Keresés

Részletes keresés

kekov Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6508

maguborka,

 

nem tudom milyen kályhát építesz, de jól írsz ... :D

 

(... itt évente 1x jön a kéményseprő)

 

 

 

 

Előzmény: maguborka (6507)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6507

életképtelen az egész ebben a formában, ezt mindenki tudja, csak Ő nem akarja belátni..

oka amiért ezt mondom. Lakosság 97%-a így tesz: vagy még ennyit sem.

 

a gépészmérnök úr megtervezi a fűtésrendszert

a fűtésrendszerhez kell egy eszköz.

az eszközhöz kell egy kémény, amit az eszközgyártó előír

gépészmérnök úr leírja a tulajnak mit vegyen

az ember megveszi a kéményt s az eszközt amit a gépészmérnök úr leírt

a kéményseprő átveszi a kéményt s ellenőrzi a csatlakozásokat, meg amit kell

kitölti a papírt, s elmegy, majd évente 2-szer visszajön.

 

felhasználó benyomja az on gombot az eszközön, s él boldogan.

ha a gépészmérnök úr béna volt, akkor szidja a tulja az eszközt. ha meg ügyes volt, akkor meg tudomást sem vesz másról, mert az a gondja, hogy milyen pózba tegye az asszonyt.

 

ez a valóság. 

a maradék 3 % 10 %-a méreget. a többi meg a gépészmérnök és kémyényseprő.

Előzmény: datapop (6504)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6506

korábban megadtam az adatokat már. azok ennek a háznak a paraméterei voltak.

 

nyomás meg pascal... - "lefo.om" kategória.

felhasználó vagyok.

majd a kéményseprő kiméri, ha akarja a papír elkészítéséhez.

Előzmény: elemzo9999 (6503)
Mariusi Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6505

   U csöves mano méter !

Előzmény: datapop (6504)
datapop Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6504
Csak azt mond meg, h hogyan mérje le ezt egy normál földi halandó. Szerintem az h benyálazza a kisújját és bedugja a nyílásokba, nem fog neked kielégítő értékeket adni.
Előzmény: elemzo9999 (6503)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6503

Kiváncsi vagyok a méretekre.

 

Hány méter magas a kémény a bekötési ponttól számítva, és milyen az átmérője a csőnek? (180 mm?)

 

Milyen huzatértékeket mértél a kémény tisztítón és milyen a kályba levegő betáp nyíláson?

Előzmény: maguborka (6502)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6502

leszigetelem - bár belülről is szigetelve van a samott cső :) Bevakolom, visszavágom a samott csövet ami kilóg. csak ennyit :)

Előzmény: Fagyosnapok (6501)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6501

 Mit csinálsz a kéménnyel, hogy kész legyen ?

 

Bevakolod ?

Előzmény: maguborka (6497)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6500

 Tényleg ?

 

 

Én már órák óta nézem, de károsanyagot sehol sem látok !!

Előzmény: datapop (6498)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6499

:-)

Szuper.

Nagyon jó kép!

Előzmény: maguborka (6497)
datapop Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6498
Király ez a kép! Tökéletesen szemlélteti, h a károsanyag kibocsátás már katasztrófális méreteket ölt.
Előzmény: maguborka (6497)
maguborka Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6497

Buék - Tömegkályha - nyersen, egy nyers kéményben :) nyers = nem kész. tegnap készült. Szépen "füstöl"

Agur Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6496

Sziasztok!

 

Minden fórumlakónak és látogatónak

 

Békés, Boldog és Gazdag Új Évet Kívánok!

 

Agur

sancibácsi Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6495

Ez vicc? :-)

 

Ki a vízszerelő? A tulaj, vagy aki építette a kályhát?

Ha az utóbbi, az dúrva!

 

Csak halkan kérdezem: kályhát miért vízvezeték szerelővel kell építtetni?

Előzmény: Kályháskristóf (6494)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6494

Nem érte el az építőt, vagyis új telefonszáma lett. Amúgy vízszerelő.

Előzmény: sancibácsi (6493)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6493

Elképzelni nem tudom, hogy kerülhetett a kéménybe elzáró!

Ha a kéményseprő meggolyózza, és elhajlik, vagy ilyesmi?

Ki olyan ..... hogy a kéménybe épít elzárót?

 

Azt meg szintén nem nagyon értem, hogy a tulaj, hogy nem tudta, hogyan van kinyitva, elzárva?

Csak elmondta neki az, aki építette? Nem 18 állása van annak, hanem 2. :-)

És miért neked kellett kinlódni vele? Miért nem aki rakta?

 

Szóval ezek olyan kírívó esetek. mint a cseréppel fedett tűztalaj. Nem ebből kéne kiindulni, álltalánosítani meg végképp.

Tehát, ha a többi EU-s országban lehet, szabad beletenni a kályhába, meg az USA-ban; akkor nálunk miért lenne tilos?

Ha a kandallóba gyári kivitelben a rendszer eleme a huzatszabályzó, akkor a kályha miért más?

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6492

Súbler, suber, sulber, siffra, siffer, sífer, forsríb, vorsrib, vorsih, jön, gyön, gyün. Szóval itt is fura dolgok vannak. Átraktam a rakparton egy gázos csk-t és láss csudát, a csőben ott figyelt a pillangószelep, amit a kéményseprő teljesen helyén valónak talált. Nem tudom, a magyar szabványok mit írnak a kályhákban lévőkről. Ha valaki búbost építtet a konyhájába, hová kerül a súbler? Kéménybe, vagy segédkéménybe? Szóval a füst/gáz útját elzárni tilos. Az említett tkályhánál a kéményben volt az elzáró, a vízszintes volt a nyitva, a függő pedig zárva.. Élmény volt a 3 fokos kályhát életre lehelni, hogy nem tudtam, hol a nyitva. :-)

 

Búék.

Fidó mester. Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6491

BUÉK minden Olvasónak és Hozzászólónak !

 

Igazad van. A bizonytalanságom időhiányból fakad.

Ez hasznos is lehet ,hisz folyamatosan szintetizálódott a terv...

Most már pontosan tudom mit akarok építeni.Hallgatok Ybasc-ra és építés előtt néhány kísérletet el fogok végezni.

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: Szentpet319 (6487)
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6490

Sziasztok! Buék mindenkinek. Segitséget szeretnék kérni olyan ügyben,van egy Ohra tipusu német öntött vas kályhám álitolag ehez lehet vecsésen kapni hozzájuk elemeket,tud valaki valami elérhetöséget? Elöre is köszönöm!

maguborka Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6489

Szerintem barmit epithetsz. Autot, hazat, kalyhat, Max nem hasznalhatod engedely nelkul ;) hivatalosan. engedelyt meg a hivatalos meresi szervek adnak. 

 

Hivataltalanul s hasznalni csak biciklit epithetsz szerintem ;) futo berendezest tuti nem ;)

Előzmény: Lá Kreacione (6483)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6488

Igazad van sok mindenben, és most nem is akarok okoskodni, mert lassan vége az évnek.

 

De kedvenc példám a golyóstoll és a töltőtoll példája.

 

A fő cél hogy írjunk valamivel és ne legyen drága.

 

Olyan olcsó töltőtoll sosem lesz valószínüleg amit össze lehet hasonlítani a golyóstollal.

Az is igaz hogy szépen írni nem lehet a golyóssal igazán.

 

Biztos nagy művészet a komoly ipari értékű Mont Blanc gyártása, és most is van rá kereslet, de a világban már nincs jelentősége. 

 

Olcsóbban, jobbat, gyorsabban, hatékonyabbat, szebbet és minden szempontból rugalmasabban működőt kell gyártani.

A kandallóbetételnél is nagy a fejlődés, de az is továbbfejleszthető.

 

Van aki tervezni szeret van aki építeni, végtére is mindegy ki mit csinál ha tetszik neki, és megél belőle.

 

A vevő meg számolgat.

 

Buék

Előzmény: Szentpet319 (6487)
Szentpet319 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6487

Fidó mester!

 

Nekem te egy picsit olyan elégedetlen/bizonytalannak tűnsz a kályhaépí(tte)tést illetően.

Én 3 éve fűtök fával, mind a három telet 3 különféle kályhával fűtöm végig amiből kettő saját építésű, és folyamatosan egyre nagyobb megelégedést és komfortot nyújtanak a kályháim! Tökéletest elsőre úgy sem lehet csinál(tat)ni, mindig lesznek dolgok amiket máshogy csinálna az ember, ez a fejlődés.

A másik meg a szakma tisztelete és szeretete. Ha egy olyan embernek aki kétkezével épít évek óta kályhát és örömét leli benne, nem biztos hogy tetszeni fog a legó rendszerű kirakó melyben az alapok mindig ugyanazok csak bizonyos elemekben van eltérés. Rengeteg olyan kályhás van aki szívvel lélekkel teszi azt amit, lehet hogy ugyan nem tud komplett 3D-s látványtervet nyújtani de az amít épít az egy stabil jól bevált minőség!

Aki meg korszakalkotó találmánnyal rukkol elő, bármilyen jó/vagy rossz is a terméke ki kell állnia az idők próbáját! Ha 20 év múlva is találkozhatunk elemző kályháival akkor elhiszem hogy jól bevált valami, addig viszont BIZONYÍTANI KELL!

 

Minden kedves Tömegkályha fórum olvasónak Sok Boldogságot Kívánok az Új Esztendőben is!

Előzmény: Fidó mester. (6486)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6486

Üdv Lá Kreacione !

 

Jókat írsz ,hasonlóképpen gondolkodom !Az én első kályhámról biztosan lesz rajz ,anélkül nem igen menne az építés.Fejben kész vagyok vele ,van néhány skicc is de ez biztosan kevés lesz -ahogy magamat ismerem.

Amikor hozzákezdek valamihez általában kiderül - a részletekkel nem vagyok tisztában .

Ebből tanulva a legtöbb esetben léptékhelyes és legalább 3 nézetű rajzot készítek (felül,elől,oldalnézet),általában egy papírra -nekem így jobban összelátható ;a hibák is hamar kiugranak.

 

Üdv Fidó mester

 

Előzmény: Lá Kreacione (6483)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6485

Ha nagyon sok időm lesz akor egy Microsoft Project szoftverrel csinálok egy hálótervezési módszert használó projekt dokumentumot, ami grafikusan is ábrázolja a tenedőek, még a kötési időket is megmutatva.

 

Lehet 3D rajzokat , filmeket online tanácsadást is beiktatni, de kb mindegy mert az az általános hogy felülbírál a magyar indián minden technológiát, mert ő úgyis jobban tudja. Ezért az IKEA szekrényt is összeszögelik meg csavarozzák.

 

A megoldás olyan "csináld magad kályha" tervezése amit szibériai Iván sem tud elcseszni két üveg vodka után, némi fagyállóval és Moszkovszkaja kölnivel megbolondítva.

 

Ez a feladat teljesítve, jelentem a kedves olvasóknak. 

 

Előzmény: Lá Kreacione (6484)
Lá Kreacione Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6484

 Így jártam az első gáz és fütésszerelésemnél.

 

 

 

 Kiválasztottam a kivitelezőt, megbeszéltük a témát anyagra, pénzre stb. majd egy hétfőinapra jelezte a kezdést reggel 8 órára. Kivettem arra napra egy nap szabit. Reggel  8 órára  várom amestert, de sehol semmi. Úgy 3/4 9 -kor mejelent  2 fiatal ember egy furgonnal, pakolják ki az anyagot a szerszámot, majd neki kezdenek reggelizni. Úgy 10 óra tájban kérdezik mit kell csinálni. ( gondoltam, a fenébe ezt mán a fönöknek eccer elmondtam ), na mindegy elmomdom nekik újra. Majd úgy fé 12 -kor befut afőnök is a munka ment azért. Úgy  4 óra tájban azért megjegyzem holnap reggel jó volna ahapontosan kezdenének, megigérték. Mégis   újra  fél  9 - re jöttek és nyomban reggelizni áltak neki. Nekem meg  már dolgozni kellett volna menni. Mondtan fiúk talán beszéljük meg aztán akár délig is ehettek. Nagyjából eligazítottam, majd dolgozni mentem. Úgy  du.  2 tájban jött a14 éves fiamtól egy telefon, hogy egy villanyt elfúrtak. Mindegy csak készen lettek.

   A hibák miatt  kb. 5 % engedménnyel elfelejtettem ezt a vállakozót.

 Régen volt.

 

Az idén egy  un. kocsi beállót készítettem acél szerkezetből.- némi terv és helyszini műveuzetés alapján 2 nap alatt elkészült.

 Azért az egyik mester itt is mellényult.

 

Nézegeti a tervet, majd  hogy az igazát  (vagy a főlényét bizonyítsa ) azt mondja sok az anyag. No az csak jó, de az ár viszont duplája lett  a tényleges  kalkulált árnak.

 nem nagy munka volt . 90 kg zárt szelvény,  kb.  70 fm, némi laposvas stb.. Itt azért nagyot tévedni nem lehet.

 Egyébként a terv  még nem garantálja a  készítendő berendezés jóságát.  Egy terv csak annyit jelent hogy  az elképzelést más megtudja csinálni- olyan anyagokból, olyan méretekkel, amit valaki kigondol.

 Perzse az aki tud rajzot olvasni.

Előzmény: elemzo9999 (6474)
Lá Kreacione Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6483

  Akkor idézem magamat :

 

 De ingyen bárki építhet kályhát másnak és magának is !"

 

Nem tömegkályháról beszéltem hanem úgy általában a kályhákról. Ezeket a szerkenytyűket legalább 3 - 4 ezer éve építgetik. A baj csak akkor lesz amikor egy rossz kályhába véletlenül begyújtanak. Egyébként ha véletlenül a jövőben építettnék tömeg - vagy csak sima cserépkályhát előtte megkérném a mestert hogy vázolja  fel, azaz rajzolja le az elképzelését. Persze az az elképzelés lehet másé is.

  Lényegtelen.

 Ha eleve nem vállalja eleve nem lesz megrendelés.

 

  Ha letudja rajzolni ( vázlatosan ) akkor még mindig bizonytalan a megrendelés. Majd eldöntöm, hogy megrendelem vagy sem.

 Persze nem kell tudni rajzolni, elég egy tervgyűjtemény is, akár 2 db. változattal. Az egyikre rábökök, hogy ilyen legyen.

 Olyan mint régen  a szabók ( úri szabónak is nevezték  ) Mindig a megrendelő elé raktak valamilyen divatlapot ( ami egy terv volt ) aztán abból választhatott a leendő megrendelő. de a mai kályhások  csak fényképet mutogatnak, a meg kevés , így se cserép- se tömegkályhát nem rendelek egyenlőre.

 Amúgy konkrétan melyik jogszabály tiltja , hogy egy csikó kályhát nem építhetek a nyári konyhámba ?

Előzmény: sancibácsi (6468)
Varek1 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6482

 Szerintem toló elzáró/szabályózó, de lehet arra a pillangó szelepet hívják így !

Előzmény: Szentpet319 (6478)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6481

Nos:

A subler:--magyarul tolómérő,

Subert ---zenezerző   (sch -val)

 

 

a többi az jó(mármint a magyar nyelv jövevényszavai alapján)

 

 

A subert általánosságban mindenhol használják ahol átömlö keresztmetszetet szűkítenek).

Pl karburátor

Előzmény: Szentpet319 (6478)
maguborka Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6480

Vilagbeke ;)

Előzmény: Szentpet319 (6478)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 6479

pari termelésnél van minőségbiztosítás.

 

Ez a kályháknál is így van.

Ha veszel egy Wamsler kályhát és kijön a dobozból a CO akkor mi van?

 

Megjegyzem a tüzeléstechnika is meghatározó és kályha független.

 

Az autószerelés szalagon nem egy nagy IQ igényes feladat, pld . egy munkás becsavar n db csavart géppel. Ha kihagy egyet akkor a következő fázis észreveszi.

A fázis végén is van minőségellenőrzés.

Így bantu négerekel is lehet autót összeszerelni, ha eléggé szét van szedve a folyamat.

Ez a gyártástechnológia.

Egyébként profi szerelő simán utángyártja az autót, a Dácia régi darabjaival ez is ment, mert a gyári minőség rosszabb volt mint egy egyedi szerelő.

 

Meg kell tervezni a cuccot és olyanra hogy elcseszhetetlen legyen vagy csak szándékosan. Az IKEA szekrényt sem tudok elrontani.

 

Aki sajátját építi nem fog szándékosan hibázni mert maga látja a kárát.

Minden fázis után kell ellenőrzéseket végeznie, és naplózni, fotózni, stb. azért hoyg az ellenőr lássa a folyamatot.

Ez cserépkályhánál is így van, tanácsomra megcsinálta a tulaj, lefotózott mindent.

Abszolút látható volt amikor elcseszték a dolgot, a vállalkozó maga alá zuhant.

 

A füst szelepet meg akárki bebiztosíthatja, kell hozzá két kis csiga és egy acélsodrony.

Az ajtón legyen egy kampó meg a szelep fordító tengelyen.

A huzal olyan hosszú legyen hogy ha nyitod az ajtót a két csigán keresztül mozdulva lebillenti a szelepet és kész.

Van olyan is ami a kéményt is lezárja felül, hasonlóan biztosítva.

Mivel úgy van a szelep beállítva hogy a nehézségi erő miatt maximum kinyilhat magától, de be nem tud záródni mert akkor felfelé kellene mozdítani a kart, ami magától nem menne, így képtelenség balesetet csinálni.

 

Ellenben a kéményekből az országban a 99,9999 százalék nincs biztosítva galamb ellen, azok simán beájulhatnak a kéménybe és akkor a kiscsaládnak annyi.

 

Kérdezted az anyagot. Folyik a kisérlet, abszolút jó az irány.

Előzmény: Szentpet319 (6475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!