Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61739

1. Mindenképpen feljebb kerüljön a vasháló, tehát alul legyen meg a 2 cm betontakarás

2. Inkább rakj a szélekre 3 cm XPS-t. A 6 cm-nél vékonyabb beton kültéren szétfagy pár év alatt.

3. Mindegy, ez a kőműves tempójától függ.

 

Előzmény: szupertitkos (61737)
C20NE Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61738

Kérj  a betonba kötéskésleltetőt

Előzmény: szupertitkos (61737)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61737

Köszi! Már csak pár kérdés:

1. A horganyzott vasháló hol legyen? Alul? Vagy távtartókkal feljebb?

2. A lejtés vége felé már csak 4 cm lenne a beton, ott csökkentsem pl. 3 cm-re az XPS vastagságát vagy inkább legyen mindenhol csak 3 cm XPS?

3. C16-os mixer betont javasolsz vagy házi 1:3-as keverést? A mixernél félek, hogy mire bedolgozzuk elkezd megkötni.

Előzmény: KömKel (61730)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61736

Kinek mi gyün be :D

Nekem tetszik ez a minimál kinézet. A fatárolóm is ugyanez a méret/forma, és attól pár m-re lesz.

Előzmény: joevagyok68 (61735)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61735

"(a tetőt csak pár cm-t szeretném túllógatni, 3 oldalról füves terület lesz)"

 

Ez szubjektív...DE az ÚGY ölég csúnyácska lesz ám !!!...szerintem...

(és még finoman fogalmaztam)  :-))

Előzmény: (M)Ákos (61725)
KömKel Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61734

1. 25x25 legyen a kengyel, négy sarkában a vasak

2. Középen, és érjen ki a legszéléig, a kengyelek tetejére rá kell rakni.

3. Jó igy.

4 15 cm tömöritve

Előzmény: (M)Ákos (61732)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61733

+5. 4 lapát sóder/1 lapát cementes beton jó-é? :)

Előzmény: (M)Ákos (61732)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61732

Köszi, akkor ilyesmi lesz a dolog, ha jól értem (ha egyszerre szeretném betonozni, akkor vhogy így tudnám megoldani):

 

Továbbiak:

1. A szélén a vasak 10x10 cm négyzetben legyenek a 30x30 gerenda közepén, vagy inkább 15x15 cm?

2. A vasháló milyen mélységben legyen, kiér-e a széléig, ill. hozzá legyen-e kötve a szélső vasakhoz

3. Kavicságy jó így, vagy legyen alul vízszintes?

4. 0/20 zúzott kavics jó-e tömörítve, és milyen vastagság kéne?

 

Kösz,

egy amatőr

Előzmény: KömKel (61731)
KömKel Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61731

15 cm es vasalt lemez elég, széleken 30x30as gerendával.

8as vashálóval, széleken 4 szál 12es vas, 30 cmként kengyellel.

Előzmény: (M)Ákos (61716)
KömKel Creative Commons License 2014.07.15 0 0 61730

A szerelőbeton egy nagy hűtőborda a ház alatt. Ha nincs teljesen leválasztva a házétól (és itt nincs), akkor kell rá hőszigetelés végig.

 

Tehát:

- szerelőbeton

- gv35

- 5 cm xps

- beton 1% lejtésben, min 6 cm vastagon, HORGANYZOTT vashálóval 

- burkolat

 

Dilatálni elég a fedett és nem fedett határán

Előzmény: szupertitkos (61715)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61729

amatőr vagyok, szal lehet hülyeség.

 

Én 2009 ben építettem egyet 2x2 méterest, a 4 sarkán 7.5 ös oszlopok, ajtónál plusz kettő.

Ma már 10 es tennék, de semmi baja.

oldalán sima lambéria van, na az a 2 méteren meghajlott, nyilván ma már hajópadlót vagy ilyen d profilú akármit tennék. illetve plusz egy tartót.

 

nem irtad mekkora lenne az oszlop....

 

az alap nekem sóderágy, a szélén körbe 30 cm  belül 15 cm beton benne háló. meg sem repedt, semmi. pedig este 11 kor fejeztem be az autóm reflektorfényénél, mert megcsúsztam.

 

most is tervezek építeni az új háznál, de itt már az oszlop tartókat  bebetonoztam, alatta meg térkő lesz, illetve már van is, az  nem reped stb...

 

de mire kell a barabáskő hozzáragasztod az mfp laphoz? az lesz a lábazat?

 

 

Előzmény: (M)Ákos (61725)
Szunyó Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61728

1 %.

3 méter széles a terasz a nyitott részen, fölötte 80 cm-es ereszkinyúlás van. Korlátja nem lesz, (körülötte föl kell majd tölteni az egész hátsó részt, mert a szomszédokkal szemben mi vagyunk talán a legmélyebben) havat egyszerűen le lehet róla söpörni. Össze kellett hozni a praktikumot a használhatósággal (lejtés vs. leves a kertibútor asztalán levő tányérban) és vállaltuk, mivel főleg azért készült, hogy kinn étkezzünk.

 

De hogy a valós lejtés mennyi lesz, hát azt csak holnap este tudom megmondani. :)

 

Előzmény: szupertitkos (61726)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61727

Én olvastam, sőt követem is az eseményt, mert egy hasonló szerszámtárolót szeretnék én is összehozni. Akár egy fényképes blogot is összedobhatnál róla, érdekelne. :)

Előzmény: (M)Ákos (61725)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61726

Hány %-os lesz a lejtés? 1%-1,5%-2%, ezeket olvastam. De pl. a 2% az már 6(!) cm 3 méteren, nekem elég durvának tűnik. Persze ha ez kell, át ez kell.

Előzmény: Szunyó (61724)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61725

Fagyosnapok 2014.07.14 17:57:22 ©
61722

 Az én kérdésem az lenne ,hogy miért van egy tárló  félméterre megemelve  / , 5 cm vtg, 0,5 m magasan) - /

 belvíz veszély vagy árvíz veszély miatt ?

 

Pont, hogy nem szeretném kiemelni, egy szintben lenne a talajjal/járdával (amihez csatlakozik az egyik oldala).

A barabás téglakőnek 2 célja lenne: 1. dekoráció: illik a környezetbe (terasz, kerítés is ezzel van burkolva), 2. védelem a felcsapó sár ellen (a tetőt csak pár cm-t szeretném túllógatni, 3 oldalról füves terület lesz). Tulajdonképpen lábazati vakolat helyett lesz.

 


astraturbod 2014.07.14 17:19:00 ©
61721

mekkora ez a faház, ugye rosszul értem, hogy 5 cm vastag beton alapot akarsz? mire kell a barabáskő?

mivel lesz a fahá oldala burkolva?

 

Részben megválaszoltam :)

2 x 2,5 m az alapterület. Palló váz + MFP. Tulajdonképpen csak 500 kg, de szeretek biztosra menni :)

Nem...olyan vastag alapot szeretnék, amilyen kell. :)

A házikóra a terv szerint EPS-t ragasztok, és színezem. Olyanra, mint a ház. Nem a hőszigetelés miatt, hanem így egyszerűen meg tudom csinálni :)

 

61678-ban leírtam a terveimet, csak valószínűleg túl hosszú lett, ezért mindenki lapozott :)

 

Szunyó Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61724

Hozzánk holnap jönnek teraszt önteni, ma bezsaluzták.

 

C16-os betont kértünk, vasalva lesz. Ez az egyetlen beton lesz (kb. 10 cm), alatta döngölt sóderágy van, alatta meg egy éve tömörödő föld. A teraszajtó nálunk is problémás, szerintem mindenhol. Én nem tettem elé (teraszajtó alátámasztás és terasz majdani betonja közé XPS-t, mert a tervező azt mondta, hogy az xps-re ragasztott burkolat másképpen fog mozogni (függőlegesen, súly hatására), mint a 8-10 cm-rel arrébb levő betonra ragasztott burkolat és mivel nagyjából mindenki PONT ODA szokott lépni ki-be járkáláskor, hamar megtörhet a burkolat.

Kb. 40 nm a terasz, ebből 30 nyitott. Dilatáció lesz, megfelelő helyen kimérve, mivel a járólap is megvan, hogy mi megy rá. Lejtés megbeszélve.

 

Előzmény: szupertitkos (61715)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61723

Upsz, szép kis lista... Okulásul nagyon jó, köszi! Én a (fedett) bejáratnál követtem el hasonló hibákat, maradt egy kis beton aljzatbetonozáskor, gondoltam, akkor oda pont jó lesz. Csak a dilatációs peremszegély és az XPS hőszigetelés maradt ki, úgyhogy szép kis hőhidat sikerült oda létrehozni, szuperül megy ki a padlófűtés melege az egész bejárati teraszra (~5 m2), pláne, hogy alul két sor kisméretű tégla került a PH30 alá. Tökéletes ház nincs, de legközelebb ha marad beton, otthagyom tört betonnak. :)

Nekem alul a teraszon XPS van, plusz rajta a baumit szilikonos vakolat, még arra gondoltam, hogy szilóval kinyomom a bitumenes lemez és a már vakolt XPS között, hogy alá se folyhasson a víz, bár ez nem tudom mennyire szükséges.

 

Előzmény: (M)Ákos (61720)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61722

 Az én kérdésem az lenne ,hogy miért van egy tárló  félméterre megemelve  / , 5 cm vtg, 0,5 m magasan) - /

 belvíz veszély vagy árvíz veszély miatt ?

Előzmény: (M)Ákos (61716)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61721

mekkora ez a faház, ugye rosszul értem, hogy 5 cm vastag beton alapot akarsz? mire kell a barabáskő?

mivel lesz a fahá oldala burkolva?

Előzmény: (M)Ákos (61716)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61720

Elrettentésül az én nappalihoz csatlakozó teraszom (5 éve burkolatlan):

- alap + szerelőbeton egyben a házéval, mint nálad

- a teraszra utólag öntöttek kb. 15 cm betont (lejtés rendben), simán rá az előzőre, neki a ház falának (38 PTH-NF) is vízszigetelés nélkül

- a terasz és a nappali aljzatbetonját a teraszajtó alatt sikerült összefolyatni (télen van egy fasza hideg sáv ott - igaz, nem mászkálok rajta)

- a terasz felső betonjába sikerült mészdarabkákat keverni (úgy kaparták fel a földről a maradék sódert - korábban ott voltak a meszes zsákok is), ezért 2-3 év alatt kráterek fagytak ki belőle

- (a fenti miatt is, gondolom) befolyt a víz a teraszon a 2 réteg közé, elváltak, és a felső megemelkedett (a külső sarkoknál néha át lehet látni közöttük!)

- a 6x3 m beton csinált magának egy dilatációt 1/3-2/3 arányban a 6m oldalon, ez nem nagyon mozdul (hajszálrepedés), talán 2 komponensű fólia a burkolás előtt elég lesz

- (vas van a terasz felső betonjában, de meg nem mondom, milyen és hol)

- ja, leburkolva 5 éve nincs (sok eszemmel a teraszajtó-beton kapcsolatot se tömítettem), valószínűleg ezért is kezdett látható gondokat okozni a bejutó víz: alul kezd elporladni a vakolat, a felmosólábazat meg lehullani

 

Még gondolkodom, mi legyen, talán ha le lesz burkolva, a maradék kis feljutó víz nem okoz gondot.

A terasz 70 cm-re van a talajszinttől, és 30-40 cm kavicsfeltöltés van a betonok alatt, talajvíz sehol. Tehát elvileg csak a zsaluköves lábazaton szívódik fel víz, annyi meg talán nem gond. Gondolom, mert a terasz 6 m-en csatlakozik a nappalihoz, de csak az ajtó körül okozott látható gondot a víz.

A hőhíd bosszantó, de ezért valószínűleg nem verem szét. A 10 cm homlokzati szigetelés rá van engedve, színezve.

A hideg padlót is csak az ajtó környékén érezni, az összefolyatott beton miatt (belül 10 cm szigetelésem van az aljzatban, rajta 6 cm beton).

A terv az, hogy ha kívül elkészültem a burkolással, belül kijavítom a fal alját...

 

Előzmény: szupertitkos (61717)
tszabi Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61719

Üdv!

 

Egy 50x70 cm-es ablak helyét szeretném beépíteni. Milyen építőanyaggal rakjam be, ha utána erre a részre fog esni a felső konyhaszekrény felfogatása (vagyis el kell bírnia a súlyát) ?

Bontott kisméretű tégla van, vagy inkább ytong, vagy nagyméretű tégla?

Gondolom másfajta tipli kell ytonghoz, illetve téglához.

(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61718

Kösz, ez is felmerült, de kevésbé macerás lenne a lemezalap, akár vastagabb is.

A fatárolónál én is pontalapokat csináltam, de az alja nincs betonozva. Homokkal elsimítottam, azon fólia + raklapok + a tüzelő, teljesen jó. Úgyis ritkán látom az alját. :)

Előzmény: szupertitkos (61717)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61717

Addig is, amíg Kömkel megérkezik (már én is várom, hogy mi legyen a terasz rétegrendje :): Én a fatárolónknál ott ahol az oszlopok vannak, lefúrtam 80 cm mélyre, feltöltöttem betonnal, bevasaltam és a lemezalapot ezekhez betonoztam. Gondoltam ebből gond nem lehet. :)

Előzmény: (M)Ákos (61716)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61716

Üdv,

 

Kerti tároló alapozásában kérek segítséget.

Lemezalap megfelelő-e egy cakk-pakk 700 kilós favázas épülethez?

10 db betonozható oszloptartóra (kék) szeretném elosztani a terhet. Ezek 14 cm-re lennének az alap szélétől.

Ráadásul el kéne bírnia még a szélén 4 sor élére állított barabás téglakövet (beton, 5 cm vtg, 0,5 m magasan) - ez a piros. Az alapot ennél kijjebb nem szeretném hozni.

Vélemények (Kömkel :))?

 

Köszi előre is!

 

szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61715

A szerelőbeton vízszintesen van, és egyben leöntve, tehát nincs elválasztva a lakótértől. A terasz ajtó alatt van XPS + a lakótérben az aljzatbeton alatt 8 cm lépésálló EPS. A terasznál lévő falakon pedig 30 cm magasan 12 cm XPS van. Érdemes lenne a teraszajtó előtt még hőszigetelést rakni?
Akkor a fedetlen részen jó lesz úgy, hogy:
1. GV35 bitumenes lemez leégetve, előtte kellősítve
2. C16-os beton (jó az ide?)
3. 1,5%-os lejtéssel a terasz részen (elég lesz?)
4. 4-es vashálóval (alul-felül-középen legyen?)
5. esetleg a terasz előtt még plusz lépésálló?
6. beszúrom ide a tervet, a dilatációt kb. 3 méterenként raknám, a nyári konyha az oszlopnál lenne elválasztva, a terasz pedig a pergolánál 1 cm-es szalaggal (így oké?)

Előzmény: KömKel (61695)
szupertitkos Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61714

Nálunk nem tudom mit ronthattak el az ácsok, de nagyobb felhőszakadás során a vápa alatt lévő gerendáról folyik (nem csöpög) a víz. Gondolom valahol befolyik a cserép alá és a fólia oda gyűjti össze. Ezzel mit kezdjek?

Előzmény: KömKel (61709)
Mariusi Creative Commons License 2014.07.14 0 0 61713

Keveset !

 Ha radikális változást szeretnél, ki kell cserélni az egész aljzatot. A jelenlegi rétegrend se biztos, hogy ez.  

 Födém  , párnafa - közte valamilyen feltöltés , majd vakpadló és erre a parketta.

 Persze az általad  elképzeltet is  ki lehet próbálni.

Előzmény: digium (61712)
digium Creative Commons License 2014.07.13 0 0 61712

Pár cm szintet kéne emelnem egy 125 éves bérházban lévő két szoba padlóján.

Jelenlegi rétegrend:

- fele alatt kávézó másik részen kapualj

- valamilyen födém

- párnafa

- parketta

A parketta kissé recseg, valamint a kávézóban egész nap szól a zene, ezért arra gondoltam, hogy lépéshang csökkentő lemezt (Steprock HD) tennék a parkettára erre 15 (?) mm nútféderes osb3-at rá alátéttel lamináltat.

Lehet ezzel a megoldással valamilyen páratechnikai problémám?

Ér ez valamit a zene és a parkettrecsegés ellen?

erga45 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 61711

Igen, fürdőszobai. Azóta annyit csináltam, hogy köszörültem egy hosszabb rudat, ami koppanásig végigér mindkét kilincsben, most jónak tűnik. Az eddigi valószínűleg túl rövid volt, épphogy beleért a képen látható kilincsbe, és egyszer csak "elnyalta" a hüvelyvéget.

 

Köszi!

Előzmény: erga45 (61701)
C20NE Creative Commons License 2014.07.13 0 0 61710

A csatornába vezetett fóliát pár év alatt az UV és a fagy tönkre teszi és így is úgy is a járdára csöpög ami alá kerül. Nálam sem vezette be az ács a csatornába.

Előzmény: KömKel (61709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!