevert homokot, de tiszta cementet söpörtem bele a térkövek 2-3 mm-es hézagaiba mondjuk félig, és a teteje volt csak folyami homok.
Ezek szerint mégsem találtam fel semmit!
Előzmény: GanXstaZolee (23369)
Luca_41 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23421
Ma hajnaltól áll a medencém. Ha idén is annyi gondom lesz vele mint tavaly, éa tavalyelőtt, akkor hawaii lesz a nyaram.
lac1 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23420
Szia,

nekem már a harmadik éve van rajta az UV-álló!. Igaz, én este a hőszigetelés miatt duplán rakom a medire, a kettő között egy labda (mert így a víz is lefolyik ha esik), de még mindig megfelelő. Igen, én is lemosom, mert ugyanezt használom a téli fedésre is. Ez, ami nekem van, a legvastagabb 0,22 mm-es, emlékeim szerint 8 méter széles, és ebből egy méter volt tavalyelőtt 1800 JMF.
Előzmény: nyárimádó (23355)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23419
Hali.
Szétnéztünk egész sok helyen és nem igazán találtunk jó áron sehol árnyékoló hálót...
Tudnál nekem segíteni a beszerzésben és a postázásban?
Természetesen csak akkor ha nem probléma és van időd a baba mellett:)
Köszönöm előre is!
Előzmény: nyárimádó (23410)
zsloti Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23418
Föld felett használnád vagy esetleg el szeretnéd süllyeszteni?
zs
Előzmény: cunka (23417)
cunka Creative Commons License 2010.06.13 0 0 23417

Sziasztok!

 

Tudna valaki tanácsot adni,hogy kb.50ezer ft-ért milyen medencét vegyek,és hol?

Köszönöm szépen.

Jo csobbanást mindenkinek!

kod1111 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 23416
Előzmény: toncsa8 (23412)
Gábor1979123 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 23415

Sziasztok.A héten megjött az UVC lápa amit itt az oldalon is láttam, a vateráról, darabokra törve!! Biztosítva nem volt, mivel a postát az eladó állta, pedig csak 500ft-al került volna többe.

Ha valakinek van ötlete szivesen fogadnám, a kvarc üveg törött el benne, amiben az izzó van, 44-45cm hosszú, kb.

Más minden működik, ha valaki tudna vele mit kezdeni, keressen. 36w-os 41cm az izzó. köszi.

Pedro7 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 23414

Szerbusztok !

Intek tipusu medencémen találtam, két apró horzsolódásos lyukat.
Mivel lehetne  a legjobban beragasztani szakértelem hiányában és hol lehetne ilyen anyagot kapni ?

toncsa8 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 23413
Csumika!!!!Fürdeni?????????mi az hogy...mééééééééééé ne lehetne a sajátomban????Délután szétnéztem a netem ez ügyben és strand is lehet de az óvatosan,mert az fertős lehet..na de a sajátom csak nem???Jó meleg van az tény,még nincs pocim elvagyok itt a házban a ventillátorral csak így bírom ki.Gondoltam rád hogy otthon vagytok e már,kicsit már sokalltam....császár miatt?Vagy nem az volt???Ez az én tippem...7-re feltöltött a medi,most az előbb sokkoltam meg,és takartam be a megmosott fóliával..elegem volt...most már megyek a kádba...egyedül vagyok apa melóba éjjel.
Előzmény: nyárimádó (23410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!