Keresés

Részletes keresés

kkmd Creative Commons License 2006.01.31 0 0 124

Heló, mindenkinek,

senki nem fog meghalni:)egyébként meg akik meghalnak nemérzik elötte h megfognak...enmar kezdem unni h mindennap megfogok:)

 

Home3 : Gratulálok, az első lépést már ezennel meg is tetted a gyógyulás felé! :) ha már kezd eleged lenni az egészből, akkor már jobb napokon nem is fogsz ezzel foglalkozni

 

de tényleg nincs jelenleg semmi különösebb bajom.kivéve ha nem koncentrálok rá h legyen:)

 

Ugye említettem, hogy hidegfrontos-szeles napokon nem érdemes szívre ható gyakorlatokat folytatni? Volt egy-két-sok eset, mikor kizárólag koncentrálással (!) sikerült bőven 50 körülire levinni a pulzust, de olyan apróság "csúfította" el az eredményt, hogy volt akkora szünetem, mikor több mint 2 mp-re is kimaradt egy-egy ütés. És azt én is éreztem, hogy szorít-szorít, de még megy a verkli, aztán szünet kb. 2 mp-re, és utána indul újra, érdekes módon ilyenkor nem éreztem azt a marha nagy dobbanást, mint az extráknál, hanem csak teljesen normál ütés jött, néha még gyengébb is, mint egyébként. De ezzel már csak akkor szórakoztam, mikor már elmúltak a félelmeim.

 

Ja és ezeken a napokon bármennyi kávét megihatok (szinte) a pulzus minimálisan gyorsul csak fel, ellenben az extrák ellen jót tett!

 

Dumdumka :Pitvari meg változó. Volt egy nap alatt 377, 158, 1600db is.És még sose mondták azt, hogy ez olyan sok , hogy gyógyszer kéne rá.

 

győztél:)))) Így már egyáltalán nem csodálkozom, hogy kiakadsz!  Nekem csak néhány izolált SVES, ill. VES jött össze, néhány pause-val, de azért tudom, hogy milyen rossz lehet Nektek is , mert már ennyitől rosszul voltam!

 

Éppen ezért a terhesség abból a szempontból szörnyű volt, hogy rengeteget extrázott,

 

basszus, így csináltad végig a terhességed, nem irigyellek, én még akkor nem tudtam sokáig, hogy a rosszullétecskék szíveredetűek lehetnek, a kötelező terhességi EKG semmit sem mutatott természetesen, viszont a szüléstől nagyon féltem, hogy légszomjam lesz, de megnyugodtam és elfeledkeztem róla szerencsére, mert láttam, hogy van oxigén, ha kell.

 

Apropó a szülés maga, hogy sikerült?

Előzmény: home3 (121)
dumdumka Creative Commons License 2006.01.31 0 0 123

 

 

Sziasztok!

 

A pitvarit meg a kamrait csak EKG-n lehet megkülönböztetni- mondja az orvos.

De ahogy figyelem magam, bár lehet, hogy hülye belemagyarázás az egész, akkor kamrai, ha a nagy dobbanást oldalt érzem a karom alatt, pitvarinál meg a mellkasomban.És néha már előre érzem, hogy jönni fog és akkor valahogy nyelek egyet.

De írtátok, hogy rajtatok is volt 24 órás EKG Holter, az mit mutatott? Nekem volt sokszor, amikor egész nap csak pitvari volt (SVES-nek rövidítik), és 2x volt olyan, hogy egyik nap 3, másik nap 5 kamrai (VES) volt a pitvariakon kívül.

Pitvari meg változó. Volt egy nap alatt 377, 158, 1600db is.És még sose mondták azt, hogy ez olyan sok , hogy gyógyszer kéne rá.

Nektek volt már olyan, hogy 2-3 jött egymás után?

Az a szimpatikus kardiológus ismerősöm azt mondta, hogy most aza terápiás irányelv, hogy ezekre az extrákra ha nincs egyéb szívbetegség-márpedig a prolapszust nem tartják annak, nem gyógyszerezik, mert volt valamilyen kísérlet, infarktuson átesett betegeknek adtak antiarritmiás szert és az okozott mellékhatásként halálos ritmuszavart.Abba is hagyták a kísérletezést.

Az a pannonhalmi nem véletlenül pannonhalmi szívnyugtató tea?

Egyébként 28 éves vagyok, és most itthon vagyok a 10 hónapos nagyfiammal.

Ti is mondjatok magatokról valami közelebbit.

Nektek is van néha halálfélelmetek ezek miatt?

Egyébként néha napokra, hetekre sikerül úgy lekötnöm a figyelmem, hogy nem veszem észre, mikor dobban olyat, és a sport valóban jó.

Régen minden este futottam 4-5 km-t és kutya bajom nem volt, most is szoktam, bár kevesebbet és akkor nincs, de ha visszalassul a pulzusom, akkor újra kezdi.

Éppen ezért a terhesség abból a szempontból szörnyű volt, hogy rengeteget extrázott, de nem futhatatm.Bár hülyének néztek, hogy nagy pocakkal minden nap másztam  a hegyet, ahol lakunk, de akkor legalább egy darabig jó volt.

Ti dolgoztok, vagy tanultok? Az ország melyik részén éltek?Én a Dunántúlon.

Más most nem jut eszembe.

JA, galagonyát én is iszom, az a neve, hogy Cardiofort, Ausztriában lehet venni, nálunk nincs és még Kálium van benne, finom.Meg magnéziumot szedek, ennyi.

Na üdv.mindenkinek!

 

home3 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 122

ja és még vmi.

te h tudod megkülönböztetni a pitvari+kamrait?erre kivancsi vagyok

Előzmény: dumdumka (118)
home3 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 121

Hello!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

ittvagyok,..huha most annyit kell irnom h nemis tudom hol kezdjem..

elöször is:

nekem nincs ilyen visszaáramlo izém.csak egy egész icipicike mp.

 

én nemértelmezemm az ekgt-...akkor ez most jo?:)

 

senki nem fog meghalni:)egyébként meg akik meghalnak nemérzik elötte h megfognak...enmar kezdem unni h mindennap megfogok:)

 

ilyeneket nezel?hat akinek halalos zavara van annak nem mitralis prolapsusa van hidd el, hanem vmi sokkal durvább.nemde?különben meg mar 20x meghallhattunk vna mégse ment.

 

naa kiprobaltam a gyógynövényemet és mar 3napja nincs semmi baja...

ugyh haladok. amugy pannonhalmi teakeverék a neve és ilyen szivhülyeségre jo.

az ize sem vészes.persze lehet h bebeszélem magamnak de tényleg nincs jelenleg semmi különösebb bajom.kivéve ha nem koncentrálok rá h legyen:)

 

sajnalom anyukádat.-.nálunk mas a helyzet.

a fél csaladom hipochonder.az egesz apai ágon mindenki extrazik/ott aztan senki nem ebben halt meg de mindenki betegnek hitte magat,sajnos azthiszem vmit sikerült örökölni

 

Előzmény: kkmd (120)
kkmd Creative Commons License 2006.01.31 0 0 120

Hali, örülök sorstárs, hogy csatlakozol, hátha így könnyebben megoldjuk az ÉLET nagy dolgait:)))

Mennyi idős vagy? Tanulsz, dolgozol? Végigidézlek, így nem kell visszakeresgetni, mikor mire írok:)

 

Nekem is mitrális prolapszusom van.És jelzett mitrális regurgitáció/insuff. Nektek milyen mértékű a prolapszus? Van jelzett, 1.,2.,3. fokú és a másod-harmadfokúnál szoktak billentyűt cserélni.

 

Én úgy emlékszem, hogy nem a prolapszust minősítik, hanem a regurgitáció/insuff-t, vagyis a billentyűn való visszaáramlást.

 

Rettenetesen kiképeztem magam, én is hipochonder vagyok, és jól értelmezem az EKG-t, minden ritmuszavart felismerek.

 

Gratulálok, ettől kapnak idegbajt az orvosok:))))) Tőlem is rendszeresen, de engem megnyugtat, hogy létom és értem, hogy minden normális, illetve ha nem, akkor az még mindig nem vészes!:)))

 

De újra és újra kell vki, aki megnyugtat és elmondja, hogy nem veszélyes, ebbe nem lehet belehalni.Ebbe nem.

 

Ebben megerősíthetlek a tanulmányaim (autodidakta természetesen :))) alapján: nem veszélyes, csak a tapasztalataim alapján roppant pocsék, mikor beindul.

 

A baj az, hoyg én már elkezdtem kardiológiai témájú könyveket is tanulmányozni és tudom, hogy miből hogy alakulhat ki halálos ritmuszavar.

 

Figyelj ide, az, hogy kardiológiai témájú könyveket olvasol, egyáltalán nem baj! De olvasd alaposan és próbáld meg úgy értelmezni a leírtakat, hogy mennyiben igazolják az orvosaid véleményét. Ez a hozzáállás abban segít, hogy kifelé lábalj a hipochondriából, amiről tudjuk, hogy roppantul meg tudja keseríteni az életünket:(((  Azt hidd el nekik, de nagyon komolyan, hogy ők tapasztaltabbak nálad, kismillió ilyen esetet látnak és látnak el nap mint nap. Attól függetlenül, hogy ők viszont nem azt érzik, amit mi sajnos, így erről csak mint beszámolókból értesülhetnek:(.

 

Én is azon küszködtem, hogy elmulasszam, lassan beletörődöm, hogy ez van.

Egy normális doki elmondta, hogy majdnem minden embernek üt időnként ilyet prolapszus nélkül is, az a baj, hogy én megérzem, mert másnak veszélyesebb van és el se akarja hinni, ha mondja neki az orvos.

 

Ezt a normális dokit tarsd meg, ha szimpi és el tudod neki hinni, amit mond, az már fél gyógyulás. Egyszerűen nekünk is be kell látni és tudomásul kell venni  azt -ami nem egyik napról a másikra megy !-, hogy érzékenyebbek vagyunk az átlagnál, "finomabb lelkűek" mint a többiek, azonnal reagálunk ezekre az " apróbb malőrökre".

 

Nálatok annyival vagyok rosszabb helyzetben, hogy én miután az anyukám 43 évesen meghalt infarktusban ( ő dohányzott és idegeskedett keményen), úgy megijedtem, hogy én elfogadtam a nyugtatót, és most mint egy drogos, nem tudom elhagyni.Bár lehet, hogy ez pszichés függés csak, mert már csak másfél szemet veszek be.És tudjátok mi a röhej?Azért írták fel, hogy ne érezzem az extrákat.Nem azért, hogy elmúljanak.

 

Nagyon sajnállak ....Ne félj, Neked már ott van az Ő  (rossz) példája, és esélyed van arra, hogy elkerüld az Ő sorsát.

 

Azt tudod már Te is, hogy extrák normális esetben is jönnek-mennek:) és azt is tudnod kell, hogy aki "lelki életet él", és igen intenzíven, annál a testi folyamataira is hatással van. Ahogy Home3 is írta, ha fáradt több extrát érez, egyrészt amiatt, mert eleve kimerült és valóban több is jelentkezik, másrészről jobban tudatosul. Láttál már Te is filmet arról, hogy a jó kém lelassította a szívverését, vagy a jógikról, akik szintén, ez nem mese, meg lehet tanulni, hogyha lenyugszol, akkor a szívverésed is normalizálódik. Home3 és dumdumka! Nem tudom, mennyire éltek pörgős életet, de ahogy olvasom elég rendesen :))), próbáljátok ki és örülnék, ha sikerről számolnátok be a következőket: legyen teljes nyugalom körülöttetek ( ha máskor nem iccaka:))), aznap csak vizet, semmi doppingoló ( kávé, tea, alkohol, kóla stb) ne legyen! feküdtök, és képzeltek valami nagyon nagyon-nagyon nyugis képet magatok elé, és járjátok körbe, figyeljétek meg, hogy 5-10 perc után milyen kiegyensúlyozottan működik a szívetek is! Ja, lehetőleg ne szeles, hideg időben, mert saját tapasztalatom szerint ilyenkor a meglévő extrák is sokszorozódnak:(((

 

Szóval ha tudtok valami jó gyógynövényest amivel elhagyhatnám, szóljatok!

galagonya tea, Q10, MagneB6, E vitamin, multivitaminok, citromfűtea ... egyenlőre.

 

Nekem egyébként begyorsulni nem igen szokott, azt megfigyeltem, hogy az fontos, hogy kipihenjem magam, mert volt, amikor napokig nem tudtam eleget aludni és olyat éreztem, hogy 3 extra jön egymás után.

 

Egyébként jártam olyan honlapon is, ami arról szólt, hogy mennyire veszélyes tud lenni a kialvatlanság+ alkohol páros, milyen nagy mértékben növeli a szívritmus zavaros esetek számát! Volt benne nekem is részem, csak akkor még azt hittem sima másnaposság, pedig dehogy, akkor is már a szívem "tiltakozott" a strapa ellen!

 

Előzmény: dumdumka (118)
kkmd Creative Commons License 2006.01.31 0 0 119

Hogy hoztad össze azt 42 óra alváshiányt, hiszen már végeztél mindennel, nem? Vagy meló mellett tanulsz? Na, az már nem piskóta! Ismerős (ez is) :((((

 

Tessék egy napot csak a pihire szánni; mellesleg engem is erről győzködnek a kolléganőim, de azt hiszem engedek is az erőszaknak, 1 napra elvonulok, és nem a hétvégén, mikor két gyereket+férjet kell körbeugrálni, hanem hétköznap, mielőtt újra jönnek a roszzullétek ( előjelek már mutatkoznak, basszus).

 

Várom a beszámolódat a teáról!

Előzmény: home3 (117)
dumdumka Creative Commons License 2006.01.30 0 0 118

 

 

Sziasztok!

 

 

Annyira örülök, hogy rátaláltam erre a page-re, mert ahogy visszamenőleg elolvestam a levelezéseteket-ha nem baj, megörültem, hogy nem vagyok egyedül, én is hasonló cipőben járok.

Nekem is mitrális prolapszusom van.És jelzett mitrális regurgitáció/insuff. Nektek milyen mértékű a prolapszus? Van jelzett, 1.,2.,3. fokú és a másod-harmadfokúnál szoktak billentyűt cserélni.

Rettenetesen kiképeztem magam, én is hipochonder vagyok, és jól értelmezem az EKG-t, minden ritmuszavart felismerek.

Szóval: nekem is extrázik piszkosul. Nektek milyeneket üt? Pitvarit vagy kaprait?

A pitvari az supraventricularis, a kamrai az ventrikularis.

Nekem alapból pitvarit, de ha beijedek rajta, akkor rákontráz egy kamrait is.

Kardiológus ismerősöm már rengeteg van. Aelyi kórházba emiatt már nem is mehetek be, azt mondják, ez nem betegség.De újra és újra kell vki, aki megnyugtat és elmondja, hogy nem veszélyes, ebbe nem lehet belehalni.

Ebbe nem.

A baj az, hoyg én már elkezdtem kardiológiai témájú könyveket is tanulmányozni és tudom, hogy miből hogy alakulhat ki halálos ritmuszavar.

Bár azt mondta a dr., hogy ha a bal kamra funkciója jó a szívnek, akkor ez ki van zárva, marad a pitvari és kamrai extráknál.

Én is azon küszködtem, hogy elmulasszam, lassan beletörődöm, hogy ez van.

Egy normális doki elmondta, hogy majdnem minden embernek üt időnként ilyet prolapszus nélkül is, az a baj, hogy én megérzem, mert másnak veszélyesebb van és el se akarja hinni, ha mondja neki az orvos.

Nálatok annyival vagyok rosszabb helyzetben, hogy én miután az anyukám 43 évesen meghalt infarktusban ( ő dohányzott és idegeskedett keményen), úgy megijedtem, hogy én elfogadtam a nyugtatót, és most mint egy drogos, nem tudom elhagyni.Bár lehet, hogy ez pszichés függés csak, mert már csak másfél szemet veszek be.És tudjátok mi a röhej?Azért írták fel, hogy ne érezzem az extrákat.Nem azért, hogy elmúljanak.

Szóval ha tudtok valami jó gyógynövényest amivel elhagyhatnám, szóljatok!

Nekem egyébként begyorsulni nem igen szokott, azt megfigyeltem, hogy az fontos, hogy kipihenjem magam, mert volt, amikor napokig nem tudtam eleget aludni és olyat éreztem, hogy 3 extra jön egymás után.

Olvastam, hogy talán mostmár e-maileztek.Azért bízom benne, hogy ide is visszalátogattok és reagáltok valamit.

Addig is üdv.!!!!

home3 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 117

haho!!!

 

ja oksi..de nyugodtan csinalhatnal egy freemaileset:)na joo persze ráér:)

hogy vagy?én még mindig faradtan. ma ketszer is ereztem ezt a vmit.kicsit tulvagyok pörögve.

baratnöm meg közölte h neki teccik ha neki olyan furan ver..:D

ezen jot nevettem..nekem nemteccik..

egyebkent most kiprobalok vmi gyogynövényest majd tájélozttlak az eredmenyekröl, de sztem ez inkabb nyugtato:)

még mindig nem pihentem ki magam..de jolvoltam..

leültem dolgozni és közben arra gondoltam h b..szus ma még nemdobbant rosszul.2perre rá vááááááááááá aztan 2ora mega para.aztan kicsit mar felhuztam magam és ujra ereztem vmi lightot:)

sztem 42ora alvashiany van:)

Előzmény: kkmd (114)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 116
Én még csak párszor jártam itt de van egy tippem a szívbetegeknek: Ne igyatok kávét, hanem igyatok helyette -ha nem megy a leszokás- FruitCafét! Az nem vágja gallyra szíveteket, energiát ad stb. Ja és ha megtudjátok hogy hol lehet kapni (Dunakeszi körül) akkor írjátok már meg. Én a netről rendeltem de nekem bagyon bejött: www.fruitcafe.hu (A legyen ön is milliomos után is reklámozzák csak nem tommé nem lehet sehol kapni) Szentem full új a termék és most terítik az országot.
kkmd Creative Commons License 2006.01.26 0 0 115

Hogy mi ez? Egy gyors látogatás a háziorvosnál, aki megnyugtat, hogy nincs semmi bajod:) és ettől függetlenül elküld egy rakat vizsgálatra, amiken lelkesen résztveszel, mert ez az állapot így nem kellemes és nem is normális!

Előzmény: anyabanya (113)
kkmd Creative Commons License 2006.01.26 0 0 114
Mivel itt annyira nem nagy a forgalom, hiszen jóformán csak mi vagyunk, akár maradhatunk is. Bocsi, csak mhelyi mélem van, azt rendesen sasolják, így nehezen járható ez az út.:( De ha gondolod, itt nyugodtan beszélgethetünk tovább, ha van hozzá kedved.:)
Előzmény: home3 (112)
anyabanya Creative Commons License 2006.01.25 0 0 113
Mi az fáj vagy szur a melkasom baloldalt, fáj a lapockám is baloldalt...és 100-as a pulzusom, de az máskor is sok ( 90 körül)?
home3 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 112
arra gondoltam h inkább mailben folytassuk a dolgot ha van kedved h. masok is kiélhessék a problemajukat:)?
Előzmény: kkmd (111)
kkmd Creative Commons License 2006.01.24 0 0 111

egyébként sztem ha vmi rendellenesseget talaltak vna sokkal rosszabbol lennék/lennénk

 

Engem is ez vigasztal:)

 

de tudod mi a baj?az h ha jegfogod a pulzusod az extra utan mar nemerzem h rosszul dobban..csak abban a pillanatban.utanna mar nezhetem ahogy akarom mert megy tovabb..

 

Na látod, erről meséltem én is:) Ezért is untam meg a nézegetést:)))

 

5évi torna utan sztem nemlehetsz edzetlen inkabb feltornaztad vmivel a pulzusod..

 

hisztis voltam, stresszeltem, csak a dokinak nem akartam elhinni, hogy ettől is lehet.

Előzmény: home3 (110)
home3 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 110

magnéziumot énis szoktam inni..

a legcikisebb az az voltm amikor felhivtam egy dokit h az extra nemmult el mir eközölte, h.nemis fog, de higgyem amr el neki, h nemlesz töle semmi bajom..

volt nala egy srac akinek minden 2.dobbanasa ilyen volt és észre se vette!!ez a durva nem?

egyébként sztem ha vmi rendellenesseget talaltak vna sokkal rosszabbol lennék/lennénk:)

hat nekem mar megszoktam h a terheleset is addig nyomjak fel mint egy focistanak kb,,tök jo mert ugy elfaradtam h jöttis az extra:)

aztan meg az jut eszembe h. mivan akkor ha vmit nemmutat ki mert nem erzem akkor.szoval állando rágodás...

csakhat tényleg tiszta dili az egész..nemezzel kéne foglalkozni nemde?

en sosem vettem be nyugtatot..

de tudod mi a baj?az h ha jegfogod a pulzusod az extra utan mar nemerzem h rosszul dobban..csak abban a pillanatban.utanna mar nezhetem ahogy akarom mert megy tovabb..

5évi torna utan sztem nemlehetsz edzetlen inkabb feltornaztad vmivel a pulzusod..

Előzmény: kkmd (109)
kkmd Creative Commons License 2006.01.24 0 0 109

ájulás meg ilyenek?te jó ég..nekem azt sosem sikerült még..meg ha elalszom akkor sem szoktam felkelni..

 

Hát eddig én sem, ha egyszer elaludtam, csak a gyerekkel kapcsolatos dolgokra, sírás, nyöszörgés ébredtem fel, egyébként még az égzengés sem zavart ...

de valószínűleg az volt a bibi, hogy a stressz miatt felpörgött ütemre (100-120/perc)ráedzettem, és ezt lehet, hogy nem kellett volna:((( A terheléses EKG-n szégyemszemre le kellett, hogy állítsanak, mert elértem az engedélyezett maximum frekvenciát, pedig még bírtam volna még. Na utána megint jött egy rosszullét (de csak jelzés szintjén, hiszen benn voltam akkor a kardiológián, ugye nyugis hely, biztonságos :))) ), ugyanis még félóra múlva sem ment le a pulzus 100 alá, pedig nagyon illett volna. Adhattak nekem arra Xanax-ot, bármennyit, elkábultam tőle, félrebeszéltem, de az ütemezés maradt 100 körül. Erre mondta a doki, hogy edzetlen vagyok :( 5 évi rendszeres torna után:(((

 

, de sztem van amikor én képzelem be h most kihagyott közben meg nem:)eztis kinézem magamból..

 

Ilyeneket én is szoktam érezni, de aztán rájöttem, hogy szépen pulzust kell nézni, csuklón vagy carotison (nyakon), az utóbbi jobb. De ha ráérsz, feküdj le, és próbáld meg figyelni a szívdobbanásaidat. Teljesen le voltam döbbenve, mert mikor azt hittem, hogy most aztán mennyi extrám volt, kiderült, hogy csak ÚGY TŰNT, a szívem teljesen normálisan vert, csak mert feszült voltam, úgy éreztem. :) Így szépen le is szoktam róla, hogy nézegessem, hiszen jóformán nem volt mit.

 

Szép dolog a psziché, derekasan keresztbe tud tenni, ugye? Magne B6, Q10 meg ilyesmi, ne feledd, ezt komolyan javaslom!

Előzmény: home3 (108)
home3 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 108

hello!na ittvagyok:)szóval nemvagyok igazi hipochonder?azt nemmondanam.mar 7eves koromban is azvoltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vsz azert mert sosem voltam beteg aztan amikor egyszer beteg lettem akkor megakartam halni.

 

rosszul voltal edzés után?mi bajod volt?ugyanez az össze-vissza dolog_?

ájulás meg ilyenek?te jó ég..nekem azt sosem sikerült még..meg ha elalszom akkor sem szoktam felkelni..

 

de ma reggel pl hulla fáradt voltam.aztan megint elöjött néhany extra..de egyebkentz nemis az van h most percenkent 20hanem igy idöszakonkent van

be-beledobban.vagy kihagy, de sztem van amikor én képzelem be h most kihagyott közben meg nem:)eztis kinézem magamból..

de mostmar pihenni is fogok, akkor elszokott mulni.de tök jo, mert észrevettem h ha van egy ilyen akkor ugye megijedek erre gondolok és evidensen egyre több lesz..

erted ezt?:)

 

Előzmény: kkmd (107)
kkmd Creative Commons License 2006.01.24 0 0 107
é n nemfeküdtem be sehova.és nemisfogok..

attolcsak szarabbul vagyok ha látok másokat h szarul vannak

 

Nem is vagy Te igazi Hipochonder, bibííí:))))))

...engem vigasztalt, hogy ennyire NEM vagyok beteg, és NEM IS AKAROK, mert ebből már rohadtul elegem van!!!

 

köv saroknal mar alig kaptam levegöt:)

 

Ez most komoly??? A Te sportolói múltaddal? Az nem jó, de ha vigasztal, elmesélem, hogy a rosszulléteim rendre aznap éjjel jöttek elő eleinte, hogy edzésen voltam :=(

Emiatt eleinte abba is hagytam mindent, majd csak nagyon óvatosan Betaloc-Xanax párossal mertem újra kezdeni. igaz, hogy a doki a magnéziumot szorgalmazta, de csak azután hittem el neki, míg ki nem próbáltam, ténleg jóóó!

 

olyan fura nekem, aki egyböl meghalni készül egy extrában:)

Én azt hiszem, mivel verseny sportoltál, ha jól emlékszem, elég rendesen edzett lehet a szíved, tehát ha az dobban, akkor teljesítményt ad le rendesen, tehát evidens, hogy az extrákat jobban megérzed, mint azok, akik, csak a ficánkol a szívük és nem dolgozik rendesen.

 

ja és még vmi.éjszaka azert avyg rosszul mert van idöd figyelni magadra:)

 

Ez bizony így van! Csak nekem az volt eleve a rossz, hogy  híresen nagy alvó vagyok és személyes sértésnek fogtam fel, hogy holmi rosszullét engem képes felébreszteni. Főleg akkor, ha ájulás a vége, ha már ájulás, könyörgöm, nem lehetne álmomban, akkor úgyis tökmindegy, legfeljebb rosszat álmodok tőle! És persze egyedül otthon a kér gyerekkel, jóhogy felfújja az ember a tüneteket. Meg sötét van és csend, nincs semmi, ami elterelje a figyelmet, TV off - így elővettem egy könyvet és próbáltam ezt a fajta figyelem elterelést. Már úgy is volt, hogy kellőképpen elálmosodom rajta, mikor újra tünetek, és ez így ment éjszakákon át menetrendszerűen 1-1/2 6-ig. Ki voltam, mint a béka.

Előzmény: home3 (106)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 106

szio! na akkor te lörébb  jarsz mint én..:)é n nemfeküdtem be sehova.és nemisfogok..

attolcsak szarabbul vagyok ha látok másokat h szarul vannak.anmugy eszrevetted h szivrohammal altban ferfiak mennek be fiatalon?durva,..minket védenek a hormonok.na de a lényeg amit akartam:):

köszi a kontrollt, de kb szeptben voltam orvosnal ugyh 4 honap se telt el meg orvos ismeros is van:)aztmondta egy baratom akinek ismeröse kariologus h elvisz hozza de nemazert h megvizsgaljon hanem h elmondja h semmi bajom ha mar senkink nem hiszek.mert a leleteimet elvitte..és a valasz annyi volt h fiataloknal gyakori h kicsit tulspirazzak a dolgokat:)

én összel futottam.de aztan hideg lett meg amugyis a köv saroknal mar alig kaptam levegöt:)

azert örülök h nemvagyok egyedül, ez joe rzes.mondjuk ismerek vagy 5embert akinek vannak hasonlo problemai öket mégsem erdeklui ha egy ütem kimarad vagy bedobban..erted ezt?

olyan fura nekem, aki egyböl meghalni készül egy extrában:)

jo tornászást:)

ja és még vmi.éjszaka azert avyg rosszul mert van idöd figyelni magadra:)

Előzmény: kkmd (105)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 105

hogy erted a sport kerdest?tul nagy gond?

sportolni nem nagy gond:)csak lustasag:D

 

Hátha úgyis végeztél mindennel, akkor hajrá: mit is sportoltál?, ezt elfelejtetted megírni! Ha mást nem , egy kis úszást. Én speciel női tornára járok, az edző ha rossz napja van kihajt bennünket rendesen, mindjárt indulok is, hetente 2x van. Plusz gyalogolok naponta be a mhelyre kb. 3 km oda-vissza, gyorsított ütemben, ez sem rossz. Futni ilyenkor utálok, mert csúszik, meg hideg meg stb...:))))

 

a  legnagyobb baj amugy a hozzaallasommal van.teljesen magamba beszeltem h bizony én beteg vagyok,pedig azert ennek hhoz nemsok köze van?!egyetértesz?

összevissza szivveresem nemvolt.csak ez a kosza extra./ák.

amugy a dokinö megis jegyezte h még igyis csak a legenyhebb ritmuszavart sikerult produkalnom a gyors szivveresemmel ugyh sehogy nemjön össze az h valoban beteg legyek:)

egyebkent sztem is neked is nekem is tök psziches dolog

 

Ne aggódj, én az éjszakai rosszulléteim miatt még be fektettem magam a dokival a kardiológiára, na az elég is volt: ott tényleg beteg emberek vannak; terápiának is bevált, isten ments, hogy én ILYEN beteg legyek, mint ezek az emberek, innentől kezdve a rohamos javulás útjára léptem. Volt benn egy fiatal srác infarktussal, egész éjszaka hallottam, ahogy ki-kimaradt a monitor sípjele, na akkor mondtam, köszönöm, én ebből nem kérek: bárcsak gyógyuljak mielőbb. Annyi haszna lett az egésznek, hogy kitanultam az EKG elemzés alapjait, már egy csomó szívbetegséget felismerek, s rohadtul megnyugtató volt látni a saját EKG görbémet, ami még az én hipochondriás beállítottságommal nézve is tökéletes!

 

pszichologushz is küldtek.azzal tök jot dumaltam 2szer aztan rájöttem h ő kattantabb mint én:)vegulis nemvagyok bolond..

összessegeben mit gondolsz erröl az egeszrol?:D

mondjuk a hippochonderek is élnek 80évig:D

 

Na, pszichiáternél én is jártam, mi is jól elbeszélgettünk, aztán nem is mentem többet, mert a végén még belémbeszél valami leki betegséget, aztán abból ugyan nehezebb lett volna kilábalnom! :D

 

A hipochondriával pedig nincs semmi gond, csak kétszer gondold meg, hogy valóban kell-e orvoshoz menned. Én határidőket tűztem ki magam elé, na ha két hétig még érzem, akkor elmegyek. Volt mikor el is indultam, aztán szépen elegánsan másfelé vettem az irányt, s valóban el is múlt minden bajocskám. Annak érdekében, hogy megnyugtasd magad, szükséges a kontrol: tehát menj el évente egyszer laborba, látogasd meg a kardiológus doktor nénit, és ha látod, basszus itt tényleg nincs semmi baj, akkor könnyebb lesz megggyőznöd saját magadat, hogy csak túlreagáltad a dolgokat. Most megyek tornázni. Szia!

 

Előzmény: home3 (104)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 104

haho!

hogy erted a sport kerdest?tul nagy gond?

sportolni nem nagy gond:)csak lustasag:D

amugy most nyugisabb idöszak kell h jöjjön mert vegezetm mindennel:)hála az égnek.

a  legnagyobb baj amugy a hozzaallasommal van.teljesen magamba beszeltem h bizony én beteg vagyok,pedig azert ennek hhoz nemsok köze van?!egyetértesz?

összevissza szivveresem nemvolt.csak ez a kosza extra./ák.

amugy a dokinö megis jegyezte h még igyis csak a legenyhebb ritmuszavart sikerult produkalnom a gyors szivveresemmel ugyh sehogy nemjön össze az h valoban beteg legyek:)

pszichologushz is küldtek.azzal tök jot dumaltam 2szer aztan rájöttem h ő kattantabb mint én:)vegulis nemvagyok bolond..

összessegeben mit gondolsz erröl az egeszrol?:D

mondjuk a hippochonderek is élnek 80évig:D

egyebkent sztem is neked is nekem is tök psziches dolog

Előzmény: kkmd (103)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 103

Akkor ezek szerint nem lenne túl nagy gond újra elkezdeni a sportolást? Mit sportoltál?

 

igazabol az a baj h mar egyfahta panikbetegsegem lett ettöl.agyilag nemjo az egesz, mert tom h nincs bajom aztan közben mégis beparazok es onnantol kezdve csak erre gonolok és azthiszem annak tudod mi a vége?!!

 

Ja, ezt a pánikbetegséget nekem is mondták, annyira, hogy elő is jött mindenféle fóbiám a tömegtől , zárt helytől, szinte belémbeszélték, hogy NEKED EZ A BAJOD!.

 Pedig a nyavalyát!!! Egyszerűen k... va rossz volt, hogy mindenféle mellkasi érzeteim voltak, a pulzust nem is tudtam számolni, annyira összevissza volt, jóhogy rosszul volt az ember! na meg nekem sem kell messzire mennem, ha hipochondriáról van szó! Olyan anginás tüneteket produkáltam, hogy csak na! természetesen otthon, mikorra az ügyeletes doki megérkezett "elmúlt"- tudod, biztonság érzés:)))

 

szapora szivveres az vicces volt. a szitu azvolt h ramtették a holtert és elkezdtem parazni  h rosszul leszek.ettöl felis ment a pulzusom.na szoval itt az ok-okozati összefüggés:)minden baj az agybol indul, dehat minenki lehet kicsit erzekeny nemde?

 

Én annyira megnyugodtam, hogy biztonságban vagyok, most már figyelnek, mikor rámtették a Holtert, hogy alig mutatkozott néhány extra, és tachikard roham. Utólag tudtam meg, hogy ez csak monitor volt és nem jelez, ha valami baj van.:)))

 

 

Előzmény: home3 (102)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 102

köszi!

igazan rendes vagy:)

igazabol nalam azvolt a probléma h en versenyszeruen sprotoltam(életem legnagyobb hülyesege volt abbahagyni, de rohadtul hipochonder vaok:)

szoval aztmondtak h mivel hirtelen ahgytam abba a szivem nemtudta ezt a valtozast hirtelen hova tenni..és mindenki jol lecseszett h miert hagytam abba

amikormég jolis ment.hat ez van..

igazabol az a baj h mar egyfahta panikbetegsegem lett ettöl.agyilag nemjo az egesz, mert tom h nincs bajom aztan közben mégis beparazok es onnantol kezdve csak erre gonolok és azthiszem annak tudod mi a vége?!!

egyebkent szazszor elmagyaraztak h az extra a normali szivverés egyik variansa. van aki megse erzi.őszintén irigylem:)

szapora szivveres az vicces volt. a szitu azvolt h ramtették a holtert és elkezdtem parazni  h rosszul leszek.ettöl felis ment a pulzusom.na szoval itt az ok-okozati összefüggés:)minden baj az agybol indul, dehat minenki lehet kicsit erzekeny nemde?

Előzmény: kkmd (101)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 101

3ultrahang(ott vmi enyhe mitralis prolapsus volt csak

 

Na, erre gondoltam! Nem fogod elhinni, de nekem is ezt diagnosztizálták! Ez a kis ártalmatlan eltérés okozhatja a tüneteidet, nem tudom, a kardiológusod mit mondott rá, de a legtöbben nem is foglalkoznak vele. Amit tudnod kell róla, dióhéjban: ez a bal pitvar-kamrai billentyű beboltosodása a pitvarba alkalmanként, abból a szempontból valóban semmi jelentősége nincs, hogy semmiféle komoly szívproblémát nem okoz. Ellenben okozhatja és ( szerintem okozza is!) azokat a tüneteket, amelyeket elmeséltél, tehát néhanapján gyors szívverést és extrákat. Mivel fáradt vagy és néha lelkileg a padlón érzed magad, a testi tüneteket jóval intenzívebben érzed meg, mint amennyire ez indokolt lenne. Ismerős:)))

 

Mit lehetne tenni? Mikor közölték velem, hogy diag: mitrális prolapszus, akkor egy elég komoly stresszes korszakomat éltem, de rohadtul utáltam már minden tünetet ezzel kapcsolatban. Csak azzal akartam foglalkozni, mitől múlhatna el ez az egész. Lassan kialakult egy vonal:

-sportolni, nem túl kimerítően(!- súlyzózás nem annyira ajánlott, főleg eleinte), de rendszeresen: a szív izomzatát minél jobb formába kell hozni; ne legyen ennyire megterhelő egy-egy extra, vagy szaporább szívverés;

-lefogyni, volt jópár kiló feleslegem ( de a nulldiéta szigorúan tilos!);

- Q10, E vitamin, nem a reklám helye, de a szívizmot ezek a vitaminok is támogatják;

-s megtanulni, hogyan lehet magát a gyors szívverést is lenyugtatni, lelassítani: szép lassú, egyenletes be és kilégzéssel.

Nos, eljutottam odáig, hogy ugyan ma is előjönnek a tachicard rohamok és extrák alkalomadtán, de legalább már nem parázok miattuk, hanem le tudom rendezni egy-egy nagy levegővétellel és "már megint ez a vacak?" felkiáltással.

 

Egyébként nyafogj nyugodtan, ha úgy érzed, nekem is jó lett volna, ha akkor valaki meghallgat, de sajna, mindenki csak lerázott:(

 

 

Előzmény: home3 (100)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 100

hello!hat van kb 20ekgm, 1esemeny holter, 3ultrahang(ott vmi enyhe mitralis prolapsu volt csak)2terheleses ( a msodik kiis mutatta az extrat de közöltek h az semmi)meg volt 2holter.a masodiknal voltn a gyors szivveres, viszont nemvolt extra:Dennyi elég??egy normalis ember 10ed ennyin nincsen..föleg nem ennyi idösen.

hat mostmar azert annyira kepben vagyok h nem a szivemmel van baj hanem az agyammal.betalocot 2szer vettem be amikor mar naon szarul voltam, zez kb szeptben volt, azota nemvolt rá szükségem és a dokinö is miondta h csak azert irja fel h legyen(mert utanna elutaztam repülö+stb)

igazabol mindenki aztmondja nyugodjak le..meg hatalmas betükkel rajtavan a papiromon h menjek vissza sportolni,eheleyett csak nyafogok:(

bocsika:)

az extrak mar olyan regota vannak h szerintem mar reg meghaltam vna:)

de már 15eves koromban is amikor sirtam vagy kivoltam éreztem, h vmi van de akkormég nemtudtam h mi aztan nemfoglalkoztam vele.

de zavar h ilyen erzekeny vagyok:(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kkmd (99)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 99

Tehát a kardiológiát már teljesen körbejártad: volt EKG, ultrahang, terheléses EKG? És ezek szerint minden negatív? Na, legalább ez már jó hír!

A gyors szívverés mennyit jelent?

 

Egy ötlet: lámpalázas vagyok én is rendesen, és a múltkor tachicardiára írt fel a doki Betaloc-ot. Stressz miatt jött elő, és mivel nem múlt el, mégjobban beparáztam miatta (150/perc volt-elég húzós, gondolhatod!). Kényszerpálya volt, ennem kellett a gyógyszert, pedig gyógyszerellenes vagyok. Mivel tudtam a legközelebbi szereplésnél megint elővesz a pánik, előtte bekaptam egy 10 mg Betaloc-ot, elmaradt a pánik, a tachicardia (ugyanis a nálam ezek egymást generálják!) és gondolkodni is tudtam, aminek mondjuk alapból menni kellene...

 

Nagyon nehéz, tudom, mert nekem is volt benne részem bőven, de próbáld úgy beosztani az idődet, hogy vizsga előtt tudj eleget aludni, mert másnap sokkal használhatóbb leszel. Én csak egyszer próbáltam hajnali 3-ig tanulni, de soha többé, nem éri meg, teljesen ki voltam utána, éppúgy, mint Te.

Apróság: ha valóban nincs semmi bajod, akkor ezeket az extrákat próbáld úgy kezelni, mint "jaj, a fene egye meg, már megint". Ha segít, megpróbálhatsz valami nagyon enyhe nyugtatót is, bár a Xanax engem kimondottan lehülyített, ezért inkább a teákat javaslom. Remélem nem küldesz el valahová, de ha van egy nyugalmasabb időszakod, kísérletezz a meditációval, nálam a természetfilmekben látott "repülés" jött be, saját képzeletemre támaszkodva, kellemesen feltöltött energiával; de hangsúlyoznám ez csakis akkor érdemes elkezdeni, akkor jön be, ha eleve nyugodtabb vagy, mert egyébként csak feleslegesen stresszeled magad gyakorlat híján és csak ingerültebb leszel, ha nem tapasztalod azonnal a stresszcsökkentő hatását.

Előzmény: home3 (98)
home3 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 98

haho!ház ha visszaolvasod akkor minen benne van..de igy képletekben,..extrasystole meg gyors szivveres.nincsen semmijen rendellenessegem..

nemis mondom inkabb hanyszot voltam mar 20évesen kardiologusnal.lassanmár hülyenek neznek..

egyebkent nem a testitöl rossz a leklekm ,mert a vizsgaid közepen tök kiborulok meg faradt vagyok és akkor vannak ezek a kimarad beledobban+amikor sokaig nemalszok vagy össze vissza..arrol nemis ebszelve h olyankor kitör a pánik..

apunál isn ez volt..pont ugyanez aztan még él:)

Előzmény: kkmd (97)
kkmd Creative Commons License 2006.01.23 0 0 97

Ez sajnos nyugodtan elfogadhatod tényként. Az idegrendszer sajnos igen kedvezőtlenül tudja befolyásolni a testi folyamatokat, köztük a szívműködést is. Ilyenkor szokták idegrendszeri eredetű ritmuszavaroknál kiegészítő terápiaként javasolni a nyugtatókat pl. Xanax és társai, de lehet nyugtató gyógynövényteát is inni, pl. citromfűből.

 

Egyébként az is elképzelhető, hogy ilyenkor egyszerűen jobban tudatosulnak a szervi működés rendellenességei, de az is lehet, hogy maga a testi rosszullét váltja ki a lelki labilitást.

 

Ha gondolod, írd le nyugodtan, mi a gondod, s ha tudok, megpróbálok néhány jó javaslatot adni.

Előzmény: home3 (96)
home3 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 96

Hi!

szerintetek normális hogy mindig akkor van ritmuszvarom amikor lelkileg padlon vagyok?de nembaj, ettől csak rosszabbul leszek...tök jó.

az idegrendszeri labilitás örökölhető?már nemtudom mit csináljak..

degee Creative Commons License 2006.01.17 0 0 95

Szia!!Köszönöm, ez valamennyire megnyugatató:)Remélem hogy minden rendben lesz, ha egyáltalán műtétre kerül a sor...

Köszönöm válaszod!!

üdv: degee

Előzmény: donpol (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!