Keresés

Részletes keresés

tusi74 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23704
Én pedig azt szoktam, hogy rendesen beírom a keresőbe, amit szeretnék, bepipálom az opciókat, ami nekem kell (Europe Union, PayPal), majd a lap alján RSS-t állítok be rá. Mivel Operát használok, ezt az RSS-t tudom vele kezelni, de mostmár kezeli az RSS-t az Explorer 7, és a Firefoxnak is van hozzá pluginja.
Előzmény: Törölt nick (23702)
REMbraNT Creative Commons License 2008.01.28 0 0 23703
Szerintem ez kell neked http://pages.ebay.com/wantitnow/

Másrészt azt én sem értem miért állítja be valaki 1 dolcsira a kezdő értéket, főleg ha értékes termékről van szó. Az ok, hogy több látogatót vonz, de aki csak 1 dolcsit adna érte, arra amúgy sincs szükséged. Szóval én azt mondom, mikor hirdetek valamit, az abszolut minimum árat adom meg kezdő tétnek, amiért eladnám, szóval nem állítok be 1 dolcsit lesz ami lesz, mert annyiért nem adnám el soha.

Már volt vagy 70 tranzakcióm és kb ez a lényeg:

-Fontos a sok jó feedback
-Lehet 0 feedbackje is, ha olyasmit árul ami nagyon kell és nincs másnak. De értékes cuccot akkor sem érdemes így venni mert lutrira nem éri meg.
-Lényegtelen mit ír oda hogy csak hová postáz. Mondjuk ha ki van írva a leírásban is akkor megértem de ha nincs, akkor nem érdekel, megveszem és kész, küldje ide. Küldeni is szokták szó nélkül.
-A fenti említett lapon lehet kérni is ami éppen nem kapható. Talán 3szor használtam és egyszer volt is megkeresés minimum.
-Ebay.com, ebay.de, ebay.fr, ebay.co.uk, ebay.it, néha nagyon szét kell nézni.
-USAból USPS priority mail vagy USPS express, Németből Hermes Paketshop. Máshonnan nem tudom, nekem ez a két top rendelési hely, és az említett szolgáltatások gyorsak és online követhetőek.
-Néha nem éppen azt kapod amit látsz, ez benne van a pakliban, és tűréshatáron belül simán add a pozitív feedbacket (vagy semmit) mert nem tudom te hogy vagy vele, én nem szeretem a problémákat. MINDENT sokkal olcsóbban veszek ebayről (vagy nem, na de máshol nem is lehet kapni), szóval néha 20ból egyszer nem számít egy kis probléma. A klasszikus probléma ami egyszer előfordult velem, hogy kiteszi az ember a képet a termékről, eladja, szerez egy másikat és ugyan azt a képet teszi fel holott lehet hogy ez a másik, tele van karcolássokal vagy itt ott nem pontosan olyan a színe, formája.
-Paypal vagy utalás. EUn belül ha nincs paypalja utalni szoktam, ennek költsége változó, Németbe pl 3000 FT környékén van az utalási díj és kb 3-5 nap alatt ér oda a pénz. De múltkor vettem máshol Finnországból egy dvdt utalva és vagy 4-5000 Ftot levontak. Ja itt jegyzem meg, be kell állítani, hogy csak a saját bankod költségeit vállalod, vagy a kedvezményezett bank költségeit is. Nos sajnos mindkettőt neked kell állni mert mint írtam, néha az utalás díja töb mint a terméké és így az eladóval tolsz ki, aki nem tudom mit szólna hozzá.


Röviden ennyi még biztos millió dolog van.


Viszont én is kérdezek. Sosem adtam még el ebayen. Innen Hungaryból megéri ez? Ti mit árultok amire a nagy nyugatnak is szüksége lehet és itt olcsóbb tehát drágábban lehet eladni?

Mert pl múltkor néztem azt az agyonreklámozott Tahiti Noni italt, nos németeknél drágább, szóval lehetőségek, viszont ha hozzájön 2-3000Ft posta, már bukta.

Na persze letölthető könyvek írások egyebek simán árulhatók innen is haszonnal.
Előzmény: Törölt nick (23702)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23702
Sziasztok!
Abszolút kezdőként szeretném megkérdezni, hogy az ebay-nél hogyan lehet tételfigyelést beállítani, ami alatt azt értem, hogy pl. érdekel a "kreuzer" típusú régi pénz, akkor hogyan tudom beállítani, hogy ha valaki feltesz egy ilyen szót tartalmazó terméket, akkor az ebay rendszere automatikusan küldene egy email-t a konkrét termék adataival. A Vaterán "Tételfigyelő"-nek hívják.
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23701

köszi.

 

lejjebb: ne aggódj nem fogsz. messziről megismerem az olyat mint te. kukacoskodik minden centen. első fuvallatra tiltólistára teszem mind. vásárolni kell nem zsi..skodni.

 

részemről nem reagálok többet a "segítőkész" hozzászólásokra.

Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23700
Ja itt is ezt írják kb.: csak az első újralistázásra érvényes, azonos kondíciójú listázásra 90 napon belül és kisebb vagy egyenlő kikiáltási árral.
Előzmény: rigo88 (23698)
Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23699
Azt hiszem, ha újralistázás után elmegy a termék, akkor visszakapod a második listázási díjat, ha nem, akkor azt is buktad, legalábbis én így tapasztaltam tavaly, de lehet ez is változott azóta.
Előzmény: rigo88 (23698)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23698

tehát a kérdés újra higgadtan:

http://pages.ebay.com/help/sell/questions/free-relist.html#requirements

 

ha újralistázom a termékeket, akkor nem kell érte újra fizetni listázási díjat? csak a végén fogják elszámolni a final fee-t? a final fee-be bele lesz számolva minden egyes újralistázás valahányszor megtettem azt vagy csak egyszer?

 

r.

TheGunn Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23697
Szerintem igazad van. Szíved joga eldönteni mennyiért adod. Csak előfordulhat, hogy nem veszik meg :P. Ilyenkor viszont ne sírj.
Előzmény: rigo88 (23695)
cath555 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23696
Mi is a felhasznaloneved, csak hogy nehogy veletlen beledfussak az eBayen?
Előzmény: rigo88 (23695)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23695
én meg azokat utálom, akik nem a kérdésre válaszolnak, hanem mellébeszélnek. mikor bemész a boltba, és veszel egy kiló kenyeret, szerinted nem TE fizeted meg a szállítási költséget, és adott esetben az üzlet bérleti díját, fenntartási költségét?? mikor drágul a benzin, vagy a bérleti díj, nem fizetsz többet azért a kenyérért? hát még jó hogy nem én fogom megfizetni a szállítást, meg az ebay-adót, hanem a vásárló. és rohadjak meg, hogy nem adom annyiért mint vettem, esetleg olcsóbban a terméket, mint vettem. még van pofám hasznot rátenni mi? nonszensz. tényleg. mea culpa.
cath555 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23694
Te ha feladsz egy hirdetest a hirdetesi ujsagban, nem fizetsz erte? Mi a gond ezzel, nem megy a fejembe, te igenybevettel egy szolgaltatast. Az, hogy az arucikkek nem mentek el, ezen mit sem valtoztat. Attol meg hasznaltad az eBay hirdetesi feluletet. Ez nem rejtett koltseg. Nem kotelezo az eBayen hirdetni. Es azokat az eladokat "utalom" a legjobban, akik meg a listazasi koltseget meg a PayPal-konverzio soran levonando koltseget is a vevokre verik, igy jonnek ki horror szallitasi- es kezelesi koltsegeik. Szerinted az eBay = Voroskereszt?
Előzmény: rigo88 (23688)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23693

és még esetleg ha volna valami "rejtett költség" arról tájékoztathatnátok, ha már a hivatalos helyen nem tájékoztattak semmi ilyesmiről. (a kisbetűs részt az oldal legeldugottabb helyén természetesen nem kerestem fel, úgy érzem, hogy profitorientált nagytőkés taktika <- és itt tudjátok "kikről" beszélek - nem tájékoztatni az ügyfeleket minden költségről regisztrációkor)

r.

rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23692

még annyi lenne a kérdésem, hogy az "újralistázás" az is újra ugyanannyi málna, vagy az kedvezményes, esetleg (amit kétlek) ingyen?

rig.

garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23691
Semmi nincs ingyen! :))
Előzmény: rigo88 (23688)
Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23690
Itt az egyik magyarázat a magas, néha pofátlan szállítási költségekre, ami után nem kell jutalékot fizetni az ebaynek! Másrészről nem érdemes olyan cuccokat felrakni, amit kutya se vesz meg, mert csak ráfizetés van vele!
Előzmény: rigo88 (23685)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23689
az, hogy mellette NEM adtam el 27 árut. és ha újra listázom, már ki is dobtam az ablakon azt a nem várt nagy nyereséget. és semmi garancia, hogy elviszik azt a maradék árut.
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23688
jó a 23685ös hozzászólásomon látom hogy hülyeséget írtam, de tényleg nincs értelme így hirdetni, ha "vagy elkel vagy nem" van, mindenképp fizetek. nincs heti 15ezrem lutrira. vagy elviszik, vagy nem. persze. ezért nem értem, mert van többezer, akár többszázezer termék ami nem kel el, akkor is mindenki fizet mint a kisangyal? fujj.
garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23687
Eladtál egy 300 forint értékű cuccot az ebay-en 29000 forint áron?

Akkor mi a baj azzal, hogy fizetni kell az ebay felület használatáért?
Bosszantó lenne, ha 500 forintért adtad volna el. De így?
Előzmény: rigo88 (23685)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23686
azért is kérdezem, mert ha egy ojróért rakom ki a cuccot, és netán 1ért kel el, akkor a listázási díj, és az eladás utáni díj majdnem egy egész euró.. MI értelme? erről nem szólt a fáma :(
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23685

de akkor ki árul az ebayon? nem éri meg..

ez tuti? csak mert a múltkori málnát úgy láttam, visszautalták. azaz kinullázták a számlám.

 

meg ez mi?

 

Insertion fee of EUR 0.391304 converted to $0.572986 at a rate of 1.46430 (as of Jan-17-08). 

 

valami rate alapján húznak +pénzt? hát eddig örültem ma. hogy egy 300 forintos terméket 29ezerér' adtam el.. de úgy látszik a haszon bukott.

 

 

cath555 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23684
Miert kapnad vissza, hiszen hasznaltad az eBay szolgaltatasait, ti. a hirdetesi feluletuket.
Előzmény: rigo88 (23682)
Leki Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23683
Rossz hír! Azt buktad, ez egy lényeges különbség a vatera meg az ebay között pl.!
Előzmény: rigo88 (23682)
rigo88 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23682

üdv!

el nem adott termékek listázási díját ugye visszakapom? 29ből 27et nem adtam el, és most valami 56dolláron áll a számla. mikor írják jóvá az el nem adott termékek listázási díját?

garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23681
Októberben vásároltam egy olyan ázsiai eladótól, akinek az első vevője voltam. Már többszáz tranzakciója van, s eddig 100%-os. Azóta már közvetlenül vásárolok tőle, ebay-en kívül. Közben kiderült, hogy USA cégek beszállítója és, hogy most építik az új gyárukat. Vagyis megy minden rendben.

Ne vettem volna meg tőle a terméket, amire szükségem volt? Csak azért, mert még előttem senki nem vásárolt tőle?

De az eddigi 400 partnerem között is akad tucatszám olyan, akinek csak pár eladása volt. Nem ezen múlik a jó üzletkötés. De természetesen legyen óvatos az ember!

Előzmény: pittipitti (23680)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23680
Én máshogy értelmezem ismét....
Majd kiderül ha valaki 50 feedback alattitól vagy 98% + alattitól vesz majd valamit és nincs elég zárolt pénz a teljes refundra ha refundot ítél meg a paypal....

Nagyon ritkán fog ez előfordulni de megvárjuk.....
Addíg pedíg mindenkit óvunk hogy 98% alatti vagy 50feedback alatti eladótól vegyen valamit.....ez az eset is szörnyen ritka lesz mert már szinte ilyen eladót nem is fog találni.....na meg olyat akinél nem lesz elég pénz a zároláskor.

Ritka lesz mint a fehér holló ez az eset de ide a fórumra úgyis csak az ír majd akinek problémája van....
Egy másik fórumon van ilyen hasonló ügy....majd megvárom annak a lezárultát....kb 45nap után okosabbak leszünk.
Előzmény: garfieldka (23679)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23679
Ez így önnmagában édeskevés!

Ismét az alma-körte esete áll fenn a vitánkban. Két külön dologról beszélünk, tehát természetesen nem érthetjük egymást!

Én végig a Paypal vevővédelméről szóltam (PayPal Buyer Protection). Te viszont általánosítva a vevő panaszrendszerét ismertetted (Buyer Complaint Policy).

A kettő között óriási különbség van.
1.) A vevővédelem lehet alapszintű, vagy bizonyos kritériumok megléte esetén magasabb szintű. Egyes országokban feldolgozási költséget is kell fizetni! Ilyen országokban viszont csak egyszintű a védelem, pl. Hong-Kong esetében is. A vevővédelemnél nincs szerepe annak, hogy egy 10 tranzakciós és ebből 4 negatív feebback-kel rendelkező eladótól vásárol-e a vevő, vagy pedig 15 ezres eladással és végig 100%-os feedback-kel büszkélkedik a partner. Ebben az esetben nem lényeges, hogy van-e a számláján pénz vagy az éppen üres.

Az eladó statisztikája akkor érdekes, ha az alapszintű védelem nem elég a termék esetleges kártérítésére, mert a termék túl drága. Ekkor vagy felvállalom a rizikót, vagy nem veszem meg a terméket. Ha az eladó sok tranzakciós (legalább 50) és 98 (nem 95!!!) %-os feedback-je van, akkor magasabb szintig leszek védve.

Persze erre a védelemre a vevő még mindig csak akkor jogosult, ha az eladó több egyéb kritériumot is teljesít. Most nem részletezem.

2.) Amiben teljesen egyetértünk, az a Buyer Complaint Policy, vagyis a vevők panaszrendszere. Itt ugyanis valóban csak akkor kapja vissza a pénzét a károsult vevő, ha van az eladó számláján pénz és csak a számlán lévő összegig kártérítik. Ha nincs pénz, nincs kértérítés!
Ez a rendszer azonban nem az ebay keretein belül regisztrált termékek vásárlására vonatkozik (arra szolgál és csak arra, az 1. pontban ismertetett vevővédelem), hanem a Paypal-lel kifizetett egyéb javak vagy szolgáltatások vásárlásakor működik.

Mindezt az érdeklődők elolvashatják a Paypal szerződés 9. pontja alatt, amely szerződést a számla nyitásakor aláírtunk, azonban többször módusult, legutóbb 2008. január 25-én.

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/UserAgreement/ua/EUUA#pbp-policy

******************************************************************

Nagyon remélem, hogy ezzel tiszta vizet öntöttünk a pohárba! Így akit érdekel a dolog, áttanulmányozhatja a szerződést!

Továbbra is az a véleményem, hogy a fórumonnak nem lehet célja mindenki ügyes-bajos dolgának az intézése. Valójában akkor segítünk másoknak, ha felhívjuk a figyelmet a buktatókra és lehetőleg a bajok bekövetkezte előtt tájékoztatjuk az érdeklődőket arról, hol és mit érdemes áttanulmányozniuk a zökkenőmentes üzletkötésekhez!








Előzmény: pittipitti (23678)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23678
9.9 eBay Items Eligible for PayPal Buyer Protection. Every item on eligible eBay sites (except Live Auctions and vehicles) that meets the above requirements is eligible for PayPal Buyer Protection up to the Basic Tier Amount, but items are only eligible for PayPal Buyer Protection up to the Top Tier Amount (and should be identified as eligible items in the eBay listing) if:

1. The seller's eBay feedback rating is at least 50; at least 98% of the seller's eBay feedback is positive, the seller is a PayPal User from an eligible country, the seller has a Verified Premier or Verified Business Account in good standing; and
2. The listing was on an eligible eBay site (eBay.com and certain other eBay sites self identified as such) and PayPal is listed as an acceptable payment method.
3. PayPal is listed as an acceptable payment method; and
4. The seller is a PayPal User from one of the following countries:
- Argentina
- Austria
- Australia
- Belgium
- Brazil
- Canada
- Chile
- China
- Czech Republic
- Denmark
- Ecuador
- Finland
- France
- Germany
- Greece
- Hong Kong
- Hungary
- India
- Ireland
- Italy
- Jamaica
- Japan
- Korea
- Mexico
- Netherlands
- New Zealand
- Norway
- Poland
- Portugal
- Singapore
- Sweden
- Spain
- Switzerland
- Taiwan
- Thailand
- United Kingdom
- United States
- Uruguay
Előzmény: pittipitti (23676)
adri09 Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23677
145 dolcsit vissza kapok... :-) :-(

mondtam neki TE tudod vazze, sok órát rendeltem volna még, de mivel ilyen faxa gyerek voltál nem fogok és csinálok egy antireklámot is neked.....

ITT NE VÁSÁROLJATOK!!!!! :http://www.watches88.com
Előzmény: garfieldka (23671)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23676
Akkor olvasd el a szabályait mégegyszer...
50 feedback alattinál és a 95% alatti pozitív alattinál nem érvényes a bizti...ekkor csak abból adnak amit lefoglalnak az eljárás indításakor a számláján.
De ezt már pár hónappal ezelőtt leírtam itt ezen a fórumon idézve a megfelelő paypal oldalt.....lapozz...most nem fogom ismét megkeresni.

Tehát a vevőbiztinek feltételei vannak.....de ha a feltételek nem teljesülnekakkor is tud a paypal adni ha van miből leemelni.
Előzmény: garfieldka (23674)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.27 0 0 23675
De megnéztem és a kérdezőnek van paypalbizti jogosultsága mert 50nél több feedbackes eladótól vett akinek a + aránya nagyobb 95%-nál.


Ez nem jogalap a vevővédelemre! Csupán ajánlás a Paypal részéről, hogy lehetőség szerint ilyen eladótól vásároljunk, mert a kockázat kisebb, mintha pl. sok negatív értékelésűtől vásárlonánk.
Előzmény: pittipitti (23672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!