Keresés

Részletes keresés

paul20 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 11207

Szia!

 

Köszi a választ, de a ventilllátoron nem gondolkoztam még, de majd átgondolom. Meg tudnád mondani a típusát a csönek, hogy azt keressem?

 

Üdv: Paul

Előzmény: HegyenVolgyon (11206)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.08.13 0 0 11206
Azt elfelejtettem leírni, hogy azt, hogy ettől melegebb nehezen elképzelhető, arra alapozom, hogy nem volt ventillátor, ami hajtja a levegőt, illetve 12-es csövet tettem a 15-ös nyílásokra, tehát torlódott a levegő. Logikusan, ventillátorral meghajtva, 15-ös csövekkel hidegebbnek kell lennie.
Előzmény: HegyenVolgyon (11205)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.08.13 0 0 11205
Én csúcsüzemben 200 fok körüli hőmérsékletet mértem a Temporis meleglevegő kivezetésére rakott 12 cm átmérőjű flexi alucsövön kb 1,5 m hossz után. Ettől melegebb nehezen elképzelhető szerintem felmelegített levegő esetén, feltételezve, hogy nem a füstgázt akarod elszállítani :-)
Egy kereskedelemben kapható flexibilis alucső 350 fokra van hitelesítve elvileg.
Nekem nem tetszett a szaga, mikor átforrósodott, de ez valószínűleg nem az alucső hibája.
Előzmény: paul20 (11204)
paul20 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 11204

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen csövet ajánlotok a meleg levegő elszállítására  több helyiségbe. A kandallómat a ház közepére tervezem és 2 szobába és a fürdőbe szeretném a levegőt elszállítani. Több flexibilis csövettaláltam a neten, de nem tudom, hogy ezek kibírják-e a hőmérsékletet, amit szállítani fogok.

 

Mekkora hőmérséklet szokott általában ilyenkor keletkezni?

 

Üdv: Paul

 

 

porgesz Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11203
Hát igen az ilyen munkákat ezután is vele fogom csináltatni szép munkát végzett.
Előzmény: sujgojo (11202)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11202
le a kalappal az ilyen elszant restauratori munka elott! szinte a semmibol visszahozni a mar elveszett kalyhat, ez igen. ha ennek a szemleletnek csak a csiraja meglenne az atlag magyarban, akkor most nem ugy nezne ki az orszag, ahogy
Előzmény: porgesz (11194)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11201
Húha, köszi, ez nagyon kimerítő, nem biztos, hogy mindent értek. :-)

De kiegészítésképp: a 3-5 kW az ő becslése, a 100 fokos visszahűtést meg én saccolom, hasraütve, tehát ne varrj rá gombot.

A hőcserélő nem a kandallóban lenne, hanem a vizes adapterhez csatlakozó kör ezen keresztül csatlakozna a normál központi fűtési körhöz. Tehát nem kormolódik.

A nagy kérdés inkább az, hogy
1. a füstgáz-visszahűtés miatt kondenzálódik-e a kémény és marad-e elég huzata (asszem alább írtam, hogy kemény mindössze 125 mm-es a belső átmérője, az igen agyas béleltetés miatt - köszönet a kéményseprő hatóságnak!)
2. rásegít-e ez így érdemben a fűtésre (ahogy enézem az általad írottakat, valószínűleg nem)
Előzmény: tűz_tér (11199)
tűz_tér Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11200
A felső és az alsó kisebb módosításokkal, a középső akár úgyanígy is megépíthető Ytongból.
Vakolat lehet vmilyen kályhásvakolat, finomszemcsés dörzsvakolat, vagy gördülőszemcsés vakolat.
A laminált padlót kandalló alatt jobb lenne kivágni, nem is annyira a hő, mint a kandalló tömege miatt.
Előzmény: ködkürt (11195)
tűz_tér Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11199
Van egy 10 kW névleges teljesítményű kandallód, aminek az ehhez tartozó hatásfoka fejből talán 78%, de számoljunk 75-tel.
Ez azt jelenti, hogy névleges teljesítményen a kandallód összes vesztesége (ebben nem csak a füstgázzal távozó hőmennyiség van benne, hanem az el nem égett anyagok is, tökéletes égés ugye nincs) 3,3 kW. Na ebből fog a "maistro" kivenni neked 3-5 kW-ot, a füstgáz 100 fokos visszahűtésével.
Mondjuk ha ilyen jó fizikából, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy számolta ki azt a 100 fokot.

Nézzünk egy átlagos esetet, mikor mondjuk a folytonégő tűztérben 5 órát tüzelsz egy megrakással.
Ekkor a max. teljesítményed 20 kW körül lehet (ebből talán ki is lehetne venni a 3 kW-ot a hőcserélőn), de ez kb. 20-25 perc. Nyilván nem akarsz óránként 2x rakni a tűzre (mellesleg a tűztérbetét sem örülne neki).

Az 5 órából lesz 4, mikor a névleges alatti teljesítményt adja le a kandalló, abban átlagban 1 kW körüli értékkel számolhatsz. Vedd még figyelembe azt is, hogy a névleges alatt a füstgázhőmérséklet is kisebb, és minden mm koromlerakódás kb. 10%-kal rontja a hőcserélő hatásfokát (egyáltalán, tisztítható az a hőcserélő? ).

Szóval érdemes e, nem kis beruházással (hiszen a hőcserélőnek egy ugyanolyan leválasztott kört kell kialakítanod, biztonsági berendézesekkel együtt, mint egy vízteres kandallónak) egy jó folytonégő tűztérből csinálni egy rossznak is csak jóindulattal nevezhető kazánt?
Előzmény: Schaumari Gyüttment (11189)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11198
Értelek, köszi.

Közben kiderült, hogy a májsztró nem meri bevállalni, épp amiatt, amit te is írsz. Asszem beszélnem kéne kéményseprővel.
Előzmény: gmkiev (11192)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11197
Értelek, köszi.

Közben kiderült, hogy a májsztró nem meri bevállalni, épp amiatt, amit te is írsz. Asszem beszélnem kéne kéményseprővel.
Előzmény: gmkiev (11192)
gmkiev Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11196

Valószínű Ytong a váz. Láttam már búbos kemence formát is kialaítani belőle. Egy ajkai kandalló építő mester munkája. Gyönyörő.

Lehet alatta laminált padló, ha a tűzveszély miatt kérdezed. De általában kő, a kővel találkozik, tehát praktikusabb kimetszeni az alját.

A szinezés, jóminőségű habarcs illetve szín.

Előzmény: ködkürt (11195)
ködkürt Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11195

Illetve mégegy kérdés volna:

Ha laminált padlóm van, rátehetek-e egy olyan kandallót, aminek a tűztere a képeken látható módon viszonylag messze van a padlótól - kb 40-50cm? Vagy semmiképp nem lehet alatta laminált, fel kell szedjem?

 

köd

Előzmény: ködkürt (11193)
porgesz Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11194
Értem a furcsaság okát. Ez régi táblás kályha azok készültek ilyen nagy csempékkel. Ritka már nem is nagyon lehet ilyeneket látni. A régi csempéből sajna semminem maradt, csak egy árva fénykép meg az öregek a faluban akik emlékeztek rá valamennyire.
Előzmény: sujgojo (11187)
ködkürt Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11193

Ámberek! Segítség kellene nekem. Kandallóépítést fontolgatunk.

Valami hozzáértőt kérdeznék, hogy a lenti stílus is kivitelezhető-e ytongból? Nem pont ugyanezek a formák, csak úgy általában a stílus. Vagy ezek miből készültek vajon? A fehér "vakolat" azmiaz rajta?

Köszi:

köd

 

 

1

 

 

 

 

2

 

 

 

3
gmkiev Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11192

Én inkább az adapteren kicsapódó vízer utalatam, mert az a kandallóba fog lefolyni.

Mert amelyeket én láttam, az közvetlenül, függőlegesen ült a kandallón.

És nagy esélye van a "harmatpont alatti" hőmérsékletnek, és vízcseppek megjelenésének.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (11188)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11191
Sztem 75nm nem lehet gond...
Előzmény: Törölt nick (11190)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11189

Hm, a kandalló a nappaliban van, ami egy légtér a konyha-étkezővel (kb. 45nm). Ehhez jön pluszban a nappaliból nyíló lépcső a tetőtér felé, az ottani közlekedőbe is felmegy a meleg. Ez van most, sima légfűtés esetén.

 

Az adapterrel azt szeretném elérni, hogy az új kör egy hőcserélőn keresztül rásegítsen a teljes központi fűtésre. Nyilván egy 170nm-es házban nem lehet elvárni, hogy egy 10kW-os kandalló kifűtse vízoldalon az egészet, de átmeneti időszakban, ill. rásegítésre sokat segíthet. A májsztró azt mondja, hogy 3-5kW-ot tudunk vízoldalon levenni.

 

A hatásfokot nem tudom, elvileg a folytonégő kandallóé elég jó.

 

Gratula a kandallódhoz :-)

Előzmény: Törölt nick (11183)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11188
A kondenzálódás azt jelenti, hogy a pára kicsapódik a kéményben? Gondolom, ez nem lehet akkora probléma, maximum lefolyik a kürtőben (ami roszdamentes acélból van) oszt kész.
Előzmény: gmkiev (11182)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11187
azert irtam hogy furcsa, mert meg nem lattam olyan kalyhat aminek az egyik fele falazott a masik meg csempezett. de ha te kalyhas vagy akkor mar biztos talalkoztal ezzel a tipussal. az is elter az atlagos kalyhaktol, hogy ha jol latom, vagy fel meter magas egy csempe. nem volt meg semmi a regi kalyha romjaibol? egy darab se?
Előzmény: porgesz (11184)
misbelief Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11186
Amúgy szép munka, nekem tetszik, tényleg egyedi.
Előzmény: porgesz (11184)
misbelief Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11185
Ha foglalkoznál kandallóval is, nem írtál volna ilyen hülyeséget. :)
Előzmény: porgesz (11184)
porgesz Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11184
A csempe 220e volt de sablont meg mindent kellett csináltatni hozzá. Azt nem értem hogy furcsa ez ilyen volt eredetileg. Én csináltam mivel kályhás vagyok de csak cserépkályhát építek kandallóval nem foglalkozom szerintem az egy ipari hulladék fűtés szempontjából. Nekem nem arra kell a kályha hogy lássam égni a tüzet hanem minél kevesebb fával minél tovább meleget adjon. Erre a cserépkályha a legjobb. A faluban egy ilyen volt és arról volt egyetlen régi fekete fehér kép. Ez volt a kiinduló pont.
Előzmény: sujgojo (11181)
gmkiev Creative Commons License 2009.08.12 0 0 11182

Az aggodalmad jogos.

A kondenzálódásról is faggasdki a szakit.

Meeg,hogy mi van ha mégsem gömbölyű adolog?

Előzmény: Schaumari Gyüttment (11178)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11181
ez tenyleg nagyon egyedi, meg hasonlot se lattam. nagyon horribilis volt a csempe ara?
egyebkent mit tudtal meg meg a regi kalyharol? miert ilyen furcsa? biztos van valami oka. ki csinalta? volt e hasonlo a faluban?
Előzmény: porgesz (11177)
cdl1 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11180
Szia.
ITT megtalálod a hozzászólásaimat a témában, ha kell még valami, szivesen leírom.
Van külön fűtési rendszer(gáz), a kandalló később került be.
Nem mértem a fogyasztását, ez lesz az első teljes tél vele.
Hajnalban bekapcsol a kazán, az életmódom miatt csak este fűtök vele.
De elég egy ekkora lakáshoz egy ilyen kandalló.
A lakás elrendezése nem lehetne szerencsésebb, így mindenhol meleg van.
Előzmény: Tipcsok (11175)
napalm. Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11179

tisztelt topiklakók!
mai napon a meszelés és takarítás után beüzemelésre került a panoramic.

jelenleg a kiégetés történik, nagyon kellemes hőmérsékletet áraszt itt mellettem;)

 

 

 

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11178
Urak, kérdés: van egy Supra M58-as folytonégő kandallóm, 10 kW-os, már majdnem 3 éve gyönyörűen üzemel. Most fogok vizes adaptert szereltetni rá, és a májsztró érdeklődött, mennyi is a kémény átmérője. Az alaprajzon ez nem volt rajta, szóval benéztem a kéménytisztító ajtón. Nos, meglepetés ért: a kémény ki van bélelve (csókoltatom a kéményseprőket), és így a belső átmérő mindössze 12 centi (ha jól mértem, de max. 2 cm-rel lehet több)!

Kérdés, hogy ez gond lehet-e. (Eddig mindig gyönyörűen szelelt a kémény, de kicsit tartok tőle, hogy ha a kb. 300 fokos kilépő hőmérsékletből az adapterrel leveszek kb. 100-at, akkor nem lesz elég jó a huzat.

Köszi előre is a szakértő hozzászólásokat.
porgesz Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11177
A kép nem tudom miért nem jelent meg
porgesz Creative Commons License 2009.08.11 0 0 11176
Egy év után elkészűltek a csempéim és a kályhát is megépítettem. Egyedi darab lett valóban mert több ilyen nincs. Hosszas kutatás után és és egy régi fénykép alapján felépült a származási helyére. Még apró simítások vannak az alsó részen. Ha készen lesz felrakom a képet. Várom a véleményeket szerintetek milyen lett?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!